STATISTIEK DER RIJKSFINANCIËN OPLICHTING DOOR EER EX-ADVOCAAT DE PRESIDENT VAN DE „CITY CLUB" Een jaar gevangenisstraf geëischt DE INVOER VAN DEENSCH VLEESCH DE STAATSLOTERIJ STEUNT ALLEN NAAR VERMOGEN VAN 1929 TOT 1931 Een reorganisatie Effecten verduisterd, in ga: rantie gegeven door den boekhouder:k assier 's-Gravenhage, 22 Jan. De 37-jarigc rechtkundig-adviseur mr. E. P. M., alhier £tond gistermorgen in de verdachtenbank wegens oplichting ten nadeele van zekere J- C. P., wien hij door allerlei kunstgrepen en bedriegehjke mededeelingen heeft bewo gen tot afgifte van 5 obligaties, Fransche Staatsspoor en 4 obligatiën Spoorweg Elzas Lotharingen. Volgens een met zekeren A. P. K. geslo ten overeenkomst exploiteerde verdachte in een pand op den Fluweelen Burgwal de sociëteit Do City Club, waarvan hij zich president noemde. Deze overeenkomst was voorloopig voor een maand aangegaan, waarbij K. voor 60 pCt. zoowel in de winst als in het verlies zou deelen. Als gérant werkte een zekere H. M. K. kreeg spoedig genoeg van de zaak. Daarop liet verdachte door genoemden M. een advertentie plaat sen, waarin voor een hotel-restaurant reflec tanten werden opgeroepen van de betrek king van boekhouder-kassier. P., behoorde tot de reflectanten en had naar aanleiding van een brief op die adver tentie een onderhoud met M. Verdachte was daarbij toen niet tegenwoordig. In op dracht van dezen sloot M. toen met P., een arbeidscontract waarin o.a. was opgenomen dat P. 3000 als garantie moest stellen. P. zeide wel bereid te zijn een bank garantie of wel 2 borgen te stellen als zeker heid voor eventueel door hem te behecren gelden, doch M. verwees P. toen naar ver dachte en deze wilde daarvan niets weten omdat hij zekerheid wilde hebben. Solide effecten wilde hij echter wel accepteeren, P. zou de beschikking over de vervallen coupons blijven houden. Na eenige bespre kmgen over de salarieering en de functie kreeg P. zijn aanstelling en overhandigde hij aan verdachte de 5 obligatiën. De subsidiaire ten laste legging luidde, dat verdachte zich wederrechtelijk deze obli gatiën zou hebben toegeëigend. Als eerste getuige werd gehoord de nota ris E., alhior die een verklaring voor ver dachte heeft opgemaakt welke door den vorengenoemden M. is onderteekend. Get. zeide dat hij noch den inhoud noch de strekking van deze verklaiing begrepen heeft en nog niet wist waarom een derge lijke verklaring notarieel moest worden op gemaakt De gepensionneerde stationchef J. C. P., als getuige gehoord, zeide dat verdachte bij hem den indruk gewekt had, dat hij presi dent van een eerste klas sociëteit was. Ei werden namen genoemd van jhr. zus en jhr. zoo. De functie zou zijn het controlee ren van de kellncrs en het beheeren van de ontvangsten gedurende 14 dagen O" tuige zou zelfstandig werken en alleen met den gérant M. te maken hebben. Omdat het zoo'n chique zaak was, is hem het dragen van jacquet voorgeschreven. Get zou ook den sleutel van de safe (die er nie was) krijgen en zou 2Yo% van de netto op brengst genieten. Het contract stond P. niet aan, maar don volgenden dag had hij een onderhoud me verdachte, die toevallig aan de zaak kwam, en bij die gelegenheid werden de effecten afgegeven. Reeds dadelijk kreeg P. een zonderlingen mdruk van zijn nieuwe functie. De hooge heeren lieten zich niet zien. Wel kwamen er een aantal dames van verdacht allooi, die haar verteringen niet betaalden. Was er evenwel een „heer" bij, dan werd wèl be taald Bezoekers werden in de sociëteit toe gelaten op vertoon van kaartjes. Getuige be greep spoedig dat hij in een nachtkroeg te recht was gekomen. De tarieven waren erg gepeperd. Na eenige dagen, toen de gratis-consump- ties die van de betaalde overtroffen, had P. een onderhoud met den oorspronkelijkcn eigenaar K., die hem vroeg of hij 3000 ge stort had, en daarop een bedenkelijk ge zicht trok. P. besloot toen de overeenstem