W RAMSELAAR DS. FABER'S ENTREE IN DE KAMER KON. NED. PAPIERFABRIEK WEST-INDIE RADIOPROGRAMMA DE IERSCHE SWEEPSTAKE 9 VRAAGT UWEnhj"3/ WINKELIER of N.V HUISKO TiuSoo AMERSFOORT Hij heeft van de transcendente macht in de overgeleverde cultuur niets begrepen De eedsaflegging in het colbertje De (soc.-dem.) G. van Veen schrijft In Hot Kind o.a.: Het Engelsche Parlement is hot meest traditioneels ter wereld. De oude vormen worden er met pijnlijke zekerheid gehand haafd. Tegenover den Speaker uooft men zich niet de minste vrijheid te veroorloven, of het heele Huis komt in opstand en «eD incorrectheid wordt oogcublikkelijk met uitsluiting gestraft. In Herlijn brult alles door mekaar in Nederland zijn we wat rustiger, maar wij hebben toch ook „fris schen", die af en toe do boel op stelten pro- beeren te zetten. Ken onzer jonge sociaal democratische Kamerleden demonstreerde zijn frischheid door toen hij ingezworen werd voor den voorzitter, dio voor de gele genheid zijn v.itte das droeg, te verschijnen in een gekleurd colbertcostuum. Ik weet. dat de burgerlijke Kamerleden dit een onge hoorde lompheid vonden in „do bewe ging" is het ongetwijfeld door velen aange zien voor een symptoom van voortschrij dende proletarische cultuur en wij mogen i T I /Of* hopen, dat te eenigertljd het manchesterpak LangCStraat 16 Cl. «j41 IljnCQ van de A.J.C. zijn entree zal maken zooals de Duitsche nationaal socialisten trouwens ook in uniform hun Parlement komen bin- Zélf Uw co wet herrtellen' NIET NOODIG Elk W-KROON CORSET wordt door de fabriek bij voorkomend gebrek geheel GRATIS hersteld op het merk Bij ieder Corset een Garantiebewijs nenrukken en als de zaken niet naar hun zin gaan, demonstratief afmarcheeren. Vrage bij wie is de democratie Bij non, die in eerbiedshouding staan tegenover de mystieke gedachte, die in het centraio insti tuut der volkssouvereiniteit, liet Parlement, uitdrukking vond, gedachto met een zoo treffende historie of de „revolutionairen". die van dit grootsche en geweldige niets voelen en zich gedr .gen als de edele vrij denker, die zijn eigen grootheid verkondigt in een kerk door zijn pet op te houden en luid te praten FONDSPRAKTIJK EN PARTICULIERE PRAKTIJK. 'sGravenhagc, 19 November. Zoo als men zich herinneren zal, heeft de Coóppratie De Volharding eenige jaren ge leden in het belang cener goede behande ling van haar leden aan de aan haar ver honden doktoren verboden naast de fonds praktijk een particuliere praktijk uit te oefenen. De Ned. Mij. tot Bevordering der Genees kunst heeft toen naar aanleiding hiervan Ik weet wel het zit hem niet in uiterlijk- haar leden verboden zich als arts aan de heden, maar in de eerbiedshouding.. maar iemand, die als nieuweling de volks vertegenwoordiging binnenstapt en zich dan al de houding durft geven zijn medeleden een lesje in frischheid te geven, zulk een type valt mijnerzijds onder de verdenking geen democraat te zijn, maar een dictator in zakformaat Hij heeft van de transccn dente macht in het leven, die in alle over geleverde cultuur tot ons komt, niets begre pen, althans niets ondergaan en dat wil dan nog van cultuur spreken. Als ik voorzitter van de Kamer was, zou Volharding te verbinden, terwijl leden, die in strijd met dit verbod handelden, door de Maatschappij met hooge boeten werden gestraft Zoo was aan pen der betrokken doktoren een boete van 10.000 opgelegd, en waar de dokter weigerde deze boete ie betalen sprak de Maatschappij hem in rechten voor dat bedrag aan. De Haagsche rechtbank, heden vonnis wijzende in deze zaak, heeft de vordering der Maatschappij toegewezen, evenwel to* een bedrag van 2000.