ST. VITUSDANS VAN 'T PROTECTIONISME BELANGRIJKE REDE VAN Dr. COLIJN IN MASSA'S SLIJTERIJ OORZAAK EN GEVOLGEN DER CRISIS Hoe komen wij er uit? DE STRIJD OM HET VERSCHE KADETJE STEUNT ALLEN NAAR VERMOGEN I RADIOPROGRAMMA DE VERSTERKTE 298 METER Goede ontvangst in Oeganda Een pleidooi voor herstel van den vrijen handel 's-Gravcnhage, 1 Februari. Heden middag heeft dr. H. Colijn in „De Twee Steden-Palace" voor do Verecniging voor Actieve Handelspolitiek gesproken over „De Sint Vitusdans van het protectionisme". Spreker besprak dc verschijnselen van den Sint Vitusdans, do ziekte, welke, al komt zij meestal slechts als geïsoleerd gé val voor, inv somriïige tijden epidemische vormen toonde, daardoor in zeer broeden kring die regelmatige onregelmatigheid en die driftige onrust wekkende, die aan hef enkele geval eigen zijn. In de handelsbetrekkingen tusschen de staten heerscht sinds enkele jaren dezelfde rustclooze onevenwichtigheid en openbaron zich dezelfde onrustige onregelmatigheden, die de naar den heilige uit do oudheid ge noemde zioktckenmerkon. De hevigheid der tegenwoordige crisis blijkt uit het fcït, dat. terwijl bij de conjunctuurcrisis van 1907—'08 de inkrimping van den aanvang van het handelsverkeer slechts zeven percent be droeg en de prijzon destijds nagenoeg niet daalden, de omvang van dat verkeer tusschen 1928 en 1931 met niet minder dan twintig percent en do waarde met niet minder dan veertig percent is afgenomen. De hoofdoorzaken van den tegenwoordi- gen toestand moeten hierin worden gezocht dat de wereld zich nog steeds niet heeft aangepast aan de veranderingen in de eco nomische structuur, door den wereldoorlog in het leven te roepen, en in het feit, dat de regeeringen door haar handelspolitiek, die aanpassing langs natuurlijken weg zooveel doenlijk hebben belemmerd. Van meer beteekenis voor den tegen- woordigen econoraischon toestand dan de vernietiging Van economische waarden ge durende de oorlogsjaren is. in zijn gevolgen geweest, do stilstand in de productie van economische goederen in vcrschoidene lan den tijdens den oorlog en het daarna in werking stellen van de aanwezige produc tiecapaciteit, hoewel elders, gedurende den oorlog, die practische stilstand in de pro ductie van sommige goederen, door uitbrei ding van de productiecapaciteit, reeds was opgevangen. De Europeesche landen waren verplicht, een groot deel hunner productiecapaciteit stil te leggen, voor zooveel de normale goe derenproductie betrof. Do machten van Ccntraal-Europa zagen hun markten buiten eigen landsgrenzen geheel te loor gaan en de geallieerde Staten deelden dit lot voor een belangrijk doel. Inmiddels breidden an dere landen, vooral Amerika en Japan, hun productieve capaciteit uit om in het ontbre kende te voorzien. Na den oorlog beschikte de wereld dus over het gezamenlijke oude- plus, het nieuw gecreeerde productievermo gen. De honger naar goederen was onmid dellijk na den oorlog zóó groot dat niet slechts het bestaande apparaat emplooi vond, doch met de uitbreiding van het pro ductie apparaat hier en daar zelfs nog werd voortgegaan. Overspanning Totdat, aan het eind van 1932, de over spanning van de productiecapaciteit voel baar werd. Zoowel het een als het ander leidde tot ernstige verstoring van het normale wereld verkeer. Moest Duitschland jaarlijks onge- voer 2 milliard Mark uit eigen middelen op brengen, dan kon dit alleen bereikt worden doe/ geforceerden export Pdartoo moest aangezien de grondstoffen voor de vervaardiging van voor export be stemde bewerkte artikelen onder de nieuw geschapen grenzen grootendeels van buiten ingevoerd moesten, worden, aan bewerkte artikelen voor rond 3.5 milliard extra ge ëxporteerd worden. Een nieuwe