DE TOLLEN TE MAARTENSDIJK BEZUINIGING OP HET ONDERWIJS HET STANDPUNT VAN HET GEMEENTEBESTUUR TWEE CREDI2TEN VOOR WERKVERRUIMING i Men wil graag van de tollen af Ze zün geen goudmijn Maartensdijk. Da Burgemeester de heer V. van der Voort van Zijp, heeft one het standpunt toegelicht dat bet Ge meentebestuur ten opzichte van de tollen inneemt. „Ik heb den indruk gekregen, aldus de Burgemeester, dat men in het land denkt dat de tollen voor de gemeente een goud mijn zijn. SO.OOO gulden per jaar vindt men een zeer hoog bedrag; het is het hoogste cijfer dat we tct nu toe bereikt hebhen. Toen ik zeven jaar geleden hier kwam, he liepen de inkomslen 14.000 per jaar; het spreekt vanzelf, dat de toename van het verkeer een verhooging der inkomsten heelt veroorzaakt. Doch als men dit lijstje van uitgaven ziet. dan blijkt dat het geid niet in de gemeentekas stroomt. Wij beste den aan onderhoud van den weg en de daarop uitkomende wegen: 44.000 gulden. Aflossing ieening 15.000, loon wegwer kers 5-100; salaris 2 tolgaarders 4000; rente 1500; verzekering en pensioenen 1750; Controle 000; onderhoud tolhuizen j 600. De uitgaven bedroegen dit jaar dus een 72.500. Ik schat de inkomsten voor het volgende jaar belangrijk lager dan voor dit jaar. Het verkeer zal afnemen omdat er minder autobezitters in dezen tijd van on gunstige eeonomisehe omstandigheden zul len zijn en het parool „Mijdt Maartensdijk" zal ook schade doen. Als wij minder dan J 75.000 ontvangen, moeten wij du3 al een belangrijk bedrag bijpassen. Wij willen gaarne van de tollen af, maar de provincie Leeft ons dat onmogelijk gemaakt. Kort voor de najaarszitting van 1930 werden wij door Gedeputeerde Staten van Utrecht uit- genoodigd tot een bespreking, aangaande di> tollen. Zij wilden gedurende de zeven jaren, vóór de nieuwe Rijksweg er zou zijn, het onderhoud van den thans bestaanden weg op zich nemen wij behoefden hiervoor geen bijdrage te geven. Do gemeente moest echter na dien tijd gedurende 5 jaren het onderhoud voor hare rekening nemen en vervolgens zou het gemiddelde ven de kos ten over die vijf jaren, gekapitaliseerd, aan de gemeente worden uitgekeerd. Wij de gemeente en B. en W. vonden het te riskant op de voorwaarde aangaande de vijf jaren in te gaan, want het verkeer kan in die jaren zoo toenemen, dat de kosten van het onderhoud zoo stijgen, dat we aan de uitkeering van het gemiddelde te kort zouden komen. Wij hebben dit in December 1930 bericht. Een jaar later, wederom kort voor de najaarszitting, kreegen we het te lefonisch verzoek om naar Utrecht te ko men. Wij gingen den 16den October, Vrij dag. Gedeputeerde Weitkamp vroeg hoe het stond met de tollen. Wij antwoordden dat we eerst den Raad wenschten te hoo- ren, alvorens een mededeeling te kunnen doen of ons standpunt gewijzigd was. Deze gedeputeerde wenschte voor den volgenden Dinsdag antwoord. Hij was zeker in de Statenzitting vragen wachtende naar zijn bemoeienissen in het afgeloopen jaar. Ten zilnen pleziere heb ik Zaterdag een spoed zitting van den Raad gehouden en deze verklaarde zich bereid afstand van de tol len te doen onder de voorwaarden dat de Provincie het restant van de geldleenlng voor den Groenekanschen weg 25 0001 zijnde nog 15.000 gulden zou overnemen en een jaarlljksche uitkeering van 3300 gul den zou geven voor het onderhoud van on zen dorpsweg, die uitsluitend lijdt door het doorgaande verkeer. Ook wilden wij bij in gebruik nemen van den nieuwen weg een regeling