!N MASSA'S SLIJTERIJ DE FINANCIERING VAN DE GEMEENTEN MEVR. LAMBRECHTS-VOSt NOODLANDING EEN TEGENSPRAAK UIT DOORN BOSCHBRANDBESTRIJDING DE G00ISCHE T0LLEN- KWESTIE RADIOPROGRAMMA De Fa. M.R.N. Oosterveen Prijscourant °-t- jpntbütthee) t Uo zijn nog steeds terkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT en het bekende S. H. M. „Schilletje" diverse merken „OUDE KLARE" enz. BAVIK 41. TeL 292. Geen regelend optreden van de regeering in de gemeentelijke huishouding De kwestie der voorwaarden In de memorie van antwoord aan de Eer ste Kamer inzake het wetsontwerp tot het verleenen van steun uit 's rijks kas in de financiering dor kasbehoeften van de ge- meeriten wijzen de ministers van financiën en van binnenlandsche zaken en landbouw er ter voorkoming van misvatting, nog eens nadrukkelijk op, dat van een voorne men der regeering om in het bestuur en de huishouding van do credietbehoevende ge meenten regelend op te treden, geen spra ke is. De regeering zal slechts die voor waarden stellen, waartoe zij als crediet- geefster verplicht is. Die voorwaarden dra gen een tweeledig karakter. Vooreerst dient in het oog gehouden te worden, dat ver antwoordelijkheid voor eigen financiën een van de eerste grondslagen vormt van de autonomie; het beroep der gemeente op het rijkscrediet is dus een abnormaliteit, die in het belang zoowel van het Rijk als van de gemeentelijke autonomie zelve lot den kleinst mogelijken omvang beperkt rnoet blijven. De te stellen voorwaarden zullen mitsdien, voor zooveel dit punt be treft, er op gericht moeten zijn het beroep op het rijkscrediet binnen zoo eng moge lijke grenzen te houden. Voorwaarden wel ke de strekking hebben, niet strikt noodza kelijke kapitaals-uitgaven voorloopig te schrappen, bchooren tot deze groep. De tweede grondslag voor de to stellen voorwaarden vormt de plicht van de regee ring om de noodige waarborgen te verkrij geii, dat do geleende gelden op tijd zullen worden terugbetaald. De regeering is niet voornemens op dit punt verder te gaan dan noódig is; zij zal m. a. w. niet van de moei lijkheden, waarin de gemeenten verkeeren misbruik maken door de laak van het. g^-. meëntebestuur over te nemen; zij zal' slechts als geldschieter 'vorderen, dat de gemeenten aannemelijk maken tot terugbe taling van de geleende gelden in staat te zijn, het aan de gemeenten zelve onder toe zicht van Gedep. Staten overlatende, welke middelen zij daartoe wenschen te bezigen. Het is denkbaar, dat ook zonder dat bizun- dcre voorzieningen worden getroffen de ge meente aannemelijk maakt, dat de terug betaling verzekerd is. In dat geval zijn geen bizondere voorwaarden noodig. Waar daar entegen de begrootingen de térugbetaling niet voldoende verzekeren, zullen voor waarden gesteld moeten worden. Maar het kiezen en uitwerken daarvan wordt ook dan aan het gemeentebestuur, voor zooveel noodig onder het wettelijk toezicht van Gedep. Staten overgelaten en de regeering beoordeelt alleen de financieele gevolgen der te nemen maatregelen voor het gemeen telijk budget, in verband met haar plicht de terugbetaling binnen den gestcldcn ter mijn te verzekeren. De belegging van de kapitalen der rijks fondsen staat onder toezicht van dèn Cen- tralen beleggingsraad. In hoever lecningen aan gemeenten kunnen worden verleend zal deze moeten beoordeelen. Wat in het bij zonder de rijkspostspaarbank betreft wordt ^re aan nrinnerd, dat de gelden, welke in de tegenwoordige tijdsomstandigheden in ruimer mate dan gewoonlijk aan