LIDO's WIE IS DE ONTVLUCHTE VERDACHTE? RESTANTEN Agenda Ingezonden Fa JI.R N 00S1ERVEEN Ontwikkeling en Ontspanning ERNSTIG GEVAL VAN MELKVERVUILING Een jager-motorreparateur? KT voor» ONZE HUISVROUWEN Langestraat 42 - Tel. 77 Advertentiën E.J.G.MERTENSZURBORG L. STOLBERG H. PETERS, WAARSCHUWING J. DE WINTER N. A. v. Woudenberg ZUIDSINGEL 3 TEL. 1098 TANDPASTA'S Orog. „De Vijzel" A J. BOODE De Commissie voor voor werkloozen vraagt leiders voor Cursussen voor de volgende vakken: 1.) Automontage - Monteur-chauffeur, Chauffeur, etc. 2.) Algemeen Ontwikkelend Onderwijs Herhalingsonderwijs - Talen enz. 3.) Handenarbeid 4.) Sport Honorarium f2.50 per ochtend of middag JANUARI RECLAME cents SOÜFFLETTES AMERSFOORT Verkoopers van ondeugdelijke con sumptieartikelen worden door het kantongerecht zwaar gestraft „Im Groszen und Ganzen" was er niet veel bijzonders bij de openbare zitting van liet kantongerecht, welke gisteren gehou den werd. Een paar aangehouden zaken vroegen allereerst de aandacht en daarmee bad men het voornaamste wel gehad van de rustige zitting. Enkele andere overtre dingen, w.o. een geval van het ter markt brengen van ondetigdelijko Barneveldsche kippen, werden nog beslecht, doch na ruim anderhalf uur kon men weer huiswaarts keeren. Was hij inderdaad de ont vluchte verdachte? Reeds een tweetal keeren was in behan deling genomen een strafzaak tegen een Daarnaar, die te Soest 111 gezelschap van een „kameraad" burengerucht zou hebben gemaakt na eerst, enkele café's bezocht te hebben. Bij aanhouding door een agent van politie bleek, dat do eene persoon „on der invloed" en de andere in staat van dronkenschap verkeerde. Eerstgenoemde was er plotseling vandaar gegaan, nog wel per fiets, doch 's nachts omstreeks half drie in Baarn van zijn bed gelicht. Verdachte hield zijn ontkenning vol. Hij was 'a avonds om half elf thuis gekomen (de aanhouding was na 12 uur geweesD en direct naar bed gegaan, hetgeen de vorice week ook door zijn vader was getuigd. F.n de „kameraad", die thans als getuige aan wezig was, kon ook al geen nieuw licht in de zaak brengen. Tot 's avonds half negen' was hij met verdachte uit geweest. Wat daarna gebeurd is, kan hij zich niet meer herinneren. Zelf had hij eerst 's morgens „ontdekt" in het bureau van politie te ver toeven! De verbalisant weet echter heel zeker met verdachte te doen te hebben gehad. Met een zaklantaarn heeft hij zijn gezicht moer rnalcn beschenen. De ambtenaar van het Openbaar Ministe rie, mr. Zij Is tra, vindt het een moeilijke zaak. Do verbalisant heeft verklaard, dat twee personen burengerucht hadden ge maakt. De persoon, die ontvlucht is, was hem niet met name bekend. De andere verkeerde in kennelijken staat van dron kenschap. Nu is er een nieuwe getuige verschenen, waarvan spreker vermoedt, dat deze meer weet dan hij wel zegt. Voor den ambtenaar staat het feit dan ook wei voor 90 vast. Indien men och ter van te voren iemand niet kont, dan is de moge lijkheid van vergissing niet uitgesloten. En daardoor is eonige twijfel ontstaan, die be vestigd wordtdoor de verklaringen van verdaCchte's vader, als getuige a décharge de vorige maa! gehoord. Ofschoon het feit grootendeels vast staat. tS.il mr. Zijlstra hier toch vrijspraak vra gen. De kantonrechter