Bel dan op No.42 SHARKEY WINT VAN CARNERA R. SCKOOLEMAN Hebt U een Taxi of Auto noodig? Bulten verantwoordelijkheid der Redactie DOK EEN ACTIE. Geachte Redactie, Gaarne wil ik gebruik maken van de door U geboden gelegenheid om ecne andc re zienswijze over het doel en streven van het Nederlandsche Roodo Kruis to geveii dan die, van N. M. Prins—Burgers, vermeld in Uw blad van 12 dezer. Gedurende en na den Krimoorlog (lSi 1S56) gingen er luide stemmen op voor een betere verzorging van den in den kring buiten gevecht gestelde militairen. De openbare meening drong er op aan, dat beter zou worden gezorgd voor hen. die hun leven waagden ter bescherming van hunne medeburgers, die pal stonden voor de ver dediging van hun Vaderland. Reeds werd door par:iculieren op cle slagvelden getracht om het lot van de voor hun Vaderland ster vendo en gewonde krijgslieden te verZach ten, maar het ligt voor de hand, dat een dergelijke niet-georganiseerde hulp, hoe goed ook bedoeld, niet aan hooge eischen kon voldoen. Do behoefte aan een georga niseerde hulp, ter aanvulling van den niet voldoende gebleken geneeskundigen dienst, werd algemeen gevoeld. De stoot daartoe werd gegeven door den Zwitser Henri Dunant, die in 1S62 in zijn beroemd geworden wer „Un Souvenir de Solférino" eene schildering gaf van de el lende op het slagveld en aandrong op or ganisatio van de hulpverleening aan ge wonde militairen. Een gevolg van zijn be roep op de menschheid was de bijeenkomst van een Internationale conferentie te Genè ve op 26 October 1863, waaraan werd deel genomen door afgevaardigden van 11 rege^ ringen en van de Souvereine Orde van Mal ta. Uit deze bijeenkomst, die dus een zuiver humanistisch doel had, is geleidelijk het Roode Kruis ontstaan. Voor ieder welden kend mensch zal uit het vorenstaande zijn gebleken, dat het Roode Kruis een huma nistisch karakter heeft en geenszins bedeki of openlijk 't ontketenen van oorlogen in de hand werkt. Zoolang de staten legers hou den om hunne ingezetenen en bezittingen tegen gewelddadige aanrandingen te ver dedigen, zoolang ligt er voor het Roode Kruis een mooie menschwaardige taak weg gelegd om het menschelijk gedeelte \an die legers op doelmatige wijze te helpen verplegen ingeval van verwonding. Maar zelfs als er geen legers meer zou den zijn is de beschaving volgens mijne meening nog niet zoover gevorderd, dat er geen strijd meer zal worden gevoerd. De heele natuur is strijd en de geschiedenis leert, dat, toen de georganiseerde legers niet bestonden, de oneenigheden tusschen men schen en volken ontstonden, met de gevol gen daarvan als binnenlandsche oorlogen, godsdienstoorlogen, enz. De menschen zijn nog niet zoover, dat ze alles in acht nemen om to voorkomen, dat oneenigheden en twisten ontstaan en aat ze er steeds naar streven om de individuen tot elkaar te brengen. In bedoel natuurlijk niet, dat er geen verschil van meeuing mag be staan, dan zouden er geen denkende we zens meer moeten zijn, maar men kaa el kanders meening waardeeren zonder ruzie (oorlog in het klein) te maken door hel gebruik van beleedigende woorden. Dat dit laatste helaas waar is, mag ik wel even met éen voorbeeld toelichten in de per soon van bovengnoemde N.M. Prins-Bur gers. Toen op 10 dezer een dame met een collecte-busje