A.Schoterman Zn. A.H. VAN NIEUWISERK N.V. Wijnhandel Cognac Vieux XXX per tlesch f3.85 DE ONGEREGELDHEDEN TE ENSCHEDE Dr. E. BGNEBAKKERf KATTENSTERFTE TE AMSTERDAM DE LOONSVERLAGING EN DE S.D.A.P. SALAR1SP0LITIEK DER HYPER-DEMOCRATEN DENKT U AAN ONZEN GROOTEN UITVERKOOP K. Beekstr. 6 Telef. 543 - Amersfsort - Bsekenst. Laan 13 UW ADRES VOOR COMPLETE MEUBILEERING HUIVSORHOEKJE Utr.straat 17 Gevestigd 1878 Telefoon 145 De marechaussée schiet met scherp Enschede, 7 Jan. Na de afkondiging van het verbod van samenscholingen is de rust te Enschede nog niet teruggekeerd. Vanavond hadden weer ongeregeldheden plaats, ditmaal speciaal in de omgeving van de fabriek „Het Schuttersveld" aan de Hengeloschestraat Honderden personen trokkon naar die fabriek om de vverkwil ligc arbeiders af te wachten. De politie en marechaussee moesten voortdurend tot doorloopen aanmanen, en de groenpjes menschen uiteendrijven. Ecntge personen, die niet aan de bevelen wilden voldoen, lie ppn rake klappen op. Tegen zessen werd uit een der zijstraten met steenon naar een marechaussee gegooid. Deze vervolgde de daders en gelastte met een revolver in de hand do daar wonenden in huis te gaan Toen Weer werd gegooid, schoot de mare chaussee met scherp. Direct daarop werd geroepen „bloedhond", en de marechaussee loste toen nog twee schoten in de drukke straat Er werd niemand getroffen. Onmid dellijk aangerukte politievorsterking ver richtte eenigo huiszoekingen, doch de da ders werden niet gevonden. Den geheelen avond is het in die omgeving rumoerig ge moerig geweest In de arbeiderswijk „Tu bantia" werden tal van lantaarns vernield met steenen, welke uit de straat werden gebroken. Toon politie versterking met een speciaal voor dit doel gereed staande vrachtauto arriveerde, werd de straat met den blanken sabel schoongeveegd. V'an uit gangen werd toen nog met steenen gewor pen. De politie heeft een waarschuwings sch&t gelost en eenige steen werpers achter de huizen vervolgd. Het gelukte echter niet de daders te grijpen. BRANDJE OP DE PASSEERDER- GRACHT TE AMSTERDAM. Amsterdam. 7 Jan. Bij den koopman A. van Berkel, Passeerdergracht 7. is heden avond ongeveer half negen door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken. De bewoners waren ongeveer een uur te voren uitgegaan en hadden hun woning op de eerste verdieping van dat perceel afgcslo ten. De rook, die het portaal vulde, belette aanvankelijk de brandweer in de woning binnen te treden, temeer daar de toegang zeer nauw is. Met behplp van een mecha nische ladder kon de brandweer de achter zijde van het perceel bereiken en vandaar de vlammen, die reeds naar buiten sloegen bestrijden. Intusschen was ook op het por taal de kamerdeur geforceerd en werd van dien kant een straal op het vuur gericht. Door deze twee stralen was het pleit spoe dig beslecht De achterkamer brandde uit; de aangrenzende voorkamer kreeg weinig schade. Een talrijk publiek sloeg aan de overzijde van het graebtjo het werk van dc brand weer gado „GOUDEN RINGEN TE KOOP"! Ze waren van koper. Amsterdam, 7 Jan. Een man bood op zekeren avond op het Damrak een „gouden ring" te koop aan. Ongelukkigerwijze was zijn cliënt een rechercheur, die hem ten spoedigste naar het bureau geleidde. De ring bleek van koper te zijn. Wegens oplichting 6tond de man voor den politierechter terecht, verdacht van po ging tot oplichting. De politierechter ver wees de zaak echter zooals hij motiveer de wegens de ingewikkelde structuur van het geval naar de meervoudige Ka mer. Het verzoek tot onmiddellijke invrij heidstelling werd afgewezen. Heden diende de zaak