f OOST-NEDERLAND VERLIEST HAAR H.V.C. WINT MET 3-0 Een faire wedstrijd QUICK-LAREN 5-3 r r DE DUITSCHERS WINNEN MET 5-0 Met rust nog dubbel blank ZUID-NEDERLAND EN LUXEMBURG DEELEN Puntloos spel 'VOETBAL H.E.D.W. moet op eigen terrein de meerderheid van de rood-- witten erkennen Iri een fairen sportleven wedstrijd is H.V.C er in geslaagd haar eerste-overwin ning in een uit-wedetrijd te boeken op het Amsterdamschc H.E.D.W. Met 3—0 gingen de Amsterdammers op eigen terrein ten on der. Doch de 3—0 overwinning, alsmede de onderlinge sportiviteit waren helaas niet evenredig aan het spelgehalte. De rood-wit- tcn waren sterker, verdienden de overwin ning volkomen, doch het spel blcot' helaas middelmatig en dat vonden we juist jam mer. Want een overwinning behalen is soms niet moeilijk, maar wel om het spel peil op te voeren om daarna te kunnen zeg gen: „deze club is de juiste ploeg om kam pioen te worden". In ieder geval H.V.C. is op den goeden weg en onder heel wat pret tige omstandigheden is dezo ontmoeting ge wonnen dan de vorige week tegen Water graafsmeer. Indien H.V.C. nog kans ziet om in de komende wedstrijden het tempo sneller op te voeren en de spelers een juis ter begrip krijgen omtrent de uitvoering van hun spelwijze, dan zou het ons niets verwonderen als H.V.C. bij een constant volhouden wederom één der meest gevrees de ploegen zal worden om nog maar niet te spreken van oen elftal, dat kampioens- illussles koestert, Echter moeten wij toege ven, dat het op da meeste Amsterdamschc voetbalvelden moeilijk spelen is. Wel was het terrein iets beter dan van Amstel, doch op het pracdicaat uitstekend kon het geen aanspraak maken. De thuis club bliek dit euvel duidelijk aan te voelen door den bal direct door te spelen, maar qua spel en snelheid bleef zij beneden H.V.C., die bijna over alle linies in de meer derheid was. In het begin leek het daar niet op, daar vrij spoedig na het aanvang- signaal dé gastheeren, die met den sterken wind meespeelden, het spil in handen na men. Geleidelijk word H.V.C. teruggedron gen. Wij vreesden dan ook het ergste, te meer daar van Nimwjgen, welke op halve kracht speelde. den linkelvleugel onmoge lijk kon houden. Van dezen vleugel dreig de het meeste gevaar, waar de linksbinnen vrij spoedig zijn schutterscapaciteilcn toon de. Het meerendeel van zijn schoten en ook van de andere vobrwaartsen gingen over en naast. Toen H.V.C. blijkbaar inzag dat de meerderheid van de gecombineerde!) niet gevaarlijk was, ging zij probeeren het spel te verplaatsen, waar Wassink het leder voor het do 2! plaatste en Houtkamp einde lijk een opening vond om de score te ope nen 0—1. De H.V.C.-ers bleven nu domineeren, doch daar de aanvallen der rood-witten niet snel genoeg werden afgewerkt, ging menige kans verloren. Ook had de middenlinie meer op de fouten van de tegenpartij moeten letten daar de rechtcrvfrdcdiging vrij zwak was, waardoor Wassink met weinig moeite zijn tegenstanders kon pusseeron. Ook voetbal moet grootendeels met de hersenen gespeeld worden! inmiddels was de doelman van H.E.D.W vervangen door een invaller, ter wij! later van Nimwjgen eveneens van ver der medespelen afzag en door Sleeking word vervangen. Doordat er vrij lauw ge speeld werd, was liet voor de toeschouwei's nu niet bepaald aangenaam om dit spelletje te volgen. Ook het doelpunt dat Vecnen- daal kort voor de rust scoorde