AMERSFOnRTSCH DAGBLAD ADVIEZEN VOOR BELEGGING 30e Jaargang No. 100 Vrijdag 23 October 1931 -DE EEMLANDER* TWEEDE BLAD HET WEER IN DE VORIGE MAAND IVBABSON DE JAGER H. V. d. PAVERT EEN „GRENSINCIDENT" Een juridische strijdvraag opgeworpen TELEFOON 304 en 697 POSTREKENING 2886 MIDDENSTANDS- BANKT00! S5S AMERSFOORT EN OMSTREKEN AMERSFOORT directie: a. h. martens DE BANKOVERVAL TE ROTTERDAM UIT DE STAATSCOURANT Het Kostbare Meesterstukje NED. PROTESTANTENBOND Vergeleken met dat in Europa Onze weerkundige medewerker schrijft Uit het door het Kon. Ned. Meteor. Insti tuut gepubliceerde maandelljksch overzicht der weergesteldheid in Nederland blijkt hoe ongunstig het weer over het algemeen in September is geweest. Maar vergeleken met dat in meer Oostelijk gelegen streken is het nog vrij goed geweest. In het algemeen kwamen weliswaar niet veel depressies in N.W.-Europa, laag in het Oosten, zoodat veel meer Noord-Westelijke cn Noordelijke windrichtingen woeien dan normaal, het geen natuurlijk aanvoer van koude lucht bcteckende. Bovendien was de luchtver plaatsing, over de geheele maand gerekend, grooter dan normaal. Do temperatuur was daardoor, over de geheele maand gerekend, aanzienlijk beneden de normale, in de eer ste dekade bijna twee, in de tweede ruim anderhalven en in de derde ruim twee en een halven graad. Deze negatieve afwijking van de temperatuur deed zich, zooals blijkt uit het „Mit'.eleuropatscher Wltterungsbe richt" uitgegeven door de Staatlichc For- schungsstellc für lnngfristige witterungs vorhersago te Frankfort a. M., over geheel Europa voor en was het grootst in Centraal Europa (op vele plaatsen zelfs ruim drie cn een halve graad.) Warme zomerdaden met een maximum temperatuur boven 25 gr. C. waarvan een normale September maand er twee moet brengen, kwamen niet voor. De hoogste temperatuur bedroeg 22.0 gr. C. en werd den 2den te Winterswijk opgerekend. Dezelfde plaats registreerde den 24sten do laagste temperatuur der maand 1.5 gr. C., het laagste minimum dat aldaar ooit is waargenomen (ook op 29 Sept. 1921). In den nacht van 23 op 24 kwam in het Zuiden en het midden van ons land lichte iot sterke nachtvorst voor. De bcwolkingstoeslanden waren hier te lande over de geheele maand iets ongunsti ger dan normaal, daar heldere of lichtbe wolkte dagen slechts éénmaal inplaats van normaal 4-rnaal voorkwamen. Desniettegen staande was het aantal zonneschijnuren. 147, nog iets grooter dan het normale aan tal, dat lil bedraagt. HIJ was vrij regelrna tig over de drie dekaden verdeeld. In Mid den-Europa was de bewolking over het al gemeen zwaarder dan normaal, hetgeen in overeenstemming is met de ovrvloedigheid van den regenval, die op de meeste plaaisen van Midden-Europa voorkwam, waarbij op sommige plaatsen de regenhoeveelhoid 109 200 procent grooter dan de normale was In dat opzicht stak vooral Midden-Enrooa. in mindere mate Oos-1- en Noord-Europa zeer ongunstig af tegen West-Eurona, waar de regenval over het algemeen beneden het normale is gebleven. In ons land, waar weliswaar het aantal regendagen met 0.1 m.M. of meer grooter was dar» normaal (18 tegen 12, het aan'al met 1.0 m.M. of meer was normaal 10), was de regenhoeveclheid, gemiddeld over het geheele land 50 m.M. tegen 64 m.M. nor maal. Alleen in Groningen was de regen hoeveelheid grooter dan de normale, n.l ongeveer 15 pet., in Zeeland was zij onge veer normaal, In Z.-Holland en W.