SIAMEESCH RAPPORT OVER DE RAMP VAN DE OOIEVAAR Engelsche Eetkamers Omtrek EEN COMBINATIE VAN OORZAKEN Fa.J. W. VAN ACHTERBERGH WESTSINGEL 10-13 GROOTE BRAND TE LAREN DE PRIJSVRAAG DER JAARBEURS EEN ROOFOVERVAL TE DE BILT MUSEUM VAN STAATS- BOSCHBEHEER IN '31 Onze Postvliegers onderweg De geopende nooduitgang en onjuiste i» stuwing van de vrij zware last Waarom stopte de bestuurder niet? fe 'sG raven ha ge, 5 Jan. Naar van be voegde zijde wordt vernomen, heoft de Sia meesche commissie haar rapport inzake het onderzoek naar het ongeval met het vliegtuig „De Ooievaar' der K.L.M. uitge bracht. De hoofdzaken van dit rapport zijn ïfeeds in de dagbladen in zeer beknopten vorm gepubliceerd. Het rapport bespreekt achtereenvolgens de samenstelling der com missie, de werkwijze, het ongeval en de oorzaken daarvan. Omtrent de laatste twee punten is de inhoud van het rapport radio jjglefonisch to bevoegder plaatse ontvan n. Het ter zake stenografisch opgerio- en bericht luidt als volgt: Het maximum toelaatbaar gewicht van het vliegtuig was 5250 Kg. Het totaal ge- icht gedurende de reis van Alor Star ordt geschat op 5124 Kg. De bemanning CËestond uit vier leden; er waren twee pas giers in het vliegtuig. Dit betreft nog steeds de vlucht van Alor Star. Het schijnt, dat zich bij het loskomen van Alor Star eenigó moeilijkheden hebben voorgedaan, doch het had daar geregend. De moeilijkheden worden toegeschreven aan den toestand van het vliegveld. Te Don Muang verliet de heer De la Lande het vliegtuig. Twee andere personen waren als passagiers geboekt, In het geheel waren toen aan bemanning en passagiers zeven personen in het vliegtuig. Daar er slechts vier stoelen in het vliegtuig waren, zat de mecanicien op een kussen. Het vliegtuig was zwaar beladen. Evenwel niettegen staande de in Don Muang ingenomen extra passagier werd het totaal gewicht van het Vliegtuig geschat op 5059 Kg., dus onder bet totaal toelaatbaar gewicht en een beet je minder dan toen het vliegtuig van Alor Star vertrok. Deze vermindering was mo gelijk doordat van Don Muang minder irandstof werd medegenomen, dan van lor Star. h| Het vertrek van Don Muang zou plaats hebben op 6 December te 5.45 uur. Het vliestuig stond voor loods 4, ongeveer 200 M. van de noordzijde van het vliegveld. De voorkant van het vliegtuig was naar het zuiden gericht In deze richting had men een vrijen aanloop van 1000 M. F.r stond een zeer lichte wind uit het Noorden. Het reopeiide noodlulk. De motoren werden aangeslagen cn op nvol gas gebracht op de gebruikelijke ma- ier (in the orthodox manner). Er was vol oende licht. Juist toen do middenmotor op toerental kwam, zag de start officier, die 7 M. Z.-O. van het vliegtuig stond, dat de nooduitgang in den vleugel boven de be stuurderszitplaats openstond of openging. In het Engelsche rapport wordt in het be gin gesproken van „became opened" en la ter van „was opened". Van zijn standplaats kon de start-officier den eersten bestuurder in zijn stoel zien iitten. Hij gaf den bestuurder een teeken, dat iets niet in orde was en vestigde de aandacht op het geopende noodïuik. Do be stuurder keek omhoog naar den nooduit gang, knikte, doch deed niets om het luik te sluiten. De officier gaf nogmaals een tee ken en liep op het vliegtuig