—, terwijl de recht ik, omdat ik democraat ben, me niets, bank de kosten van partijen compenseerde inaar dan ook niets laten welgevallen, juist, omdat ik een diepen eerbied zou hebben voor de volkssouvereiniteit en als ik in functie was. zou ik een schending van mijn gezag als een schending van do volkssouve reiniteit zelf voelen en straffen. En als men dat niet zou lusten, dan zou ik zeggen: neem maar een ander, die minder eerbied voor jullie heeft, zoolang ik hier zit, kunnen de heeren hun grofheden voor hun vrouw en hun vrienden bewaren. Zoo alleen is ook de eerbied voor het Parlement in de boezem van de natie zelf levendig te hou den, die helaas reeds zoo sterk geleden heeft Dit is het grootc in de Engelschen, dat ze zooveel gevoel hebben voor de trans cendentie. ook in hun eigen sociale instel llngen en dat gevoel is de „backbone" van hun democratie, omdat ze onverbiddelijk durven zijn tegenover ieder, die daarnaar zijn vieze vingers uitstrekt Wij hadden verleden jaar Mr. Lynch hier, den bekenden daltonist uit Londen. Partij genoot van mij en onderwijzer. We hadden onze vergadering in het universiteitsge bouw Dat had ik hem geschreven en hij verscheen 's avonds deftig in avondtoilet. Ons Hollandsche publiek grijnsde een beetjejonge, jonge wat een deftigheid Hij voelde 't zelf en zei me na afloop „ik was in mijn uiterlijk een beetje officieel, „but, you know, you had written me, I had to speak in the University." Ik heb geant woord: „Wij in Holland .nemen dat zoo nauw niét, maar jullie Engelschen voeler» dat wat fijner aan en weten, dat wie in naam van Pallas Athene spreekt, In haar tempel zijn eerbied ook in zijn uiterlijk dient te vertolken." Het deed m^ genoegen te lezen, dat onze nieuwe professor Kuiper in toga ziin Inaugurele rede heeft gehou den. Dat bewijst, dat het Marxisme zijn eerbied, ook naar den vorm, aan het altaar der wetenschap nog handhaaft en weet, dat „oudbakkenheid" hier zinvoller is dan ori ginaliteit, de haar eigen cultuurvormen meeneemt zooals de arbeider voor den schofttijd zijn e'ven boterham. Buiten de intellecfueele sfeer zal liet Marxisme trou wens nog veel vergeten eerbied hebben te hervinden. INBREKERS IN PENSION. Zij maakten het zich gezellig. In het pension „Kennemerduin" te Wijk aan Zee, dat gedurende de wintermaanden onbewoond is, hebben inbrekers zich toe gang weten te verschaffen en een drietul dagen verblijf gehouden, zonder dat de po litie of de omwonenden er iets van hebben bespeurd. De indringers hadden alles over hoop gehaald en wat van hun gading was, o.m. zilveren lepels en vorken, biljartballen, linnengoed enz. medegenomen, terwijl nog een groot aantal artikelen stond ingepakt, gereed om te worden vervoerd. De onver wachte thuiskomst van den pensionhouder voorkwam dit echter. De heeren hadden het zich behaaglijk weten te maken Alles wat eetbaar was werd verorberd, terwijl de wel voorziene