•^.idrak Verboden- Afdruk uitsluitend voor Gesbon neerden, volgen* 't :nn;-;< -m den Alle rccbleo «recnijdè ?*.-sbureaux, 'a-Graveahage- OUD WORDEN? Waarin bestaat blijvende jeugd? In bet diepst van haar wezen, waar zij absoluut eerlijk met zichzelf moet zijn, vreest iedere vrouw er voor T>m oud te worden. Velen denken aan vermindering van uiterlijk schoon, het grootste deel vreest de hulpelooze afhankelijkheid, die maar al te vaak de ouderdom ken merkt en die voor veie ouder wor dende vrouwen een ware nachtmerrie wordt. Het ouder worden is nu eenmaal een onverbidf' lijk feit en juist door dat onafwendbare is de gedachte er aan zoo weinig welkom. Toch kunnen wij er zelve heel veel aan doen om ns niet oud te gevoe len, indien wij maar zorgen, dat ons inrerliik lever iong blijft en wij be lang blijven stellen in hetgeen in onze omgeving en daarbuiten geschiedt. Om ook uiterlijk zoo lang mogelijk op peil te blijven, is het meest aan te raden het volgen van een eenvou dige, gezonde levenswijze, waarbij de noodige zorg aan den inwendigen zoo wel als aan den uitwendigen mensch besteed w ordt. Het eerste bereiken wij door een eenvoudig dieet, waarbij vooral veel vruchten en groenten gegeten worden die de ophooping van overtollige, on bruikbare weefsels voorkomen, het laatste door geregelde lichaamsver zorging en wandelen. Verder is het noodig, dat wij tijdig ter ruste gaan en niet avond aan avond pretjes najagen want het voortdurend laat naar bed gaan, wreekt zich door een vermoeid en verwelkt uiterlijk. Belangstelling in het leven moet blijven bestaan, zooals wij reeds eer der zeiden. Met de rijpe ervaring, die wij in de achter ons liggende jaren hebben opgedaan, moeten wij het aan onze zorgen toe- ertrouwde geslacht kunnen steunen en zoo noodig op heffen. Een zeker niet minder belangrijke factor om niet oud te worden is de belangstelling in de jeugd rondom ons. Wij moeten trachten ons in te leven in hun jeugdigen en geestdriftigen kijk op het leven en hen niet dwingen vu juist ónze meening en zienswijze te deelen. Tenslotte nog dit: ontwikkel zoo vee! mogelijk uw gevoel voor humor. Hebben wij dit reeds vanaf onze jeugd gedaan, dan behoeven wij niet bang te zijn voor een verouderde levens opvatting. Humor geeft lichte vleugels aan de meest alledaagsche ondervindingen en neemt het angeltje weg, dat ons vaak blijft steken en zeer doen na onder vonden verdriet of miskennen. Humor neemt de bitterheid uit het leven weg fn houdt jong! MPS! SOBtUiltH GEKLEEDE JAPON. (Nr. 344). Een buitengewoon elegante gekleede japon, die zoowel van effen fluweel als van een effen stof als wollen crêpe de chine, wollen Georgette, afghalaine, enz. gemaakt kan worden. Het garni tuur, dat hier is afgebeeld is van witte zijde met balletjes, maar evengoed kan een effen zijde dienst doen. Op fluweel zouden wij U willen raden een kanten garnituur te koopen. Deze japon sluit aan den voorkant en heeft een rij kleine knoopjes als garneering en onder aan den rok zien wij vóór zoowel als achter twee groepen waaierplooien. De laat- sten zijn echter voor een fluweelen japon niet aan te bevelen, daar men ze dan niet in kan persen, beter is het dan kleine klokstukken te nemen. ZIJDEN JAPON. (Nr. 350). "Gekleed zijden japonnen met or zon der pelerine en afgezet met effen zijde, die afgebiesd wordt met de zijde der japon. Het geheel is zeer apart en vooral een aardig toiletje voor onze slanke jong» meisjes. De effen pas, die over de pelerine valt, loopt naar links door en heeft als garneering een knoop, evenals de effen mouw garneering. Het gladde heupstuk heeft eveneens een effen biais, terwijl de moderne zesbaansrok klokkend uit loopt. WARME LINDEBLOESEM BADEN Warme lindebloesem-baden werken zeèr kalmeerend op de zenuwen vóór het naar bed gaan. Zelfs wanneer men ziqh eerst tegen middernacht ter ruste bcgeelt, heeft dit absoluut geen na- deeligen invloed op de werking