AM Bü-S fOOKTS CU BAÖBIAD Donderdag 7 Januari 1932 -DE EEMIANDER" 30e faarang #o '62 TVVEZDE BLAD OPLICHTING m 65 MILLE Een f;aai complot Dr. H. M. HI3SCHFELD DE AAN DE LEÜliEHr EN Twse beiospsjibreksrs voer het Hof EEN LEVEN OM EEN LEVEN ROTTERDAM IN 1931 Vijftien maanden gevangenisstraf geiischt tegen een Rotter damsch koopman Rotterdam, 5 Januari. Voor de Rot- terdamsche rechtbank hebben vandaag te rechtgestaan de 37-jarige koopman A. die er van verdacht wordt in het tijdvak van 1926 tot 1931 den heer B. E. Ruijs te hebben opgelicht voor een bedrag van 05.000 en de 44-jarige kantoorbediende A. L. B. benevens de 46-jarige koopman A. W. Le R., die hem bij die oplichting behulp zaam zouden zijn geweest. O. heeft eerst terechtgestaan. In 1926 had hij zich ten kantore van den heer Ruijs vervoegd en hem door een verhaal, dat hij werkloos kcllner was eri nu een betrekking kon krijgen, maar niet over een passend costuum beschikte bewogen tot de afgifte van geld, dat voor zulk een costuum noo dig was. Later was O. gekomen met het verhaal, dat hij een pension kon overne men, dat echter verbouwd en ingericht moest worden en hij heeft wederom den heer Ruijs bewogen hem daarvoor de noo digé gelden ter beschikking te stellen. Eenigen tijd later had O. een tante uit Ar nemuiden ten tooneele gevoerd, die hem een obligatie van Tlie Rocky Island Comp ten geschenke had gegeven. Aanvankelijk had O. slechts het geld gevraagd, dat door verzilvering der coupons was gedekt, doch later had hij een verhaal opgehangen, dat hij die obligatie had verkocht aan een Oost- Indisch ambtenaar met pensioen, die nu in gebreke bleef to betalen en tegen wien nu een proces aanhangig was gemaakt. Met behulp van papieren, die door hun ge drukt hoofd van rechtbank Leeuwarden, gerechtshof Leeuwarden en Hooge Raad der Nederlanden een officieel uitzicht had den bekomen, wist O. telkens meer geld los te krijgen, totdat hij in totaal ongeveer 65.000 had ontvangen. In October 1.1. toen hij zich weer met zoo'n officieel stuk naar den heer Ruijs had begeven» was deze in middels door de politie, die door derden op de hoogte was gebracht, gewaarschuwd. Hij is toen aangehouden. Verdacht legde een volledige bekentenis af en toonde veel berouw. De tranen vloei den hem rijkelijk over de wangen. Volgens O. was het gehecle plan ontsproten aan het brein van Le R. die hem in het bezit had gesteld van het adres van philantropen en die ook op het denkbeeld van het pro ces was gekomen. Van het opgelichte geld was natuurlijk een groot gedeelte in drank, omgezet, maar '-en ander gedeelte had ver dachte belegd in gronden en villa's te Dom burg, zoodat deze thans in eigendom zün overgegaan aan den heer Ruijs. Deze lijdt met dit alles toch een schade van meei dan 35.000. Mr. Hocffelman, die het. O.M. vertegen woordigde achtte, nadat de heer Ruijs als getuige was gehoord, het bewijs geleverd en het eischtc 1 jaar en 3 maanden gevan genisstraf. De verdediger, mr. H. Bavinck meende, dat ten aanzien van het tweede gedeelte van de ten lasto legging, dat betreffende het proces vrijspraak zal moeten volgen, aangezien hier geen oplichting is gepleegd in den zin der strafwet. Deze wet be schermt geen personen, die ziende blind zijn en de heer Ruijs is toch wel zeer on voorzichtig te werk gegaan. Ten opzichte van de kleinere oplichting achtte pleiter het bewijs wel geleverd en drong hij aan op op legging van een clemente straf. De kantoorbediende B., die de officieclc stukken had opgesteld, bekende de feiten doch beweerde onkundig ervan geweest te zijn, welke rol die papieren hadden moe ten spelen. Hij heeft er slechts gering voor deel van gehad en uit het getuigenverhooi kwam wel vast te staan, dat hij geheel on der invloed van O. heeft gehandeld. Tegen hem eischtc het O.M. 9 maanden gevange nisstraf. Ten slotte heeft de 46-jarige A. W. le R zich te verantwoorden gehad. Deze ontken de alle