AMBRSFQOE.TSCIH DAGBLAD N MASSA'S SLIJTERIJ Dinsdag 27 October 1931 .DE EEMJANDER- 30e Jaargang Ko. 103 DERDE BLAD PROEFUITZENDINGEN VAN DE V.A.R.A. DE*REIS VAN KONINGIN EMMA BOND VAN NEDERLANDERS IN DU1TSCHLAND OPENING STUWSLUIS TE SCHOONEBEEK Over den nieuwen Kootwijkschen zender Het Volk meldt: Het hoofdbestuur van de V.A.R.A. ont ving heden het bericht, dat gunstig be schikt is op zijn verzoek om proefuitzcn- dingen to doen over den nieuwen Koot wijkschen zender op een golflengte van 298 meter De juiste data dezer proefuitzendin- gen zullen tijdig worden bekend gemaakt De nieuwe zender van den Zakelijken Omroep in Kootwijk heeft eenige weken ge leden proefgedraaid on de 1071 meter-golf. Toen was de hoedanigheid goed! Men moet niet verwachten, dat deze zen der in het 'geheele land even goed zal vol doen op de golflengte van 298 meter. In het Noorden en in het Zuiden met name, zal ook met dezen nieuwen zender „fading"' blijven bestaan; zal het geluid „wegzakken en weer opkomen", om het populair uit te drukken. Dat ligt niet aan den zender, dat ligt aan de golf en dat heeft nog niemand kunnen verhelpen. Verontrustend behoeft dit verschijnsel dan niet te worden geacht. Nederland heeft immers do beschikking over zoogenaamde „ondes communes", die internationaal bestemd zijn om dc uilzen dingen van den hoofdzender in het Noor den en Zuiden op te halen. Maar wel zal blijken hoe hopeloos slecht, verouderd en ondeugdelijk de tegenwoor dige zender ia. Nieuwe mogelijkheden zullen zich, indien de proef slaagt, openen, om althans 's avonds een groot deel der luisteraars te verlossen van Reymer's fluitketel, die j.l. Zaterdagavond weer zoo hevig kookte, dat in dc studio van de V.A.R.A. in Hilversum de ontvangst zelfs onvoldoende was. In verband met het bovenstaande bericht van Het Volk, maken wij ook melding van een bericht, dat het Hand. dezer dagen bevatte en volgens hetwelk de minister van waterstaat in een audiëntie op het verzoek van het hoofdbestuur van de V.A.R.A., om den nieuwen zender te Kootwijk beschik baar te stellen voor uitzendingen op de korte golf van 298 meter, een antwoord zou hebben gegeven, waaruit bleek, dat hij wel bereid zou zijn dit verzoek in gunstige over weging te nemen, als het namens alle om- roepvereenigingen tot hem gericht zou wor den. In verband hiermede, zou dc V.A.R.A. dit verzoek aan de orde stellen in een spoe dig te houden vergadering van het comité van (scctarische) omroepvcrecnigingen. Wij moeten aldus dc N. R. CU uit de berichten van Volk en Hand, dus con- eludeeren, dat ten aanzien van do aan de V.A.R.A. gegeven vergunning de nadruk moet worden gelegd op proe f-uitzendin- gen en dat de minister voor het in gunstige overweging nemen van duurzame uit zendingen uit Kootwijk een verzoek namens alle omroepvcrcenigingen tot voorwaarde heeft gesteld. KOLENDAMPVERGIFTIGING TE SANTPOORT. Dame overleden, heer bewusteloos. Santpoort, 24 Oct. Toen vanmorgen de gordijnen voor do ramen van de woning van de familie Verbeek alhier gesloten ble ven. wekte dit bij de omwonenden geen argwaan, omdat de oude heer en mevrouw Verbeek den avond te voren een bezoek aan de lichtweek te Haarlem hadden gebracht en daarvan vrij laat thuis waren gekomen. Vanmiddag om drie uur vervoegde zich echter iemand aan de woning. Met de me dewerking van een rijwielhersteller wist hij zich toegang tot de woning van de fami lie V. te verschaffen. Al spoedig vond men do oude mevrouw levenloos op een stoel bij de kachel zitten. Aangezien in de kamer een sterke rooklucht hing, werd direct aan kolendampvergiftiging gedacht. Daar men in de benedenkamer den ouden heer V. niet kon vinden, begaven de heide mannen zich naar boven. Hier lag de man in bewuste- loozcn toestand op bed. Nadat ramen en deuren opengezet waren, kwam dc oude heer langzamerhand