Fa. M.R.N. OOSTERVEEN C. HONIG Stadsnieuws TENTOONSTELLING VAN DEN KUNSTKRING Veel belangstelling UW ADRES VOOR VARKENSVLEESCH „DE KEI" VOOR ONZE HUISVROUWEN Langestraat 42 - Tel. 77 Advertentiën GEVESTIGD ARTS EENV. DAME EEN KNECHT FLINK MEISJE Teekerv en schilderwerk van stadgenooten in ,De Pofh" Zaterdagmiddag is de tentoonstelling van schilder- en toekenwerk van stadgenooten, welks van 24 October tot en mot 8 Novem ber door den Amersfoortschen Kunstkring in do stichting „De Poth" In do Coninck- straat alhier wordt gehouden, onder groots belangstolling door den voorzitter van den kunsktring, Jhr. A. W, den Beer Poortugael geopond. Deze expositie is de eerste vair do verschillende tentoonstellingen welke ieder winterseizoen door den Kunstkring worden georganiseerd. Voor deze eerste tentoonstel ling Is de belangstelling grootc- geweest, dan men had verwacht Jhr. den Beer Poor tugael wees er om. op, dat men venvacht had, dat van den oproep om schilder- en teekenwerk in te zenden ongeveer 12 k 15 liefhebbers gehoor zouden hebben gegeven Deze verwachting is evenwel verre overtrof fen. niet minder dn 3G schilders en teeke naars uit onze stad hebben hun werk al thans een deel daarvan - \oor deze expo- sitio beschikbaar gesteld. Het gevolg van dezen oproep is geweest, dat de voor het bestuur van den Kunstkring meest onbe kende werkers uit hun tent zijn gelokt en op het appèl zijn verschenen. Spreker bracht den verschillenden inzenders dank voor hun medewerking, waarbij hij het te vens betreurde dat de beschikbare plaats- ruimto had belet, dat ieder tncer dan twee stukken kon inzenden. Met nadruk wees Jhr. don Beer Poortugael op het feit. dat de bezoekers zelf hun oordcel mogen zeggen en hup stem mogen uitbrengen vor het werk, dat naar hun meening het beste is. Hier door komt er een beetje fleurigheid, welke in onzen tijd van depressie moeilijk gemist kan worden. Bovendien is het wel eens aardig te vernemen, wat ..men" over pen tentoonstelling zegt, waarbij nog komt. dat dit plebisciet de bezoekers brengt tot het nauwkeuriger bekijken en bespreken van do ingezonden werken. Tenslotte sprak Jhr. den Beer Poortugael den wensch uit. dat zij, die hel teekenen en schilderen uit liefheb berij doen, onder wie ditmaaal zelfs een ruim 80-jarigo is. in deze tentoonstelling een prikkel zullen vinden om op de ingesla gen weg te blijven voortgaan. Onze speciale medewerker schrijft over deze tentoonstelling nog hot volgende: Om bij schilders nog van dilettanten of amateurs to spreken is eigenlijk een abso- iuut verkeer, standpunt. Dit bewijst reeds het werk van den eminenten kunstenaar Jan van de Capellc, die in de 17de eeuw leefdo, een gefortuneerd zakenman was en in zijn vrijen tijd voor pleizicr schilderde. Ecuwen onbekend, wordt hij nu tol eep der beste zeeschilders van dezen grooten tijd ge rekend. Maar wol kan er een groot verschil bestaan tusschcn een kunstenaar en oen schilder. Het was voor ons een grootc vorrassing, en dit was het ook voor het bestuur van den Amersfoortschen Kunstkring, dat zoovelen zich in Amersfoort met dezo kunst bezig houden en hot groote getal van 36 namen leort ons dat Nederland nog altijd het land der schilderkunst is. Maar wij waren bij een nadere kennismaking met de tentoonge stelde