-Brabant 10 pet. beneden, in Drente 25 procent, In den Achterhoek van Gelderland 50 procent cn het overige 30—10 pet. lager dan de nor male. Onweer kwam vc.r op 3, 9, 12 en 21. In het algemeen gesproken was dus het karakter van het weer niet zoo ongunstig als in Midden en Oost Europa wat betreft de temperatuur en de bewolking, gunstlteci dan elders wat betreft den neerslag, maar liet algemeen karakter van het weer bleef vrij ver berioden rededlijke verwachtingen. (Nadruk verboden). LUNCHROOM LANGESTRAAT 56. TEL. 115 De geheelen dag versche HOLLANDSCHE WAFELEN Verkrijgbaar. Prima Staaf- en letterbanket. Nederlandsch grensbewoner in Duiischland aangehouden Emmen, 21 Oct. Sedert meer dan tien dagen wordt door het Amtagericht te Mep pen gevangen gehouden do uinkelierszoon J. W. uit Zwartemeer (gem. Emmen), wiens aanhouding berust op maatregelen, die aan Ouitsche zijde genomen worden ter beteu geling der smokkelarij. Tal van winkeliers langs de grens verkoopen veel artikelen aan Duitschere, waarvan de invoer in Duitschiand verboden is of zwaar belast en daarom gesmokkeld worden. Ouitsche auto riteiten hebben nu, naar gebleken is een lijst aangelegd van Nederlandsche hande laren, die zoodra zij om welke redenen dan ook de grens overschrijden, zullen worden gearresteerd, onder beschuldiging van me deplichtigheid aan verboden invoer van waren. Genoemde J. W. nu is het eerste slachtoffer van dit Duitsche optreden. Door zijn aanhouding is het geval belangwek kend geworden, omdat nu een juridischp vraag van beteekenis ter oplossing Is voor gelegd aan de wederzljdsche autoriteiten. De vraag n.l. of een door een Nederlander op Nederlandsch grondgebied begane hande ling, welke voor de Nederlandsche wet niet strafbaar ts. door den Duitschen rechter ge straft mag worden. De Nederlandache wet toch verbiedt geenszins het verkoopen of transporteeren, noch het uitvoeren van wa ren welker Invoer in Duitschiand verboden is. Wat Duitschcrs die op ons grensgebied die waren komen koopen, daarmede verder doen komt niet voor verantwoording van den Nederiandschen vorkoopor. Aan Neder landsche zijde stelt men zich dan ook op het standpunt, dot do Duit6che autoriteiten hun rechtsbevoegdheid te buiten gaan, wan neer zij medeplichtigheid aan een door de Duitsche wet verboden handeling con strueeren uit op ons gebied en ten onzent geoorloofde door een Nederlander begane handeling. De burgemeester van Emmen, mr. J. L. Bouma, heeft reeds pogingen aangewend om op vorengenoemde gronden J. W. in vrijheid gesteld te krijgen, doch is daarin nog niet geslaagd, waarom hij de tusschen- komst van den minister van bultenlandsche zaken heeft ingeroepen. Bizonderheden uit het verhoor van den verdachte HOFBERICHT. Z.K.H. de Prins Is voornemens op 23 de zer een bezoek te brengen aan het vlieg kamp Soesterberg. Omtrent den overval In het bijkantoor van do Incasso Bank aan den Goudschosingel te Rotterdam kan nog het volgende worden meegedeeld De verdachte is door de politie verschei dene malen verhoord en bij deze verhooren heeft hij medegedeeld, dat hij zijn mede plichtige sedert een paar weken kende, iflj heeft hem op een station ontmoet en tn den trein zijn zij een praatje begonnen, waarna zij hebben afgesproken elkaar bij kiosken geregeld te zien. Hij kende den man niel van naam, slechts zijn voornaam was hem bekend en het feit, dat hij als smokkelaar bekend ws, waardoor het hem niet mogelijk was over de grens te komen. In verband met deze mededeclingen heeft de politie zich tot de douane gewend met een signnlemont. dat door den aangehou dene is opgegeven. Van de douanc-nutori- teiten verwacht men nog medcdeellngen of iemand, die aan dit signalement voldoet, bij hen bekend is. Een van de revolvers, welke de verdachte bij den overval heeft gebruikt, heeft hij voor een paar kwartjes van een zeeman gekocht: het andere wapen kreeg hij van zijn kame raad. Die kameraad zou bovendien de lei der van den overval zijn geweest. Hij had den verdachte ook gezegd, over het hekje van de