bracht bij beide partijen niet de stimulans welke 1100- dig is om een wedstrijd te doen opfleuren. De vechtlust bij beidn partijen ontbrak ten eenenmale. Na de verwisseling der doelen viel het waar te nemen dat de thuisclub, ondanks dat zij tegen den wind moest optornen, een ander aspect aan den wedstrijd wilde geven. Zij vielen met een prettig enthousiasme aan, doch de achterhoede van II.V.C., waar in Heitman resoluut optrad, is lastig te pas- soeren. Al spoedig werden zij wear terug gedrongen en dit werd 'er al niet beter op toen ook de middenvoor het veld ging ver laten. H.V.C. nam het spel geheel I11 han den, doch door zich niet voldoende om het doel te behoersclion gingen vele scorings kansen verloren. Ook een geroutineerde spe ler als Houtkamp ging hieraan mank. Want om voor open doel naast te schieten, lijkt ons haast onbegrijpelijk, terwijl de spolers elkandor som6 bij een aanval niet begre pen, zoodat vele attaques reeds in den kiem gesmoord werden. Het resultaat van dit overwicht was, dat Houtkamp, die, nadat hij geblesseerd was, linksbuiten speoldc, nog 6lechts éénmaal scoorde uit een voorzet, van Ramselaar; en dit als men weet dat H.V.C. gomakkolijk den stand op 6—0 had kunnen brengen. Maar doelpunten maken is een kunst, welke H.V.C. niet voldoende benut Ook Ramselaar was minder goud dan wij van hem gewend zijn. Slechts één maal dachten wij H.E.D.W. te zien scoren, doch hét leder ging corner, wat tevens met zich mede bracht, dat de thuisclub een ver loren wedstrijd speelde. Opvallend was het in de tweede helft, dat do kanthalfs, on danks dat H.V.C. uitgesproken in het offen sief was, blevon voldoende in hun verde digende methode van spelen. Du voorhoede heeft zoo absoluut geen steun en moot steeds hun goede positie prljsgevon om het leder te gaan halen. Een verandering in deze methode zou ongetwijfeld de voor hoede ten goede komen. Zoo eindigde deze sportieve kamp, goed geleid door den heer Euljken. iri oen 3—0 overwinning voor H.V.C. VOETBAL Een overwinning, welke qua spel geen volledige voldoening schenkt Onder goede leiding van scheidsrechter II. Bulten speelde Quick gisteren op Birk- hoven tegen Laren en wist haar reeks van overwinningen voort te zetten inet een 5—3 zege. De gasten tulden twee invallers, bij de thuisclub ontbrak de Haan op het appèl, terwijl Vos en Hehonkamp nog niet geheel genezen waren van hun verwondingen der vorige wjek. De roodhemden hebben gewonnen, maar toch is de wedstrijd teleurstellend geweest. Waar wij in onze voorbeschouwing Zater dag reeds tegen waarschuwden onder schatting van de tegenpartij hoeft in werkelijkheid gistermiddag een onplcizie- rig en gevaarlijk clement gevormd in het spel onzer sladgenooten, dat ver benoden het peil der vorige weken bleef. Van de eerste tot do laatste minuut is er een vrij sloom" spel vertoond ei. vooral hot feit, dat reeds na 1 minuut spelen door Quick de leiding werd verkregen, heeft er geen goed aan gedaan. Toen speelde men geheel en al in de gcdachto aan Laren een gemak kelijke prooi te hebben. Vooral de voor hoede bezondigde zich aan deze fout en tal van goede kansen gingen er door ver loren Begrijpelijkerwijze heeft Laren '2r van geprofiteerd en reeds na 9 minuten was de achterstand door midvoor v. Wingerden ingehaald (1—1). Edoch, binnen 20 minuten heeft Quick een 31 voorsprong te pakken door schoten van Vos en