werken nog meer verbaasd, dat hel algemeenc peil niet beneden het middelma tige was gedaald. Telkens voelden wij dat er uit het werk, al mocht het soms tochnisch niet geheel feilloos zijn. een liefde straalde, waarmede de maker zijn onderwerp had be studeerd, on die den aanschouwer steeds aangenaam stemde. Hoo vaak hebben wij het niet ondervonden, dat wij op een grootc tentoonstelling te Amsterdam of elders, waar alleen „vak"-menschen exposeerden, tegenover werk kwamen te staan, dat welis waar een teclinischo volmaaktheid en een vakkennis toonde, maar waar wij niets kon den bespeuren, dat de schilder zijn onder werp werkelijk had „gezien", do boteekenis er van had ondergaan. Het werk van G. Adriaans bezit vooral de coratieve waarden en is geschikt voor het illustroeren van kinderboeken. Aardig als vlakyerdocling, maar primitief als samen stelling van kleuren. Merkwaardig en getuigende van een jong liurt en eon open oog voor moderne schoon heid is het werk van Jhr. A. W. den Beor Poortugael, wiens werk wij hier voor den eersten keer zagen en wil kunnen met an ders zeggen dan dat deze konnismaking een aagename was. Zijn twee stillevens zijn zakolljk modern gezien. Men lette op de zorgvuldige zakelijke weorgave der Jacoba- ltannetjes. Er is een inticmo koelo rust in deze kieino werkjes, die verhoogd wordt door de harmonie der kleuren van achter- grond en voorwerp, welk eerstgenoemde niet diezelfde uitdrukking schijnt te zijn dan hot laatste. P. Th. Beijer geeft in zijn schilderij ..Bij Nimmerdor" de verlaten en bezonken stilte en grootsche pracht van hot bosch weer. Alleen is het zoetelijk en liefelijk, zonder herfststormen. De houtsnede van D. J. M. Boode, een werkend paard voorstellende, is decoratief, goed van actie en kleurvcrdeeling. Jonkvrouwc E. J. E. van den Bosch ex poseert stillevens, welke stemmig en dron- mcrig zijn, maar in tegenstelling met die van Jhr. den Beer Poortugael, moer op kleur ingesteld dan op vormbehandeling. Niet een zakelljko opserva'io der vormen maar uitbeelding door middel van kleuren. De dorpskinderen van mevr. t. Bu'Mns— Van Schagen doen even aan Charlev Toorop denken, maar zijn misschien minder harts tochtelijk, minder gloeiend van kleur. Een grootc verrassing was het stilleven van bloeiende sedumplantjes van incvr. C. M. Cocnon-Doornbos. Het straalt een klaar- hcid en innigheid uit, die werkelijk aan doenlijk is. Hoo juist is de harmonie der klourcn van de groene tafel met de kleine groeno diklobbigc bladeren. Een wolkige achtorgrond geeft aan 't geheel een intieme en heldere diepte, waardoor dit een der aantrekkelijke werken der tentoonstelling is Van A. E. C. Haansclietcn een groot zon nig maar wolkig geschilderd stuk. voorstcl- lendo do Amcrsfoortschc borg in October. Door een gelijkmatige horizontale indccling Indccling niet erg boeiend van compositie, maar overigens aangenaam van kleur. Interessanter, levendiger en aantrekkelij ker is het landwegje met hoornen van Mcj. S. van Heukelom, dat grootsch gezien is, zonder het onderdeel te verwaarloozcn. Verdienstelijk werk is de „Oude Den" van P. M. F. van Herwaarden, waaruit een groo- lo liefde tot het onderwerp spreekt. Mystiek van sfeer ia de teer geschilderde fantasie van jonkvrouwc L. van Holtho töt Echten; het