deze in stelling worden toevertrouwd, uitermate liquide moeten worden gehouden, daar zij ieder oogenblik kunnen worden opge. vraagcl. GELDLEENING GEMEENTE HAARLEM. Twee millioen gulden. Haarlem, 20 Jan. In de hedenmiddag gehouden Gemeenteraadsvergadering is be- eloton, dat de gemeene Haarlem zal over gaan tot een geldleening van twee millioen gulden tegen een rente van 'e ja ara. Ü6 koers van uitgifte zal zijn 99 GEEN FEEST IN 'T 700-JARIG LOCHEM. De algemeene commissie voor de herden king van het 700-jarig bestaan van Lochern jri !lJ33 heeft besloten aan de te houden al gemeene vergadering dienaangaande voor te stellen, in verband met de tijdsomstan digheden het incasseeren van bijdragen te staken en af te zien van de plannen voor een feestelijke herdenking. Van de reeds ontvangen gelden wil men 25 pet afstaan aan het plaatselijk Crisiscomité. DE WATERSTANDEN VAN DEN RIJN. Amsterdam, 20 Jan. De waterstanden van den Rijn waren heden als volgt: Waldshüt 2.22 min 6. Bazel 0.26 min 8. Huningén 0.81 min 8. Rheinweiler min l.tS min 6. Kehl 2.35 min 7. Maxau 4.18 min 8. Wiedesheira 1.50 min 1. Mannheim 3.20 mm 10. Lohr 2.35 min 8. Mainz 1.29 min 10. Bin- gen 2.28 min 10. Caub 2.57 min lz Ems 1.3. min 4. Trier 1.40 min 9. Coblcnz 2.84 min 10. Keulen 3.02 min 19. Düsscldorl 2.56 mini LI. Ruhrort 1.97 min 23. Wesel 2.05 min 2o. Em merik 3.30 min 19. De begrafenis ie Rotterdam Ds. S. H. N. Gorter spreekt een herdenkingswoord Rotterdam, 20 Jan. Heden heeft op de begraafplaats Crooswijk de teraardebe stelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van de bekende componiste Anna Lambrechts— Vos, die te Utrecht is overle den. Vooraf had een korte plechtigheid plaats in een lokaal van de Doopsgezinde gemeente te Rotterdam, van welke gemeen te zij gedurende 33 jaar de functie van or- ganiste heeft vervuld. Ds. S. H. N. Gorter heeft daar een krans aan de baar gehan gen. Op de begraafplaats Crooswijk waren vele belangstellenden. Als vertegenwoordi gers van het Rotterdamsche muziekleven waren er Bernard Diamant en Willem Lan- dré. Voorts merkten wij op den voorzitter van Ons Huis, prof. mr. W. H. Drucker en de directrice, mcj. Eschauzier, mevr. Grim berg—Huijser. Als vertegenwoordigers van do Doopsgezinde gemeente kwamen in den stoet mee mej. De Bas en de heer Altman. Nadat de baar onder orgelspel de ont- vangkapel was binnengedragen, heeft ds. Gort.-r het woord genomen en getuigd van den stillen weemoed en de groote droefe nis, die tnans over ons allen is gekomen, nu wij samen staan aan de baar van haar, die ons op zoo verschillende wijze is lief geweest. Spreker is blij, dat de zon schijnt en dat er zooveel bloemen op haar baar liggen opgetast, want voor alles was zij een zonnige vrouw. In haar poëzie is haar lief de voor schoonheid en voor de natuur en voor God tot uiting gekomen. In haar werk heeft zij laten zien, dat zij, hoewel gebukt gaande onder zorgen, een vrouw was, uit wie een ziel sprak. Maar niet alleen in haar kunst heeft zij dat getoond. Ook in die eenvoudige hartelijke dingen, die zij den menschen bracht, in die kleine atten ties van een fijnen geest. Hoe dankbaar zijn wij, dat wij haar bezeten hebben, een levend, bezielend menseh, vol daadkracht en liefde. Spreker spreekt hier als verte genwoordiger van de Doopsgezinde ge meente, maar hij hecht er aan er ook een persoonlijk woord aan toe te voegen. Tien jaren heeft spreker met haar samenge werkt en hij wenschlc hier een groet te brengen aan de kunstenaresse, de