van het Roode Kruis bij Ju- lianalaan 15 aanbelde en beleefd vroeg of Mevrouw ook wat voor het vredeswerk van het Roode-Kruis over had, werd zij door de bewoonster, hiervoren genoemd, op onheusche wijze bejegens met „stom en eigenwijs". Dat er geen ruzie ontstond is uit sluitend te danken aan de beschaving vaD de collectant^ en zeer niet aan de bejege- ging van N.M.Prins-Burgers. Wie zoo han delt is nog te onbeschaafd om van dc vre- desgedachtc, een mooi ideaal, doordrongen te kunnen zijn Behalve de taak. bij landsgevaar (oorlog) heeft echter het Nederlandscho Roodekruis nog een vredestaak, waartegen wel nie mand eenig bezwaar zal hebben, ook al bestaan er andere vereecnigingen die ten deelc hetzelfde doel nastreven. Dat die an dere vcreenigingen niet altijd even goed voor hun taak berekend zijn als het Roode Kruis zal ik ook met een voorbeeld duide lijk maken. Aan bereidwilligheid zonder middelen heeft men nu eenmaal niet veel Toen de watersnood van 1926 begon, werd ik (als Roode Kruis vertegenwoordi ger) opgebeld door een vertegenwoordiger van het Oranje Kruis een vereeniging die voor het vcrleencn van hulp bij ram pen toch zeker competent moest zijn met de vraag of ik bij de hulpverleening wilde medewerken en over welke middelen ik beschikte. Ik antwoordde bevestigend en noemde als middelen o.m. de zooveel hon derd complete bedden van het kringmaga zijn van het Roode Kruis te Arnhem, doch ik was ook zoo vrij om te vragen over welke middelen het Oranje Kruis beschikte. Daar op was het verrassende antwoord, „niets geen geld en geen goed," In het belang van de hulpverleening heb ik toen gezegd, dat bij het Roode Kruis alles te krijgen was, want dat, als ik het niet had, ik vol macht had het te koopen. Uit dk geschiedkundige voorbeeld blijkt reeds een deel van de vredestaak van het Roode Kruis. n.l. hulp bij rampen en daar bij wil ik nog noemen: eerste hulp bij on gelukken en opleiding daarvoor, parkher stellingsoorden voor verdere verpleging van herstellenden, ziekentransporten (denk ook aan de wagentjes aan stations voor overbrenging van zieken), 315 hulpposten langs de wegen voor hulp bij verkeersonge vallen enz. enz. Mijnheer de Redacteur, onder dankzeg ging voor de verleende plaatsruimte, wil ik niet eindigen zonder rnijne voldoening te hebben uitgesproken over het bedrag 830.42) der gehouden collecte (bij N. M. Prins-Burgers is zeker niet gebedeld, cn ik hoop, dat door dit artikel do oogen van velen zullen opengaan om do monsch- iiovendc werking van hot Nederlandsche Roode Kruis duidelijker te kunnen zien. A. NU MA NS. VRAAGT UWtrMW"3^ W1NKELI ER OF NV HU15KO mTSoo AMERSFOORT OOK EEN ACTIE! Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik u iets recht te mog cn zetten van het ingezonden artikel tegen het mijne betreffende Roode Kruis en Padvinderij. Bij voorbaat mijn dank. Men kent mijn strijd tegen de Padvind© rij en ik wist wel dat men van uit dit kamp met dezelfde argumenten naar voren zou komen als indertijd. Maar ik tart K. van Heuvelen en L. C. Mutsears aan tc tooncn dat ik ooit „later mijn verklarin gen herriep"! Dit is een brutale onjuistheid. Ik heb integendeel den moed gehad van hot frappez, frappez toujours in dezen, en hoewel ik geenszins zou durven bewe ren dat mijn invloed een