Sport FORD SEDAN TRANSFORMABLE NIEUWE AFDEELING IN HET RIJKSMUSEUM RADIOPROGRAMMA TOCH NAAR LOS ANGELES ALTIJD MOOI WEER MET DE De geschiedenis van de Neder landsche Zeevaart Amsterdam, 24 October. Onder groote belangstelling had hedenmiddag de offi cinale opening plaats van de niouwe nfdne- ling van het Rijksmuseum, gewijd aan do Nedcrlandscho Geschiedenis ter zeo. Onder de gnnoodigdon bevonden o.a. de heer A. de Ylugt, burgemeester dor hoofd stad, de heer C. J. K. van Aalst, directeur van de Ned. Handelmij, de heer Baard, di recteur van het Stedelijk Museum, de heer Gratama, directeur van het Frans Hals Mu seum, Prof. v. d. Waals en jhr. van Riems dijk. Openingsrede van den minister. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Z. Exc. Terpstra sprak de openingsrede uit Wij danken, aldus de mi nister, een voortreffelijk theoretisch sy steem aan de Staatscommissie, die in 1919 werd ingesteld om over het vraagstuk der reorganiseering van hef museumwezen de regeering van advies te dienen. Deze staats commissie had zich in haar systeem de stichting gedacht van een nieuw algemeen kunstmuseum, gebouwd achter en in ver binding met het Rijksmuseum, de commis sie wees op de critiek, die zich van de ope ning af had laten hooren op het Rijksmu seum. Doch de heer Schmidt Degener, se dert 1922 hoofd directeur van hot Rijksmu seum kwam met frissche plannen, zonde- om de stichting van een nieuw gebouw te vragen. Uw werk, aldus de minister, bc- teekent een rohabiliteering van den ouden dr. Cuypcrs. Do reorganisatie, met meester hand ontworpen, voltrekt zich slechts ge leidelijk, de beperkto geldmiddelen brengen dit mede. De mogelijkheid van een impo- neerende generale heropening is uitge sloten, doch de beteckenis van de reorga nisatie is in het oog springend. Wij komen hier samen om de geboorte van een nieuwe instelling te vieren; een centraal historisch museum. De afdeeling gewijd aan onze geschiedenis ter zee is gereed, dank zij het werk van den heei Schmidt Degener. Het Rijksmuseum is thans nog nader gebracht tot het Nederland scho volk, moge deze nieuwe afdeeling et toe bijdragen om het Rijksmuseum een steeds vastere plaats te geven in het hart onzer natie. Onder applaus vorklaardc de minister de nieuwe afdeeling hiermede voor geopend. Hierop werd het woord gevoerd door Prof J. Iluizinga, die uitvoerig de beteckenis van deze nieuwe afdeeling schetste. Spreker constateert een verminderde gehechtheid aan het verleden. I.aat ons hopen, dat deze collectie er toe zal bijdragen om bij breede lagen van ons volk de belangstelling voor het verleden weer wakker te roepen. (Ap plaus). De hoofd-directour van het Rijks Museum, de heer Schmidt Degener sprak hierop har telijke woorden van dank tot allen, die medegewerkt hebben aan de stichting, aan de sprekers van hedenmiddag en aan de belangstellenden. FOKKER EN ONZE STRAFWET. Blijkens het Voorloopig Verslag op de be grooting van Justitie is in de afdeelingen der Tweede Kamer gevraagd of de minister kennis he;ft genomen van de onthullingen, door den heer Fokker in zijn werk Ds Vlie gende Hollander gedaan omtrent een groote reeks van in de oorlogsjaren door hem vor- richij handsllngen, welke ongetwijfeld overtreding der Nederlandscho strafwet in houden. Men stcldo de vraag, of de minister hierin niet aanleiding vindt tot het uitlok ken van strafrechtelijke vervolging. VERDUISTERING VAN 7 TON. 