De Fa. M. R. N. Oosterveen Prijscourant ling niet geweest, dat de gemeente een lappenwinkel moet oprichten, maar hij heeft slechts op de behoeften willen wijzen. Ten slotte bestrijdt Spr. dat zijn partij zich schuldig heeft gemaakt bij de verkie zingen aan aanvallen op andere partijen. Dat heeft wel de partij van den heer Polder gedaan. De heer van Gent heeft vragen ge steld over een paar speciale onderwerpen. En hij heeft nu mogen vernemen, dat bij het tunnclplan ook andere plannen zullen worden bekeken. Dat doet hem genoegen. Ook doet het hem genoegen dat de vroe gere Commissie voor Openb. Werken zich accoord beeft verklaard met het riolee- ringsplan. Maar hij heeft hetzelfde niet ge hoord omtrent de begrooting. En is er op een behoorlijk onvoorzien gerekend? Bij het opzetten van het plan had men het dade lijk moeten geven in handen van een des kundig bureau. Bij den opzet van het plan zijn we jaar voor jaar gebonden aan ze kere uitgaven. Maar juist daarin wil spr. een zekere soepelheid. Toch blijkt hij er tegen het bedrag toe te staan over S jaar. Dat is een heele tijd. Is het niet beter de zaak over 2 of 3 jaar nog eens te bekijken. Er is toch niets tegen het in tweeën te doen. en de Raad kan het dan later nog eens bezien in de verhoudingen, die er dan zijn. Adviseert de Commissie voor Openb. Wer ken ook bij de afhandeling der werken? Als dat zoo is neemt hij alles terug om trent een Commissie voor de rioleering. Verschillende kwartieren worden nu bui ten beschouwing gelaten. Er wordt nu wel afgegeven op de liberale partij, maar dan snapt spr. niet, waarom in de twaalf jaar dat de heeron aan het bewind zijn er niet in is voorzien. Als we nu later in die kwar tieren nog moeten aanleggen, laten we dan een rloleeringsfonds vormen Bij den vervoerdienst moeten we niet te veel acht slaan op den naam Dit is toch iets wat onderzocht had kunnen worden. Spr. ziet niet in, waarom B. en W. deze zaak niet eens onder dc oogen kunnen zien. Een paar spec'ale wagens kunnen tcch geen hinderpaal zijn om in deze zake lijkheid te betrachten De heer G r a a f f meent, dat de heer Pol der het politiek debat heeft uitgelokt. Spr. betreurt het dat de heeren soc. dem. afge ven op een stelsel, waarvan ze toch ook hun revenuen hebben getrokken, terwijl ze vergeten er iets beters tegenover tc stellen. Als de soc. dem. een stelsel moeten vor men zullen ze zeker de techniek van het kaDitalisme moeten overnemen. Deze dingen moet men buiten den Raad houden, maar laat de heer Polder ze er dan niet inbrengen. Wethouder Veis H e y n zegt toe, dat geen geld zal worden uitgegeven als het niet noodig is. Het koopen van de wagens doen we niet voor we ze noodig hebben. Wat de vervoerdienst betreft, B. en W. kunnen er geen voordeel in zien, geen soe pele werking. Waar het mogelijk is. zullen we het benutten- Als we elkaar noodig heb ben, zullen we elkaar vinden. De bestaande chauffeurs hebben zooveel genoegen in hun werk, dat ze zoo'n wa gen totaal demonteeren weer opknappen. Alles wordt gedaan om den dienst zoo goed mogelijk te laten functionneeren. Wethouder Koorde wier bestrijdt het standpunt van den heer Stadig om het rioleeringsplan om advies te geven aan een deskundig bureau. Hij heeft de zèekrheid, dat het plan in orde is behoudens natuur lijk dingen, die bij de uitvoering naar voren komen. Maar dat doet aan het plan als zoo danig niets af. Als we dat zouden sturen om advies aan het bureau-Verhey, dan zou den we hetzelfde advies krijgen. Als de heer Stadig nu een geheel vrij plan wil geven, dan zouden wo de geheele gemeente weer moeten waterpassen en dat zou heel wat kosten geven. Spr. kan het ad vies van den heer Stadig onmogelijk aan vaarden. Wat het