toe, doch de bestuurder beduidde hem uit den weg te gaan. De officier gmg opzij en het vliegtuig begon te rollen, net bewoog zich over een groot gedeelte van het veld zonder den grond to verlaten. Do bestuurder trachtte het toestel van den grond te krijgen, door het hoogteroer op te trekken. Het vliegtuig kwam een oogenblik van den grond, doch aangezien het nog niet de juiste vliegsnel- heid had bereikt, kwam het weer aan den grond, omdat het overtrokken was (bij stal ling). Het kwam nu te dicht bij de zuid 2ijde van het vliegveld om door stoppen van het vliegtuig een ongeluk te voorko ïnen. Aan het eind van het vliegveld was eerst de sloot, dan een aarden dam, dus hooger dan de oppervlakte van het vlies veld en dan weer een sloot cn daarna een sawah met ongeveer 50 c.M. water. De be stuurder moet den dam vlak voor hem ge zien hebben. Het landingsgostel gebroken Hij trok opnieuw het hoogteroor op, doch 'dat was onvoldoende om van den dam vrij L-te komen; wiel en Staartsteun raakten den arn met grooté kracht. Het landingsgeste) rak van de romp af en schoot door een raasheid vooruit. De bestuurder realiseer de komende botsing. Hij sloot de twee Ijmotoren af, doch had geen tijd den mid enmotor af te zetten. De romp van het liegtuig met nog één v\ erkenden motor n met de staart naar beneden ging met roote snelheid zonder landingsgestel voor vaarts. Toen het vliegtuig over het lan ingsgestcl heenging, raakte het dit met e linkerzijde van het hoogteroer. Een van de wielen werd in zuidelijke richting van het vliegtuig naar de Sawah geworpen: het andere wiel, dat niet geraakt was, viel in de vliegrichting niet zoover zuidelijk als het linker. Het vliegtuig kwam in overtrok ken positie rnet twee afgezette motoren, het begon erg voorover te duiken, zoodat toen de staart met het wiel in aanraking kwam, de neus nog verder dook. De neus van de machine raakte den grond met groote kracht op ongeveer 48 M. ten Zuiden van den dam, het vliegtuig sloeg over den kop en kwam als gevolg van de levende kracht eerst 9 M. verder tot stilstand. De oorzaak van het ongeval. Waarom stopte de bestuurder niet? Wat de oorzaak van het ongeval betreft, wordt het volgende vermeld: De voornaamste reden, die tot het onge val geleid heeft, was het feit, dat het vlieg tuig niet van den grond is kunnen losko men. In verband daarmede zijn do twee volgende vragen gerezen: Waarom stopte de bestuurder do machi no niet, nadat het vliegtuig een voldoend langen weg over den grond had afgelegd zonder op te stijgen? 2. Welke factoren hebben het vliegtuig belet om van den grond los te komen? Dit vliegtuigtype «nacht bij volle belas ting voor het opstijgen een aanloop van niet meer dan 400 M. De beschikbare af stand tusschen het punt van vertrek en het einde van het veld bedroeg 1(500 M De grond was hard en droog. De piloot had moeten bedenken, dat ergens iets haperde, toen het vliegtuig na den normalen aan loop niet opsteeg. Het niet stoppen van het vliegtuig voordat de veiligheidsgrens be reikt was. is een „error in judgement". Het kan zijn, dat dc piloot na zijn er varing te Alor Star (nat veld), vertrouwd heeft op een gemakkelijken start van Don Muang, nadat de normale afstand vorloo pen was. Hij heeft gedacht, dat er niets mankeer de en den