factor dio de verwoesting tegenhield. TTÓTis te verwonderen, dat de economi sche wagen reeds niet veel eerder vastgeloo- pen is. Maar na 1924 hield een nieuwe fac tor de verwoesting nog eonigen tijd tegen. Spreker doelde op de enorme leeningen door de kapitaalrijke landen na dat jaar aan de kapitaalarme verstrekt. Men leefde in groote deelen van Europa niet meer v^n het nationale inkomen alleen, doch ge deeltelijk van vele milliarden guldens die men geborgd had. Toen de geldgevers in 192P tot de overtuiging kwamen, dat zij op dien weg niet verder konden gaan, zette de crisis weer door. Van koers veranderen was het doel, waar mede de internationale economische confe rentie van 1927 bijeengeroepan werd. Zij wees don weg, die, ware hij gevolgd, zeer veel leed zou hebben gekeerd. De aanbevelingen der conferentie zijn echter niet opgevolgd. Ging men in 1927 schoorvoetend nog even dien weg op, in 1928 was er reeds stilstand en in 1929 keer de men Genève resoluut den rug too en volgde men eigen dwalend inzicht, waarbij men door nationale middelen van verweer de gevolgen van een economische inzinking buiten de deur trachtte te houden. De Vitusdans verschijnt. De Vitusdans van het protectionisme kwam na 1929 in even greoto hevigheid terug als in de eerste oorlogsjaren. Niet minder ernstige gevaren dreigden van de internationale kartelliseering. Maar de depressie zette steeds scherper door. Ook het meest protectionistische land bleef er niet van vorschoond. Ook kan ruen, een enkel geval uitgezonderd niet zeggen, dat er merkbaar verschil is tus schen de beschermende en niet bescher mende landen. En zoo al, dan is de pre sumptie, dat, het voordeel niet is aan den kant der protectionistische staten. Toen het Britscho Rijk in September j.l. den gouden standaard prijs gaf, al spoedig door de Scandinavische Staten en Japan gevolgd, werd het toch reeds duchtig ver stoorde wereldcvcnwicht nog sterker be dreigd en begon het jongleoren rnet nieu we muatregelen van bescherming; contin- genteering en contrólc op het geldverkeer. Hoe komen we er uit? Het antwoord op de vraag; „hoe komen wij weer uit de crisis uit?" kan niet zijn: afwachten tot, evenals voorheen, het her stel vanzelf weer intreedt, want dat her stel treedt niet zonder meer in. De Bazelsche commissie, waarvan spr. deel uitmaakte, heeft verklaard, dat o.a. liet probleem van de oorlogsschulden van grooten invloed was op den economischen toestand van de wereld. En spr. kon daar aan toevoegen, dat «ie meest bekende eco nomen van Europa dit gevoelen deelen. Ook wees de commissie op het ingrijpen der rogeeringen door handelsbclemmerin gen als oorzaak van do economische ver warring. Eindelijk sprak zij ook haar ver trouwen uit, dat er op den donkeren tijd van nu wel weer eens een betere zal vol gen indien de regecringon onder meer bereid waren het internationale schulden probleem uit de wereld te helpen, d.w.z. te regelen op een wijze, dio niot langer sto rend op het economisch leven inwerkte. Spr. onderschreef ten volle de óók door Sir Walter Layton en professor Cassel uit gesproken mcening, dat de betaling dor diverse oorlogsschulden op het economi sche leven oen vernietigende uitwerking hteft gehad, door haar invloed op de goud- verdceling, op ae prijsdaling dor goederen en op de internationale handelspolitiek. Daardoor heeft deze crisis een geheel exceptioneo) karakter en is zij niet te vor- gelijken met een der periodieke crises. De oplossing van de financieele kwestie is de conditio sine qua non, voor de verbetering van den algemeenen, econo mischen toestand. Maar het is nog niet die verbetering zelf. Om die te krijgen moe ten óók nog de abnormale handelsbelemme ringen der laatste