sportterrein Birkhovcn betreft, het spreekt van zelf, dat het in overleg gaat met de A.B. v. L.O., die allerlei erva- rings-welenschap heeft opgedaan. Uitgezon derd enkele noodzakelijke herstellingen, lijkt het spr. niet goed nu geld uit te geven, daar de zaak in zijn geheel moet worden bezien. Spr. zou het op prijs stellen aan hetgeen hij gezegd heeft omtrent het wegenrapport nog geen conclusies te trekken. Het staat voor hem nog allerminst vast, dat er 2 ton noodig zal zijn. Spr. heeft omtrent de Zwaaihaven infor maties ingewonnen en hehi is verzekerd dat er heel veel schepen boven de 200 ton ko men sinds de Eem verbeterd is. Maar bo ven alles spreekt het voordcel voor ons In dustriekwartier. Het scheppen van een sfeer van vertrou wen, heeft de heer Ruitenberg gezegd, zal geld kosten. Daarover heeft spr. het niet gehad, hij wil slechts dat de sfeer van wan trouwen zal verdwijnen. Als er in verschillende gezinnen een noodtoestand is, dan zullen B. en W. de voorstellen van den heer van Koelen af wachten. Op de vraag van den "neer van Gent of de begrooting voor de rioleering in orde is, is moeilijk te antwoorden. Spr. heeft de over tuiging van ja. Als er daling komt in de materiaalprijzcn, zal dat de begrooting ten goede komen; komt er echter rijzing, dan zal het bedrag hooger worden. Het rioleeringsplan kost 650.000. Nu is het een onmogelijkheid dat bedrag over één jaar le verwerken. Op advies der Commis sie Ij besloten Let in 7 jaa. te verwer'.en Het zou wel prettig zijn als het kon worden bespoedigd. Dit plan wordt nu u voorgelegd maar er zal nog wel eens gelegenheid ko men er over te spreken. Wanneer er aanlei ding toe Is zullen B. en W. er wel weer eens mee komen. Zoolang de voorzuivering niet klaar Is kunnen geen rechtsireoksche aansluitingen plaats hebben en daarom moeten in de eer sie jaren nog septic tanks bij de huizen worden gelegd. De nazuiverinc blijft voorloopig achterwe ge; we winnen dan' wat geld uit en mogeliik kunnen we dan nog profiteeren van nieuwe vindingen op dit terrein. De Voorzitter zet nog uiteen, dat dc vertraging van het tweede badhuis niet ligt bü B. en W. Wat het toelalon van circussen betreft nooit is er over gesproken, maar nu er een in Hoogland is geweest begint raon er over Een bekend oud-raadslid zou zeker over de kermis zijn begonnen nu er een Lunapark in Hoogland is geweest Daarna wordt de vergadering verdaagd tot 's avonds 7 uur. DB AVONDVERGADERING. Voorzitter is wederom de Burgemeester. Afwezig do heer Egg ink. De Voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde de bijlagen der be grooting. Gasfabriek. De heer Spiekermaun heeft een na dere specificatie gevraagd der reclamekos ten. Waarom is deze met verstrekt? Waarom zijn B. en W. nog overgegaan tot het cadeaustelsel door die 10 M. leiding cadeau te willen geven. De heer van tellingen wil vragen hoe de uiivoering van die lü M. cadeau gedacni wordt voor installateurs. Weluouder Veis 11 e y n zegt dat het ont zettend moeilijk is die rectauieaosten te spe cificeereu, daar we vooral niet weten, wat we doen zuilen. Het geid zal niet worden ge Druiht als we er geen doeltreffende reclame mee kunneu maken. Het zal praktisch wor den besteed, opdat we er effect mee krijgen De reclame met die pouny heeft wel aege- lijk nut. ledereen lacht er nu om en dan wordt er over gepraat. In ieder bedrijf is nu eenmaal reclame te maken. We heöoen nu geen monopolie meer en als we zien wat de P.U.E.M. doet, dan moeten we oppassen. De verwarming mei gas is veel en veel voordeeliger dan met electriciteit. En om te bereiken, dat we het gas goedkooper kunnen leveren voor ver warming, moeten we even als de P.U.E.M die leiding cadeau geven. Maar we geven het niet