overwegende ten goede zou zijn geweest, sta ik nu in mijn overtuiging t.o.v. Rood Kruis. Padvinderij enz. léng niet meer zoo alleen als eonige jaren geleden. Velen van de ouderen en jongeren, intortijd daarbij werkzaam of geïnteresseerd, zijn de schelle n van de oogen gegaan en geven mij nu vol mondig gelijk. En „Dc Wapens Neder" van Augustus '31, een speciaal nummer van bijdragen door jongeren, publiceert dan ook een klein artikel, zoo treffend en veelzeg gend in z'n vragonden vorm: „Is dc Padvinder ij militaristisch? Uit het Reglement betreffendo de Krijgstucht: Art. 2, lo lid: Dc ondergeschiktheid is de ziel van den militairen dienst. Art. 2, 2e lid: Derhalve is elk militair van welken rang ook, gehouden zijn meerdere in den dienst allen eerbied en gehoorzaamheid tc bewij zen. Art. S: De militair zal nauwgezet in-a£ht-nemen alle bepalingen betreffende het geven van de militaire eerbewijzen, met name aan de Koningin, de leden van het Vorstelijk Huis, de Nederlandsche vlag cn het Vaan del. Uit de Padvinderswet: Art. 7. Een padvinder weet orders te gehoor zamen zonder tegenspreken. Uit: Padvinderij en sociale opleiding: Elke tucht is eerst en vooral de onder werping van hun wil aan de Padvinders- wet en den Padvindersgeest en niet do uiterlijke dril. Uit: Regels van het spel van verkennen (Padvindersspel): Alvorens dc Teerpoot (d.i. een jongen van 8 tot 12 jaar), zijn eerste Ster krijgt, moet hij: a. de beteekenis kennen van de natio nale vlag en weten hoe cn waar deze moet worden gegroetenz b. kunnen kopje duikelen, hoepelen en op dc klok kijken."... ...Trouwens, bij de eenigc jaren geleden gevoerden strijd cn de onderlinge bespre kingen van ouders en belangstellenden, kreeg ik wel dc beste cn eerlijkste verde diging van Kapitein E., die ongeveer gezegd heeft: „Maar Mevrouw Prins heeft toch volkomen gelijk dat dc Padvinderij militaristisch is! Willen wij dan niet onzo kin deren opvoeden in dien geest dat zij flink en bereid zijn het vaderland te verdedi gen?!" enz. Als überhaupt salueeren in mijn levenshouding te pas kwam, dan zou ik zeggen: een eeresaluut aan dezen rechtschapen militair! Mijn strijd ging dan ook minder tegen de Padvinderij zelf als tegen do leugen dot zij niet militaristisch zou zijn! En dat wilde do tegenpartij maar niet inzien of toege ven. Of het Roode Kruis militaristisch is, misschien zelfs semi-milttair zooals ik het durfde noemen?... Generaal ten Bosch (van het hoofdbestuur) beantwoordde deze vraag aan iemand dio jarenlang bij het Roode Kruis werkte, nog anders'. Hij zei: „Het is voor drie kwart militaristisch"! Ik blijf zeggen: Alles wat geestelijk of stoffelijk den oorlog dient of mogelijk maakt, is zijn handlanger cn dient radicaal bestreden te worden. (Niet wéér vergeten!) En ten slotte: „Of ik wil laten liggen wat ligt?"