weer tot het bewust zijn terug. Vermoed wordt, dat de heer V. zich gisteravond naar bed heeft begeven en mevrouw zich nog eerst even bij de kachel warmen wilde, hetgeen haar ten slotte nood lottig is geworden. (Tel.) SCHILDERIJEN IN BRUIKLEEN. Variatie in de huishouding. Groningen, 25 Oct. Een Groning6che firma, die zich beweegt op het terrein van literatuur en muziek, hoeft haar activiteit thane ook uitgestrekt tot het gebied van de schilderkunst en onloochenbaar op ori gineel© wijze. Zij stelt zich voor de gelegenheid te ope nen om schilderijen in bruikleen te ont vangen zooals men tot du6verre od een lees portefeuille heeft kunnen abonnoeren. Voor een betrekkelijk kleine som per jaar wordt u eens per maand een schilderstuk thuis bezorgd; iö do termijn om dan wordt het kunstwerk weggehaald en door >en nieuw vervangen. Verschillende schilders van Nederland sche nationaliteit, mecrcndccls van moder ne richting, hebben medegedeeld, aan dit nieuwe circulatiesysteem te 2ullcn meewer ken, terwijl men rnet verechillcndo Vla mingen nog in onderhandeling ie. Men hoopt op deze wijzo en het publick, en de kunstenaars te dienen. In allo geval wordt thans bereikt, dat men niet tot zijn gouden bruiloft aan het traditioneel© zo mer- en wintergezicht blijf hangen, of foto's van filmsterren als de meest moderne en g°makkelijke muurbedekking accepteert En wie weet zegt de „Maandagmor gen" brengt die variatie in den inboedel, als het stuk in de smaak valt. toch nog niet wat vast bezit van goede kunst teweeg Schoone herfstdagen in Italië Een bericht uit Varese aan dan Corriere della Sera meldt, blijkens het Vad.. het volgends: Dc Koningin-Moeder van Nederland heeft haar verblijf in Italië beëindigd en is nair Lugano vertrokken, vanwaar zij haar reis naar den Ilaag zal voortzetten. Niettegen staande haar voornemen om slechts twae weken in Varese door te brengen, is zij cr bijna een maand geblevan. Het verblijf van Koningin Emma is een voudig en rustig verloopan te midden 'lor laatste herfstgasten Da oude statige dame, die steeds in het zwart Is gekleed, wild3 niet, dat er specials zorgen aan haar en haar gevolg werden besteed en had ver zocht in dc gemeenschappelijke eetzaal van het hotel de maaltijden te gebruiken. H2t ontbijt, bestaande uit koffie, broodjes, boter en marmelade werd tegen negen uur op haar kamer gebracht. saman met dc zeven Hollandsche en Duitsche kranten, die zij iederen ochtand ontving. Tegen tien uur kwam db Koningin beneden, om het dag programma te bespreken, dat onvermijde lijk een lange wandeling bevatte. Dc auto bracht haar vaak naar het Varcsemeer en de Koningin k-aerde dan te voet terug, flink stappend langs een stijgenden vier kilome ter langen weg, onderwijl levandig pratend met haar gezelschapsdame. Na een lichten lunch, bestaande uit eieren en veel vruch ten, maakta zij vaak groote autotochten. Verscheidene kacren heeft zij Milaan be zocht waar zilverwerk*, kanten, zijde en bro- c^at werden ingekocht en bezoeken ge bracht aan het Castello Sforza, den Dom en de divarse musea. Haar bij zon dare be langstelling hadden dc Italiaansche zijden stoffen cn zij heeft dan ook een keer een zijdefabriak in Como bezocht Haar uitstapjes waren naar het Lago Maggi or.», Val d'Intclvi, langs de Zwitser- sche grens, zoodat de autoriteiten haar ver scheidene kaeren speciale vergunningen verleenden tot het overschrijden van dcaan de toeristen toegestane grenzen. Teruggeko men, werd er gedineerd, waarna H. INI. zich onmiddellijk in haar kamers terugtrok. Het diner bracht zeer vaak speciaal Italiaan sche gerechten, die de Koningin wilde lee- ren kennen cn altijd Italiaansche wijnen Verder heeft zij van den Lombardi6chen herfst geprofiteerd om dikwijls wildbraad te eten, waarvan zij bijzonder schijnt te houden. Zeer ingenomen was zij ook