AH3R5F0ÖHTSCH DAGBLAD NIEUW PARIJS 1 OPRUIMING s BALANS RUSSISCHE DIEVEN VOOR HET GERECHT Zaterdag 23 Januari 1932 -DE EEMIANDER" 30e Jaargang No. 176 TWEEDE BLAD KET CARLTON-HOTEL IN RUSSISCH GEWAAD Dans, zang en balalaika WILLEM GROENHUIZEN „LEERDAM" DRINKSERVIEZEN WATERSTELLEN SERVIEZEN Fa. B. KRAAL f) Langestraat 23 Lijstenmakerij en Kunsthandel EEN PLATINA BROCHE GESTOLEN EEN LEVEN OM EEN LEVEN 'Zoowel de liftboy als de obenkellner in kleurrijke Russische blousen Men schrijft ons uit Amsterdam: Er zijn heel wat klokken in het Carlton- hotel. maar het is al Russisch, wat zij slaan. De oolijke boy, die u in een oogwenk met de lift van de eerste naar de zesde étage lagt suizen, draagt een flatteus wit kieltje, en een leuk astrakan bontmutsje balanceert op zijn linkeroor. Eigenlijk is het een beetje een teleurstelling als het blijkt, dat hij lich telijk Amsterdamsch praat, en niet de taal der Bojaren of Kirgiezcn. Zooiets zou men achter 't ventje niet gezocht hebben. De kellners kent men ook al niet meer terug. Hun smetteloos wit plastron en cor recte smokingjasies hebben voor een week vrijaf, en zijn vervangen door blauwe, rood© of purperen blousen, welke hun dragers een huiselijk en gezellig aanzien geven. En merkwaardig, hoe de kleercn toch den man maken; men durft nauwelijks „ober" to zeggen tegen deze schilderachtige lieden, die nog slechts rijlaarzen en sporen noodig hebben, om als helman der Kozakken te kunnen fungoeren. De zalen van het hotel roepen herinne ringen wakker aan de Moskou'sche cathe- dralen, en aan het Kremlin; op waarlijk artistieke wijze zijn ze naar Russischen stijl gedecoreerd. Een Russische vloedgolf is dus door het Carlton geslagen, en oud en jong draagt er de kenteekenen van. Alleen de koks zijn oogenschijnlijk gepasseerd, want die heb ben hun witte pakjes en hooge mutsen nog behouden. Toch, wat er uit hun domein Daar boven gaat, tal van exquise lekker nijen, ze dragen een naam. welke wonder wel in het kader past: caviar malossol, bortsch a la Russe, parfait Moscovite, pou larde souvaroff... loopt u nu het water nog niet over de tanden? In elk geval blijkt wel, dat van den keuken tot den daktuin het al Russisch is, wat de klok slaut! En waarom? Onze lezers weten wellicht, dat de Wag- nervcreeniging in den Stadsschouwburg de opera van Moussorgsky „Boris Godounov" doet opvoeren, met Sjaljapin in den titel rol. Tal van leden der Russische Opera lo- geeren in het Carlton hotel, en dit was aan leiding voor de directie om een „Russische week" te organiseeren, welke Vrijdagavond js aangevangen, en duurt tot en met 2« 'Januari. Men heeft de zaak ter dege aan gepakt, en wij konden er ons van overtui gen, dat er geen half werk is gedaan. In do lounge van het hotel is een Russisch buf fet aangericht, waarin de samowar gezellig staat te stoomen, Russische spijzen en dran ken zijn verkrijgbaar, er klinkt weemoedige balalaika-muziek door de zalen, en last not least: Russische arlisten ticdon zoowel des middags als des avonds op. Van hen wil- ten wij onzen lezers nog iets meer ver tellen. Wanneer de laatste tonen van de nieuw ste rumba zijn weggestorven, en de dans- lustigen de parketvloer hebben verlaten, rèn'nen er tien of twaalf „chasseurs A la Russe" naar binnen, die vliegensvlug een groot tapijt uitrollen, dat de dansvloer ge heel bedekt. En gracieus als vlinders, licht- balanceerend op de teenon, komen dan de opera voor het voetlicht, deinend en wie gend, en plotseling, fel rythmisch het tem po der muziek overnemend, in wilde harts tocht zich gevend aan den dienst van Terp sichore. Ze zijn met z'n tienen, vijf dames en vijf heeren, allen getraind m de leer school van Wassilieff, den vroegeren ballet meester der keizerlijke theaters in Rusland, en wat