ming op te zeggen. Hij vroeg zijn effecten terug, doch deze werden hem geweigerd. Later is het getuige toch gelukt, nadat li ij met een strafvervolging gedreigd had. de stukken terug te krijgen. De vervolging werd evenwel doorgezet. Getuige A. P. K., de oprichter en vroegere eigenaar van de City Club, verklaarde, dat de zaak oorspronkelijk als Hotel Café wen geëxploiteerd. Na een half jaar stelde ver dachte hem voor in deze zaak een sociëteit te vestigen, tot welk doel een overeenkomst werd aangegaan, voorloopig voor 6 weken. Er werd een orkest geëngageerd, dat 150 per week kostte. Er kwam echter hoe langer hoe minder publiek. Verdachte stelde den meergenoemden M. aan, om het publiek te ontvangen. Er kwamen, naar get. zeide, wel eenige schatrijke bezoekers en hem werd door verdachte medegedeeld, dat er wol iemand te vinden was, die zich financieel voor de zaak zou interessecren. De nieuw aan te stellen boekhouder-kassier P., stond geheel in dienst van de Sociëteit. Langdurig werd get. ondervraagd over de kwestie van het beheer der gelden. Uitdruk kelijk verklaarde getuige ten slotte, dat er geen gelden aanwezig waren om door een aparten boekhouder te laten controleeren. De procuratiehouder der Rotterdamsche Bank, de heer Chr. J. L.. deelde mede, dat verdachte op de obligatiën een voorschot heeft opgenomen. L De gewezen gérant H. M. is door den gc- tuige K. met verdachte in aanraking geko men, die hem later als chof do réceplion in oienst nam tegen een kleine vergoeding. Spoedig ontstonden moeilijkheden tusschcn K. en den verdachte. Er zou toen een neu traal persoon aangesteld worden om de fi nanciën tc beheeren. Voorts bevestigde deze getuige de verklaringen van K. met be- irekking tot de aanstelling van P. Voorts gaf getuige eenige inlichtingen omtrent de ontvangsten en de winsten van het bedrijf. De president ondervraagt daarop den ver dachte, die evenwel alles categorisch ont kent wat de getuigen K. en M. omtrent den gang van zaken hebben medegedeeld. De effecten zijn door verdachte als „inbreng' van P. in de zaak beschouwd. Eveneens ontkent verd. in de laatste jaren op het politiebureau verhoord te zi)n, maar de offi cier houdt hem eenige klachten voor. Hierna was het woord aan het O.M., die er op wees, dat deze verdachte alle denk bare moeite heeft gedaan om de zaak te rekken wat hem gelukt is. De feiten datee ren vaii 3928 en de getuigenverklaringen worden daardoor iets vager; juist hetgeen verdachte wenscht. Spr. wijst op de uitvoe rige instructie en de bezwarende verklarin gen aldaar afgelegd. In tegenstelling me' verdachte, die blijft beweren, dat er winst gemaakt werd, hebben de getuigen ver klaard, dat de zaak niet ging. De listige kunstgreep, waarvan de dagvaarding spreekt, blijkt èn uit de advertentie èn uit de zonderlinge verklaring opgesteld door verdachte en later ten kantore van notaris E. onderteekend. Vast staat de verduiste ring van de als waarborg gegeven effecten Spr. zegt, dat het klachton regent tegen dezen verdachte, met wien alles geprobeerd is en wien hij gevaarlijk voor de maat schappij acht. Hij concludeert derhalve tot ichuldigverklaring aan oplichting en ver duistering en vraagt veroordeeling tot één jaar gevangenisstraf. Mr. Paauwe, voor verdachte pleitend, be twistte de tenlastelegging, die van kunst grepen spreekt Na een uitvoerige bespre king der dagvaarding concludeert pleiter lot vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Vonnis 4 Februari a.s. Een Deensche delegatie heeft hier te lande besprekingen gevoerd Booze woorden in een onderhoud 's-Gravonhage, 22 Juni. Dezer dagen is een Deensche delegatie, uit vijf personen bestaande, van Kopenhagen naar Den Haag gekomen om onderhandelingen te voeren en besprekingen met de betrokken auto riteiten te hebben over den invoer van Deensch vleesch en de maatregelen welke van Hollandscbe zijde tegen dien invoer