Hehonkamp. Toen begon hot slappe spel eerst recht: zoowul half-Iinie als voorhoede begonnen de zaken zeer lauw aan te vatten. Vos en Hehon kamp deden het vaak al te kalm en her stelden zich, wanneer zij eenmaal gepas seerd waren, sporadisch. Mogelijk, dat zij zich wilden sparen, doch meermalen was het wil opvallend hoo zij kalm toezagen, d it de tegenpartij er met den bal van door- ing. En dan moet men weten, dat zij het zoo heel anders kunnen doen! Voor de rust kwam in den stand geen verandering meer, doordat de achterhoede van Quick vooral Havsrkorn keurig verdedigde en bovendien Laren's aanval niet productief genoeg was. Een kwartier na rust maakt de linksbin nen Majoor er echter 32 van en toen toonde Quick weer even, dat zij het nog we! anders kon! De overwinning mocht haar toch niet ontgaan en na een soloren zorgde Vos reeds 3 minuten lalor voor een goal en een juichend publiek (i—2). Laren profiteerde onder leiding van haar enorm zwoegende spil Smit weer van de depressie der Quiok-geledcrcn en onder nam tal van aanvallen. Toch is het Vos weèr (hij kén zoo'n enorme voetbal-vir tuoos zijn!), die Laren's keeper Bouman het nakijken' geeft (52). Na verdienstelijk werk vail Kuyt, die een keurige partij specl- de, ontstónd een scrimmage voor hel La ren-dóel én Vos zag den bal en „een gat", met het vermelde resultaat. Vervolgens maakte Ramselaar nog kort voor het ein- de een free-kick in het penalty-gebied, de strafschop werd benut en de Laren-speler de Jong zorgde voor het derde tegenpunt. In den stand is geen verandering meer gekomen en Quick won dus met 5—3. Laat het elftal -echter beseffen, dat a.s. Zondag op Birkhoven tegen Kampong uit een geheel ander vaatje getapt moet worden om een redelijke kans op succes to hebben. Vrijwel alle spelers hebben in de malaise gedeeld met uitzondering van Otto en Ha- verkorn, die zeer goed op dreef waren. De half-linio reeds mcerdu-e malen hebben wij er op gewezen moet veel meer aan sluiten achter de voorhoed! en laatste li nie zal haar oude reputatie hebben te her stellen. Loenknegt, hoe verdienstelijk lilj meestal ook speelde, moet meer voorzetten en minder schieten. Vos en Hehonkamp zullen elkander beter hebben te verstaan en grootere activiteit hebben te betoonen, wanneer het eens een moment niet naai den vleeze gaat. Hopelijk bzlioorcn hun verwondingen de volgende weck weer ge heel tot het verleden!. Smits en Kuyt wa ren goed, vooral laatstgenoemd 2 Is een ver tolker van hot technisch goed verzorgde voetbalspel. Tenslotte mag niet onvermeld blijven, dal Hehonkamp toch nog kans heeft gezien ver scheidene kogels te lossen! Laren heeft geen grootschon indruk ach tergelaten; keeper en spil waren 'echter uit stekend. KAMPONG—A. P. W. C. 1—2. In Utrecht speelde A. 1'. W. C op één Jci terreinen van Welgelegen tegen den Ulrochtschcn derde klasser Kampong Hoe wel Kampong dikwijls het doel bekogelde hield do A. 1'. W. C -doelman, bijgestaan door lat en palen, zijn doel schoon, terwijl dc paarswitten het genoegen mochten smu- ken nog voer de rust een doelpunt te ma ken. Ook in de tweede helft scoorde A. P W. C. weer, waarna de Kampongers er in slaagden een tegenpunt to scoren. Het einde kwam met oen 2—1 overwinning voor A. P. W C. "V. 7 --sy 'X 'J i V \A ..