mr. van Son zal vol gende week Donderdag uitspraak doen. Een ernstig geval van melk- vervuiling. Door een melkslijter te dezer stede was op 21 October j.l. voor de consumptie be stemde melk vervoerd, dio echter onge schikt voor dat doel bevonden werd. Do Rijkskéuringsdienst voor Waren te Utrecht had de melk onderzocht en er streptococ- cen in aangetroffen. Verdachte zegt. dat de melk van eigen vee was. Hij zelf had met ziekte te kam pen gehad en zijn nog jeugdige kinderen hadden te weinig acht op dc melk gesla gen. Als getuige-deskundige wordt de heer de Koning, veearts bij- genoemden dienst, ge hoord. De melk was door de streptococcen ongeschikt voor de consumptie geworden, waaraan hij desgevraagd toevoegde, dat ^et voor zoover hekend niet schadelijk voor de gezondheid geacht mocht worden in ons land. Wel in Amerika, waar de hienschen er keelziekten van gekregen hadden. Men had de koeien nagezien en nog zelden zulke smerige beesten aangetrof fen. Blijkbaar werden ze nooit gewasschen en de melkvervuilmg "behoefde dan ook geenszins te verwonderen. De ambtenaar van het O.M. meende hier oen zeer ernstige overtreding te beoordee- ïen te hebben. Een buitengewoon nnzinde jijk bedrijf was hier ter berechting, boven dien was nog een der vijf koeien ziek. Geen behoorlijke verontschuldiging kan door ver dachte worden aangevoerd. Bovendien is verdachte al meer veroordeeld geworden voor een dergelijk geval. De ambtenaar wif dit keer nog geen hechtcnisstraf vragen, oi- schopn hij zich wel voorstelt dat te gaan doen bij niet-naleving der Warenwet. De cisch luidt: 200.— boete subs. 1 maand hechtenis. De' uitspraak wordt 130. boete subs. 20 dagen hcchtenisstraf. Een jager, die zijn motor fiets repareerde? Een andere aangehouden zaak was die van een jager te Eemnos, die zonder jacht akte in het veld geweest zou zijn en bij na dering van een jachtopziener op de vlucht gegaan was. De jager wist van niets: jagen deed hij niet, een geweer had hij niet er. bovendien was hij op den Zondagmiddag van 22 November bezig geweest met het re- pareeren van zijn motor. Meer dan ver dachte wist echter de jachtopzenier, die .een omstandig verhaal geeft van het geval en wel degelijk dc schuld bij den verdach te zoekt. Het O.M. acht het feit dan ook bewezen en eischt 20.— boete subs. 10 dagen hech tcnisstraf. Bovendien verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer, subs, 10— of 4 dagen. De kantonrechter maakte or 15.subs. 6 dagen van en verder conform den eisch. Zieke kippen op de Barne veldsche markt. Vervolgens stond terecht een jongraensch, dat op 6 November j.l. voer zijn moeder een negental kippen op de markt te Barne- veld had gebracht, waai van er zes door den Rijkskeuringsdienst ondeugdelijk voor do consumptie waren bevonden. Verdachte was dit laatste onbekend, wèl wist hij, dat ze ziekelijk waren. Na het verhoor van een getuige-deskun- digo werd verdachte veroordeeld tot 40 boete subs. 10 dagen hechtenis. Do cisch was 60.