genomen zullen worden. De delegatie is hedenavond met den nachttrein weer via Hamburg naar Dene marken teruggekeerd. Kort vóór het vertrek der heeren was een redacteur van het Ned. Correspondentie bureau in de gelegenheid een onderhoud te hebben met den president van den Deen schen Landbouwraad, tevens voorzitter der delegatie en met den secretaris-gtfoeraal an dien Raad. Deze heeren, gevraag* naar het verloop der besprekingen, verk% /irden het volgende: ,VVij waren in de gelegenheid gesteld om in het belang van onzen uitvoer van rund- vleesch naar Holland in Den Haag bespre kingen te voeren. Geen middel hebben wij onbeproefd gelaten om een resultaat te be reiken, dat eenigermate met onze wen- schen overeenkwam en dat eenigszins be vredigend mocht heeten. Wij kunnen ech ter in het geheel niet over een resultaat spreken, omdat de onderhandelingen ons eon groote teleurstelling bereid hebben. Van Nederlandsche zijde werden de be sprekingen gevoerd door dr. Nederbragt, chef van de afdeeling economische zaken aan het ministerie van buitenlandsche za ken en door dr. Hirschfelt. directeur-gene raal van handel en nijverheid aan het de partement van arbeid, handel en nijver heid. Het negatieve resultaat moeten wij zeer betreuren en in het bizonder betreuren wij het, dat do Hollandsche autoriteiten het noodig geoordeeld hebben ons een contin- genteering van vleesch voor te schrijven, die, na de huidigo bepalingen, nauwelijks 1 van de totale Hollandsche consumptie van rundvleesch en nauwelijks 1 %o van den totalen Deenschen uitvoer omvat. Van Hollandsche zijde werd er op ge wezen, dat men met de moeilijke omstan digheden waarin landbouw en veeteelt verkeeren en eveneens met de mentaliteit der landbouwers rekening moest houden. Maar voor ons. Deensche onderhandelaars, was het waarlijk ook noodig om de menta liteit van den Deenschen boerenstand voor oogen te houden. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat onze diepe teleurstelling bij onze vakgenooten in Denemarken even sterk gevoeld zal worden. De verwachtin gen die wij van onze rei9 naar Den Haag, welke na wederkeerige afspraak vastge steld werd, hebben wij helaas vernietisd gezien. Men heeft ons voorgehouden, dat de contingonteering slechts voor een kwar taal gelcli en dan hetzij verhoogd, hetzij gereduceerd kan worden. Ook moeten wij er op wijzen, dat onze teleurstelling nog grooter werd toen wij op het laatste oogenblik te weten kwamen, dat de voorgenomen regeling reeds van 15 de zer dateert, dat is dus 6 dagen vóórdat wij gelegenheid hadden met dc onderhandelin gen aan te vanzen. Wij mogen niet nalaten in dit verband te wijzen op de Hollandsch-Deensche han delsbalans, welke voor Holland zeer actief is en willen er opmerkzaam op maken, dat de vleeschinvoer reeds sedert nieuwjaar be last geworden is met eon 100 verhoogd recht en dat de prijsverhouding zoodanig is, dat do Deensche niet eens de helft van dien prijs krijgt, welke de Hollandsche boe- ron voor hun vleesch krijgon. Ten slotte leggen wij er den nadruk op, dat wij zeer vreezen, dat de verontwaar diging, welke deze regeling veroorzaken zal, niet zal nalaten gevolgen te hebben voor de handelsbetrekkingen tusschen Ne derland en Denemarken". Onjuiste geruchten omtrent eene ongeldigverklaring der treks king van Donderdag 's-Gravenhage, 22 Januari. Naar aanleiding van geruchten dat de trekking ^an gisteren van de Staatsloterij ongeldig zou worden verklaard, omdat 3 nummers ie weinig zoudon zijn getrokken, hebben wij ons gewend tot den directeur der Staats loterij, den heer Th. Sanders, die ons mede deelde, dat inderdaad gisteren 3 nummers minder getrokken zijn dun per dag in de eerste trekkingsweek der vijfde klasse ge bruikelijk is, doch dat van oen ongeldig verklaring van deze trekking allerminst sprake is,'noch is geweest, aangezien daar voor geen enkele reden aanwezig is. In dit verband deelde