balie te klimmen. Toen de bankloo per dien Vrijdagavond binnenkwam, heeft verdachte hem op aanwijzingen van zijn kameraad nog in den hoek bij het andere personeel weten te dringen. De medeplich tige echter heelt zoodra de banklooper ver scheen, geroepen ,.Het is mis", en onmid dellijk daarop begaf hij zich naar do voor deur Hij wist spoedig te ontkomen cn naa* de meening van verdachte is zijn kameraad hem twee k drie minuten voor geweest Hij acht het bovendien niet onwaarschijnlijk dat zijn medeplichtige heeft meegeloopen toen hij zelf door het personeel van de bank cn door publiek werd nagezeten. Uit hetgeen de aangehoudene meedeelt, blijkt, dat er slechts twee mannen bij de zaak betrokken zijn en dat ztj zich niet van een auto hebben bediend. Dezer dagen is op het politiebureau een man verschenen met zijn vijfjarig zoontje Dit kind heeft op den Woensdag voor den overval voor de kleermakerij van Z. aan den Goudschensingel twee mannen zien l*ra ten. Een van hen stond te gebaren alsof hij den ander ict6 wilde uitduiden. Hot kind heeft van de beide mannen een signalement opgegeven en dit signalement klopte met dat van den verdachte en ook cenigszins met dat wat deze heeft opgegeven van ztjn kameraad. Aanvankelijk hechtte de politie niet veel waarde aan de verklaringen vap het kind, maar bij een van zijn verhooren heeft de arrestant toegegeven, dat hij dien Woensdagavond op den- Goudschensingel met zijn makker heeft staan praten en dat hij hem daar inderdaad met de handen de grootte van het loket van de bank heeft aan gewezen. De aangehoudene is inmiddels naar het huis van bewaring overgebracht. DRIE HENBCHEN DOODGEREDEN. Da chaatlear tot twao maanden geTanganbutra! veroordeeld. Breda, 22 Oct. De rechtbank te Breda heeft hoden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 18-Jarlgen chauffeur B. F. Bos uit Utrecht, dte als bestuurder van een vrachtauto op 30 Mel J.I. op den Ooster- houtscheweg nabij Breda cn man en twee meisjes aanreed, tengevolge waarvan alle drie personen onmiddellijk werden gedood Geêischt was zes maanden gevangenis straf en ontzegging van de bevoegdheid om een motorrijtuig te besturen gedurende één jaar. Het vonnis luidt: twee maanden gevan gcnisstral met intrekking van het npewtjv gedurende één jaar. BIJ Kon besluit is toegekend de aan de Orde van Oranje Nassau verbonden eere medaille. in brons aan G. C. G. van den Bung, expediteur bij de N V. Manufacturcn- magnzljn F. H Bothe, te 'e-Gravonhage. Bij beschikking van den directeur-gene raal der Posterijen, Telegrafie cn Telefonie is met ingang van 1 December 1931 aange wezen als directeur van het post-, tele graaf- en telefoonkantoor te Liase de refe rendaris 2e klasse der posterijen, telegrafie en telefonie J H Halm te Utrecht (post kantoor). Bij beschikking van den minister van financien is de inspecteur der directe be lastingen. enz. N. M. J. C. Cikot verplaatst van Kerkrade naar Nijmegen en toege voegd aan het hoofd van de Inspectie der directe belastingen, le afdeeling, aldaar Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de luitenants ter zee der lo klasse jhr. W Boreel, H. J. F. K. van den Arend en J. Callenfels den 2cn November 1931 geplaatst bij de Hoogere Marine Krljgs- ■vchool te'VÓGravenhagé Herbenoemd tot burgemeester van den Dungen P. A. van den Broek: van Made en Primmelen A. J A van Gils: van Voorst mr. A. C. baron van der Feltz; van Balen burg F. G Caners; van Bussum H. de Bor des: van Huizen J W. Egberts- van West- zaan H. E. Wempc: van Hulst B. A T M Truffino; van Leersum jhr. H van den Bosch; van Cothen en Langbroek W. F. van Beeck Caikocn; van Haaksbergen ihr. H. J. W. J. von Heydcn; van Appingedam J E. Klaucke en van Maasbree C. H