aanloop voorgezet. Niet in staat zijnde om los te komen en het toestel in vliegpositio te brengen, bleef hij vertrou wen. dat het vliegtuig los zou komen en zette den aanloop voort, totdat het te laat was om de situatie to rectificeeren. De factoren, die het toestel beletten om met goed gevolg op te stijgen, zijn: a. De geopende nooduitgang. Het is duidelijk gebleken, dat het luik bij den start geoppnd was. Het is door den start officier opgemerkt, zoomeae door twee andere officieren, die in de nabijheid stonden. Ook bij het onderzoek op het verongelukte vliegtuig is gebleken, dat het luik openstond: het werd begraven in den modder gevonden De positie en de toe stand ervan toonden aan, dat ook op het oogenblik van het ongeval het luik geopend was. Het gevolg van een poging tot opstij ging met het geopende luik zou zijn: a zeker verlies van stijgvermogen: b vargrooting van den luchtweerstand hetgeen belette dc normale vliegsnelheid te verkrijgen; c. zekere mate van staartlastigheid, ver oorzaakt door een draaimoment om hel zwaartepunt van het vliegtuig. Onlulste stuwing van do lading. 2. Onjuiste stuwing van de lading van het vliegtuig (Eng.: improper trimming of the machine V Het totaal gewicht van het vliegtuig bij vertrek uit Don Muang was geringer dan bij vertrek van Alorstar en nog boneden het maximum-toelaatbaar gewicht. Toch was het toestel aardig belast. De. verdeeling was niet zoo gunstig als to Alor Star. en vermindering van gewicht aan brandstof en do vermeerdering met een persoon en bagage veranderden dc langsstabiliteit van het vliegtuig en vermeerderde de staart lastigheid. Het toestel had een verstelbaren stabilisator, orn bij het trimmen de veran dering in de gewichtsverdeeling te com- penseeren. De stabilisator was niet bescha digd. Het onderzoek toonde aan, dat de stabili sator neutraal stond. De machine was niet in het juiste evenwicht om los te komen. Deze beide factoren: het openstaande luik on de onvoldoende stuwing, maakten de machine staartlastig (underly tailheavy). Op grond van de gebleken feiten, is de commissie van oordeel, dat het vliegtuig niet van den grond los kon komen, tenge volge van deze combinatie van oorzaken: 1. de nooduitgang* boven de bestuurt zitplaats was geopend; 2. de vrij zware last was niet behoo. gestuwd; 3. do poging om met den wind mee te starten, moest don normalen aanloop on getwijfeld verlengen. u&' 1 Dkiiihc 1 Modelboerderij in de asch gelegd Laren (X.-H.), 5 Jan. Hedenavond brandde de bekende modelboerderij van ving en dc componist dirigeert. Maar Don Majoor aan den Hilversummerweg op den dordagavond is bet geheel e programma Donderdag. Zou Guy Ropartz jubileeren of zoo, dat hij op de microfoon van Straatsburg zulk een geslaagde attaque heeft kunnen doen? Woensdagavond gaat er van hem op het concert van hot Stedelijk Orkest van Straatsburg een „Prélude dominical et six pièces a danser". Hot is oen eerste uitvoe hoek van de St. Janstraat nagenoeg geheel af. Omstreeks kwart over acht werd de brand ontdekt door een wandolaar, die vlammen uit het dak zag slaan. Deze waarschuwde direct wethouder Drukker, die onmiddellijk de politie van den brand in kennis stelde. Binnen zeer korten tijd was de motorspuit ter plaatse, doch het (vanaf 8.50) voor dezen componist inge ruimd. Een kwartet, een lied, een piano stuk, dat do galante titel „Jeunes filles" draagt en een trio voor viool, violoncel cn piano. Guy Ropartz is leerling van César Franck geweest In het Fransche muziek leven is hij als componist niet zoozeer op den voorgrond getreden, omdat hij de nieu we levenwekkende stroomingen, die juist duurde gcruim-n tijd vóór water gegeven tlJclcns zijn opkomst in zlJn lalld ontetoii l-.