zij presteeren, mag terecht gerekend worden tot het beste op dit gebied. Wij zagen onder rnecr van hen den „dans der bojaren" van Rimsky Korsakoff, cn „het jaar 1830" van Pogojeff, beiden een weelde voor het oog door sierlijkheid van lijn en vormen. Vier zangers treden verder op. Heel een voudig wandelen ze naar binnen, in hun colbertje, zoodat men in den waan verkeert, dat het gewono bezoekers zijn, die even blijven staan om naar een goed plaatsje uit te kijken. Maar dan zet er een heel zacht een lied in, een heldere bariton neemt do melodie over, gesteund door het donkere geluid van den bas. Weemoedige liederen zijn het, waarin zich peilen laat het blij vend verlangen naar de verre Russische steppen, de droeve herinnering aan hot schoon© land, dat voor velen zijner kinderen de grenzen sloot, voor altijd. En als zij uit gezongen zijn, deze vier begaafde jonge menschen, dan is het even heel stil in de zaal, alsof er iets is achter gebleven dat tof nadenken en overpeinzing stemt. Het zijn hoofdzakelijk Russische volks liederen, en de sleepende zangen der Wol- gaschippers, die dit „Moussorgsky vocaal quartet" ten gehoor© brengt. Ten slotte is daar nog het balalaika or kest, dat de Russische sfeer voltooit met zijn zangerige en zeer welluidende muziek. In het bovenstaande hebben wij onzen lezers in zeer beknopten vorm een indruk willen geven, van hetgeen het Carlton hotel de komende dagen brengen zal. Zeker, de tijden zijn slecht, en er behoort moed toe, om iets dergelijks te ondernemen. Maar aan den anderen kant, juist nu voelen velen behoefte, om in enkele uren van verpoo- zing de dagelijksche beslommeringen te ver geten. Wij konden het Vrijdagmiddag cn avond constateerener bleven slechts wei nig tafeltjes onbezet in do feestelijk ver sierde Carlton-zalen. En er was eon lang durig en welverdiend applaus voor het werk der Russische artistcn. DE KORTING OP DE U1TKEERING AAN DE PROVINCIËN. In de vergadering van de Provinciale Staten van Gelderland van gistermiddag is besloten een adres te richten aan de Tweede Kamer, waarin verzocht wordt liet wets ontwerp tot tijdelijke korting op de uitkee ringen aan gemeenten en provincies niet aan te nemen. In dit adres wordt ernstig bezwaar go maakt tegen den thans door de Regeering gevolgden weg. Overleg tusschen Regecring en Provinciaal Bestuur zou zeer zeker tot bvrodigendc resultaten hebben geleid. Daar het wetsontwerp dwang op de Pro vinciale Besturen bedoelt, zien do Provin ciale Staten daarin een krenking van het rechtsgevoel en een aantasting van do pro vinciale autonomie. Bovendien zijn zij van oordeel, dat er niet de minste aanleiding tot een korting op de nitkeering bestaat. Immers, behalve het ce- wone accrès van de bevolking, hebben tal van wetten een zwaardere taak aan de Pro vinciale Staten opgedragen, welke leidde tot stijging der uitgaven. Wanneer men ten slotte bedenkt, dat de Rijksuitkeering voor Gelderland is vastgesteld op 68,425, dan zal het geen betoog behoeven, dat men eer lor een verhooging van de uitkeering dan :en verlaging had mogen verwachten. LA.NGESTRAAT 43 JUWELIER Gevestigd 1885 Groote voorraad gouden TROUW- en VERLOVINGSRINGEN de juiste modellen. LANGESTR. 