de heer Sanders ons nog mede, dat nergens is bepaald, hoe veel nummers in de vijfde klasse per dag moeten worden getrokken en dat de bepa ling van dit aantal geheel aan hem is overgelaten. Sinds jaren is het gewoonte, dat in de eerste week van deze klasse 700 nummers per dag worden getrokken en zoo was het ook in deze loterij. Mocht door een of andere omstandigheid bij een trekking dit aantal niet geheel worden bereikt, dan heeft dit absoluut geen invloed op de gel digheid der reeds getrokken nummers en ordt de ontstane achterstand eenvoudig hij de volgende trekking ingehaald. Ook nu zullen de drie te weinig getrokken num mers a.s. Maandag boven het voor dien dag bepaalde aantal getrokken worden. Van eenige onregelmatigheid is hierbij dan ook geen sprake terwijl aan niemand^ recht ook maar eenige afbreuk wordt ge daan. De uitbetaling van de gisteren getrokken prijzen heeft op de normale wijze plaats gehad. Omtrent de oorzaak van 't trekken van 3 nummers minder dan het bepaalde aan tal vernamen wij nog het volgende: Bij de trekking wordt, nadat een num mer uit den nummertrommel is gehaald, dit nummer uitgeroepen en dan door een ambtenaar genoteerd op een lijst, waarop van te voren het aantal nummers, dat dien dag getrokken zal worden, is aangegeven. Tezelfder tijd wordt dan uit den prijzen- trommel een opgerold papier getrokken, waarop staat vermeld, hoe het getrokken nummer uit de loterij is gekomen. Dit re sultaat wordt dan door een anderen amb tenaar op een lijst aangeteekend, waarop eveneens zooveel plaatsen zijn aangegeven als er dien dag nummers getrokken wor den. Daarna worden het getrokken nummer en de getrokken „prijs" (of, zooals in de vijfde klasse voorkomt, een niet), samen op een lias gedaan. Beide ambtenaren zullen dus in normale gevallen gelijktijdig hun lijst vol hebben, waarna de trekking is geëindigd. Nu heeft zich gisteren evenwel het geval voorge daan, dat de eerstbedoelde ambtenaar eenige getrokken nummers niet goed had verstaan, zoodat deze nummers opnieuw werden uitgeroepen. Bij abuis zijn toen echter die nummers tweemaal op zijn lijst geplaatst, met het gevolg, dat zijn lijst daardoor eerder aanwees, dat het vereisch- te aantal nummers was getrokken, dan in werkelijkheid het geval was. Toen de lijst van dezen ambtenaar vol was, gaf hij hét teeken orn do trekking te stoppen, doch daarop bleek, dat de lijst van den ambte naar bij den „prijzen'-troramel nog niet vol was en dat op deze lijst nog 3 plaatsen open waren. Bij de daarna gevolgde contróle met de op de lias gestoken briefjes, welko contróle trouwens na iedere trekking geschiedt, is toen komen vast te staan, dat er inderdaad slechts 697 nummers waren getrokken, welke geheel overeenstemden met de ge trokken prijzen, zooals deze genoteerd wa ren. Ten slotte vernamen wij, dat een abuis, als dat van gisteren, zich wel eens meer, hoewel zeer zelden, heeft voorgedaan, en dat de oorzaak daarvan moet worden ge zocht in het zeer inspannende van den ar beid voor de betrokken ambtenaren bij de trekkingen. DREIGEND MIJNCONFLICT BIJGELEGD. Heerlen, 22 Januari. In de heden gehouden vergadering van de contact-com missie voor het mijnbedrijf is het dreigend conflict in de mijnindustrie bijgelegd. De particuliere mijnen zullen i.z. de pensioe nen denzelfden bijstand geven aan de Staatsmijnen. DE JACOB VAN HEEMSKERK. Amsterdam, 22 Jan. Het oorlogs schip Jacob van Heemskerk is om kwart vóór negen van IJmuiden opgevaren naar Amsterdam waar het om ongeveer 11 uur zal aanleggen aan den steiger van de Hol land—Amerika lijD- Nu zich in onze stad. ook een plaatselijk Comité heeft gevormd, neemt het Amersfoortsch Dagblad ook hiervoor gaarne giften in ontvangst. In overleg met het Nationaal Crisis - Comité en met het Amersfoortsch Crisis-Comité is door ons de volgende regeling getroffen: Aan ons bureau of op onze girorekening No 47910 kunnen zoowel