L J A Scliotermc\r) ST. EMILION H.V.C. VEROVERT DE LEIDING ^iwmn IïF:STR:17 Tel-.K5 Engelsche Eetkamers p. fl. f 1.40 p. anker f 56.- OUDE DAME VERBRAND DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK INVOER VAN STEENKOLEN AMSV0RDE BEHAALT MAAR 1 PUNT Be-Quick verliest met 9-0! O 1 O O AMSVORDE EN Z.N.C. DEELEN DE PUNTEN Een onaangenaam incident VOETBALOVERZICHT Gewas 1924. Te dicht bij een gaskachel gezeten Den H a a g. 25 Oct. Hedenochtend te on geveer acht uur is de allecnwonvude SI jarige mevrouw B. in haar kamer op 1e eerste verdieping van perceel Perponcher- straat 114, alhier, tengevolge van het ;n brand raken van haar kleederen bij e:n gaskachel verbrand. Vermvcdelijk was de vrouw reeds door den schrik bewustelocs geraakt. Toen buren het onheil bespeurden, was de ongolukkigc reeds bezweken. Haar ge deeltelijk verkoolde stoffelijk overschot is naar het gemecnto-zjekenhuis aaD den Zuidwal overgebracht Tweduizend gulden voor de erf= genamen der slacht offers Onder dagteekening van 22 October j.l. beeft notaris Schouten te Culemborg ondtr- staanden brief gezonden: aan dc erfgena men van wijlen Gerritje van Wiggen. Naar ik vernam heeft de weduwe Haver man nog onder zich een bedrag groot twee duizend gulden, waarvan zij de herkomst niet weet. Het vermoeden is bij haar gzre- zen, dat deze gelden afkomstig zijn van de op zoo tragische wijze om het leven geko men Gerritje en Thomas van Wiggen en wil zij derhalve deze gelden, in ovorlcg niet de justitie, onder hun erfgenamen verdoe len. Kunt gij allen er mede accoord ga-m, dat dit bedrag aan u wordt uitbetaald on der aftrek van tien procent, welk percen tage ten goede komt aan genoemde wedui-e Haverman? Zij verkeert op het oogenb.ik in bchooftige omstandigheden, terwijl juist door deze uitkeoring haar eerlijkheid blijl t. De uitkeering van dit bedrag is voor haar een groole opoffering, terwijl het voor u een buitenkansje is. Wanneer u biermede accoord mocht gaan, dan gelieve u mij dat per omgaande te be- richten, terwijl het u toekomende dan zco spoedig mogelijk door mij zal worden uit gekeerd, en de verdeeling en verhouding zooals berekend is in de akte van scheiding IS Juli 1924 voor mij verleden. Wanneer sindsdien erfgenamen of c.-ht- genooten van erfgenamen overleden moch ten zijn. dan ontvang ik daaromtrent gaar ne bericht. TRAGISCH ONGEVAL. Elfjarig meisje bij een vecht partij gedood. It o 11 e r d a m, 24 Oct. Hedenmiddag was een 11-jarig meisje, Micntjc van Werkho ven, met ccnige vriendinnetjes aan het spe len, toen zij ruzie kregen met een drietal jongens van ongeveer 12 jaar. Het meisje van Werkhoven kreeg daarbij eenige sch jo pen en stompen en het vluchtte daarom naar buis, waar zij voor de deur neerviel. Het meisje werd naar boven gedragen en bleek reeds te zijn overleden. Do politie stelt een onderzoek in. Drie jongens mots ten met hun vaders op het bureau verschij nen, doch na gehoord te zijn konden zij weer naar huis vertrekken Op het lijkje is beslag gelegd, opdat Maandag sectic kan worden verricht. Het is mogelijk, dat een hartzwakte mede de oorzaak is. DRONKEN AUTOBESTUURDER VEROORZAAKT ONGELUK. Gieten, 25 October. Eenige jongelui uit Vv'ildervank hadden zich heden per auto naar Assen begeven ter bijwoning van een voetbalwedstrijd aldaar. Op den terugseg reeds do chauffeur, die naar tater bteek onder den invloed van 6tcrken drank ver keerde, tegen een boom. De naast hem zit tende 26-jarige Klaas6cn vloog door <i' n schok met zijn hoofd door de voorruit, waar door hij bloedend aan kin en voorhomd gewond werd. Hij werd