— subs. 1 inaand hechtenisstraf. Aanrijding op den West singel. Een niet belangrijke aanrijding had 1? December j.l. op den Westsingel plaats tus schen twee vrachtauto's. De wagons had den samen een breedte van 4,07 meter, ter wijl dc wegbreedto (bij het gemeentehuis; niet meer dan 4.15 meter was. Voorzichtig beid bij het passeeren was dus wel geboden en cr kon moeilijk worden uitgemaakt of verdachte schuldig of alleen schuldig was. Conform den eisch werd hier vrijgespro ken. Door het graven van een kuil, kan men op moeilijk terrein komen Tenslotte nog een bijzonder geval. Een werkman nam deel aan dc werk zaamheden bij het Plantsoen en Davidshof. Hij had de behulpzame hand geboden bij het openbreken van straat on trottoir. Na dat hij even per fiets gen boodschap was wezen doen, keerde hij over het voormalige trottoir per fiets terug. Verdachte gaf toe dat de afscheiding van straat cn trottoir nog wel te constateercn was geweest! Pro ces verbaal was gevolgd wegens het fietsen op het trottoir. De ambtenaar vond het geval weinig be langrijk en eischte: schuldig zonder straf, waarbij dc kantonrechter zich aansloot. NIEUW STUK MATERIAAL VOOR DE BRANDWEER. Een ladder- en gereedschapsauto. Gisteren is de nieuwe ladder- en gereed- öchapsauto voor de brandweer alhier ge reed gekomen. Het is een 2 tons Chevrolet met lang chasis, welke traditie-getrouw, rood gelakt is. Deze nieuwe wagen is be doeld als ladder en gereedschapswagen. Boven op het carosserie» bevinden zich de ladders, terwijl zich in den wagen een bergplaats bevindt onder de banken voor standpijpen, straalpijpon, slangen, fakkels, spaden en grepen. Deze laatston zijn vooral nuttig met het oog op eventu eele heidebranden. De wagen is vooral ge schikt om snel brandweerpersoneel naar heidebranden te vervoeren. Ongeveer 15 man kunnen tegelijk worden vervoerd. Voor onze uitgestrekto gemeente met veel heide is deze nieuwe wagen een mooie aanwinst, GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers. Boven do 18 jaar. 1 dienstbode, 1 leipannendekker, 1 petro- ioumventbr. Beneden de 18 jaar. 1 Leerl. meubelstoffeerder, 1 aank. rij- vielmonteur, 1 jongste kantoorbediende, 2 ci^meisjes. Aanbiedingen van workzoekenden boven de 18 jaar. 4 autogeenlasschers; 1 automonteur: 8 mnkftt- en broodbakkers; 2 banketbakkers; J bankwerkers; 1 beeldhouwer;- 4 behan gers-etoffeerders, 1 betonwerker, 2 boekbin ders. 4 boekdrukkers, 5 boekhouders, 1 houwk. opzichter, 1 broodbakken, 15 chauf feurs. 1 chocola dewerker, 1 colporteur, 1 corveeër, 1 dagmeisje, 4 dienstboden, 5 léctriciens, 1 expeditieknecht, 33 fabriek®- irbeiders, 1 framevijler, 1 gas- en water- fitter, 66 grondwerkers, 1 hoefsmid, 1 hout- iraaier, 3 huishoudsters. 1 huisknecht, 3 hulp in de huishouding, 3 incasseerders, 4 inpakkers textiel, 2 instrumentmakers, 9 kantoorbedienden (mannjj, 5 kantoorbedien den (vrouw.), 8 kantoorwerksters, 1 kap persbediende, S kellncrs, 1 sclioorsteenbou- A'c-r, 1 meesterknecht (meubelfabriek), 1 meesterknecht (houtb.), 1 galvaniseur. 2 kinderjuffrouwen, 1 kisten plakker, 1 kis tenmaker, 8 kleermakers, 3 koks, 3 kruide niersbedienden, 12 letterzetters. 2 lompcn- .-orteerder®, 3 loodgieters, 2 loopknechts, 150 losse arbeiders, 5 machinale houtbewerkers, 5 machine-bankwerkers. 2 machinisten, 6 magazijnknechts, 2 metaaldraaiers, 3 me- taalölijpers, 31 metselaars, 5 meubelbeit- iers, 23 meubelmakers. 1 monteur (radio), 3 naaisters, 40 opperlieden, 2 pakhuisknech ten, 1 plaatwerker, 4 reizigers. 