HET NAT. CRISIS-COMITÉ IN ACTIE EXPOSITIE VAN BLOEMSTILLEVENS J. A. SCHOTERMAN Zn. MEDEDEELINGEN AAN DE PERS De dagbladen hebben succes DE TREINAANSLAGEN DE STIER VAN BRAAT IN HET GEDING Wijnhandel Cognac Vieux XXX per flesch f 3.85 KUNSTKRING ZEIST Prinss Juliana neemt dagelijks aan den arbeid deel In de op 27 Januari gehouden pers confe rentie zijn door het Bestuur van het Natio naal Crisis Comité de volgende mededce- lingen gedaan. De organisatie van het Nationaal Crisis Comité is opgebouwd volgens een gedecen traliseerd systeem, waarbij de individuevle steunverleening voornamelijk gelegd is in do handen van de plaatselijke comités, wel ke thans reeds in 530 gemeenten zijn op gericht 1). In 250 andere gemeenten wordt de oprichting van zulke comités voorbereid dan wel overwogen. Uit 210 (meest zeer kleine) gemeenten gewerd ons de mededee ling dat het vormen van een crisis comité voorulsnog niet noodzakelijk geacht werd. Dit wil echter geenszins zeggen dat in deze gemeenten geen nood zou heerschon, maar in dezen nood kan, hetzij door plaatselijke middelen, hetzij langs anderen weg (bij voorbeeld door de Zuiderzee Steun wet) wor den voorzien. Als beginsel is aangenomen dat do plaat selijke comité's een afspiegeling moeten zijn van het Nationaal Crisis Comité, d.w.z. dat zij samengesteld moeten zijn uit ver tegenwoordigers van Land en Tuinbouw, Handel- en Nijverheid, organisaties van werkgevers en werknemers en verecnigin gen van armenzorg en weldadigheid. Hen plaatselijk comité wordt bovendien slechts als zoodanig door het Centrale co mité erkend, wanneer het zich verbindt 10 pCt van de beschikbare middelen aan het Nationaal Crisis Comité af to dragen. Dit beginsel, waarvan de bedoeling is het saomhoorigheidsgevoel van de geheele land tot uitdrukking te brongen, sluit geenszins uit dat aan de plaatselijke comité's van noodlijdende streken een grooter bedrag uit de kas van het Nationaal Crisis Comité kan worden uitgekeerd. De gevolgde methode van steunverleening is dat op aanvraag van de plaatselijke co mités bijdragen, hetzij in geld of in na turu, uit de kas van het Nationaal Crisis Comité worden beschikbaar gesteld. Deze bijdragen in natura zijn grootundeels giften van Nederlandsche Industrieelen, doch daarnaast heeft het Nationaal Crisis Comité Lij enkele Nederlandsche Dekenfabrieken voor hetzelfde doel een bestelling van 5000 dekens geplautst en overweegt aan dit sy steem verder uitbreiding te geven. Het Nationaal Crisis Comité overweegt om voor een belangrijk bedrag aan te koo- pen bij de Nederlandsche Staatsmijnen zwavelzure ammoniak, teneinde deze tegen zeer verlaagden prijs ter beschikking te stellen van de kleine landbouwers en tuin ders. Waar het na rijkelijke overweging gebleken is dat het voor het Nationaal Cri sis Comité nog niet mogelijk is in den nood de- „kleine zelfstandigen" door crediet- steun te voorzien, wordt althans op deze wijze aan deze categorie eveneens ecnige verlichting gebracht. Behalve de reeds door den penningmees ter genoemde propagandamiddelen stelt hot Nationaal Crisis Comité zich voor meer dan tot nu toe, onder gebruikmaking van systematische methodes, op ruiine schaal propaganda te voeren. Het beschouwt het als een voorrecht hierbij gebruik te kunnen maken van de belangelooze voorlichting van den heer Coppens, directeur van hei Reclame- en Adviesbureau Coppens te Am sterdam. Het is de bedoeling dat deze pro paganda zooveel mogelijk gelijktijdig ten bate van liet Nationaal Crisis Comité en van de plaatselijke comité's zou geschieden. Naast de hierboven geschetste werkzaam heden cn geheel los daarvan staat de steunverleening voor de verstrekking van kleeding, schoeisel, enz. aan werkloozen. welke gefinancierd wordt uit de Regee- ringsbijdrage. groot 750.000.