H. G. Goencgracht; op verzoek eervol ontslagen mr. C. F. Gronrmeyer ais hoofdcommies departement van Defensie: benoemd bij het reservepersoneel der landmacht tot reserve-officier van gezond heid der tweede klasse de dienstplichtige vaandrigs J. J. M van Winkel, J. W. Schmelling, G. Hoekstra, dr. H J. Köster on H. Rijnders allen arts. Hr. Ms. TAN NES. Hr. Ms. Torpedobootjager „Van Nes" is Dinsdag uit de haven van Willemsoord naar zee vertrokken en Woensdag te Vlissingen binnen geloopcn voor het verrichten van eenige voorzieningen en daarna weder naar zee vertrokken ter aanvaarding van de reis naar Curasao. Spreek over u zeiven slechts zelden cn dan nog met grooto omzichtigheid. BACON. Uit het Engelsch door Mej. C. M. G. de W Ja, aan mij, zei ze op beslisten toon cn vastberaden Ik vind het zoo mooi, dal ik er negentien pond, dal is 228 voor wil geven, dat is alles wat ik bezit. Willem aa verbaasd. Ik had nooit gedacht, zei hij in een zalige verrukking, dat u het zoo zeer be wondert. Ja, ik bewonder het. Haar hart klopte snel en luid. En ik wou het zoo graag heb ben. Ik kan u niet zeggen, wat het voor mij beteekent. Maar negentien pond is al wat ik bezit Hij schudde het hoofd zeer beslist. Ze trachtto haar teleurstelling niet te ver bergen. Ik denk er niet over een cent valt uw geld aan te nemen, zei hij eenigszins ver legen. Maar als u het zoo graag hebben wilt, sta mij dan toe het u cadeau te geven. Ze schrikte er hard van. Een daad van zulk een zuivere edelmoedigheid was be paald ontstellend. Ik hoop, dat u het will aannemen, juf frouw Julie. Het was alleraardigst zoo ver legen hij was. Als u het zoo bewondert en lief hebt dan hoort het u toe. Iets lief heb ben is het bezitten. En ik zal altijd het heer lijke gevoel hebben te weten, dat het u ge lukkig maakt. Zij keerde zich af met een heel beschaamd gezicht Zij kon niet hopen er >oit op een manier voor te gevoelen zooals hij deed cn het was haast slecht om hem to misleiden. Maar een jonge man, zoo arm als hl), kon zich niet veroorloven zoo eenvoudig te zijn; cn zij suste haar geweten met zich zelve wijs te maken, dat zij het voor zijn welzijn deed. Maar het was niet gemakkelijk het gewe- ton er geheel buiten te houden. Do rol, die zij speelde, deed haar pijn, -vcnals een brandwond pijn doet Hun beider tong word gebonden in het oogenblik, dat toen volgde. Eindelijk zei ze o; een zachten, aarze lenden toon, die ifcti met van haar gewend was: U moot er natuurlijk iets voor in de plaats hebben niet dat ik u ooit iets kan aanbieden, -lat de waarde nabij komt Ik vraag niet meer dan wat u mij al gegeven hebt Wat heb ik u dan gegeven? U hebt mtj gegeven dien verwonder lijken blik, dier. ik somtijds zie op uw go- zicht «n het licht, dat straalt uit uw oogen en den glans van uw haar. Toen u hlci in huis is gekomen, bracht ge iets mee dal er nooit geweest was. Wat is u toch grappig! Julie had «en vuurroode kleur gekregen. Maar hij sprak zoo algemeen, zoo weinig persoonlijk, zoo delicaat woog hij .edor woord voordat zijn oprecht gemoed er uiting aan gaf, dat het onmogelijk was h*m van zijn plan af te brengen. Juffrouw Julie, zoo ging deze wonder lijke jonge man voort op een toon alsof hij een schilderstuk voor zich zag, waarvan hij de onderteekeiiing zocht, toen u biet kwam bracht u een zon van schoonheid mee. Kleur en harmonie en bevalligheid dat alles hebt gj meegebracht. Als ik maai schilderen kon! hij zuchtte ik zou niet rusten voordat ik u op het doek ge bracht had precies zooals ge daar staat. Het was duidelijk dht hij er totaal niel meer aan dacht dm zit het nichtje van zijn meester was. Zij dacht er ook niet over omdat nooit één j tngmensch had gewaagd haar zoo toe te spreken Dit