voor de Vijfde Ka mer. De Officier van Justitie eischte een gevangenisstraf van één maand. De verde diger pleitte vrijspraak, daar z. i. de listigo kunstgrepen ontbraken. Voorts vroeg hij de onmiddellijke invrijheidstelling van ver dachte. Na een half uur in Raadkamer te zijn ge- jveest, werd dft verzoek toegestaan. Vonnis 21 Januari. MAZELEN. Epidemie te Nieuwendijk. Men schrijft uit Nieuwendijk aan de N. IL Ct.: Onder de kinderen heerscht een mazelen epidemie. Van de 400 schoolkinderen waren er vanmorgen 140 afwezig. Het aantal pa tientjes, dat den schoolleeftijd nog niet heeft bereikt, is nog grooter. Ook vole gevallen te den Haag. Den Haag wordt door een vrij hevige mazelen-epidemie bezocht, waarvan het eigenaardige is, dat vele gevallen neiging tot complicaties en met name overgang tot roodvonk vertoonen. Deze 6tand van zaken heeft den directeur van het gemeentelijk ziekenhuis, dr. Koch, genoopt, de oude school aan het Korten- bosch, welke reeds lang geleden tot hulp barak werd ingericht, weer in gebruik te nemen, daar liet wenschelijk is de lichtere gevallen van mazelen, welke geen neiging tot complicatie vertoonen, af te zonderen en te vrijwaren voor het compücatiegivaar, dat uit den aard dor zaak in de barak van het ziekenhuis met zijn zwaardere gevallen dreigt. Deze onvermijdelijke maatregel is intus schen een strop voor de St. Jozcfsambachts- leerlingen van de St. Vincentiu6verecniging, aan welke B en W. de oude school hadden afgestaan, in de hoop dat de hulpbarak wel niet meer noodig zou zijn, maar natuurlijk onder voorwaarde, dat. b!j gebleken nood, de gemeente er weer dadelijk de beschik king over zou krijgen. De verassching hedenmor gen op Weslerveld Men meldt ons uit Wcstcrveld: Eenvoudig en sober, zooals de persoon en het leven van dr. Bonebakker zijn geweest zoo was ook zijn plechtige verassching, die op 't middaguur van Donderdag plaats vond op het crematorium tc Westervcld. Niette min was de belangstelling, vooral van de zijde van het Philips bedrijf betoond, zeer groot, terwijl ook uit de onderwijswereld eenige bekende persoonlijkheden aanwezig waren. De Philips directie was vertegenwoordigd door ir. Fetter. Het bestuur van de Ver eeniging Lorcnlz lyceum waarvan dr. Bone bakker voorzitter was had zich doen ver tegen woord igen door mevr. v. d. Sande— Bakhuyzcn. dr. van Arkel en ir. Fetter, terwijl ook de rector van dit lyceum, de heer van Mels aanwezig was. Dc vereeni ging Philips onderwijs werd vertegenwoor digd door ir. Bouten. Vervolgens waren aanwezig ir. van Dorp, plaatsvervangend leider van het onderwijs bij Philips, dc heer Merkus, hoofd van de lagere Philips scholen; dc heer Jonker, ad ministrateur van de Philips Bedrijfsschoo! de heer den Hertog, leider van het ontspan nings fonds; rnei. van Embden, leidster van Philips Kleurschool, zoomede verschillen de leeraren, verbonden aan het Philips on derwijs. Voorts zagen wij dr. ing. Hnlbcrtsma en den heer Swierstra, eveneens bekende per soonlijkheden uit de Philips industrie. Uit Utrecht waren aanwezig dr. dc Lange, gemeente-secretaris, vroeger referendaris bij de afdeeling onderwijs in Utrecht, de zelfde functie die de heer Bonebakker ver vulde, voordat hij naar Eindhoven ging; de heer Barkcy Wolff, commies ter gemeen te-secretarie te Utrecht en persoonlijk vriend van dr. Bonebakker; mej. de Clcrcq directrice van de Openbaro Leeszaal mej. de Haan, een bekende figuur op het gebied van het fröbelonderwijs. De vereeniging tiet Nut voor het Alge rnecn was vertegenwoordigd door den alge meen secretaris, den hoer Hovcns Greve. Do lijkkist was met