AMBR5F00RTSCIH DAGBiAD FRANKRIJK GEKLOPT MET 4-3 DRIE DOELPUNTEN IN DRIE MINUTEN Maandag 30 Hovember 1931 .DE EEMLANDEft" 30e Jaargang No. 132 EEN UITERST SNELLE STRIJD Lagendaal, onze nationale midvoor, toont zich van zijn beste zijde, en scoort driemaal Op het nippertje door Holland gewonnen (Van een specialcn verslaggever). Par ij s, 29 Nov. Na een voorspoedige reis was het Nedeiiandsche gezelschap te Parijs aangekomen. De spelers waren vergezeld door den hondsvoorzitter, dr. D. van Prooye, voorts door het bestuurslid Karei Lotsy en de heeren C. H. Poen, lid van de Technische Commissie, hoofdconsul L. Boeljon en na tuurlijk den bondsoefenmeester Glenden- ning. Op het station heeft de Ncderlandsche Vereeniging den Nederlandsclien spelers en officials een hartelijke ontvangst bereid. Een gloednieuw konijn werd aangeboden, het oude was in Holland achtergelaten, dat bracht toch geen geluk meer aan! Hierna werd naar Grand ITotel Terminus gereden, waar spelers en officials logeer den. De avond werd doorgebracht ïn rus tige stemming en een bezoek aan een Variété. Voor den wedstrijd. Hedenochtend was liet reeds vroeg dag bij velen. Een tamelijk groot gezelschap be gaf zich naar het Graf van den Onbekenden Soldaat, waar dr. Van Prooye en de heer K. Lotsy een krans legden op het graf. Tal van spelers en een groot deel der meege komen supporters waren aanwezig bij deze plechtigheid. Voorts zagen wij vele loden van de Ncderlandsche Vereeniging te Parijs. ITet weer valt nog al mee. Het is vrij don ker, nogal mistig, maar in ieder geval droog. Tal van ITollandsche supporters met de nationale kleuren getooid, begaven zich naarmate het aanvangsuur naderde, naar het Stadion te Colombes, waar ook in 1924 de Olympische Spelen van Parijs zijn ge houden. In het ITollandsche gezelschap heerscht een opgewekte, laconieke stem ming. Een laatste woord van aanmoediging en vertrouwen wordt door Lotsy tot de spe lers gericht. Dan kan het spel beginnen. Voor den aanvang werd den Franschen aanvoerder, keeper Thepot, een vaan over handigd, waar natuurlijk ook bloemen bij to pas kwamen. Nadat deze attentie door den Franschen aan Van der Meulen was terugbewezen, gingen wij een kijkje nemen op het veld. De Ncderlandsche supporters maken een drukte van belang, getooid als zij zijn met vlaggetjes en toeters. Een militair muziekcorps houdt er met wijsjes den moed in. De regeling was hier lang niet zoo goed als wij dat gewend zijn ie Amsterdam. Juniores van de Racing Club de France stellen zich op. Om 2.07 komen de Oranje hemden onder do tonen van het Wilhel mus het terrein op, hartelijk begroet door de Franschen en toegejuicht door de bijkans 3000 Hollandsche supporters. De Marseillaise weerklinkt en geestdriftig toegejuicht verschijnen de Franschen, ge kleed in blauw shirt en witte broek. Foto graven en filmoperateurs doen hun werk, waarna scheidsrechter Ruoff (Zwitserland) de beide aanvoerders tot zich roept voor jden opgooi. Thepot is gelukkiger dan Van der Meulen, doch bepaald voordeel hebben de Franschen er niet van. Zeker 25.000 toeschouwers zijn aanwezig, als Lagendaal om 2.15 aftrapt. Na een verkenning aan weerszijden dringt Wels op, zet over naar Mol, die weer door geeft aan Van Nellen. De D. IT. C.-er krijgt een kan6, doch schiet naast. De Franschen beginnen vrij tam en trappen veel uit. Drie minuten na den aanvang krijgt Nederland den eersten corner te nemen, die door Wels zou worden genomen. Scheidsrecht Ruoff 3)e6list echter anders en geeft out-bal voor Frankrijk. De 'eerste aanval der Franschen volgt dan, de links-buiten Langiller schiet net over het Hollandsche doel. De rechtervleugel van Frankrijk zet een mooien aanval op, het leder belandt bij den ongedekt staanden Mercier, die zich niet bedenkt en onhoudbaar voor Van der Meu len kogelt de Fransche midvoor in, 10. Wel trachtte onze aanvoerder nog den bal te bereiken, doch via zijn toppen belandde het 6chot in de touwen. Een fraai doelpunt. Er is dan 7 minuten gespeeld. De Fran sche achtervving is zeer gevaarlijk, vooral haar snelheid i6 groot en