schuld. In zijn zaak werd O. als getuige gehoord en uit diens mededeelin- gen, die voor een groot gedeelte door de1 verklaringen van andere werd bevestigd, bleek wel. dat hij niet alleen een groot aan deel in de zaak heeft gehad, doch dat hij er ook financieel zeer van genoten heeft. Zelfs toen er tusschen O. en Le R. verwij dering was ontstaan, trok hij nog maande lijks uit deze affaire Als O niet prompt betaalde stuurde hij bij wijze van berlrei ging dezen een prentbriefkaart met het Paleis van Justitie er op. Ook tegen dezen verdachte eischto het O.M. 1 jaar en 3' maanden gevangenisstraf. Blijkens de Staatscourant is dr. H. M Hirschfe.ld te Rotterdam, te rekenen van 28 December 1931 benoemd tut directeur generaal van Handel en Nijverheid. Dr. H. M. Hinschfeld is thans chef van economische zaken van de Javaschc Bank te Batavia. De nieuwo functionaris, die met verlof hier te lande vertoeft, heeft zijn werk zaamheden ten Departemente inmiddels aangevangen. Zijn taak is voorloopig be perkt tot de voorbereiding der hervorming van de afdecling, waardoor vooral in de economische voorlichting zal worden voor zien. Totdat het oogenblik gekomen is om de leiding der afdecling over te nemen uit handen van den tegenwoordigen chef, den heer F. K. J. Heringa, blijft deze laatste met de leiding belast. VAN HET RAADSLIDMAATSCHAP VERVALLEN VERKLAARD. Gcd. Staten van Zuid-Holland hebben he-t lidmaatschap van J. N. Engelsman van den Raad der gemeente Alphen a. d. Rijn ver vallen verklaard, op grond van de overwe ging, dat hij middellijk heeft deelgenomon aan levering aan genoemde gemeente en derhalve in strijd met art. 26 der gemeente wet heeft gehandeld. Hij had n.l. bevorderd, dat door de N V. Renata, waarvan hij direc teur is, zakken zijn geleverd aan A. J. En gelsman, wetende dat deze zakken bestemd waren om door genoemden A. J. Engelsman aan de gemeente Alphèn aan den Rijn te worden geleverd. EEN MEDEBEURSBEZOEKER GESTOKEN Verdachte veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijk. •Amsterdam. 6 Jan In Maart j.L ont stond er in den tabakshoek van de Am- sterdamsehe beurs twist tusschen een han delaar en een bediende, waarbij de laatste in drift den tabakshandelaar een steek met een mes toebracht De wonde bleek echter gelukkig niet ernstig te zijn. De rechtbank deed een onderzoek naar verd.'s geestvermogens instellen, mede naar aanleiding van het psychiatrisch rapport eischte de Officier 100.— boete benevens een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden. De rechtbank legde heden den man een voorwaardelijke gevangenisstraf op van vier maanden, met een proeftijd van drie jaren. Een verdachte die reeds 23 jaar in de -gevangenis sleet 'sGra venhage. 6 Jan. In den vroegen morgen van Zaterdag 18 Juli 1931. zag de surveillerend agent van politie C. Willem sen, te Rotterdam op de I.euvebrug, twee mannen komen uit het pand der firma Van IJsendijk aan de Leuvehavcn. De mannen verwijderden zich door de Brandsteeg naar den Schiedamschedijk. Dp agent nam een anderen weg en kwam de mannen op de Baan tegen, waar hij hen aanhield en van daar naar het politiebureau aan de Pan wensteeg overbracht. Spoedig bleek dat in bovengenoemd perceel was ingebroken Ver schillende aanwijzingen, alsmede de mede werking van den politiehond Nero, leidden tot veroordeeling 'door de Rotterdamsche rechtbank van de daders, den 47-jarigen schoenmaker E. v. d. K. en den 22 jarigen scheepsbouwer P. van der Btot twee jaar gevangenisstraf. Beidon stonden heden in hooger beroep voor het Haagsche Hof terecht en van der K., die als voornaamste woordvoerder op trad, zoowel aks v. d B., beweerde met deze inbraak hoegenaamd niets te maken te hebben. Vier politic-beambten werden in deze zaak als getuigen gehoord. De agent Willem6en verklaarde de beide mannen op de Baan pertinent te hebben erkend als de personen die het pand aan de Leuvehaven verlieten. Een van