geeft meer een uitbeelding van 't innei'lijko leven "an don mcnsch weer, dan zijn uiterlijke vermen Uiterst sober in de behandeling van de verf. In tegenstelling hiermede, maar daarom niet minder, de twee werken van \V. Koetze, een vrouwenportret en een zittende hond voorstellende, die ecu scherpe opmerkings gave van den schilder verraden, die juist door middel van den uiterlijken vorm op een naïeve haast kinderlijke manier iets van zijn onderwerpen wil vertellen. Het stilleven van A. Fiks js luchtig, gelijk een aquarel behandeld, waarom het even doet denken aan werk van P. Wiegman. Het rood der tomaten contrasteert aange naam met het geel der citroenen, die trou- wons als stofuitdrukking sterker hadden kunnen zijn, en met de groene gejnberpot. Bustlg „Het strnat,o in Bretagnc" van mcj. J. Koster, dat weliswaar niet geheel de sfeer van zulk een dorpje vertolkt, maar als compositie van vormen en kleuren zeer ver dienstelijk is. Golgotha van D. Meister is decoratief, maar laat ons niet het groote gebeuren, dat op dit oord plaats gevonden heeft, onder gaan en zal misschien daarom ook wol spoedig vervelen. Niewog is weer op zijn mooist vertegen woordigd. Vooral zijn sneeuwgezicht lijkt ons een zijner beste werken van den laat- sten tijd: Hoe eenvoudig is het onderwerp en wat heeft hij er van weten weer te geven! Men lette op het onwezenlijke licht, zooals wij dit bij zulke sneeuwdagen in den win ter dikwijls kunnen zien, oen licht, dat ner gens vandaan schijnt te komen, maar dat overal aanwezig is. Welk een intieme sfeer. Het is, alsof alles in do natuur kloiner ge worden is. De geluiden weerklinken door het zachte sneeuwbed minder hard. Er rust eon warme en hartelijk r bezonken stilte in dit werk. Raak getcekend is de Arnemuidcr vis- scher als een monument van mcj. E. Pij pers. Maar „Begonia" is meer uitdrukking van kleui dan vail vorm. Het stilleven van J. van de Botte is pittig geteekend. Maar wie zou achter het uitstekende werk van L. Schulman een 80-jarfge zoeken? Werk, zoo jeugdig, en frisch, dat het menig jongen student der akademie tot eer zou strekken. Zijn landschappen geven alles zoo bezonken en afgewogen weer, dat wij telkons geboeid werden door de visie van dezen schilder, zoo b.v. het prachtige don kere bosch tegen den lichten wolkigen hc- ipel. Waarlijk dezo beide werken zijn zeer zeker niet onbelangrijk op deze expositie. Eveneens een openbaring op deze tentoon stelling is het werk van mevr. F. Unger— Lens. Vooral hot stilleven, bestaande uit een hangonde druiventros en enkele appelen in een raamkozijn, is treffend. Artistiek en fijn aangevoeld is do compositie. Zoo ook bij hot jongensportret, waar wij genoten van de beschaafde samenstelling dor kleuren. Jam mer alleen dat de achtergrond rechts aan het kopjo vast zit. De teekening van H. W. Veencndaal Dzn., voorstellende de Kamper binnenpoort, heeft als titel: Een veel besproken onderwerp. En ontlokte zeer verschillende en uiteenloo- pende meeningen bij liet publiek. Wij hoor den o.a. dat wanneer er een plebisciet over het mee6t geestige onderwerp gehouden zou worden, deze teekening zeer zeker de prijs zou verkrijgen. Een oogenblik later; Wat een aanstellerij; hoe flauw; slecht en onbe duidend. Jammer dat wij geen tijd meer hadden