wijnkelder duchter werd aange sproken. Zij deden zich, blijkens de sporen, duchtig te goed aan wijn, likeuren en advo caat. Overdag sliepen de „gasten" hun roes uit in de slaapkamers Drie ledikanten ver toonden de sporen te zijn beslapen. Het onderzoek is, aldus do Maasbode, in handen van de gemeentepolitie en de rijks- veld wacht. ARBEIDSCONFLICT BIJ DE N.V. KONINKLIJKE TAPIJTFABRIEKEN. Als voorzitter van het Rel. Soc. Verbond heb ik in den loop der jaren tientallen pre dikanten naar hun sprekersplaats gebracht. Ik heb er gehad, die, naar ik vrees, deugd vonden In hun slordig zittende slappe boordje en manchesterpak. Ook voorgan gers, die ik in dc bestuurskamer eerst moest helpen hun witte das om te doen. Mijn er varing is, dat zij, die prijs stellen op de witte das, de hoogste opvatting hebben van hun ambt en ook op dit terreir -— ik meen het vaak te hebben opgemerkt is de toga meer dan een uiterlijkheid, is zij symbool van een eerbiedshouding, waarbij het „ich- haf te" bij spreker en gehoor wegvalt. Nieuwe conferentie tusschen werkgevers en werknemers. Donderdagochtend had ten Stadhuize te Rotterdam een conferentie plaats tusschen de afgevaardigden van de Nederlandsche R.K. Verecniging van Werkgevers in de Textielnijverheid en de afgevaardigden der drie arbeidersorganisaties, op initiatief van de burgemeesters van Rotterdam, Mcf>r drecht en Deventer. De bespreking werd geleid door den bur gemeester van Rotterdam. Tijdens deze conferentie is door de werk gevers voorges'.eld om den arbeid in de 3 fabrieken thans te hervatten op basis eencr onmiddellijk ingaande loonsverlaging van 5 pet., terwijl over een twecue verlaging van 5 pet binnen twe* en een halve maand nader overleg zal worden gepleegd. De arbeidsorganisaties stemden er in toe deze voorstellen met bare leden te bespre ken. EEN ONDERZOEK NAAR DE GEESTVERMOGENS VAN MR. S. Amsterdam, 18 Nov. Naar wty verne men is de voorarrest van den onlangs wo- gens valschheld in geschriften cn opllch- tlng gearresteerde advocaat mr. S. ver lengd. De rechter-commlssaris heeft een onderzoek naar zijn geestvermogens gelast i door dr. Bakker en dr. Ie Coultre, psychia- tors alhier. Winst f 70.552; geen dividend Aan liot verslag dor Koninklijke Neder landscho Papierfabriek to Maastricht over het 31 Augustus 1931 geëindigde boekjaur is het volgendo ontleend: De crisis, die zich reeds in don loop van hot vorige boekjaar hevig deed gevoelen, heoft in den loop van het boekjaar nog grootere afmetingen aangenomon. ZIJ heoft zooals vanzelf sproekt, een zeer grooten terugslag gehad op het omzetcijfer. Van den andoren kant zijn de verkoopprijzen steeds in dalende richting geweest. Échter, ondanks dit alles is de directie van oordeel dat een bovredigend resultaat Is bereikt, wanneer men rekening houdt met do tijds- >mstandlgheden Met het oog op den toestand heeft het bo ntuur gemeend de voorgonomen verande ringen in den loop van dit jnai\ to moeten ■«topzotten, om ze te hervatten, zoodra be tere tijden aanbreken. De veranderingen, welke tot heden hebben plaats gehad, heb ben aan de verwachtingen beantwoord on de nieuwo instellingen werken tot tevre denheid. Hot boekjaar sluit met eon winstcijfer van J 70.582 72.715). waarin een onver deeld saldo over het vorige jaar