met de Italiaansche vruchten, waarvan zij steeds rijkelijk op haar tafel wenschte. Gedurende haar verblijf heeft zij nieuwe boeken moe ten aanschaffen, want de lectuur nam ver scheidene uren van den dag in. Zij las Hol- landsch, Duitsch en Franscli. Tot het gevolg van Koningin Emma be hoorden baronesse Van Tuyll van Seroos- kerken, jhr. Schimmelpenninck en jhr. van der Wyck. NOODLOTTIGE SCHRIK. Scharenslijper dcor auto gedood. De 49-jarige scharenslijper G. uit Am sterdam stond gisteravond met zijn wagen tje op de Amsterdamsche Vaart, dicht bij Haarlem. Hij had juist aan een boer ge vraagd, zijn wagentje te mogen stallen en 6tak daartoe den weg over. Hierbij lette hij onvoldoende op en juist'toen hij bijna over was naderde' een luxe-auto uit de richting Amsterdam. G. schrok cn deed een stap terug. Dit werd hem noodlottig. Hij werd aangereden, viel en kreeg, voor zoovor men aanvankelijk constateerde, een samenge stelde beenbreuk. Naar door E.H.B.O. te zijn verhonden werd de man per zieken auto naar het St. Elisabethga6thuis te Haar lem overgebracht. Daar bleek zijn toestand veel ernstiger te zijn dan men eerst meen de en na eenige uren is de ongelukkige aan de bekomen verwondingen overleden. (Msb.) DOKTERSVISITE PER DRAADLOOZE. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ving de rijksradio-telefoondienst een bericht op van een schipper, die met zijn trawler „dc Wielingen", nabij de Engelsche kust zat. De man had een wond aan zijn been gekregen en wilde een dokter consulteeren. Zaterdag morgen om 9 uur heeft men hem met een dokter van het Roode Kruisziekenhuis te den Haag in draadlooze verbinding gebracht De geneesheer stelde zijn vragen en vertelde den zeeman, hoe hij zijn been voorloopig had te verzorgen. Hoewel het beido partijen gespeten zal zal hebben, dat de televisie nog niet rijp genoog is mag dit wel een frappant staaltje der onbegrensde mogelijkheden der radio heetea (Msb), De herdenking van het tienjarig bestaan B e r 1 ij n, 25 Oct. Het verbond van Ne derlanders in Duitscbland vierde gisteren en heden te Dortmund zijn tienjarig be staan. Voor deze plechtigheid waren dc in Duitschland wonende Nederlanders uit alle deelcn van het rijk in grooten getale opge komen. Een speciale trein voerde uit Ne derland ongeveer 250 gasten aan, o.w. de minister van Staat dr. Dc Visser, vertegen woordigers van de Nederlandsche ministe ries van Binnen- cn Buitenlandsche Za ken, alsmede talrijke leidende persoonlijk heden uit het politieke leven cn de econo mische wereld. De begroetingsavond in de met Neder landsche kleuren en het borstbeeld der Ko ningin versierde feestzaal der Westfalcn- halle droeg geheel het karakter van een Duitsch-Nederlandsche vriendschapsbetui ging. De voorzitter der vcreeniging, de heer Blokzijl, bracht naar voren, dat de bond slechts een vereenlging van landgenooten wil zijn. Nadat de burgemeester van Dort mund, de heer Kichhoff, de Nederlandsche gasten namens de stad Dortmund welkom had gcheeten, nam oud-minister De Visser het woord. Hij maakte melding van de roet succes bekroonde pogingen der vereenlging in zake het verkrijgen van gelijke rechten voor Nederlandsche scholieren op do Duit sche volksscholen, do pogingen tot hand having van de Nederlandsche gewoonten bij de in Duitschland wonende leden cn ten slotte het resultaat van den socialen ar beid van den bond. In zijn feestrede keerde de oud-minister zich tegen het overdreven nationalisme en eischte Z.E. in plaats daarvan het echte nationale gevoel, dat alleen een volk groot en voor den voortuiteang van de wereld van waarde kan maken. Het Nederland sche nationale gevoel, zcidc dr. De Visser, is onafscheidelijk verbonden met het be grip vrijheid. In Nederland hcerscht ware geestes- en bewegingsvrijheid. Hieraan is de onafhankelijkheid van het land