hen maakte een beweging alsof hij een deur achter zich sloot. Verd. v. d. K beweerde den geheelen nacht in een nabijzijnde garage te hebben doorgebracht, terwijl v. d. B. beweerde zijn mede verdachte toevallig op de Baan te hebben ontmoet. Hij w:.as zoo vroeg op straat omdat lüj dien nacht hevige kiespijn had De drie andere politie agenten verklaar den o a., dat zij bij fouilleering op de ver dachten tabak, sleutels, handschoenen, sok ken en een zaklantaarn hebben gevonden. De president zeide het eigenaardig te vin den, dat beide verdachten, die als beroeps- inbrekers bekend staan, toevallig in elkan dors gezelschap werdcii aangetroffen onder zulke verdachte omstandigheden. Voorts bleek dat v. d. K ongeveer 2 ons tabak van gebroken sigaren in den zak had, terwijl bij de firma v. IJ. uit een kistje ongeveer 20 sigaren werden vermist. Deskundig on derzoek wees uit. dat de gebroken sigaren precies van dezelfde samenstelling waren Den politiehond Nero werd lucht gege ven aan eau portefeuille, welk-1 doorzocht was. Het dier liep daarna precies denzeif- den weg als door beide mannen was afge legd. Op het bureau werd op de plaats, waar verdachte v. d K. gezeten had, een breek ijzer aangetroffen, waarvan een stuk was afgebroken. Dit stuk is later teruggevonden tusschen de deur van het perceel Leuve haven. Ondanks al deze bezwarende verklarin gen hielden verdachten vol niets met de inbraak uitstaande te hebben. Een garage houder zoou hebben verklaard, dat v. d. K. den geheelen nacht tot 5 uur bij hem in de garage had vertoefd. De procureur-generaal mr de Visser, wees in zijn requisitoir op alle omstandigheden, die op de schuld van verdachten wezen Daarbij komt nog, dat op v. d B."s broek plamuur is aangetroffen, afkomstig van den muur van het pand Leuvehaven. Naar Spr.'s meening staat de schuld van verdachten onomstootelijk vast en hij acht het vonnis op volkomen juiste gronden ge wezen. Gezien do ^ntecedenlcn van ver- Arm is een mensch, die alleen betaald ■werk verricht. Naar het Engelsch van Morice Gerard door Emma A. H. Met een lichte huivering trad sir Evelyn in huis terug. Mij vond zijn echtgcnoote bezig met haar naaiwerk cn dc gouver nantc en Lucille waren ook in de kamer. Onze vrienden zijn weg, zei hij en wierp haar een blik toe. Even daarna stond zij op en verliet het vertrek. Van hetgeen de majoor en zijn ondergeschikten hadden overgelaten van den maaltijd vulde zij een mand voor de vluchtelingen. HOOFDSTUK III In de schuilplaats. Vrouwe Marjoric en Lucillo verlieten de Abbey door een kleine zijdeur, die uit kwam op den moestuin en van daar naar de oevers van den Avon leidde. Lady Lee was in het zwart; zij had enkele jaren ge leden rouw gedragen en ze vonrl het aan genamcr nu deze klceren weer aan te heb ben, dan zich in die van een vreemde te vermommen Onder haar manlel droeg zij de mand met voorren 1 en een fUsehm ka narievvijn. Sir EveUn zelve liet haar uit en sloot de deur achter haar. niet zonder groote onrust, dat majoor Walker soms de voorzorg kon hebben genomen, om ver borgen bewakers ach ter te laten, die het doel van haar tocht zouden naspeuren. Lucille was een cn al opgewondenheid door de gespannen verwachting, waarin zij verkeerde; zij huppolrlc naast haar moe der voort, nu op den cenen, dan op den a'nderen voet, tot haar moeder haar ver maande om kalmer te loopen. Haar weg leidde enkele honderden me ter langs den binnenkant van den park muur. waar het op flat oogenblik zeer don kcr was. Lady Lee luisterde tiaar ieder ge luid, schrikte als cru wezel over het pad liep of een fazant schreeuw do van een boomtop binnen do omheiring. Een groote witte uü vloog opeens dicht langs haar beider gelaat en schoot toen af op een klei ne prooi aan den kant van rlp rivier. Lu cille klapte in de handen, toen zij dit zag, maar Lady Lee uitte ecm zaclitcri kreet, dien zij onmiddellijk onderdrukte. Zoo waren zij dus omgoloopen