35 TEL. 308 -O-C I Arnh. weg 32 Tel. 1069 )nze collectie lijsten munt uit ioor mooie profielen voor elke omlijsting. Billijke prijzen. INCIDENT VOOR DEN KANTONRECHTER TE ZAANDAM. Op de rechtszitting van het kantongerecht te Zaandam heeft zich een incident voorge daan. Een automobilist te Krommenie had zich, naar het Ilbld. meldt, te verantwoorden wegens liet aanrijden van een politieman te Koog aan de Zaan. De automobilu-'t, die blijkens do verklaringen van de getuigen onder invloed van sterken drank verkeer de, had tegenover de politie te Krommenie toegegeven, een aanrijding te hebben ge had, doch op het Rokin te Amsterdam, waarvan de politiechef geen proce6-verbaal had opgemaakt. Bij de verklaringen der getuigen heeft een agent van politie, die voorheen te Krommenie was cn thans tc Winkel in dienst is, den kantonrechter een brief over handigd. waarin zijn gewezen chef hem op dracht gaf te verklaren, dat de bedoelde aulomobilicJt icmanders moest zijn geweest dan oorpronkelijk was verklaard, wat in strijd met de waarheid werd genoemd. Over d;t feit. is die chef op dusdanige wijze door :len kantonrechter onerhouden, dat hij Hauw viel. De. brief werd in beslag genomen, terwijl tegen den politiechef rechtsingang werd verleend. DIVIDEND BURGERS RIJWIELEN- FABRIEK. D e v e n t e r, 22 Jan In de heden gehou den jaarlijkschc algemeene vergadering van aandeelhouders van de N V Eerste Neder landsche Rijwiel- en Machinefabriek v.h. H. Burgers te Deventer, werd het dividend over hot afgeloopen boekjaar vastgesteld op 6% en dit betaalbaar gesteld op 1 Februari a.s De heer N. Iramink werd herkozen als commissaris. Anderhalf jaar gevangenisstraf geeischt Amsterdam, 22 Jan. Voor de vierde kamer der Amstordamsche rechtbank had den zich heden een Russische man en vrouw te verantwoorden, verdacht van diefstal van een broche van groote waar de uit een juweliersw inkcl hier ter stede. Op 1 October van het vorige jaar was het tweetal een juwelierswinkel in de Lcidscheslraat binnengestapt. Zij vroegen naar een bloedkoralcncollier cn hoewel de winkelier een groote sorteering had, kon den de a.s. cliënten toch geen keuze maken. Zij wilden een ketting van grooter for maat. In den namiddag zouden zij terug- koeren, in tusschen zou dc winkelier moei te doen het gevraagde in voorraad te krij gen. De Russen verschenen echter niet ten tweede male. Zij begaven zich naar een juwelierszaak in de Kalvcrstraat. intus- schen waren hun wcnsclien echter gewij zigd: ditmaal moest een broche worden uitgezocht. Een collectie passeerde de re vue, maar de veeleischende vreemdelingen konden ook hier geen keus doen, zij zou den 's middags wel terugkomen. Toen zij echter niet opdaagden, kreeg men argwaan, een vluchtige inspectie le verde niets bizonders op. Toen 's avonds echter de kostbaarste voorwerpen in de safe werden gedeponeerd, werd een groote platina broche met brillanton vermist ter waarde van 3U00 inkoop. Dc beide Russen ontkenden ter zitting hardnekkig. Volgens den juwelier en zijn bediende hadden de vreemdelingen een be trouwbaren indruk gemaakt. Zij herken den de verdachten pertinent als dc bezoe kers van dien dag, terwijl zij hun de ver miste broche hadden getoond. De man had nog gezegd: „ik zou graag een broche van ƒ3000 willen hebben. Na hun vertrek was de bewuste vitrine niet meer voor andere cliënten geopend. Een bediende van den juwelier uit de Lcidschcstraat verklaarde, dat hij den Rus had gewantrouwd. Deze had, terwijl de da me bezig was een bloedkoralen ketting uit te zoeken, door den winkel geijsbeerd, ter wijl hij zich zeer interesseerde voor een openstaande vitrine. Getuige had deze vi trine voor den neus van zijn „cliënt" dicht geklapt. Het tweetal was kort daarna ver trokken. Requisitoir. Na het uitvoerig getuigenverhoor, dat, daar alle verklaringen door den tolk in nel Bussisch moesten worden overgebracht, veel tijd in beslag had genomen, was. het woord aan den officier van justitie mr. Van Dullemen. Deze achtte liet wettig en overtuigend bewijs uit dc aanwijzingen voldoende bewezen. Het tweetal was direct na hun bezoek aan den winkel in de Ivul verstraat uit Amsterdam vertrokken, zelfs waren zij niet meer teruggekeerd in hun pension hier ter stede, voor zij naar het station gingen. Zoowel de man als de vrouw staan bekend als internationale