1 rijwielher steller, 2 rij wiel monteur-s, 05 schilders (huis), 2 isoleerders, 1 metaalslijper, 1 piano-stemmer. 3 schoenmakers. 28 (Sigaren makers, 3 sigarensorteerders. 6 smeden. 4 -lager®, 1 steenhouwer, 3 steno-typisten, 2 >tokPrs, 26 straatmakers. 13 straatmakers- nandlanger6, 18 stukadoor®. 2 suikerwer kers. 1 tabaksbewerker. 1 teekenaar. 63 tim merlieden, 10 tuinlieden, 1 twijner, 2'ven iers, 6 verwarmingsmonteurs, 10 voegers, 11 voerlieden, 3 wagenmakers. 16 werkvrou wen, 28 wever®, 1 winkelbediende. 4 winkel juffrouwen, 1 zadelmaker, 1 pijplegger, 1 vernikkelaar, 2 verw technikers, 1 zandbla- zer, 3 zilverslijpers. 1 zilversmid. 10 tex tielarbeiders, 2 yervere, 4 wafelbakkers, 3 bloemisten, 1 groentcnkwecker, 2 landbou wers. Beneden .0 18 jaar. 2 aank. schilders, 3 leerl. schilders, 1 leerl. timmerman, 2 aank. timmermans, 2 leerl. straat makers. 1 leerl meubelmaker, 1 leerl. kapper, 1 annk. kappor, 3 aank. auto-monteurs, 1 leerl. bankwerker, 2 aank. bankwerkers, 4 leerl elektricien, 3 leerl, smeden. 1 scheerder (textiel); 1 'cmballeur, l teekenaar, 1 cellist. 1 kookster. 1 buffet- juffrouw, 1 boekhoudster. 1 facturl6te, 4 wevers, 1 leerl. banketbakker. 1 aank. broodbakker, 1 aank. suikerwerker, 1 leerl. bloemist, 1 loopjongen, 1 jongste kantoor bediende. 1 fabrieksarbeidster; U losse ar beiders, 1 dagmeieje. Voor aanvragen om werkkrachten door patroons, woonachtig buiten de gemeente, raadplege men de opgave op de stads-aan- plakborden. GEBEDSSAMENKOMST. Op 1 Februari in verband met de conferentie te Genbve. De Hervormde Kerkeraad heeft de an den .liristelijke Kerken en Gemeenten alhier jitgenoodigd tot een gemeenschappelijke gebodssamenkomst ter zake van de aan staande ontwapeningsconferentie to Ge- nftvo Deze samenkomst wordt gehouden op Maandag 1 Februari, den vooravond der conferentie. Dc Hervormde Kerkvoogdij stelde voor l't doel de St Joriskerk beschikbaar. De bedoeling dezer samenkomst is. de 'vteekonis der conferentie te overzien en Viarzelve en haar werk in het gebed voor God te gedenken. MAGNETISME IN DE HUISHOUDING. Ter voorkoming van misverstand ver melden wij nog even, dat mevrouw Schut te in haar lezing over „Magnetisme in de huishouding", voor de Vereen, van Huis vrouwen alhier hoeft betoogd, dat het mag netisme in de middeleeuwen veel tegen kanting ondervond van katholieke zijde. Hierbij voegen wij thans het verdere deel van haar voordracht betreffende dit stukje geschiedenis van het. magnetisme: „Dit is te begrijpen, omdat de priesters wisten, dat het magnetisme niet alleen met goe de, doch ook met kwade bedoelingen kon worden aangewend, en er dus zéér terecht tegen konden zijn. INBRAAK. Op het sportterrein Birkhoven. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het buffet op het sportterrein Birkho ven. Gebleken is, dat er consumptie-arti kelen werden ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. D a g e 1 ij k s City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „De ware Jacob." Rembrandt Theater, Langestraat, Vertoo ning van „Het geheime Commando." Museum Flehite, Westsingel. (Uitgezon derd dos Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos Verceniging, Regentesselaan. lederen dag van 68 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal cn Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Niéuwstraat 24. Vredesbibliotheek, Arnhemscheweg 0. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. 15 en 16 Jan. De Valk Uitvoering van de „Stem des Volks", opvoering van „De Sneeuwkoningin" (resp. iyz en 8 uur). 16 Jan. Amicitia. Padviaderssoiróe. 8 uur lü en 17 Jan. Soc. Concordia. Ver. tot het houden van Kunstbeschouwingen. Kunst beschouwing van H. Heijenbrock (Zaterdag 1—4; Zondag 104 uur). 17 Jan. Volksgebouw. De Dageraad. Lezing fr. P. Schut over: „Omdat ik zwart ben." 10 uur. 17 Jan. Soc. „Concordia." Joodsche Ver. „Nut en Genoegen." Lezing Opperrabbijn J. Tal, Utrecht, over: „Donkere dagen en Jood sehe lichtstralen.' 8 uur. 18 Jan. Theos. Loge. English Association, voordracht van John Story over „Character Portrayals.". 8 uur. 19 Jan De Valk Uitvoering Jonge Oud Kath Vereeniging Neercassel 20 Jan. Amicitia. Uitvoering Arbeiders sportbond. 8 uur. 22 Jan. Amicitia. Liefdadighcidsconcert T. B. C.-vereeniging. 23 Jan De Valk. Uitvoering Huygen en Wessel 25 Jan. Amicitia. Ver. Schouwspelers, op voering van „Taptoe." 8 uur. 26 Jan. Remonstr. Kerk. Voordracht en lichtbeelden over Franciscus van Assisie door ds. R. Miedema. 8 uur. 27 Jan. Ebeiï Haézer. Feestelijke Jaarver gadering Ned. Chr. Reisvereeniging. -8 uur. 27 Jan. De Valk. Uitvoering Immanuël. 27 Jan. Nieuwe Kerk. Uitvoering van Psalm 42" van Mendelssohn door „Sursum Corda." 8 uur 27, 28 en 30 Jan. Amicitia, Gymnastiekuit voering „Exelsior." 30 Jan De Valk. Feestavond Zangver ..Mendelssohn." 1 Febr. St. Joriskerk. Gebedssauienkomst in verband met de Conferentie te Genève. 1 Febr. Hotel Monopole. Nijverheid en Handel. Lezing X. Diemcr ovor „Dc Crisis en het Goud." 8 uur. 6 Febr. De Valk. Bal-masqué Eensgezind hpid. 8 Febr. Theos. Loge.* Genootschap Neder land—Frankrijk. Lezing Henri Assèlin over Baudelaire et „les Fleurs du Mal." 8 uur. 15 Febr. De Valk. Uitvoering Handelsrei ngersVereeniging „Hennes." 20 Febr. De Valk. Uitvoering Groninger Club. 19 Febr. Amicitia. 't Nut, Voordracht avond van Jac. v. Els&cker. 8 uur. UTRECHT. 16 Jan. Stadsschouwburg. N.V. Hot Schouwtooneol. Gem. abonnementsvoorstel ling. 17 Jan. Stadsschouwburg. N.V. Het Schouwtooncel. Opvoering van,,'n Goeclo buur is beter dan...." 8 uur. ZEIST. 19 Jan. Concertzaal Figi. Moskouer Kunst- Ier Theater, opvoering van „Schuld en Boete 23 Jon. Concertzaal Flgi. Cor Ruys-ensem- ble. „Mijn zoon Etienne." (Bulten verantwoordelijkheid van de Redactie). DE VOORZITTER VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL. Geachte Redactiel Ik dank U voor de opname en tevens mr. Scbeurer voor de aandacht aan mijn' 6tukjc gewijd. Natuurlijk keur ik het ano nieme strooibiljet, dat tijdens de verkie zing werd verspreid, evenzeer af als hij. Maar volgens mijn meening dient de voor zitter van de K. v. K. to zijn een onkreuk bare en onbesproken figuur. De hoer C. Integendeel is in do plaats van zijn in woning dit jaar nogal over de tong ge gaan. Terecht of ten onrechte. Nu kan er toch weinig tegen zijn. dat hij zich verant woordt togenover een kleine commissie uit do Kamer. Dot hij zegt: zóó waren de fei ten on aldus heb ik daarin gehandeld, waarop deze commissie haar meening ken baar maakt. Dit is volgens mijn inzicht oen goede gelegenheid