MILITAIRE MUTATIES IN MASSA'S SLIJTERIJ PAMSEËffAP Engelsche Eetkamers A.M. VAN NIEUWKERK N.V. Fa. J. W. VAN ACH WESTSINGEL 10-13 DROEVIG ONGELUK MINISTER VERSCHUUR AAN HET WOORD DRAMA IN VOLLE ZEE Onze Postvliegers onderweg K. Beekstr. 6 - Telef. 543 - Amersfoort - Beekenst. Laan 10 HUMORHOEKJE Bevorderd met 1(5 Decomber tot hoofd officier van administratie der 2c klasse de officier van administrutie lc klasse J. Rot gans overgeplaatst bij het regiment grenadiers de majoor W. M. F. E. P. de Jager van den staf der Ie Infanteriebrigade, toegovoegd aan den commandant dier brigade, zulks met handhaving in zijn tegenwoordige bo- trekking geplaatst bij het regiment Jagers de kapi tein J. II. II. Dounners van den staf der Ie Infanteriebrigade, adjudant dier brigade, zulks met handhaving in zijn tegenwoor dige betrekking benoemd bij den staf van het wapen der artillerie tot kapitein-magazijnmeester do eerste luitenant-magazijnmeester F. M. Ver meulen van dien staf, toegevoegd aan den directeur voor materieel der landmacht. Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd bij het reserve-personeel der landmacht: Ie. bij het wapen der infanterie, tot reser- ve-ecrstc-luitenant bij hun tegenwoordig korps, de rose rve-t woede-lui tenants R de Rijk, van het Se regiment infanterie; J. Ho- genhout van het 5e J Lantermans van het 17c, A. A. M. Cuijpers van het lie, II. K. Kettenborg van het 10e, J. A. van Poelgeest van het regiment grenadiers, F. G. J. M Peters van het 17e regiment infanterie; C. B. Hoyng van het 21e, H. J. II. van Buchc-ra van het ^Oe, M. L. T. T. Immekeppel van het 2e, J. G A. M. Dirks van het le; C. G. Doege van het 15e, L. van Dam van het 13e, H. M. Ploegers van het 5e, S. H. J. Wijde nos van het 21o, I. G. German van het 3e, A. van Rijswijk van het 20e, H. W. Assmann van het 2e, F. P. E. Bloemarts van het 6e, H. J. H. Snijders van het 13e, C. D. Hoek van het 6e, F. II. van Maarel van het 19e, C. Broekmeijer van het 17e, B. J. Scholten van het 8e, W. J. Bartels van liet 6e, G W. Harmsen van het 22e, mr. M P. Plantenga van het 19e, T. A. M. Festen van het Se, H. Goedkoop van hot regiment jagers: L. J. H. Reijnders van het 2c regiment infan terie, L. W. A. Duijnstee van de school- compagnie van den motordienst: C. N Cra mer van het 4c regiment infanterie; J. F. Wesseling van het 8e, A. L. Bollen van het regimem Grenadiers, Gi W. Overdijkink van het 7o regiment infanterie T. B. A. van Hcijst van het 20e, M. van Boxel van het 15e, L. A. J. M. Vorstenbosch van het 3e, D. J. van Weel van het 6e. J. van der Lely van het 2e, J. Wessels Boer van het le, J. Mid de ra ar van het 12e, H. Dikkers van het 20e, J. W. M. Hovers van het 13e, T. II. Marinus van het regiment jagers; J. S. de Vries van het 19e regiment infanterie; J. W. H. van de Mecne. T P. Tromp, J. A. Dek ker, L. F Otto, J. F. C Deibert, A. E André de la Porte, ir. T. de Vries, J. F. Kop pel Hesselink, A. R. Rutgers, R. J. Vermeu len, H. D. Prins, A. M. Zwcorts de Jong, J. Stork en C. B Siebesma, allen van de schoolcorapagnie van den motordienst, J. W. Brinkman van het regiment jagers, C- Mostert van het 2ie regiment