en het behoud van dc eigen moedertaal te dan ken. Het behoud van de moedertaal moet een van de belangrijkste opgaven van de vcreeniging zijn. De voorzitter van den bond van Duitsche vereenigingen in Nederland, luitenant von Tschudi, wees op den nauwen band tus- schen het Duitsche en Nederlandsche volk. Hij eindigde met een aansporing tot de aan wezigen, vol vertrouwen de toekomst tege moet te zien. Aan Koningin Wilhelmina en rijkspresi dent von Hindenburg werden telegrammen van hulde gezonden Heden vond de jaar- lijksche algemeene vergadering plaats, als mede een concert en een hulde aan de Duitsche gevallenen tijdens den oorlog. (De Courant). HOE MOET DE SPOORWEGWACHTER DE BOOMEN NEERLATEN? De overweg wachter A. F. Paap te Haar lem is door het kantongerecht aldaar ver oordeeld tot 3 boete, subs. 3 dagen hech tenis, op grond van art. 427 Sr., n.l. dat hij bij arbeid op den openbaren weg er niet voldoende zorg voor heeft gedragen, dat het publiek geen gevaar liep. Bij het neer laten van de boomen, hetgeen door P. ge schiedde, werd een juffrouw met een kin derwagen getroffen. Het cassatieberoep van P. tegen dit vonnis is gisteren voor den Hoogcn Raad toegelicht door mr. Witlox uit 's-IIertogenbosch, die betoogde, dat re- quirant niets anders heeft gedaan den de boomen langzaam, laten zakken, hetgeen geheel volgens de instructie is. Dit is een voldoende waarschuwing voor het publiek. Wanneer dit echter niet voldoende geacht wordt, dan zal er een andere instructie moeten komen, waarin staat wat de over wegwachter dan wèl moet doen. De conclusie van het O. M. is bepaald op 9 November. GEEN GEWAPENDE ORGANISATIES IN ONS LAND. Een waarschuwing der Tweede Kamer. Aan het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over Hoofdstuk IV (Justitie) der Rijksbegrooting voor 1932 ontlcencn wij, dat do vraag werd gesteld, of de regeering ernstige aandacht zou willen schenken aan het feit, dat zich in Nederland langzamer hand een fascistische militie begint te vor men met haar eigen urwform en waar schijnlijk ook met haar eigen wapens. Men achtte het voor de regeering dringend ge boden, van den aanvang af elke poging, die, van welke zijde ook, wordt aangewend om gewapende organisaties in ons lan-d te stichten, tegen te gaan. Het buitenland heeft doen zien waartoe het leidt, indien men niet van stonde af aan zulke pogingen in de kiem onderdrukt Andere leden merkten hiertegenover op, dat werd tegen organisaties als bovenbe doeld, door de regeering opgetreden, dan zeker ook instituten als die van de Roode Frontstrijders en van de Arbeidersburger wacht niet vrij uit zouden gaan*. WIELRIJDER DOOR AUTO GEDOOD. Roermond, 24 October. Hedenmiddag omstreeks half een werd op den Willem II singel dc 65-jarige A. Meeuwisscn uit Boe kei. gemeente Svvalmen, door een luxe auto gegrepen en van zijn rijwiel geslingerd. Hij werd met een bloedende hoofdwonde een woning binnengebracht, waar b'eck dat de ongelukkige was overleden. ONGELUK MET EEN REVOLVER. Zi)n meader zwaar gewond. Amsterdam, 26 Oct. Een man, wonen de in dc Tulpstraat was gisteravond bezig zijn revolver, waarvan hij da constructie schijnbaar niet goed kende, schoon te ma ken, hij wist niet dat het wapen geladen was. Plotseling ging het schot af en de kogel trof zijn moeder, die juist bij hem op bezoek was, in de hals. Zeer zwaar ga- wond werd de vrouw opgenomen en naar het Maria-paviljoen vervoerd. Haar toe stand Is hopeloos. Door Minister Ruys de Beerenbrouck en Dr. Sonnenschein Schooncbeek, 26 Oct. In tegenwoor digheid van diverse Nederlapdsche en Duit sche autoriteiten, vond hadenmiddag de of- ficiaele inwerkingstelling plaats van de groote stuwsluis in het grenswatar, het Schoonebekerdiep, welke plechtigheid ver richt werd door Zijn Exc. den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Jhr. Ruys