-.v. nurlAv. I ir. KIAAI- rln TVA» kon worden. Al spoedig bleek, dat uit het woonhuis, waaruit de vlammen hoog op sloegen, niet veel meer te redden zou zijn. Honderden nieuwsgierigen sloegen het schouwspel gade. Kort na het uitbreken van don brand was burgemeester jhr. van Nispen tot Sevenaar ter plaatse. Men hoopt dat het achterhuis, waarin zich de stallen bevinden, gedeeltelijk gespaard zal kunnen kunnen blijven. Vooral door den feilen wind werd een ware vonkenregen veroor zaakt. Naar wij vernemen waren de bewoners niet aanwezig. Ook de stallen werden leeg bevonden. Omtrent de oorzaak tast men 11 in het duister. De schade zal zeer groot zijn. den, nimmer door zijn werken heeft doen trekken. Niettemin is hij een fijnzinnig componist, die. evenals zijn leermeester dat kon, verrassend weet tc moduleeren. Waar om zouden wc, waar het de kamermuziek betreft, altijd maar weer bij de oude ver trouwde adressen aankloppen? Tc Straats burg wracht u een kumermuziekavond van onbekende, maar wat de muzikale traditie aangaat, reeds wettig gedeponeerde werken. Wanneer gc uw verwachtingen tenminste niet op modernismen spitst, kunt ge er op dezen Ropartz-avond zeker niet „in loo- Vijf antwoorden binnengekomen Te Leiden wordt op denzelfden avond oen prestatie geleverd, die, daar zij door don Hilversurhschen zender wórdt doorgege ven, in dit overzichtje niet onvermeld mag blijven Willem Andriessen 6peelt n.l. met het Residentie-orkest (onder leiding van Peter van Anrooy) het tweede pianoconcert van Brahms. Dit is een respectabele onder neming! Walter Niemann, een groot bewon deraar van Brahms, schrijft in zijn zeer lezenswaardig boek over den Noordduit- schen meester, dat.de voordracht van dit werk des pianisten „Schweisz und Blut for- dert". Niemann zegt op deze zwarte blad- Op de prijsvraag, den lsten December '30 zijde van zijn overigens met gulden adoratie uitgeschreven door den raad van beheergeschreven boek nog meer onvriendelijkhe- der Nederlandsche Jaarbeurs tc Utrecht, dén: hij vindt de pianopartij onpractisch, luidende: „De raad van beheer der Ned.1 overdreven inspannend geschreven, on-elas- Jaarbeurs verlangt een verhandeling overtisch, dikkortom de pianist moet zijn de ontwikkeling van tentoonstelling en instrument meer „slaan" dan aan-slaan. En jaarbeurs in de 19e en 20e eeuw en de. daarbij komt dan nog, dat de vereischte in- functie van de jaarbeurs1,in het' huidig spanning omgekeerd- evenredig is-met het handelsverkeer", zijn vóór 1 Januari 1Ö32!i pianistisch resultaat, dat wordt opgeleverd der de motto's: „Ab Jove Principium", „Luctor et emergo", „Indocti discant et arnent meminisse periti", „Concentratie" en ,,'T is wijsheit sich naar tijtsgelegenheit te schicken". De jury, bestaande uit de hecren dr. J. P. Fockema Andreae, burgemeester van Utrecht, prof. dr. N. J. Polak