als niet tcvene toestellen worden aangeschaft. Ook de installateurs kunnen die 10 M. krijgen, raicts ze in de toonkamer hun toestellen komen. De heer van Tellingen wijst er op. dat de installateurs er niet mee uit kunnen ten opzichte van hun personeel, tenzij ze hetzelfde loon kunnen berekenen als de gemeente. Wethouder Veis Heyn wijst er op, dat het niet noodig is dat aan de fabriek ge kocht wordt, als maar een goed gasfornuis wordt aangeschaft. De heer van Galen Last verklaart zich ook tegen het cadeaustelsel. De heer Spiekerraann vindt het geen juiste wijze van de bcgrooting samenstellen Als men een bedrag stelt moet men ook we ten, waaraan men het zal uitgeven. Waar de regeering alles doet het cadeaustelsel te bestrijden moet de gemeente er niet aan beginnen. Wethouder Veis Heyn kan toch niet precies zeggen, wat hij in 1932 voor reclame doen zal. We worden eenmaal gedwongen die leiding gratis te geven en het succes is al bewezen. De begrooting gasfabriek wordt goedge keurd. De heer van Gent heeft op den post voor uitbreiding in de afdcelingcn gewezen. Hij dringt er op, dat die werken publiek zullen worden uitbesteed. Wethouder Veis Heyn deelt mede, dat deze uitbreiding geschiedt voor de toestel len in Eindhoven aangekocht. Dc directeur vindt het onmogelijk deze werken uit te bc steden, dat moet geschieden in eigen be heer. Een nieuwe auto achten B. en W. noodig. De kapitaal ontvangsten en -uitgaven Gasfabriek worden goedgekeurd. Openbare worken. De heer van Gent wijst er op, dat er voor kosten van voor de gemeente en haar bedrijven tc verrichten werkzaamheden is uitgetrokken 7 ton. Is het niet mogelijk daarvoor voortaan een specificatie te geven? En voor kosten van voor particulieren is 25.000 uitgetrokken? Is het de bedoeling meer voor particulieren te gaan werken, daar vorig jaar slechts 8000 is uitgegeven Wethouder Koorde wier verwijst naar de toelichting, waar staat dat 424.000 zal verwerkt worden voor de Gemeente. Spr. voelt echter de moeilijkheid voor de raads leden er een overzicht van te krijgen en zal dan ook overwegen er een specificatie van te geven. Diensten voor particulieren verricht, bren gen ook weer geld terug. Het betreft het plaatsen van septic tanks, het maken van opritten enz. De begrooting wordt goedgekeurd. Burgerlijk Armbestuur. De heer Spiekermann wijst er op, dat B. en W. nog geen permanente huisvesting voor het Burg. Armbestuur hebben overwo gen. Is het niet mogelijk daarvoor bij de vol gende bcgrooting te zorgen. De Voorzitter. We zullen ons in ver binding 6tellen met het Burg. Armbestuur De heer Butselaar wijst er op, dat zij die bij het Burg. Armbestuur terecht kwa men dezelfde uitkeering kregen als bij den crisissteun. 16 het de bedoeling, dat ze ook dc verhoo ging krijgen? De voorzitter: Ik geloof van wel. Wethouder Koorde wier zegt, dat dit de bedoeling is. DE BEGROOTING. Openbare veiligheid. De heer Stadig vestigt er de aandacht op, dat er verschil van mecning is omtrent de regeling van het verkeer in de Wyers- straat. Hij verzoekt daarvoor een duidelijke aanwijzing. De voorzitter zal or zijn aandacht aan wijden. De heer Polder weet wel, dat hier door dA noliti* waarAehuwincrer» worden ffe- ENAK óEXALl Telefoon 77 heeft de alleen- verkoop van onze heerlijke thee Melange's volgens o.s. E.F. (China Congo) - 2.10 Imperial 12.50 Fijne Ceylonf - 2.10 Ceylon Peccof 1.90 Britsch-Ind. Pecco. - 1.80 Java Assam thee f 1.80 Java Grove thee - 1.70 Jave Gebr thee - 1.60 Aan bevel! end: HOLLANDSCHE THEEVERBRUIK VEREENIGING AMSTERDAM OPGERICHT 1881 geven. Maar die waarschuwingen moeten opvoedend zijn. Ieder overkomt het wel eens, dat hij zondigt tegen dc regel. Het waarschuwingssysteem moet z.i. anders