door een plaatse- Hik geneesheer verbonden en kon evenals de andere inzittenden met oen andere auto huiswaarts keeren. Tegen don chauffeur is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Do auto werd zeer hevig beschadigd. C. KLOOS. t Oud-technisch directeur van Werkspoor. Tc Bussum is op 75-jangcn leeftijd over leden de heer C. Kloos, oud-technisch direc teur van „Werkspoor"'. Hij genoot zijn op leiding aan de Polytechnische School te Zu rich, en gold langen tijd als een der be kwaamste machine-constructeurs van Ne derland. In 1883 werd hij chef van het con s'-uctiehiireaii van de Mij „De Schelde- te V" -ir~en waar hij onzi'V. er 7 jaar hoeft gewerkt. Daarna heeft hij gearbeid bij le Ned. fabriek van Werktuigon en Spoorweg materiaal, eerst als ingenieur, later als hoofdingenieur en technisch directeur Hij heeft den eersten Dieselmotor voor een Ne- derlandsch zeeschip gebouwd en in 1897 net eerste zeeschip (een stoomer van de Kan. Paketvaart Mij.), voor hot stoken met olie In plaats van kolen Ingericht. De begrafenis geschiedt Dinsdagmiddag half twee op de algemeene begraafplaats te Den Haag. Hef belang van de Staatsmijnen bij büitenlandsche maat schappijen Volgens het Voorloopig Verslag over het ontwerp tot vaststelling van do begrooting van dc Staatsmijnen in Limburg voor 1932 merkten sommige leden op, dat blijkens het vermelde in hei jaarverslag der Staatsmij nen over 1930 de Staatsmijnen voor 200 000 hebben deelgenomen in de N.V. Nederland- scho Steenkolen Handel Maatschappij te Amsterdam. Deze Maatschappij is, naar zij meenden te weten, importeur van Pcolscho en Engel- sche, althans buitcnlandscbe kolen en zij voert deze in met vreemde schepen. Deze leden achtten het onbetwistbaar, dat dit bedrijf concurrentie doet aan do Neder- landsche mijn-industrie en tevons aan an dere importeurs, die met eigen Nedcrland- sche schepen buitenlandscho kolen aanvoe ren. Zoowel in do mijn industrie als in do scheepvaart hcerscht werkloosheid Zij vroo gen, of het wel op den weg ligt van de Staatsmijnen om zich bij een onderneming, die büitenlandsche kolen invoert, te intc- resseeren en aldus met Rijksgeld de concur rentie te steunen van die onderneming te gen dc eigen mijnindustrie en tegen andere importeurs van büitenlandsche kolen, dio dat doen met schepen onder Ncderlandsche vlag. Voorts achtten zij het een bezwaar voor de deelneming door de Staatsmijnen in par ticuliere ondernemingen, dat Regeering en Kamer geen controle hebben op de onder nemingen, waarin die ondernemingen weer op haar beurt deel hebben. Andore leden kwamen hiertegen op. Zij waren van oordeel, dat overwegingen van zakelijken aard aan de deelneming van de Staatsmijnen in andera ondernemingen ten grondslag moeten liggen en dat dit ook in derdaad het geval is. 'S GRAVELAND 1—SOPLA I 0—2. Om 2 uur stellen beide elftallen zich op onder scheidsrechter Van Goor. Sopla is di rect aanvallend en heeft na 2 minuten al een strafschop te nemen wegens hands van een der backs, deze wordt naast geschoten. Sopla is technisch sterker, doelt 's-Graven- land tracht het spel te forceercn, na een kwartier wordt er dan ook uit een corner bal van links onhoudbaar ingekopt en So pla leidt met l—O. Sopla blijft nog steeds met goed opgezette aanvallen de meerdere en met een voorzet keert een der backs de bal weer met de handen en uit de straf schop west men onhoudbaar no. 2 te fabri- cecren. Met dezen stand is het rusten; na de rust hetzelfde spel, alleen tracht 's-Gra- veland het spel te forceeren door vergaan de ruwheid, waardoor dc Sopla-kecper