... De verdenking is bepaald min zaam!... Nee, ik behoor tot degenen die uit alle macht willen zorgen dat er goen kómen te liggen door botte gehoorzaamheid aan regeerende machten, door onverstand, Hetze' en de dividendenjacht van het bewapeningskapitaal. Het Roode Kruis lapt dc slachtoffers van den massamoord zoo snel mogelijk op om ze wéér do hel in to jagen. (Lees „Funke, dc ziekendrager van het Westfront!) Een nobel doel! Toevallig bewijst dezelfde courant van gisterenavond hoe ik door mijn medewer king aan Eerste Hulp Bij Ongelukken slachtoffers van natuurrampen, verkeers- cn andere ongelukken hoop te kunnen bijstaan. N. M. PRINS—BURGERS. Ik ken de Padvinderij uit haar eigen geschriften, zooals van Baden Powell, Gunning, Leidersblad enz-, had haar ook zónder geschriften door'. OFFERZIN. Geachte Redactie, Wanneer men den soberen inhoud van de Troonrede aandachtig doorleest, treft ons den diepen ernst van dit zoo belang rijke Staatsstuk. De toon, waarin de pas sage omtrent de economische verhoudin gen van ons volk en de verwachtingen voor de toekomst dienaangaande is gesteld, moet zelfs beangstigend worden genoemd. Het wekt dan ook geen verwondering als wij in aansluiting hierop lezen, dat een beroep op dc ingetogenheid en den offerzin alles zins gewettigd is. Wie komen nu in de eerste plaats in aanmerking om dezen offerzin te betoonen? Natuurlijk zij, die de wereldcrisis niet an ders kennen dan uit hetgeen zij uit de pers hierover vernemen. Dat is het ambtenaren corps, het overheidspersoneel in zijne on derscheidene schakeeringen, dat geduren de de laatste jaren zijn inkomsten heeft zien toenemen als gevolg van dc periodie ke verhoogingen. Dc koopkracht van dezo bevolkingsgroep is dus met inachtneming van de daling van den levensstandaard- index ten bedrage van circa 8 sterk ver hoogd. Alle andere burgers zonder uitzon dering hebben daarentegen een verminde ring van hun reëel inkomen ondergaan. Men zou nu verwachten, dat een poging der Regeering om het vqrstoorde financi- eele evenwicht te herstellen, o.a. door een zeer matige wijziging der inkomensvcrdce- ling, niet op tegenstand der betrokken per sonen zou stuiten. Wie echter aldus op de offervaardigheid van deze lieden mocht re kenen, komt bedrogen uit. Men is veront waardigd en de bladen maakten reeds aanstonds melding van den voorgenomen inzet eener scherpe actie door do vakor ganisaties, welke inmiddels op enkele plaat sen is aangevangen. De regcering heeft die al zeer sterk gevoeld waar zij een korting der salarissen van slechts 5 voorstelt, zulks nog met toepassing van verschillende mitigaties. Het tekort op den gewonen dienst wordt door dezen maatregel slechts met 7 millioen gedekt. Dc voorgestelde salarisverlaging is dan ook in hooge mate onbevredigend. Indien zij ware vastgesteld op gemiddeld 10 zooals in Ned. Indië, zouden de ambtenaren nog In een aan merkelijk gunstiger positie verkeeren dan de werknemers in particulieren dienst. De billijkheid vergt, dat moet worden op gemerkt, dat do salariskorting der rijks ambtenaren eenzijdig en dus onrechtvaar dig is, indien niet tevens de bezoldigingen van het gemeentelijk ambtenarencorps naar rato worden besnoeid. Laatstgenoemde groep evenzeer als de rijksambtenaren hebben niet afgelaten door de macht van hun nu meriek aantal, door hunne opzettelijke po litiek van intimidatie levensvoorwaarden voor zich te scheppen, die economisch ge heel ongemotiveerd zijn en in schrille te genstelling met den noodtoestand waarin andere maar minder luidruchtige volks groepen verkeeren. Zij hebben niet geschroomd, zoo in woord als geschrift, op meetings en in periodie ken, door dreigementen aan 't adres hunner werkgevers, aan buitensporige eischen kracht bij tc zetten. In