jaren verdwenen zijn. Spreker herinnerde eraan, dat hij o.a. een jaar geleden in de Januarivergadering van de Europeesche Commissie, met grooten ernst gewezen heeft op wat ons in den loop van 1931 te wachten stond, indien men niet van koers veranderde. En hij zeide het ook nu weer: alle ver wachtingen op een herstel uit deze crisis zullen ijdel blijken, indien men niet mot den geest van 1919 en volgende jaren breekt zoowel financieel als op het gebied der han delspolitiek. En daar de economische ontwapening slechts geleidelijk en in een zeer matig tempo zal kunnen plaats vinden, zullen we er op te rekenen hebben, dat er nog ver scheidene jaren zullen moeten verloopen eer het oude welvaartspeil herwonnen kan worden. Zijn er dan geen middelen ter bespoedi ging van het genezingsproces? Stellig mag men niet langer hopen op overeenkomsten tot introductie van een vrijer handelsverkeer, die alle Staten om vatten. Maar wat in broeden kring niet mo gelijk gebleken is, behoeft daarom nog niet onmogelijk to zijn op beperkte schaal. Zouden, om te beginnen, België en Neder land niet onder elkaar tenminste de han delsbelemmeringen, zoo niet geheel doen verdwijnen, dan toch tot een minimum te rugbrengen? Zijn zulke regionale verdragen vereenig baar met do mepstbegunstigmgsclausule? Spreker is tot de overtuiging gekomen, dat de enge interprotatie van de mecstbe- gunstiging haar glorietijd gehad heeft on dat men eerder moet trachton aan het be grip een ruimeren inhoud te geven. Hij meent» dat staten, die onder elkaar bereid blijken, wederkeerig de beginselen van con vrijer handelsveikoer te huldigen, in de ver vulling van dien wenscii niet gehinderd behooren te worden, doordat een dorde, die zelf misschien prohibitieve rechtenheft, aanspraak zou kunnen maken op invoer onder dezelfdo voorwaarden, die eik der eerstbedoelde landen aan elkaar toegekend hadden. Hoezeer spreker een tolunie tusschen Bel gië cn Nederland zou toejuichen, zoo mag men toch niet uit hot oog verliezen, dat het vormen van een complete unie eon zaak van zoo. langen duur is, dat men daarop niet wachten kan. Hoe moeten wij ons vandaag beschermen? Intusschen. ook dit recept Is er geen, dat in den oogcnblikkelijken nood voorziet. Maar hoe moeten wc onszelf vandaag be schermen? Een groot deel van onzen landbouw, onze veeteelt, onze zuivelbereiding, onze tuin bouw, onze scheepvaart, belangrijke takken van onze industrie zouden moeten verdwij nen als ze niet gesteund werden of zouden worden. Het vechten om het „naakte be staan" is thans de eerst voor de hand lig gende taak geworden. Spreker aanvaardt fik middel, dat doelmatig is en niet door hooger gebod als ongeoorloofd moot worden afgewezen. Een universaal hulpmiddel,, een wondermiddel, bestaat niet. Met toepassing van alle of bijna alle mid delen tezaam zullen we, onder Gods zegen, nog geen grootcr resultaat kunnen bereiken dan voorkomen, dat het water boven de lippen stijgt. Maar dat moet dan ook, zoover het aan mcnschelijk kunnen hangt, bereikt worden. Op één punt is een vermaan tot groote voor zichtigheid op hare plaats. De reeds tot het uiterste gerekte spanning van de publieke geldmiddelen mag niet overspannen wor den. Dat wij de hulp der regeering noodig hebben, nu wij het zelf niet meer af kun nen, is te bejammeren, maar zonder haar gaat het niet. Zelfs moot de leiding in deze worsteling grootendeels van haar uitgaan. Zij alleen kan de bevoegdheden verwerven en de macht uitoefenen, die noodig zijn om te kunnen slagen. Dat haar taak in dezen tijd buitengewoon moeilijk en onaangenaam is. wie zal het betwisten? Maar er is ook coneolatio. Deze n.l.» dat de historieschrijver van later eeuw een bewind prijzen zal, dat ons volk met