—, en volgens de regelen door Zijne Excellentie den Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw vastgesteld. Voor steun krachtens deze regeling kunnen slechts in aanmer king komen die gemeenten, welke een door het Rijk goedgekeurde en gesubsidieerde steunregeling hebben. Met nadruk wordt «Ie aandacht er op gevestigd dat de steun, welke liet Natmnaal Crisis Comité uit eigen middelen verleent, algemeen is en niemand die daarvoor in aanmerking komt uitsluit. Immers, de doelstelling van liet Nationaal Crisis Comité, welke het in zijn circulaire van 1 December 1931 aan alle burgemees ters bekend maakte is: aanvullende en op heffende steun aan hen, die ten gevolge van crisis verschijnselen in moeilijkheden verkeeron en in wier nood door Instellingen van Weldadigheid of andere in de gemeen te werkende organisaties niet of niet m voldoende mate kan worden voorzien. Omtrent de financieön werd het volgen de rm-egedeeld: De Thesaurie van het Nationaal Crisis Co mité heeft haar werkzaamheden aangevan gen op 24/11/31. Zij mocht aan giften per poslchèquo cn girodienst en per Nod. Han del Maatschappij ontvangen: lo week f 50.620.3S 2e 74.000.87 3e n 67 009.80 4e 85.787.51 5e 53396.11 6e l 20.272.55 34.205.72 Se l h '23.428.S6 Do 17.093 78 Alhoewel mén nog niet ontevreden is over de binnenkomende giften, moet men toch een zekeren achteruitgang constatee ren. Deze is wel cenigszins begrijpelijk,.! doordat de Plaatselijke Crisiscornité's nu ook aangewezen zijn, gelden te verzamelen. Het Comité Js dankbaar gestemd, doch nog niet tevreden, over het resultaat van de toezending van giften in natura. Door de bereidwillige, belangelooze tnedo- werking van den Postchèque en girodienst zullen einde dezer maand de ongeveer 185000 rekeninghouders een biljet ontvan gen, waaraan gehecht is een oproep tot steun. Genoemd biljet bevat een verklaring van den rekeninghouder, dat hij <len direc leur van den P. en G. dienst machtigt een zeker bedrug periodiek over te schrijven op de rekening van het N.C.C. Totaal 425.905.58 Tenslotte zijn wij nog in staat eenige bij zonderheden mee te deelcn omtrent de wijze van inrichting van het Comité. De giften, welke het Comité bereiken worden uitsluitend ter beschikking gesteld van den steun. De bureaukosten worden gedragen door het Rijk, terwijl hot Comité beschikking heeft over administratieve hulp van het Departement van Binnenlandsche Zaken. Wij hadden gelegenheid een rond wandeling te maken door do verschilleudo bureaux en kregen den indruk van grooten eenvoud. De Prinses stelt het grootste belang in het werk van het Comité. Zij woont de ver naderingen van het Dagelijksctie Bestuur bij, en komt den heeion dag op het bureau om met de dames alle mogelijke werkzaam heden, belangrijke en minder belangrijke te verrichten. Men deelde ons nog mede, dat er propa- gandazegels voor het Nationaal Crisis Co mité ter beschikking worden gesteld, die men op brieven kan bevestigen, en dot de verkoop in de bioscopen van briefkaarten, dio Prinses Juliana voorstellen bij het uit spreken van haar rede