van de vergoeding van den oude weg, zoeals Gedeputeerden dit ver leden jaar hadden voorgesteld Deze is. als de andere voorwaarden, waartoe ook nog behoort een uitkeering ineens van 1600 aan wachtgelden, worden ingewil ligd voor ons than3 te aanvaarden. Wij mogen in dezen tijd gconerlei risico loopen. Drie van do hoogst aongcslagenen hebben onze gemeente verlaten. Gedeputeerden hebben gemeend op onzo voorwaarden niet te moeten ingaan en de commissio uit de Staten, die het wegen plan heeft nagegaan, heeft zich hierbij neergelegd, blijkens een algemeen persbe richt, dat dienaangaande Is uitgegeven. Ik rrieen dat Maartensdijk zich tegenover do automobilisten niet te verwijten heeft. Toen ons destijds bleek, dat de tarieven te hoog werden geacht, hebben wij ze verlaagd. 20 '.ent voor een auto, 50 cent voor een vracht auto en 20 cent voor een autobus is niet te duur, vooral als men in aanmerking neemt dat de laatste veel slijtage aan don weg veroorzaakt. Zeker, deze bedragen zijn dub bel te rekenen omdat er twee tollen zijn. doch bot is een lange weg on de onder houdskosten zijn hoog. Ik ben dan ook niet van plan, mij door luidruchtig optre den to doen intimidocren. Ten tijde van d-» Muldertol heeft de ac'ie van Floris Vos veel navolging gehad; ik heb toen In hot orgaan van de K.N.A.C. oen uiteenzetting van de feiten gegeven en wij hebben sinds dien geen klachten meer gehoord. Een paar weken geleden zijn de menschen blijk baar geschrokken van het bericht, volgens hetwelk de tolheffing in de eorstc jaren niet zal worden opgohovcn, tongovolge van het uitstel in den aanlog van den nleuWbn Rijksweg, een weg dia trouwens volkoman overbodig fs. Het zou mijn Inziens Juister zijn geweest in.-rien de heeren van het Co- aaite van actie zich tot mij gewend had-. den, alvorens hun befaamde tolbestorming te ondernemen. De wanordelijkheden die de tweede maal zijn voorgevallen, zijn als uil- vloolsel van do gewekte ontstemming te beschouwen. Voor de derde maal zal ieder die de oponbaro ordo wcnscht te verstoron, mij gerood vinden. Ik ben ook niet van plan rnijn veldwachter, die zijn plicht doet, te laten beleedigen. Van de uitnoodiging om in do openbare vergadering, welke Dins dagavond wordt gehouden, te verschijnen, zal het gemeentebestuur geen gebruik ma ken, evenmin van de gelegenheid welke men het van die zijde wil bieden, om over ons standpunt besprekingen te voeren. On ze heffing van tolgeld berust op een ge meentelijke verordening, welke sinds 1SS0 toen de gemeente den weg overnam, her haaldelijk door de Kroon is goedgekeurd; het laatst in 1922 en toen voor onbepaalatn tijd. Alleen langs weitelijken weg is do kwestie te regelen; nu ovorleg geen resul taat heeft gehad, zou do weg van een apar- te wettelijke voorziening moeten worden bewandeld, hetgeen tijd vordert. Onzerzijds zijn wij echter voor een spoedige oplossinv te vinden wij hebben dit den Minister van Waterstaat roeds doen weten. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKE NVOOR GOOILAND. Voortgezette actie voor de zomervacantieveranderiog. Hilversum. In de op Donderdag 10 December j.l. gehouden vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gooiland te Hilversum werd besloten de begonnen actie inzake zomervacantieveran dering. ondanks het aanvankelijk afwij zend oordeel van den Minister van Onder wijs, voort te zetten. Wat betreft een bij de Kamer binnenge komen klacht betreffende het herhaaldelijk voorkomen van onware mededeel ingen bij aankondigingen van publieke veilingen, door welke mededeelingen het publiek wordt misleid en de Middenstand schade lijdt, werd besloten zich in verbinding te stellen met den Mlddenstandsraad. De Kamer besloot zich geen partij te stel len met betrekking tot het aanhangig ge maakte wetsontwerp op de Uitoefening der Artsenijbereldkunde, ten aanzien waarbij groot verschil van meening bestaat tus- schen de Drogisten-organisaties en den Bond van Groothandelaren in het Pharma- ceulische Bedrijf eener-, en de Neder!. Maat schappij ter Bevordering der Pharmacie an derzijds. ONTSPANNING VAN JEUGDIGE WERKLOOZEN Installatie eener commissie te Hilversum. Hilversum, 12 Dec. Gisteravond heeft de wethouder van Sociale Aangelegenhe den, de heer B H. A. Allessie, namen3 het gemeentebestuur ten Raadhuize geïnstal leerd een uit de burgerij gevormde commis sie voor ontwikkeling en ontspanning van jeugdige werkloozen. Bij acclamatie werd tot voorzitter der Commissie benoemd de heer If. Cleijndert, lid van den gemeenteraad. Naast den heer Cleijndert zijn In het Dag bestuur benoemd de heeren B. H. Stok man, lid van den gemeenteraad, (vertogen- RAAD VAN HILVERSUM Uitvoering van het 18e ge meentelijke bouwplan De begrooting Hilversum, 14 December. In de Maandagmiddag gehouden raadsvergade ring kwam om. ter tafel een voorstel van U. en W. lot het treffen van verschillende maatregelen om tot bezuiniging te geraken op do kosten van het voorbereidend onder wijs. De beer v, d. H e y (S.Dnoemde dit voor stel een aanval op het onderwijs. Op hot oogcnblik, zeide spreker, geldt hot alleen hot voorbereeidend onderwijs, maar als wij ons niet hiertegen verzetten, dan zal stellig later gepoogd worden ook bij hot L.O, het aantal leerlingen per klas te vorhoogen. Men ts er altijd trotsch op geweest dal Hilversum t.a.v. deze zaak een voorbpeld gaf aan de andere gemeonten. Steeds heb ben B. en W. zich daarbij op het standpunt gestold, dat bij hot voorbereid onderwijs het aantal leerlingen per klas kleiner moet zijn dan bij het l.o. Nu willen B. en W. het grootcr maken en dit, terwijl er thans reeds 37 kleuters in een klas kunnen zitten, men wil het zelfs opvoeren tot 45. Spr'e fractie, die wol bezuinigingen wil aanvaar den, waardoor hot wezen van bet onderwijs niet wordt aangetast, kan met dit voorstel niet meegaan. Do beer Gunning (V.B.) wil het voor stel baoordeelen naar zijn eigen mérites en naar de omstandigheden en niet naar let» wat men in de verte meent te zien Spreker doet vr.-jr niemand onder in lirfde voor het kleuteronderwijs, en daarom was dit voor- woordlger van den Hilversumschen Be stuurdersbond) secretaris, J. Saras (R.-K. Werkliedenvereenlglng) penningmeester, J. Ek (Volksuniversiteit) en N. Dekker, lid van den gemeenteraad (Chr Besturenbond). Tevens hebben In de commissie zitting do heeren S. E. Ramondt, voorzitter Afd Hilversum, Ned. Padvinders, ds. Diederiks dr. Kruijswijk, kapelaan Hendriks, KooiJ- man, directeur Ambachtsschool, van der lloff, directeur R.K, Nijverheidsschool, Rein ders, directeur gem. dienst Soc. Aangelegen heden, Dekker, directeur Sportpark, Bruyel (Chr. Volksuniversiteit), Tiolenburg (R.K Volksuniversiteit) en voorts nog als verte genwoordigers van den Hilversumschen be- stuurdersbond de heeren C. Moerman, H. de Nooij, Vollema en Frankfort, als verlegen woordigers van den Chr. Besluurdersbond de heeren Jungerius. Gortenmulder, Tolle naar en Trappenburg en als vertegemvoor- dgers van de R.