kloek beleid door deze moeilijke tijden heen gevoerd heeft naar beter dagen, zonder dat het al te veel van zijn levenskracht heeft ingeboet. Behandeling in een nieuwen vorm voor het Amsterdams sche kantongerecht A m s t e rd a m, 30 Jan. De in zekere krin gen met groote hardnekkigheid gevoerd wordende strijd cm het versche kadetje bij het ontbijt heeft zich vandaag voor een bc paald geval uitgestrekt tot het terrein van de rechtspraak. Het was ditmaal weer de heer J. F. Staal, directeur van hotel „Suisse" in de Kalverstraat, die zich voor den kan tonrechter, mr. Fontein, te verantwoorden had omdat hij zijn gasten een behoorlijk ontbijt had willen voorzetten. In een vorig geval had de Arbeidsinspectie procesverbaal tegen den heer Staal opgemaakt omdat hij als hoofd of bestuurder van het hotel in den hotelkeuken brood had doen bakken, zonder dat in deze ruimte een arbeidslijst was op gehangen. De Arbeidsinspectie stelde zich n.l. op het standpunt dat het in die keuken verrichte weck dit vertrek tot een bakkerij stempelde, welke opvatting in do over deze materie gewezen vonnissen niet werd ge eieeld. In gemeenschappelijk overleg met den betrokkene, teneinde een principieelc beslissing te verkrijgen, wierp de Arbeids inspectie dc zaak over een andere boeg, met het gcvo.'g dat de heer Staal er thans van beschuldigd werd dat op 2 October 1.1. Nu zich in onze stad ook een plaatselijk Comité heeft gevormd, neemt het Amersjoortsch Dagblad ook hiervoor gaarne giften in ontvangst. In overleg met het Nationaal Crisis - Comité en met het Amersjoortsch Crisis-Comité is door ons de volgende regeling getroffen: Aan ons bureau of op onze girorekening No 47910 kunnen zoowel giften voor het Nationaal-als voor het Plaatselijk Crisis Comité worden gestort. Men gelieve er echter bij te vermelden voor welk Comité het bedrag is bestemd. Giften zonder nadere aanduiding van de bestemming zullen door ons worden afgedragen aan het Plaatselijk Crisis-Comité. Zoowel de bijdragen voor het Nationaal als die voor het Plaatselijk Crisis-Comité zullen in ons blad wor den verantwoord. zijn nog steeds \orkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT en het bekende S. H. M. „Schilletje'* diverse merken „OUDE KLARE" enz. HAVTK 41. TeL 292. een in zijn dienst zijnde kellner op zijn last of met zijn medeweten of goedvinden des morgens kort na acht uur ecnigo brood jes, dio na 3 uur des namiddags van den vorigen dag waren gebakken of opgewarmd, in de ontbijtzaal van het hotel had afge leverd aan een daar aanwezigen hotelgast, hetgeen in strijd zou zijn mot artikel 35, lid 6 der Arbeidswet 1919 of in elk geval met de Arbeidswet Subsidiair was den verdachte ten laste ge legd dat hij de overtreding niet had ver- hinderd. De ambtenaar van het O.M., mr. 's Jacob, gaf in zijn requisitoir zijn meening te ken nen over de bedoeling van den wetgever inzake deze materie, daarbij concludecrend, dat z.i. het primair ten laste gelegdo bewe zen is. Spr. verdorde één gulden boete of een dag hechtenis. De verdedi/ei mr. A. J. Hcrzberg wees er op, dat, als men in dozo kwestio maar met het brood meegaat, de wetgever precies zegt wat daai.nedo wel en niet mag gebeu ren, zoodat moeilijkheden cn misverstanden vermeden kui ncn worden. Mede ook in dit verband betoogde pl. dat in de dagvaarding niet is ten laste gelegd, dat het in hot onder havige geval verstrekte brood is gebakken in een onderneming. Voor do strafbaarheid van verdachte zou, naar pl. meendo. het brood niet alleen gebakken moeten ziin ir» een onderneming, doch in een brood bakkerij, als door de wet bedoelt. Zolfs al waro in de dagvaarding van een onderneming ge sproken, dan zou verd. nog niet strafbaar zijn omdat hior