-v.;.. -7/;- v-.yri-', ;- é-- óc-Sgf 'Jp LANGENUS. VEENENDAAL—AMERSF. BOYS. 1—1, Is dat voetbal? Men kan niet over een voetbalwedstrijd schrijven, inaar wel over een voetbaldrama met gewonden. Hot terrein was totaal onoc- spcclnaar, klecdgelegcnheid: een hok zondci ruiten, men had er gaas voor gespijkerd Als er om 2 uur wordt afgetrapt vallen de Boys dadelijk Hink aan, zij missen dadelijk een paar goede kansen. Veenendaal komt nu ten aanval en vindt in J. Verhoef een waar struikelblok. De keeper krijgt nu niet veel te doen. Ook de uchterhocdc van Vee nendaal is goed en dc keeper moet wol eens handelend optreden. Met rust is de stand (1—0. Veenendeel pakt weer flink aan en nu moet de keeper der Boys even aan het werk hij heeft steeds spelers van Veenendaal bij zich, maar geeft geen kans. Even later kan hij echter niet vcrhindc- en, dat Veenendaal dc bal onhoudbaar in schiet. Dc Boys nemen de bal mee en Keizer wordt gevloerd en dan volgt A. Kraak, die ook wordt genomen binnen het strafschop gebied; de scheidsrechter geeft een penaity welke A. Kraak in een doelpunt omzet 1—1 Nu wordt het rumoerig, men schreeuwt den scheidsrechter van alles toe. En het wordt nu „trap maar raak"; de scheidsrechter moet steeds Vecnendaalspelers waarschu wen. De Boys krijgen cenige free-kicks te nemen. De grensrechter der Bays krijgt een klap aan zijn hoofd en waarschuwt den scheidsrechter, die antwoordde: „Straks krijg ik zelf ook klappen". Ook werd er steeds over mossen gesproken en dc scheids rechter durft niet meer te fluiten. Dc Vee nendaalspelers gooiden en trapten hun te genstanders zeer tot het genoegen van het lastige publiek De wedstrijd werd bijgewoond door het u P.V.B.-bostuurslid, den heer Repelius en dc leiding geschiedde door den heer Kreu- 11e. Na den wedstrijd «achtte het talrijke publiek op den scheidsrechter, die naar dc auto werd gebracht. Zoo vertrokken dc hec ren Repelius. Kreune en Scheerder veilig hun «eg. Dc Boys spelers «orden na den wedstrijd nog met eenige steenen nagegooid. Het waren geen Amersfoortsehe keitjes, maar Veencndaalsche. Zoo ist dan Amcrsf. Boys deze lastigen wedstrijd gelijk te spelen Keeper van Wezel treft geen blaam D s s c 1 d 0 r f, 25 October. (V.D.) Be gunstigd door heerlijk herfstweer heelt he den op het terrein der Voctbalvcrecniging 1). F. C. 1899, alhier, voor de eenentwintig ste maal dc ontmoeting West Duitschland— Oost Nederland plaats gehad. Mede door het fraaie weer was de belang stelling voor dezen wedstrijd bijzonder groot. Dc tribunes waren uitstekend bezet; men schat het aantal toeschouwers op 15000. Nadat de beide Volksliederen waren ge speeld, stelden de elftallen zich op onder lei ding van den bekenden Belgischen scheids rechter Langenus. De opstelling was als volgt: OOST NEDERLAND: Van Wezel (Tubantia) Horsten Wanders (Vitesse) (Wageningen Tap Kuijcr Timmermans (Vitesse) (P- E. C.) (Enschede) Schipper Nagels Frölich (Heracles) 3. Landaal ;a.g.o.v.v.) (Enschede) v. d. Heijden (Wageningen) Kobiersky Albrecht (I'ortuna D'dorI) (Fortuna D'dorf) Köhler Hochgesang Eulcr (Fortuna D'dorI) (idem) (B.V. '01 D'dorf) Franken Münzenberg Janes (Allenlannia Aken) (Fortuna D'dorf) Busch Schroder (Duisburg 99) (V. F. R. Keulen) Nienhatis (Erie '08) WEST DUITSCHLAND. Reeds onmiddellijk zijn de West-Duit- sehers in de meerderheid en oefenen ster ken druk uit op liet Ncderlandsche doel. Onze landgonootcn trachten meerdere ma len door snel doorbreken het spel te ver plaatsen, waardoor vaak critioke