heerlijke organiste, die in het gemeenteleven zooveel tof de wijding ervan heeft bijgedragen. We zijn dankbaar, dat we haar zoovele jaren hebben gehad. Dat is iets schoons geweest in ons leven Zij kon dat brengen, omdat zij zelf uitging boyen do dingen van het gewone aardschc -Jeven. In hart en le ven is zij uitgegaan tot dien Eonen, aan Wien zij alles dankte en tot Wien zij is weergekeerd, nu Hij haar heeft opgeroepen tot een rust en vrgde, als zij in het leven niet altijd heeft gekend. Rust in vrede, al dus spreker, wij weten, dat wij haar op dragen aan den Hoogereri, van Wien zij in haar kunst heeft getuigd. Spreker verzocht vervolgens te luisteren naar een der composities van de overle dene, een nieuwe wijze op psalm 61, die door den organist ten gehoore werd ge bracht. Daarna werd de baar naar de groeve ge dragen. Een familielid heeft voor do belangstel ling dank gezegd. HET TEXTIELCONFLICT IN TWENTE. Nieuwe actie van den rijks bemiddelaar. De Rijksbemiddelaar in het 3o district, de heer H. A. v. IJsselsteyn, heeft de par tijen, betrokken bij de staking in de Twent- sche textielindustrie opgeroepen tot een bespreking op Dinsdag 26 Januari in bet Departement van Arbeid te 's-Gravenhage. Militair vliegtuig daalt wegens motorstoring tusschen twee boomen Hilversum, '20 Jan. Hedenmiddag heeft een militair vliegtuig, komende op zijn terugreis van Schiphol naar Soester- berg. nabij de Hollandsche Rading op Hil- versumsch grondgebied een noodlanding moeten maken. De vliegenier bemerkte op ongeveer 300 M. hoogte, terwijl hij in een mistbank vloog, dat de motor weigerde, vermoedelijk door een defect aan de ben zineleiding. Het vliegtuig had loon een vaart van ongeveer 100 K.M. per uur. Na uit de mistbank to zijn gekomen met een snelheid van circa 50 K.M. per uur, be merkte de vliegenier dat er geen geschikt landingsterrein aapwezig was; wel bosch en bouwterrein. Met groote tegenwoordig heid van geest liet hij toen de machine da len tusschen twee boomen, zoodat de romp tusschen de boomen doorzakte, doch deze door de vleugels drongen. De neus van het vliegtuig kwam in den grond terecht nabij don'utrechtschestraatweg. De staart rustte op het kreupelhout. De beide inzittenden, de soldaat-bestuurder Z. en de sergeant waarnemer S. bekwamen geen letsel. Het vliegtuig is zwaar beschadigd. De machine is eerst onder bewaking gesteld van de Hilversumsche politie en daarna is de be waking door de militaire politie overgeno men. Morgen wordt het vliegtuig gedemon teerd. GEWEIGERDE AUTOBUSDIENST. Woudenberg. Door Ged. Staten dezer Provincie is geweigerd het verzoek van H. D. Rempt te Epe om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst tusschen Amersfoort en Arnhem over Nteuw-Leusden, Woudenberg, Sokerpcnzool Renswoude, de Kloniji en Ede. Het bericht van de Daily Mail ontbeert eiken grond Doorn. 20 Jan. Naar aanleiding van het bericht „Uit de Doornsche ballingschap terug?" deelt het Hofmaarschallambt te Doorn mede Op Huize Doorn is geen correspondent of journalist ontvangen. Het door de Daily Mail verspreide gerucht als zou Z. M. kei zer Wilhelm het plan geuit hebben zich naar het ziekbed van II. M. de Koningin van Griekenland, zijn zuster, te Frankfurt aan de Main to begeven en in verband daarmede onderhands bij de Ncdcrlandsehe regeering heeft laten informeeren, ont beert eiken grond. Ook de verdere bewe ring, als zou het Kerstfeest op Huize Doorn niet gevierd zijn is onwaar. De viering heeft plaats gevonden op de wijze, zooals