S. van DUil I n Pi <E9 Y m. Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. Utr. str. 40 Meermalen bekroond. Stadsnieuws HP i®! HUI me* onze n'euwe electrische oven, steeds warme croquetten en vischkoekjes voorradig. Een pracht collectie Brillen JUWELIER rei. see OPTICIER Appelen 315 per H.L. Hoendereieren 3.20—4; eendeneieren 4 —4.50 per 100 stuks. Hooiboter 1.40 per K.G. Kippen 0.80—1.20; hanen 1—1.50; tam me konijnen 1.60—2.75; wilde konijnen 0.80 per stuk. Tamme duiven 0.300.60 per paar. Magere varkens 12—22; Zeugen drach tige j 40—>55, Biggen f 4—10; Zeugen guste 3550 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 150 H.L. appelen. 120.000 stuks hoender eieren. 600 stuks eendeneieren. 55 K.G. hooi boter. 14 magere varkens. 5 zeugen drach tige. 185 biggen. 7 zeugen guste. 3 honden. FRUIT- EN GROENTENVEILING. Veling van 22 Januari. Lof 20 ct. p. pond. Bellefleur 10—20 ct., spruiten 36 ct., Uien 4—7 ct. per K.G. Boerenkool 2526 ct., Roode kool li— ct., Gele kool 527 ct., Groene kool 23—40 r4., Pret 718 ct., Knolselderij '2>50 ct., Andijvie 1622 ct.. per 10 stuks Selderij 15—22 ct., Veldsla 9—11 ct., Pes- telein 13—14 ct. per bakje. Paardensport. RUITERSPORT VEREENIGING „EEMLAND" Jaarvergadering op 25 dezer. Op Maandag 25 dezer zal de jaarlijksche algerneene ledenvergadering plaats vinden der R.S.V. „Eemland". De vergadering wordt gehouden in de achterzaal der Socië teit Concordia. Als voornaamste punt vermeldt de agen da de vaststelling van de wedstrijd-regeling voor 1932. Een bestuursverkiezing zal plaats vinden wegens het periodiek aftreden van de hee- ren Ir. J. P. Leeuwenburg en Jhr. A. van Lennep, die zich beiden herkiesbaar heb ben gesteld. CITY-THEATER. ,Het Lied der Woestijn". De verfilming van de bekende operette „Het Lie dor Woestijn", die reeds langen tijd en o-. c thans weer te Amsterdam met veel succes wordt opgevoerd, is deze week de hoofdschotel van het City-theater aan den Westsingel. In de woestijn van Marokko vochten de inboorlingen tijdens het gouvernement van Fontaine tegen het Fransche gezag ter ver krijging hunner rechten. De „Roode Scha duw" wa6 de aanvoerder dezer inboorlin gen, welke rol vertolkt wordt door den be- faamden zanger (o.a. bekend uit Rio Rita) John Boles. Tegelijkertijd vervult hij de rol van den onderwijzer Pierre, zoon van den generaal Birabeau, die aan het hoofd der Fransche troepen staat. Paui Fontaine is de aanvoerder dezer troepen en de generaal ziet in hem een goed' rtij voor zijn nichtje Margot Bonva.s.. inderdaad is Pau-1 verliefd op het meisje, dat hem echter als een zwakkeling kent en hij dei net voor haar terug om zich niet in zijn wezenlijke ge daante te behoeven ontpoppen. Zijn vader heeft de plaats ingenomen van gouverneur Fontaine en hii moet doorgaan met het spe len van zijn rol als zwakzinnige. Tenslotte stemt. Margot met weerzin loc in het huwe lijk, doch dan wordt zij ter voorkoming de zer verbintenis ontvoerd door den „Rooden Schaduw". Zij komt dan bij een Mongool- schen vriend van den Rooden Schaduw, waarbij men van goeden zang en fraaie tafreelen genieten kan. Er doet zich dan 'een bijzonder spannende e?cène voor in den vorm van een voorgenomen duel tusschen den generaal Fontaine en diens zoon, welke Saaiste echter zijn degen niet durft op te heffen, waardoor hij toont onwaardig to zijn aanvoerder der Mongolen te blijven en hij wordt dan ook verbannen. Asueri, een halfbloed en verstooten vriendin van kapitein