momenten ontstaan voor het vijandelijk doel, vooral tengevolge van enkele inzinkingen van dc Duitsche achterhoede. Ondanks het feit, dat de West-Duitschcrs de meerderen zijn, treden zij niet krachtig genoeg op. Ook het door de vele regenbuien van de laatste dagen glad geworden veld speelt hun vaak parten. Een groot aantal Duitsche aanvallen loopen uit op corners. Kort 11a elkaar veroorzaken de gasten niet mulder dan tien hoekschoppen, die echter door do Duitschers niet worden benut. liet middentrio heeft herhaaldelijk pech. De Ncderlandsche doelman Van Wezel is uit stekend in vorm en weet op kranige wijze zijn doel schoon te houden. Ook de beide Ncderlandsche backs Wan ders en Horsten waren overal, waar gevaar dreigde. Speciaal Wanders stelde de Duit sche voorhoede voor een zware (aak. Doel punten werdon niet gemaakt en zoo kwam de rust met blanken stand (00). De tweede helft. Na de hervatting blijken de gastheeren productiever te zijn. Hun aanvallen met veel open spel worden gevaarlijker, vooral 1111 de Ncderlandsche achterhoede teekenen van vermoeidheid begint te geven. Het spel is elf minuten oud als Eulor één van de lat terugspringende bal inkopt. Vier minuten later passeerde de Duitsche mid-vóór Hoclv gesang onzen links back Wanders en de inmiddels ingcloopen Euler schiet voor dc tweede maal den bal in het Oost-N'eder- landsche net (2—9). De voorhoede van de Zuiderlingen vormde geen goed geheel Luxemburg, 25 Oct. (V.D.) Heden li .'eft alhier voor ongeveer 4000 tocschou wens dc internationale ontmoeting Luxcrn burg—Zuid-Nederland plaats gehad. Het «eer «as zonnig en er stond oen zwakke wind. Onder leiding van den Bei gischen scheidsrechter, den heer Bacrt, stelden de beide elftallen zich op: Luxemburg, üupont (Fola). Rciers (Union), I-'risch (Schiffliugen). Feller (Spora), Kieffer (Nieder-Korn), I-'ischer Red-Boys). HORSTEN. v. d. HEIJDEN. Van tegenstand van de zijde der Hollan ders is nu weinig meer te bespeuren. Na vier-en-lwintig minuten passeert Eulcr ban dig dc Oost-Hollandschc verdediging en plaatsic den bal naar Kobiersky, die van korten afstand voor de derde maal in schoot (3—0). Door enkele geduchte aanvallen trachten onze landgenooten liet spel te verplaatsen maar de Duitsche verdediging staat op haar post en is zekerder dan ooit. Als er veertig minuten gespeeld zijn, ontstaat er een ge drang voor het Hollandsche doel. Franken; die tamelijk ver achter staat krijgt plotseling het leder toegespeeld en schiet zonder aarzelen met een prachtig ver schot don bal onhoudbaar in (-10). I11 de laatste minuut, toen men reeds dacht dat er geen verandering meer in den stand zon komen, kreeg Van Wezel na cenig beon-cn-vveer-gespecl den bal van Hochge- ■tang toegeschoten, en, hoewel hij het leder nog bijtijds weg wist te werken, volgde on middellijk daarop een nieuw schot, thans van Köhler, dat hij niet kon houden (50) Nabeschouwing Ilct Wcst-Duilsphe elflal heeft in dezen wedstrijd een overwinning geboekt, die het in deze hoogte nog nimmer heeft behaald, Technisch waren dc Duitschers in de meerderheid, vooral in de tweede helft, toen de Nederlandscbe verdediging zichtbaar ver. mocid bleek te zijn. De kracht van Wcsi- Duitschland lag vooral vóór do rust in zijn achterhoede en middcnlinie, terwijl na de hervatting ook de Duitsche voorhoede haar iaak op de juiste wijze volvoerde en door snel open spel vijf maal achtereen wist te doelpunten. Het Oost-Nederlandsche elftal stelde over het algemeen teleur. Met spel der Hollander vvus vooral ingesteld op de vleugels eil daar de buitenspelers, speciaal dc ..Internatio nal'' Van der Heijden, zich niet konden laten geldon werden de aanvallen hoe langer hoe minder gevaarlijk. Bij dc vele aanvallen en doorbraken, die door de Hollanders in de eerste helft on dernomen wei-den, hadden zij ook veel pech De drie achtc.spelers gaven het beste spel te zien. Vu, .