infanterie: II. Bekkering van het 13c, J. Buntjer van het 15e, A. Blokzijl van het 10e, II. C. Munter van het lie. N. de Visser van het 20e rar II. A. J. II. Pranses van het regiment jagers, W. Appel van het 21o regiment infanterie, R. J. A Lagas van het 5e, P. M. Ouds hoorn van liet 5e, W. J. van Tiel van het 8e, L. Soberski van het 20e, J. G. Wolff van het 6e, R. J. Beukinga van het 21e, D. van der SIcesen van het regiment wielrijders, L. T. C. J. M van Hootcgera, vlieger, van de luchtvaartafdeeling; C. G. van Houten van het 10e regiment infanterie: J. J. Krone- man van het le. M. J. Menso van het 14e, B. A. Cohen van bet 3e, A. C. J. Jonkers van het 3e, C. D. van Beijcren van het 2e. II. M. Vosmeijer van het lie, W. P. J. Breijer van het 21e, K. Maijer van het 7e, J. P. K. van Eochoud van het 17c, J. H. Eisink van het regiment jagers, M. J. Broekman van het regiment grenadiers, T. J. M. Gor- ritsma van het 22e regiment infanterie, S. W. A. Ilamcl van hot 4o, H. Boersma van het 9c, P. J. J. Segors van het 2e, J. Wie- linga van het 18e, K. Soesbeek van het 8e, A. J. van Heuven van het 20e, A. Hensen van het 4e. J. C. Verheyon van het 4e, G. C. A. Schellekens van het regiment grena diers; T. Vink van het 22o regiment infan terie; S. de Mul, vlieger van de luchtvaart afdeeling, W. M. Wensel van het 13e rog. infanterie, J. H. van der Borght van het 17o, zijn nog steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBDRGH PRIMA ADVOCAAT en het bekende S. H. M. „Schilletje" diverse merken „OUDE KLARE" enz. HAVIK 41. XeL 232 J. B. G. Assmaini \an het 3e, II. G. Maagen- dans van het So, J. W. Stein van 't 19e, G. A. Koster van 7e; II. Laarman vail 9e; J. P. A. J. van den Bosch van regiment Grenu diers; H. J. Gitscis van 13e reg. infanterie; J. M. var: Kelckhovcn van 2e; H. F. Roos van 7e; A. J. Perio van 17e; A. van den Berg van 10c; J. II. Kalso van 13c; J. Smit van lSe; dr. A. N. J. Heyn van 15e; P. Diephuis van 12e; F. W. Klcvo van le; J, Boersma van 12e; A. P. van Os van 19e; T. M. A. Scheulderman van 6e; G. A. F. T. Mosmans van 13o; G. J. Teurlings van 11e; K. J. Rutgers van lSe; T. van der Most van 22e; P. J. Stouthamer van Mc: .1. F. W. Richter van 10e; R. M. T. Gitsels van 17c; D. de Vries van 6e; P. do Witte van 7e; A. J. Broersma van 6e; J. Lucas van 10e; .1. II. A. van Dijk van 12e, W. Ilensens van 4e; T. B. A. Peters van 15e; IV. J. van der Zwalm van llo; N. van Hartsveldt van ie; G. C. Vegting van 5c: R. C. Broek van regi ment jagers; M. II. L. Weststrato van 13e reg. infanterie; G. C. van der Grijn van 4c; E. II Schmidt van lie: IX J Oosterhuis van 20e; A. Brouwer van 4e; P. G. Palmen van 10e; W. Ruward van 5c; II. Hemponi- us van 21e; A. Smit van 10c; H. S. Olswald van het lc; N. Bruin van 21e; C. A. A. Cornelissen van Sc; P. G. R Watorborg van 20e; X. J. Maaskamp van lie; A. W. II. Pcrclaër van lSe; K. W. Mol van reg. wielrijders; M. de Rooy van 10e reg. infan terie: E. M. F. Blom van 22o: K. Bolderhey van 10c; A. F. J. Schmitz du Moulin van 19e; P. van den Boom van 18e; Koedam van 5e; X. Morra van regiment jagers; A. Jonker van. 3o reg. infanterie; F. M. Ley ger