Paul Fontaine, zint op wraak op den generaal, die haar het fort heeft ontzegd. De troepen waren uitgezon den ora den Rooden Schaduw te dooden, doch den generaal was het niet bekend, dat deze achtervolging zijn zoon betrof. Ten slotte blijkt, dat Pierre den Rooden Scha duw (eigen pseudoniem!) hc-eft gedood en er ontstaat een verzoening tusschen vader en zoon, waarmee een huwelijk bevestigd wordt tusschen den zoon Pierre en Margot Bonvalei. Ken bijzonder spannende filrn. waarin 100 zangen?» ontreden en een grooie kleuren weelde van Oostersche feesten en natuur momenten te genieten valt. In het bij-programma treft rnen naast het gebruikelijke nieuws een mooie natmir-op- zra-me van het Oetzdal, een pittige klucht „Lange Vingers" en een aardige Micky Mouse. „Drel Tage Mittelarrest" in het Rembrandt-theater. Felix Bressart, de onweerstaanbare ko miek bekend uit de „Privé-secretaresse" en „De ware Jacob", doet deze week zijn en tree in het Rembrandt-theater met: „Drci Tage Mittelarrest'V Een militaire klucht, die ons een conflict brengt tusschen een bur gemeester en den plaatselijken comman dant. Een meer uitvoerige beschouwing kunnen wij van deze rolprent niet geven, doch men k*an in het Rembrandt-theater deze week weer van een genotvollen avond verzekerd zijn. Het is een Duitsche, spre kende film, die zeker geslaagd rnag heeten. In het bij-programma komt oa. een gees tige teekenfilm: „China" voor. LIEFDADIGHEIDSCONCERT. Ten bate van de T.B.C.- Vereeniging, Eon van de vereenigingen, welke telken- jare opnieuw is aangewezen op de liefda digheid is wel de Vereeniging tot Bestrij ding der Tuberculose (de lighallen) alhier. Gelukkig zijn er ook ieder jaar opnieuw weer menschen, die hun krachten beschik baar stellen voor dat goede doel. De een voor collecten, de ander voor huisbezoek, een derde voor het werven van leden en weer anderen voor het organiseeren van een liefdadigheidsavond. Zoo hebben zich dan nu weer eens eenige dames en ueeren verdienstelijk gemaakt door hot organisee ren van een concert in Amicitl.% aarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de t.b.c.-vereeniging. Het is een goede gewoonte om hetgeen op een dergelijken liefdadigheidsavond wordt gepresteerd niet aan een critiek to onderwerpen, alhoewel het maar al te vaak voorkomt, dat het gebodene zéér goed den toets der critiek zju kunnen docstaan. Zoo ook gisteravond, toen een naamloos gemengd koor, onder leiding van den heer F. Breekveldt uit Baarn voor hot voetlicht kwam; toen de heer Th. R. van Houten alhier met begeleiding van mevrouw J. L. II. de Jong Schouwenburg de niet al te tal rijke bezoekers liet genieten van zijn cello- spel en toen onze oud-stadgenootc, mej. EJla de Stoppelaar Blijdeeteljn, alt-zangeree uit den Haag eenige mooie liederen met forsche stem voor ons zong, waarbij zij aan den vleugel werd begeleid door Mej. To van Laaren. Er is met liefde voor het goede doel ge zongen en gespeeld. En het publiek in de zaal was dankbaar voor hetgeen werd ge geven, getuige het applaus, dat na ieder nummer weerklonk. Als dank voor haar optreden kreeg mej. De Stoppelaar Blijdnsteyii eui bloemen hulde. Gisteravond een dankbaar publiek in de Amicitiazaal; maar er zal ook een dankbaar publiek zijn daar in de lighallen. waar de patiënten ieder jaar opnieuw hun versterking kunnen krijgen, dank zij het werk der vereeniging, dat nog door velen daarbuiten wordt gesteund. Tenslotte rest ons nog to vermelden, dat