Bouwonderneming J. H. Felix BIEDT TE KOOP MEI CENTRUM OER STAD Voorjaar te aanvaarden WOONHUIZEN bevattende beneden en 2 bovenwoningen a f 18.500 grond, architectuur, uitvoering en administratie in één hand zijn Fa. W. VAN KASELEN P. Hzn. Fa. M.R.N. OOSTERVEEN BOUWPLAN FELIX; HELLESTRAATKWARTIER Agenda Ingezonden VOOR ONZE HUISVROUWEN Langestraat 42 - Tel. 77 10 blik Sardines voor f 1.— AMSTERDAM DE FILM TRADER HORN IN CITY THEATER ALLE INLICHTINGEN BIJ: SNOUCKAERTLAAN 22-24 TELEFOON 218 Kftrradv..vw!i AMÜS/f'OOE.T Hoevelaken, Rijksslr. A. 25b. Eigenaar: G. v. Altcna. Life Wave Syndicaat wetenschappelijke onderzoekingen, Soesl, Kolonieweg 21. Ven noten. R. Pape, K. G. v. d. Veer, Jhr. W. E. J. Borg. N.V. Vereen. Steenliouwerijen, Amcrfi- foort, Arnii. 6tr. 6. Dir.: M. v. Dijk. Comm. M. Brugccmann. N.V. Perste Ned. Stoompersinr. Quicker than Quick. Amersfoort, Utr. straat 5. Dir.: F. L. Werdmoler. Comm.: J. B. Werdmolor. Coram.: J. J. II. Haan. A. v. Doorn v.h. C. A. v. Schuppen, hee- renmodcart., Vcencndaal. Hoofdstraat 11 Eigenaar: A. v. Doorn. W. v. Vulpen Zonen, begrafenisonder neming, Driebergen. Traay 13. Venn.: W. v. Vulpen, A. J. v. Vulpen. J. A. -v. Vulpen, P. T. v. Vulpen. L. G. Schoonderbeek. bouwbedrijf. Hoog land, Zovenhuizerstr. D. 9. Eigenaar: E. G. Schoonderbeek. Wijzigingen en opheffingen. N.V. Tabaks Mij. Herm'ó Oldenkott en Zonen. Amersfoort, Nijverheidstraat. Uittr. Dir.: A. M. A. F. Stcrneberg. A. J. J. M. Stern eb org. Uitr. comm.: F. X. J. Schillo- mans, H. J. Stcrneberg. Toeïr. Dir. W. Rei- neke. Toetr. comm.: T. Dorlas en H. Dor- las. Fa. C. S. Valkenburg, stoomweverij, Scherpenzeel, Stationstr. B. 56. Toetr. Venn.: B Valkenburg, handelsnaam nu: Fa. C. S. Valkenburg Co. Amsterdamsche Modemagazijnen, Hce- renmodeart Soest, Yiedenhofstraat 1 D. Uitgetr. Eig.: J. P. Smit toetr. oig.: Wed. Th, A. Smit Pastoors. G. H Mengers sip. handel, Amersfoort St. Andiriesstraat i. Opgeheven. C. A. van Schuppen heeren modeart., Veenendaal Hoofdstraat B. 3. Uitgetr. Eig.: C. A. van Schuppen. R. n Dijk branóstoffenhandeh Bhenen Ilecrenstraat 2. Handelsnaam nu Brand- 6toffenhandel „Do Rijnstroom". O. G. Rosonboom horlogemaker, Amers foort Kapel weg 56. Ambtshalve opgeheven. P. Sinkcs aannemer, Nunspcet Laan 3. Uiltr. Eig.: P. Sipkcs. G. J Slothouwer Boekhandel. Amers foort Langcstraal 77. Ambtshalve» opgehe ven. S. Duykcr piano en orgeihandel. Amers foort Havik 29. Opgeheven. Verzendhuis „Vèlae" manufacturen. Soest v Lyndcnlaan -5. Opgeheven. Ingezonden G Dec. De Valk. Kinderfeest Joodsche ver ceniging „Genoegen der Jeugd." 1% uur. 8 Dcc. Markthal Protestvergaelcring S.D. A.P. en A.B.B. iys uur. 8 Dcc. Theos. Loge. Experimenteels Séan ce van don heer en mevrouw L. G. Roos— Hallenleben. 8'/* uur. 8 Dcc. Amicitia. Vcreeniging „Oost en West." Lezing met lichtbeelden dr. W. F. Stuttcrhoim. 8 uur. 9 Dec. Hotel de Zwaan. Vergadering Tuin- bouwvereeniging „Amersfoort." V/z uur. 11 Doe. Amicitia. Araersf. Kunstkring Concert Wanda Landowska. 