-K. Werkl. Vereen, de hee ren F. A. Beemer. L. van Dalen, Reijerso en Ruiter. DE TOLLEN TE MAARTENSDIJK. Maartensdijk. Zooals bekend wend den de A N.W.B. en de K.N.A C. zich dezer dagen andermaal tot een aantal colleges om een zeer spoedige opheffing van de bei de tollen op den wee Utrecht—Htivensum onder de gemeente Maartensdijk te bevor deren. Van het ganu-ontcbestuur van Maar tensdijk ontvingen genoemde vereenigin gen bericht, dat do kwestie van opheffing der tollen ernstig zijne aandacht heeft, en dat het niets liever wenscht Jan een bil lijke oplossing van het tollenvraagstuk Aangezien bet zou worden betreurd, dat de tollen nog een zes- of zevental jaren zou den moeten blijven beslaan, heeft dat ge meentebestuur aan don minister van Wa terstaat verzocht het ten spoedigste een be spreking over deze zaak willen toestaan. EEN WILDRIJK JACHTVELD. Geen regel zonder uitzondering. Barneveld, 12 Deo Hebben we on langs geschreven, dat het jachtveld in deze streken over het algemeen dit seizoen slecht van wild voorzien is, thans kunnen wij melden, dat het landgoed „De Schaffe- iaar" alhier te dezen opzichte een gunstige uitzondering maakt. In het begin dezer week toch werd op genoemd landgoed een drijfjacht gehouden, waarop met zeven ge weren 230 stuks wild werden geschoten, ter wijl een paar dagen later op een kleinere jachtpartij, waaraan .slechts vtjf heerenja gers deelnamen, de wildbuit zelfs 210 stuks bedroeg. BETONWEG LOOSDRECHT-HILVERSUM. Wielrijders mogen alleen op de nevengelegen fietspaden rijden. Loosdrecht. Dó'or het Provinciaal be stuur dezer provincie worden, jn overleg niet dat van Noord-Holland, voorbereidin gen getroffen tot het in het leven roepen in het belang van dé vrijheid en veiligheid van het autoverkeer op den betonweg Loos drecht—Hilversum eenerzljds en van het rij- wielverkeer zelf anderzijds eener gesloten verklaring voor liet verkeer met rijwielen in beide richtingen van de voor het alge meen rijverkeer bestemde rijbaan. Nadat eene verordening In dien geest znl zijn vast gesteld, mogen wielrijders uitsluitend ge bruik rnaken van de fietspaden langs dien weg aan beide zijden aangelegd. stel spreker eerst niet welkom, maar spr acht zich zelf niet zoo deskundig als de autoriteiten op dit gebied, die B. en W hebben medegedeeld, dat er tegen het voor gestelde geen bezwaar is. Wèl beeft men bezwaar tegen de door B. en W. ook over wogen verhooging van den leeftijd. Spreker wfjst hierbij er nog op, dat van da 45 leerlingen per klas er praetjsch nooit meer dan oen 40-tal aanwezig zal zijn. Wat betreft het niet langer houden van een aantal kweelingen zegt spr., dat hij dit a) lang heeft gewenscht. Dit is geen ex ploitatie van kweekellngen, maar een wel daad, bun bewezen. De heer Veon (V.D.) zegt uit veeljarige eigen ervaring lo weten, dat groote klassen het geven van onderwijs bijna onmogelijk maken. Niet alleen la het er haast ondoen lijk do ordo te bewaren, maar het is ook onmogelijk er behoorlijk onderwijs te ge ven. Wat B. en W. voorstellen Is dan ook wel degelijk con verslechtering van het on derwijs; de onderwijzeres komt voor een onuitvoerbare taak te staan. Spr. ontkent, dat de hoofden van de openbare voorbe reidende scholen met het voorgestelde heb ben ingesiemd; neen, ze hebben er zich bij neergelegd, omdat er nu eenmaal bezui nigd moet worden. De heer Brouwer (R.K.) slaat het frö belonderwijs nlel zoo hoog aan als hot 1,0 De