was Willem, de wonderlijke jonge ntatt. Zijn stem klonk als muziek in de ooren, zijn oogon straalden zijn geheele wezen was poézie en romantiek U moet zoo iets niet weggeven, her haaldo zij, maar niet met dcnzelldcn aan drang van zooeven Haar stom was zacht cn niet zooals gewoonlijk, dat wist ze zeli heel goed. Toe, juffrouw Juüc, neem het nu maar? Het zal mi) aangenamer zijn te weten, dat u er zorg voor draagt en dal de schoonheid van het stukje tot u spreekt dan indien ik het voa: mij zelf hield. Ik heb het stukje liet, maar u ook. En hel geluk met u deelen maakt het mij des te liever. Het begon donker te worden in de kamer Zijn gezicht was raast niet te onderschei den en door het onstuimig kloppen van haar hart kon ze zijn stem nauwelijks her kennen. Nu dacht ze niet langer aan de waarde van het geschenk en ook niet of ze het zou aannemen. Zij dacht aan andere dingen. Was het tot haar persoonlijk dat hij sprak of tot 'euiaiid, die iets schoons vereerde. Op zulke vragen kon zij geen antwoord vinden; zij beefde bij de gedachte alleen aan zulk een vraag. HOOFDSTUK X. Precies op den bepaaidon tijd kwam de heer Thornton (om tien uur) met een vriend den winkel van S Gedgc binnen. Eon kwartier te voren had S. Gedge Willem uitgezonden naar Chcliev om naar een la leitje te kijken, waarnaar ccri van de klan ten gevraagd had. Julie, die wist wat er ge beuren zou, had gemaakt, dat ze in de buurt was, in een verwijderd hoekje van len winkel, toen deze beide heeren arri veerden. Evenals bij het vorige bezoek v.an den heer Thornton ging Oom Si dadelijk zelf het schilderstukje halen, maar dat hij zoo spoedig terug kwam. bracht Julie een bittere teleurstelling. BIJ ongeluk, zoo hel scheen, viel zijn scherpo oog op haar, juist toen hij het schilderstukje aan den hear Thornton's vriend overhandigde, een man net een knorrig gezicht in een kale jas en een bonte muts op het hoofd. Nichtje, riep S. Gedgc met scherpe stem, ga liever ergens anders stof afnemen Er was niets aan te doen Julie kon wel schroeion van kwaadheid, maar ze moesl wel gehoorzamen. Het eenige wat zij durfde doen om haar nieuwsgierigheid to bevredi gen, was, op haar teenen loopende. een paar minuten later een potje wrljlwas te gaan halen, dat zij zoo verstandig geweest was te laten staan. Als een mulsjo zoo stil kwam ze torug om het te halen, maar Oom Si wierp haar zulk een woestcn blik toe dal zij weg vloog zonder eon woord te heb ben opgevangen van hetgeen er gesproken werd. Zij was doodangstig. Zij wist haast zeker dat zij het stukje voor het laatst gezien had. Haar wantrouwen in S. Gedge was zoo groot: hy was tot alles in staat. Geld Algemeene vergadering te Middelburg De Nedcrlandeche Protestantenbond houdt dit jaar zijn algemeene vergadering te Middelburg ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan der afdeeling aldaar en het samenzijn werd begonnen Dinsdagavond met een wijdingsdienst. Deze vond plaats in het kerkgebouw der Vereentging van Vrijzinnig Hervormden onder leiding van dra. A. Landstra, voor ganger dier vereeniging. Na afloop was er gelegenheid het be stuur der jubileercnde afdeeling te coai- plimenteeren en daarvan is een druk ge bruik gemaakt Na afloop der receptie begaven de mees te aanwezigen zich naar de Markt om zich i-e *-*rlustigon in den aanblik van het door V.V. nog eens belicht stadhuis. Woensdagmorgen had de vergadering plaats in hetzelfde gebouw en opende prof. Eerdmans haar met een wooru "an wel kom tot de vele afgevaardigden. Do vrijzinnigen gaan met groote belang stelling den loop der kerkelijke zaken na en zien hoe achter oude gevels moderne iï*- richtingen zich ontwikkelen, ook bij vele kerkelijke organisaties. Toch zijn er nog steeds die