bloemstukken ei: kransen bedekt. Toen de stoet het koepel gebouw binnenschreed weerklonk plechtig orgelspel. Het woord werd hier gevoerd door ir. Fetter, namens do directie van het Philips- bedrijf, namens de corporaties in Eindho ven, waaraan dr. Bonebakker zich met zoo groote toewijding had gegeven, terwijl hij hem steeds schetste in zijn schoone hocda nigheden als mcnsch en als vriend. Dc schoonzoon van den overledene, archi tect W. Maas te Utrecht bedankte voor de betoonde belangstelling. Toon de stoet het gebouw verliet speelde bet orgel „Een vaste burcht is onze God". Een telken jare terugkeerende epidemie Amsterdam. 7 Jan. Naar wij verne men heerscht momentcel te Amsterdam in zeer ernstigen graad een ziekte onder de huiskatten, waaraan tal van deze dieren be zwijken. Wij hebben ons in dit verband gewend tot dr. C. J. Folmer, dierenarts van de Ver eeniging „Asyl voor noodlijdendo dieren". Dr. Folmer deelde ons rnede, dat de hier ter stede thans heerschcnde ziekte onder onzo huisdieren een telken jare terugkee- ronde epidemie is, die evenals de influenza bij den mensch, soms zeer goedaardig, soms een zeer kwaadaardig karakter aanneemt. Thans is de mortaliteit der z.g.n. braak ziekte bij katten zeer groot, en de kadaver- afhaaldienst van het Asyl voor noodlijden de dieren heeft druk werk met het afhalen van gestorven katjes. Al meent de eigenaar steeds te doen te hebben met vergiftiging van zijn huisdier door minder goed gezin de buren, de ware oorzaak is een smetstof, die door tusschenpersonen of door katten zelf wordt overgebracht. Oogcnschljnlijk ge zonde katten, z.g.n. smetstofdragers, spelen hierbij een rol. De onderzoekers nemen dan ook aan, dat een ultra-visibclo smetstof hierbij in het spel is. Wel worden coli bacil len en strcptococcen uit de kadavers der doode dieren gekweekt, rnaar hiermede kon de ziekte bij proefdieren niet worden opge wekt. De verschijnselen van de ziekte komen in het kort hierop neer: het dier wordt loom, zoekt een kcele plaats om op te zitten, mijdt zijn mandje of dekentje, braakt een weinig wit schuim, eetlust afwezig (soms bestaat groote neiging tot water drinken). Bij on gunstig verloop van de ziekte volgt braken van geel vocht, dat daarna groenachtig (gal) van kleur wordt. Dc dood volgt dan spoedig, Het verloop is soms zeer snel, het komt voor dat binnen twaalf uur de dood volgt. Ook duurt de ziekte wel enkele dagen. Psychische invloeden schijnen het ont staan der ziekte zeer te bcinvloeden: zeer typisch is bijvoorbeeld omgevingverande ring. Men zij dus voorzichtig, wanneer Uw kat verschijnselen vertoont van vergiftiging (braken), hiervoor een verantwoordelijk persoon te willen zoeken. Inderdaad lijkt deze ziekte bcdriegelijk veel op vergiftiging De besmettelijkheid is zeer groot, er zijn ge vallen bekend van het optreden der ziekte bij katten, die op bovenhuizen verbleven bij menschen, die weinig of geen contact heb ben met de buitenwereld, terwijl deze kat ten het bovenhuis niet verlieten voor exeur sies op do daken. DE LEEUWERIK. Amsterdam, 7 Jan. Bij de K. L. M. is bericht ontvangen, dat do Leeuwerik gis ter om 5.40 uur uit Djosk is vertrokken en om 0.52 uur in Boeshir is geland. Wegens het slechte weer is het vliegtuig niet verder gegaan. N. O. C. DIPLOMA'S EN EERETEEKENEN. In November en December aan 36 personen uitgereikt. 