WERKVERSCHAFFING TE SOEST PIANO'S ORGELS Fa. R.v. d. BURG RADIOPROGRAMMA RAAD VAN BARNEVELD Een Kerstgave voor de werkloozen GEMEENTERAAD VAN HILVERSUM Verhooging der opcenten van 30 op 40 UITVOERING VAN BUITEN GEWONE WERKEN WERKL0OZENZORG TE SOEST BECHSTEIN MANNBORG Vraagt catalogi en condities aan bij de olllcleele vertegenwoordiger Arnh.straat. Zaterdag 18 December. Huizen 1875 M. K.R.O. 8.009.15 Morgcnconccrt. 10.0011.30 Hot Trio o.l.v. Piet Lu6ten- houwer. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje ver zorgd door den Zeereerwaarden Pastoor L. H. Perquin O.P. 12.151.45 Lunchconcert door Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. I.45—2,15 Gromofoonmuzick. 2.304.00 Kinderuurtje, verzorgd door: mevr. Sophie Nuwenhuls van der Rijst on mevr Corrie Marres van der Ven. 4.004.15 Nieuwsberichten in bet Espe ranto. 4.155.00 Gramofoonmuziek. 5.005.45 Concert door bet Harmonie orkest en het Klaroenenkorps der Oranje- N'assaumijnen te Heerlen, beiden onder lei ding van den heer H. Bastin. 5.45—0.05 Journalistiek weekoverzicht door^Paul de Waart. 6.05—6.40 Vervolg concert. 0.40—7.10 Cursus in Esperanto door P. Heilker (XII). 7.10—7.30 Spreker Dr. R. N. M. Eykel. 7.15—8.00 Sportpraatje van de R. K. F. Spreker J Castelein. 8.00—11.00 Populair concert door het Sa lon-orkest o.l.v. Marinus van 'tWoud 9.00 Nieuwsberichten van bet Persbu reau Vaz Dias. II.0012.00 Gramofoonfuziek. Hilversum 298.2 M. V.A.R.A. 6 15—7.00 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper. 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen o 1. v. G. Kleerekoper. 8.01 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R A. 10.15 Uitzending voor de arbei ders in de continubedrijven, met medewer king van Het Heldenkwintet. Kees Bak ker. voordracht P. Danz, voorzitter Alg. Ned. Metaalbewerkerebond, toespraak. 12.01 Middagconcert door septet o.l.v. Is. Eyl. Afgewisseld door gramofoonmuziek. 2.15 Kwartiertje voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Uitzending van de receptie der Ned Arbeiders Sportbond ter gelegenheid van het 5-jarigbestaan. 3.30 Kamermuziek met medewerking van 9 leden van de Hollandsche Kamermuziek- vereeniging, o.l.v. Tibor Harsanljl. ■4.10 Actueel allerlei, te verzorgen door het Nederl. Verbond van Vakverenigin gen. I.25 Beoefening der Huismuziek, samen werking tus6Chen huiskamer en studio. 4.15 S.D.A.P. kwartiertje. Spreker W. Drop, 5.00 Vooravondconcert door het Mando line-ensemble o.l.v. Joh. B Kok. 5.30 Lezing te houden door Dr. J. M. Ro mein over „Het Mandsjoerijsche geschil." 6.00 Vooravondconcert (vervolg). 620 Litterair halfuurtje door A. M. de 'Jong. 6.50 Volksliederen door de zanggroep De Wielewaal, van de Amsterdamsche A.J.C., o.l.v Piet Tiggers. 7.20 Bestuursmededeelingen door A. de Vries. Voorzitter van de V.A R A. 7.30 Optreden' van Maxim Sakaschansky en Ruth Klinger, leden van het Joodsch- Lilterair Cabaret „Kaftan" (Berlijn) en S. H. Englander, piano-begeleiding. 9.00 Wekeiijksch Nieuws van „Teun de Klepperman". 9.15 Concert door Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.15 Persberichten van Vaz Dias. 10.30 Concert (vervolg en slot). II.15 Optreden van het Amsterdani6Ch Modern Kleinkunst F.nsemble, bestaande uit Is. Romijn, W. Wegerif, Jac. Prcsser, W. Robert, Rie Bosma, Jeanne Riant. Behandeling der begrooting Barneveld, 16 Dec. Heden vergaderde, onder voorzitterschap van burgemeester Weslrik. do Raad dezer gemeente, waarbij alle ledvli aanwezig waren. Nadat de vergadering met gebed was ge opend, stelde de voorzitter voor de notulen ler vorige vergadering goed te keuren, wat dan ook geschiedde, nadat enkele leden eenige opmerkingen hierover hadden ge maakt. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Dan kw am aan de orde een adres van den landbouwer F. LagerweiJ te Glind, dio al herhaaldelijk zich met verzoeken tot den QastS hoeft gekvend, welks .verzoeken ge- woonlijk totaal onbegrijpelijk waren, of bij buishouding heeft men meer te letten op den Raad niet thuis hoorden, wat ook nu het practiscli mogelijke, dan op bet wette- weer het goval was. Do goede man was namelijk te hoog in de belasting aangesla gen, naar hij meende althans, en nu ver zocht hij den Raad dozen aanslag te ver minderen. Op voorstol van B. en W. werd besloten, ook dit adres maar voor kennisgeving aan to nemen. Daarop las de voorzitter het antwoord voor van B. en W. inzake con vroeger in- gekomon adres van vocrlicdon alhier, welk adres de vorigo vergadering behandeld is, waarna .toen ccn commissio van onderzoek is benoemd, waarvan do meerderheid ook reeds rapport heeft uitgebracht. In dit rap port kwam ook de zinsnedo voor, dat bol- do rapporteurs do handeling in deze van Opepbare Werken schandelijk vonden, welke uitdrukking B. cn W. thans mis plaatst noemden B. en W. achtten vorder hot govraogdc der voerlieden billijk en stel den voor aan hun verzoek om den Barne- veldschon voerlieden oorst in do gelegenheid te stellen bij werk der gemeente hun voor waarden to stellon, alvorens het werk aan vreemden op to dragon, te voldoen. Na eenige discussie werd aldus besloten. Goedgevonden werd gunstig te beschik ken op liet verzoek van do Vereeniging van Kinderen „Dc Rudolphstichling" om gelden beschikbaar te stellen voor verbetering van het speelterrein van de school te Glind, waarvan de kosten geraamd zijn op 1300. Besloten werd een lokaal van het gebouw der Pluimveeteelt Vereeniging te Achter veld aan te wijzen ais stemlokaal voor stemdistrict IV. Na eenige discussie werd bosloten het jacht- en vischrecht op en in het „Aanscho- tergat" te verhuren aan den heer L. R. Mul ler te Voorthuizen, voor 30 per jaar. Op voorstel van B. en W. werd besloten de instructie van den hulpkcurmeestor eenigszins te wijzigen. Dan werd overeengekomen de werkloo zen bij hot aanstaande Kerstfeest een ver rassing te bereiden. Aan allen, die daar voor In aanmerking komen, zal n.l. 2 H.L. cokes worden aangeboden. Als laatste punt kwam aan de orde: do behandeling der gemeentebegrooting en der begrooting van de gasfabriek, beide over 1932. Alvorens de beraadslagingen hierover te openen, wonschton B en W. oenige mede- doelingen (e doen. Eon vorig jaar is n.l. voorwaardelijk besloten om een bedrag van f 6560 voor de gemeenteambtenaren en dito werklieden te bestemmen, om op deze wijze de salarissen op peil to brengen. Hocwe'. aan de voorwaarden, toen gesteld, wel is voldaan, gevoelen B. en W., gezien de tijds omstandigheden, zich toch verplicht te ad- visceren het besluit van destijds in te trek ken. Uitgezonderd de heer Kop (S. D. A. P.) konden alle leden zich daarmede vereeni gen en besloten aldus. Daarna hielden allo fractieleden lange redevoeringen over de begrooting, waarop zij nog al wat hadden af te wijzen, terwijl ook bij de artikclsgcwijze behandeling, die daarop volgde, nog monigc opmerking werd gemaakt, wat uren tijds in beslag nam. Nog was men niet lot artikel 200 gena derd, toen