om er langer te blijven staan, liet zou een prachtige aanleiding geweest zijn om over de inzichten van „het" publick op de hoogte te komen. Toch was het een tee kening, die door zijn cenvoudigo en prc- tcntielooze houding weldadig aandeed. Vooral in de wljzo waarop de lichte en don kere vlakken naast elkaar waren geplaats. A. van WoczeJ Errens laat zijn monnik ken bij Tilburg bij een romantische onheil spellende sfeer in een trappistenklooster leven. Moj. M. van Wissclingh geeft, wat in het formaat betreft, kleine werkje, een groot sche uitbeelding van Amersfoort, die bc- heerscht wordt door den machtigen Onze Lieve Vrouwetoren als middelpunt, waar omheen de kleine woningen liggen. Hot ge heel is gezien als een stad uit een sprookje. Do nachttrein van N. Wijmei' is een vondst; maar niet overtuigend is de kracht van de locomotief in beeld gebracht. Dc bovenstaande regels zijn bedoeld als korte opmerkingen. Het was ons in den korten tijd onmogelijk iedereen en elk werk tot zijn recht te laten komen, daarvoor is zulk een tentoonstelling te veelzijdig van vormen en geesteshoudingen. Maar ieder bezoeker zal ongetwijfeld voor zich zelf hier verrassende ontdekkingen en vergelijkingen kunnen doen en daarom hopen wij, dat zij veel bezoek zal hebben. JAN LAUWERIKS. EXAMENS. Voor het door het Centraal Bureau Insti tuut Pont te 'a Gravenhage gehouden examen voor Kantoorstenograaf Neder- landsch {130 lettorgvepon per min.) slaag den de damos: Joop Berg, Jo Schuitomakcr en Marie Kluvcrs, en do heer F. v. d. Wey- den, alhier. SPEELTUlNVEREENIGiNG LEUS- DERKWARTILR. Bazar. Bij de 6tichting van het turn- en clutge bouw werd deze jonge voreeniging ben.d- willig met een crcdiet geholpen dior den Middcnstandsbank albicr. Hoe dankbaar men daarvoor ook 's, t ch is er het verlangen om schoone lei to mag>n En dit is te loven. Daarom deze bazar in het clubs-cbcuw. En zoo 't kan, als dc bate het toelaat, don ook wat afgezonderd voor het komende St Ni eolaasfeest. Een bazar alzoo met een mooi rlccl Hof slagen van deze dagen (tot Woensdagav >nd» zal een belooning zijn voo- de oiuerlingu samenwerking, die in dyzc vereeuigiiig voortdurend, en ook thans bij de voorberei ding dezer bazar, valt op te meriier. Zaterdagnamiddag werd de bazar geopend door den secretaris der Bazarrommicsie dsn hoor T. W. de Vries Deze wees op het vel werk, dat in zes weken is vorricliL In den beginne stond men er wat souptiscn tegenover. Maar speeltuinmenschen wi' en altijd werken en deinzen voor niets terug; men beschikt over een vaste kern van werk sters en werkers, die 6tecds direct de krach ten boschikbaar stellen. Dank brengt spreker aan al dezen, dank aan winkeliers en fabrieken van hier en el ders, die steunden. Mevr. Monhcmlus, hoofdleidster van hol clubwerk, bracht eveneens hulde aan werk stere en werkers. Mocht liet een aansporing zijn voor hen, die thans nog wegbleven. Ook de heer van don Bunt, voorzitter dei veroeniging wcnschtc buitengewoon succes toe Men weet het, dat buiten het koopen te gen niet hoogen prijs er tevens spel is in ve lerlei zin. zooals sjoelbak, rad van avontuur touwtjestrek, popraden en verloting. Dezo laatste heeft zeer veel aantrekkelijke prijzon waarbij ook het clubwerk naar voren kwam ZON EN SCHILD. Aanbesteding. De