die ven. De man heeft o.a. verschillende hotel diefstallen gepleegd. Hun uitlevering wordt gevraagd in verband met een juweelend ie f- slal te Luzem. Beide verdachten waren in het bezit van valschc passen. Op den dag van de vermissing waren deze internatio nale misdadigers bij den juwelier geweest, terwijl hun de broche werd getoond. In Parijs en Berlijn zijn zij reeds veroordeeld. De officier van justitie achtte den dief stal in vereeniging bewezen en eischte te gen ieder der beide verdachten, hun slech ten gezondheidstoestand in aanmerking genomen, eon gevangenisstraf van ander half jaar, door te brengen in de bizondero strafgevangenis te Schovcningen. Pleidooien. De verdedigers mrs. Hcrzberger en Katz kantten zich hevig tegen het requisitoir van den officier, die h. i. op zeer zwakke en weinig gefundeerde gronden veroordeo- ling vroeg tot een zoo zware straf. Het wordt den Russen bij het reizen zeer moei lijk gemaakt, vandaar is het niet te ver wonderen, dat zij op valsche passen reizen, die bij verschillende bureaux in Europa te krijgen zijn tegen weinig geld. De vrouw is uit een welgesteld milieu afkomstig cn door de revolutie uit haar land verdreven. Dit is ook de reden, dat dc monschen, die toch ergens van moeten leven, hun toe vlucht tot daden nemen, waartoe zij anders nooit zouden zijn gekomen. De officier wees er in zijn requisitoir op, dat do ver dachten dicnzelfden dag het land hebben verlaten, doch hij deelt niet mede, dat zij later uit oigen beweging in Nederland zijn teruggekomen en zelfs hun intrek weer In hetzelfde pension namen, zonder dat zij zich er van vergewisten of de kust wel vei lig was. Mr. llerzberger vroog voor de vrouw vrij spraak, uiterst subs, clementie. Mr. Katz vroeg eveneens voor don man vrijspraak, terwijl hij de onmiddellijke invrijheidstel ling van zijn cliënt verzocht. Na raadkamer werd dit verzoek door dc rechtbank afgewezen. Uitspraak 5 Februari. NEDERL. ROODE KRUIS. Afscheid van luit.-generaal J. L. ton Bosch. 's-Gravonhage, 22 Jan. Woensdag heeft luit.-generaal J. L. ten Bosch, hoofd commissaris van liet Nederlandsche Roodo Kruis, die door liet bereiken van den 65- jarigen leeftijd zijn functie heeft, moeten neerleggen, afscheid genomen van hot dage- lijkscli bestuur, van den secretaris generaal van het Departement van Defensie, tevens lid van het hoofdbestuur, van de militaire commissarissen, hier ter stede woonachtig cn van de ambtenaren en beambten van het hoofdbestuur. Do voorzitter van het hoofdbestuur, Z.K.H. do Prins dor Nederlanden, heeft generaal ten Bosch dank gebracht voor hetgeen hij gedurende 5 jaar in het belang van het Nederlandsche Roodo Kruis in zijn functie "heeft verricht. Namens de Nederlandsche Rcgccring overhandigde de Prins hom de Regoerings Roodo Kruismedaille. Nadat generaal ten Bosch zijn dank had uitgesproken voor de hartelijke woorden, door Z.K.IJ. tot hem gericht, heeft luitenant- generaal b.d. H. Bakker, legercommissaris van het Roode Kruis, generaal ten Bosch dank gebracht namens de militaire com missarissen voor de aangename samen werking. De Prins heeft als een persoonlijk bewijs van belangstelling generaal ton Bosch zijn portret met handteekening geschonken. DE KERMIS TE ALMELO BLIJFT. Almelo, 22 Jan. De raad van Almelo verwierp met 13 tegen 10 stemmen eon voorstel van B. en W. tot definitieve af schaffing der kermis, zoodat dc kermis al hier blijft bestaan Ook dit jaar zal de kermis worden gehou den, hoewel het aanvankelijk in de bedoe ling lag haar wegens den toestand in Twente althans in 1032 niet te laten door gaan. BRAND „DE REGENBOOG" TILBURG. De stoomververij cti chemische wasscherij „De Regenboog" te Tilburg heeft aan hare filialen hier te lande doen weten dat, dank de reserve machines