['.'li M andeis en Horsten waren uitstekend o|> dreef, weerden de vijandelij 1, aanvallen op fraaie wijze af en wisten een nog grootere nederlaag te voorkomen. Keeper Van Wezel heeft zich kranig ge woord en l eeft aan de doelpunten, die vrij wel onhoudbaar waren, geen schuld. De middenlinie van dc gasten deed goed hua best, maar trad slechts verdedigend op, zoo dat de tocli al zwakke voorhoede, ondanks de verschillende inzinkingen 111 dc Duitsche verdediging, weinig kon uitrichten en dan ook geen succes had. Zij wist van dc vaak zwakke positie van VV'est-Duitschland geon gerbuik te maken, daar er van samenspel geen sprake was en er zoodoende geen een heid bestond in dc Hollandsche voorhoede. Thoisscn (Spora), Bommel Is B :d Boy.- Krcrner (Spora), Logclin (Red Boys;. Spel- cher (Spora). Visser (P.S.V.), v. d. Brock (P.S.V. Mul ler (Willem II), Paffen (BIcijerhcide), Si mons (N.A.C.) Paulussen (P.S.V.), v. d. Muiden Hl el- mond), Pelikaan (Longa). Van Zeijl (P.S.V.), van Run 'P.S.V Men (N.A.C.). V. u d-N e d e ru 11 d Dc wedstrijd. Luxemburg wint den toss en kiest deu zwakken wind in den rug. D; Hollanders tijgen het eerst ten aanval, doch Mullet- ziet zich het leder ontnomen. In do oersto tien minuten gaat het spel daarop snel neen en weer. Van boidc kanten volgen aanval len, die echter geen resultaat opleveren, vooral tengevolge van het te lioogc schie ten, zoodat het spel verre van fraai is. Ook in technisch opzicht prestoeren bei le elf tallen niet veel. Overtredingen komen nog al veelvuldig voor en scheidsrechter Boert is herhaaldelijk gedwongen 0111 hiertegen op Ie treden. Spcichor veroorzaakt - oor dc eerste maal een hoekschop, doch deze blijft zonder succes. In het algemeen zijn 'ie bei de voorhoedes slecht op dreef. De verde digingen welen stand te houden, zoodat' doelpunten uitblijven. Na dertig minuten onderneemt dc Hollandsche rechtsbuit-in Si mons een ren langs de lijn en zet goed voor Een doclwoisteling voor het I.iixcm- burgschc doel is bet gevolg. F.en drietal spelers valt over elkaar, maar Beiers redt door een corner te forceeren. Andermaal golft het spel heen en «-eer, zonder dat een lioog peil wordt bereikt. Zoo komiae rust zonder een enkel doelpunt. In d» tweede hcllt is het spel beslist be ter te noemen. Luxemburg valt thans her haaldelijk flink aan en dc reents-buiten Thcissen vestigt speciaal door zijn voort durende aanvallen de aandacht op zich. Doelman Mes redt echter prachtig, zoodat het doei ongeschonden blijft. Na een kwartier gaat Simon6 er met het leder van door, passeert den half-back Fischer en lost een hard schot op het I.u- xemburgsche doel, dat dc keeper -echter op fraaie wijze weet weg te werken. De gasten vallen andermaal aan, Jitmaal langs Bommens. Logelin krijgt een mooie kans. maar deze speler schiet over de lat. Theissen loopt daarop toe. maar het komt evenmin lot een doelpunt. Éénmaal zelfs rolt het leder langs dc Hollandsche doel lijn. Kremer schiet toe en de bal ligt in het net. Dit doelpunt wordt echter wegens bui tenspel geannuleerd. Thcissen, die nog maals aanvalt, beeft wederom geen suc ces, daar bet schot hoog over gaat. Na veertig minuten raakt de links-binnen van Zuid-Nederland de P.S.V.