en ston den nu aan een smal poortje in de park- muur, waarvan alleen gebruik werd ce maakt door degenen, ffie den sleutel bcza ten en die naar het schuit mhuis wilden gaan, waarvan men vanaf dit punt de om trekken kon zien. Lady Marjorie stak den sleutel in het slot en dced#de deur open; Lucille volgde haar. Ademloos stonden zij nu in het park, luisterend naar cenig geluid, maar ze hoor den niets behalve de geluiden uit de na tuui'v Nu moesten zij een open grasveld over waar baar gestalten de'delij!" waar te nemen ouden zijn als er iemand m het kreupelhout verborgen was. Dit sinen ze ijlings over en kwamen zoo in het struik gewas, waarin do verlaten kapel lag. Hier moesten ze achter elkaar gaan; het kind liep vooruit, omdat zij het best den weg kende. Haar moeder volgde. Nu en dan keerde Lucille zich om, om Lady Lee fluisterend te waarschuwen, dat cr een braamstruik over den weg groeide, waar aan zij het gezicht konden openha len, of dat er een boomwortel wat uitstak, waarover ze konden struikelen. Zonder avonturen kwamen ze dus in dc kapel en gingen daar binnen. Wij zullen een minuut wachten, Lu rille, om ons zekerheid te vrrschaffen dat w-ij niet gevolgd worden. Dit zeggende stond lady Lee even tegen dc open deur aangeleund. Voor het eerst was het kind bang. Het was daar binnen zeer donker; zelfs de gedaante van haar moeder werd vaag en onduidelijk afgeteckond in de duister nis. Lucille bad menig verhaal gehoord van vreemde dingen, die gezien en ver nomen, waren in hot heilige gebouw, waar zij nu stond: van monniken, die er op en neer stapten en het doodsbleek gelaat half verborgen hielden onder den kap; het ge luid van vrouwen, die weenden; het on bestemde gezang van kerkliederen. Zij voelde, dat zij bleek werd, haar ooren tih- tcldcn, ze wist niet waarom. Ilaar hccle wezen trilde van spanning. Was dat oen onderdrukte kreet of was bet geluid van iemand, die zich bewoog?.... het kwam uit de richting van het verbor gen vertrek, waar het gebroken altaar ge tuigde van kerlmi'ike plechtigheden in het verleden en van' verwaai loozing in het lie den Dit zijn dingen, die een on- -wischharên indruk maken op de kinderlijke verbeel ding. Nog jaren daarna stond haar leven- dachten, waarvan v. d. K reeds 23 jaar in de gevangenis doorbracht, eischto de pro cureur-generaal bevestiging van het von nis. Mr. H. D Hofkes en mr. E L Visser be twistten dat het bewijs gileverd zou zijn en pleitten vrijspraak Arrest 20 Januari a.8. MR. A. A. DE VRIES, v Oud-administrateur aan Kolo niën. 's G r a v e n h a g e 6 Jan. In 84 jarigen ouderdom is alhier gisteren overleden mr. de Vries, oud-rechterlijk ambtenaar in Ned. Indie en oud administrateur van liet departement van Koloniën. De lieer De Vries, die op 4 Mei 1847 te Am sterdam werd geboren, ging na voltooiing zijner academische studie in 1870 als bur gerlijk ambtenaar naar Ncd. Indië, waar hij het volgende jaar werd benoemd tot griffier van den Raad van Justitie te Ma kassar. fn 1873 werd hij tot officier van Justitie bij flat college benoemd cn na een Europeesch verlof van twee jaren, wegens ziekt?' verleend, in 1878 tot voorzitter van den Landraad te Ponorogo, residentie Ma diocn Weer twee jaren later werd hij lid van den Raad van Juslittie le Batavia en in 1881 werd hij onder toekenning van pen sioen eervol uit den Indischen dienst ont slagen. Gerepatrieerd zijnde, werd hij in 1885 be noemd tot referendaris bij het department van Koloni-n, waar hij in 1902 werd be last met de waarneming van een admini strateursfunctie. In 1914 werd hij lot admi nistrateur bevorderd cn in 1915 word hom eervol ontslag verleend. Daarna vervulde de heer De Vrio* nog eenigen tijd de functie van vertegenwoordiger van de Indische Weeskamer voor het departement van Ko loniën. Dc thans ontslapene was ridder in de orde van den Ned. Leeuw. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats vinden Vrijdag a.s. te 11 uur vertrek van het sterfhuis aan de Mauyestraat 21 naor de Alg. Begraafplaats. BESTRIJDING VAN PLANTENZIEKTEN IN KLEINE TUINEN. Beekje van den plantenziek- tenkundigen dienst. Ten einde aan bezitters van tuinen (sier- zoowel als fruit- cn moestuinen) de noodige aanwijzingen te verschaffen voor de be strijding van plantenziekten en schadelijke dieren, ia door den Plantenzicktenkundigen Dienst, te Wageningen uitgegeven Medcdce- ling No. 19; Bestrijding van plantenziekten in kleine tuinen. Van dit boekje is thans een derde herziene druk verschenen, waarin do tuinbezitter alle gegevens vindt, die hij noodiig heeft voor een doelmatige ziektebe strijding in zijne gewassen, in den winter. Belanghebbenden kunnen naar den inhoud van dit boekje verwezen worden. Aan hen, dio verdere inlichtingen wen- 'chen over plantenziektcnbestrijding wor den deze gaarne verstrekt door den Plan- tenziektenkundicen Dienst te Wagcningen en door de op vcrschil'cnde plaatsen werk zame gestelde ambtenaren van dezen dienst. STAGNATIE IN HET TREINVERKEER. Stroomdraad gebroken. Amsterda m, 6 Jan. Het treinverkeer in de richting Alkmaar heeft hedenavond slagnatie ondervonden, doordat tengevol ge van den storm een stroomdraad van het electrisch geleidingsnet tusschen de Hembrug cn Zaandam is gebroken cn op den grond afhing. Het verkeer in deze rich ting is in verband hiermede geleid via Haarlem. Beverwijk en Uitgeest. De tecli nische dienst van de Spoorwegen was in den loop van den avond druk doende met het herstellen van het euvel. Nieuwjaarsrede in de Kamer van Koophandel Rotterdam, 5 Januari. In de heden gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en 1* abrieken heeft de voor zitter de lieer W. A. Engelbreclit een Nieuw jaarsrede gehouden, waarin hij een over zicht heeft gegeten van dc positie van Rot terdam in het afgcloopen jaar. Aan de hand van statistische gegevens kan worden vast gesteld, dat de handelsbeweging van 48 der voornaamsto landen van de wereld pro centueel een grooteren achteruitgang toont dan die van Nederland. Het gebied van de Kamer heeft sedert haar oprichting, wat handel, nijverheid en scheepvaart betreft, geen moeilijker jaar gehad dan 1931. Toch kan dit niet tot ont moediging stemmen; de functioneele belec- kenis van haast alle groot- en detailbcdrij- ven is ongerept gebleven. De scheep vaartbc weging over de Rottcr- damsche haven toonde een diep treurigon achteruitgang, grootcr dan tengevolge der algemccnc inzinking in mededingende W.- Europcesche havens het geval was. Het aantal der in Rotterdam binnengeko men zeeschepen daalde van 12.350 sche pen, metende 20.535.930 tons netto in 1930 tot 11.336 metende 17.898.806 tons netto in 1931 Het totale goederenvervoer ter zee over dc eerste elf maanden nam af van 31.623.346 tons tot 25.648.647 tons. Aan vaste cn losse havenarbeiders, die bij de Haven- arbeidsreserve' zijn geregistreerd weïd a-\n loon uitbetaald 10.996.600 tegen verleden jaar 13.220.0S5 een achteruitgang van 16.8 Spreker heeft vervolgens uiteengezet dat een cezonde herleving alleen te verwachten is van een krachtig doorgezette havenpnli- tick, die van overheidswege gevoerd, reke ning houdt met de kosten voor schepen en goederen in andere havens. Door een tarievenpolitiek moet het ge bruik van de haven worden bevorderd Dc bloei van do haven van Rotterdam is een nationaal belang van de eerste orde. Dat is ook de meening van de regeering, maar desniettemin moest dc kamer nog onlangs haar teleurstelling kenbaar maken over de discussies in de Eerste Kamer betreffende dc kanaalplannen tusschen Rijn en Schelde Spreker heeft vervolgens uiteengezet, dat de achteruitgang van onze havenbeweging in gccnerlei opzicht behoeft te nopen tot het nalaten van wat reeds bij het nog be staande verkeer nuttig en productief zal zijn. Zoo noemde spreker hot bouwen van een tunnel onder de Nieuwe Maas,-tot be tere verbinding