de aflevering thans wederom normaal is. De wereld wacht op menschen, die aan haar gelooven. Naar het Engelscb van Morice Gerard door Emma A. H. :l Verklaar u voor een vrij Parlement, drong hij. Laat de leden terugkeeren, die gedu rende die tien jaar verbannen zijn en laat dan de natie door een verkiezing, blijk geven van haar verlangen. Met andere woorden, Lee. laat je Vriend, Karei Stuart, terugkeeren. Dit zij zoo, maar in ieder geval: laat 'de natie beslissen. Ik ben de dienaar on krijg mijn op dracht van den voorzitter van het lager huis. zooals dit nu is samengesteld: wat zij mij -eggen, mort ik doen. Dit was steeds Monks beweren geweest; 'dit had hij gesproken tot iedere deputatie, die zich bij hem aanmeldde: hij was dc dienaar cn niet de heer. In hoeverre hij dit geloofde in het diepst van zijn hart, blijft nog de vraag; in ieder geval hield hij vast aan dien vorm, tot het kleed zóó Versleten was, dat hot hem onmogelijk langer bedek ken kon. zoodat het afgeschaft moest wor- d*u. Die tijd was nu nog niet daar. Is uw parlement dan vrij, terwijl man nen als Fleetwood. Lambert en Dosborough bekrompen secteleiders als zij zijn, het le ger in het hol van hun hand houden en aan de raadstafel zitten, terwijl ze er toe in staat zijn, het. lagerhuis te dwingen, zoodra dit niet hun zin volgt? Monk voelde zich getroffen; het was het cenige zwakke plekje dat hij er op nahield; de generaals waren levenslang zijn mede dingers geweest; ze hadden hem genegeerd, toen hij to ver af was, om in aanmerking tc- komen; zoodra hij na den dood van Cromwell, zijn recht had doen gelden, had den ze getracht zijn gezag te ondermijnen en hem weg te sturen van zijn post uit dat gedeelte van de strijdmacht, waar hij opper machtig heerschte. Nu sloegen ze zijn voort gang gade met leed© oogen èn gefronst voorhoofd. Als zij het ééns waren geweest dan zou zeker een burgeroorlog gevolgd zijn; maar, naijverig als de generaals van het leger bij Londen waren op Monk, waren zij tocb nog meer achterdochtig onder elkaar; Fleetwood was jaloersch op Lam hert; Lambert legde het heimelijk toe op Fleetwoods ondergang, terwijl Desborougli beiden vreesde en het land aan hen had. Cromwell had hen bij elkaar gehouden, maar zijn allcsbeheerschendc geest was heen. Sir Evelyn geleidde zijn gast en de ge volmachtigden een cindweegs naar het hoofdkwartier van het leger; secretaris Scot hield tot op het laatst aan, met zijn onzin nig uitvaren tegen de Monarchie, het Paus dom, de bisschoppelijke regcering en al wat die uitrichtten. Lee reed terug met het hoofd wat v>or over gebogen, zooals hij altijd deed, als hij in gedachten verdiept was. Hij keerde te rug naar de kleine kapel en knielde neoi voor het gerestaureerde altaar, biddende* voor zijn land, zooals zeker millioenen ge trouwen dit deden, bet heele rijk dóór. Iets anders konden zij niet doen. Dc veteranen van het leger, die zich al in honderd ge vechten onderscheiden hadden, zagen er niets in, dat ongedisciplineerden de wape nen zouden dragen. Tucht was alles; geest drift alleen hielp niet. Misschien sprak sir Evelyn maar weinig woorden gedurende het half uur, dal hij doorbracht in de oude kapel; zijn hart was vervuld van een boodschap aan den Al lerhoogste, die niet makkelijk in woorden uit te spreken viel, maar hij verliet hel gebouwtje rustiger en hoopvoller dau hij het betreden had. Twee dagen later kwam Robert Darcy beneden; zijn wond was genezen, maar het gevoel van zwakte deed zich nog gevoelen Het was een nieuwe ervaring voor hem de eertien dagen, die nu volgden op Grange land Abbey. Hij had buitenlands gereisd zooals alle mannen van hoogen rang en stand in die dagen; hij was soldaat ge woest in een leger, dat bekend stond voor zijn discipline, zijn streng