-cr'Van den Broek geblesseerd en wordt vervangen. Drie mi nuten later slaagt de invaller er in om 'ia een voorzet van Simons te scoren, dock ook dit doelpunt wordt geannuleerd we gens „off side". De laatste minuten geven nog een verdeeld spel te zien. Beide elftal len maken een vermoeiden indruk. Zonder dat het tot doelpunten komt, kondigt de scheidsrechter bet einde aan. (0—0). Van de Hol tandem gaven bet besue spel te zien keeper Mes, dc beide backs en de rechïs-buiten Simons. Da voorhoede vormde over liet algemeen een slecht sluitend ge heel. terwijl het samenspel te wenschen overliet. Van de Luxemburgens moeten worden genoemd dc doelverdcdiger Dupont, de rechts-half Reicrs en de spil Kieffer en de links-buiten Spoicher. VOGEL I—AMERSFOORT I. Alweer een nederlaag. Het is Amersfoort niet mogen gelukken één der beide punten mee te brengen. Amersfoort stelt zich als volgt op: aanval: Heercn: J. W. Totenburg, H. Louis. Dames: A. Kramer, E. Bijvoet, middenvak: Dames: Mevr. M. C. de Jong-Groot-Knip- schilt. Heercn: J. Ilartog, J. de Wit. verdediging. Dames: J. Bender, I. v. Gooinga. Hoeren: J. Gaveel, G. v. Barneveld. Vogel komt direct 11a den uitworp opzei len en wij denken al dat Vogel de leiding beeft, doch de bal springt uit den mand. Een tijd lang blijft het een op en neer gaand spel met de Vogel-aanval gevaarlijker. Na 20 minuten wordt Vogel sterker Het Amcrsfoort-middcnvak probeert het spel te verplaatsen, doch kan daar niet in slagen, de schuld ligt hier hoofdzakelijk iu het hopelooz.' spel van De Wit. Het slechto plaatsen en verkeerd opstellen heeft grootcu invloed op zijn medespolors(sters). Het spel van Amersfoort verslapt, waarvan V.O.G E.L. handig gebruik maakt, maar dit niet in doelpunten kan uitdrukken. Als er een halt uur gespeeld is, doelpunt een der Vogel- dames op minder fraaie wijze. Aangemoe digd door dit succes komt Vogel nog sterker opzetten, maar de Amersfoort-verdediging houdt moedig stand. Langen tijd blijft de bal in den Vogel-aanval, maar door liet goede verdedigen van GavccI en v. Barne veld krijgen zij geen kans te doelpunten. Jammer is het dat Vermaak, die dit schijn baar niet kan verdragen, het met geweld probeerde, wat echter ook geen succes op leverde. Met 10 in het voordeel voor Vogel gaat de rust in. Na dc rust gaat liet gelijk op en neer. De wind heeft grootcn invloed op hot spel, waardoor het schieten wordt bemoeilijkt. Dc Vogel-aanvallen zijn gevaarlijker dan die van Amersfoort; 15 minuten voor het einde doelpunt Vogel nogmaals, 2—0. Een minuut of 5 later doelpunt De Ridder, om de dames hoen loopende, het derde en laat ste doelpunt, waarmede hel einde komt. Wij hebben Amersfoort wel eens beter zien spelen, vooral het samenspel iiet veel te wenschen over. Amersfoort II deed het heter en stuurde Vogel II met een 30 nederlaag naar huis terug. Bravo reserves, blijft zoo doorgaan' Daar ons.de uitslagen van eenige wed strijden niet bekend zijn, kunnen wij geen sland dezer afdeeling plaatsen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7