ten be- drago van 1215 10 8S5) begrepen is. Re kening houdende met de steeds voortdu rende en toenemende crisis heeft het bo- stuur gemeend goed te doen geen uitkee- ring van een dividend voor te stellen, doch tot de volgende winstverdeeling over te gaan; aanzuivering van het financieel bo heer 28.500 (als v.J). aanzuivering van de lasten volgens de staten en gratificaties 9971 (nihil), ongevallenverzekering van het personeel 2000 3000). vernieuwings fonds 30.000 40.000) on overdracht op nieuwe rekening 111 1215). EEN GEVAARLIJK KOOPMAN. Bestelde goederen die niet geleverd worden, In het Algemeen Politieblad vestigt de brigade commandant der Kon Marechaus see namens den Officier van Justitie te Breda de aandacht op den koopman in manufacturen genaamd Carel Gerril Mon- frooy. 51 jaar, wonende te Rotterdam, Bui- tenwechstraat no. 11C. Hij heeft de ge woonte met manufacturen voornamelijk Noord Brabant met een luxe auto af to rei zen en de auto te plaatsen niet in de di recte omgeving van de woning, waar hij zijn slag denkt te slaan. Met een bóeren- petje op. een zak op den rug, gaat bij bin nen. Eenmaal binnen, geeft hij voor, onder vertoon van een portefeuille met bankbil jetten van Amerika overgekomen te zijn om de goederen van zijn kort geleden over- j leden vader te verkoopen. Meestal bedient bij zich van een naam van een persoon, die in de naaste omgeving al of niet bekend i is, een groote manufacturenzaak zou heb ben en om die reden de goederen beneden i de waarde doet verkoopen. Zoodra hij de zak ledig heeft, tegen een spotprijs, tracht 1 hij een bestelling te krijgen, voorgevende die goederen den volgenden dag met den voerman te zuIlen^ medegeven. Tegelijk vraagt hij betaling een voorschot, om voor die betaling niet terug behoeven te komen. Zoodra het voorschot is gegeven, vertrekt hij. Do bestelde goederen worden echter niet geleverd cn hij laat niets meor van zich hooren. LANDBOÜWVERSLAG 1930. Het verslag van den landbouw in Neder land over 1930, dat door de directie van den Landbouw wordt uitgegeven, is thans verschenen. In het tekstgedeelte wordt een overzicht gegeven van den gang van zaken in do voornaamste onderdeelen van den landbouw en van den stand van het Vereenigingslc- ven en de coöperatie in dezen tak van volksnijverheid. Voorts is een afzonderlijk hoofdstuk ge wijd aan den economischen toestand van den landbouw. Genoemd hoofdstuk omvat o. a. een berekening van waarde van de Nederlandsche bodemproductie in de jaren 1928 en 1930. welke berekening aansluit bij een beknopt overzicht van den crisistoe stand in den landbouw. Het gedeelte tabellen bevat gegevens be treffende de indeellng der gronden, de op pervlakte met de onderscheiden gewassen bezet, den veestapel, aanvoeren ter markt en marktprijzen, indexcijfers van den land bouw, alsmede uitvoercijfera met betrek king tot dc voornaamste landbouwproduc ten. CHEQUE VAN 29 MILLE VERLOREN. In een trein in België torng- gevonden. Op 15 October verzond de administratie van Werkspoor te Amsterdam een chèquc van 29.000 aan de fabriek te Zuilen nabij Utrecht, zooals reeds herhaaldelijk was ge beurd. De brief, waarin dec heque gedaan was, werd als expresso verstuurd, terwijl de chèquc zelf op naam was gesteld van een der hoog^rc ambtenaren