de lust der buitenleden zoo groot werd om huiswaarts to keeren, dat roen besloot de vergadering te schorsen tot Don derdagmiddag één uur, om dan met fris- sclicn moed weer aan den slag te gaan. Voorgezette behandeling van de begrooting 1932 lijk toelaatbare. In verband met deze stel ling bestrijdt spreker de voorstellen om progressie in te voeren bij de gemcentc- fondsbelasling en om 50 opcenten te heffen op de vermogensbelasting. Van do 1100 ge meenten zijn er slechts 62, die dio genoem de progressie hebben ingevoerd. Voorts merkt spreker op, dat vermogen- den zich hier niet zullen vestigen als er 50 opcenten worden geheven. Alleen sterke be zuiniging is noodzakelijk, ook orn te kun nen blijven voorzien in 6ocialo aangelegen heden. B. en W. zullen geen nieuwe werk gelegenheid scheppen, alleen werken, noo- dig voor de gemeentelijke huishouding. Spreker verdedigt uitvoerig de opschor ting van den vacantietoeslag en bestrijdt bet voorstel om tot geleidelijke afschaffing van meterhuur voor het gas en de electri- citeit cn de uitbreiding van het aantal cabi nes in het gemeentelijk zwembad, waar mede 25000 zouden zijn gemoeid. Do heer Allcssie (r.-k.), wethouder voor Sociale aangelegenheden, wil er geen stel sel van maken om alleen door Hilversura- sche aannemers te laten inschrijven bij aanbesteding van werken. Spreker zegt dat do Hilversumsche steun regeling tot de beste van Nederland behoort. Het cijfer van de bij de Arbeidersbours ingeschreven werkzoekenden is 1400, dat der werkloozen 1000. De heer Kuijper (a.-r.). wethouder van P. W., wil de uitvoering van het kanalen- plan niet stopzetten. Het college van B. en W. denkt er niet aan om spoedig te komen met een tunnolplan. Men kan niet zeggen, dat er aan de ge bouwen van de gemeente te veel geld wordt uitgegoven. De zaak van de invoering van do 4S- urigo werkweek voor gemeentewerklieden zal worden overwogen. De heer Lopes Dias (s.-d.), wethouder van de Sociale zaken, zegt, dat hij in geen en kel opzicht medegaat met deze begrooting van de meerderheid van het college van B. en W. Het aantal werkloozen zal worden vermeerderd door do bezuiniging op Pu blieke werken. Spreker weerlogt de critiek op de ge meentelijke autobussen, door er op te wij zen, dat bij het ncinen van verschillende proeven, o. a. bij den kwartiersdienst, het aantal passagiers achteruit liep. Men heeft eenvoudig rekening te houden met den treinenloop. Een vast percentage te bepa len voor de winst uit de bedrijven is naar sprekers meening niet mogelijk. Ten aanzien van het gebruik van Hol landsche kolen bij het gasbedrijf, gaat men zoover als met de kwaliteit van het pro duct is overeen te brengen. Vermeerdering van het aantal cabines in het gemeentelijk zwembad betcekent ver meerdering van de opbrengst. Spreker bestrijdt het voorstel om het go- meentelij k sportpark te sluiten op Zondag. Besloten wordt niet te replicceren. Het voorstel tot sluiting van het Sport park op Zondag wordt verworpen met 21 tegen 9 stemmen. Het voorstel om de oude ramingen voor Publieke Werken te handhaven werd ver worpen met 19 tegen 11 stemmen. Het voorstel om 50 opcenten op de Ver mogensbelasting te heffen, werd verworpen met 20 tegen 10 stemmen- Het voorstel om de uitkeering aan de ge meentekas ad 110.000 door de Utrechtsche Bezwaren van rijks* en provinciale overheid S o e s t. B. en W. schrijven aan den Raad: Van de Gedeputeerde Staten dezer pro vincie ontvingen wij bij schrijven van 24 November 