van 10e; H. C. Wolff van 16e; C. van Vcrsendaal van 10e; J. W. Ebben van het lie; N. K. Bakker van het. 16e; G. Abra- hamscn van 5e M. M. Lourens val 4e- J. P. de Keyzer van 22e; C. L. Koimer van 1; A. W. P. Fontaino van Se: I. de Man van 14e; P. Sikkema van lie; J. D. L. Scliils van 3e; J. van Dijk van le; J. II. M Chappijn van 13e; A. Reynders van 8e J. F. Mulder van 8e; II. J. H. \V G. Veer water van 8e; II. de Vries van 9e; H. Kroes van le; C. A. van Klinkenberg van 2e; F. Huizinga van le; II. J. Smit van 11c; C. Knegtmans van 19e; A. M. Kaajan van 21e P. Bstebreurtje van 22c; L. A. J. Palmacrs van regiment grenadiers,G. II. Cramer van 12c reg. infanterie; F. E. Jansen van 10e; II. J. M. ten Berge van regiment jagers; J. R. Groen van 7e reg. infanterie; M. Rid derhof van lie reg. infanterie; F. W. du Prë van 2e: II. L. van Lennep van 6e; M. J. W. Jongmans van Ce; M. Migchelsen van 22e; J. Ilelmig van 7c; F. J. C. Royers van 16e; F. Hoogewerff van 21e; W. A. Semeyns de Vries van Doesburgh v'an 21e; J. van Schooneveldt van 20e; W. H. M. Rouschop van 17e; C. J. P. Stoetzer van 3e; H. Gersons van lie; ir. P. C. van Stecnwijk van het 3e regiment; lie. Bij het wapen der cavalerie, tot res.- eersto luitenant hij hun tegenwoordig korps de reserve-tweede-luitenants jbr. mr. W. G. van der Wijck, D. W. P. Wisboom, J. M. Fenttncr van Vlissingcn. jbr. J. G. Meijer, J. W. do Jong Schouwenburg, jhr. W. G. Röell, A. J. E. E. C. baron van der Hey- den van Doornenburg, G. W. J. baron van der Feltz, jhr. B. F. van Bcvcwaarden van Oldemcule, J. II. C. Valckenier Kips, jhr. J. P. A. Teding van Berkhout cn II. L. s' Jacob, allen van het le regiment huza ren en mr. P. C. L. Eschauzier, E. Eschau- zier, IT. A. A. van Niovelt, C. J. van Schaardenburg, J. A. Star Busmann, II. P. de Kanter, mr. II. J. Wytema, jhr. L. I. C. G. M. Bosch van Drakcsteyn, M. ba ron Snouckacrt van Schauburg en J. Cocrt allen van het He reg. huzaren. Ille. bij het wapen der artillerie a. tot reserve eerste-Iuitenant hij zijn tegenwoor dig korps, do reserve-tweede-luitenauts H. J. Reyst van het regiment kustarlillerie, D. Koekebakker van het 3o reg. veld-artil- lerie, mr. P. Bollen van het le reg. onbe reden artillerie. P. II. Kemper, van het 2e reg. onbereden artillerie, mr. II. H. J. van Bottenburg, van het le reg. veld-artil- lerie, II. L. Bcrjamins van het 2e reg. onbereden artillerie, J. H. van der Tuuk, van het le reg. onbereden artillerie, H. M. van Fenema, van hot le reg. onbereden artillerie, J. M. Reddingius, van het 5e reg. vold-artillcrie, G. van Enst, van het le reg. veld-artillerie, A. A. baron Mackay, van het korps rijdende artillerie, J. C- L. IC. van Wely van het 5o reg. veld-artillerie; P. F. Tanga, van het 2e reg, onbereden artillerie, W. G. F. Snijders, van het 2e reg. onbereden artillerie, C. A. Schenk, van het le reg. onbereden artillerie, T. Versteeg van het 8e reg. veld-artillerie, A. F. Goudappel, van het 5e reg. veld-artille rie. L. de Blécourt, van het 2c reg. onbe reden artillerie; C. A. B. M. Verhaegcn van het le reg. onbereden artillerie, F. I. Wethmar van het le reg. onbereden artil