giften voor het Nationaal-als voor het Plaatselijk Crisis Comité worden gestort. Men gelieve er echter bij te vermelden voor welk Comité het bedrag is bestemd. Giften zonder nadere aanduiding van de bestemming zullen door ons worden afgedragen aan het Plaatselijk Crisis-Comité. Zoowel de bijdragen voor het Nationaal als die voor het Plaatselijk Crisis-Comité zullen in ons blad wor den verantwoord. Inkomsten, uitgaven en schulden van hel Rijk in onderling verband Bovengenoemde kortgeleden verschenen statistiek is de eerste door het Centraal Bu reau voor do Statistiek bewerkte publica tie, waarin de inkomsten, uitgaven en schulden van liet Rijk zooveel mogelijk in onderling verband worden behandeld. Wat de inkomsten aangaat, kan zij als \oortzettmg beschouwd worden van de Statistiek der Rijksinkomsten, die voor de eerste maal over het jaar 1903 en voor do laatste maal over het jaar 1928 werd be werkt. Volledigheidshalve zij vermeld, dat de overeenkomstige gegevens vóór 1903 zij het ook mindor uitgebreid door het Departement van Financiën werd gepubli ceerd, in de „Bescheiden betreffende de geldmiddelen". In tegenstelling met de hier na genoemde uitgaven komen in deze beide statistieken alleen gegevens voor, die ont leend zijn aan de rekeningen van het Rijk en bleef de opneming van begrootingscijfers achterwege. Betreffende de uitgaven en schulden van het Rijk werden tot dusver door het Bureau vrijwel uitsluitend gegevens gepubliceerd in de „Jaarcijfers voor Nederland". Oorspron kelijk werd van do uitgaven alleen de ver deeling gegeven naar de verschillende be- grootingsafdeelingen, terwijl de overzichten waarin de in de Staatsrekeningen en -bo- grootingen voorkomende posten gerang schikt werden naar bepaalde onderwerpon an Staatszorg, eerst geleidelijk voor op neming beschikbaar kwamen. In de jaar cijfers 1930 kwamen laatstgenoemde over zichten volledig voor over de jaren 1900 tot en met 1928. De aanleiding tot bovengenoemde reorga nisatie vormde de met ingang van 1929 in werking getreden Comptabiliteitswet, in verband waarmede de Rijksbegrooting en rekening op geheel andere wijze zijn inge richt. Een belangrijke verbetering is hierin gelegen, dat de indeeling van inkomsten en uitgaven in hoofdstukken, afdeelingen, on derafdeel ingen en paragrafen zooveel mo gelijk gelijk is, waardoor de mogelijkheid geopend wordt van 1923 af voor elk dezer onderdeden naast elkaar te plaatsen de uit komsten en uitgaven en het door eenvoudi ge aftrekking te vinden batig of nadeelig slot. In de nieuwe statistiek zijn dan ook als eerste tabel deze inkomsten, uitgaven en batige sloten naa9t elkaar geplaatst voo»* het rekeningsjaar 1929 en de begrootings jaren 1930 en 1931. De splitsing dezer bedragen is niet door gevoerd tot de onderafdeelingen, paragra fen of afzonderlijke posten der verschillen de begrotingshoofdstukken, omdat het in het voornemen ligt, zoo spoedig mogelijk, naast deze tabel een aantal tabellen op te nemen, waarin de inkomsten, uitgaven en batige of nadeelige sloten worden onder scheiden naar de verschillende onderwer pen van Staatszorg, op dezelfde wijze als deze ten aanzien van do. uitgaven voor de jaren 1900 tot en met 1928 in de Jaarcijfers werden opgenomen (zie het hierboven op gemerkte). Op tabel 1 volgen alle tabellen der belas tingen en betreffende eenigo andere midde Ien en inkomsten van het Rijk, die ook reeds in de Statistiek der Rijksinkomsten voorkwamen. Op deze tabellen volgen enkele tabellen betreffende allo in artikel 8 der Compta biliteitswet genoemde fondsen. Tot dusver kwamen in de Statistiek der Rijksinkom sten alleen bijzonderheden voor betreffende het leeningfonds en het wegenfonds, omdat in deze fondsen een deel der Rijkbelastin gen verantwoording vindt en betreffende het tiendfonds, omdat hierin de ontvangen tiendrenten worden opgenomen. Voor zoo ver hiervoor aanleiding was. zijn in deze tabellen alle gegevens vermeld vanaf het jaar van instelling van het fonds, waar door onder meer zonder veel moeite uit de tabel kan worden afgelezen, welk bedrag in den loop der jaren door het Rijk in hei fonds is gestort en op welke wijze flit be drag is besteed. 