dat sedert jaren pleegt te geschieden. Even wel wordt natuurlijk afgezien van een fees telijke viering van 's keizers verjaardag in verband met den rouw over H. M. de Ko ningin van Griekenland. Vergadering van de vereeniging Boschbrandweer op de „Veluxve" B am c veld, 19 Jan. Evenals het vorig jaar worden ook dezen winter door ge noemde vereeniging op verschillende plaat sen der Vel uwe vergaderingen gehouden, waarbij de heer M. de Koning, houtvester te Arnhem, lezingen, verduidelijkt door licht beelden, houdt over doel en strekking dier vereeniging. Na reeds te Stroe en te Beekbergen to heb ben vergaderd, had Maandagavond het be- stuur, or.der voorzitterschap van den lieer Westrik, burgemeester alhier, te Harskamp «en vergadering belegd, die zich in een groote belangstelling mocht verheugen In een boeiende rede zette de heer De Koning uiteen het groote belang van natuurschoon, speciaal voor „de stedeling, „die in de Vcluw- sche bosschen en op de daar gelukkig nog aanwezige onafziebare heidevelden verloren levenskracht kan herwinnen en teven9 over productie aan weerstandsvermogen kan ver garen, ten einde in staat te zijn het jach tende groote stadsleven ongestraft voort te zetten. Na op het onwaardeerbare voorrecht van deze natuurpracht te hebben gewezen, her innerde spreker aan de groote verantwoor delijkheid, die ieder wandelaar heeft om te zorgen, dat alles wordt voorkomen, wat go- vaar kan veroorzaken, en met dit gevaar had de heer De Koning vooral hei brand gevaar op het oog. Immers één enkel vonkje uit pijp, van sigaar of sigaret, of een nog brandende lucifer kan oorzaak zijn, dat bosschen, waaraan jaren lang de uiterste zorg is besteed en die een onbetaalbaar be zit voor tienduizenden beteekenen, totaal worden verwoest. Als een groot geluk mag het dan ook wor- •den beschouwd, dat over de geheele Veluwe een leger van dappere mannen gereed staat om, zoo nooclig, den strijd tegen den rooden vijand aan te binden, eon leger, waarop ten volle kan worden vertrouwd, wijl het geheel uit vrijwilligers bestaat, die, uit liefde voor het landschapsschoon, deze taak op zich hebben genomen, en die het insigne, dat aan elk lid is uitgereikt, dan ook met eere dra gen. Voorts zullen nog dergelijke vergaderin gen worden gehouden te Apeldoorn, Nun- speet, Hecrde, Putten, Elspeet en Hattem. Het arbeidsveld der vereeniging strekt zich uit van Hattem tot dicht bij Arnhem. BENZINE IN BESLAG GENOMEN TE BARNEVELD. 12.000 13.000 liter. Barneveld, 19 Jan. Ook hier hebben de rijksambtenaren een streng onderzoek ingesteld of er ook nog hier of daar benzine te vinden was, waarvan de eigenaars ver zuimd hadden aangifte te doen, en dit on derzoek is niet vergeefsch geweest. Naar wij vernemen toch is in deze gemeente niet minder dan 12.000 h 13.000 liter benzine in beslag genomen, ongerekend nog de vele duizenden liters, die, zoogenaamd, aan tal van eigenaars behoorden. Immers de wet laat toe dat men 200 K.G. benzine in voor raad mag hebben, en nu is het een klein kunstje om zooveel vrienden te vinden, die bereid zijn eigenaar van deze 200 K.G. te zijn, met stille afspraak natuurlijk, dat deze hoeveelheid later weer ton bate van den werkelijken eigenaar komt. Zelf6 moet het wel gebeurd zijn,v dat mepschen, die veel benzine gebruiken, er een agent op na hiel den, die de fusten benzine aan tal van men schen „verkocht", onder voorwaarde, dat deze fusten successievelijk weer, tegen een vastgestelden winst, aan den patroon moes ten worden afgeleverd. Zoo