van de havens, hét bou wen van een brug over het Hollandsch Diep voor autovërkoir, tot betere economische aansluiting van Noord-Brabant en L'm- burg met het noorden, de uitvoering van de spoorwegplannen voor Rotterdam en ver betering van wegen, die tot Rotterdam lei den. Het vraagstuk van de industrialisatie binnen dc gemeentegrenzen is krachtig lei band genomen door den Dienst voor Stads ontwikkeling. Industrialisatie voert ook ring van den vaarweg naar Dordrecht vormt bet geheele gebied tusschen Hoek van Holland en Dordrecht langs Oude on Nieuwe Maas een economisch ge heel. zoowel voor havenaanleg als voor in dustrie. Dc voorstellen van de commissie tot onderzoek naar de havenbelangerï^van Rotterdam houden volgens dc commissie uit de Kamer voor de scheepvaartbelangen riict voldoende rekening met de dringende ei&chen die een economisch beheer van het geheel noodzakelijk maken. Dit noemde spreker zeer te betreuren, met het oog op de belangen der verschillende doelen van bet gebied zelf en evenzeer ten aanzien van een gezondere havennol it iek van dit com plex tegenover mededingende havens. dig voor den geest dat bezoek, onder be schutting van do duisternis, aan de ruïne van de heilige plek. Lady Lee hield zich overtuigd, dat de geluiden, die zij beiden hoorden, van de verstekelingen zeiven kwamen, die ^iu ze ker begrepen dat de verkenning was af geloopen cn daarmee, voor het oogenblik. fle risico, om gevangen te worden genomen Zij trad verder, voorzichtig loopende, daar zij anders soms mocht struikelen over 'iet een of ander onverwacht voorwerp, dat in de kapel op den vloer kop liggen. Zij volgde haar moeder met één hand aan haar rok, bleek en huiverend en in de duisternis turend, die het dichtst was onder de schaduw van dc groote zuil. Lady Lee had eenige moeite om len steen te vinden, waarin de verborgen veer zoo kunstig was aangebracht: dit oogen blik, dat zij wachtten moest was een vrec- selijke beproeving voor het kind. Zij liet haasr oen snik van dankbaarheid hooron toen zij den lichten knap vernam, daarop het geluid van steen, dat over elkaar wroo, waarop de nis voor hen open lag De vluchtelingen daarbinnen moesten wel scherp geluisterd hebben: ongetwijfeld was hun verlangen nog geprikkeld door honger, althans, ze hadden de waarschu wing van het aanstaand naderen ook da delijk gehoord. —Wie is daar? Wie komt daar! In den toon van de stern lag iets gebie dends en tegcliik iets jeugdigs. Een vriendin. Marjorie Lee. Ze stapten de ruimte binnen waar bet naar vochtig steen rook. de uitWasemine van het gewelf, waarin nooit zon en maar heel weinig lucht door drong. Het schijnsel van dc lantaarn verlichtte het smalle vertrek maar heel spaarzaam. U komt als een engel des lichts, ma dam, zei de jonge man, haar de hand rei kend Niemand was ooit meer welkom, sinds de wereld begon! Hij boog hoffelijk over de vingers van lady Lee, die hij aan de lippen bracht Lord Milton onthief haar tegelijkertijd van het mandje, dat tot een zwaren last was ge worden aan haar linkerarm. Wat u brengt mylady, is eveneens zeer welkom Ah, hier is mijn fee der Hope! Lucille werd ineen» opgelicht cn teedcr gekust. Ik voel, dat je een vriendin van mij bent. zei de jonge man Vriendschap is soms als een pompoen, die. zooals ik uit Ie Heilige Schrift vernomen heb. zeer wc- ig tieren moet. Het is te hopen, dat de vriendschap van uw noovheid niet zoo 6poodig vergaat als die plant", merkte lord Milton droog op. Dal meent mijn kleine larlv .toch niet? vroeg de jonge man. met onweerstaanba- ron blik Lucillp maakte een kniebuiging, daarmee volgend het voorbeeld van haar moeder, die dit zoo juist ook bad gedaan. Neen sire, zei zei. ik denk dat niet. Je vertrouwt mij? Hij stond nog altijd naar haar voorover gebogen. Ja. sire. Mol een s-houdpvoibnlen en een gliril- 'ach keerde hij zich tof z/'n begeleider. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5