cn prof. dr. Z. W. Sneller, beiden hoogleeraar aan de Nederlandsche Ilandelshoogeschool te Rot terdam, hoopt op den aanvangsdag van de aanstaande voorjaarsbeurs (15 Maart) haar oordeel bekend te maken. Do Zaterdag Wordt in den aether gewoonlijk besteed aan muzikaal vertier en amusement. Wan neer ge u in dit opzicht wilt vertreden, kunt ge te kust en to keur gaan Een „orgel" con cert to Daventry kondigt zelf6 ,die schöno blaue Donau" van Johann Strauss aan! Maar toch is er nog een kansje om het geniale derde Brandenburgsche concert van Bach twee maal achtereen te hooren Om half 6 uit Parijs on 8 uur North Regio nal. Dit z.g. „tienstemmig conceft" is ge schreven voor 3 violen, 3 altviolen, 3 violon cellen en een clavecimbol en is een won der van structuur. Muziek vrienden en stu deerenden, ik wed dat u deze twee vliegen in één klap neemt en dat het partltuurtjo u tusschen vijven cn achten niet uit han den komt! WOUTER PAAP. Bewoner van den Looijdijk vast gebonden door twee jonge mannen D c Bilt. Gisteravond 9 uur heeft een roofoverval plaats gehad op den ouden al leen wonende A, aan den Looijdijk alhier. De door A. bewoonde woning staat alleen en te omstreeks 9 uur werd er aan zijn deur getikt Hij deed open en zag twee jonge mannen voor hem staan. Zij vroegen of hij eenig afbraak te koop had. Intusschen waren zij naar binnen gedrongen cn grepen A. vast en bonden hem op een stoel, terwijl zij hem ook een zakdoek in den monc^ stopten. De kleinste van het tweetal dreigde met een revolver ie zullen schieten, zoo de man zich niet gewillig liet binden. Daar na deden zij hem een doek over het hoofd en gingen de woning nazoeken om geld. Al :e kasten en laden zijn doorzocht en Isfter bleek dat een bedrag van 15 gulden was ontvreemd. 1\"adat de mannen vertrokken waren, heeft A. zich weten los te wringen en is hij naar een in de nabijheid wonenden agent van politie geloopen. Onder leiding van den Burgemeester werd onmiddelijk oen onderzoek ingesteld cn werd met. een politiehond do omgeving afgezocht. Tot dus ver is echter van de daders geen spoor ont dekt. Het aantal bezoekers steeg met 1423 De lepenziekte-tentoonstelling Deze instelling werd in 1931 bezocht door 3S91 personen. Daarbij waren 1107 niet-in- gezetenen der gemeente Utrecht en onder deze waren 18 buitenlanders. De van 1 tot en met G October 1931 in het museum gehouden ipenziekte-tentoon- stelling trok 1127 bezoekers. Hierbij waren zaak. Wanneer u dit Augiaswerk wilt ver richten, moet er toch wel iets zijn, dat dezi moeite vvaardigt. F.n wij stellen ons belang stellend in op het werk. Eén vraag moei de volhardende luisteraar na afloop eons trachten te beantwoorden: heeft Brahmt allebei misschien? orgelconcert uitgezonden, waarvan eerste nummer even de aandacht vraagt. Het is dc Fantasie in f. kl. van Mozart. Dit werk, dat voor piano-vierhandig vrij bekend is, heet oorspronkelijk „Ein Orgelstück för cine Uhr" en behoort tot dc vier composi ties, die Mozart voor de vooral voor dien tijd zeer curieuze verzameling van mecha nische muziekinstrumenten van graaf Deijen heeft geschreven Men moet het feit in de „Verzeichniss" van Köchel bevestigd zien, om te* gelooven dat dit prachiig-be- wogen stuk (Köchel noemt het van een „einstcn beschaulichen