werd dus de winst der goedkoope benzine verdeeld over drie personen Een gedeelte kreeg de agent, een ander deeltje de tijdelijke eige naar, doch de groote winst was natuurlijk voor den patroon. Zoo althans spreekt de booze wereld, cn dat er ook hier in elk ge val op reusachtige schaal is gesmokkeld, blijkt wel uit de in beslaggenomen boeveel- hedep Overleg tusschen de provincie Noord:Holland en de belanghebbende gemeenten Een oplossing in 't zicht? Laren (N.H.), 20 Jan» (Tel.) Zooals be kend, worden reeds gedurende eenige jaren door de gemeentebesturen van Naarden, Huizen, Blaricum en Laren pogingen aan gewend tot opheffing van de tollen, op den onder beheer van een commissie staanden weg van Naarden over Huizen en Blaricum naar den ouden Rijksweg Laren—Eemnes. Tot dit doel werd de bemiddeling ingoroe- pen van den Provincialen Waterstaat van Noord-Holland Als gevolg hiervan besloten de Provinciale Staten van Noord-Holland, op voorstel van Ged. Staten, om een bedrag van ƒ82000 uit de provinciale kas beschik baar te stellen, evenwel onder voorwaarde, dat ook het Rijk een gedeelte dier som voor zijn rekening zou nomen. Daar nu het Rijk deze bijdrage, die twoe-derdo gedeelte van ƒ82.000 zou bedragen, niet wil votecren, zal ook dit bedrag, wil men tot de voorgesteldo overneming van den weg en afschaffing van de tollen kornen, op de belanghebbende ge meenten en de provincie komen te druk ken. In de vergadering der Prov. Staten, waarin deze kwestie aan de orde werd ge steld, werd de wenschelijkheid betoogd als nog besprekingen te voeren met de com missie van den weg en de vertegenwoordi gers der gemeenten. Een dezer dagen heeft tusschen de provincie en de vertegenwoor digers der belanghebbende gemeenten Naar den, Blaricum. Huizen en Laren te Haar lem een bespreking plaats gehad, waarbij algemeen de wensch werd geuit om niet tot de wederinstelling der tollen over te gaan. De motiveering van den minister van Waterstaat, met betrekking tot het niet- verleenen der rijksgelden, keurde men al gemeen af. Na langdurige besprekingen heeft men gemeend een oplossing te vinden in dien zin, dat de provincie haar bijdrage uit de provinciale geldmiddelen verhoogt, de gemeenten Naarden, Huizen, Blaricum en Laren, die onderscheidenlijk een uitkce- ring van ƒ17.000, ƒ30.000, ƒ13.500 cn ƒ2000 zouden ontvangen, zich met een mindere uitkeering tevreden zullen moeten stellen, terwijl ook de commissie van den straat weg met een lager te stellen uitkeering dan aanvankelijk in de bedoeling lag, genoegen zal moeten nemen. De beslissing hangt hier dus voornamelijk af van de commissio van den weg Na haar eventueelc goedkeuring zal een en ander nader in de gemeenteraden der belanghebbende Gooischo gemeenten in bespreking worden gebracht. EEN JEUGDIG DESERTEUR. Een schooljongen zoekt do ruimte. Barneveld, 19 Jan. Toen de leerlingen der Herv. school te Glind Maandagmorgen, r.a afloop van het speelkwartiertje, weer ter schob; w erden geroepen, mijten zij hun medeleerling, den 13-jarigcn v. O., die blijk baar kans had gezien de plaat te poetsen, wat natuurlijk in en om dit overigens zoo rustige buitenschooltjo heel wat conster natie verwekte. Aanstonds werd van deze vermissing kennis gegeven aan de politie alhier, die, met behulp van een aantal be woners dier streek, speurtochten organi seerde, die de eerste uren echter geen resultaat opleverden. Intusschen verkeerden de ouckrs van den spoorloos verdwenen knaap in doodr-lijke ongerustheid, doch ge lukkig