van Werk spoor aldaar. Deze chèque nu heeft een zonderlingen weg naar Zuilen afgelegd. Het bevreemdde de directie van de fabriek, dat het gelds waardige papier niet was aangekomen. Er werd over en weer getelefoneerd. Araster dam beweerde met stelligheid de brief te hebben verzonden Zuilen met even groote beslistheid, dat do chèque niet was gearri veerd. Er werd nagegaan wie de brief had weg gebracht en rnct welken trein hij was ver zonden. Het bleek een trein te zijn, die geen postrijtuig had cn de hoofdconducteur moest dus de briof hebben aangeplakt en deze te Utrecht hebben overgedragen aan de poste rijen. wat de gewone gang van zaken is. Het onderzoek echter had geen resultaat. De bank werd gewaarschuwd voor 't geval Iemand do chèque on'der valscho handteoke- ning en valschc legitimatio zou presentoo- ron. Doch niemand vervoegde zich aan de bank. Een paar dagen geleden ontving Werk spoor een telegram uit een plaatsje in Belglé, in de nabijheid van Antwerpen. In dat telegram stond, dat de chèque aldaar gevonden was op den vloer van een bagage- rijtuig. Een enveloppe was er niet omheen. Dc chèque werd overgezonden en opnieuw werd een onderzoek ingesteld. Evenmin had dit resultaat Waarschijnlijk heeft een onbevoegde don brief in handen gekregen. Toon hij zag, dat do chèque aan toonder gesteld was, heeft hij haar vermoedelijk weggeworpen. Waar dat is gebeurd, kon natuurlijk niet vastgo steld worden. De politie van het bureau Kattenburg stelt daarnaar een onderzoek in. (Telegraaf). A. PLESMAN. Een Deensche ondorscheldtng. De Deensche Regeering heeft als waar deoring voor hot work van do K.L.M op het gebied der internationale luchtvaart mot name de verbinding met het hooge Noorden, aan den h<jer A. Plesman, de on derscheiding verleend van Ridder in de Do nebrog orde. DE WATERSTANDEN VAN DEN RIJN. Amsterdam, 19 Nov De waterstan den Rijn waren heden als volgt: Waldshut 2 06 M. plus 2, Bazel 0.09 M; Rheinweile min 1.64 M. plus 2; Kehl 2.13 M. onveranderd; Maxau 3.78 M. min 2; Wie- desheim 103 M. min 1; Mannheim 2.55 min 3; Lohr 1 46 M. min 2; Bingen 1.58 M. rnin 6; Caub 1.73 M. min 3; Rhcns 1.14 M. min 3; Trier 0 92 M. min 10; Coblenz 1.95 M. min 10; Keulen 1.75 M. min 13; Wesel 4.33 M. min 22; Emmerik 1.54 M. min 20. MARINEMUTATIES. Bij beschikking van den minister van De fensio is de luitenant ter zee le klasse C. II. Brouwer den 23en November 1931 ge plaatst in het commandemcnt der marine te Willemnoord en is de luitenant ter zeo 2e klasse Koninklijke marine-reserve J. Lagas den 20en November 1931 geplaatst aan boord van Hr. Ms. Hecmskcrck. NEDERLANDSCH VLIEGER VERMIST. Willemstad (Curagao), 19 Nov. (Anc- ta.) De Nederlandsche vlieger Schijns, die 17 dezer van Aruba naar Curasao vertrok, is aldaar niet aangekomen. De torpedojager ,Van Nes' hoeft naar het vermiste vliegtuig gezocht, doch is zonder resultaat teruggekeerd en heeft het zoeken opgegeven Aan boord van het vliegtuig bo vond zfch een passagier van Aruba. (Aneta Holland toekent hierbij aan dat waai-schijnlijk bedoeld is de heer G. K. II. Schijns, die eerst kortgeleden zijn sportbre- vct haalde. Een andere Nederlandsche vlie ger van dien naam is n.l. niet bekend.) PA A RDEN SPORT Zatterdao 21 November Hilversum: 6.457.00 en 7.307.45 V.A.R.A. Gymnastiekles 8.00. Gramofoonplaten. 