1931, als vervolg op het schrij ven van den Voorzitter van dat college van den 14 November 1931, de mededee- ling, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw bezwaren heeit te gen de loonregeling, opgenomen in het reglement voor de werkverschaffing van 23 December 1.430, weike loonregeling ook voorkomt in liet roglement door Uwen Raad vastgesteld in de vergadering van II No vember 1931. Voorts kwamen wij in het bezit van een schrijven van de Gedeputeerde Staten dd. 16 November 1931. betrekking hebbende op hel door Uwen Raad aangenomen besluit van den 31 October j I. tot het voor reke ning van het grondbedrijf doen uitvoeren van werken in de gemeentebosschen, uit welk schrijven blijki, dat bij genoemd col lege bezwaren rijzen tegen de wijze waarop de kosten aan die werken verbonden, wor den gedekt. Onder overlegging van de corresponden tie terzake het reglement voor de werkver schaffing stellen wij U na rijp beraad voor over te gaan tot wijziging der thans gel dende loonen voor hen, die geplaatst wor den bij de gemeentelijke werkverschaffing. Deze loonen moeten, blijkens ingewonnen informatie aan het desbetreffend departe ment, worden bepaald op ƒ2.40 per dag. Daarnevens mag een matige kindertoeslag worden verstrekt, welke wij mecnen U te moeten voorstellen op ƒ0.15 per dag en per kind, gerekend vanaf het derde kind beneden veertien jaren met een maximum van ƒ3 per week. Voorts zal moeten worden bepaald, dat aile werklooze arbeiders, dus zonder on derscheiding in verzekerden en niet ver zekerden, die In werkverschaffing zijn ge plaatst, een gelijk loon zullen genieten, doch dat aan accoordloon de voorkeur wordt gegeven. Tenslotte zullen de z.g. kostgangers van de werkverschaffing moe ten worden uitgesloten. Boven en behalve den drang van de Re- gecring uitgeoefend op herziening van uw besluit regelende de werkverschaffing, doet, zooals wij in den aanvang dezer reeds heb ben medegedeeld, zich het geval vonv, dat de Gedeputeerde Staten bezwaren mnken togen de wijze van dekking van de kosten der werken, welke in de gemeenlebosschen worden uitgevoerd Genoemd College is blijkens hierbij overgelegd schrijven van 16 November 1931 van oordeel, dat deze werken niet uit kapitaalsontvangsten van het grondbedrijf kunnen worden bestre den, met ais gevolg, dat de dekking uit de gewone middelen der gemeente gevonden Waterleiding Mij. met 14 te verminderen,moe(en word daargelatcn of de vcrant. re,-worpen met 21 tegen 9 stemmen woordj za, ge6chicd„n in de adminis,ra. Over hot voorstel om het gemeentelijk tie van get grondbedrijf, dan wel in die van werd zwembad op Zondag open te stellen, sta ken dc stemmen (15—15). liet voorstel om over te gaan tot geleide lijke afschaffing van melerhuur wordt om prae advies gezonden Het voorstel om het aantal cabines in het gemeentelijk zwembad uit te breiden, wordt verworpen met 18 tegen 12 stemmen. Het voorstel om den vacantietoeslag voor 1932 op te schorten, wordt aangenomen met 18 tegen 12 stemmen. Het voorstel om de opcenton op de ge- meentcfondsbclasting te vorhoogen van 30 op 40, werd z. h. st. aangenomen. Hilversum, 17 Dec. De burgemeester heeft in de gisteravond gehouden raadsver gadering zijn rede voortgezet. Spreker bestreed uitvoerig de meoning van den heer Nathans, als zou de bevol king niets geven om het Koninginncfeest. Het stemt spreker droevig, als in ons land het nationale lied wordt geweerd en alleen de „internationale" wordt gehoord. Wethouder