werd tegen drie uur 's middags de deserteurgevonden in een dicht sparre- bosch, in de nabijheid der hofstede „Lange- laar". Toen hem naar de reden van zijn eclips werd gevraagd, antwoordde de jongen ont stemd te zijn geworden over het feit, dat hij niet mocht deelnemen aan het voetbal spel, waarmede de andere schooljongens zich gewoonlijk tijdens het speelkwartier bezig houden, en om nu wraak op hen to nemen had hij hun deze poets gebakken, natuurlijk niet vermoedende welk een doo- delijken schrik hij hierdoor speciaal zijn ouders, die onder Scherpenzeel woonachtig zijn, op het lijf joeg. Vrijdag 22 Januari. Hilversum: G.45—7.00 en 7.30—7.45 V.A.R.A. gymnas tiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 V.A.R.A. Voordracht door Janny van Oogen. 10.30 Concert V.A.R.A.-septet o.l.v. Is. Eyl. 11.15 Voordracht (vervolg). 11.30—12.00 Vervolg concert 12.012.00 Het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. 2.00—2.30 Uitzending voor scholen Dr. P. Klinkenberg: „Gandhi". 2.30—4.00. Middagmuziek door trio be staande uit: Harry S. Polah. viool. Jo Knü- mann, pfano en J. Samenhtini, cello. 4.00 Gramofoonplaten. Voor de kinderen. 5.15 Concert door het V.A.R.A.-orkest o.l. v. H. de Groot en gramofoonpl. 6.45 Causerie over het kapitalisme. 7.15—8.00 Vervolg concert 8.00 Causerie door Mej. N. A. Bruining. 8.30 V.P.R.O. concert. G. Strasbourg (zang) en Alex Adema (piano). 9.00 Lezing door Dr. A. Groeneveld. 9.30 Vervolg Concert. 10.00 Vrijz. Gods. Persbureau, Teleloon 77 heeft de alleen- verhoop van onze heerlijke thee Melange's volgens o.s. iijObUUium n.T. (Namidt.) -1.90 E.F. (China Congo) - 2.10 Java Assam thee f 1.80 Java Grove thee - 1.70 Jave Gebr thee - 1.60 Aanbevellend: HOLLANDSCHE THEEVERBRUIK VEREENIGING AMSTERDAM OPQERIOHT 1881 ENAK 5EKALI Imperial f 2.50 Fijne Ceylonf - 2.10 Ceylon Peccof 1.90 Britsch-Ind. Pccco. - 1.80 10.05 Vaz Dias. 10.15 Lezing door Frederika Quanjer. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00—12.00 Gramofoonplaten van de V.A* R.A. Huizen: 8.00 N.C.R.V. Schriftlezing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Ziekendienst. 11.00—12.30 Gramofoonplaten. 12.30 Concert. II. Hermann (viool), T. G. v. d. Haar (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello), en Mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode (pla no). 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Pauze. 3.00 Concert „Kovalefska^-kwartet (alt- viool-cello-piano). 4.304.45 Gramofoonplaten. 5.00 Gramofoonplaten. 5.15 Kampeerpraatje. 5.45 Gramofoonplaten. 6.00 Causerie door H. J. Steinvoort 6.30 Radiodoktor. 7.00 Causerie over Vruchtboomen. 7.45 Gramofoonplaten. 8.00 Concert door de H.O.V. o.l.v. Frits Schuurman. O.a. vierde Symphonte e-moll# Brahms. 9.00 Causerie over Aviatiek. 9.30 Vervolgconcert. O.a. Ouvert „Vliegen de Hollander", Wagner. 11.00 Vaz Dias. 10.10—11.30 Gramofoonplaten. 458e STAATSLOTERIJ (Niet OlftcieeD Trekking van Donderdag 21 Januari 8932 5e klasse, 4e Dist, HOOGE PRIJZEN. 14589 100.000— 4 10.000— 2770. 5079. 12744. 13593. 19382, 20W5 lOO&w 333. 4246 ƒ400— 3135, 20104 200— 2861. 5273, 11790, 14730, 20445, 30491 /lOO— PRJIZEN VAN 70— 507 524 974 983 1946 1950 2976 .4068 3859 3898 4621 4684 5517 5846 6728 6751 7510 7559 8268 8436 9246 9422 10251 10260 10625 10866 10895 11083 11197 11333 11734 11834 11936 11961 12296 12462 12597 12682 12983 13098 13268 13691 13932 14453 14773'14956 14977 15132 15558 15574 16031 16195 16492 16711 17146 17248 17415 17465 17475 17584 17762 17800 17911 18066 18234 18552 18746 18817 18887 18994 19049 19116 19919 19998 20027 20239 20311 20495 20904 11 123 269 355 467 470 708 760 778 795 818 835 1285 1264 1387 1435 1447 1833 2324 2510 2565 2613 2661 2691 324! 