vasthouden aan de regelen van den oorlog, zoowel in vre destijd als ten overstaan van een vijand Maar van huiselijk leven had hij niets meer gezien of genoten sinds hij eer» aan komende jonge man was; nog pas had l.ij een ervaring doorgemaakt, die de meest geharde oudgedienden op de proef had go steld. Ongetwijfeld was het tengevolge van de doorstane ontberirigen en vermoeiend-- rnarschen, dat hij nu gevoeliger was ce weest voor dc wonde, die hem werd toegc bracht. De sneeuw was verdwenen; in plaats daarvan was het nu zacht in de 'nchi waardoor een vroeg voorjaar intrad. Darcy liep in het park, rustende op den arm van sir Evelyn, terwijl Lucille naast hen liep. Als cle baronet bezig was, placht Darcy het jonge meisje te vergezellen, wanneer zij de provisiekamer of dc bijkeuken bezocht waar zij nog steeds lekkernijen bleef berei den om zijn eetlust te prikkelen. Hun ver wantschap, ul was die ook wat ver, maakte den omgang toch makkelijker dan dien met een gewonen logé, zoodat zij veel familiaar der onder elkaar waren. Nu weet ik aan wie ik al die verleide lijke schoteltjes heb te danken, die mij op bed gebracht werden, zei Darcy, ridderlijk Lucille's hand aan de lippen brengend, uit erkentelijkheid cn waardeering. Wij laten u toe lot al dc geheimen van het huis, neef, antwoordde Lucille schert send. Het is vreemd voor ons, oin iemand hier te hebben op de wijze, zooals u hier is Vader en ik zijn zooveel alleen geweest; u weet niet hoe goed het voor ons is u op de Abbey te hebbent Dit zei vader van ochtend nog. Wij zitten hier zoo afgezon derd, maanden en jaren achtereen. Wij lij ken wel een paar slakken in een huisje. Nu u hier is begrijpen wij pas hoe zelfzuchtig wij zijn geweest. Zelfzuchtig! protesteerde hij. Mij dunkt dat er geen minder zelfzuchtige menschen zijn dan u en uw vader. O, u kent onze fouten nog niet. Ze schudde het hoofdje, tot de krulletjes ieder afzonderlijk meevvapperden. U is verwonderlijk goed voor mij ge weest; ik zal het nooit vergeten! Het was ons een groot genoegen u gastvrijheid te kunnen bieden. Dit was volkomen waar. Op een dag wandelden ze samen door het paradijs, zooals de officieele tuin van het Huis in die dagen genoemd werd; hier wa ren de taxis-, liguster- en andere struiken, die in fantastische vormen geknipt waren cn zorgvuldig zoo gesnoeid bleven, voor stellende pauwen, adelaars met uitgesprei de vleugels cn andere dieren. Daaronder waren de perken, waarin de bloemen bloei den, waarvan Lucille het meest hield en die zij dan ook zelve verzorgde. Voor hef oogenblik haddon enkel nog sleutelbloemen viooltjes en sneeuwklokjes hun oogen ge opend voor dc wereld; de viooltjes en pri mula's zich verstoppend op verborgen plek jes en de sneeuwklokjes meer open en bloot zooals dit betaamt voor winterbloemetjes. Darcy bukte, toen ze op het eind van het pad stonden en plukte een bosje sleutel bloemen, die scholen onder een liguster heg, die het pad daar verder afsneed. Hu hield ze haar voor en zei: Ik zou graag hebben dat u die droeg cn dat u een enkelen keer, wanneer u in den tuin komt, nadat ik al weg zal zijn. een dergelijk bouquelje plukt, om mij genoegen te doen, ze zullen een gedachtenis zijn aan aan mij en aan al de vriendelijke dingen, die ik van u ontvangen heb. Ze strekte de hand uit om de bloemen aan te nemen: hun oogen ontmoetten el kaar. Ze hadden dikwijls naast elkaar ge- loopen, maar tot nog toe hadden ze el kaar niet aangekeken; het ochtendlicht rustte op Lucille, niet zoo, dat de zonne stralen verblindend werkten, maar juist voldoende om de schoonheid van haar tuint te laten uitkomen; de heldere klaarheid van haar oogen, de teere lieftalligheid van haar gelaat. VWordt vervolgd),

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5