aan verdere praat jes een eind te maken. S. W. MELCHIOR. Onderschrift: In mijn vorig onderschrift vermeldde ik, dat in de vergadering van 27 Januari 1931 deze zaak door dn Kamer reeds besproken is. Indien deze bespreking, welke eindig de met de algemeene herkiezing van den heer C. tot voorzitter, géén einde aan do geruchten, voor zoover de Kamer aangaat, hpeft gemaakt, wat zal dan van een nieu we bespreking te verwachten zijn? Ten slotte herhaal ik, dat het schrijven van den heer Melchior niet in de krant, maar in de Kamer had thuis behoord. JOH. H. SCIIEURER, Secretaris der Kamer. ZATERDAG KoffietafoL Gebakken nier. Middagtafel. Runderrolletjes. Andijvie. Hanjop. ZONDAG Kofffetafol. Zalmsalade. Middagtafel. Vleeschschelpcn. Bloemkoolschotel. Vruchten met slagroom. Dubbele Spercieboonen 42 cent per liters blik OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not Nief OfNot. 14 Jan 15 Jan. 13 uur Londen r,8.51 8.72^ Ber'ijn59.59.15 Parijs9.773/4 9.78 Brussei 34.62 34.65 Zurich 48.60 48.60 Wcenen Kopenhagen4747 50 Osio 46 75 47 Stockholm 4848 50 New York 2.49.62% 2.49.45 Medegedeeld door de Rott. Bankveroonising. Arts. AFWEZIG tot en met 31 Januari a.s. De overige burgergenees- hoeren nemen de praktijk waar. 1.10 een blik Bisquits Bouquet 3 y> pond inhoud (ongeveer 225 stuks) zeer smakelijk en goedkoop. ARNH.STRAAT 1 boek Vaxkensmarkt TeL 941 CAFÉ TE KOOP Verlofzaak te Hilversum^ Steun brouwerij. Br. J 39 MACKENZIE'S Adv. Bur., Hilversum. Hazen, panklaar 3.25 Fazanten, Hennen 1-75 Hanen n 2.- Wilde eenden 1.25 Tamme Eendvogels 1.50 Kalkoenen vanaf 5.— Poelier, Telef. 106. Utr^traat 11. Laat tn dezen tijd Uw meu beien en matrassen door vakman maken en reparee ren. Wendt U om stalen on prijzen zonder verplichting tot SCHERBIERSTRAAT 14 Telefoon 1189. „Tim Tur" „Monta" en Manna schoenen. Pantoffels, Brocaatschoentjos enz. Alle soorten erkrijgbaar bij: KAMP 43 TEL. 124 Door H. VAN DE VLIST te Amersfoort is hij den Bur gemeester een verzoek inge diend om vergunning tot het verrichten van bakkers- naóhtarbeid tusschen 8 uur des -namiddags en 6 uur des voormiddags in het perceel van Rootselaarstraat 28. De zitting om bezwaren tegen de aanvraag in te brengen zal in het Raadhuis worden gehouden op Zater dag, 13 Februari a.s. des voormiddags om 10 uur. Door J. BUDDING te Amers foort is bij den Burgemees ter een verzoek ingediend om vergunning tot het ver richten van bakkersnaoht- arbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags in het perceel Leusderweg 72. De zitting om bezwaren legen de aanvraag in te brengen zal in het Raadhuis worden gehouden op Zater dag, 13 Februari a.s. des voormiddags om 10 uur. Gelukkig Nieuw Jaar Prima Nieuwe Artikelen Lage Nieuwe Prijzen Mocca Stengels J pond A Musket Krake- j lingen i pond cent Vanille Nootjes l pond Mocca Blokjes i pond OVERHEERLIJK IETS NIEUWS Gevulde Sinaasappel partjes J pond 25 ets. 25 ets. pond ALLERHANDE 4 ons geheel nieuwe sorteerina 25 ets. CHOCOLADE SCHUIMGEBAK TAFELKOEKEN 7, stuks slechts 10 ets. BOOMSCHORS 2 ons 24 ets. BONBONS 1932 Z ons 24 ets. i pond OUBLIES pond 24 Ct. Pastilles en Kattetongen 24 Ct. Filialen door geheel Nederland, te LANGESTRAAT 69 -- TELEFOON 1549

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 3