Bakker (lib.) drukt er zijn leedwezen over uit dat de saamhoorigheid bij de behandeling van deze begrooting niet zoo tot uiting is gekomen als hij had ver wacht. Inkomsten en uitgaven zullen in evenwicht moeten worden gebracht. Voor zichtigheid is meer dan ooit geboden. Onze gemeentofinanciën vertoonon nog elasticiteit genoeg om weerstand te bieden aan de steeds grooter wordende lasten. De daling van do inkomsten wordt eens deels veroorzaakt door mindere opbrengst van de belastingen en anderdeels door do nieuwe wet op do verhouding tussclien Rijk en gemeente. De moeilijkheden worden dus niet ver oorzaakt door het financicele beleid. Boven dien legt de Regeering het er op toe om do geven, terug te komen op dit door u vastge- genieentelijko autonomie tot een paskwil te stelde besluit, Door den minister niet goedgekeurde gemeentelijke loonbijslag Soest. B en W. schrijven aan den Raad: Van Gedeputeerde Staten dezer provincie ontvingen wij het hierbij overgelegd schrij ven van 8 December 1931. Daarin wordt medegedeeld, dat de minister van Staat, minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, het besluit van uwe vergadering van 31 October 1931, houdende regeling tot het vcrleenon van een bijslag aan werkge vers in de loonen. welko door hen in de maanden December 1931 en Januari 1932 zullen worden betaald voor werken, welke anders in deze maanden niet zouden worden uitgevoerd, hoogst ongewcnscht acht. Tevens verzoekt de minister aan Gedeputeerde Sta ten te willen bevorderen dat dit wordt in getrokken. Gezien nu het standpunt van den minis ter, mecnen wij u in overweging te moeion maken. Spreker bestrijdt liet denkbeeld om de werkverschaffing uit geldlccningen tc be strijden, omdat het iecnen van geld soms niet mogelijk is en als men het geld wel kan krijgen, dit onder bezwarende omstan digheden geschiedt. Bovendien als men den schuldenlast te hoog opvoorL wordt de ere- dietwaardiglieid geringer. Spr. toont de ver hooging van den schuldenlast per inwoner Wel is waar zijn ons door den minister argumenten, waarop Z.E. zijn meening grondt, niet modogedeeld, maar o. i. doet dit weinig aan de zaak zelve af De minister acht, wij merkten het reeds op, uw besluit „hoogst ongewcnscht", en derhalve zai ook van een eventueel beroep op do Ivroon niet veel heil te verwachten zlln. Beter komt het ons dus, in verband peet den gewonen dienst der gemeente De groote toeloop van werklooze arbeids- wilijgen, ingeschreven bij de plaatselijke ar- beidsbeurs, maakt bet voor de gemeente- financiën onmogelijk de volledige kosten, verbonden aan de werken in de gemeente- bosschen, welker werken In werkverschaf fing zouden worden uitgevoerd, te dragen. Wij hebben daarom uitgezien naar eene andere mogelijkheid, om te voldoen aan uw streven om zooveel mogelijk de werklooze arbeidswilligen werk te laten verrichten in de periode waarin niet altijd in het vrije bedrijf werkgelegenheid aan dezulken wordt verschaft. Wij brengen U in herinnering, dat door Uwe vergadering credieten werden verleend ais: 1. Voor het omleggen van de Pieter de Hooghlaan bij uw besluit van 11 November 1931, een crediet groot 151S. 2. Voor rioieerlng van den spoordijk KerkpadKorte Brinkweg bij Uw besluit d.d. 11 November 1931, een crediet groot ƒ1182. 3. Voor verbetering van de Rembrandt- laan bij Uw besluit van 11 November 1931, een crediet groot ƒ6000. 4. Vofcr het teren van wegen bij Uw be sluit d.d. 30 Dec. 1930. 4e afdeeling No. 1400 een crediet groot 5600. 