ADRESSEN VAN DEN DIETSCHEN BOND Het onderwijs in het Fransch DE RADIO-ONTHULLINGEN Beschouwing van A.R.-zijde RADIOPROGRAMMA Bezwaar tegen in een het Fransch gesteld handelsverdrag In een adres aan den Minister van Bui- tenlandscho Zaken heeft het bestuur van den Dietschen Bond er zijn leedwezen over uitgesproken, dat de onlangs tusschen Ne derland en België gesloten overeenkomst betreffende de handelsbetrekkingen is ge steld in de Fransche taxi, wat, gezien het feit, dat het Nederlandsch een dor officieele talen van België is, epn beleediging van het Nederlandsche volk moet worden genoemd Met aandrang is den Min'ster verzocht, dergelijke stukken voortaan slechts in de Nederlandsche taal tg doen stellen. Hetzelfde bestuur heeft den Ministor van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn bezwaren kenbaar gemaakt tegen het wets ontwerp tot wijziging van de Lager Onder wijswet van 1020. Opgemerkt wordt, dat deze wet hare waarde voor de praktijk on voldoende heeft kunnen bewijzen, aange zien de leeraren bij het voortgezet onder wijs rekening houden met de keunis van bet Fransch, die de leerlingen naar het voortgezet onderwijs medebrengen, zoodat de vv-pt op dit punt praktisch bulten toe passing is gebleven iets wat de Regeering zonder eenig ingrijpen harerzijds heeft la ten geschieden Daarenboven zal, indien op 'zeer vele voorbereidende scholen *t Fransch weer wordt onderwezen, do-geestelijke een heid der Nederlandsche schoolbevolking tot bet 12de jaar worden verbroken, terwijl bovendien voor leerlingen van de volks scholen, waarop het Fransch wel niet zal worden ingevoerd, de weg naar het voort gezet onderwijs moeilijker wordt gemaakt, zoodat van maatschappelijke bevoorrech ting kan worden gesproken. Ook meent het bestuur, dat de tijd, die aan het Fransch, of een andere vreemde taal zal worden be steed, beter kan worden gebruikt voor het bijbrengen van meer kennis, van de eigen taal. de eigen geschiedenis en den eigon bodem. Ten slotte wordt de aandacht gc- vesMgd op de wenschelijkheid, dat de leeraren in de Nederlandsche taal en let terkunde niet slechts de HoJlandsch-Atri- jkaansche letterkunde onderwijzen maar .ook de vormleer vin hot Hollandsch-Afri- kaansch, mede ter verlevendiging van de gevoelens van stamverwantschap. DE ONGEREGELDHEDEN TE HOORNSTERZWAAG. Communistische agitatie. Drachten, 11 Jan. Vrijdag werd de [werkverschaffing te Hoornsterzwoag door den rijksinspecteur der werkverschaffing in Friesland gesloten, dat een dag te vo ren ongeregeldheden waren voorgekomen. De aanstichters daarvan waren ter be schikking der justitie gesteld. Het vermoeden, dat deze ongeregeldhe den onder communistische agitatie zijn ge schied en op andere werken zullen worden voortgezet, bleek juist Op de Korte en Lange Rijpe te Beets uitgaande van de N.V. Drie Provinciën werder vanmorgen de arbeiders met het motief, dat de loonen te laag zijn. tot sta king aangezet. Onr ongerest-ldneden tr voorkomen hebben tenslotte ajllo arbeiders, 400 k 500 personen het werk-terrein in \olmaakte orde verlaten. Onder deze arbei ders bevindt zich een groot aantal, dat als werkwillig wenscht te worden beschouwd en dezen hebben zich terstond bij de bur gemeesters van Opsterïand en Smallinge- Jand aangemeld. Maatregelen om deze werkwilligen onder •bscherming te doen werken, worden over wogen. IN EEN STUKJE WORTEL VERSLIKT. De Tweede