mevrouw Helderman in haar openings woord heeft medegedeeld, dat, behoudens de goedkeuring van B. en W. op 33 .janua ri een collecte langs de huizen zal worden gehouden ten bate van de vereeniging tot bestrijding der tuberculose alhier. Moeten wij deze nog aanbevelen? EEN NIEUW BUSSINK-ALBUM. Van de provincie Limburg. De Deventcrkoekfabrieken van de firma Bussink zonden ons hun nieuwe album „Mijn Land" V, welk album de jeugdigo verzamelaars er zullen ook wel vele ouderen zijn die dit album in hun bezit yil- len hebben door onze mooie provincie Limburg voert. Deze uitgave bevat 100 klei ne en 2 groote platen, vervaardigd naar oor spronkelijk aquarellen. De firma Bussink heeft met de keuze voor dit album, dat keurig is verzorgd, een goede greep gedaan. Immers, Limburg en meer in het bijzonder Zuid-Limburg, liecft een schat van natuur schoon. Door dit album wordt daarop nog eens extra de aandacht gevestigd. De tekst is verzorgd door onzen collega G. J. Nijland van het Algemeen Handelsblad, die even eens de uitgave „Ons Eigen Land" van den A.N.W.B. heeft geschreven. In deze uitgave is alleen het natuurschoon naar voren ge bracht. Wellicht zou hot ook aanbeveling verdienen in een afzonderlijke uitgave de aandacht te vestigen op de mijnen in Lim burg, een industrie, welke voor zeer velen altijd een interessante is. De firma Bussink zal velen door deze uitgave, welke in menig boekenkast eon plaats zal veroveren, aan zich verplichten. STORTING VAN GELDEN VOOR HET NATIONAAL CRISIS COMITÉ. Mededeeling van den post dienst. In plaats:ti, waar hulppostkantoren en poststations zijn gevestigd wordt de gele genheid opengesteld om kosteloos gelden te storten ten behoeve van het Nationaal Crisis Comité. De postdienst zorgt er dan voor, dat deze giften hun bestemming bereiken. Aan de gevers wordt vanwege de postadmi nistratie een re?u verstrekt voor do gestorte gelden. Hetzelfde geldt voor giften, welke tijdens hun bestelling in de buitenwijken, ten behoeve van vermeld Comité aan de bestellers worden ter hand gesteld. Voor zooveel het ressort van het post kantoor Amersfoort betreft is bovenstaande van toepassing op de hulpkantoren en sta tions te Achterveld, Hamersveld, Hoogland, Spakenburg, Bunschoten, Hoevelaken, Hoog landerveen en Terschuur. Te Hamersveld kunnen stortingen alleen op het hulppostkantoor geschieden en te Hooglanderveen uitsluitend aan het sta tion. DRUKKERIJ VAN AMERONGEN. Uitgifte van een kalender-vloei boek. Van de drukkerij G. J. van Amerongen al hier ontvingen wij het nieuwe kalender vloeiboek voor 1932. Het boek bevat 2 groe ne vloeibladen, waarop aan weerszijden 3 maanden zijn afgedrkt. Op het blanco deel van het blad treffen we een afbeelding in donker groen, aan van de Monnikendam al hier. Deze uitgave zal op tal van kantoren een welkome gast zijn. De afbeelding van de Monnikendam is naar een linoleum van J. Schonk. in prima kwaliteit en afwerking tegen zeer voordeeligen prijs, vindt U bij UTRECHTSCHESTRAAT 23 Vakkundige bediening. „KOOPT NEDERLANDSCH!" Koopt Nederlandsch Fabrikaat! De Engelschen zeggen het veel korter, veel krachtiger: „Buy British!" Koopt Britsch! En wij zeggen liet na: „Koopt Ne derlandsch!" En doen wij het dan ook? Want tegenover de machtige bewegingen in liet buitenland kan en mag ons land niet achter blijven! De Duitsche Voedingsminister Schiele roept do Duixsche Huisvrouw op, om zoo mogelijk, uitsluitend Duitsche producten te koopen, houdt haar voor welk