'sGravcnhage, 7 Jan. Het uitvoerend comité voor de vaardigheidsproeven van het Xederlnndsch Olympisch Comité deelt me de, dat in de maanden November en Decem ber 1931 aan 36 candidaten het N. O. C. di ploma en het eeretceken konden worden itgereikt. Hieronder volgen dc namen der candidaten met daarachter vermeld voor do hoeveelste maal het diploma werd behaald: Tiethof (2), D J. van Hemossen (1), J Heerlicn (1), A. B Leencman (1), K. B v. d. Burg (3), G. Gcrrevink (3), W. F. H. van Barrelo (2), allen te Apeldoorn; C. J. L. Hamel (1), J. G. M Noes (1), H. Runia (7), K. A. M. do Best (1), C H. Frljlink (1), al len te den Helder); P M. Tacx (2), II. C. v. Bongard (2), L. J. Heerbaart (2), P. J. A. Hilbers (3), on H J. Leloyveld (1), allon to Nijmegen; H. Keppol Hesselink (1), dr. H. Weekenstroo (1), A. Scherpcnzeel (5), en Huijcr (1), allen te Ede; S. van Dijk <10), mej. P. H. Pierik (1), J. J. Peelers (5), al len te Amersfoort: J. H. Wagen voordo (5 met kroontje) en J. B. Th. v. d. Valk (3) te Arnhem; P. A. Hüsken (3) er. J. de Wit (2) to Zutphen; J. Melius (t) en A. C. Meu- lenbrug (1) te Harderwijk); L. J. L. M. Haerden (4) en P. v. d Zwaluw (1) te Bre da; P. L. Rosdorf (5) to den Haag; J. F. Kratz (1) te Rotterdam; J. F. Storms (1) te Maastricht; J. C. Kamblcr (3) to Gorin- cbem. In herinnering wordt gebracht, dat met 1 Januari 1932 wederom een nieuw vak van één Jaar Is Ingetreden, waarin de vaardig- heidsproeven van het N. O. C. kunnen wor den afgelegd. Met den aanvang van dit tijd ak zullen gewijzigde bepalingen en eischen elke op aanvrage door het secretariaat an het Uitvoerend Comité van het N.O C. Lange Vijverberg 3 to 'sGravenhagc gaarne orden verstrekt. ADJUDANT VAN DSN PJINÏSTER VAN DEFENSIE. Naar wij vernemen wordt de luitenant ter zee der le klasse W. van den Donker, tot dusver geplaatst op de afdeeling IIA (marinestaf) van het Departement van De fensie, doch sinds korten tijd toegevoegd aan het hoofd van do afdeeling IIIA (por soncel der zeomacht) tijdelijk belast met do werkzaamheden van adjudant (zeemacht) van den minister van defensie. KONINKLIJKE VEREENIGING „HET NEDERLANDSCH TOONEEL." Amsterdam, 7 Jan. Naar wij verne men is in de hedenmiddag gehouden ver gadering van het personeel der Koninklijke Vereeniging „Het Nederlandse!) Tooneel" met de directie van laatstgenoemde zijde het voorstel gedaan, het bedrijf tot 1 April a.s. voort te zetten op basis van de ver minderde salarissen. Zaterdag a.s. wordt een definitieve beslis sing van het personeel inzake de gedano voorstellen verlangd. PASSAGIERSVERVOER OP DE AMSTERDAMBATAVIALIJN. Een verheugoude toeneming. Naar de heer Geysendorffer. gezagvoerder van het K. L. M.-vïiegtuig „Uil" vertrok ken van Schiphol op 24 December en aan gekomen te Batavia op 4 Januari telefo nisch mededeelde, zijn behalve de drie pas sagiers Amsterdam—Marseille en twee heo- ren van de Bata-Schocnfabrieken te Zlin, welke te Athene instapten en re3p. tot Ran goon en Batavia de reis meemaakten, met dit vliegtuig nog tweo Amerikaansch* dames vervoerd van Rangoon naar Bang kok, alsmede een passagier Palembang— Batavia. In totaal werden dus met de „Uil" op verschillende trajecten 8 passagiors ver roerd. GEVAAR VOOR DIJKDOORBRAAK GEWEKEN. Groningen. 7 Jan. Hedenmorgen bob ben wij een bezoek gebracht aan de onder- geloopen landen te Eelderwolde en aan den Peizerweg bij Groningen. Het is ons geble ken, dat het grootste gevaar, dat door het hooge water was ontstaan, thans is gewe ken. Weliswaar is de waterstand hier vrij- el niet veranderd, maar men kan nu door werken aan den dijk, zonder dat men be vreesd hoeft tc zijn, dat er nog zulke zwak ke plekken in den dijk zijn, dat gevaar voor een doorbraak bestaat. De arbeiders, die aan de dijken werkzaam zijn, dealden ons mede, dat zij een zwaren nacht achter den rug hadden, doch dat zij or gelukkig in geslaagd zijn den toestand meester te blijven. De dammen welke zijn aangelegd, zullen het zeer waarschijnlijk wel tegen de watermassa's kunnen houden. Hel gevaar kan dan ook als geweken wor den beschouwd. De bewoners van dit ge bied zitten voorloopig nog in het water en zullen de eerstvolgende dagen nog van do hulpbruggetjes en loopplanken gebruik moeten maken. Het eenheidsfront verbroken Het Volk (s.