8 uur. 12 Dcc. De Valk. Feestavond Friesche Club 12 Dec. Markthal. Inst. v. Arbeldersontw Filmmiddag voor kinderen. 2 uur. 12 Dec Markthal. Inst. v. Arbeidersontw Filmavond. 8 uur. 13 Dec. Theosof. Loge Samenkomst „Amersf. Bergkapel Spreker ds. D. Crom melin. W/t uur. 15 Dcc. Theos. Loge. Genootschap Neder land—Frankrijk. Conférence door Louis Réau over „Bourdello", met lichtbeelden 8 uur. 16 Dcc. De Valk. Zilveren Jubileum Schil- dersgezellenbond. 19 Dec. De Valk. Uitvoering Mandoline club 19 Dcc Amicitia. Brann's Marionetten theater. Kerstspel voor den Protestanten bond voor de Zondagschool. 3Ys uur. 19 Dec Amicitia. Kerstspel Paul Brann's Marionettentheater. 8 uur. 23 Dcc. Amicitia. Hofstadtooneel, opvoe ring van: „Mijnheer Lamberthier." 7:/: uur. UTRECHT. 8 Dec. Stadsschouwburg. Gezelschap Ver kade. opvoering „Nachtrepetitie." 8 uur. 9 Dec. Tivoli. Abonnementsconcert U. S. O. 8 uur. ZEIST. 18 Dec. Concertzaal Figi. Abonnements concert Herman Shcv (zang) 8 uur. 21 Dec Concertzaal Figi. Abonnements voorstelling N.V. Rottord. Hofstadtooneel, opvoering van „Een vrouw zooals ieder zoekt. S uur. B A A R N. Koffietafel. Rookvlcesch Middagtafel: Ham Bloemkool Havermoutl' bouw onzer instelling is opgebouwd. Eén voor één worden zij uitgetrokken. De mu ren beginnen te scheuren. Als dit nog en kele maanden zoo doorgaat, dan stort het gebouw ineen cn e6Ti menigte kinderen, die geen ouderhuis meer hebben, worden de slachtoffers. Moeten wij onze bezuinigingen toepassen ten koste van het misdeelde kind? Zou het N. C. Comité een gift van 25 waardeeren. indien het wist, dot daaronder 5 was be grepen, die vrij kwamen door het bedan ken als lid van Zandbergen? Zou het ons niet meer bevredigen, indien wij afzagen van niet absoluut noodige uit gaven, van kostbare genoegens, of als wij wat minder dure cadeaux maakten of iets langer met onze kleercn deden? Wij moeten allen bezuinigen; gelukkig behoeft niemand zich daarvoor te schamen: doch laten wij ons in 's hemelsnaam niet bezuinigen ten koste van het welzijn en van de redding van een ouderloos kind! De Directeur van Zandbergen W. A. ORTT. KERKSTRAAT 252, tel. 372SS, na 5 uur 29230 ONDER ARCHITECTUUR J. ZiETSMA B.N.A. in aanbouw zijnde: Keerenhuizen a. h. Plantsoen...af £4000.— Winkelhuizen a. d. St. iORRISSTRAAT vanaf f £0000— gelegen in het te saneeren Hellestraatkwartier. Bij tijdige beslissing zijn wijzigingen nog aan te brengen en kunnen gegadigden in op de meest economische wijze hun bouwplan doen verwezen lijken omdat: Inlichtingen o.h. bouwwerk, ten kantore en bij H.H. Makelaars. Een prachtige natuurfilm met veel sensatie en cultureele waarde Wanneer men als verslaggever iederen Vrijdag films gaat zien, dan komt daarvan uit den aard der zaak een sleur; een sleur welke als noodzakelijk gevolg heeft de ge dachte, dat de eene film wel eens mooier is dan de andere, maar dat het overgroot© deel toch au fond op hetzelfde neerkomt. Daar zijn gelukkige uitzonderingen op: wij hebben in City grooto schlagers gehad, welko ovenolle zalen hebben gemankt, maar op die