van een broodbakkcrij, waarop dc vcor deze materie geldende be palingen van de Arbeidswc' alleen cn uit sluitend betrekking hebben geen sprake is, doch alleen \an de keuken van een hotel. Met het gehetle stel bepalingen heeft de wetgever een bescherming in het loven wil len roepen van den bakkersnachtarbeid in ondernemingen en in broodbakkerij-onder- ncmingen; voor de hotels heeft do wetgever een speciale regeling gemaakt. Het versche brood, dat des morgens in „Suisse" op tafel komt, is gebakken met volledige hand having van de bij de wet geregelde arbeids tijden, zoodat dus niemand benadeeld wordt, Pl. concludeecJe tot ontslag van rechtsver volging en sutsidiair vrijspraak. Na re- cn dupliek deelde dc kantonrechter mede, dat hij op 6 Februari a.s. schriftelijk uitspraak zal noen. Wel verbetering in Limburg maar nog niet tevreden De „Katholieke Radioglds" vertelt een en ander uit de rapporten, welke uit heel het land zijn binr.-engekomen over de ontvangst van do uitzendingen, nu cLe 298 meter-golf is versterkt. En als algemeen resultaat wordt vastgesteld, dat do versterking niet vergeefsch is gewaest en beduidende re3ul taten ten goede heeft gehad. Voor Limburg is men er intusschen nog niet maar dat had men ook niet durven hopen. Het was slechts een proefneming of men er met het versterken van den zender en later, als er definitief wordt gebouwd, zal kunnen komen. Met deze proef is het wel waarschijnlijker geworden, dat mcD het zonder relaiszender zal afkunnen, vooral ook, wanneer bij definiticvon bouw het dubbele van den thans versterkten zender in. de antenne kan worden gebracht en ook, wanneer een voor Limburg gunV.i ger plaats wordt gekozen. Opgemerkt wordt dan o.m. ovar do ont vangst in Limburg, dat deze in de hoog gelegen streken en op de heuvelen uitste kend was, terwijl in de dalen de resultaten minder goed waren. Hqq vreemd het ook hier weer gaat met de korte golven, moge blijken uit het feit dat, in tegenstelling met Limburg, uit En geland, België, Frankrijk, Spanje en van de Middellandsche Zee bijna alle berichten gunstig luidden. Maar bovendien in Oe ganda is ergens een Limburgsch missiona ris, die zélfs vóór de laatste versterking met een doodgewoon drielarnpstoestol geregeld luistert naar de korte golf-uitz.;n- dingen en een zeer duidelijke ontvangst heeft. Geen wonder, dat de redactie vraagt, of een versterking van den zender alleen wel de oplossing voor Limburg zal kunnen ge ven en of hier niet eveneens andere onbe kende of vermoedelijke oorzaken in het spel zijn, die Limburg zoo ongunstig beïn vloeden. In ieder geval, dit wordt door de tech nici ijverig onderzocht. DE FAILLISSEMENTSAANVRAGE VAN DE N.V. PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Amsterdam, 1 Febr. De eerste kamer van de Amsterdamsche rechtbank behan delde heden in raadkamer in een lang durige zitting de door mr. F. Heemskerk namens een cliënt ingediende aanvrage tot het in staat van faillissement verkla ren van de N.V. Paleis voor Volksvlijt De rechtbank zal morgen uitspraak doen. Woensdag 3 Februari Huizen. N.C.R V. 8.00 Tijdsein. 8.00—8.15 Schriftlezing.o 8.159.00 Morgonconcert. 10.00 Tijdcwin. 10.00—10.30 Zang door het N.C.R.V. Da meskoor. 10.30—11.00 Korte ziekondienet to lelden door Ds. J. F. do Gier, Geref. Prodlkant» te Zuidwolde. 11.00 Tijdsein. 1100—12.00 Harmoniumbespeling door den heer M F. Jurjaanz, te Hilversum. Zang: Mej. C. de Jager, sopraan. Mevr. R. Mljnhout-Bakkonist alt. 12.00—12.15 Politieberichten. 12.15—2.00 Concert, ter gelegenheid van het drie jarig bestaan van hrtt N.C.R.V. Da meskoor, o.Iv Luise Lauonroth. Medewer kenden: Het N.C.R.V Dameskoor. H. Her mann. viool. P. v d. Hurk. fluit K. F Bor- gcre. cello. Luise Laucnroth, plano en har monium 2.00 Tijdsein. 