Stimmung") werke lijk „fur eine Uhr" geschreven is. Een be wijs te meer, dat dc mechanische muziek nog niet zoo verwerpelijk is, als men door gaans vindt I v Vrijdag. Men kan in de radio-gidsen bijna iedere week een nieuw ensemble ontdekken. Deze combinaties worden tegenwoordig schijn 339 niet-ingezetenen der gemeente Utrecht. ]>aar niet meer in het muzick-vertrek, doch Deze tentoonstelling ondervond inzonder- rondom den microfoon gevormd In Huizen beid belangstelling van leden van gemeen- speelt 's middags van 3—4 „het" Utrechtsen te- en polderbesturen, plantsoenmeesters en Strijkkwartet, bestaande uit de heeren E. in het algemeen van hen, die uit hoofde Brantcnaar, A. D. M. Engel, A. v. d. Pijl en van hun werkkring met de bestrijding dbr,T. Benschop. Wij wenschen den heeren iepenzickte hebben to maken. succes en hopen dat hun combinatie tus- Het aantal museumbezoekers bedroeg in schen de vele, die na één uur spelens weer 1931 in totaal 1423 meer dan het vorige jaar. ontbonden worden, van blijvende waarde Deze toename houdt voornamelijk verband 2aj blijken. Wanneer men aan een en- met genoemde iepenziekte-tentoonstelling, semble een locale naam verbindt, geeft dit maar ook indien men uitsluitend op het tegenover die plaats eenige verplichtingen! gewone bezoek let, blijkt dit niet onbevredi- Er worden quartetten van Dittersdorf, gend vooruit te zijn gegaan. Beethoven en Schubert gespeeld. Evenals in vorige jaren werd het mu seum in 1931 door tal van gezelschappen cn verenigingen bezocht Van de laatste 'n don "^dag (550) spreekt dr. Hans worde speciaal vermeld de Nederlandsche ef°m^nn 10 Kömgswusterhausen een Boschbouwvereeniging. (Willy Cantó-v. Amerongen,Ludw.gWerner Ook vele docenten bij het middelbaar- en 13 «en *«u«P acsthcticus cn schrijver over lager-onderwijs kwamen mct4iunne school- moder'le muziek. hsschien, dat hij over dit klassen de museum-verzamelingen bezich- actucele onderwerp eenige behartenswanr- tigen. of althans opmerkelijke gedachten In het afgeloopen jaar verwierf het mu- wce' lancecrcn? seum verschillende aanwinsten door aan koop en schenking. Van de ontvangen ge- Verder noteer ik voor dezen avond een schennkel worden in het bijzonder vermeld: interessant concert voor de V. P. R. O. door doozen rnet geprepareerde insecten van de Willy Cantévan Amerongen, Ludwig Wer- Nederlandsche Natuurhistorische Vereini- en Alex Adema; drie opera's: Verdi's „Mac ging en, als gift van den heer Ir. J. Jur- beth", Marschner's ouderwetsch-roman- riaanse te 's Gravenhage, een stamstuk met tische „Hans Heiling" en de „Zauberflöte" nestholte van een zwarten specht. van Mozart (resp Hamburg. München on De museum-verzamelingen konden boven- Parijs) èn de gelegenheid om den baszanger dien worden uitgebreid met fraaie bosch- Arthur Cramner, die deze week zijn mede- foto's. werking verleende bij de Utrechtscfiè Toon De kunst-verlichting der museumlokalen kunst-uitvoering, nog eens te hooren, cn werd aanzienlijk verbeterd. j wel na half 10 over London Regional. X leeu SpeoM werik Amsterdam Boedapest Belgrado of 3112 Amsterdam Parijs Marseille 31-12 Rome Brindisi 2—1 Athene Mersamtruh *-1 Cairo 4—1 Ghaza nutbawell» 4—1 Bagdad Basra 5—1 Boeshir 51 Djask 5—1 Karachi 5-1 Jodpoer 4J Allahabad Calcutta 3—1 Akyab Rangoon Bangkok 2—1 Köhlak Periang. 