werken dan op het oogcnblik. Als een kind zondigt tegen het verkeer, moet de agent dat kind niet een waarschuwing ge ven op een manier dat het er van over stuur is. Dc agent kan er niets aan doen, het moet van de leiding uitgaan. In Am sterdam bijv. is het prachtig geregeld. Hier kan nog Vee! gedaan worden ten opzichte van de verkeersregels. Amersfoorters zijn van nature hardleersch. Do heer Ruitenberg: Kou, nou. Do heer Polder: Jc moet maar eens zien op de Langestraat, hoe vaak de men- schen verkeerd oversteken. De heer Ruitenberg: Dat zijn geïm porteerde Amersfoorters. De heer Polder vindt, dat er in ieder geval verbetering moet komen. Voor den motor met zijspan is 900 uit getrokken. Daar heb je een nieuwen motor voor. Als fcen motor eenige jaren heeft ge reden, is het noodig tot vernieuwing over te gaan ook uit betrouwbaarheidsoogpunt. En dan zal men nog goedkooper uitzijn. Spr. heeft gevraagd of men met den uit bouw der gemeente rekening heeft gehou den met de uitbreiding der verlichting. In verschillende stadswijken is de verlichting bedroevend Men behoeft niet alle naam bordjes te kunnen lezen, maar er zijn we gen, waar men aan de huizen moet aan bellen om te vragen, waar iemand woont, al staan de naambordjes op de deur. Dc toegangswegen in de eerste plaats, maar ook de andere 6traten moeten voldoende zijn verlicht. Verder heeft spr. gesproken over de auto maten Hij vindt het oneerlijke concurren tie. dat iemand, die een automaat bezit na de winkelsluiting kan verkoopen. Dat is oneerlijke concurrentie en de winkelslui tingsverordening tolereert het niet. Dat kan niet zoo doorgaan. Iedereen moet de gele genheid hebben of men mag niet verkoo pen. Een ander oordeel over politie. de De heer Van Lonkhuyzen vindt de opmerkingen van den heer Polder over het ontreden der politie onbillijk. Zijn onder vinding is dat de politie zeer tactisch op treedt. Vroeger was de politie werkelijk slap en nu er wat strenger wordt opgetre den geeft dat natuurlijk reactie. De voorzitter wijst er op, dat het wel degelijk de bedoeling is, dat de agent de onderwijzer is op straat. Het kan wel eens een enkele keer anders zijn, maar dc bedoeling is dat niet. Aan het verkeer YVeyersstraat zal spr. zijn aandacht wij den. Over de automaten weet spr. nog niet wat de jurisprudentie is, maar hij zal de kwes tie in de Commissie voor Wetgeving be spreken. De heer Hehenkamp: Door den Hoo- gen Raad zijn ze vrijgesproken. De heer Stadig: ,.Wil je niet zoo beun hazen!" De voorzitter: Wat de motor betreft, daar zal nog met den commissaris overleg over worden gepleegd. Wethouder Veis Heyn zou niets liever willen dan alle menschen tevreden te stel len. In de straten staan de lantaarns op bepaalden afstand en men kan er niet zoo een lantaarn tusschen plaatsen. Dan moe ten alle lantaarns verplaatst worden. Met do verlichting der buitenwijken is mrj begonnen. Het is niet schitterend, maar waar het eenigszins kan, gebeurt het. De heer Hehenkamp heeft in de vo rige vergadering naar die zijstraat van de Vermeerstraat gevraagd. De heer Nieuwenhuysen: De Enge- lenbuurt. Wethouder Veis Heyn deelt mede, dat in Augustus reeds de lantaarnkoppen zijn bpsteld, maar tot nog toe zijn ze niet ont vangen. De heer Hehenkamp: Dus het komt er. Wethouder V e 16 Ileyn: Zoodra dc koopen ontvangen zijn. Dc voorzitter: Mijnheer Hehenkamp, die Gabriel was een schilder en geen engel. Dc heer Polder blijft bij zijn meening, dat de verkeersregeling nog niet i6, zooals die moet zijn. Spreker hoopt dat de kwestie der verlich ting-spoedig tot een oplossing zal komen. Volksgezondheid. Dc heer Huelagp zegt B. ei W. dank dat de post voor bestrijding der t.b.c. nog eens onder dc loupe zal worden