fröbelschool Is, althans gedeeltelijk, ook eon bewaarplaats voor kleins kinderen Voor spreker echter zijn slem aan het voa» gestelde geeft, wij hij wel graag weten, hoe groot do er door to verkrijgen bezuiniging zal zijn. Weth. Bakker (Onderwijs) noemt het ovordrevon In het voorgeslelde een aanslag cp bet onderwijs to zien, terwijl B. en W. niet anders bedoelen dan een begin te ma ken met de In dezen moeilijken tijd nood zakelijke bezuiniging. Hol bedrag voor hol voorbereidend onderwijs vormt een buiton powoon zware post voor doze begrooting WIJ weten daarbij niet, welke andere ment regelen de toekomst nog zal elschen. maar daarover behoeft men zich nu neg niet be zorgd te maken. Spreker wijst er op, dat GEVAARLIJK VBRKBERSPUNT IN DE GEMEENTE HOOGLAND. Een verzoek aaa den RUks- waterftaaL Hoogland. Het uitzicht in een bocht van den Rijksweg Amersfoort—Hoevelaken (nabij do splitsing van den weg naar Zwolle) onder da gemeente Hoogland, dicht bij do grens van do gemeente Hoevelaken wordt belemmerd door oon heg aan de zuidzijde van genoemdm weg. welke haag 35 M. lang en 2 M. hoog is. Do A.N. W.B. en da K.N.A.C. verzochten reeds ge- ruimen tijd geleden aan den betrokken hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat om opruiming van deze gezichtsbelemme ring zooveel mogelijk te bevorderen. Dit verzoek werd thans herhaald; in antwoord hierop ontvingen genoemde vereenigingen thans welwillend bericht, dat bedoelde verbetering is olijven ruston in verband met do voorgenomen plannon voor aan leg van nieuwe Wuaron In de omgeving van Hoevelaken, doch dat deze plannen echter niet zoo spoedig verwezenlijkt worden als gedachf, zoodat zijnerzijds het opruimen van de heg zal worden voorgestaan. Met den betrokken eigenaar ziin do onderhan delingen reeds geopend. NED. NATUURHISTORISCHE VER. Oprichting »snor afdeeling Soest. Soest. Vrijdagavond waren oen aantal dames en heeren samengekozen ten huize van den heer Stoof, Nieuweweg 111, om (e komen tot de oprichting van een afdeeling Soest van do Ned. Natuurhistorische Ver- eeniging. Nadat de lieer Rinko Tolman allen wol kom had geheeton, in het bijzonder dr. Joh. H. van Burkom, algemeen voorzitter van deze Vereeniging, werd een en ander mede gedeeld over de contributie, die drie gul den bedraagt en waarvoor men maandelijks het mooie tijdschrift „Natura" ontvangt. Daarna werd een voorloopig bestuur ge kozen. Bij acclamatie werd ais voorzitter aangewezen de heer Itinke Tolman, terwijl verder in het bestuur zitting hebben de dames Stoof. Kronenberg en de heeren van Asselt en Schuts. Statuten en een huishoudelijk reglement zu|len worden opgemaakt. Er zijn reeds 27 personen tot de afdeeling Soest toegetre den Daarna verkreeg de heer dr. Van Bur kom het woord, die een en ander over de Vereeniging mededeelde: de oprichting in 1901, bet doel, wat zij doet, haar ontstaan, enz. Dank werd nog gebracht aan den heer Rinke Tolman, die het initiatief voor de op richting van deze afdeeling had genomen Ten slotte vertelde de heer Van Burkom nog over do aanpassing der vogels, waarbij piooje en duidelijke lantaarnplaatjes wer den vertoond. Nadat de heer Van Burkom was vertrok ken. vertoonde de heer Stoof nog een drietal aardige films, natuuropnamen, zoowel uit ons land als uit het buitenland. Met een woord van dank aan gastvrouw cn gastheer werd deze eerste vergadering circa half elf gesloten. RIJWIELPAD RIJKSWEG VOLLENHOVEN—AMERSFOORT. Huis ter Helde. Nogr aanleiding