hunne organen werd niet zelden openlijke of verkapte tegenwer king bepleit. Wij lazen in een militair weekblad de niet onduidelijke zinspeling, dat de goe de trouw van het corps aan de vaderland- sche zaak tot uitdrukking behoort te wor den gebracht in de remuneratie. Neen, mijne Hccren, deze trouw is het eenig ex cuus van Uw bestaan! Geeft U eens dc moeite, geachte burgers van Amersfoort, inzage tc nemen van do gemeentebegrooting. In do bijlage „Staat betr. dc berekening der Rijksbijdrage aan dc jaarwedde der onderwijzerswordt een gespecifieerd overzicht der jaarwedde incl. kindertoeslag gegeven. Bedragen tot 5000 en meer voor schoolhoofden zijn geen uit zondering. Houdt dan tevens rekening met de vaste positie, waarin deze functionaris sen zich mogen verheugen, het pensioen, dat zij eerlang zullen genieten en dat zij bij lange na niet met hunne bijdrage betalen, en het gemak waarmede zij hunne functie vervullen. Vergelijk daarmede dc salaris sen, die worden betaald aan particuliere werknemers van ongeveer gelijke ontwik keling en maatschappelijke standing. Een volledige publicatie van de wedden van het .overheidspersoneel zal wel nim mer mogelijk zijn. De overheid schuwt te recht een dergelijke publiciteit. In de Economisch Statistische Berichten be pleit prof. Dr. N. J. Polak dc invoering van een crisisheffing. Deze belasting zou allen moeten treffen wier inkomen sinds 1929 niet is achteruitgegaan. Dc verwezenlijking van dit denkbeeld zou echter aantoonen, dat het in hoofdzaak de ambtenarensala- j rissen zijn, die onder vigeur dezer belas tingwet zouden vallen. Verder beveelt1 prof. Polak het beginsel van progressie aan; n.o.m. gaat dc nivclleering tusschen het lager en het hooger personeel reeds ver genoeg. Er is echter een lichtpunt in de gcheele situatie, n.l. de onmogelijkheid om de wer- j king der economische wetten kunstmatig I te regelen. Deze grondwaarheid moge wor- den gezegd: niemand kan meer verdienen j dan zijn reëel inkomen bedraagt, d.w.z. do waarde der individueele prestatie behoort in evenwicht to zijn met de waarde der tc ontvangen contraprestaties. Indien dit evenwicht tijdelijk verbroken wordt ten gunste van een persoon of groep van per- sonen moet herstel noodwendig plaats heb- ben ten nadeele van andere personen of groepen. De benadeelden vinden hierin een prikkel om tot tegenactie over te gaan. Dc maatschappij in hare totaliteit kan ech ter niet meer geven aan allen dan zij heeft,. Dit is gcon ka the dër wijsheid, doch do uit drukking van onvergankelijke oconomischc wotton. Dc machtswaan en hot gebrek aan economisch inzicht van sommige vakorga nisaties kan hieraan niets veranderen. Ondanks dezo lichtzijde dringt het besef van economische realiteit immer slechts langzaam door. Middelerwijl worden Ue be langen geschaad. Industricelen, handela ren, middenstanders, gij moppert over do moeilijkheden, die de socialo lasten aan Uw bedrijven opleggen! Deze klachten zijn zeer zeker gerechtvaardigd, doch niet min der dient gij U rekenschap tc geven van do kosten, veroorzaakt door de ongemoti veerd hoogo salarissen van zoovelcn, die I aan staats- of gemeenteruif eten, en die l zich concretiseeren in Uw aanslagbiljet, i Onacht verschil in godsdienstige of poli- tiekc overtuiging liggen Uwe belangen