een geweldige macht de huisvrouw heeft, omdat zij van het nationaal inkomen door hare handen laat gaan en zij dus te beslissen heeft of daarvoor bllinenlandsche arbeiders mogen werken, of dat zij door buitenfandsche wa ren te koopen, de binncnlandsche arbeiders naar de „steun" verwijst. „Houdt het geld in eigen land" roept minister Schiele de huisvrouwen toe. En de Nederlandsche huisvrouwen, geldt het voor haar niet!? De Engelsche kroonprins roept in een crootsche radio-rede het Engelsche volk toe: Buy British!", „Koopt Britsch!" En het Engelsche volk luistert niet alleen, maar het handelt! 75 a 90 procent van de klanten vragen inderdaad naar Engelsche producten en weigeren vreemde! Hoever zijn wij hier in Nederland nog daarvan verwij derd! Maar m Engeland werkt ook alles mee. In duizenden etalages, op muurrecla mes, in do bioscopen, door artikelen in de gansche pers, wordt iedereen aangespoord de voorkeur te geven aan artikelen van En- gelsch fabrikaat. In vurig schrift staat het aan den nachtelijkeh heffielr „Buy British!", „Koopt Britsch!" En het helpt! Dat hebben de arbeiders van de Margannefabriek van de firma Har-' togs te Oss ondervonden! Het Engelsche pu bliek koopt geen magarine meer rnet het opschrift „Made in Holland" (Gemaakt in Holland), maar eischt margarine gefabri ceerd in Engeland. Nu is dat voor de Mar garine L'nie niet zod erg. Die hebben fabrie ken over de geheelo wereld. Maar de 250 arbeiders van Hartogs, die staan op straat! En met hou van de werklieden der kisten fabrieken in Oss! Maar wij Nederlanders gaan rustig door rnet het koopen van honderden buitenland- sche artikelen, alsof er geen crisis is, alsof er geen malaise is, ((het Crisis-comité, da', pas is opgericht, heeft eigenlijk geen reden \an bestaan, want er is toch geen crisis in Nederland! Fr is toch geen werkloosheid! Wel neen, wij gaan door rnet het koopen van buitenlandsche producten en artikelen en inmiddels zamelen wij giften in voor het Crisis-comité. Ziedaar een beeld van de Nederlandsche mentaliteit! Maar het moet en het zal anders worden) Langzaam aan begint ook de pers, zij het dan voorloopig nog maar de zoogenaamde „kleine pers", wakker te worden. Wordt doordrongen \an het groote belang dat ge legen is in het geven van voorkeur aan artikelen van Nederlandsch Fabrikaat, opdat daardoor de groote invoer van vreemde waren, voor zoo ver die best in ons eigen land kunnen worden' gemaakt, wordt ge keerd, en als gevolg daarvan onze gulden „veilig" blijft! En met een nog beter gevolg; de werkgelegenheid neemt toe, de werkloos heid wordt verminderd! Want, nietwaar, zoolang tientallen artike len nog uit het buitenland worden betrok ken, die evengoed, mogelijk beter en even uuur, mogelijk goedkociper in ons eigen land kunnen worden gemaakt, zal het leger van werkloozcn steeds vermeerderen en zal het bedrag aan steun, dat toch door de belasting betalers moet worden opgebracht, steeds stijgen! Voorlichting van het publick? Al zeventien jaar is de Vereeniging „Ne derlandsch Fabrikaat" bezig het Nederland sche volk voor te lichten. Geeft zij in haar maandblad telkens weer een overzicht van de artikelen die onnoodig uit het buiten land worden gekocht. Geeft zij ook een lijst van artikelen die het kenmerk „V.N.F.", het nationaliteitsmerk dus, mogen dragen en daarom door de Nederlandsche huisvrouwen in de eerste plaats moeten worden gekocht! Voorbeelden? Te over! Bijvoorbeeld schoe nen. Nederland, dat toch