de Beeren brouck van Nederlandsche, en door den Regierungs-presidant van Osnabrück, Dr. Sonnenschein, van Duitsche zijde. Vooraf vond een begroeting plaats ten gemeentehuize te Schooncbeek, waar de gasten door dan burgemeester, den heer Nordbruis, w?rden verwelkomd. Ook werd voor de opening nog in oogenschouw ge nomen de Boo (Oud-Saksische veehut) van den heer Hekman Varvolgens werd naar de stuwsluis gei den, waar de burgemeester van Schoonc beek in zijn qualiteit van voorzitter van het waterschap „Het Schoonebekerdiep" cn Dr Schcfflar, Landrat van Bentheim, de autoriteiten begroetten. Daarna werd het woord gevoerd door Minister Ruys dc Baerenbrouck en Dr. Son nenschein. Eerstgenoemde deelde mede, dat h*ït II M. de Koningin had behaagd den burgemeester van Schoonebeek. den heer Norbruis, te benoemen tot ridder in de orde van Oranje-Nassau en den scheiden den Commissaris der Koningin, mr. Lint horst Homan, die eveneens bij de plachtig- heid aanwezig was. te bevorderen tot groot- officier in diezelfde orde. Hierna vond de inwerking stelling der stuwsluis plaats. Na afloop ward den pe- noodigdan in Hotel van Wely te Cocvorden een diner aangeboden. DOODGEREDEN. Heerlen. 26 Oct. Zondagmiddag te half drie werd op de Akerstraat Noord on der de gemeente Iloensbroek, het 6-jarig jongetje N. doodgereden. Het knaapje kwam uit een tuintje gcloopen en liep voor de auto door, met het gevolg, dat hij gegrepen werd. Het kind was op slag dood. TOOROP-MONUMENT. Ter beschikking van het comité gesteld. 'sGravenliage, 26 Oct. De beeldhou wer John Radecker heeft h2t gipsontw2rp op ware grootte van het hem opgedragen Toorop-monument, dat in Den Haag zal worden geplaatst, aan het comité ter be zichtiging gesteld. Hat monumant bestaat uit een VA M. hooge, vierhoekige zuil, be kroond door een rustig peinzenden kop van Toorop en face, met aan de rechterzijde daarvan de Inspirati2, gesymbölisaerd door een edelen vrouwenkop, die in een uitdruk king van extase in dc oneindigheid blikt aan de linkerzijde is de Arbeid verbeeld door een stoeren kop van ?en ouden vis- schar. Het monument zal worden uitge voerd in graniet, dc zuil zal worden ge polijst, terwijl het gebeeldhouwde kapiteel de natuurlijke, fijn-grijze kleur van den steen zal behouden. Hat comité was van oordeel, dat Radec- ker niet alleen voor dit doel buitengewoon was geslaagd, maar ook dat deze origin2cle schepping zijn schoonste uiting belooft te worden. RATTEN. Men schrijft uit Heusdcn aan de N. R. Ct Te Heusden heerscht een rattenplaag. Een vierjarig kind van den heer C., dat te bed lag, is door een rat aangevallen en ern stig in een lip en de kin gebeten. WEREN VAN GEPENSIONEERDEN UIT RIJKSBETREKKINGEN. Een legerorder. In de eerstvolgende Legerorders d2elt de minister van Defensie mede, dat, mede in varband met de tijdsomstandigheden in den regel geen gepensionneerden te werk zullen mogen worden gesteld in burgerlijke rijks betrekkingen, In verband biermede brent de minister tar kennis van de autoriteiten der land macht, dat in den vervolge geen personen, die in het genot zijn van een pensioen, mogen wordon aangesteld als ambtenaar in dan zin van het Algemeen Rijksambte narenreglement, of ta werk mogen wordon gesteld krachtens het arbeidsovereenkom- stenbesluit. Aanstelling of tewerkstelling fn strijd met vorenbedoeld an regel is slechts fnogelijk, voor zoover de minister in elk bepaald ge val aan die afwijking zijn goedkeuring heeft gehecht. zijn nop steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT en het bekende S. H. M. „Schilletje" diverse merken „OUDE KLARE" enz. HAVIK 4L TeL 292. DE FRAUDE BIJ FINANCIËN. Jnstitieele of ambtelijke afdoe* ning? Blijkens het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over Hoofdstuk IV (Justi tie) der Rijksbegrooting 1932 brachten