uitzonderingen is né gister avond nóg eens een uitzondering gekomen. Trader Horn is een film. die ons heeft ver rast, die ons heeft doen versteld staan van hetgeen de Metro Goldwyn daar in donker Afrika heft tot stand gebracht. Wij hebben wel eens geschreven over mooie natuurop namen, maar na het zien van Trader Horn is het moeilijk'om oen goed adjectief voor de kwalificatie van dezo film te vinden. De camera-menschen hebben hier een uiterst zware taak gehad; bij het zien van de verschillende tafcreelen vraagt men zich af of bij het opnemen dezer volprent roeke loosheid. dan wel enorme moed een rol hebben gespeeld. Hoe het ook zij. de avon turen van den ivoorhandelaar Horn, die Afrika op zijn duimpje kent. zijn op de film gekomen. En daar mogen wij blij orn zijn, want het is een film, waarop wij lang kunnen teren. Ieder, die werkelijk iets grootsch op film gebied wil zien, wie zijn kennis van Afrika zcowel op ethnologisch gebied als. die dei- fauna wil verrijken, hij vorzuime niet om deze week naar City te gaan. Worden wij het eene moment, verrast on prachtige jachten op groot wild. waarbij rnen vol spanning zit te wachten wie het onderspit zal moeten delven- de kudde buffels of het groepje menschen met de ge weren. het andere moment is het weer een hevig gebrul van leeuwen, die op de meest vurige wijze een ander lid der Afrikaan- sehe fauna om zeep brengen, dat onze aan dacht vraagt De operateur heeft bovendien open oog gehad voor het overweldigend natuur schoon. Watervallen, die mot donderend ge weld naar beneden storten zijn even goed opgenomen als de schier ondoordringbare bosschen. waarin men ieder oogenblik zich zelf dreigt to verstrikken in de linnen en de prachtige watervlakten, wier spicgelop- pervlak zoo nu en dan eens gebroken wordt door de snuit van een krokodil of nijlpaard. Wanneer wij dan. na dagen met den ca meraman te hebben rondgezworven door do oerwouden in een „bewoonde wereld komen, zien wii van meer nabij het eigen aardige le\en der negerstammen, waarvan sommigen als embleem eon doodskop op "do borst dragen! Deze rolprent geeft een ge weldige sensatie doch gelukkig niet dczelf- do als die van andere rolprenten, waar die sensatie alleen verkregen wordt door lis tige filmtrucs cn speculatie op do massa. W-j hebben hier mi'eens een product, dat met recht als cultureel beschouwd kan worden, zoodat deze rolprent zoowel mo reel als commercieel een succes genoemd kon worden. De wijze, waarop Harry Carey cn Ducan Renaldo resp. als Trader Horn en Peru hun rollen vervullen, verdient even grooto bewondering als de moed van den opera teur. Peru is dc écht bevreesde, die telken male opnieuw weer gerustgesteld wordt door zijn metgezel, die precies weet welke betcekenis een bepaald „muzikaal" geluid van de muziekinstrumenten der stammen heeft, maar die ook nauwkeurig de namen weet van elles wat daar in de wildernis rondloopt. Hij toont zHi een goed jager, die voelt wanneer hij het best kan schieten, maar die óók weet, welk monsterachtig dier reeds voor een hoop