van een desbetreffend van den A.N.W B en de K.N.A.C. uitgegaan verzoek deelt do be trokken nrrondissementsingenieur van den Rijks waterstaat welwillend mede. dat een dezer dagen zal worden aangevangen met ook in Amsterdam, dat zooveel voor het voorbereidend onderwijs doek 40 leerlingen per klasse worden toegelaten. Een verslech tering van het onderwijs acht spreker dit niet, wèl zal er van de leerkrachten iets meer worden gevergd. De bezuiniging zal per jaar 9750 gld bedragen. De heer Verbeek (R.K.) zal legen bet voorstel stemmen. Spreker vindt de eerste grondslag voor het onderwijs nog niet eens goed gonoeg en wil daarom niet meewer ken aan eon verslechtering- Wethouder Bakker bestrijdt den heer Verbeek zeer scherp. Niemand anders in dezen raad durft zoggen, dat het onderwijs in Hilversum niet op een hoog peil staat En het tegenovergestelde is dan ook waar. Het voorstel van B. en W, wordt ten slot te met 14—13 stemmen aangenomen, Z.h.st. wordt aangenomen het voorstel van B. en W, om den heer A. Gonbi'z ie benoemen lot tijdelijk teeraar in de licha melijke oefening aan de hoogcre burger school. De gowone dienst over 1930 wordt voor loopig vastgesteld in ontvangst op 8.212.364.-, in uitgaaf op 7793.680-, aizoo mot een batig saldo van 448.684.—. Aangenomen wordt het voqrstel, B. en XV. te machtigen In 1932 kasgeld op to ne men tot een maximum bedrag van 2.000.000 gulden tegen een jaarlijksche rento van ten hoogste 2 prt. hoven het promessen-disconto van do Noderlandsche Bank. Voorts worden B, en XV. gemaohtlgd tot het aangaan van oen leening, groot 2.000.000 vulden tegen oen door hen to bepalen ren tevoet. Besloten werd tot uitvoering van het 18e gemeentelijke bouwplan, omvattende 45 ar beiderswoningen. Hiervoor werd een cro diet verleend van 169 500.—. Aan don gemoenielljken dienst voor maal schappelijk hulpbetoon werd een tweede suppiotolr subsidie verleend, groot 82.000. Voor werkverruiming werd een twee'al rredjeten verleend, groot 12700 en 5500 Voor don aanleg van een rijwielpad langs tien Ulrochischestraatweg werd een crediot van 7900 toegestaan. Hierop werd een aanvang gemaakt rooi de behnndoling der bcgrooting voor 1Ö32. De heer v. d. Brink (a r.) drong, in verband met de moeilijke positie van den mlddenstund, er op aan. dat de gemeente veen worken in eigen beheer zat ultvoeran: tvel moet bU gemeentewerk als voorwaarde wordon gesteld, dat zooveel mogelijk Hil sorsumsche arbeiders zullen worden te werk gesteld. den aanleg van een afzonderlijk gelegen rij wielpad op een wegvak van 1 K.M. lengte luasrhcn Voilenhovon en Hute ter Heide, In aansluiting aan Huls Ier Helde. Voorts zal binnen zeer korten tijd ook een aan vang worden gemaakt mot de verbetering van den rijweg op bedoeld wegvak. DE TE BARNEVELD GEVANGEN BUIZERD IN VRIJHEID GESTELD, Dank zij den Invloed der pen, Barneveld, 14 Doe. Ons doel, om het vangen van een buizerd door publi catie in het Utrechtech Dagblad onder de oogen van leden der Vereeniging tot be scherming van Dieren te brengen, Is be reikt. Nadat bedoeld bericht in het Och tendblad van 10 dezer was opgenomen, ont vingen de burgemeester en de majoor der rijksvoldwacht alhier dienzelfden avond al een schrijven van een dierenvriend met verzoek de noodlge stappen te doen om, zoo mogelijk, den vogel voor levenslange opsluiting te beschermen, aan welk ver zoek beldo autoriteiten aanstonds hebben voldaan. Uit dit onderzoek is gebleken, dat de buizerd intu6schen