Exloërmond heeft het 3-jarige meisje van den heer J. Holle zich verslikt Sn een stukje wortel. Tijdens de Overbren ging naar het ziekenhuis te Groningen is het kind overleden. P. J. SERLÉ. T Te 's-Gravenhage is overleden in den ouderdom van 70 jaar de gep. kapitein-lui tenant ter zee P. J. Serlé. Tijdens zijn Indische diensljaren nam hij deel aan enkele Atjeh-expeditie6 en in ver band daarmee was hij gerechtigd tot het dragen van het Eere-teeken Atjeh 1873/1888. Ook was hem de gesp Atjeh 18961900 toe gekend. NED. TIJDSCHRIFT VOOR GENEESKUNDE. Herdenking ven het 75-jarig bestaan. In de aula der universiteit van Amster dam is Zaterdag in een plechtige zitting, door velen bijgewoond, het feit herdacht van het vijf-en-zeventigjarig bestaan van het Nederlandsch Tijdschrift voor genees kunde. Na een welkomstwoord van den redac teur, prof. dl*. G van Rijnberk, was het woord aan prof. H. Burger voor het hou den van de feestrede. In deze rede heeft prof. BuVger op zijn bekende geestige wijze de geschiedenis van het tijdschrift verteld. Hij gewaagde van de ups en downs, van den dikwijls gevoerden strijd in het tijdschrift door ontevreden groepen en eindelijk van den bloei van het tijdschrift. Nadat Prof. Burger zijn rede had beëin digd, werd een toespraak gehouden door dr. M. Mauritz, den voorzitter v%n de Ned. Maatschappij tot bevordering dor Genees kunst, den eenigen persoon, dio na de feest rede zooals besloten was nog het woord zou voeren'namens alle vijfduizend Nederlandsche medici in hun sehakeerin- gen, groepeerihgen en organisaties. Op zijn verzoek verleende de voorzitter nog het woord aan mr L. Lietaert Peerbol- te, directeur-generaal van de Volksgezond heid. Mede namens den minister, wens elite deze de redactie hartelijk geluk niet het jubi leum. Ilij deelde mede, dat het de Koningin had behaagd prof. dr G van Rijnberk të benoe men tot ridder in de orde van den Noder- landsclicn Leeuw Prof. Van Rijnberk heeft in zijn openings woord nog medegedeeld, dat do gezamen lijke leden der Vereeniging besloten had den de groove gouden medaille, dio den beeldenaar van Donders draagt (werk van Pier Ponder) en die tot dusver driemaal is uitgereikt (aan prof. Burger, wijion dr. Muntendam en aan dr. Pinkhof) voor de vierde man' met een oorkonde thans toe te kennen aan dr Delprat, 6ind6 10 jaar lief der vereeniging, die haar in velerlei opzicht diensten heeft bewezen en haar historic graaf is. Met woorden, die van groole waar deering getuigden, bood Spr. dr. Delprat de onderscheiding aan. Na eep toespraak van den voorzitter van de Ned Maatschappij tot bevordering der geneeskunde, werd receptie gehouden in de Senaatskamer, waar zeer velen gelukwen- schen kwamen aanbieden. DE VOORTVLUCHTIGE BODE VAN DEN HAAGSCHEN VOOGDIJRAAD. Zondag in zijn woning aangohonden. 'sGravenhagc, 11 Jan. De bode-incas- scerder bij den voogdijraad 's Gravcnhage I. de ongeveer 50-jarige R die verleden weck was verdwenen met ongeveer ƒ600 en een partij kwitanties tot een som van 1500, is Zondag door de politie in zijn woning hier ter stede aangehouden. Van de kwitanties had hij vóór de publi- catio van zijn verdwijning een som van ƒ200 geïnd; de overige kwitanties had hij uit Amsterdam per post aan den Voogdij raad toegezonden, alwaar deze in een door R. goadresseerde envelop Zaterdag j.l. zijn aangekomen. R. had bij zijn aanhouding een bedrag van 1000 