toch waarlijk niet op den weg van ambtc- I narenverafgoding. Zij gaan parellel met dio van de breede schare burgers, welke wars zijn van het vervullen van ambtelijke func ties. Georganiseerd overleg, om een geliefkoos de term van de vakbonden te bezigon, zou een niet te versmaden tegenwicht kunnen vormen tegen de steeds driester wordende eischen. Wij ontveinzen ons niet de bezwa- ron, verbonden aan de invoering van gedif ferentieerde prijsschalen, maar wij mecnen, dat een actie, in dezen zin ingeluid over het gcheele land, opmerkelijke resultaten tengevolge zou kunnen hebben. Er moet dan echter éénheid zijn in Uwo gelederen t.a.v. deze materie. En laat men vooral koel afwijzend staan tegenover eischen van ambtenarenvereenigingen inzake extra-kor tingen, reducties e.d. Het zijn niet in de eerste plaats do mate riaalkosten, die een belemmering vormen om tot redelijke staats- en gemeentebud getten te komen, zooals een gedeelte van de dagbladpers ons wil doen geloovon. Ze ker, ook wij staren vol bewondering, zij het dan ook met gemengde gevoelens, naar de architectonische schoolpaleizen, die als paddenstoelen uit den grond verrijzen. Ook hier is versobering dringend gewenscht, doch het zijn in veel grootcro mav> de per- soneellasten, die loodzwaar druKken op liet gebouw onzer economische samenle ving. Een vergelijking van do verhouding dezer grootheden met de vooroorlogsjaren zou leerzaam zijn. Verkaarde niet dezer dagen nog Dr. Abrahams in arren moede in den Amsterdamschen gemeenteraad, bij de behandeling van de nieuwe traintarie- ven, dat het hem onmogelijk is bezuinigin gen aan te brengen in de kosten van het bedrijf, waar deze voor 85 bestaan uit loonen en salarissen cn hieraan niet ge tornd kan worden? Wij willen dit artikel besluiten met elk een, die buiten de ambtelijke sfeer staat, op te wekken tot een krachtig verweer te gen de parasitcerende acties der ambtena ren, en tot steun aan de Regeering, do Hoogste Werkgeefster van hen, die wegens hun vrijmoedige taal eenigc decennia ge leden als revolutionnair zouden zijn ge brandmerkt Ook de arbeiders in de particuliere be drijven dienen terdege to beseffen, dat zij niet gebaat zijn met de onverkorte instand houding van een kostbaar bestuurs- cn on- derwijsapparaat. Zij kunnen terwille van zichzelf niet dulden, dat in de vergaderin gen, die dezer dagen worden belegd, een beroep op hunne massale kracht wordt ge daan. Dc particuliere arbeiders staan bij de ambtenaren waarachtig niet in het krijt, eerder de laatsten! H. M. SCHIPPERS. BOKSEN Een overwinning op pun ten na 15 ronden New York, 13 October (V.D.). Maandag avond heeft in het Stadion tc Ebb'etsfield tc Brooklyn de boksmatch plaatö gehad tus schen den Italiaan Primo Camera en den Aiperikaanschcn zwaargewicht Jack Shar key. Ongeveer 40.000 toeschouwers waren getuige van den wedstrijd. Sharkey, die zijn tegenstander verre dc baas was, won na 15 ronden op punten. In het begin ontwikkelde zich een snel gevecht tusschen beide boksers, ondanks het feit, dat zij elk zeer zwaar zijn. Sharkey had een gewicht van 202 Engolsch pond, terwijl dc Italiaan 261 Eng. pond woog. Sharkey is reeds in de eerste ron de in de meerderheid cn Camera heeft een groot aantal harde slagen in ontvangst te nemen. Dc Amerikaan, die