1—1 Modan V Paiemhang l—l Batavia. Bandoeng V 6 In Europa kan thans uit twee rouiet gekozen worden Beiden zijn echtereen volgens In bovenstaand 6taatje opge nomen. Vertrek van het eerstvolgende postvlieg- tuig van Amsterdam 7 Januari 1932 458e STAATSLOTERIJ (Niet-Offlcleeh. Trkblng van Woensdag 9 December 193Ï*. 4e Klasse. 3c Ll)st. HOOGE PRIJZEN, 18.339 f 25 000 19247 J icnn 3b34 5648 7273 8796 400 89S9 9663 I 200 12436 14827 16046 I84S1 f 100 Prijzen van 63. 1 92 154 224 299 335 434 558 650 694 700 728 870 917 923 949 960 994 10U2 1022 1037 1062 1083 1054 1106 1112 1164 1267 1342 1348 1386 1436 1442 1453 14S5 14S7 1519 1534 1593 1714 1802 •1905 1941 1951 2057 2189 2199 2254 2408 2409 2427 2486 2503 2508 2526 2603 2645 2707 2730 2734 2866 2S67 2915 2926 2985 3073 3284 3328 3362 3366 3437 3442 3459 3469 3484 3489 3529 3602 3603 3633 3679 3760 3841 3920 4003 4087 4185 4224 4249 4303 4307 4369 4409 4411 4425 4529 4534 4546 4588 4604 4650 4694 4702 4706 4722 4826 4844 4852 4860 4888 4954 4979 5008 5045 5060 5062 5064 5075 5096 5189 5284 5410 5438 5486 5488 5531 5532 5601 5610 5621 5666 5702 5737 5782 5S37 5847 5887 5912 5943 S967 5994 6214 6221 6224 6225 6246 6317 6343 6357 6496 6548 6603 6642 6654 6659 6663 6682 6703 6723 6726 6763 6S11 6822 6831 6954 7039 7050 7117 7147 7254 7288 7316 7318 7393 7395 7477 7493 7503 7514 7574 7585 7761 7803 7806 7816 7840 7904 8039 8061 8109 8138 8202 8286 8310 8411 8413 8531 8546 8578 8598 87 23 8740 8744 8773 8851 8856 8924 8933 8986 9001 9018 9034 9105 9116 9196 9207 921! 9219 9265 9274 9319 9355 9378 9421 9445 9455 9486 9508 9518 9612 9681 9729 9739 9748 9798 9835 9896 9887 9940 10022 10138 10147 10179 10265 10274 10295 10299 10351 10352 10372 10559 10707 10752 10754 10763 10811 10832 10914 10937 10978 10994 11000 11039 11043 11123 11137 11158 11206 11271 11426 11430 11486 11516 11521 11535 11624 11626 11637 11732 11874 11937 11994 11998 12048 12091 12114 12128 12215 12220 12261 12303 12362 12411 12454 12483 12484 12513 12536 12540 12566 12640 12642 12679 12703 12707 12786 12788 12803 12872 12907 12935 13033 13034 13043 13051' 13065 13102 13130 13265 13449 13526 13534 13552 13570 13*71 13620 1.3645 13650 13678 13723 13772 13870 13890 13922 13997 14004 14010 14011 14012 14076 14086 1410! 14159 14197 14282 14385 14410 14468 14520 14621 14673 14769 14830 14930 14940 150.31 15035 15085 I50S7 15197 15201 15213 152*72 15377 15.389 15457 15490 15639 15641 15642 15669 15710 15726 15912 16007 16029 16178 16222 16246 16275 16279 16380 16397 16426 16454 16472 16507 16535 16540 16579 16583 16585 16650 16862 16925 17022 17052 17090 17116 17*36 17231 17297 17379 17386 17445 17451 17511 17596 17645 17656 17725 17727 17750 17789 17805 17865 17886 17S96 17966 18021 18028 180.36 18183 18236 18298 18425 18521 18546 18572 18607 18613 18617 18683 18866 18875 18898 18923 18930 18986 19004 19031 19097 19106 19110 19111 19155 19166 19237 19253 19315 193'5 19363 19401 19446 19492 19513 19543 19592 19700 19761 19771 19800 19887 19929 19963 20000 20U61 20063 20111 20138 20244 20249 20343 20364 20416 20456 20459 20475 20528 20562 20646 20689 2070j 20723 20728 20313 20820 20815 20862 2086S

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7