5. Voor het rooien van hoornen aan den Korten Brinkweg, bij uw besluit d.d. 5 Oc tober 1931, le afdeeling No. 1709, een cre diet groot ƒ200 6. Voor het verplaatsen van de beplan ting langs de Koninginnelaan en het die per leggen der trottoirbanden, bij Uw be sluit d d 11 November 1931, een crediet groot ƒ265. Deze credieten werden speciaal verzocht met het oog op arbeidsverruiming, in een periode waarin vaak arbeidsinkrimping plaats heeft, ton bate van den door dezen iaatsten maatregel getroffenen Wellicht zouden deze werken anders nog zeer goed uitgesteld kunnen worden, althans in een daarvoor gunstiger periode uitgevoerd wor den. Zoo zouden wij eveneens met het oog hierop de volgende werken willen laten ver richten: 1. Het rooien van boomen aan den Nleu- weweg als voorwerk van het plan tot al geheels eernieuwlng van den weg, waar voor ijoodig een crediet groot ƒ600 2. Het uitvoeren van de werkzaamheden, verbonden aan het plan tot verbetering der afwatering van hut Soesterveen door ver breeding en verdieping van de Oude Veen aan de hand van cijfers aan. Zoo is deze in het bovenstaande, voor, dat uw raad zèli 6 jaren tijd per inwoner vermeerderd met tot intrekking overgaat. Mocht uw vergade- sloot in het Oude Grachtje, waarvoor noo dig een crediet groot ƒ10 000. 3. Het graven van grint, waarvoor noo- dig een crediet van ƒ800. Wij zouden deze maatregelen als bulten- 100 pet., terwijl in dienzelfden tijd een ring daartoe besluiten, dan zal het even- daling van het belastbaar inkomen fier in- eens noodzakelijk zijn, dat wordt terugge- woner heeit plaats gehad van 28 pet. Do komen op de uit het besluit van 31 October positie der gemeente Is daardoor verzwakt., j.l. voortvloeiende hesluiten regelende de Bij bet voeren van onze gemeentelijke].financieels gevolgen, N^gewoon jyllica oen merken en de nr.beidere, die daarbij tewerk gesteld worden als losse tijdelijke werklieden, werkende op arbeids contract, een loon toegekend zien, afwij kende van de loonregeling vastgesteld bij uw besluit van 20 Februari 1929, le af deeling No. 457. Wij stellen U voor het loon voor deze arbeidscontracters te bepalen op 18 per week, met een kindertoelage van 0.15 per dag en per kind, gerekend vanaf het derde kind beneden veertien jaren, met een maxi mum van 3 per week Zooveel mogelijk zal gestreefd worden de arbeiders in aan genomen werk arbeid te laten verrichten. Alsdan zal gelden een loonbasis van 20 per week. Bovendien zal bij de overeen komst geregeld worden, dat bij 6topze!ting van het werk waaraan zij zijn geplaatst ais gevolg van de weersgesteldheid, zooveel mo gelijk ander werk wordt aangewezen en bij gebreke daarvan gedurende ten hoog6te drie weken volgende op de w;ek wai.rln het werk wegens bovengenoemde norzoak wordt neergelegd, 15 per week wordt uit gekeerd. Ter toelichting van de alsnog aangevraag de credieten deelen wij U het volgende mede: le. In afwachting van Uwe goedkeuring tot algeheele verbreeding van den Nieuwe- weg 6(ellen wij U voor reeds nu over te gaan tot het doen rooien van de boomen langs dien weg, conform het advies van hot Staatsb06chbeheer; 2c. Het werk omvattende de verbreeding en verdieping van de Oude Vecnsioot en het Oude Grachtje is onder de door de ge meente uit to voeren werken opgenomen, om reden dat het bestuur van het water schap „Soesterveen" ons daartoe het ver zoek heeft gedaan, op grond van de stellige meening, dat alsdan voor de Gedeputeerde Staten reden zou bestaan in de kosten dier werken uit de provinciale geldmiddelen een bijdrage toe te kennen. Op dien grond heb ben wij besloten U voor te steden he* werk van gemeentewege met behulp van arbei ders ingeschreven staande in de plaatse lijke arbeidsbeurs te laten verrichten onder voorwaarde, dat het waterschap uit eigen middelen en uit de provinciale subsidie, als mede in eene door de gemeente te verleenen bijdrage ad ƒ3000, de totaalkosten geraamd op 10.000, aan de gemeente vergoedt. 