's-G r a v e n h a g c, 27 October. Naar wij verncmon, is gisteravond hier ter stede, waar hij zich tijdelijk gevestigd had, aan gehouden Jhr. J. F. B. v. d. B., als verdacht van verduistering van een aanzienlijk be drag men spreekt van ongeveer 7 ton ten nadecle van ds assurantio-firma Kröl- lcr te Rotterdam. Do heer B. v. d. B. was vroeger firmant in dezo zaak, doch toen zijn mode-firman ten meenden, dat hij zich aan financieels onregelmatigheden schuldig gemaakt had, werd da zakenrelatie verbroken. Later is een aanklacht bij do politie gevolgd. De aangehoudene is naar Rotterdam go- leid. Telegrammenwisseling met Amerika sGravenhage, 26 Oct. Het Nedtr- landsch Olympisch Comité doolt mede dat, naar aanleiding van het besluit van de Al- gemeene Ledenvergadering van het N.O.C, op 23 October j.l. tj Amsterdam gehouden, het volgende telegram aan het organtsee- rend comité ta Los Angeles werd verzon den: Laolympic Los Angeles. Gelukkig U te kunnen mededeelen, dat wij or in geslaagd zijn een beperkte verte genwoordiging van Holland op uw wedstrij den samen te stellen. Ncderlandsch Olympisch Comité, VAN ROSSF.M. Omgaand werd van het organiseerend comité hit volgend telegram ontvangen: Van Rossem, Den Haag. Gelukgewenscht. Wij wisten dat gij het zoudt doen. Dank aan uw collega's Beste wenschen. FORMER. Het bestuur van het N.O.C. maakt met dankbaarheid molding van een van het bestuur van den Ncderlandschen Studen- tenroeibond ontvangen schrijven, waarbij deze organisatie 250 ter beschikking 6telt van het N.O.C. ten bate van de uitzending van Nederlandsche djelnemers naar de Olympische Spel in in 1937. C. A. W. HIRSCHMAN. Bedankt als bestuurslid van den K.N.V.B. Den Haag, 26 Oct. Naar wij vernemen heeft de heer C. A. W. Hirschman aan het bestuur van den K.N.V.B. bericht, dat hij ontslag neemt als bestuurslid van dien bond. Ook voor zijn andere functies in de sportwereld heeft de heer Hirschman be dankt. Woensdag, 28 October. Huizen: A. J. Drewes, Hoofd eener Christ School, te Amsterdam. Onderwerp: „Wat zijn wij voor onze kinderen." 930—11.00 Concert, te geven door het N.C. R.V. Kfein-orkcst, o.t.v. den heer Plet van den Hurk. 10.00—10.10 Persberichten van bet Persbu reau Vaz Uias te Amsterdam. 11.00—1130 Gramofoonplatenconcert 8.008.15 Schriftlezing. 8.15—9.45 Morgenconcert. 10.00—1030 Zong door het N.C.R.V. Dames koor. 1030—11.00 Korte Ziekendlenst, te lelden door Ds. J. C. A. van Loon, Geref. Predikant le Purmcrend. 11.00—12.00 Harmoniumbespeling door den heer M. F. Jurjaanz, te Hilversum. 12.00—12.15 Politieberichten. 12.15—1230 Gramofooumuzlek. 1230—2.00 Middagconcert: H. Hermann, viool. P. v. d. Hurk, fluit K. F. Borgers, cello. Mej. Lulse Lauenroth, piano en har monium. 2.00230Lezen van Clir. Lectuur door mej. M. Wentink, te Hilversum. Voorgelezen wordt: „Liefde boven haat" van Hall Calne. 230—2.45 Gramofoonmuzick. 2.153.45 Alg. Ned. Zendings conferentie. Koloniaal Instituut te Amsterdam Slotrede van Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine. Onderwerp: „Zending en volksleven". 3.15—1.45 Concert' G. Beths, viool. L. de Graaff, viool. Piet Halsema, piano. 4.45—5.00 Verzorging van den Zender. 5.00—6.00 Klndcruurtje te leiden door Mej B. v. d. Veer. Zang en piano' C. J. A. Gel derman. beiden uit Utrecht 600—7.00 Openingsrede van een serie le zingen over landbouwzaken door den Hoog edelgestrengen Heer Chr. v. d. Heuvel te Heemstede, Lid van do 2e Kamer der Sta ten Generaal, Vice-Voorzitter van den Cbriet. Boeren- en Tuindcrsbond in Neder land. 7.00730 Spreekster. Mevr. Laman Trip- de Beaufort, Jeugdherstcllingsoord „Hohes Licht", Oberstdorf, Beieren. Onderwerp „Kind en Bergsport". 730—7.45 Politieberichten. 7.45—8.00 Persberichten van he; Ned. Chr. Persbureau. 