bij zich, dat hij beweert in Ara sterdam te hebben geleend om de vermiste som van 800 te kunnen aanzuiveren. Deze mededeeling wordt thans nader onderzocht en wanneer deze juist blijkt, dan is de Voogdijraad schadeloos gestold. Volgens verklaring van R. heeft hij het vermiste bedrag verloren. In afwachting van het nader onderzoek wordt R. in politiebewaking gehouden. DE PACHTWETTEN. Adres van de Vereen, van direc teuren van hypotheekbanken aan de Éérste Kamer. De vereeniging van directeuren van Hypotheekbanken heeft met handhaving van hare bij adres van 11 December 1929 en 7 Nbvember 1930 aan de Tweede Kamer en bij adres van 6 Januari 1931 aan de Eerste Kamer geopperde bezwaren en on der adhaesiebetuigng aan het door de Eer stë Kamer uitgebrachte doorwrocht Voor loopig Verslag over de ontwerpen van wet, betreffende de nieuwe regeling der pacht en de regeling der pachtcommissies, in een adres aan de Eerste Kamer medegedeeld, dat het Rcgceringsantwoord op het Voor- loopig Verslag van de Eerste Kamer der Staten Gepcraal haar niet heeft kunnen overtuigen van de onjuistheid van do in bi Voorloopig Verslag aangevoerde bezwa ren. Adressante meent ta moeten persisteeren bij het reeds vroeger gedaan verzoek, dat het de Eerste Kamer der Staten Generaal moge behagen de wetsontwerpen, betref fende de Pacht en de Pachtcommissies, te verwerpen. GESTOLEN GOED GEDIJT NIET. Erustig ongeluk met een ontvreemde auto. 'sGravenhagc, 11 Jan. Zondag heeft in den vroegen ochtend, te half zes, op den Bczuidenhoutscheweg tegenover perceel no. 96 een ernstig auto-ongeval plaats ge had. In volle vaart reed daar een Chevro let, bestuurd door den 20-jarigen C. J. en met den 21-jarigen H. V., wonende aan het Langroen, als passagier, tegen een boom. Beide personen werden ernstig gewond, G. bekwam een hersenschudding en een hoofd verwonding, V. een schedelbasisfractuur en kaakwonde. Zij werden in bewusteloozen toestand naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht en konden nog niet worden gehoord. De auto, welke zwaar werd beschadigd, werd in beslag genomen. Intusschen deed in den namiddag, te ruim vijf uur, een bewoner van het Zie ken. de heer K., bij de politie aangifte van vermissing van zijn auto, die gestolen bleek te zijn. Men toonde hem ten politieburccle den m beslag genomen ernstig beschadig de Chovrolet, welken de heer K. als zijn eigendom herkende. Het politieonderzoek duurt voort. HERNIEUWDE BEHANDELING EENER STRAFZAAK. Onschuldig veroordeeld? De Hooge Rriad wees arrest in de zaal; van H. S. die in hooger beroep door het ge rechtshof te Amsterdam is veroordeeld tot ten gevangenisstraf wegens ladelichting iri den kaaswinkel van S. te Haarlem, van welk arrest, de veroordeelde revisie heeft aangevraagd. In verband hiermede heeft de Hooge Raad thans bevolen schorsing van de ten uitvoer legging van het gewijsde, hernieuw de behandeling der zaak en wel door het gerechtshof te 's-Gravcnhage en in vrij- 1 heid stel ling van den aanvrager. Waar zit het lek in den Radioraad? De Nieuwe Utrcchtschc Courant schrijft We hebben or op gowezen, dat het toch wel van belang is om te weten hoe de A. V. R. O. aan het vertrouwelijke schrij ven is gekomen, waarmee zooveel stem ming gemaakt wordt tegen de Christelijke en"do Kath. Radio-verccnigingen. De vrijzinnige pers loopt over die vraag heen. Zij vindt de „ontmaskeringvan de iieorcn Perqum