3e. Ten slotte wordt U nog voorgesteld ons te machtigen voort te gaan met het delven van grint uit militaire terreinen Voor het verrichten van werken in werk verschaffing 6tellen wij U voor aan te wij zen, de werken in de gemeenlebosschen, omschreven in het rapport van het Slaate- boschbcheer, voor zoover die werken zul len worden voortgezet na 2S November 1931 en waarvoor alsnog wordt geraamd 3920, als benoodigd voor 1931. De loonregeling voor arbeiders te werk gesteld in dë èemèeritébösschën vindt U omschreven in het hiernevens ter vaststel ling aangeboden reglement voor de werk verschaffing. Onder verwijzing naar het vorenstaande stellen wij U voor te besluiten, door vast stelling van het n.v. besluit: „De Raad der gemeente Soest; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. 11 December 1931, 3e afd. No 2246; Besluit: I. Burgemeester en Wethouders onder toe kenning van de credieten als: a. het rooien van boomen aan den Nieu- weweg 600; b. het verbroeden en verdiepen van de Oude Vecnsioot en het Oude Grachtje ƒ10.000: c. het graven van grint 800; te machtigen deze buitengewone werken en die waarvoor reeds credieten zijn ver leend uit te voeren en te bepalen, dat het grondwerk waar mogelijk in contractloon op basis van ƒ20 per week, dan wei voor een weekloon van 18, verhoogd met een kindertoeslag van ƒ0.15 per dag en per kind, vanaf het derde kind beneden 14 ja ren tot een maximum van 3 per week wordt verricht, en dat bij stopzetting van het werk waaraan de arbeiders zijn ge plaatst als gevolg van weersgesteldheid, zooveel mogelijk ander werk wordt aange wezen en bij gebreke daarvan gedurende ten hoogste drie weken volgende op de week, waarin het werk wegens bovenge noemde oorzaak wordt neergelegd 15 per week wordt uitbetaald. II Burgemeester en Wethouders te mach tigen bij wijze van werkverschaffing gedu rende het winterseizoen 1931/1932 voort te gaan met de uitvoering van de werken in de gemeentebosschen als omschreven in het rapport van het Staatsbosehbeheer van 17 Augustus 1931. No. 2509 en het rapport van den dienst van openbare werken dd. 20 Oc tober 1931, No. 25'6/8. III. Onder Intrekking van het besluit van 11 November 1931 vast le stellen het nieu we reglement voor dc werkverschaffing en steunverteening. IV Burgemeester en Wethouders te machtigen aan het bestuur van het water schap „Soesterveen" mede te deelen, dat door de gemeente een bedrag grool 3000 zal worden bijgedragen in de kosten van verbreeding cn verdieping van da Oude Veensloot en het Oude Grachtje. V Ds werkzaamheden onder III bedoeld voor rekening van het waterschap „Soes terveen" door den dienst van openbare werken te doen uitvoeren. VI Over te gaan tot vaststelling van het uit punt V voortvloeiende besluit tot wij ziging der gemeentebegrooting 1931. De fijnsto Zoeuwsche Oesters „IMPERIAL" Dit jaar extra lijn en niet duur. IJm. Vischh. H. GLASTRA Co N.V. U ircohtsckostr. 40. TeL 92.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7