bij de installatie van het Comité, dank zij de spontane medewer king van de Ned. Padvindersorganisatie ecnige duizenden guldens binnenbracht. De pers, die steeds hare kolommen voor de medcdeelingen van het Comité openstelde, bracht ongeveer 30 pCt. van het totaal ont vangen bedrag bijeen. Een uitzondering op dit beginsel vormt do steun aan beeldende kunstenaars, welke in overleg met het Nederlandsch Steuncomité voor Beeldende Kunstenaars te Dordrecht geheel in handen van dit Comité is gelegd. Het Nationaal Crisis Comité heeft zich in principe bereid verklaard boven vermeld Comité financicelcn steun te ver leonen, wanneer de eigen middelen daar toe niet voldoende mochten blijken. Publicatie der brieven heeft nog niet tot positief resultaat geleid Amsterdam, 28 Jan. Naar wij verne men heeft zich sinds de publicatie in de dagbladen van het facsimile der beide dreigbrieven, waarvan verondersteld wordt dat zij verband houden met do nabij de hoofdstad gepleegde spoorwegaanelagt-n. een vijftigtal personen, hetzij schriftelijk, hetzij persoonlijk, tot het politiebureau nan den Admiraal de Ruyterweg cn tot andere bureaux gewend, wel een bewijs dat de pu blieke belangstelling voor deze aangelegen heid bijzonder groot is. De op deze wijze door de politie ontvangen mcdedeelingcn. waarin verschillende vermoedens omtrent de herkomst van deze brieven worden ge uit. worden alle nauwkeurig onderzocht, hoewel van verschillende dezer inlichtin gen wel rced6 dadelijk kon worden aange- namen, dat zij geen waarde hebben. Tot eenig positief resultaat heeft de pu blicatie op het oogenblik nog niet geleid. DOODGEKNELD. Zutphen, 28 Jan. Hedenmorgen is bij de badinrichting in de IJsel, waar van wege de gemeente werkzaamheden worden verricht, een ernstig ongeluk gebeurd. Een 38-jarige metselaar, H. van Limbeek, in dienst der gemeente, is met zijn hoofd bekneld geraakt tusschen een betonnen balk en een zware met zand beladen kar, die bij het achteruit rijden over den, als stootblok gelegde balk, heenschoot. Toen de man uit zijn benarde positie was bevrijd, bleek hij reeds te zijn overleden. Hij laat een vrouw cn twee nog zeer jeug dige kinderen achter. DE BALOERAN AAN DEN GROND GELOOPEN. Een dag oponthoud. Rotterdam, 28 Januari. Gistermiddag om half 4 is het motorschip Baloeran van de Rotterdamsche Lloyd naar Batavia ver trokken. Tengevolge van den zwaren mist, was het schip echter gedwongen, tusschen Vlaardingcn cn Maassluis voor anker te gaan. Bij een tweede poging het zeegat t bereiken is de Baloeran bij Maassluis aan den grond geloopen. Hedenmiddag hebben 4 sleepbooten van L. Smit cn Co.'s internationalen sleep dienst, n.l. de „Gele Zee", de „Ganges", dc „Oostzee" en do „Atlas' do Baloeran om 1.30 vlot gesleept. Het schip had geen scha de bekomen en heeft zijn reis onmiddellijk voort kunnen zetten. Naweeën van de gemeente raadsverkiezingen Voor de Vijfde Kamer van do Haagsche Rechtbank ötond terecht de 38-jarige elec trician G. den B.. voorzitter van do propa- gandaclub van De Vrijheidsbond te Mon ster, wicn bij dagvaarding smaadschrift, subsidiair eenvoudige beleediging was ten lasto gelegd. Verdachte heeft tc vorigen jare tijdens de gemeenteraadsverkiezingen een verkiczings- biljet doen verspreiden, door welks inhoud de candidaat van den Plattelandersbond, de heer J van zich beleedigd gevoelde. On der meer kwam daarin de volgende zinsne de voor: „Ook in het proces O. van der K. en in de hout kwestie heeft hii blijk gege ven, dat hij heelemaal niet wist waarom het ging en zoo dom is als (volgt de afbeelding van een stier) de stier van boer Brant." Uit de processtukken blijkt, dat hij heeft staan draaien als een ketel la p?