genomen. Spr. gaat het verloop der geschiedenis van het tweede badhuis na, waaruit hij concludeert dat B. en W. niet den noodi- gen spoed hebben betracht In verband laarmeo vraagt hij aan B. en W of deze wak in de allereerste nlaafs hun aandacht heeft en of hot Soesterkwartier nu niet lan ger behoeft te wachten. De heer Ruitenberg w^st er op, dat een college van alle kanten een zaak moet bezien om ta weten wat. hpt hpste is Nu zal je vragen, heb jo daar con jaar voor noodig, maar er zijn natuurlijk meer zaken. Persoonlijk heeft Spr. er meermalen op aangedrongen en er zijn nu zooveel voor bereidingen geweest dat het met November in den Raad kan komen. Hij hoopt dan ook, dat de wethouder het voor elkaar zal kun nen brengen. Volkshuisvesting. De heer Do Mots hoeft gevraagd naar het resultaat der woningtelling. Hij had hierbij het oog op de cijfers indertijd door den heer Noordewier genoemd. I De voorzitter zegt, dat aan de beide j directeuren opdracht daartoe is gegeven. De heer Hehenkamp wijst er op, dat op de Ivortegracht een obstakel 6taat der olectriciteit en daarachter %staat nog zoo'n peperbus. Kan dat ding niet worden op geruimd? De voorzitter: We zijn al in onder handeling met do P. U. K. M. Openbare werken. De heer Spiekermann vraagt waar door het tekort van 6000 op de markthal is ontstaan. Wethouder Koorde wier dealt mede, dat dit tekort in hoofdzaak is ontstaan door de grootc aflossing. De voorzitter deelt nog mede, dat ventilatoren in de eierhal zullen worden aangebracht. Onderwijs. De heer Fremouw wijst er op, dat is gesproken over subsidies aan jeugdorgani saties, over vervolgonderwijs en onderwijs aan de rijpere jeugd. Uit het antwoord van den wethouder heeft hij beluisterd, dat die zaken wat door elkaar zijn gehaald. Wat de jeugdorganisaties betreft kan Spr. wel accoord gaan met het antwoord van B. en W. Principieel bezwaar is niet gemaakt, wel bezwaren van financicelen aard. Het antwoord betreffende het onderwijs aan dc rijpere jeugd en aan volwassenen heeft Spr. echter bevreemd. Het onderwijs zal zich moeten aanpassen aan het maat- schappelijke leven, waarin dus ook voor volwassenen aantrekkingskracht zal bezit-1 ten. De avondscholen, door B. en W. ge- I noemd, voldoen daaraan niet. Het zal geld kosten, maar geld voor cultureele doelein- j den is goed besteed. Vooral in dezen tijd is het noodzakelijk grootc aandacht tc beste den aan de rijpere jeugd. De jeugd moet van de 6traat worden gehaald en gebracht in een ontwikkelingsinstituut. Spr. ver- wijst naar hetgeen in Lonncker in dit op- zicht is tot stand gebracht. Men heeft daar een organisatie van dat onderwijs tot stand weten te brengen, die in één woord schitte rend is. Spr. geeft B. en W. in overweging ideze materie te bestudeeren en in het ko mende jaar met voorstellen te komen. I Wethouder Thien meent vanmiddag al, wat de heer Fremouw bedoelt tc hebben toegezegd. Wc zijn zelf in Lonneker ge weest en zijn er volkomen van op de hoog te. Aan de hand der regelingen in andere gemeenten zullen wc trachten een goed systeem te krijgen. Maar de zaak moet goed I overwogen worden, willen wo er succes Ivan beleven. Spr. gelooft wel dat gehan deld zal worden in de richting als door den heer Fremouw bedoeld. De heer Butselaar wijst er op, dat 1000 men* wordt uitgetrokken voor kin dervoeding en -kleeding. Dat verheugt hem, maar hij geeft in overweging eens na te gaan of dc tegenwoordige regeling wel voldoet. Wethouder Thien deelt mede, dat het geld zoo goed mogelijk zal worden besteed. Klachten hebben hem nooit bereikt. Er be staat een commissie voor. die tot volkomen tevredenheid van allen, die er gebruik van maken, heeft gewerkt. De heer Butselaar wil gaarne zijn in