der spijsvertering. ■fden rekent 500 gram lindebloesem op elke 5 L. water en blijft 10 minu ten in hel bad, waarna men een zeer rustigen en verkwikkenden slaap zal ONDERHOUD VAN VOET- BEKLEEDING. Eenige nuttige wenken Het verven van oude schoenen. Het verven van oude schoenen is een heel gemakkelijk en loonend werk en zal u zeker de uitgave voor nieuwe schoenen besparen. Hoe vaak gebeurt het niet, dat wij in den winter nog onze lichte beige schoenen blijven doordragen, hoewel we zelf vinden, dat het niet met onze winterkleeding in overeenstemming is Zullen wij ze laten staan tot het vol gende voorjaar of ze zelf maar eens probeeren te verven? We besluiten tot dit laatste en ne men een zacht lapje, dat wij in ben zine of tetra doopen en waar wij de schoenen mee schoon wrijven. Daarna zetten wij ze weg om geheel en al te drogen. Het beste doen wij dit werkje buiten en als dit onmogelijk is, zorgen wij, wanneer wij benzine gebruiken, geen gas aan te hebben in het vertrek eh ten overvloede de keukendeur of het raam open te zetten. Zijn de schoenen droog, dan vullen wij ze op met oude lappen, zoodat ze geheel strak gespannen zijn en bewer ken ze met spiritusverf, die bij den drogist te verkrijgen is. Is de gekochte kleur te donker, dan wordt deze door bijvoeging van brand spiritus lichter gemaakt. Zwarte verf moet echter onvermengd gebruikt worden. Chevreau schoenen. Neem een zacht kwast'e en smeer een dun laagje verf op de schoenen: strijk het kwastje altijd in de breedte van het leer en zorg, dat er geen on gelijke strepen opkomen. Daarna laat men de schoenen drogen en herhaalt deze bewerking nog eens, waarna men de schoenen op kranten in een kast zet, oodat er geen stol op de verf komt. Zün zij éeheel en al droog, dan poetst men de schoenen met witte crème na. Peau de suede schoenen. Deze kan men ook weer geheel als nieuw opknappen. Daartoe make men de schoenen met een staaldraadbor steltje schoon. Men neemt nu een kwastje, dat men voor het maken van schabionen gebruikt, dus een hard kwastje, doopt dit in de zwarte vloei stof, die men speciaal voor peau de suede schoenen koopen kan, strijkt er niet mede, maar houdt het kwastje recht en schudt als het ware de verf op de schoenen. Laat deze daarna drogen en breng er zoo noodig een tweede laag op. Zijn de schoenen door en door droog dan worden deze weer met de staal draadborstel nagewreven. Zien de schoenen er erg leelijk uit, zoodat men zich de moeite van het verven niet wil getroosten, dan weet de schoenmaker er nog wel raad op en bewerkt de schoenen zóó, dat hij van het peau de suede gewoon glim mend leer weet te maken. Schoenen van satijn, enz. Satijnen, brocaat en crepe de chine schoenen maakt men met benzine of tetra goed schoon, stopt ze op met lappen en maakt een bolletje verf aan met water in de vereischte kleur, ech ter niet te sterk, want het is beter de schoenen minstens driemaal te ver ven en na iedere behandeling eerst grondig te drogen. Een zachte borstel of kwastje met de verfstof, dat niet te nat gemaakt mag worden, strijkt men over de schoenen, met den draad mede. Zijn de hakken van hetzelfde ma teriaal, dan worden zij tegelijk behan deld, zijn zij echter van leer, dan ge-' bruikt men hiervoor oplosbare spiri tusverf. EEN KNUS HOEKJE. De moderne meubileering onzer woningen bestaat niet enkel en alleen meer uit vierkante houten of gebogen, glimmend stalen meubelen. Er is weer een streven merkbaar om de knusse gezelligheid, die vaak de inrichting der woningen van onze achttiende eeuwschc voorouders kenmerkte op nieuw in te voeren. In tijden van heftige beroering ziet men vaak dit teruggrijpen in de geschiedenis. Is dit op menig gebied vaak te betreuren niet in dit geval bij de installatie van onze woning. Het bijgaande plaatje toont ons hoe de fraaie vormen van de achttiende ecuwsche meubelen, gc- -ombineerd met een moderne sche merlamp een sfeer van behaselükheid