>er. zoodat hij zclfe met eon aanklacht wegens meineed is bedreigd" etc. Verdachte erkende in opdracht van den voorzitter der kic-sverccniging, den lieer O., de biljetten tc hebben doen verspreiden, doch geenszins de bedoeling te hebben ge had v. d. E. te krenkon Getuide v. d, E. kwam verklaren, dat hij zich beleedigd achtte, doch niet zoozeer door de vergelijking met don stier, dan wel door hetgeen volgde over het proces De president merkte op, dat ten vergelij king met den stier van Braat, toch niet erg vleiend was. Verdachte zeide verder, dat het biljet ala antwoord diende op een door den Platte landersbond verspreid strooibiljet. Nadat de getuigen waren gehoord, die de biljetten hadden rondbezorgd in opdracht \an verdachte, nam het O.M.. waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, requi sitoir. Z.E.A. zeide, dat hij den inhoud van het biljet buitengewoon krenkend vond, on dat deze strijdwijze getuigt van een bedenke lijke verwording der coede zeden De be doeling is toch de beste en edelste onder de burgers af .te vaardigen naar de vertegen woordigencle lichamen, en'als dan de keus als zoodanig op iemand valt. behoort deze niet bloot te staan aan een dergelijke beje gening Dat men zulks in onze dagen niet erg rneer vindt, achtte opr. een bedenkelijk verschijnsel Verdachte wist hc-el goed wat hij deed en daarom acht spr. een flinke geldboete gewenscht. Eisch 50 boete subs. 25 dagen hechtenis Mr G. A. Boon voor den B. pleitend, meende dat men deze zaak, die ter plaatse wederom vergeten is. niet zoo moet opbla zen. Verdachte is niet de steller van het bil jet. Niet hij. doch de voorzitter en na dezen hadden andere personen eer voor een ver volging in aanmerking gekomen Het lijkt wel of er geloot is en den B. uit de bus is gekomen. Hef verwonderde pleiter, dal v. d. E zich niet door de qualification. die hem worden toegedacht in een biljet, dat ter be vordering zijner verkiezing is verspreid, be leedigd heeft geacht Het naar voren bren gen van intellectueelc kwaliteiten kunnen geen aanleiding geven lot 'n beleedigings klacht In do Tribune worden overheidsper sonen op heel wat gepeperder wijze uange- pakt zonder dat een aanklacht volgt. Pleiter dringt aan op ontslag van rechts» vervolging, sube vrijspraak. Vonnis 11 Fc-bruari a.s. NACHTELIJKE RELLETJESMAKERS. Verzotpleger veroordeold. A ra sterdam, 28 Jan. Een inwoner van *jisse was met een voetbalelftal „op tour- nooi". Het resultaat van den wedstrijd werd gevierd. „De heeren" arriveerden ruim 11 uur voor een café in de Haarlemmermeer. Met café was gesloten. Een relletje ontstond en de voorruit moest het ontgelden. De caféhouder snelde naar buiten en hij legde „beslag" op een fiets, om schadevergoeding te krijgen. Op dit moment arriveerde ook een onbezoldigd rijksveldwachter ten too- neclc. Dc inwoner van Lisso pleegde ver zet en maakte zich schuldig aan mishan deling. I-lij werd in hooger beroep door het Hof te Amsterdam tot 1 maand gevangenis straf veroordeeld. INBRAAK IN EEN KERK. N ij m e g e n 28 Jan. Hedenmorgen is onf- dekt dat er een irbraak gepleegd is in <.e R.K. Rectoraatskerk op Berg en Dal bij Nijmegen. Uit de kluis der