schept hierdoor kansen voor onze tegenstanders. Maar Van der Meulen heeft er een goed oog op en on derbreekt eenige malen de Fransche aan vallen. Aan den anderen kant schiet Wels hard in de handen van Thepot. De Fransche centerhalf Kaucsar maakt voortdurend free-kick. Hoe Holland driemaal In drie minuten scoorde. De Hollanders zijn door het eerste punt fier Franschen in het geheel niet terneer geslagen. Moedig zeilen zij door en zoowaar 12 minuten na het begin komt do gelijk maker. Mol bemachtigt den bal, geeft over aan Van Nellen, uit zijn voorzet weet La gendaal onhoudbaar in den rechterboven hoek te doelpunten, 1—1. Groot enthousiasme bij do Hollanders. Maar niemand had op dat oogenblik ver wacht, dat binnen eenige minuten Hol land een grooten voorsprong zou nemen. Na eenige Hollandsche aanvallen weet Van der Meulen een zeer gevaarlijken Fran schen aanval te breken, natuurlijk kwam het gevaar van den rechtervleugel. Kort hierop laat links zich ook niet onbetuigd en Van der Meulen stopt nog juist den bal op de lijn. De Franschen zijn veel sneller dan do Oranje- hemden, vooral de vleugelspe lers zijn razend snel. ITet spel verplaatst zich van doel tot doel. Een fluit concert weer klinkt, als de scheidsrechter zeer terecht de Hollanders een vrijen trap laat nemen wegens buitenspel. In middels is het LAGENDAAL voller geworden in het staion. Tegen Paauwc wordt een vrije schop gegeven even buiten het straf schopgebied. Een hoekschop is er het ge volg van, doch de. Franschen kunnen deze niet benutten. Toen kwam het groote mo ment. Een prachtige ren van v. Nellen langs de lijn volgt, hij schiet 6cherp naar binnen en de K.F.C.-er Mol scoort op fraaie wijze 12 Een minuut later geeft Paauwc den bal aan Adam. De H.V.V.-er geeft hoog door naar Lagendaal, do laatste draait zich om en met een hoog onhoudbaar schot is kee per Thepot gepasseerd 1—3. Na den aftrap nemen de Hollanders we derom den bal mee, via den linkervleugel belandt de bal bij onzen midvoor, die met een schitterend schot Thepot voor de vier de maal het nakijken geeft 14. In drie minuten drie doelpunten. De geestdrift bij de Hollanders is enorm. De Franschen geven den moed niet op. Een snelle ren van links wordt besloten met een goed schot, doch van der Meulen tipt het leder over den lat, ^3ij een aanval van de Franschen volgt een scrimmage voor het Hollandsche doel, alles mist, maar Webcr redt de situatie. De Franschen krij gen verscheidene corners te nemen. Van der Meulen is bijzonder in actie en fungeert als het ware als derde back. Do Fransche blij ven gevaarlijk. Een mooie aanval van Adam wordt belaagd door drie tegenstan ders, zoodat de Fransche aanvocrdcr-kcc per kan redden. Direct daarop een aanval op het ITollandsche doel, waar Webcr mag nifiek wegwerkt. Twee Franschen stormen op van der Meulen in, doch deze weet weg te werken. De blauwheradcn missen een kans als de linksbinnen Laurent 6clierp voorzet, maar Mercier loopt tot groote te leurstelling van het publiek over den bal heen. Onze verdediging is intusschen voortdu rend paraat. De Franschen forceercn eeni ge corners, die echter steeds, hoewel goed genomen, geen resultaat opleveren. De laatste minuten voor de ruist vermindert het tempo even en blijft het spel op het middenveld. De rust breekt aan met een gcflattcerden 41 voorsprong voor Nederland. De tweede helft. Om 3.08 wordt weer begonnen. ITet is donkerder geworden. Webcr zuivert het terrein bij enkele Fransche aanvallen. Een verraderlijke la- go bal wordt door van der Meulen goed ge houden. Even 'aler redt An- Iricssen mooi, ils hij op het luiste moment .