10.00. V.P.Il.O. Morgenwijding. 10.15. V.A.R.A. Concert. Trio Kreveld cn Ru Mulder, voordracht. 12.00. Concert V A R A. 9cptot o.l.v. Is. Eijl en gramofoonplaten. 2.30. Gramofoonplaten. 2.40. Literair praatje door Hilda Verwey— Jonker. 3.10'Kamermuziek door hot Bach kwartet 4.30. G. Stuiveling: „De student en de oor log." 4.50 Beoefening der huismuziek. 5.40. Vraaggesprek: „Paleis-Raadhuis kwestie'. 6.15 Zang en plano, resp. Joh. Riedel en Joh. Jong. 6.3Q. Literair haifuurtjo. 7.00. Vervolg zang cn piano. 7.15. „N'ovotny financiert", hoorspel van Erich Singer en G. Binder. 8.15. Tweede acte van „Tristan und Iso) de'', van R Wagner Uitzending vanuit den Stadsschouwburg door de VVagner-vcreeni ging. 0.30. Bcstuursmodedeelingcn. 0.40 Concert V.A R.A. orkest. 10.00 Teun de Klepperman. 10.15. Concert, vervolg. 10.45. VARA Varia. 10.30 Vaz Dias. 1100. Vervolg en slot concert. 11.30—12 00 Gramofoonplaten. Huizen: 8.00—0.15 K.R.O. Gramofoonpl- 10.00—11.30. Concert K.R.O.-Trio. 11.30. Godsd halfuurtje. 12.15—1.45. K.R.O.-sextet uit „Die Blume von Hawaii'-. P. Abraham. I.45. Gramofoon. 2.30. Kinderuur. 4.15. Gramofoonpl. 4.30. K R O Kunst-ensemble. 5.005.15. Esperantonleuws. 6.00—6.20. Journ. weekoverzicht door P de Waart. 6.40. Ksperantoles. 7.10. Causorle. 7.45 Sportpraatjo. 8.00, Radio-revue „Naar de Maan", van J Cats Jr. K R.O.^nlnn orko9t o.l.v. M. van 't Woud. Hierna Vaz Dias. 0.10—11 00 K.R.O salon orkest o.l.v. M. v. 't Woud O.a. uit „Die Blumo von Hawaii" P. Abraham on Marche Lorralno, Ganno. II.00—12.00. Gramofoonplaten. Nederlandsche gelukkigen Woensdag Is te Dublin do trekking be gonnen van de Iersche Hospitaal Sweep stake. Voor de trekking begon, werd offi cieel aangekondigd, dat deze trekking 3 dagen zal duren, Woensdag, Donderdag en Vrijdag. Do totale ontvangsten over deze sweepstake bedroegen 2.971.852. Hiervan krijgen de ziekenhuizen 735.363, uitma kend 25 pet. Na aftrek hiervan cn van ver dere kosten, resteert 1.942.164 voor prij zen. Dit wordt gedeeld in 19 units, cn wol als volgt: 19 prijzen van elk 30.000, voor het paard dat no. 1 aankomt, 19 prijzon van 15.000 voor het paard dat tweede wordt; 19 prijzen van 10.000 voor no. 3 en voorts 19 prijzen van 660 7 sh. 6 d. voor elk van do 53 paarden, dio niot geplaat6t worden. Ken ieder, die zoo gelukkig ge weest is een paard to trekken, ontvangt dus zeker 660. Onder de golukkigen waren tot dusverre de volgendo Nederlanders: W. E. J. E. Stein—Voorten, wonende te Leeuwarden, op 't paard Cat O'Ninie Talis; D. P. Rietkerk, te Rotterdam, op het paard Leonard;- E. v. Effen te Amsterdam, op het paard Prins Scott; J. W. B. Brinkman, te 's-Gravenhagp, op het paard Castel Ba- cot; F. A. Claasen te Amsterdam met het paard Fireaway; P. A van Gastel, te Am sterdam. op het paard Jacques F.raile Blan che; J. A. den Boer, Schiedam, op het paard Rackety Lassie; D. Meur, Amster dam, op het paard F.arnhill Ingeval er wegens vorst of mist geon race plaats heeft, worden de prijzen gelij kelijk verdeeld onder df 56 paarden, zoo dat een ieder, die een paard getrokken heeft 1600 toegewezen krijgt. Het bericht uit Londen, dat een Leeuwar der ingezetene bozittcr zou zijn van een lot, dat bij de gehouden trekking voor do