en rust scheppen, die wc in dezen onrusligen tijd zoo zeer noodig hebben. ÜE NIEUWE HOEIr, kleeding. Haar overkleed bedekt haar geheele lichaam, is voorzien van n gordel en wordt aan den hals met in*' gesp gesloten. Zij laat dc armen l tijdens het werk, maar krijgt. z:j bc zoek, dan haalt zij haar mantel die,/ ook haar armen bedekt. V, Zij gaat trots op haar lang, zv/arl hoofdhaar, waaraan zij veel zorg he steedt en dat zij voor niets ter v/ere'd voor 'n moderne jongenskop zou wil len ruilen, EET KRENTEN. Ieder arbeidend mensch heeft kool-' hydratcn noodig. In het licht van deze feiten schijnt gedroogd fruit, zooals de krent, van bijzondere waarde, niet al leen voor de vegetarische, maar voor elke keuken. Het gebruik van krenten is niet alleen een voordeel voor de gezondheid, maar ook een voor de portemonnaie. Het ware te wenschen dat de krent haar blijde wederkomst in dc volksvoeding hield Nadeden, bezitten de krenten bijna niet. Daar bij komt nog, dat zij goedkoop zijn en dus voor elke beurs bereikbaar. SCHOTSCHE ZIJDE. Schotsche bedrukte zijde in zeer levendige kleuren wordt voor deco ratie van mutsen gebruikt, die met een soepele, aantrekkelijk om den hals geknoopte das worden gecombineerd. PRACTISCHE SCHOOLJURK. (Nr. 359). Een eenvoudige schooljurk van wol len stof, die sterk en prettig is in het dragen, daar ze niet kreukelt. Kraag en manchetten kunnen ge maakt worden van zeer fijn wit piqué, wanneer men dan twee s'.el'lei'es maakt, kunnen deze geregeld verwis seld worden. De jurk heeft een glad stuk, achter recht en voor dieper uitloopend: slui ting van voren met knoopjes, leiv.'.ii een aardige strik aan lboord de ;uil. gekleeder maakt. Vol spanning in afwachting wat dc voor jaarsmode ons voor modellen van hoeden zot geven, kan onze nieuwsgierigheid reeds mm ol meer bevredigd worden door dc kennismaking met een der eerste voorjaarshoeden. DE VROUW ONDER DE INDIANEN Het leven van de Indiaansche vrouw is hard en bitter, want zij is niets an ders dan de willooze slavin van 'n hardvochtigen vader of van een tegen haar wil opgedrongen echtgenoot. Zij draagt haar smart en haar pijn, en dan gebeurt het soms, dat men onder haar vrouwen aantreft, die over ge heel hun wezen iets echt moederlijks, fijn-vrouwelijks hebben uitgespreid liggen. Het lijden maakt haar gelaten en brengt haar tot hoogere bezinning van het leven. Zoo dringt bij haar de Christelijke lijdensgedachte spontaan naar voren en maakt onder haar vurige Christenen met levendig geloof. De Indiaansche vrouw is over hel algemeen vaardig en vlijtig in allen arbeid, en hare kunstzin toont zij in het vervaardigen van prachtige de kens, tapijten, zadelklet-djes mei kunstvolle teekenen in verscheidene kleuren. Een van hare schoonste eigenschappen is hare zedigheid in de Aan voor- en achterzijde zien wij eenige platte plooien, die gedeeltelijk opgestikt kunnen worden. WOLLEN BABYKLEEK i juS. De wollen kleertjes van onze aller kleinsten mogen nimmer in kokend sop worden gewasschen, maar altijd lauw-waim. Men mag ze ook niet boe nen, maar moet ze voortdurend in lauw-warm zeepwater uitdrukken. Zijn er vlekken op, die duur deze be werking niet verdwijnen dan moet men de plaats waarop de vlekken zijn herhaaldelijk met zeepsop uitpersen Als men niet heel voorzichtig met deze wollen kleertjes omgaat gaan ze spoedig in elkaar zitten worden hard' cn verwarmen niet meer. Dit u'oe mag ook nimmer worden gestreken KNIPPATRONEN VERkRiJG B 4 v R Van de in deze rubriek voorkomen ue genummerde modellen, zijn knip patronen verkrijgbaar tegen den pr. - van 55 cents voor dames en <0 cenU voor kinderklceding, bij cie Redac trice van „Vrouw cn Mode", Muzen straat 5 B, Den Haag. Toezending geschiedt na ontvangst van het bedrag oer postwissel, in postzegels of dom overschrijving op postrekening 31623, met vermelding van nummer en maat.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 18