1 De in de Statistiek der Rijksinkomsten over 1928 opgenomen tabellen der Staats^ bedrijven moesten vervangen door één en kele tabel waarin voor elk bedrijf over het rekeningsjaar 1929 en do begrootingsjaren 1930 en 1931 is melding gemaakt van het totaal der baten en dor lasten van den dienst dpr exploitatie, van de kapitaalsver- ineerdering en vermindering van het kapi taal op 1 Januari. Op de tabel dezer bedrijven volgen ten slotte een tweetal tabellen waarin het ver loop der gevestigde en vlottende schulden •an 1900 tot en met 1931 tot uitdrukking wordt gebracht. Uitdrukkelijk moge worden vermeld, dat voor de jaren 1930 en 1931 de gegevens ont leend zijn aan dc wet op de middelen en do begrootingen, zooals deze oorspronkelijk bil verschillende wetten zijn vastgesteld. Geen rekening is dus gehouden met de daarna nog in de begroetingen aangebrachte of nog aan te brengen wijzigingen. De opbrengst der belastingen steeg van gemiddeld 124.491.000 voor de periode 1900—1904 tot 605.657.000 over 1929, terwijl hiervoor geraamd is over 1930 571.180000 cn over 1931 532.562.000. Van 1915 af zijn hierin begrepen de opbrengsten der belas tingen, die in het leeningfonds. en van 1927 af, die in hot wegenfonds worden gestort* De gevestigde schuM van het Rijk ver meerderde, behoudens enkele teruggangen van 1.147 millioen op 1 Januari 1900 tot 2916 millioen op 1 Januari 1925, waarna een daling intrad tot 2388 millioen op 1 Januari 1931. Voor meer uitvoerige gegevens moge naar de statistiek zelvo verwezen worden. GEEN VLIEGBOOTEN-FABRICAGE IN NEDERLAND. Teleurstelling voor „Werk verruiming". In een dezer dagen gehouden vergadering van de rijkscommissie van werkverruiming erd medegedeeld dat de pogingen om te bevorderen dat een begrootingspost betref fende den bouw van vliegbooten zou wor den uitgevoerd door eon Nederlandsche on derneming geen succes hadden gehad. DE CONTINGENTEERINGSMAAT- REGELEN. Een verzoek van „Ncdor- landsch Fabrikaat" om be spoediging. 's-Gravenhage, 22 Jan. Het bestuur der Vereen. „Ned. Fabrikaat" heeft aan den minister van Arbeid, H. en N. medegedeeld, dat te zijner kennis is gebracht, dat maat regelen ter beperking van den invoer van artikelen uit het buitenland, welke de Re geering voornemens is te nemen, hun deel eenigermate zullen missen, doordat voor wat betreft de artikelen, welke aan seizoen bestelling onderhevig zijn, de voorjaarsbe stellingen reed3 geheel zijn gedaan. Teneinde te bevorderen, dat het nuttig ef fect van de voorgenomen maatregelen nog zoo groot mogelijk zal zijn zou het ge- wenscht zijn, dat de in voorbereiding zijnde maatregelen terzake van deze invoerbeper king ten spoedigste worden uitgevoerd, op dat zij, zooveel zulks mogelijk is, de be langen van de Nederlandscho voortbrenging kunnen bevorderen. DE COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREEN KOMST IN HET BOEKBINDERSBEDRIJF. De Centrale Commissie in het Boekbin dersbedrijf heeft gisteren na langdurige be raadslaging besloten de loonen in dit be drijf weder terug te brengen tot het peil van de collectieve arbeidsovereenkomst 19281930, zulks met ingang van Maandag 1 Februari a.s. DE NIEUWE GEZANT IN MEXICO. Onze nieuwbenoemde gezant in Mexico, baron van Nagel 1 is voornemens 25 dezer Den Haag te verlaten en zich naar zijn standplaats te begeven. DE „DUIF" TE MEDAN AANGEKOMEN. Aneta Vaz Dias meldt: Bij de K.L.M. is bericht ingekomen dat de „Duif" om 6.15 uur uit Batavia is verfrokken en om 910 uur te Palembang is geland. Vandaar ver trok het toestel om 9.45 uur cn landde om 14.45 te Medan.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7