lawaai het hazen pad kiest Mutia Omoolo is een pracht-dienaar voor de blanken, die volgens de film helaas het loodje erbij moet leggen. Tenslotte vermelden wij nog, dat deze Jilrn duidelijk wordt weergegeven zoowel van toon als beeld. Zij is Duitsch sprekend, terwijl bovendien nog vele dialogen in het Hollandsch op het doek worden geprojec teerd. Een rolprent, waarvan met volle over tuiging gezegd kan worden, dat zij gezien móét worden! A.V.R.O..TOESTELBOUWERS. Bijeenkomsten onder des kundige leiding Binnenkort krijgen de leden van de A.V.R O., die veel voor het zelf bouwen van hun radiotoestel gevoelen, gelegenheid, orn door geregelde bijeenkomsten hun kennis te verrijken. Een deskundige op technisch gebied zal daarbij voorlichting geven. Plaats en uur der eerste bijeenkomst wor den in dit blad per advertentie bekend ge maakt. HET WETSONTWERP-TERPSTRA. Het plaatselijk Comité van Actie. Naar wij vernomen heeft ook de afdee- ling Amersfoort van de Liberale Staats partij de Vrijheidsbond zich in het plaat selijk Comité van Actie tegen het wetsont- werp-Terpstrn doen vertegenwoordigen. HANDELSREGISTER. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Gclderschc.Vallei alhier zijn de volgende mededeel ingpn gedaan betref fende nieuw ingeschreven handelszaken. eencr inschrijving cn opheffing van zaken: Nieuw ingeschreven handels zaken. 1). Vermeulen, loodgieter. Driebergen. Traay 111—113. Eigenaar: D. Vermeulen. II. Gaikhorst, lood en zinkwerker, Drie- bengen. v. Wassennerstr. la. Eigenaar: G. II. Gaikhorst. •f. Jansen, rijwiel, moforlïande-1 enz., Amersfoort. Ilocgewcg 3S—40. Eigenaar: J. Jansen. A. J. J. de Ruiter, electr. toch. bur., Soe6t, Kerkstraat 29. Eigenaar: A. J. J. dc Ruiter. Stationskoffiehuis „de Soestcrduinen", Soest, So es t erb ergéstr. 188. Eigenaar: J. v. Raay. G. v. Altcna, kruidenier en manufacturen. D a s e 1 ij k s City Theater. Westsingel 7. Vertooning van „Trader Horn." Rembrandt Theater. Langestraat. Vertoo ning van „Het geheimzinnige eiland." Mu.seum Flehite. Wesfsingel (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos. Vereeniging Regenlcsselaan. Iederen dag van G8 uur Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 3 R.-K. Leeszaal. Nieuwst raat 24. Vredesbibliotheck, Arnhemschewcg 50 Leeszaal Handelsregister. Arnh. weg 23. 13 Dec. Musis Sacrum. Tweede abonn concert. 2% uur 15 Dee. Musis Sacrum. .Menschen in 't Hotel." 8 uur Buitei» verantwoordelijkheid <jfr Redactie MOETEN ONZE MAATSCHAPPELIJKE INSTELLINGEN INEF-N STORTEN? Geachte Redactie. Het is waarlijk ontstellend, zooveel le den hun lidmaatschap opzeggen! Zij vormen de «leunen, waaruit het gc- OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not, Niet Of). Not. 4 Dec. 5 Dcc. 12 uur Londen 8 35 8.27 Berlijn 58.67158.70 Parijs9.71 K 9.72 Brussel34.52 U 34.50 Zuric.4S.27'-; 48.35 Weenen Kopenhagen 46 50 46.50 Oslo 46.50 46 50 Stockholm...... 46 75 46 50 New-Vork2.47.90 2.48 30 Medegedeeld door de Rott. Bankverceniging.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 3