som-, migo leden het geval van fraude ter spra ke, dat zich bij het ministerie van Finan* ciën heeft voorgedaan. Men vroeg, of de Justitie zich in deze zaak haeft gemengd, dan wel, of het de bedoe ling is deze zaak ambtelijk af te doen. EEN FILM VAN HET HOLLANDSCHE REDDINGSWEZEN. De Noord- en Zuid Hollandsche Redding maatschappij droeg Manus Franken de vervaardiging op van een film. die het red- dingswezen op de Nederlandsche kust in beeld brengt. Verschillende opnamen wer den reeds gemaakt op Terschelling en Vlie land, terwijl in de komende week de op namen zullen worden voortgezet op Texel, Ameland, Rottum en de Friesche kust. HET LANDGOED DE HOEK. Het kapvonnls voltrokken. De koopers van landgoed De Hoek te Die penveen hebben, naar het Deventer Dagb ad verneemt, zich bereid verklaard met deze gemeente samen de boomen van het 'and- goed. die afzonderlijk verwacht waren, te rug te koopen, ten einde aldus de verdwij ning van veel natuurschoon te voorkom n De Diepenveensche raad heeft echter :n e>n Vrijdag gehouden geheime vergadering Lij meerderheid van stemmen anders besc hikt zoodat het kapvonnis zal worden voltrok ken. CHRISTIAN SCIENCE. Utrecht. Wij venvijzen naar de adver tentie in dit blad, waarin melding gemaakt wordt van een lezing over Christian Science in de Doopsgezinde kerk, Oudegracht 270 te Utrecht. In de annonce vindt men verdere'bijzon derheden van de bijeenkomst, welke op Vrijdag 30 October zal plaats hebben. OP EEN RIJKSVELDWACHTER GESCHOTEN. Dc Utrechtschc rechtbank wees heden* morgen vonnis in de zaak van den jongen rijk6-vcldwachter, gestationneerd te Doorn, die veertien dagen geleden terecht stond wegens het schieten met zijn dienstrevolver op den majoor der riiksveldwacht te Utrecht; men herinnert zich dat de ver houding tusschen deze beide rijksveldwach ters reeds geruimen tijd te wenschen over* liet. Dc officier van justitie had 2 Jaar ge vangenisstraf geëischt, met aftrek der pre-» venticvo hechtenis. De rechtbank overwoog in haar vonnis, dat verdachte zich had schuldig gemaakt aan een poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, welk feit gepleegd werd in dienstbetrekking. Do rechtbank verklaarde verdachte' schuldig; achtte een strenge straf noodzakelijk, maar overwoog anderzijds dat verdachte nog betrekkelijk jeugdig van leeftijd is en veroordeelde hem tot een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden, onder aftrek der ge heele preventieve hechtenis. Het i6 zoo goed al6 zeker, dat van dit vonnis door den verdachte in hooger be roep zal worden gegaan bij het Gerechts hof te Amsterdam. EEN ERNSTIG ZIEKE LANDLOOPSTER. Barneveld, 26 Oct. In een boschje, na bij het voormalige buitengoed „Het Zwaan tje" alhier, is een landloopster aangetroffen, die daar blijkbaar reeds enkele dagen en nachten in de open lucht had verblijf ge- houden en die in ernstig zieken toestand verkeerde. Nadat de ongelukkige, op advies van een geneeskundige, naar een zieken huis was vervoerd, is zij al spoedig overle* den. GEM.-BEGROOTING TE BARNEVELD. Barneveld, 26 Oct. De den Raad aan geboden gemeentebegrooting voor 1932 sluit, wat den gewonen dicn6t betreft, in ont vangst en uitgaaf met een bedrag van 494.140.77M, terwijl van den kapitaaldienst de ontvangsten begroot zijn op ƒ89036.08 en de uitgaven op 88388. De kapitaaldienst sluit dus met een batig saldo van 648.08. BENOEMINGEN. Barneveld. 26 Oct Aan de op 1 Maart as. te openen school der geref. gemeent* alhier zijn benoemd tot hoofd de heer W. ter Harmsel te Oostdijk. en tot onderwijzers de heeren H. Blom, te Rijssen en J. Romijn, te 'e Gravenhage. VEEL ANIMO. Barneveld, 26 Oct. Voor "dé betrek king van directeur der gasfabriek, op een salaris van 3500, hebben zich ruim 40 sol licitanten aangemeld.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 9