werken aan de dogmatische torens van Babyion. Anderzijds ziet men het films ^22 *ot éénheid te komen onder de vrijzinnigen, en dit zal de Bond gaarne bevorderen. Ware do Bond er niet, dan zou hij nu moeten «orden opgericht. Hierna herinnerde de voorzitter aan do groote gedachte, die tot de oprichnri* den bond leidde Men was overtuigd, dat een godsdienstige grondslag voor ons leven noodzakelijk is, maar ook vrijheid van godsdienstig leven. Deze overtuiging rust zoowel op wetensohnppelijken grond a*ls op den wensch eerlijk te kunnen blijven te genover zich zelf: om zich niet te moeien voordoen, zooals men niet is Men voelde le nieuwe wereldbeschouwing, die ieder erkent, behalve de kerk Dat is nu reeds lang geleden. Spr. is overtuigd dat hij den strijd erover rechts zich heeft aangepast, al kan zij dit niet wel erkennen. Na de openingstoespraak was het woord aan den heer dr. K Koolman, voorzitter der afdeeling Middelburg, om uifc de ge schiedenis van de afdeeling Middelburg een en ander te kunnen mededeelen. dat ook eeniee waarde kon hebben voor elders wo nende leden. Na de met applaus begroete woorden van dr. Kooiman, sprak de voorzitter daarvoor dank en hoopte, dat dit stuk historie zal blf'ven bewaard Nadat verschillende verslagen, rekenin gen en begrootine waren goedgekeurd, en tot het aanvaarden van een naar legaten was besloten, kreeg mevrouw Mankes—Zer- nicke uit Rotterdam gelegenheid een plei dooi te houden voor een betere rechtsposi tie van voorgangsters en voorgangers van •Ion Bond. Dit za' nader :n studie worden genomen Hierna werd gepauzeerd en maakten de aanwezigen een autotocht naar Veer e en Vlissingen In hotel Oosterhuis werd het koffiemaal gebruikt. DE ECONOMISCHE CRISIS. 's-G ravenhage, 22 October. Naar wc vernemen, heeft het lid van de Eerste Ka mer der StatenGeneraal, de heer Blora- jons, de interpellatie, waartoe hem op 15 October 1.1. verlof werd verleend, ingetrok ken op grond dat de interpellatie v. d. Tem pel in de Tweede Kamer zich ontwikkeld heeft to: een algemeen debat over den hul digen toestand, terwijl bovendien de voor zitter van den Raad van Ministers, heeft medegedeeld, dat binnenkort de indiening kan worden tegemoetgezien van een wets ontwerp, betrekking hebbende op moeilijk heden, welke zich bij den invoer voordoen. kon hem tot a.les verleiden, daarvan was /e nu overtuigd. Zij bracht zeker wel twin tig ellendige minuten door en vroeg zich steeds af wat ze toch doen moest als hij over het stukje beschikt had. Zij trachtte zich reeds aan het denkbeeld te gewennen dat zij het nooit, neen nooit, zou weerzien. Eindelijk verlieten de beide mannen den winkel. Toen bespeurde Julie, dat zij in haar vrees te ver was gegaan en dat Oom Si op dit oogenblik tenminste geen kwaad had gedaan, 't Zou ook te onbillijk geweest zijn. Hij 6lofte langzaam de keuken in met het schilderijtje in de hand Wat een verlichting voor het meisje! Nichtje, zei hij op dreigenden toon. ik zeg je eens voor al, ik wil niet hebben dai ;e in den winkel omhangt of rondloopt als ik zaken doe met gewichtige klanten. Het schilderijtje te zien was zoo oneindig veel gewichtiger voor haar dan de woorden, die kwamen uit zijn mond, dat Julio lust had er niet veel notitie van te nemen. Ik zeg je nogmaals, zei do oude man op strengen toon, en let goed op. Ik wil geen vrouwen met open mond zien staan luisteren wanneer ik zaken doe. En lach mij niet uit, want anders kan je jo koffer pakken. HierEn Gom Si gaf haar het schilderstukje aan. Breng dit terug op de plaats waar ik het vandaan gehaald heb en herinner je -roed wat ik je gezegd heh anders zal je een weck geen zakgeld krij gen- Wordt vervolgJ.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5