en v. d. Deure zóó beiang rijk, dat zij den diefstal gaarne goedpraat. Zij vorgcet daarbij echter, gelijk de Gel derlander opmerkt, dat „het hier niet gaat over publicatie van berichten door journalisten, maar over de uitlevering van geheime stukken door menschcn, die on der ambtseed staan. Over de uitlevering van zulke stukken met een bepaald doel. de bevoordeeling van een der omroepvereenigingen." Dat is nog heel wat anders dan klappen uit een geheime vergadering van Staten- Generoal of gemeenteraad. En daarom schrijft hetzelfde r.-k. blad over de interpellatie, dio het Kamerlid Boon zal houden over do voorgeschiedenis van het zendtijdenbesluit en dc publicatie van Vlen z.g. „geheimen" brief: Op de onthullingen van de A.V.R.U. is dadelijk een beweging in de libe rale pero ontstaan, alsof de wereld dreigde te vergaan. Een interpellatie- aanvrage van den heer mr. Boon volgde op staande» voet Daarop de cene vergadering na dc andere met den inzet, dat er toch eindelijk recht <zou worden gedaan aan dc A.V.R.O. inzake de zendtijd verdeeling en den zenderbouw. Dit sluit alles in elkaar als een bus Wij weigeren te gelooven. dat dit toé val is en dat al die raderen toevallig in elkaar hebben gegrepen; de uitle vering van het geheime stuk zien wij als een bewuste voorbereiding van de ze nieuwe A.V.R.O.-actie, zooals ook het advies van den Rndioraad welbe wust aan de A.V.R.O. is verstrekt ter bevoordeeling dezer omroepvereeni- ging. Als de heer Boon het algemeen be lang wil dienen, dan moet hij het lek in den Radioraad opsporen. Wij zou den hem op weg kunnen helpen, maar wij zijn daartoe niet hot eerst goroe- pen. Doch wij geven hem oen goede kans, als hij naarstig zoeken wil. De roode pers trok hieruit direct do con clusie, dat de Gelderlander blijkbaar mevr. Boon op bet oog heeft, cjö. echtgenoote van het Kamerlid Boon, want zij is lid van Radioraad enwaar werd oprechter trouw, dan tusschen raan en vrouw, ter wereld ooit gevonden? Wij gelooven dat de roode pers hier te snel concludeert on ook de Maasbode meent, dat men in andere richting moet kijken. We verstaan daarom, dat de V r ij h e i d protesteert tegen deze conclusie en op merkt dat de A.V.R:0. niets te maken heeft met de inbraak in het gebouw van den Radioraad, en dat het andore een laster lijke aantijging is. Ja, het blad verneemt uit goede bron, dat de „indiscretie" juist be gaan is door een aanhanger van de rich ting, welke thans anderen beticht" Eerlijk gezegd, van dat laatste begrijpen we niets. Wie stelt cn publiceert nu iets om zich zelf te compromitteoren? Maar de zaak komt toch wel bedenkelijk te staan voor de vrienden van dc A.V.R.O. als de volgende vragen eens beantwoord worden. Eerst, die welke de Kath. Radio Gids stelt en waarvan we iets overne men: Vraag 1. Wie is degene, die in 1930 het geheim advies van den Radioraad over de zendtijdvcrdeeling in honden gespeeld heeft van de A.V.R.O. cn „Handelsblad"? Vraag 2. Hoe komt de „Radiobode" aan het schrijven van de rechtsche groepen aan den minister? Een nauwkeurig onderzoek heeft met zekerheid vastgesteld, dat bedoeld stuk noch uit het archief van de N.C R.V., noch uit dat van de K.R.O. is gestolen en ook, dat er bij beiden geen gelegen heid heeft kunnen zijn om het over te schrijven. De schuldige moet dus er- gens anders gezocht worden. Zou het daarom niet van belang irijn, als minis ter en