een paar maal unfair werd genomen. Sopla speelt een zeer mooien wedstrijd en onder neemt eenige aanvallen, welke echter door buitenspel verloren gaan. Zoo nadert het einde en heeft Sopla een welverdiende overwinning behaald. Vermelding verdient dat het publiek van 's-Gravcland zeer on rustig was en steeds invloed trachtte uit to oefenen op den scheidsrechter, waardoor deze dan ook voor een zwaren taak stond, die hem goed afging. Het tweede elftal moest naar Zeist om Z.N.C. If partij te ge ven en wist niet beter te doen dan de pun ten te verdoelen: uitslag 3—3 en hot derde elftal was do gast van A.P.W.C. 3 en deelde ook de punten: uitslag 2—2. Van B. en W. werd bericht ontvangen van toewijzing van een terrein aan den Bisschopsweg. Voetbal. H.V.C. II—BAARN II 5-3 Gisteren speelden de H.V.C,-reserves op Birkhoven tegen Baarn II en wisten met 53 te zegevieren Quick III had een uitwedstrijd legen D.E. V. II en verloor met 4—1. EEN EIGENAARDIG VOETBALINCIDENT. Een vechtenden scheidsrechter. Na afloop van oen voetbalwedstrijd van legere elftallen op één der A.B. v. L.O.-ter- rein aan den Lcu6derweg, uitte een speler een beleedigende uitdrukking tegen den scheidsrechter. Deze ontstak daarop in woe. de, en gaf den speler een klap. Beidon be klaagden zich bij den aanwezigen inspec teur van politie, die hun wees op het ver keerde van hun gedrag. Quick en A.P.W.C. steh ten niet te leur Ook de laatste October-Zondag bracht volop zonneschijn, zoodat wederom hot vol- lodigc ootbalprogram kón worden afge werkt. Jammer was het echter, en zulks niet zoozeer voor voetballers zélf dan we! voor do duizenden toeschouwers, dat or zoon guro wind woel! Dat maaklc voor vele enthousiasten do aanwezigheid op het veld vaak tot oen koude liefhebberij, maar ovorigons heeft de voetbaldag van gisteren zich waardig aangesloten bij zijn voorgan gers van dit seizoen. Het Westen. In de eerste klasse van afdeeling I heb ben zoowel Stormvogels als Ajax hun po sitie aan den kop van do ranglijst kunnen handhaven. Ajax, dat H.V.V. met 7—1 sloeg, deed het wat royaler dan de IJmuidenaren, maar de overwinning van laatstgenoemden, die de Haagsche club er met 43 wlston onder te houden, was ook wol moeilijker te behalen, want dc K.F.C.'ers zijn lang niet slecht dit seizoen R.C.II. stelde haar aan hang goducht teleur door van Hermes D V. S. op olgon terrein met de weinig twij felachtige cijfers 4—1 te vorllozen. Sparta behaalde eindelijk ook weer eens een over winning door 't Gooi met eeil 0—1 huistoo ie sturen. H.B.S. tenslotte bracht het er in haar thuiswedstrijd togen de benjamins heel slecht af. De West-Frislancn Irokken n.l. mot niet minder dan 52 aan het lang ste eind. Het gaat er in deze klasse hoe langer hoe meer op lijken, dat alleen Ajax en Stormvogels strijd zullen leveren voor de cereplaats en dat H.V.Vgeen concur- rentie zal krijgen voor do laatste! Men oor- deele zelf: Stormvogels 6 4 0 10 17- 8 Ajax 6 4 S 0 10 22—11 Wcst-Frisia 6 3 7 19—11 K.F.C. '6 0 3 6 15—12 Hermes D.V.S. 6 «7 2 6 14-14 R.C.II. 6 3 3 6 16-16 H.B.S. G O 1 3 5 22—20 Sparta 6 o 1 'J 5 6-15 't Gooi 6 1 o 3 4 10—15 H.V.V. 6 0 1 5 1 11-30 De kansen van Vclox zijn eenigszins gedaald. Wat ten minste te zeggen van dc nederlaag, die Vclox gisteren te Baarn leed Dc 02 wijst er wel op, dat dc voohocdc niet op dreef is geweest, want dc Baarn-dcfensie is tocli waarlijk wel passcerbaar. Gelukkig voor de geelzwarten, dat Zccburgia door een gelijk spel tegen Zandvoort maar één punt uit liep, maar E.D.O. liet er geen gras over groeien. De oud-eersteklassers klopten