lichtingen met den wethouder bespreken. Wethouder Thien: Zeer gaarne. De voorzitter deelt mede, dat de con cierge voor het gymnasium voor 1932 nog niet noodig zal zijn en daarom zijn B. en W. bereid den dcsbetrcffendcn post te ver minderen. Knnsten en wetenschappen. Dc heer Butselaar dringt er op aan in het Soesterkwartier een muziektent te plaatsen. I Dan heeft Spr. gehoord dat ook verceni- gingen, die nog geen subsidie hebben ge- noten, er nu \K>or in aanmerking zullen komen. Hij hoopt dat de vereenigingen, die nu reeds subsidie genieten, er "niet bij te I kort zullen komen. De heer Spiekermann vindt het voorstel van B.' cn W. zeer vaag en zou willen, dat de vereenigingen, die thans sub sidie genieten, deze ook behouden. Wethouder Thien zegt dat dit ook de bedoeling is. Dc heer Butselaar vraagt of ook an dere vereenigingen door B. en W. over het paard zullen worden geholpen. Wethouder Thien zegt, dat het in ieder geval bona fide vereenigingen moeten zijn. De heer Spiekermann: Als een ver- eeniging 3 concerten geeft en het volgend jaar maar 2, zou dat van grooten invloed zijn op het budget der verccniging. Kosten van ziokenverplegiog. De heer Van Gent wijst er op, dat voor twee jaar een garantie wordt gesteld cn dat een toeslag op de leden wordt gegeven. Kunnen B. cn W. dezen post niet limitee- ren, opdat wo weten waarmee we af zijn. De heer Hehenkamp: Er bestaat van onzen kant ook zoo'n fonds en dat is nog voordeeliger dan dit. Maar we vragen geen subsidie. De voorzitter: Als u geen subsidie wilt hebben, moet ga hot niet vragen. Het gaat thans alleen om het principe. De heer Van Gent bestrijdt dit. Wethouder Thien wijst er op, dat het de bedoeling i6 later met uitgewerkte voor stellen le komen. We zouden ook een me- moriepost kunnen stellen. De heer Van Gent: Dan Is het al lang goed. Ondersteuning aan werkloozen. Do lvaer Polder wijst er op, dat B. cn W. een staatje van vsrschillende werken geven, maar de meeste zijn reeds uitge voerd. Er blijft niet veel inecr over Dj werkverschaffing is w?l bet n» >eiliJksto en spr. -ou gaarne gezien heoben, dat meer objecten daarvoor waren aangewezen. We hebben hier een groote groep menschop, die op dj werkverschaffing zijn aang3wezcn. Daarom had hij gaarne gezi-Mi dat B. cn W. verschillende objecten hadden genoemd. Er komt nog bij, dat we hier groepen men schen hebben, waarbij de v^rknosheid nog al sterk ingrijpt en uiarvojr lots gjdnan moet worden. Zoo hebben wo metaalwer ken.-. Kunnen wo voor ir- inaiwcheb «een cursus in autogecnlasschcn geven. Zoo heeft spr. ook gedacht aan metsolen. Bun nen we vjol werklo.jy?n niet metsrier, loe ren? Door de vakcentrales wordt veel wjrk gedaan in dat op/'.ch maar ze krijgen weinig medewerking. Dit is ook geen zaak voor de gemeente, maa het is een Rijks zaak Het blijft een puzzle voor de gemeen ten om aan alle behoeften to voldoen. Amersfoort maakt nog een go 3d figuur. Maar wat niet is, kan komen. Als B. en W. zouden willen zoeken, zullen er zeker wal werken voor werkverschaffing to vinden zijn. Dezen zomer zijn ontspanningscursussen voor werkloozcn gevraagd, cn da wethouder heeft geantwoord, als dio noodig zijn, dan komen ze er. Spr. hoopt, dat de wethouder met deze zaak klaar is, in verschillende plaatsen ziet men dat het ontspannings werk voor warkloozcn een dankbare taak '6. Zijn B. on W. niet bang, dat dazen win ter ook de werkverruiming spaak zal loo- pen. Spr. vreest zelfs, dat men de werk verruiming zal moeten stop zetten. Men moet zorgen dat er voldoende wark in uit voering blijft. Wethouder Noordewier heeft inder daad de overtuiging dat èn B. en W. èn de Raad op het gebied der warkloozenzorg willen doen wat noodig is. En dan is het beste object