3542 3640 3697 3803 3847 4092 4167 4197 4445 4454 4510 4686 4709 4855 4978 5268 5495 5857 6272 6307 6319 6400 6460 6937 7019 7101 7115 7285 7406 7787 7860 7936 7942 8082 8242 8692 8772 8792 8894 8980 9060 9439 9471 9712 9833 9950 10013 10304 10455 11523 11634 12515 12528 13818 13905 15270 15284 15398 16897 17112 17610 17661 18674 18701 19165 19873 20740 20833 6 420 807 988 1415 1765 2307 2534 2762 3144 3445 3730 4344 4667 5207 5512 5795 85 453 816 1093 1420 1828 2309 2544 2801 3158 3456 3887 4375 4717 5307 5513 5799 5993 6051 6161 6173 6556 6557 6744 67S3 6966 6977 7227 7240 121 494 817 1150 1491 1839 2357 2585 2820 3175 3544 4011 4376 4755 5314 5569 5810 6086 6177 6596 6815 6982 7343 NIETEN. 174 224 505 891 1217 1580 2030 2370 2598 2864 3188 3622 4159 4437 4898 5373 5703 5S83 6114 6273 6628 6925 7084 7424 7899 8159 8653 8893 9447 9856 315 534 943 1237 1630 2118 2431 2610 2882 3302 3648 4183 4567 4931 5444 5711 5903 6136 6303 6646 6946 7162 7551 7907 8164 8656 9125 9522 9886 497 844 1189 1494 1887 2363 2591 2822 3177 3578 4133 4423 4798 5326 5618 5863 6113 6204 6616 6S90 7030 7382 7737 7790 7799 7851 7954 S051 8069 8110 8428 8460 8564 8642 8706 8741 8802 8832 9226 9249 9310 9372 9661 9666 9683 9855 9974 99S5 10121 10130 10184 10204 10325 10464 10530 10626 10658 10683 10770 10796 10810 10813 10880 10917 10980 11017 11074 11086 11095 11176 11392 11458 11476 11508 11544 11599 11704 11743 11784 11823 11926 11929 12028 12032 12043 12187 12319 12324 12343 12415 12466 12527 12551 12587 12652 12379 12893 12913 12955 12990 12994 13154 13233 13234 13270 13304 13378 13538 13544 13553 13554 13669 13786 13835 13862 13864 13947 13964 14050 14089 14103 14175 14186 14204 14317 14343 14334 14393 14416 14426 14428 14563 14537 14541 14568 14596 14630 14623 14633 14685 14750 14764 14785 14840 1494.3 14961 14963 14984 14985 151C6 15164 15202 15237 15278 15290 15359 15417 15509 15512 15655 15659 15940 15946 15991 16026 16108 16123 16175 16370 16374 16524 16526 16547 16604 16648 16673 16709 16757 16802 16S47 16947 16975 16982 17011 17070 17181 17303 17311 17324 17382 17424 17541 17552 17582 17615 17716 17720 17330 17927 17950 17963 17987 18001 18180 18288 IS30O 18320 18323 18344 18454 (8499 18503 18518 18531 IS584 18747 18S91 19014 19024 19099 19122 19149 19264 19285 19321 19338 19396 19542 19549 19598 19607 19609 19628 19731 19737 19525 19826 19983 20006 20070 20038 20282 20301 20358 2050S 20727 20745 20746 20778 20792 20889 Verbetering: 5c klasse 3e lijst. 19560 318 551 948 369 71! 973 1250 1365 1716 1733 2185 2210 2465 2533 2666 2677 2949 3136 3334 3415 3657 3714 4190 4321 4657 4675 5027 5140 5494 6509 5727 5745 5923 5932 6142 6144 6384 6493" 6670 67311 6951 6953 7179 7195 7576 7700 7921 7940 8169 8415 8657 8705 9193 9201j 9527 9554 9890 9924 10233 10258 10686 10765 10936 10955 II186 11273 11665 11669 11976 12015 12333 12345 12675 1277! 13018 13087 13437 13467, 13787 13824! 14063 14069 14319 14332 14447 14455 14632 14648 14795 14799 15051 15082 15309 15338 15664 15820 16155 16165 16564 16586 16645 16846 17118 17161 17458 17464 17724 17803 18038 18067 18413 18415 18642 18651 19131 19133 19441 19491 19657 19696 20043 20051 20530 20675 20965 20986 ro.z. 19540.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7