•en tegenstan der afhoudt. Een maal kopt v. Nellen over, er wijl een aan val der Fran schen door van Run wordt on- schadelijk ge maakt. In deze VAN NELLEN periode zijn de Hollanders weer iets in de meerderheid. Een snelle ren van Adam heeft een docl- worstcling tot resultaat, maar van Nellen schiet naast. De Franschen halen op. Als er 14 minuten gespeeld zijn wederom een doclworsteling voor van der Meulen, waaruit Laurent voor Frankrijk scoort 21. Nu zijn de Franschen niet meer van de ITollandsche helft weg te krijgen. Bij een dezer aanvallen schiet Laurent ver over. In de 22ste minuut een algemeen opgezette aanval der Franschen. Het samenspel-is kort en ver doorgevoerd. Veinantc krijgt het leder tenslotte en met een magnifiek doelpunt, onhoudbaar voor 8hzen keeper, bezegelt hij een fraai spelmoment 3—4. Even te voren had vail der Meulen tot drie maal toe een schot uit zijn doel ge houden. De Franschen zetten er nu alles op om gelijk te maken. De wedstrijd wordt for- scher, vooral van Fransche zijde. Lagen daal raakt enkele malen bekneld tusschcn zijn tegenstanders, doch hij slaat zich er flink doorheen. Van ITeol wordt door Kauc sar unfair genomen. Bij een ITollandschen aanval schiet Mol keihard tegen de linkcr- paal. De bal stuit terug, maar Adam schiet in het zijnet. Een gevaarlijke Fransche aanval geeft den Franschen linksbinnen Laurent een kans voor open doel. Hij schiet echter, tot groote teleurstelling van het publiek, hoog over. De Franschen willen den gelijkmaker forceercn. Moedig houden de onzen stand. Van Nellen zorgt voor opluchting, zijn voor zet belandt bij Wels, die ook al geen ge luk heeft, zijn schot komt in het zijnet te recht Een schitterend opgezette aanval der Onze achterhoede, die na rust den wedstrij'd uit hel vuur sleepte. Franschen wordt door van Run magnifiek onderbroken. Het spel golft op en neer, Holland krijgt nog een corner te nemen Van der Meulen is buitengewoon op dreef, maar ook Weber en van Kun staan als een rots in de branding. De laatste minuten brengen groote span ning. De toeschouwers •meeken als het wa re om den gelijkmaker. Adam en Wels wer ken zich vrij, doch ook zij hebben geen succes. Webcr is onophoudelijk in actie. Een schot van Langiller gaat nog juist over den lat. In de laatste minuut een krachtige aanval der Franschen, maar ook deze 6tuip trekking heeft geen gevolg. En als scheids rechter Ruoff het einde aankondigt, heeft Nederland, onder uitbundige toejuichingen der Hollandsche supporters, in een zeer zwaren wedstrijd een 43 overwinning be haald. Door dit resultaat liceft Nederland zich veer geschaard in de rij der sterkste lan den in Europa. Een hoopvolle aanvang van het internationaal seizoen 1931—1932, voor al in verband met den uitwedstrijd tegen België in het volgend jaar. Maar ook is deze overwinning een waardige voortzetting van liet seizoen 1930—1931, waar wij thans in twee uitwedstrijden achter elkaar zeer sterke tegenstanders hebben overwonnen. Dat een en ander hoofdzakelijk op rekening mag worden geschoven op de uitstekende voorbereiding en training, hebben wij al zooveel malen geschreven, dat een herha ling thans eigenlijk overbodig is. Maar men dicno te waken op dit oogenblik voor den geest: wij zijn nu een heel eind. De than6 gevolgde methode dient te worden voortge zet, en nog meer en zeker betere successen zullen volgen. Na de rust hadden Laurent en Veinantc van plaats verwisseld, zoodat het tweede doelpunt der Franschen niet door Laurent maar door Veinantc is gemaakt. Nabeschouwing. Het is dan een zwaar bevochten 43 overwinning geworden. Doch de overwin ning is toch wel verdiend. Ons elftal stond voer een zeer zware taak. De Franschen vormden een ploeg, waarvan men reeds van te voren zeide dat zij zeer snel was. Had zij niet Duitschland geslagen en ook een sterk Engelscli elftal? Hoewel Lagen daal en Mol de doelpunten hebben ge maakt, hadden de andere voorhocdcspelers een even groot aandeel daarin. Door de doelpunten van Holland, zoo snel achter een, werd de Fransche verdediging zeer gedeprimeerd. ITet leek een groote neder laag to worden, doch daarvoor was het Fransche voetbal te goed. De ster bij de Franschen was de buitenspeler Langiller. Paauwe werd nog al eens door hem ge passeerd door diens razende snelheid, Het Fransche elftal, dat de meerderheid van Oranje moest bekennen. Staande v. 1. n. r.: Kauscar, Finot, Veinante, Char dar, Thépot cn Mattier. Knielend: Kauffmann, Mercier, Laurent en LangUle* Hornus, doch na de rust heeft hij zich hersteld. Dd 41 voorsprong