uitslag van do aanbesteding van liet loodgieterswerk voor de 6tichting „Zon en Schild" Is als volgt: Loodgieterecombinatie 4.425. C. Geljfcnbeek, Zeist 1.700. J. P. Steenbeek, alhier 5.009. Van Hoven, Harderwijk 5.133. Galjaart, Soestorberg 5.165. Visman, Biltboven 5.430. Van Rijen, Dordrecht 6.400. „WESTFRONT 1918". Een rectificatie. Het zetduiveltje heeft weer oens onge- i wenscht werk verricht in liet verslag van den filin „Westfront 1918". I Er staat: Wat zij (de rolprent) laat zien j van do even onnuttige als menschonteeren- do slachtingen onder lion, die allen leden I dzr samcnloving zijn, waardoor re- gocrende machten wakker geschud worden uit hun pacifislischen slaap. epz. I Het woord „waardoor" gelieve men ech ter t; lezen als: maar door. I SCHERMWEDSTRIJDEN TE UTRECHT. Snocessen voor stadgenooten. Bij dc gehouden schcrmwedstrijdon. uit geschreven door de schermvereoniging Ex colsior te Utrecht, naar aanleiding van haar 1-jarig bestaan, werden door de Amersfoort, ache schermers onderstaande prijzen be haald: Equipe-wedstrijd sabel: Wisselprijs (be ker) schcrmvereeniging E.M.M.A. met de liceren A. Faber, W. F. A. Kolen, W. D. Bu- ket en A. M. Veldkamp. Personeel degen aid. I: le prijs adj. O. O. pikeur S. van Dijk van de Schermvereeni- ging Bereden wapens; 5e prijs: sergeant Bu ket7e prijs: W. F. A. Kolen; 8e prijs: A. Faber. Personeel sabel afd. IIle prijs A. M Veldkamp, 2e prijs adj. o.o. instructeur Neu leboom, 3e prijs sergeant J. van Uffen; 6e prijs: sergeant majoor instructeur P. As ma; 8e prijs de heer Cornelissen, donateui van E.M.M.A.; 10 prijs sergeant majoor ad ministrateur A. Tak. TOONEEL. Op vering van „Het Zevende Gebod" door „Knnst na Arbeid", alhier. De tooneelvcrceniging „Kunst na Arbeid" lieeft Zaterdag- en Zondagavond voor oen tarijk publiek in Amicitia een tweetal op voeringen gegeven van Herman Heijer- mans' „Het Zevende Gebod". Peter Dobbe, de zoon van een gefortu neerde Zeeuwschc familie met roligieuse levensopvattingen, studeert medicijnen te Amsterdam en woont, tezamen met een student in do rechten, op een étagewoning in „de Pijp". Tot groote ergornis van zijn ouders oon vooral ook van zijn broer, een jonge pastoor lieeft Peter eon ver houding aangeknoopt met Lotto Ricaudet, een meisje van verdachte zeden. Deze ver houding leidt lot een vrij huwelijk tusschon dc jonge mcnschen en dc Dobbe's doen tal van pogingen om de ongepaste relatie van hun zoon en broer te verbreken. Zij zien in Lotte een vrouw, die het oog gericht heeft op winstbojag, doch zij weten niet, dat Peter onbemiddeld en de liefde weder zijds niet gefingeerd doch oprecht is. Als Peter, die teringlijder is, ziekelijk wordt, betoont Lotte zich een hartelijke en meelevende vrouw, zooals in een wettelijk huwelijk niet beter zijn kan. Zij ontfermt zich over den patiönt met al haar tccderc torgen, tenvijl daarentegen Peter's ouders zich maar weinig om hun ernstig zieken zoon bekommeren. De liefderijke verple ging mag niet baten, Peter sterit op jongen leeftijd. Eorst nadat de vriend-student Bart tal van dringendo pogingen in het werk lieeft gesteld, verschijnen de ouders en de jonge pastoor ter begrafenis. Peter's zuster, die zelf gescheiden van haar man leeft, heeft uit ervaring de waarde van een wet