uitstekend op dreef is, wint bijna elke ronde. Camera, die het er blijkbaar op voorzien had Shar key een „knocked out" toe te dienen, kreeg hiertoe geen kans, daar laatstgenoemde zich geen enkel oogenblik bloot gaf en zich steeds op fraaie wijze wist te dekken. Camera raakte hoe langer hoe meer uit geput, zoodat Sharkey vanaf de veertiende ronde de situatie volkomen beheerschtc. Tenslotte kwam de laatste ronde, die even- ut-ns voor den Amerikaan was, zoodat deze den match op punten had gewonnen. VAN PERSEYNSTRAAT 19, Telefoon 423. NIet-OflicIeel. 457o STAATSLOTERIJ. Tfckklnz van Woensdag 14 October 1931. Sc Klasse. 15c Lijst. Hooge Prijzen: 13515 15.000 11573 ƒ1500 3761 4374 6336 S0S8 9264 18340 18658 ƒ1000 1714 8419 9264 12048 1256S ƒ400 4201 7653 8095 9002 9933 19756 ƒ200 3209 4401 6132 8311 S338 9402 9669 13455 100 Prijzen van 70.—. 16 66 166 187 276 354 468 613 679 750 790 870 983 1130 1134 1144 1195 1569 1586 1666 1721 1784 1971 1997 2011 2168 2227 2340 2424 2584 2659 2671 2672 2709 2729 2819 2S53 2906 3025 3080 3190 3251 3303 3329 3333 3353 3424 3524 3687 3786 3790 3791 3931 3932 4035 4310 4324 4664 4769 4894 5059 5089 5139 5209 5219 5300 5324 5339 5411 5427 5447 5759 5793 5831 6049 6052 60S5 6104 6179 6211 6280 6364 6384 6549 6714 6SS8 6909 7048 7053 7124 7149 7316 7361 7406 74S7 7593 7631 7635 7766 7849 7889 7937 8092 8208 8232 8235 8351 S6S9 8733 S739 8741 8842 8878 9196 9291 9382 9464 9467 9495 9*33 9670 9936 9949 10041 1C047 10107 10157 10174 10189 10413 10600 I06I2 10848 10920 11006 11047 11085 11157 11240 112S8 11339 11358 11399 11719 11834 11863 11901 11934 12030 12072 12241 12255 12480 12505 12590 12625 12626 12716 12723 12881 12920 12953 12989 13000 13179 13330 13409 13453 13747 13816 13886 13901 13912 13983 14037 14064 14246 14317 14367 14425 14445 14461 14555 14567 14745 14765 14767 14775 14891 15166 15310 15339 15341 15476 15703' 15758 15983 16003 16019 16031 16193 16296 16327 16367 16417 16477 16497 16515 16656 167C6 16708 16772 16903 16931 16942 17029 17055 17163 17176 17315 17455 17533 17821 18100 18117 18121 18240 18242 18337 18346 18530 18533 18657 18664 18674 18791 18801 18841 1S991 18993 19041 19082 19089 19158 19179 19193 19235 19297 19353 19344 19603 19741 19850 198S3 19923 20001 20019 20333 20430 20493 20505 20652 20844 J 10 220 497 828 22 269 544 845 48 280 722 910 Meten: 79 185 282 296 1020 1036 1044 762 940 1063 778 950 206 366 795 990 209 487 797 993 1114 1137 Mevrouwt Voor de koffietafel: Eon flacon heerlijke paling, ma kreel, of goep in golei, maar ge kocht In den IJMUIDER VISCHHANDEL, Utr.straat 40. TeL 92. 1240 1331 1352 1377 1382 1406 1415 1529 1649 1 780 1 828 1 846 1901 1931 1963 2005 2C06 2015 2032 2065 2149 2158 2261 2332 2352 2385 2408 2437 2443 2467 2500 25i0 2514 2523 2557 2588 2654 2739 2744 2745 2748 2765 2773 2S68 2908 2971 2996 3046 3075 3082 3151 3175 3*29 3280 32S3 3287 3298 3323 3355 3379 33S9 3401 3419 3454 3577 3578 3585 3592 3645 3649 3683 385® 3855 3941 3946 3964 3968 4009 4120 4214 423S 4279 4282 4322 4327 4354 4358 4370 4376 4398 4430 4461 4501 4506 4552 4627 4642 4729 4735 4823 4854 4892 4900 4905 4925 4970 4989 5003 5005 5006 5010 505S 5091 5160 5163 5169 5204 5254 53CO 5343 5366 5-108 54IS 5429 5465 5475 5477 5506 5518 5544 5562 5600 5647 5664 