Radioraad eens een zeer streng onderroek insteldon? Verraders dienen verwijderd te worden. Vraag 3. Hoe komt de „Radiobode aan den letterlijken tekst van wat de voorzitter van den K.R.O. voor de mi crofoon gesproken heeft 4 Mei 1930? Dien tekst had men niet, toen men den voorzitter beschuldigde van geheel iets anders, dan wat hij nu blijkt ge sproken te hebben. Of men was te kwa der trouw en pleegde bewust laster. Maar hoe komt men er dan wèl aan? De letterlijke tekst is ergens anders te verkrijgen. Maar mogen wij dat veron derstellen? Vraag 4. Wat beeft die zonderlinge inbraak in het huis van den Radio raad te beteekenen? Wat moet men er van denken, dat het nu juist geschiedde een week na de „onthullingen"? Dat zijn moeilijke vragen voor de A. V. R. O.-vrienden. En nu komt tenslotte de heer Zwertbroek van de V.A.R.A. aan het Volk vertellen, dat hij ook onaangename ervaringen met vertrouwelijke stukken van den Radioraad heeft opgedaan. Zooals het) volgende: De heer Boon had in de Tweede Kar nier over het door de V.A.R.A. uitge- zonden hoorspel „Keizers Koelies" op gemerkt: „Toen ik las„ dat de V.A.R.A. van plan was, hot hoorspel „Keizers Koelies" op te voeren, heb ik het go sprokeno stenografisch doen opnemon, omdat ik dacht, dat zal weer frisch worden en inderdaad is hot frisch go- - weest'V De heer Boon haalde hierna cenigo passages aan. Het V.A.R.A.-bestuur kon, na kennis te hebben genomen van do redo van don heer Boon, aanvankolijk niet an ders aannemen, dan dat dezo volksver tegenwoordiger do volle waarheid zou hebben gesproken. Een vergissing bij den heer Boon was uitgesloten, want hij had uitdrukkelijk verklaard, dat hetgoon hij clteorde, ste nografisch was opgenomen. Het V. A. R. A.-bestuur hooft daarom eens met elkaar vergeleken een exemplaar van het hoorspel „Keizers Koelies", zooals het oorspronkelijk door don schrijver bij do V.A.R.A. is ingeleverd en zooal6 het naar aanleiding van enkele opmer- kingon van de Radio-omroep-contróle commissie is gewijzigd on na wijziging is uitgevoerd. Daarbij is hot ongelooflijke feit ge bleken, dat oen drietal van de uitdruk kingen, waaraan do heer Boon zoo een ornstigen aanstoot heeft genomen on die volgens zijn mededeolingen steno grafisch waren genoteerd, bij de uit voering niet zijn uitgesproken. Het is derhalve uitgesloten, dat de heer Boon zijn mededeelingen over het stenogram waarheid bevatten. Wij la ten gaarne aan anderen het oordeel over den ernst on de waardigheid waarmee dezo liberale volksvertegen woordiger zijn ambt in deze zaak beeft waargenomen. Maar er moet nog altijd worden opgehelderd, hoe de heer Boon in do Tweede Kamer kon citeeren uit een exemplaar, dat gezonden was aan de Radio Omroep Contróle-commissie. want dit geciteerde stond wel in het oorspronkelijke stuk. Ook uit andero feiten blijkt, dat er een lek bij den Radioraad is. Al met al is or voldoende aanleiding om een ernstig onderzoek in te stellen naa*- het lek in den Radioraad. Onverschillig aan welke zijde het gevonden wordt NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. In de vorige week is bij het Nationaal Cri sis Comité ontvangen ƒ34,205.72. In totaal' is thans door het comité ontvangen ƒ385,382.94. STRAFFEN VAN GROENEVELD EN TOL OPGEHEVEN. De, J» log to if m 'dl Zaterdagmiddag hebben de bestuursleden ian Stormvogels, de heoren Suwerink, Wij mer en Garst, met het bondsbestuur van den K.NV.B. een bespreking gehad over dn aan Stormvogels opgelegde straffen. Van het bondsbestuur waren bij leze h< sf -eking aanwezig de heeren dr Van Pinoje, Spaan, Staal, Boeljon en later ook de !