lerie, J. C. Zandvoort van het le reg. on bereden artillerie, H. J. A. Post van het 2e reg. veld-artillerie, J. W. UnkeJ van het reg. kustartillerie, J. P. Ileederik van het le reg. onbereden artillerie. F. F. van der Werf van hot le reg. veld-artillerie J. A. Kanis van het 2e reg. onbereden artille rie, mr. J. A. A. M. Linthorst, van het 2e reg. onbereden artillerie; A. J. Rutgers van hot rog. kustartillerie; J. C. L. Fave- gee van het lo reg. onbereden artillerie; J. Versluy6 van het 2e reg. onbereden ar tillerie, II. W. Slotboom, van het le reg. onbereden artillerie; E. W. Ott van het reg. kustartillerie; C. F. Veenemans, van het le reg. onbereden artillerie, G. J. E. M. van Hoogdonck, van het le reg. onbere den artillerie; G. H. Stroobach, van het korps luchtdoel-artillerie; H. Kolling van het lo reg. onbereden artillerie; S. J. B. Heunders van bet korps luchtdoel-artil lerie; O. A. Guinau van het le onbereden artillerie; D. Venveij van het le; F. M. Verhaar van het korps luchtdoelartillerie; C. Quak van het le reg. onbereden art.; A. Klinkenberg van het korps luchtdoel- art.; B. Colenbrander van het le reg. on bereden artillerie; A. in 't Veld van het le; J. A. van Zurk van het le; II. Dienske van het 2e; D. A. N. Vriesendorp van het 2o; F. F. van lltelo van het le; I'. M. van Alphen van hot 2o; A. J. van Dcnise van hot 2c; II. W. Fcldcrhof van hot 2e; E. van Walree van het korps rijdende art.; W. J. van Bijloveld van het 2c reg. vcld-art.; J. J. Raaf van het (Se, II.E. Jannjnk v. h. 4e, F. 11. Fentonor van Vlissingcn van hot 8e; W. J. Blljdcnstcin van het 4e; F. W. Ba- kema van het 2e; J. L. van Verre van het 4o; D. Gerritsen van hot 5c; G. HAcijlts van het 7e; M. Rutgers van der Loeff van het 2e; B. J. Bcsicr, van het 5e; H. F. Bult man. van het 5c: P. J. Roscnwald, van hot le; A. L. des Tombo van het 4e' jbr. II. J. M. van Asch van Wijck, vlie ger van de luchtvaartafdeeling; T. J. II. van Eijsden van liet 6e reg. veld-art.; L. R. M. Vos de Waal, van liet 2e; F. 11. van Heel van het 5e; M. Feikcma van hot 5o, G. II. Hindriks van het Ie; R. E. Laan van het 5e: W. J. G. Aalders van het 4e; F. W. Kottc van het 5e; J. van Cattcnburch van het 5e; M. Pelingk van het 5e; S. W. A. baron van Voorst van Lijnden, van het korps rijdende artillerie; A. H. Buddingh, van het Se reg. veld-art.; jhr. A. van Ot ters van bot 7e: T. A. van Maanen van het 2e; B. H. Engberts, van het 7e: J. D. Flcs- seman van liet 2e; II. A. J. C. Muijser, van het Sc; b. bij den staf van dal wapen; tot re- scrve-eerste-luitenant voor speciale dien sten. do resorve-tweede-luitcnants voor spe ciale diensten ir. G. J. van Aken en dr. A. F. P. J. Claasseu. beiden van dien staf; IVe. bij het dienstvak der militaire ad ministratie tot reserve eerste luitenant bij hun tegenwoordig korps de reserve tweede luitenants P. van Ketel van korps ponton niers cn torpedisten; M. Plaizier van 2c reg. veld-art.; F. J. E. M. Verhagen van 6e reg. inf.; A. H. Bisschop van korps ponton niers en torpedisten: II. Hietbrink van 11e reg. infanterie; W. K. II. le Fèvre van 4e reg. veld-art.; J. H. Tieleman van 4e reg. inf.; J. K. Hemmes van de