een welbekendo schoenenindustrie heeft, elk schoolkind weet van de Langstraat en van Tilburg, voert ieder jaar uog 3 millioen paar schoenen in! Tweeduizend vijfhonderd arbeiders zouden allen een vol jaar kunnen werken als die schoenen in ons eigen land werden ge maakt! Havermout! Ieder jaar worden in ons land nog groote kwantiteiten Havermout in gevoerd! Hoeveel arbeiders zouden werk en brood hebben als die hoeveelheid Haver mout in ons eigen land werd gemaakt en verpakt! En laten wij hier een persoonlijk woord aan vorbinden. Niet alleen zal het in het landsbelang zijn als die Havermout in Ne derland wordt gemaakt, maar ook in het eigen belang der verbruikers! De Haver mout in Nederland gemaakt is beter, de analyse zal het uitwijzen, en goedicooper. En als al de andere belanghebbenden bij grooteren afzet aan het Nederlandsche pu bliek nu ook hun schuchterheid overwin nen en er toe overgaan het Nederlandsche volk te overtuigen van de noodzakelijkheid hun fabrikaat, Nederlandsch Fabrikaat, te gaan gebruiken en als nu ook de pers wil medewerken om dit beginsel ingang te doen vinden, dan kan het niet uitblijven of de welvaart van ons land zal daarbij gebaat zijn. Laat de pers, die toch ook rekening heeft le houden met de Nederlandsche Industrice- ien als adverteerders, er zich toch reken schap van geven dat stilstaande fabrieken niet adverteeren kunnen! En dat wcrkloozc arbeiders en kantoorbedienden hun abonne mentsgelden niet kunnen betalen. Dat ten slotte iedereen gebaat, zal zijn bij meer werk, hij meer gebruik van „Nederlandsch Fabri kaat!" Daarom „Koopt Nederlandsch!" HANDELSREGISTER. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Geldcrsche Vallei alhier zijn de volgende mededcelingcn gedaan betref fende nieuwe ingeschreven handelszaken, wijziging van inschrijvingen cn opheffing van handelszaken. Nieuw ingeschreven handels zaken. J. Jager, Gross, in schoenwerken enz., Ede, Amstcrdamsche weg 10, Eig. J. Jager. A. F. van Kleef, ijzerwaren, Ede, Maan- derweg 62. Eig.: A. F. v. Kleef. N.V. Bouw- en Handelmij. „Bernsim I". Soest, Nieuweweg 94. Dir.: P. Bruinsma. Plaatsvervangend Dir.: S. Vlaming. N.V. Verf-Unie, Handel in verfprod. enz.' Amersfoort, Coornhertlaan G. Dir.: H. W. TI. Hertel. Comm.: J. F. Kraneveld. H, Wolters, Kol. waren enz., Amersfoort, Karnp 60. Eig.: H. Wolters. Garage dc Groot, Rijwielen en automobie len, Harderwijk, Luttekcpoortstraat 10. Eig.: C. de Groot. Vischhandel. A. Klaassen, Harderwijk, Rechte Oosterwijk. Eig: A. Klaassen. C. van Harten, Brandstoffen. Luntercn, Dorpstraat 115. Eig.: C. van Harten. A. Kozijn, Loodgieter, Harderwijk, Gr. Marktstraat 10. Eig.: A. Kozijn. W. Pluim, Kruidenier, Kreelscheweg 13, Ede. Eig.: W. Pluim. J. C. Dorlas, Handel in koffie, thee, ta bak enz. (filiaal) Amersfoort, Nijverheidstr. 3- Venn.: T. Dorlas, II. Dorlas,. W*. Reineke. Beheerder: J. II. A. M. Kitscl'aar. N.V. v.h. Herms Olclenkot't en zoonen, han del in ruwe tabak, koffie thee, en?.., Amers foort, Nijverheidstraat 3. Directeur: W. Reineke. Ondcrdir.: P. H. de Lange. Comm. T. Dorlas, H. Dorlas. Wijzigingen en opheffingen. D. Bakkcnes, Brandstoffen. Luntcren, Dorpstraat 115. Uitlr. eig.: D. Bakkenes. Ph. J. Kortes, Behangerlj enz., Amersfoort Leusderweg 170, opgeheven. Coöp. Landb. Aank. vereen. Harderwijk en omstr., Harderwijk. Toetr. voorz.: J. Da- velaar, toetr. seer.: II. J. Volkers. R. Hecre, Suikerwerken, Amersfoort, Hof 31. Overleden eig.: R. Hcere. Nieuwe