D. E. C. met niet minder dan 6—0 en gaan nu mot zeer fraaie cijfers aan het hoofd van de ranglijst. De zwakke broeders T.O.G. en A. K. C. doelden met 1—1 dc eer en de punten en Hercules boeklo een kostbare overwin ning op hot bezoekende B.F.C. Wanneer de blauw-witten nu weer gaan winnen, dan is de achterstand misschien nog wel in te halen. De stand luidt thans als volgt: E. D. O. Zeeburgia i Velox Zandvoort Baarn D. E. C. Hercules A. F. C. B. F. C. T. O. G. In Amsterdam klopt II. V. C. hot Amster- damschc II. E. D. W. met 30. Zouden de H. V. C.-ers nu op den goeden weg zijn Thans nemen zij in hun afdeoling de eerste plaats in doordat De Volenwijcker.s weder om verloren. Amstol klopt de bewoners van over Het I J niet 5—3. O. D. E. en Do- nar deelden de punten, terwijl Water graafsmeer met de Amsterdamschc politie geen uitzondering maakte. De stevige ploeg van Watergraafsmeer bleef niet 3—1 den baas. A. W. kon liet In Bussum niet verder brengen (ogen De Meteoor dan tot een ge lijk spel (2—2). 6 5 1 0 11 27—6 6 4 1 1 9 18-11 6 4 0 2 8 22—14 6 3 1 2 7 13-11 6 3 0 3 6 10-14 0 2 1 3 5 15-23 5 2 0 3 4 13-12 6 0 3 3 3 8-17 6 1 1 4 3 516 5 0 O 3 2 7—14 De stand is H. V. C. 6 4 0 2 8 17—8 De Volcwijckers 6 4 0 2 8 23—15 Amstel 5 2 2 1 6 13-8 0. D. E. 6 2 0 2 6 7-11 H. E. D. W. 6 2 1 3 5 10-9 Watergraafsmeer 5 0 1 2 5 12-11 A. P. G. S. 6 2 1 3 5 1.5—15 Donar •3 2 1 2 5 7—S A. W. 5 2 1 2 5 9-18 De Meleoor 6 1 1 4 3 13-16 U. V. V. gaat in de derde klasse nog steeds ongeslagen aan de spits. De geblok- ton wonnen ditmaal met 2—1 van D'. O. S. aan dc Bembrandlkade in een goed ge speelden wedstrijd, waarin den roodwittcn ruimschoots beide punten toekwamen. Dat een plaatselijke, wedstrijd, waarin voor beide parltjen voel van den uitslag af hangt, niet behoeft to ontaarden in een ruwe vertooning, wanneer de scheidsrech ter van meet af aan maor do teugels strak gespannen houdt, is bij D. O. S—U. V. V. gistermiddag weer eens zonneklaar bewe zen. Vele toeschouwers vonden wel dat de heer van Buuren vaak te. veel floot, maar waren deze lieden de wedstrijden van het vorige seizoen soms vergeten? Utrecht en Alphen blijven dc leiders op den voet volgen. De roodzwarten wonnen van Zeist mot 0—1, terwijl dc Alphcnsclie club Culemborg met 2—4 ln eigen huis ver sloeg. Volgende week zal de wedstrijd Utrecht U. V. V. de beslissing moetoil brengen, welke club voorloopig de lakens mag uit- deelen in deze klasse, waarin overigens maar weinig krachtsverschil bostaat. Hol land herstelde zich van haar misstappen var. (Je laalste weken door een flinke 3—0 zege op Elinckwilk. Amsvordo en Z. N. C. speelden te Amersfoort gelijk. Jammer dat zich in deze ontmoeting oen incident voor deed, zoodat de leider (wee spelers naar do kleedkamer moést verwijzen. Dc ranglijst luidt thans: •q. /.T .71 Hthl „'*£S7SINGEL IU- U. V. V. 6 5 1 0 11 18-11 Utrecht 6 5 0 1 10 16-10 Alphen 5 1 0 1 8 18-11 Amsvorde 5 2 1 2 5 9-10 D. O. S. 6 2 1 3 5 8-8 Holland 6 2 1 3 5 10-13 Zeist 6 1 2 3 4 9-10 Z. N. C. 6 1 2 3 4 13-16 Culemborg 6 1 1 4 3 13-17 Elinkwljk 6 1 1 4 3 7-15 In de vierde klasse is Voorwaarts blijk- baar van het góedo pad af. Do groenzwar ten verloren tenminste ditmaal met I—1 van het pas gepromoveerde E. A. C. Ook Kampong kon het op oigen veld niet bolwerken. A. F. W. C. won met 2—1. Quick deed Wat mon van haar kon vor- wachten. Laron moest met 53 dc meer derheid van Quick erkennen. Intusschen zijn The Beds eenige punten op hun con currenten voor. Fcijcnoord is er in geslaagd ook te Dor drecht een overwinning uit het vuur te sloepen, maar do t0 bowijst