kerk wordt een zilveren kelk vermist. Tevens zijn uit de kerk twee offerbusjc6 gestolen. De po litie 6telt een onderzoek in. Utr.straat 17 Gevestigd 1878 - Telefoon 145 Een veelzijdig en select beeld van de evolutie op dit terrein II. Zeist. G. J. J. van Os (17821861), van wien hier een groot bloemenstuk aanwezig is, forsch en zwierig, is lid van een be kende schildersfamilie, die van 1744 tot 1841, dus zoowat een eeuw lang schilderde. Zijn vader was ook bloemschilder, maar werd hierin aanmerkelijk overtroffen door zijn zoon en leerling, die zolfs ten deele de kwalificatie voortreffelijk verdient. Hij be hoort tot de voorloopers van de Haagsche School (zie G. H. Marius: „Hollandsché Schilderkunst in dc 19e eeuw"), waarvan Margaret ha Roosenboom een der late vol gelingen is. Haar witte rozen zijn het spe cimen van een kunst, die veel meer op de romantische bekoringen van het licht en van den atmosfeer gericht is, dan op hel exacte coloriet. Het Is van een gevoelige peinture, en het onderwerp was blijkbaar geëigend voor haar niet zeer veelzijdig ta lent, dat eens een „mooie viool met slechts één snaar" genoemd is. Van een groote bekoring zijn ook het kleine nauwkeurig geschilderde stukje van A. üloemers, het nog kleinere van J. van Eeghen, zoomede de ietwat antiquiseeron- de aquarellen van een onbekend meester, die een buitengemeen compositie-talent aan den dag legt. In de volgende zaal zijn we plotseling middenin het impressionisme, waarvan mr. Kamerlingh Onnes wel een der meest typische, maar ook oen der geraffineerd ste vertegenwoordigers iö: een subtiel vir tuoos in dezo blanke, haast onstoffelijke aquarellen. De aquarel van Jan Voerman Sen. heeft meer kleur cn meer vorm, even als de prachtige lelies van Coba Ritsema (maar zijn deze nog impressionistisch?) Tot het uitgelczensto van deze tentoonstelling bchooren dé Waterlelies van Gabriël, den landschapschilder bij uitstek, die echter ook blijkens dit werkje in het blocmstil- Icven een hoogen graad van volmaaktheid bereikte. De volgende zaal brengt ons temidden van do expressionistische schilders. Jan Sluyters is hier vertegenwoordigd met drie voorname stukken van groot formaat, waarvan Seringen een onzeggelijke ijlheid bereiken, terwijl de Aaronskelk, door de liecle visie, maar ook door den achtergrond, tot een „gestalte" geworden is. Wat hij elders wel eens tekort komt, poëzie, is hier in onmiskenbare mate aanwezig. In de doode zonnebloemen van Ernst Leyden is karakteristiek belichaamd wat het expressionisme wil: niet een in terpretatie van de nutuurlijke verschijning, maar de natuurvorm als middel om eigen zielsgesteldheid van den schilder uit te drukken. Het is wat donker, rnaar niette min een nobel staal van Leyden's naar het decadente neigende kunst. Levenskrachti ger, minder bezwaard met problemen zijn de schilderijen van Jan van Herwijnen, van ivie hier vooral de dahlia's frappeeren. P. van Wyngaerdt is in de tweede expres sionistische zaal beter vertegenwoordigd. Het expressionisme van M. Monnickendam is, vermoed ik, meer een kwestie van vorm dan van geestelijke houding. Het coloriet is in zijn zinnia's en lelies waarlijk flam boyant, maar het kon fijner. Do aristocra tische, diepzinnige chrysanten van Witscn kan ik onmogelijk als expressionistisch voelen. Wij komen nu in de gang, waar de nieu we zakelijkheid een niet al te voordeelige plaats heeft. Het werk van deze groep ver draagt