de werkverruiming. Wa hebben heel wat objecten op stap?l staan, n.l. we genaanleg, ophooging terrein Bi««ehrvnsweg, verdaren aanleg begraafplaats Rusthof en dan nog de objecten, die in den brief <?taan (Meisjesschool, Gymnasium, eerste deel rio- leeringswerk, zweminrichting, tweede bad huis). Daarenboven zijn er nog vele parti culiere werken, kortom de toestand in de gemeente is van dien aard, dat wo mogen zaggen, we zijn een bevoorrechte gemeente in het land. Moeilijker is het met do objecten voor werkverschaffing. Een hael mooi object hebben wo in onzen plantsoengordel, maar dan bobben we iri hoofdzaak allarlei kleino werkjes. Ten opzichte van den komen len winter zijn we klaar. Op 22 Oct. van dit jaar badroeg het aantal werkloozen alhier i 432. verdeeld dy.ar 150 vakken, tegenover 290 I werkloozen vorig jaar. Nu heeft de heer Polder gevraagd da I menschen een ander beroep tc Ieeron, maar da pogingen daarmee elders gadaan, ziin niet meegevallen Spr. gelooft niet, dat I daarmee veel valt te bereiken. Over dc ontspanningscunsussen is een plan opgemaakt, dat thans bij dc vak organisaties is. De heer Polder heeft geen antwoord gekregen op zijn vraag betreffende hot autogecnlasschcn. Handel en Nijverheid. De hjer Fremouw wijst '3rop, dat in de afdcelingcn is aangedrongen verschillen de wijken in de communicatie der autobus sen op te nemen. B. en W. zullen daaraan hun aandacht wijden, maar vorig jaar heb ben ze hetzelfde geantwoord. Hij dringt nn op spoad aan. In dc afdeelingen is aangedrongen op centralisatie der markten. Maar eerder be staat er behoefte aan de centralisatie, meer marktgelagenheld moet er komen ln ver schillende wijken van don dienst. De heer Spiekermann dringt 'erop aan bij uitbreiding van den autobusdienst een directe verbinding met het station op te nemen. De heer Lonkhuyzen kan het toejui chen wat d3 heeren willen, maar dat kost g?ld. Wethouder Thien meent als uitbreiding op verhooging van subsidie zou uitloopen, B. en W. een afwijzende houding moeton aannemen. Het voorstel betreffende het eigen dienst- rijwiel dïr politie wordt aangonomen. Afwijzend wordt beschikt op het verzoek van het comité voor do openbare scholen, om in het Soesterkwartier een voorberei dende lagere school te stichten. Nog -aenlgeT besluiten. Verdjr worden nog do volgende besluiten genomen: een adres te richten tot de Provinciale Staten van Utrecht tot verhooging der pro vinciale bijdrage in de verpleegkosten van armlastige krankzinnigen; in beginsel aan de Stichting voor Zieken- huisverpleging te Amersfoort gedurende de jaren 1932 en 1933 een garantie te verlet-nen tot een maximum van 1000.— per jaar en haar een toeslag te verleenen van een be drag per week voor ieder gezin, dat zich als deelnemer der Stichting heeft opgegeven of nog zal opgeven met een nader te bepalen maximum inkomen, zulks onder nader te stellen regelen; af tc wijzen het verzoek der Vereenlving van Vreemdelingenverkeer om verhooging van het gemeentelijk subsidie; tot wijziging der Verordening der belas ting op vermakelijkheden overeenkomstig het bijgevoegde ontwerp; af te wijzen het verzoek van de afdeeling Amersfoort van den Ned. Bond van Verlof- houders om medewerking tot herziening der Personable belasting; vast te stellen de bijgevoegde ontwerp verordening tot heffing van opcenten op dd gemeentefondsbelasting met invorderings verordening; een crcdiet te verleenen van 72.000 ten behoeve van de uitbreiding van den Reinigingsdienst; ln beginsel goed te keuren, dat aan de werkliedon en beambten met een inkomen beneden een bepaalde loongrens (vast te stellen in overleg met het Georganiseerd Ove.rTefd die zulk

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 10