tig huwelijk andere beoordeeld en nam steeds een mildere bouding tegenover Pe ter en Lotte aan. Vader Samuel Dobbe wil echter vóór alles dc „onfatsoenlijke" vrouw Uit huls hebben, waaraan zij ter wille van den vrede gevolg geeft zonder afscheid ge nomen te hebben van den doode, die haar zoo dierbaar was Als in de meesten zijner werken heeft do auteur de uitbeelding van scherpe te genstellingen gewild en dezo op voortref felijke wijze bij do waardebepaling van een vrij en wettelijk huwelijk gegeven. Alleon in het vierde bedrijf is het con trast wat overdreven op het moment, dat de treurende Lotte in haar overpeinzingen tè wreedelijk en vooral tè onnatuurlijk gestoord wordt door de brute uitingen van haar eigen ouders, van de kamerver- huurster Engel en dc kruidenier met de rekoning. welke onmogelijk betaald kan worden. Begrijpelijkerwijze ontlokken deze scènes bij het publiek lachsalvo's, welke in die tafreelen echter allerminst gepast zijn en den gewcnschten, ontróerenden in druk schade berokkenen. Voor de eerste maal werd door „Kunst na Arbeid" onder régie van den heer H. Bosma gespeeld, die mag dit spel als maatstaf genomen worden een uitmun tend regisseur is. Ontegenzeglijk waren er een paar zwakke plekken, zooals do som wijlen onduidelijkcn spraak van den stu dent Bart en do somtijds onvoldoende rol- kennis, doch daar staat zóóveel goeds te genover, dat de hiaten niet al te storend waren. Bijzonder blonken uit Peter (H. Bosma), die een zeer moeilijk en vermoeiend spel te spelen had. Vooral in zijn lijdensepisode voldeed hij goed en de creatie van het slachtoffer der sloopendc ziekte mag eer vol vermeld worden. Zijn zuster Gaaike imoj. E. Arler) heeft het spel gegeven van de vrouw met ervaring, van een vrouw, die naast godsdienstige» ook andere plich ten kent. Zij speelde rustig en welover wogen, blonk o.a. uit in haar dialoog met den jongen pastoor. Mej. G. Hammer vorlolkte de zware rol van Lotte op schitterende wijze. Na oen ietwat weifelend begin in de verschillende bedrijven, herstelde zij zich volkomen en heeft in belangrijko mate tot het succes van den avond weten bij te dragen. Hier moet ook nog gememoreerd worden het goede spel van Engel, dc kamerverhuur- stcr in „dc Pijp" (mevr. Diliescn). Haar schrille stem, haar dialect en mimiek wa ren door hun bijzonderheid een aanvulling \an het andersoortige milieu. Verder waren er ondergeschikte, docli niet onverdienstelijk weergegeven figuren in de comedie, welke liefst 17 personen ten tooneele bracht. Tenslotte zij nog vermeld, dat de entre- actes door een strijkje werden bekort en Zaterdagavond een geslaagd bal op de uit voering volgde. R. AANRIJDING. Motor tegen auto. Op den hoek Utrechtscheweg—Laan 1914 bad gisteren een aanrijding plaats tusschen een auto en een motorfiets. Beide voertui gen werden beschadigd, dc schade is onder ling geregeld. De motorrijder, die licht gewoud werd aan een zijner handen, liet zich in de „Lichtenberg" verbinden. BURGERLIJKE STAND. 24 October. Geboren: Gerard z. v. Hendrikus Gerard Bovee en Cornelia Pietemella den Baas Hendrik, z. v. Antonius Hendrikus Op- scherper en Antonia de Rooy. Overleden: Cornelia Sleeking, oud 74 jaar, echtge- noote van Jan van Keulen. ls Electr. Rand-, Kalis- en Varkensslagertj UTR. STRAAT 19 TEL. 715 ook voor U is de Kei, dc slagerij. KoflietaleL Varkenscarbonade. Middagtafel: Spercieboonen. Gestoofde peren. Carbonaden. SPECULAAS WAFELS 14 cent per ons. ZEIST. I 4 Nov. Concertzaal Figi Fritz Hirsch Ope rette „Brennende Herzrn." 