wel, dat liet aan spanning niet zal hebben ontbrokon Z. F. C. behaalde haar eerste overwinning door A. D O. met 4—1 to verslaan, terwijl do club van v. d. Mouten keurig werk deed door van Hilversum met 2—3 te winnen. De Haarlemmers voelen er blijkbaar toch niet voel voor om als laalste to eindigen. Het belooft anders wel een uiterst span nende strijd te worden, om aan die ge hate plaats te ontkomen. Xerxes en Blauw wit waren na anderhalf uur voetballen nog oven ver als toen zij bogonnen. V. U. C. en v. s. V. spoelden evunoéils gelijk, zoo dat do Velscroorders nu twee punten op Feijcnoord achter staan. De volgorde is hier: Feijcnoord 6 6 0 0 12 17 4 V. S. V. 6 4 2 0 10 14 9 D. F. C. 6 3 1 "2 7 17—6 V. U. C. 6 2 0 0 6 18-12 H. F C. 6 2 2 0 6 6-11 Z. F. C. 6 1 3 2 5 10-11 A. D. O. 5 2 0 3 4" 10-0 Blaijw-Wit 6 I 2' 3 4 9—15 Hilversum 5 1 4 2 7—19 X-'rxcs 6 0 0 4 8—17 Het Zuiden. In liet. Oosten ging ln verband m.»t den wedstrijd Wcst-DuitsehlandOost-Neder land gcon onkele eerste klasse match door en in hst Zuiden, dat zooals men weet gistsren ook zijn somi-lnternationale wed strijd tegen Luxemburg had, maar twee, welke beiden in een overwinning voor dj thuisclub oindigdsn. M.V.V. en Eindhoven wonnen nl. resp. van N.O.A.D. en B.V.V. De stand onderging slechts weinig wijzi ging. P. S. V. 5 5 0 0 10 22S N. A. C. 5 4 0 1 8 14-9 Wiliom II 3 3 0 2 6 12—10 Eindhoven 6 3 0 3 6 12—15 NL V. V. 6 3 0 3 6 li18 N. 0. A. D. 6 2 1 3 5 18-15 Bleijerhêidc 5 2 0 3 4 8—12 De Valk 5 1 1 3 3 10-20 L.O.N.G.A. 4 1 0 3 2 1210 B. V. V. 5 1 0 4 0 11—16 11 o4 Het Noorden. Vccndam won gister haar zesde wedstrijd in successie. De As6cnsche club moest er thans met 41 aan gelooven. Het doelge- middelde van de Veendammers is wel bui tengewoon fraai. Maar Velocitas deed dit maal een poging om dat doelgemiddelde wat op te knappen. Het oude Bs-Quick is blijkbaar toch niet zoo sterk als uit de eer ste uitslagen geconcludeerd mocht worden, want die 90 pil tegen de groenwitten is toch wel heel erg! Frisia verraste door een 3—1 overwinning op Leeuwarden. De beide overige wedstrijden eindigden in deze klas se in een gelijk spel, waardoor F.V.C. haar derde winstpuntje wist te behalen. Dc ranglijst luidt hier: Veendam 6 6 0 0 12 222 Velocitas 6 5 0 I 10 30—110 Leeuwarden 7 4 1 2 9 10-16 G.V.A.V. 6 3 1 2 7 19-14 Be-Quick 6 3 1 2 7 11-16 Alcides 7 2 1 4 5 14—17 Friesland 7 6 1 4 5 8-22 Achilles 7 2 0 5 4 11—17 Frisia 7 2 0 5 4 14—25 F.V.C. 7 1 1 5 3 9-18 VRAAGT UWElNJrj^ WINKELIER or N.V HUISKO TEuzoo AMERSFOORT Het Z.N.Csspel geeff aanlcv ding tot scherpe critiek Laat hot ons aunstonds zeggen, de wed strijd Amsvordo—Z.N.C. is oen grootc te leurstelling geworden. Na 20 minuten spe len vond een pijnlijk incident plaats, dat con onaangenamen indruk heeft gemaakt, bij hot talrijko publiek. Op dit gewraakt® oogonblik word Amsvordo's ccntorhalf M. v. d. Pol ongeoorloofd nagetrapt door don Z.N.C.-spolor Mol, bckond als oud-A.P.W.C. voetballer. Hoowcl do scheidsrochtor on middellijk floot, ontstak v. d. Pol in drilt en sloog zijn tegenstander. Deze liet zich niet onbetuigd, waarop een formeel klop partijtje volgde, temeer daar de ander» spelers hun pogen om te schipperen ver ijdeld zagen, door de vechtersbazon. Geluk kig was er ditmaal voldoende politietoe zicht aanwezig, zoodot erger werd voorko men. Dc scheidsrechter zond beide over treders van het void, do eonigo juiste be slissing. Inmiddols zullen do gevolgen voor beide hoeren niet malsch zijn. Dc wedstrijd, die toch al niet op hoog peil stond, werd van onbctcekcnend ge halte. Ernstigo incidenten, aanvankelijk ge vreesd, deden zich gelukkig niet meer voor Z.N.C. houdt er een spoelmclhode op na, wclko fnuikend werkt op een fatsoenlijke tegenpartij. Dc loop der competitie zal be wijzen, dat mcerdcro clubs als Amsvorde togen oen dergelijke speelwijze niet opge wassen zijn, waardoor driftig aangelegde spelers de dupe zullen worden. Wanneer dc K.N.V.B.