schoolcompag- nio van don motordienst; L. II. Niënhuys Mulder van 6e reg. veld-art.; W. A. J. Wolf van reg. wielrijders; II. Esselink van 20e reg. inf.; J. Blokker van 2e reg. onbereden artillerie; II. W. Eykelboom van lSe i'cg. inf.; T. XI. Ilovius van reg. wielrijders cn L. Dekker van 7o reg. inf.; benoemd bij bet reserve-personeel der landmacht, bij het personeel van den ge neeskundigen dienst tot reserve officier van gezondheid der tweede klasse do heer J. Bos, arts: op hun verzoek eervol ontslagen uit den militairen dienst, met ingang van 2 Dec. 1931 de reservc-ccrstc-luitcnant van de mi litaire administratie S. C. Franken van het 9e reg. inf. cn met ingang van 3 Dcc. 1931 de reserve eerste luitenants W. de Heer, van het 4e reg. inf. cn A. van Driel, van het 2c reg. veld-artillerie; benoemd met ingang van 30 Nov. 1931 bij het reserve-personeel der landmacht, bij het wapen der artillerie: lo. tot reserve-kapitein bij hun tegen woordig resiment of korps de rcserve-cer- ste-luitenant ir. S. L. Groenowoud. H. J. Fiegmund, H W. Sperna Weiland, R. P. Wecrsma, J. V. Tas cn J. Schouwenburg, resp. van Se veldartilcric, het korps pon tonniers en torpedisten, het korps lucbt- doelartillerie en het 5c, het 6e en het 7e reg. veld-artillerie; 2o. bij don staf van het wapen, tot reser ve-kapitein voor speciale diensten de res.- eerslc luitenants voor speciale diensten J. N. Jonas, W. II. Smits, J. Jacobs, L. Kloek, allen van dien staf. Oude dame van de trap de- vallen en overleden 's-G r a v e n h a g c, 4 Dec. Hedenochtend elf uur zag een melkbezorger, die aan de woning van een klant aan het Spui no. 242 tevergoefs had aangebeld, achter do op een kier staande buitendeur van deze woning de ongeveer 80-jarige bewoonster, mevr. W. met een hoofdwonde bewusteloos in de gang liggen. Hij waarschuwde onmiddellijk den G.G.D. en de politic, doch de vrouw bleek reeds te zijn overleden. Aanvankelijk werd, op geruchten van bu ren, aan een misdrijf gedacht, zoodat de politie een minutieus onderzoek instelde. Als resultaat daarvan kan worden mede gedeeld, dat hier slechts van een ongeval sprake kan zijn. Mevr. W. moet in den och tend cenigc boodschappen hebben gedaan, blijkens toen door oen beroerte te zijn ge troffen cn van do trap gevallen, daarbij zich aan het touw van de voordeur nog trach tende vast te grijpen, hetgeen tengevolge had, dat de voordeur opensprong. Zonder tot bewustzijn to zijn gekomen is zij na den val overleden. Een bedrag aan geld werd in de woonka mer onaangetast bevonden. Ten overvloede heeft in het Ziekenhuis Zuidwal een sectie-onderzoek op het stof felijk overschot hedenmiddag plaats gehad. Dit heeft de bovenstaande lezing vart het ongeval bevestigd. TWEEDE KAMER Regeling van den kinderarbeid in den landbouw over: tt 'ogen Besloten wordt Dinsdagavond te behan delen de begrooting van Binnenl. Zaken Cn Landbouw en Donderdagavond de be grootingen Wegenfonds en Staatsmijnon. De lieer v. d. Houwen trekt zijn motie be treffende coöperatieve verbruiksvereenigin- gen, ingediend bij de begrooting van Fir nanciën, in. Na aanneming van eonlge kleine wets ontwerpen wordt voortgezet de