eig.: Wed. C. Hecre—Hol. Pension Montrse, Doorn, Boschlaan 18. Overleden eig.: M. Mulder. Toetr. eig.: wed. J. Mulderv. d. Weerd. A mersi oort s ch e Kruideniersvereeniging, Amersfoort, L Nicaciusstraat 28. Uittr. voor zitter: P. v. Gent. Üittr. secr.: H. Burgstede. Uittr. penningm.: C. Plomp. Toetr. voorz.: II. J. van Ginkei, toetr. penningm.: W. Ze venboom, toetr. secretaris: J. B. de Vries. A. v. d. Blaak, Kol. waren, Ede, Kreclsche weg 13. Uittr. eig.: A. v. d. Blaak. G. D. van Steenbeek, Huish. art. Ede, Maanderweg 62a. Uittr. eig.: G. D. van Steonbeek. Coöp. Zoekt Uw Voordeel. Brand- stoffenhandel, Driebergen, Traay. Uittr. 2de voorz.: J. W. van Reencn. Toetr. 2de voorz.: W. C. Enkhof. Schoenmagazijn „Hercules", Ede, Otterlo- scheweg 15. Uittr. eig.: J. Jager. Toetr. eig.: H. J. Dikkers. J. E. van Nie, Huish. art., Amersfoort, Utr. straat 37, opgeheven. lluygen en Geveke, warmte techniek, Amersfoort, Nijverheidstraat, opgeheven. Pension Klokkenberg, Nunspeet, Laan 1. Uittr. eig.: J. Filet. Toetr. eig.: W. ten Kloos ter. Fa. de Vries en Weber, Chocolade en sui- kerwerkenfabr., Nijkerk, Westkadijk, toetr. gevolm.: E. Arentzcn. Wed. A. v. d. Starre, slagerij. Amersfoort, Leusderweg G. Overleden eig.: J. J. C. v. d. Starre. Toetr. eig.: Wed. A. v. d. Starrev. Dijk. Coöp. Landb. vereen. „Putten", Putten. Dorpstr. A. 281. Uittr. Bestuurders: G. van Donkersgoed Ezn., H. Timmer: Toetr. be stuurders: W. van Donkersgoed, E. Was- sink. L. Smith, drogisterij. Nunspeet, L.c. 75, Uittr. eig.: L. Smith. GUNNING De architect Joh. II. Blom alhier heeft den bouw van een dubbel landhuis te Hoog land opgedragen aan de aannemers Tom- mol en van Zoest. SURSUM CORDA. Uilvoering in de Nieuwe Kerk. De Christelijke Zangvereeniging Lursum Corda alhier zal op Woensdag 27 dezer haar jaarlijksche openbare uitvoering geven in de Nieuwe Kerk aan den Leusderweg. Als hofdwerk staat op het programma „Psalm 42" van Mendelssohn. Evontuecle baten zullen ten goede ko men aan den Diaconessen-arbeid te dezer stede. PLAATSELIJK CRISIS COMITÉ. Ingekomen giften. Voor het Plaatselijk Crisis-Comité zijn de afgeloopen week de volgende giften bin nengekomen: N.N. 6.20 Leerlingen Gymnasium - 10.23 B. V. - 1.— Bijdrage Broedertrouw I.O.G.V. - 10. Chr. Normaalschool - 2.18 Politiecorps (wekel. bijdrage) - 6.45 SCHOUWBURG „AMICITIA". Wat de pers zegt van: ,/n Goede buur is beter dan De N.V. Het Schouwtooneel zal op Maan dag S Februari a.s. in „Amicitia" een op voering geven van ,,'n Goede buur is boter dan aangekondigd als con „gezellig" spel in drie bedrijven door Joh Elsensohn. In dit stuk spelen o.a. mede Jan Musch en mevr. Esther de Bocr-v. Rijk. Henri Borel schrijft in „Het Vaderland" omtrent dit tooneclwerk en zijn opvoering: Van 't begin tot het eind een gelach, een gegier, een gekraai van het publiek! Wat •Jan Musch hier presteert is ongeloofelijk van komische kracht en rap tempo; hij be hoeft rnaar even op te komen en het pu bliek is al dol. En naast de onbetaalbaar kostelijke Musch loopt een oude moeder door het stuk met een hart. even over vloeiend van liefde cn zorg als Salomon van gijn, en het is Mevr. de Boer—van Rijk. dus ieder begrijpt wat een schat van innig heid en liefde en teederheid op 't tooneel staat. Jan Musch en Esther dc Boervan Rijk kregen aan het slot een stormachtige ovatie, zooais we in Holland inaar zelden beleven. Niet minder gunstig is de mecning van Ilenrik Scholte Jr. in de „Nieuwe Rotterd. Courant": De