-er Do Haan. Het bestuur van Stormvogels wees er op dal volgens artikel 81 van het huishoude iijk reglement, voordat oen schorsing wordt uitgesproken, aan de betrokencn gelegen heid moet worden gegeven tot verweer. Het bondsbestuur was van meoning dat de ge straften zich voor de commissie van onder roek hadden kunnen verweren. Na een langdurige discussie gingen de heoren uit eon. Het hoofdbestuur heeft deze aangelegen heid daarop nader besproken. Het resultaat dezer bespreking kan blijken uit het vol gende telegram dat het bestuur van Storm vogels Zaterdagavond-ontving: Definitieve straffen zijn hedenavond op geheven, teneinde gelegenheid te geven tot verweer, volgens artikel 81 huishoudelijk reglement Tol en Groenevcld zijn opnieuw, hangende het verder onderzoek, voorloopig geschorst". Het wordt zoo langzamerhand een fraaie geschiedenis. Het prestige van den K.N.V.B. in strafzaken wordt er niet bepaald door verhoogd. GEHANDICAPT FEIJENOORD. Verzoek om uitstel van wedstrijden. Volgens de Maasbode heeft het bestuur van de R V. cn A.V. „Fcijenoord" zich tele grafisch tot het bestuur van den K. N. V B. gewend, met het verzoek om haar eerste elftal vrij te stellen van het spelen van wedstrijden tijdens de maand Januari, zulks in verband mot de verwonding en ziekte van eenige harcr spelers. Wielrennen. DE ZESDAAGSCHE TE DORTMUND. Dortmund, 11 Januari. (V.D.) In den zesdaagschen wielerwedstrijd had het kop- kel GoebelSchoen hedenavond nog 6tecds de leiding. Onze landgenooten van Kempen en Pij nenburg hadden een achterstand van twee ronden. Boksen. DOGDrLIJK ONGEVAL BIJ EEN WEDSTRIJD. De middengewicht Pan! het slachtoffer. Berlijn, 10 Januari (V.D). Bij den heden alhier gehouden bokswedstrijd tusschen Paul (Ostsportverein) en Rutkowski (Teuto nia), werd de eerstgenoemde middengewicht in de tweede ronde neergeslagen. Hij kwam daarbij met het hoofd zoo ongelukkig te recht, dat hij enkele uren later in het zie kenhuis is overleden. Schaatsenrijden. THUNBERG KOMT NIET MEER UIT. Da vos, 11 Jan. (V.D.) Na afloop van de Europeescho kampioenschappen verklaardo de Europeescho kampioen Clas Thunberg aan een persvertegenwoordiger, dat hij niet aan de Olympische Winterspelen Lake Pla cid zal deelnemen, doch direct naar zijn lund torugkeert Overigens zal Thunberg, die thans 38 jaar oud is, zijn schaatsenrij ders-loopbaan afsluiten en niet meer in officieelo wedstrijden uitkomen. VAN EEN RECORD-UITSLAG EN EEN KAMPIorNSCHAP. Een keoper, dio 39 mooi vis- schen moest! Reeds jn ons overzicht van Dind<r1ae j.l, zoo lezon wij in do Spkr., miakhn wij er terloops melding »an, ita', het 2e adspiran- ten elftal van A.D.O. liet knnipio-mscirp vun zijn afdeeiing had behua'd. Dit eri Zaterdag nog even d muntjes hew>tigvl door een 22—0 overwinning. Maar het Se adspir inton elftal vvu A.D ni .est Zb'^r- dag winnen van B.S S. «m kampt tv. ie worden. Na een kwartier spelen was het a! 8—0 en toen het afgoloopen was, was de hoogste score bereikt, die misschien wel ooit door een elftal behaald werd, n.l 30—0. Zou dit A.D.O.-elftal nu wel kam pioen zijn? Woensdag 13 Januari, Hulzen: 800—8.15. Schriftlezing. 8.159.45. Morgenconcert. 