Iersche Hospital Sweep-Stake op het paard Cat O'Nino Tails was gevallen, weshalve hij een som van zeshonderd Pond, dus ruim zes mille, zou hebben gewonnen, en bovendien het uitzicht op den prijs van 30.000 pond, heeft in den namiddag tc Leeuwarden heel wat grappige sensaties veroorzaakt, met als onverwacht trugisch. slot een teleurstellende niot, aldus schrijft de correspondent van dc Telegr. te Leeu warden: Toen het bericht van den gevallen prijs in Leeuwarden bekend was geworden, werd de koopman van alle zijden opgebeld Echter was de man, die plotseling door persfotografen genomen en door. journalis ten geïnterviewd moest worden, voor za ken op stap in do provincie. Hij deed waar schijnlijk op dat moment zeer bescheideno zaken, met niet weinig moeite, zooals dat tegenwoordig meer en meer gebruikelijk is Er kwamen vrienden, die op het punt stonden hun allerhartelijkste felicitaties over den gelukkigen koopman uit to stor ten en reeds bracht een plaatselijke krant een klein stukje over ..een gelukkig stad genoot", terwijl in Friesland de bewuste winnaar hedenavond algemeen als een man in bonis gold. Doch het verhaaltje van die snel verdien de zeshonderd Engelsche Ponden was te mooi. Het heeft niet zoo mogen zijn Toen de bewuste koopman 's avonds weer in Leeuwarden terugkwam, wachtte ieder een een prozaïsche ontnuchtering. Want i6 bet niet prozaisch, een lot met zulke moge lijkheden van de hand te doen voor een paar rijksdaalders? Dit was inderdaad het geval. Do koopman had eeniee dagen ge leden het lot. dat langen tijd als een ba naal papiertje In 'e mans portefeuille had gelegen, maar dat thans plotseling tot goud veredeld in do wereld was gesprongen, ver kocht voor de somma van 7.50 aan iemand te Amsterdam wiens naam hij ove rigens niet eens kende Toen de zaak zulk een wending nam, daalde zeer begrijpelijk do belangstelling in Friesland voor deze Engelsche affaire tot beneden het vriespunt en er moeien journalisten en fotografen in Leeuwarden zijn geweest, die danig teleurgesteld over dit gevalletje, leelijk met de deuren moeten hebben gesmeten EEN OLYMPISCH COMITÉ MET NAAM. President Hoover eere-voorzitter. Er zal wel in geen enkel land een Olym pisch Comité zijn waarin zulke vooraan staande autoriteiten zitting hebben als het Olympisch Comité der Vereenigde Staten. Eere voorzitter is Hoover, dc president der Vereenigde Staten; vice voorzitter is staats secretaris Stirnson; leden zijn staatssecreta ris van oorlog Hurley, staatssecretaris van marine Adams; voorts dr. Graem Hammond te New York, A very Brundago te Chicago, dr. Charles J. Kennedy van de universiteit van Prince.town, Frederick W Rubier, te New-York cn George W. Graves te Detroit. De toegangskaarten voor de Olympische spelen te Los Angelos bod ragen voor de zwemwedstrijden 37.50, voor dc rociwed- strijden 35, voor dc schermwcdstrljden f 25, voor de bokswedstrijden 30 cn vooc de worstelwedstrijden 22.50. Een passé partout voor de athletiekweu- strijden kost 187J>0. Jongeren onder 16 jaar betalen half geld. Mevrouw! VOOR DE KOFFIETAFEL. Een blikje heerlijke kreolt of crab versche garnalen o! garnalen In galei het fijnste in don IJmnider Vischhandcl, Utrechtschestraat 40, Tel. 92.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 10