5701 5757 5763 5789 5809 5810 5821 5834 5843 5865 58S4 5885 5889 5392 5903 5926 5932 5934 5949 6037 6064 6071 6107 6122 6232 6240 6263 62S9 6371 6445 6464 6520 6524 6537 6597 6801 6945 6991 7028 7038 7046 7126 7132 7140 7152 7173 7226 7232 7365 7423 7428 7454 7455 7460 7499 7539 7623 7643 7700 7782 7818 7834 7892 7952 7991 8039 8043 8078 8103 8154 8222 8224 8282 8324 8402 8420 8447 S515 8531 8567 S60I 8608 8723 8782 8818 8874 8882 8936 8957 8965 9019 9166 9172 9261 9273 9278 928S 930S 9315 9373 9377 9383 9420 9472 9528 9565 9708 9722 9745 9752 9766 9820 9827 9833 9839 9974 9984 1 0038 1 0043 10102 10133 10154 10197 10237 10315 10320 10358 10362 10368 10414 10419 10453 10467 10537 10554 10558 10568 10574 I05S0 10618 10781 10893 10S97 11074 11075 110S2 11090 11152 11154 11268 11269 11301 11311 11369 11407 11415 11427 11418 11473 11481 11487 11520 11551 11601 11645 11703 11708 11742 11783 118:5 11S2K 11831 11SS6 1191S 11946 11986 12000 1202' 12038 12094 12103 12140 P205 12218 12239 12242 12246 12260 12369 12444 12476 12542 12553 12578 12588 12690 12702 12718 12721 12785 12804 12814 12835 12909 12910 12917 12928 12999 13014 13C38 13100 13119 13135 13148 13198 13211 13215 13244 13?58 132S9 13301 13325 13333 13376 13389 13399 13405 13432 13452 13536 13570 13605 13620 13639 13688 136S9 13711 13733 13791 13844 13S90 13941 14035 14036 14048 14177 14216 14338 14363 14382 14417 14423 14557 14593 14602 14652 14704 14714 14720 1476! 14776 14825 14330 14848 14915 14922 14938 14944 14957 14977 15127 15131 15133 15291 15318 15392 15445 15457 15498 15533 15580 15587 15613 15622 15660 15680 15730 15763 15836 15947 15994 16007 16026 16029 16111 16129 16203 16266 16282 1628S 16359 154 '2 16499 16522 165*8 16551 16582 16588 16802 16650 16660 16673 16702 16738 16778 16794 16821 16838 16363 16947 16952 16971 16992 17015 17013 17058 17111 17158 17183 17327 J73'6 17344 17347 17364 17396 17398 17468 17480 17519 17560 17592 17603 17604 17653 17678 17683 17732 17768 17811 17815 17839 17851 17874 17889. 17925 17929 17936 17975 17979 18004 18041 18046 18052 1S098 18215 18243 18257 18268 18315 18322 18329 18352 18357 18379 18398 1&423 18469 18487 18537 18558 1862! 18647 18666 18679 18707 18721 18755 188!9 18829 18870 18898 1W0 18985 19019 19088 1909R 19117 19128 7*56 19206 19214 19219 19221 19246 1®29* 19Ó06 19415 19427 1947.5 19491 19494 19*3" Wt 19678 19720 19776 19951 1995J !v967 1998? 19996 20021 200?9 20070 20096 20< '3 20:.3t 20274 20282 20297 20301 20311 20SSB 20369 20378 20452 20467 20473 20534 20538 20561 20C27 20709 20714 207.36 20740 20751 20775 20778 20SO1 20819 20867 20954 20976 Verbetering: 5e Klasse. 14e Lijst: met 70 ontbreekt. 8613 m/z 8643; 10352 vn/i 20356 70 m/z 20386 70. 210 496 S20 1004 1167 1420 1988 2231 2164 2629 2821 3103 3304 3470 3760 4G60 4490 4820 4980 5113 5355 5491 5685 5832 5S96 6067 6313 6711 7127 7418 7565 7945 8163 8467 8787 9022 9312 9560 9826 10050 10341 10523 10624 11094 11406 11513 11762 11949 12150 12376 12698 12883 13057 13229 1338$ 1360-1 13736 14176 14481 14754 14933 15227 15546 15751 16' 03 16390, 16598 16792 16987 17300 17441 17614 17835 17959 18118 18338! 18523 18713' 1*9*1 10166 19322 19582 J 38 20236 20275 20646| 2C783, 15?4S| 3352;.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 10