van Holland hij de rust was nogal geflatteerd. Na de rust hadden wij door het vertoonde spel zeker nog een punt verdiend. Onze verdediging was in de eerste helft subliem, daarna speelde zij voortreffelijk. Van der Meulen, Van Run cn Weber dienen in één adem genoemd te worden. Alle drie waren sterren. Andries- sen begon goed, zakte later echter af. Voor al liPt plaatsen was onvoldoende. Het spel van Van ITeel was ook al heel goed, doch hij heeft een gemeenen trap opgeloopcn. De wedstrijd, vooral na de rusi was dan ook nog al forsch, Weber werd gewond aan den enkel, terwijl Lagendaal en Adam flinke trappen kregen. Na do rust was onze voorhoede de min ste der linies. Adam bleef te ver achter. Lagendaal werd nu geweldig bewaakt. Wels plaatste zijn corners achter. Van Nel len cn Mol speelden uiterst tactisch. Het eerste kwartier na de rust liet onze ploeg overigens voortreffelijk voetbal zien. De Fransche officials en spelers waren van meening, dat Holland meer gekregen had, dan zij verdiende. Nogal schamper merk ten zij op, dat drie goals van Holland in drie minuten veroorzaakt waren door evenveel stommiteiten in de Fransche ver dediging. Scheidsrechter Ruoff, dio voortreffelijk leidde, zeide, dat hij niet verwacht had, dat Holland zoo goed zou spelen. Over Van der Meulen geraakte hij niet uitgepraat. Dat Holland het Fransche tempo kon bij houden, is vooral te danken aan de inten sieve training en voorbereiding. Vólgens de meening der Fransche officials had do wedstrijd te vroeg in het seizoen plaats ge vonden. Beter ware het geweest, da: de ontmoeting tusschcn Maart en April had plaats gevonden. Zeer enthousiast was vooral onze gezant, Jhr. Loudon, die na afloop alle spelers per soonlijk in de kleedkamers kwam geluk- wenschen. Dit gebeurde bij een brandend lucifertje, aangezien het clectrisch. licht niet wilde branden. Do K.N.V.B.-voorzitter, Dr. van Prooye, zeide ons, dat deze wed strijd na Uruguay—Nederland, do besto wedstrijd was, die onze ploeg in het buiten land gespeeld had. Jan van den Berg, do Stadiondirecteur, was vol bewondering over het tempo cn de prachtige reeks van doelpunten, door de onzen gescoord. Hulde bracht hij aan de Franschen voor hun spel na de rust. De stemming onder de 2500 Nedcrlandsche supporters was natuurlijk uiterst vroolijk. Karei Lotsy zeide, dat de uitmuntende verstandhouding onder do spelers, welke tot vriendschap was uitge groeid, dit mooie resultaat had bewerkt Van der Meulen, onze aanvoerder, vond het Fransche spel uitmuntend, heter dan dat der Belgen. Do Ncderlandsche officials en spelers roemden om het hardst de schit- terendo regeling voor hen gemaakt door het toedoen van den K.N.V.B.-consul to Parijs. De stand is thans: Nederland 4 4 8 215 Frankrijk 4 4 5—21 Voetbal. ZWITSERLAND—OOSTENRIJK 1—8. Bazel, 29 Nov. (V.D.) Voor een zeer tal rijk publiek vond heden do interlandwed strijd Zwitserland tegen Oostenrijk plaats. In de cer6te helft hielden de Zwitsers goed stand, rust ging in met 2—1 voor Oosten rijk. In de tweede helft wonnen de Oosten rijkers, zooals zij wilden. Eindstand .werd 81 voor Oostenrijk. Boksen. CARNERA SLAAT CAMPOLO. N e w-Y o r k, 28 Nov (V.D.) In Madison Square Garden stonden de Argentijn Vi- toore Campolo en do Italiaan Primo Car- nera tegenover elkaar voor ongeveer 12.000 toeschouwers. De wedstrijd kwam verras send snel tot een beslissing Reeds in do eerste ronde hadden de lagen van Camera, uitwerking op Campolo. Eenige seconden na den aanvang van de tweede ronde ging Campolo voor negen tellen down door ccn rechtscho van den Italiaanschcn reus. Di rect hierop ging Campolo door een link- sche weer down en werd uitgeteld. In het hij-programma sloeg Waller Cobb Sandwina in de tweede ronde knock out, terwijl Harnas op punten won van Birkic. Boksen. REVANCHEMATCH SCILLY— VAN KLAVEREN. Amsterdam, 29 Nov. Wij vernemen, dat op 1G December te Brussel een revan che wedstrijd ScillyVan Klaveren zal plaats hebben, waarbij echter niet de Euro- peescho titel op het spel slaat

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5