5 Nov. Concertzaal Figi. Abonnements concert Georg Kulenkampff (viool). 11 Nov. Concertzaal Figi. Gezelschap de Bree „Klokslag 12" 24 Nov Concertzaal Figi. Gezelschap Ver kade, opvoering „Nachtrepetitie" (abonne ment). B A A R N. 26 Oct. Musis Sacrum. N.V. Rottcrd. Hof- stadtooncel. „Een Vrouw zooals ieder zoekt." 8 uur. 31 Oct. Musis Sacrum. Fritz Hirsch Ope rette „Wa'zer aus Wien." 8 uur. 15 Oct.—15 Nov. Magazijn „de Brug." Ten toonstelling Indië (Bali), schilderijen en etsen. 24 Oct.8 Nov. De Poth. Tentoonstelling schilderijen en teekenlngen van Amersf. kunstenaars (Amersf. Kunstkring). 26, 27, 28 October. Clubgebouw Monni- konpad. Bazar Speeltuinvereeniging „Het Lcusdcrkwartier", 25 cn 7—10 uur. 26 Oct. Amicitia. 't Nut. Vredesavond. 26 Oct. Theosof. Logo. Genootschap Neder land—Frankrijk. Lezing Emilo Boulan. 8 uur. 27 Oct De Valk. Bijeenkomst R.K.V.B. 28 Oct. 't Nut Excursie Museum Fléhite. uur. 28 Oct De Valk. Vergadering S. D. A P. Spreker P. Schmidt over: „De Wereld crisis". 8 uur. 29 Oct Hotel „Monopole." Maatschappij Nijverheid en Handel. Lezing L. Levisson, den Haag. 8 uur. 29 Oct Theosof Loge Harmonia. Lezlna Ds. Beversluis: „Godsdienstige beteekenis van hot Spiritisme." '29 Oct. De Valk. Ned. Reisvereenlglng. Lezing Max Gerisch uit Rotterdam over bet .Schwarzwald." 8 uur. 30 Oct Remonstr. Kerk. Ned. Prot Bond. Ds. P. D Tjalma uit Leiden over: „De per soonlijkheid van Mussolini." 31 Oct De Valk, Feestavond Gera. Over heidspersoneel 4 Nov. Amicitia. Hulsvrouwenvereenicing. Lezing van den heer Stout uit Rotterdam. 2'/, uur. 4 Nov. 't Nut. Excursie Museum Fléhite 2 uur. UTRECPT. 27 Nov. Gebouw voo»- K. en W. Concert F R'-n-e en I.udwig Runee. 8 uur. 27 Oct. Tivoli. 11. S. O. volksconcert uur. 28 Oct. Tivoli. V. S. O. abonnementscon cert. R uur. - - -■ OMREKENINGSKOERSEN. Oft Nol Niet Oft. Not. 24 Oct 26 Oct. L uur Londen 9.68 9.75 Bemin 57 50 57.60 Psriis 9.72% 9.72JA Brussei 34.55 34.55 Zunch48.50 48^0 Kopenhagen 54 75 54 50 Osio 54 75 5 4 50 Stockholm 58 57 New Vork 2.47.10 2.46.85 Medegedeeld door de Rott. 3ankvereeniglng. to Amersloort Van Persljnstraat 27 TeL 600. v. genees-, heel- en verloskunde. Spreekuren 8—10; 1—3. door omst. buiten betr. z. z. gaarne zoo spoedig mogelijk, gcpl. v. d. huish. m. lichte verpl. bek. Jaren als zooda nig werkz. gew. Er zal meer op goed»ï beh. dan groot sal. gelet worden. Br. onder letter X Bureau DE SOESTEH, v. Weedestr. Soest dijk. Wordt gevraagd in kieino inrichting voor de zwaardere huise lijke bezigheden, stoken van de verw. enz. Inwonend, on gehuwd. Beglnloon f 9.— p. w. met kost- en inwoning. Br. nr. 90 aan R. C. KNIP* HORST'S Boekhandel, Wa peningen. Gevraagd in klein gezin voor dag en nacht, voor alle werkzaamheden, ook koken. Leeftijd bij \oorkcur 25 jaar oi ouder. Aanm. des avonds na 7 uur Leusderweg 279. KOEK WINKELPAN D door omstandl-heden t# koon. centrum Amersfoort Inlichtingen worden ver strekt onder No. 241 bureau Amersf. Dagblad.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 3