echter beter dan de exuberante schilders der vorige groep, dat men het van dichtbij beziet. De evenwichtige kunst van Jan Wittenberg is ook wel te vergelij ken met het spelen op éénc snaar, maar de finesses in de kleur, de bouw van de vlak ken, vooral in de groote Aaronskelk, zijn factoren, die blijven boeien. Charley Toorop blijft zich op een verrassende wijze ont wikkelen. Zij zond hier de imponeerende rozen in, gewikkeld in papier, die onlangs bij Gerbrands zoozeer de aandacht trok ken, maar het tweede bloemenstuk in de zen trant, voorloopig een schets, lijkt nog grootscher van verbeelding! Een bizonder geaarden geest verraadt het veldbouquetje tegen de zee gezien van A. C. Willink; opvallend van kleur en com positie. Raouil Hynckes i9 vertegenwoor digd door twee bouquetten in kan, beide van een klare plastiek en edel gedempt van coloriet. De twee decoratieve, haast ornamcntale aquarellen van Jessurin de Mesquita zijn niet minder delicaat en sub tiel van kleur, en van een ongewone ver beeldingskracht in de lijnvoering. Tenslot te noemen we hier het abstracte stippel werk van Van der Lek, dat weliswaar wat skeletmcj.tig aandoet, maar bij a£ idachtige beschouwing toch zachtkens gaat bloeien, en gestalte krijgt. Alleen vraagt men zich af: waarom zoo? De tulpen van W. Wit- sen hooren hier inderdaad thuis, al springt het werkje met de wetten van perspectief niet zoo luchthartig om als de nieuw zake- lijken; maar de schildering, bizonderlijk van het roode tafelkleed,-waarop het vaas je met tulpen staat, is van een uiterste verfijning en distinctie. Weer betreden we een zaal van expres sionisten. Ten onrechte hangen hier de gladiolen van Harmen Meurs, een gelijk matig, gedempt, maar fraai geschilderd doek, dat dicht bij de nieuw-zakelijken staat. Een ware delicatesse van kleur en lijn is het groote stilleven van Jaap Wey- and, dat rnet het werk van Piet Wiegman in gebroken kleuren, warm van toon én transparant van stemming, een stille ven met flesschen en crucifix voor mij de kroon spant ln deze zaal. Een goede Colnot, een vlotte Citroen, een sterke Piet van vVijngaerdt, vullen deze zaal naast een kleurig dock van Simon Mans, een curieus werk van Blaaderen, zoomede forsche stil levens van Sara Bisschop, J. Voskuyl en Epi v. d. Velde. In een zeer intiem zaaltjo vindt men en kele fijnzinnige impressionisten, w. o. een paar reine stukjes van A. Briöt, een mooie blocsemimpressie van Akkringa, een twee tal weelderig én innig geschilderde doek jes van W. Vaes. Een volgend zaaltje is vrijwel uitslui tend aan Verster gewijd. Van onzen stil leven-schilder bij uitstek z(jn hier niet minder dan acht bloemenstukkon present: een rijpe, verzadigde weelde van kleur, flonkerend van détail en nervous van toets. Vooral UT. Kers (73) met de blauw-groeno vaas, de gouden azalea's (75) en de purpo- ren tulpen (78) zijn van een indringendo kleurkracht, wat niet wegneemt, dat do stil-mijmerende madeliefjes (71), die in een veel luchtiger trant zijn behandeld, mij het moest hebben bekoord. Een klein stukje van Van Gogh (Kerstrozen) hungt hier heel goed tusschen. Het wijkt in op vatting van Verster af, het is ook geen Van Gogh zooals hij beroemd is geworden, het zit nog min of meer vasf aan dc tra ditie. wat niet belet dat het m. i. een pure schoonheid is geworden. In de zalen 8 en 9 zijn werken van ver schillende kunstenaars ondergebracht, die moeilijk in een of ander „isme" to