overvloed van grappige situaties liet het publiek lachen lot benauwd wordens toe. Vooral wanneer Jan Musch aan het woord was, steeg do vreugde ten tpp. Hij maakte van de warme en zeer hartelijk ge schreven rol van Sal. Jacobs een breed, geestig en soms innig gespeeld karakter. Reeds zijn opkomst, die leutige entrée rnet het buikje vooruit, die eerste snedige op merkingen, beloofde con groot succes. Esther de Boer—van Rijk gaf nog weer eens al haar onverwoestbare vitaliteit en groote techniek aan dc rol van de oud© vrouw. Ook de regie van Jan Musch mag met eere vermeld worden. Het werd een zeer verzorgde vertooning van een stuk, dat het groote succes, dat het den eersten avond behaalde, ook ten volle verdiende cn zal dan ook als voorbeeld van een in den goe den zin-va li het woord plezierige comedié vooreerst wel niet van het repertoire van. Het Schouwtooneel verdwijnen. In de „Maasbode" komt o.a. voort De rol van Salomon was nu juist een kolfje naar dc hand van Jan Musch. Wat leeft hij de zaal doen daveren van den lach door zijn grappigheid, zijn puntige ge zegden en zijn schitterende mimiek! Daar^ naast stond Mevr. de Boer—van Rijk, die de rol van Juffr. Branders op zich had ge nomen en er een lieve sympathieke figuur van maakte, waarvan zij het geheim bezit. Een stuk om eens een avond gezellig uit te gaan, rnaar dat wij om enkele details voor onvohvasscnen minder geschikt vinden. In de „Oprechte Haarl. Courant" schrijft tenslotte de heer II. G. Cannegieter: Een genoeglijke stemming op het tooneel, een genoegelijke stemming in de zaal. Een zeer talrijk publiek, voortdurend gul in zijn belangstelling en aan het slot een harte lijke, enthousiaste ovatie. Dit „gezellig'" spel is aardig en onderhoudend en vertoont? meer geest, dan we over het algemeen van onze hedendaagsche Nederlandsche tooneel schrijvers gewend zijn. SCHOOLVER. „PALLAS ATHENE". Lezing met lichtbeelden. Wij herinneren onze lezers nog even aan de lezing met lichtbeelden, welke op Dins dag 26 Januari a.s. in het schoolgebouw van bovenstaande vereeniging gehouden wordt door mevr. C. PhilippiSiewertszvan Rcesema. Behandeld zal worden „Nieuwe wegen in het voorbereidend onderwijs.." JUBILEUM. Dinsdag a.s. hoopt de heer D. de Groot, deurwaarder bij het Kantongerecht alhier, den dag te herdenken waarop hij 25 jaar geleden als zoodanig werd benoemd in de. vacature ontstaan door het bedanken van wijlen den heer J. C. Kleber. Vele jaren t© voren was hij werkzaam ten kantore der registratie en domeinen waarvan de laatste jaren, voor zijn benoeming tot deurwaar der, hier ter plaatse. REMONSTRANTSGHE GEMEENTE. Dinsdagavond zal Dr. R. Miedema alhier in de Remonstrantsche kerk een lezing met lichtbeelden houden over Franciscus van Assisie, ter herdenking van diens 750sten geboortedag. Voor verdere bijzonderheden betreffende dezen avond verwijzen wij naar de elders in dit nummer geplaatste adver tentie. AANHOUDING. Tc dezer stede is een inwoner onzer ge meente aangehouden en in arrest gesteld ale verdacht van verduistering. AUTOBOTSING Op don Leusderweg. Gisteren is een stadsautobus op den Leus derweg in botsing gekomen met een zes- wielige vrachtauto,terwijl hij een andere •auto wilde patoeren. De autobus is, door dat de vrachtauto döor de gladheid van cleri weg bij het rommè'n slipte, geraakt door het achterste deel van den vrachtwagen. De schade wordt onderling goregeld.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2