behandeling der begrooting van Arbeid, Handel en Nij verheid. Minister Verschuur vervolgt zijn rede Hij zegt dat men in dezen crisis zijn cischcn moet matigen. Uitbouw van de 6oeiale ver zekering b.v. is thans uitgesloten. Maatre gelen, die geen of weinig geld kosten wor den ter hand genomen. Daarnaast moet krachtig gehandhoofd worden hetgeen op sociaal gebied bereikt is. Door de economi sche inzinking wordt toepassing van de ar beidswet, op kantoren uitgesteld. Spr. hoopt tot een regeling te komen tot bcschorming van kinderen buiten fabrieken en werk plaatsen. Aan bescherming van den land arbeid kan nu niet worden gedacht. Do regeering overweegt wel een regeling van den Kinderarbeid in den landbouw. Over verlenging van werktijd wördt niet gedacht. Den arbeid der gehuwde vrouw in het bedrijfsleven acht spr. zeer schadelijk. Een te algemeen verbod zou den nood ver ergeren. Spr. zal overwegen of de brood bezorging een uur vervroegd kau worden Do arbeidsinspectie werkt zeer intens, maar kan niet iedere overtreding voorkomen. De verbindendverklaring der collectie arbeidsovereenkomst is geenszins afbesteld maar moet thans wachten. Do hoor Snoeck II enkemans be pleit ouderdomsvoorziening ten aanzien van hen. die zich niet meer vrijwillig kun nen verzekeren. Dr. Vos dringt aan op meer vereenvou diging der sociale verzekering. De hoer Hermans dringt aan op rijks subsidie voor het mijnwerkersfonds. De heer Kupers bepleit Staatspensioen en technische herziening der ziektewet. De heer D u y s vraagt sociale voorzie ningen voor kieino landbouwers (zelfstan digen) en dient een motie in om hem. die minder dan 1500 gulden inkomen hebben vrij te stellen van betaling van premie voor sociale verzekering. Deze motio wordt behandeld op een nader te bepalen dag. Do heer Oud meent, dal de ouden van dagen niet kunnen worden geholpen zon der over te gaan tot Staatspensioen, De hoer Kuiper dringt aan op afdoen de verzorging van ouden van dagen. De heer Drop sluit zich aan hij den heer Hermans. Minister Verschuur zou do kwestie der ouden van dagen lot een oplossing ge bracht hebben indien niet do crisis ware ingetreden. Daarmede zou een bedrag van 40 njillioen per jaar gemoeid zijn. Verschil- 'ende opmerkingen, zal spreker nagaan. Wanneer de mijnwerkers onder de Ziekte wet zouden worden gebracht, zou het Miju- werkersfonds gedesorganiseerd worden. Een technische herziening van de Ziekte wet is binnen 4 maanden tegemoet te zien. Een regeling der huisindustrie is zeer moei lijk in dezen tijd. Do vergadering wordt verdaagd. DE ZAKELIJKE BEDRIJFSBELASTING. Do Minister zal het toejuichen, als steeds meer gemeenten haar niet meer holten. lil de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer nopens zijn begroeting, zegt do minister van Binnenl. Zaken en Land bouw, dat uit een ingesteld onderzoek ie gebleken, dat de zakelijke bedrijfsbelasting inderdaad voor de daardoor getroffen be drijven bezwaren liceft. In verband hier mede zal de minister het dan ook siochta toejuichen. Indien de gemeenten, die deze belasting niet meer heffen, in aantal toe- nomen. Nochtans meent hij geen voorstellen tot wijziging