-d.) betreurt, dat dc s.-d. wethouders te Rotterdam medewerking heb ben verleend aan het voorstel tot verminde ring van de loonen en salarissen van* het Rotterdamsche gemcentepersoneel huiten alle overleg rnet het bestuur der S.D.A.P. om. Het blad deelt rnede. dat den lsten No vember te Amsterdam op een vergadering van het partijbestuur met bestuursleden van alle gewestelijke en stedelijke partij federaties, s.-d. raadsleden, wethouders, ge deputeerden, burgemeesters en Kamerleden een gedragslijn was vastgesteld. Deze bij eenkomst kwam tot een eenstemmige opvat ting in zake de houding aan te nemen je gens do door de regeering door te drijven gemeentelijke loonsverlagingen. Niets zou door eenige raadsfractie in dezen mogen geschieden buiten hel partijbestuur om, waarbij op grond van dc besprekingen in deze bijeenkomst de algemecne leiding zou hebben te berusten, terwijl het, bij onvoor ziene omstandigheden, zoo noodig een twee de bijeenkomst zou hebben uit te schrij ven, om in elk geval do eendrachtige ge dragslijn te waarborgen. „Het doet ons ten zeerste leed" ver volgt dan Het Volk „dat onze gemeente lijke vertegenwoordigers in de tweede 6tad des lands zich niet aan deze algemoene ge dragslijn, mede in overleg met hen en met hunne instemming opgesteld, gehouden hebben en geheel buiten liet partijbestuur om hun eigen weg gegaan zijn. terwijl in alle andere gemeenten, waar het geval zich voordeed, onze vertegenwoordigers zich strikt bij de nauwkeurige afspraak aange sloten hebben. „Onze Rotterdamsche vrienden hebben daarmee het eenheidsfront, dat onze partij in moeilijken tijd te vormen had en dat ver zekerd scheen na de bijeenkomst op 1 No vember, doorbroken en daarmee aan onze beweging ernstige schade toegebracht." Het bind besluit: „Kchter maakt één zwaluw geen zomer. Het zal blijken, dat voor onze partij, voor do arboidersbeweging, do Rotterdamsche disciplinebreuk geen doorslaggevend mo ment vormt. Daarom is die breuk niet min der te bejammeren." DE DERDE KRUISER VCOR INDUS. Uitstel. De inschrijving voor den derden kruiser voor Indië, die oorspronkelijk was vastge steld in December en sedert reeds eenige malen is uitgesteld, is opnieuw uitgesteld en wel zonder dat er een nadere datum is vastgesteld. Naar ons te bcvoegder plaatse werd mee gedeeld, houdt dit uitstel verband met de reis van minister Deckers naar Indié. Men herinnert zich. dat de meerderheid van het college van gedelegeerden uit den Volksraad zich voor uitstel van het op sta pel zetten van den kruiser heeft uitgespro ken (tenzij Nederland de kosten over 1932 geheel en al voor zijn rekening zou nemon) en de minister daarentegen in de Kamer voortgang met den bouw heeft bepleit De veronderstelling is niet gewaagd, dat dit onderwerp tijdens het verblijf van Z. F,xc. in Indië zal worden besproken en dat van het resultaat dezer besprekingen zal afhan gen wat er met den kruiser gebeurt. Merkwaardige houding van den Haare lemschen vrij zinnig; democratie schen wethouder In De V r ij beid schrijft de heer G. P(olak) D(aniels): Te Haarlem heeft dc gemeenteraad een voorstel van B. en IV. aangenomen, tenge volge waarvan met ingang van 1 Januari '32 de