reeda nasr iemand te Woudenberg was gezonden, dpch gelukkig bleek deze een opvolger ie zijn van het door bovengenoemde vereeniging b(j den ingang van wandelparken enz. ge plaatste verzoek: „Behandel de dieren met zachtheid, 6paar de vogels" Hij heeft na- menlijk dèn buizerd, die door de klem, waarin hij was gevangen, niet noemens waard verwond was, in vrijheid gesteld, zoodat onze vrees, die het arme bee6t tot levenslange cel6traf, of wel ter dood zou worden veroordeeld, gelukkig niet bewaar heid is geworden. DE KWESTIE STORMVOGELS. r Gestreng onderzoek gaande. Naar aanleiding van het feit, dat de ver eeniging Stormvogels geschorst is en des wege Zondag niet heeft kunnen spelen te gen West-Frisia, hebben wij een onderhoud gehad met den hoofdconsul van den K.N. V.B., den heer Boeljon. die ons het vol gende mededeelde: Bij den, do vorige week te Amsterdam gespeelden wedstrijd Ajax—Stormvogels, een wedstrijd, welke voor de bezetiing van de eerste plaats in afdeeling f van het hoogste belang was, hebben zich ernstigo ongeregeldheden voorgedaan. Naar mén' ons van moer dan oen zijdo mededeelde, moeten do Stormvogels voor de volie 109 proeent voor deze ongeregeldheden aan sprakelijk wordep gesteld. Door bet Bondsbestuur wordt naar dezd aangelegenheid een uiterst gestreng onder zoek ingesteld, hetwelk op dit oogenbiik nog niet is beëindigd. Toch schijnt dit on derzoek reeds tot op heden zooveel bezwa rende omstandigheden tegen de IJmuider club te hebben opgeleverd, dat het bonds bestuur Zaterdagavond op grond hiervan meepdc, lot maatregelon te moeten over gaan. (Vad.) VOETBAL. EXTRA-WEDSTRIJD TEGEN BELGIË. Het internationale programma veranderd. Naar de Brusselscbe eportcorrespondent van het Handelsblad meldt, hoeft de Bel gische Voetbalbond toegestemd in een ver zoek van den K.N.V.B. om een extra-wed strijd tegen België. Daarvoor is de wed strijd België—Frankrijk verdaagd. De data zijn nu: 14 Februari Nederland— België20 Maart België—Nederland, in plaats van NederlandBelgië; 17 April Ne derland—België in plaats van België—Ne derland. De wedstrijd Belgic—Frankrijk is vast gesteld op 1 Mei. Dammen, A-D.V, II—O.G. IIA 5—S. Ben spannende wedstrijd. In Sociëteit „Concordia" speelde A.D.V. II gisteravond voor de tweede klasse U.P.D.B. tegen O.G. II (groep A) uit Utrecht. Het w as een strijd tusschen twee volkomen ge lijkwaardige groepen, waarbij onze stadge- nooten zc-lfs een tijd lang de beste papieren hadden, doch door blunders in het eind spel gingen een paar partijen geheel onver wacht verloren. Beide ploegen waren volledig. Voor A.D.V. werd gewonnen door de heeren v. Colmjon en. v. Surksum, terwijl do heer v. d. Starrd remise maakte. Wij verwaohtcn. dat. dit A.D.V.-zevenlal in de komende matches nog wel overwinningen zal weten te be halen, ondanks don tegenslag van gister avond. Do gedetailleerde uitslagen ziin: A.D.V. 11 O.G. IIA A. Ploeg—Kooymans 0—3 A. v. d. Starre—v. Beek 1—1 G. Sla pperahoef—Bergveld 0—2 H. v. Hüük6loot—Harderwijk 0—3 C. v. Colpijon—Lagerweij 0 F, Kramer—v, Ommen 0—3 G. v. Surksum—v. Gorkum 3—0 5-9 A.D.V. I zal Donderdagavond as. in Utrecht do gast zijn van do R.K.U D.V. Onzen stadgenool.on zal daar aan dea Springweg een zware wedstrijd wachten, j SCHAKEN. HILVERSUM—AMERSFOORT. Voor de competitie van don Noderland- schen Schaakbond spelen morgen te HU- verwint Amersfoort I en II, reep. togoa Hilversum I en IL -!_

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 10