8.008.15 Spreker: De heer H. J. van Wij len, te Rotterdam. Onderwerp: „Radio op school". 8.15—9.00 Concert te geven door hel Chris telijk Kinderkoor „Zanglust", te Haarlem Directeur: De heer Jac. Zwaan. Pianobege leiding door den heer Gosse Kroeso. 9.00—930 Oudcruurtjc. Spreker: De heer H ilversum: 6.45—7.00 Lichaamsoefeningen o.l.v. den heer G. Kleerekoper. 730-7.45 Lichaamsoefeningen o.l.v. den heer G. Kleerekoper 8.01 Gramofoonmuzick. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Uitzending voor Arbeiders in de Con tfnu-Bedrijvcn met medewerking van Min- ny Erfmann, voordracht Johan Jong, piano. Duo de Boer—Swater, accordeon. Gerhard Goethart, (tenor), zang, afgewisseld door Gramofoonmuziek. 12 01 Middagconcert door het Septet 0.1.v. Is. Eyl, afgewisseld door gramofoonmuziek. 145 Onderbreking voor verzorging van d»n zender. 2.15 Onze Keuken, door den heer P. J- Kers Jr. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.30 Kindertooneel. 4.20 Concert, te geven door Johan Jong op den microfoonloozen vleugel. 4.45 Vraaghalfuurijo door Oom Henk. 530 Gramofoonmuziek. Spaansche zang en gitaarsoll. 620 Xlededeelingen van het Dagblad „Het Volk". 625 Concert door het Trio Drukker. 6.45 Radio Voordracht. 7.15 Uitzending voor den Ned. Bond van Arbeiders in het Bakkers-, Chocolade en Suikerbewerkingsbedrljf, met medewerking tan het trio Drukker. Sprekers: A. Hille- bregt, voorzitler van den Bond en Nic J. F.tman. 8.15 Muziek van dezen tijd. Concert door het Vara-Orkest o.l.v. Hugo do Groot. 9 00 „Jim, Jack, John on Mary", Hoorspel, op te voeren door het Groot Volkstoonee'. onder leiding van Hermann Bouber en Ben Groenevcld. 10.25 Uitzending voor do Alg Ned. Bond van Handels en Kantoorbedienden. Opvoe ring van „De Wederwaardigheden van Wakker en Tropcnduit" door het Vara too- Deel. Spelleiding van Willem v. Cappellen. 1030 Concert (vervolg) door het Orkest o.l.v. Hugo de Groot 10.10 Persberichten door Vaz Dias. 10.50 Concert (vervolg en slot). 11.20 Gramofoonmuziek. Oe kwaliteit van tafelzilver is zelfs bij de meest nauv/keurige beschouwing niet te beoordeelen. Welk ondermotaal is gebruikt, hoe zwaar is de zil verlaag, is deze deugdelijk opgebracht en waar noodig versterkt? En toch moet U de zekerheid hebben, dat uw lepels cn vorken kwalitatief aan de hoogste eischen voldoen. Dag In dag uit zullen zij dienst doen. een menschenleven lang en toch moogt ge terecht eischen dat zij zelfs dan nog onberispelijk- zullen zijn. - Verlangt daarom een beproefd fabrikaat vervaardigd door een bekende Nederlandsche fabriek, wier ga rantie uw waarborg is. eischt Gerozilver. Vraagt u eens in de goede zaken op .dit gebied naar een der boven- itoande juweeltjes uit de collectie couvert modellen. EEN MENSCHENLEEFTIJD GARANTIE KAf-ISTRA De gelukkige eigenaar van een Ford Sedan Transfor mable kan onder alle weersomstandigheden ten volle van zijn wagen profiteeren. "Welk een genot, te beschikken over een sportleven apen wagen, die zonder de minste moeite in een oog wenk te veranderen is in een volkomen gesloten auto^ lederen bekleeding vereenigt luxe en degelijkheid, de verzonken vloer voor de achterzitting geeft groote beenruimte, de speciale constructie der carrosserie houdt dezen comfortabelen wagen blijvend geruischloos. De dichtstbijzijnde Official Ford Dealer zaf U den Ford Sedan Transformable gaarne demonstreeren. LINCOLN Fordsorv AIRCRAFT N.V. NEDERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK ROTTERDAM official Ford en Lincoln Daeler: L A. A. lIAMF.RsV ELI), ArMicmschcwe* 10-14 - Amersfoort

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7