gemeentelijke salarissen en loonen tijdelijk met 7 pet. verlaagd worden (met een minimum salaris van 30 per week voor kostwinners, over wier werktijd de gemeente ten volle beschikt). Dit voorstel is ten slotte met 24 stemmen tegen 14 aangenomen. Tegen hebben ge stemd de S D A.P. (de s.d. wethouders inbe grepen), een communist en één katholiek. Hierbij viel tweeërlei op. In de eerste plaats is deze tijdelijke kor ting doorgezet onder leiding van den wet houder van financiën, den bekenden vrij zinnig-democraat mr. Slingenberg (het Eer- stc-Kamerlid). Men vergelijke hiermee ie houding, door de V.D. aangenomen tegen de tijdelijke korting op "de rijkssalarissen, welke gemiddeld slechts 3 pet. beloopt! In de Kamer neemt men do leiding der o; po sitie tegen de Geer waar men zelf regeert en een tekort dreigt, doet men prv.» s als de Geer, alleen gaat men nog hen wat verdei Daar log bij den Haarlemschen isad een amendement-Klein (r.k.) om op de eersto 100'1 géén korting toe 'e passen en een sub amendement van den neer van Kessel (rk.) om 500 vrij te stel'it). Welke hou ding nam nu wethouder Slingenberg hier tegenover aan? Die amendementen zouden 160.000 resp. 80.000 kosten, welke niet gfmist konden worden. Dus verden ze af gewezen, zelfs in een v>rm, welks ^e'ijk stond met het steil in der portefeuille kwestie. Alweer heel begrijpelijk. Maar waarom mag een v.d. w3.houde- van finan ciën, wat een minister vin financiën met mag volgons March mt on de zijnen? Merkwaardig was ook dr houding der socialisten. Zij stemden vior her anïeriie- ment, of 1000 vrij te etex'en, dat met 23 tegen 15 stemmen verwo -pon \v.*»mi Daarna zou over het sub-amen icnient, om 500 v rij tc stellen, gestemd vvor I ir». Toen vroeg een socialist eenige oogenblitk mi srhorsmy van de beraadslagingen. F.n waarlijk, na her opening van het debat '.ark' ru <on de loodo heeren om politieke "e lorn-n niei voor htt amendement te zullen stammenI Anders ge zegd: het sub amendement maakte, kans te worden aangenomen, dnn *ou de '«cthouder heengaan en de S.D.A.P. zich niet kunnen onttrekken en dan zou blijken, dit de hee ren bet zelf evenmin zonder salariskortirg zouden kunnen klaarspelen. Welk eon p.iD- tiek' Do helden durfden ten slotte wei tegen het voorstel van B. en \V. stemmen: dit liep immers toch geen gevaar en zoo bleef het odium op den tegenstander rusten Indien het bewijs nog moest geleverd worden, dat de salarispolitiek van onzo hypcr-democrnlen niet anders Is rlan een laffe speculatie op de klandizie der belang hebbenden en een zichzelf onttrekken aan do rnede-verantwoordelijkbeid, dan heeft Haarlem dit bewijs geleverd. „DE DUIF" NAAR INDIfi VERTROKKEN. Amsterdam, 7 Jan. Van Schiphol is hedenochtend om 7.40 uur naar Indië ver trokken het vliegtuig de Duif (P.H.-A S.D.). De bemanning bestaat uit L Smirnoff, le bestuurder; N. D. Parmentior. 2e bestuur der; M. Westraete, boordwerktuigkundige, on M. L. Koopman, radio tolegr.afist. Het vliegtuig heeft 235.29'j K.G. post en 56.45 K.G. lading aan boord. DRESSOIRS, Prima Eiken 36.30, 33.C0, 27.33. SALON-AMEUBLEMENT, geheel veerend 159.— HUISKAMEP.AMEUBLEMÈNT, nitneomba re zitting, Prima moquette 29.60 AXWÏINSTER en BOUCLÉ KARPETTEN beneden fabrieksprijzen. CLUBFAUTEUILS en BIJZETTAFELS ln groote sortesring tegen Extra lage prijzen. ZIET DE ETALAGES. Wij hebben ook Iets voor U UoPST&c.'.TN roet kussens f 8.90. Paps. nier staat van Iemand, dat hij een financieel genie was. Wat beteekent dat; Dat hU vlugger geld kon verdienen, dan zijn gezin het kon uitgeven. cpassy Show)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6