10.00—10 30. Zang door het N.C.R.V. Da meekoor. 10.30—11.00. Korte ziekendionet, te leiden door de. L. Oranje, Geref. predikant te La ren (N.-IL). 11.0012.00. Harmöniumbespollng door den heer M. F. Jurjaanz, te Hilversum. Zang; mej. D Wijnhout, sopraan. 12.00—1215. Politieberichten. 12.15—12.30. Gramofoonmuzlek. 12.30—2.00. Middagconcert: Mevr. C. v. Ravenzwaay—Möllenkamp, zang; H. Her mann, viool; H. v. d Horst Jr. cello; mevr. R A. v. d Horet— Bleekrode, piano. 2.00—2.30. Gramofoonmuziek 2.30—3.00. Lezen van Chr. lectuur door mej. M. Wontink, te Hilversum. Voorgele zen wordt: „De wrok van Diederik Spijker boer" von Hendr. Kuyper— van Ocrdt. 3.004.30. Concert: Kees Hartveit, viool; Piet Lentz, cello; Guuet Scljler. piano. 4.304 45. Gramofoonmuziek. 4.455.00. Verzorging van den zender. 5.006.00. Kinderuurtje, te leiden door mej. N. Verhaar, te Hillegersberg. Zang: Mej J. Steen te Rotterdam: Plano: mej. To Steinz te Hilversum. 6.00—7.00. Uurtje voor de landbouwers. Spreker: de heer C. Vink. hoofd Chr. la tere landbouwschool te Ottoland. Onder werp: Kaasgebreken. 7.00—7.30 Spreker namons bet Kristlik. i'rysk Selskip: de heer S M v.d-Galiën, nat- historicus, te Amsterdam. Onderwerp- „D6 greiden fon Frysl&n en hwet hja ös for moaljons jowe". 7.30—7.45 Politieberichten. 7.458.00 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8.008.30. Spreker: Ds B. J. C. RIJnders, zendingsdirector te Oeg^tgeest Onderwerp: .De opvoedende kracht der zending". 8.30—10.45. Concert te geven door bet Symphonie-orkest der N.C.R.V. (de H.O.V.) o.I.v. don heer Frits Schuurman 8.30— 9 00. Orkest. 9.009.30. Spreker: De heer P. L. Gerritso, referendaris Raad van Arbeid, te Amster dam. Onderwerp: „Het belong van de Ver zekeringswetten voor ons volk". (II.) 9.30. Vervolg concert 9.5010 00. Persberichten van bet Persbu reau Vaz Dins te Amsterdam. 10.45—1130. Gramofoonplatenconcert Hilversum: 6.45—7.00, Lichaamsoefeningen, o.I.v. G. Kleerekoper. 7.30—7 45 Lichaamsoefeningen o.I.v. G, Kleerekoper. 8,01. Gramofoonmuziek. 10.00. Morgenwijding. 10.15 Uitzending voor de arbeiders In do continubedrijven, met medewerking van het Septet. o.I.v. Is. Eijl, Adolf Bouwmees ter, voordracht. 12.01. Middagconcert door het Ampler- damsch Solisten Kwintet o.I.v Loe Cohen. Met medewerking van Heinz Briesenick, 7ang, aan den vleugel Joh. Jong. 2.00 Onderbreking voor verzorging van den zender 2.30. Onze keuken door P. J. Kers Jr. 3.00. P:ano-recital door Joh. Jong. 3.30. Voor de kinderen. Opvoering van een Kinderhoorspel door het Tooneel. Spellef- ding Willem van Cappellen. 4.30. Gramofoonmuziek. 4.45 Vraag-halfuurtje voor kinderen doos- Oom Henk. 5.30. Gramofoonmuziek. 6.30—7 00. Cursus van den heer L. J. Jor- daan te Amsterdam. Onderwerp nader te bepalen. 7.00. Jood<=»rb uurtje, met medewerking van Sarah Goldstein, zang. S. H. Englan- der, pianobegeleiding. J. v. d. Woude» viool. Eerw. heer J. Veldman, causerie. 8.01. ,.De Moeder", leekenspel van Henf, Roland Holst Muziek van Hans Brandtö Buvs Regie Abraham v d. Vies. 9.30. Concert door het Orkest o.I.v. Hugo de Groot. 10.15. Uitzending voor den Alg. Nederl. Bond van Handelf»- en Kantoorbedienden. Opvoering van „De Wederwaardigheden van Wakker en Tropenduit" door het too neel. 1030. Concert (Vervolg). 11.00. Persberichten van Vaz Dia6. 11.15. Conoert (Vervolg en slot)»

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 11