van do Gemeentewet op dit punt te kunnen doen, aangezien do tijd niet gun stig is om aan de gemeenten een bron van inkomen te ontnomen. Het is een betreu renswaardig fc it, dat dczelfdo tijdsomstan digheden, welke uit een oogpunt van het bedrijf afschaffing van do belasting hoogst ivenschelijk maken, de plaatselijke besturen cr toe kunnen noodzaken naar dit middel le grijpen. Een hofmeester doodgestoken Rotterdam, 8 Dee. De 23-jarige mess- roombediendo W. T. gedetineerd, die te recht gestaan had wegens zware mishan deling van den hofmeester C. I. v. d. Berge, den dood ten govolgo hebbend, is door de rechtbank veroordeeld tot 8 maanden ge vangenisstraf, met aftrek van den tijd in prevontiovo hechtenis doorgebracht. Aon boord van het s.s. Delfshovon had verdach te oneenigheid gekregen met den hofmees ter, die hem do geheele reis reeds bad ge sard en geplaagd. In zijn opgewondenheid, die nog werd verhoogd doordat de hof meester hem verhinderde zijn beklag bij den kapitein te doen, had verdachte den hofmeester met een mes in don bovenarm gestoken, waardoor zoowel bovenarmslag ader als okselslagadcr werden doorgesne den. Tengevolge van het groote bloedver lies was v. d. Berge overleden. De rechtbank nam aan dat de dood van het slachtoffer geweten moest worden aan de omstandigheid dat het schip, dat zich in de Golf van Mexico had bevonden, nog negen uren moest varen, alvorens de ge- wondo naar een ziekenhuis kon worden ge bracht. Het O.M. had (egen verdachte 2 jaren ge vangenisstraf gecischt. E letter w Rtar 26—11 S—12 S—12 26—11 S—12 27—11 29—11 30-11 1—12 2—12 3—12 4—12 1 V Amsterdam Boedapest Belgrado of Amsterdam Parijs Marseille Rome Brindisi Athene Mersamtrub Cairo Ghaza Rutbavvelis Bagdad Basra Boeshir Dj ask Karachi Jodpoer Allahabad Calcutta Akyab Rangoon Bangkok Kohiak Penang Medan Palembang Batavia Bandoeng 4—12 3—12 2—12 1—12 30—11 29—11 :8—11 27—11 27—11 In Europa kan thans uit tweo routes ge kozen worden. Beiden zijn achtereenvol gens In bovenstaand staatje opgenomen Vertrek van het eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 3 December 1931 Het vliegtuig Raaf is Vrijdag niet uit Jarscillc vertrokken. Voor St. Nicolaas. Practlsche Geschenken. ZIET ONZE ETALAGES. LIJK OPGEHAALD. Rotterdam, 3 Dcc. Gisteravond om streeks 9 uur stond aan de Nassaukade te Rotterdum een hengelaar te visschen. Plot seling meende hij iets gevangen te hebben, maar daar bet ophalen van den hengel zeer moeilijk ging, porde hij met een stok naar den bodem. Hierop kwam het lijk van een man bovendrijven, dat later door de politie werd herkend als dat van den 61- jarigen L. W. Tas, gewoond hebbende in de Mamixlaan. Later kon worden vastge steld dat deze op dezelfde plaats aan het visschen is geweest en toen, zonder dat iemand het gemerkt heeft, te water is ge raakt en verdronken. Het lijk is naar de begraafplaats Crooswijk overgebracht. *T m :^A Vrouw..Nu beste, we zijn er bijna. Ik moet nog naar eén cadeautje koopen en dat is voor Jou. Wat zou je nu eigenlijk het liefst willen hebben 7" Man „Een kruiwagen alsjeblieft." .(Humorist),

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 6