-bestuurSleden eens van hun hooge voetstuk konden afstappen en zich in hoogst oigen persoon van het spel van Z.N.C. kwamen overtuigen, dan zou dezo club dc goedo geest, in afdeeling 3c klas C vermoedelijk niet moor bederven. In dit verband brengen wij een woord van lof aan scheidsrechter Maas, die bo- slist heeft zorg godragen, dat wij van ver dere onsmakelijke vertooningen gespaard bleven. Bij don aanvang speoldo Runneboom rechtsbuiten ter vervanging van Kluvor, die op de invaliden-lijst staat Het verkennen duurt ditmaal kort; reeds na 4 minuten lost van de Brug oen fraai schot, dat corner gewerkt wordt. Z. N. C. doet eenige vinnige aanvallen, maar Los is op zijn post. Z.N.C. speelt te forsch, waardoor Arnsvordc haar zelfvertrouwen verliest Do Z.N.C.'ers. trappen en haken, dat het een lust is, vooral één der backs is een geweldenaar. Het eerste succes is voor Z.N.C., wan neer haar linksbuiten snol opbrengt en onhoudbaar doelpunt. (0—1). Schouten ontvangt een natrap, doch do vrije schop levert geen resultaat. Weer komt Z.N.C. opzetten, nu redt Los al val lend. Hierna vindt het boven beschreven incident plaats. Met 10 man vorder spelend is het met hot verband in beide elftallen gedaan. Runneboon speelt nu centorhalf cn is nu meer in den aanval. Eens schiet v. d. Burg hard in, dc keeper mistdoch via zijn lichaam rolt dc bal corner. Weer komt Amsvorde terug, er ontstaat een langdurige doelworsteling, waaruit Hofland inschiet, doch de doelman stopt. A. van de Pol, de verdienstelijke rechts half, krijgt oen trap, maar kan blijven spe len; van Beek op den linkervleugel bederft nogal eens het offensief, door te lang le wachten met voorzetten. Nog eenmaal zien wij E. v. d. Po! een bal schitterend weg- koppen. Schouten zet bij oen aanval flink door. Wanneer Z.N.C. een corner le beurt is gevallen, komt de rust mot 01. 3C De hervatting brengt weinig mooi's. Over en weer wordt er erbarmelijk geknoeid. Do Z.N.C.'ers schieten op veel te grooten af stand, waarbij Los steeds meester van het terrein blijft, v. Beek kopt een voorzet van Hofland juist naast- Wcor eon voorzet van Hofland, v. d. Brug tipt don bal, waarop Schouten den gelijkmaker scoort (1—1). Z.N.C. maakt het dan Los erg lastig, doch deze voorkomt govaar. Schouten doet zijn uitersto best, v. d. Brug speelt verder rcchtbuitcn. E. v. d. Pol, dc back, trapt herhaaldelijk onnoodig uit. Amsvorde is nu bepaald ster ker. v. d. Brug forceert oen hoekschop. Do laatste minuten werkt Amsvorde hard voor de winnende goal. Vlak voor tijd, krijgt Z. N.C. een vrije schop te nemen buiten hét strafschopgebied, welke door Los gestopt wordt. Dan komt het einde met 1—1, dat de ver houding vrij goed weergeeft. Bij Amsvorde speelde Los zeer betrouw baar. Barfüss en v. d. Pol moeten rustiger trappen en dén hal minder effectvol ra ken. A. v. d. Pol noemden wij reeds, dc Vries speelde lang niet onverdienstelijk tegen dien groolon rechtsbuiton. Runne boom eerst als rechtbulten, later als een- terhalf, was goed. Hofland was niet altijd productief, v. d. Brug voldoende, Schouten de beste der voorhoede, terwijl T. van Beek beter kan dan hij gisteren speelde.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 6