vangen waren. Wat niet altijd behoeft 'e duiden op genialiteit, al is het tot op zekere hoog te een verdienste. Do brooze ijlo kunst van Jan Mankes zal wel altijd haar eigen bekoring behouden; vooral het Slootkantje is hier buitenge woon aantrekkelijk. Ook van Zandleven is hier frappant werk: speciaal do Kerst roos tegen don groenen ach tergrond is fraai. Adamso legt in zijn stillevens van veld bloemen een ongewoon compositietalent aan den dag. Zijn lelies (97) zijn bij zonder om den wazigen atmosfeer. De werkjes van mevr. L. van Dam van Is6elt missen evenmin hun bekoring. Wat grover van makelij, maar ook forscher van opzot de zinnia's en cyclaam van mevr. Enklaar; beschaafd en vol kwaliteiten de distel6 cn anemonen van mej. Hettinga Tromp. Zeer persoonlijk van visie Lodcizcn (Roos jes en Katjes), een dichterlijk talent, een teekenaar met gevoel voor kleur. Dan een tweetal stukken met Zonnebloomen van mej. S. van Hcukelom. Over Nieweg ko men wij binnenkort nog te spreken in ver band rnet een tentoonstelling to Baarn. Op een der gangen ontmoet mén oen „ge bouwde" zonnebloem van Riidecker, en eon charmant suggestief stilleven van Jaap Weyand in een soortgelijk kleurengamma als zijn reeds gereleveerde grootero doek. Een apart zaaltje is gewijd aan teekenin- gen en grafisch werk, waar o.a. Aart van Dobbenburg verdienstelijk vertegenwoor digd is. Ina Rahusen rnet zeer aantrekke lijke litho's, Voerman Jr. in een buitenge woon fijne litho, „Moederplant", Cornel- der in een strakke teekening, Debora Duy- vis in een luchtig etsje, P. I. Stokmans cn Marianne Hartong. Wie deze tentoonstelling gaat zien, ver- 7uime ook niet het knappe „voorwoord" te lezen waarmee de catalogus wurdt ingeleid. NIJVERHEIDSSCHOOL TE HILVERSUM. Hilversum, 28 Jan. Benoemd met in gang van 1 April 1932 tot leeraar aan de Nijverheidsschool te Hilversum: voor machinebankwerkcn, vakteekenen en vak theorie de heer C. A. Martens te Eindhoven; voor praktijkonderwijs aan de electriciens en instrumentmakers de heer H. VV. Boontjo te Hengelo; voor loodgicten, fitten, vaktee kenen en vaktheorie de heer W. P. Kolen te Eindhoven; voor timmeren, vakteekenen en vak theorie de heer H. F. v. d. Hoek te Oost burg en voor voortgezet lager onderwijs de heer J. Boer tc Noorddijk (Groningen). COMMANDANT BRANDWEER SOESTERBERG. So eet. Wegens^ het bedanken van den heer Noodcr ale commandant van de vrijwillige brandweer te Soeeterborg heeft deze vereeniging in de ontstane vacatur© de volgende voordracht opgemaakt: 1. A. Tammer. 2. S. Smite. Het collego van B. en W. zal hieruit een keuze doen. ARBEIDERSWONINGBOUW TE HILVERSUM. Hilversum. Gedeputeerde Staten heb ben het besluit van den gemeenteraad van Hilversum van 14 December j.l. tot den bouw van 45 arbeiderswoningen, goedge keurd. WEG VERBREEDING TE HILVERSUM. Hilversum. B. on W. van Hilversum hebben den gemeenteraad voorstellen doen toekomen tot aanvaarding van grond »er verbreeding van de volgende wegen: Langestraat en Heerenstraat, kosten 225 en ƒ1.87; Laanstraat kosten ƒ1150; Nassau- laan kosten ƒ2350; Zuiderweg kosten ƒ700. AMBACHTSSCHOOL HILVERSUM. Hilversum. Naar wij vernemen heeft ir. J. A. Kalff, oud-directeur der Nederland sche Spoorwegen, zich genoodzaakt gezien te moeten bedanken als voorzitter van de Vereeniging de Ambachtsschool voor Hil versum en omstreken, wegens vertrek uU Hilversum.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7