2.00—2.30 Verzorging van don zender. 2.30—3.00 Lezen van Chr. lectuur door mej. M VVcntink. to Hilversum. Voorgelezen wordt uit: „Mijn Jordanertjes" van A. v, Vlaardingen. 3.00 Tijdsein. 3.00—5.00 Concert: Annie Hormes, alt. G. Beths, viool. P. Haiaema, piano. 5.00 Tijdsein 5.00—6.00 Kindcruurtje, te leiden door don heer D A. v. Alkemade. te Den Haag Zang: Mevr, H. J G. v. Alkemade v. d. Zwaai 6 00 Tijdsein 6.00—7.00 Uurtje voor do landbouwers. Spreker: Ir. M. Blok Jr.. learaar Christ Landbouw-Winterschool, te Ambt Harden- berg Onderworp: „Tarweteelt op zand- en veongrond". 7.00 Tijdsein. 700—7 30 Op last van den Minister van Waterstaat afgestaan. 7.30—7.45 Politieberichten. 7.45—8 00 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8 00 Tijdsein. 8.00—815 Bestuursmededbelingon door den voorzitter der N.C.R.V., Mr. A. v. d, Deure, te Bennekom 8.15— 10.15 Concert te geven door het Symphonle-Orkast der N.C.R V. (de H.O.V.), o.l.v. den heer M. Adam 9.15—9.45 Spreker' Dr. W. Lodder. Ned. Herv Predikant, te Bussum. Onderwerp: „Licht uit Egypte over het Nieuwe Testa ment" (Een woord over de opgravingen in Egypte in verband met hot Nieuwe Testa ment) 9.45 Vórvolg-concert Na afloop Persberichten van bet Pensbu reau Vaz Diaa te Amsterdam. Daarna lot 11.30 Gramofoonplatenconcert, H ilversum V.A.R.A. 6.45—7 00 Lichaamsovrerrmgen o. I. v. G. Kleerekoper. 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen o. I. v. G, Kleerekoper. 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek. V.P R.O 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 1015 Uitzending voor arbeidferebn de con tinu bedrijven m.m.v Marticn Beversluis, voordracht, en liet Amsterdamsch Solisten Kwintet o.l.v. Loe Cohen, afgewisseld door gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein 12.01 Middagconcert door het Septet o.l.v. Is Eyl, afgewisseld door gramofoonmuziek. I.45 Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.15 Onze keuken door P. J. Kers Jr. 3.00 Zang en piaso: J H. van de Ploeg, zang. aan don vleugel begeleid door Johan Jong, afgewisseld door gramofoonmuziek. 3.30 Voor de kinderen. Opvoering van Broer Lustig, hoorspel van Hedwig Schlich- ter, naar Grimm. Nederlandsche bewerking van K Luberti. 4.30 Concert door het Septet o.l.v. Is Eyl. 4.45 Vraaghalfuurtjo voor kinderen door Oom Henk. 5.30 Concert (Vervolgd). 6 00 Toespraak voor het Onthoudera-Ra- dio-Comité, dour den heer H. Ploeg Jr., lid van de Commissie van voorlichting van de Rechtbank te Utrecht. Onderwerp: „De strijd tegen de misdaad". 6.15 Concert (vervolg on slot). R.V.U. 6.307.00 Prof. Dr. H. J. Jordan. Cursusï „Het Dior in zijn Milieu". V.A.R.A. 7.00 Anti-Oorloga-Gedichten. Ru Mulder declameert met begeleiding v. h. Orkest o.L v Jac. Jnnscr.. 7.30 Zang door het Gemengde Arbeiders Zangkoor „Morgenrood" uit Bussum, o.l.v. S. H. Englander. 7.45 Concert door het Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 8.15 Zang (vervolg en slot). 8.30 „Ontwapent!" (Ik had een wapen brooder!) door Ernst Zimmermann Hoor c*pel in 5 tafereelen, naar een ware gebeur tenis, geboekstaafd door een frontstrijder Ter nagedachtenis van onze „gevallen meraden". Ter herinnering aan de overle venden. Ter waarschuwing aan de Jeugd „Nooit meer Oorlog". Op te voeren dooi het Groot Volks-Toonee! o.l.v. Herman Bou- ber en Ben Groeneveld. 10.00 Concert (vervolg). 10.30 Toespraak door Dr. F. M. WibauL 10.45 Concert (vervolg en slot) II.00 Persberichten van Vaz Dias. 11.15 Concert door het Roemcensch orkest Tanaze Codolban. Uitzending vanuit het restaurant „Do Kroon" te Amsterdam, 12.00 Tijdsein,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7