PLEIDOOIEN VAN DE VERDEDIGERS J. A.SCHOTERMAN Zn. FELLE KRITIEK OP DE DESKUNDIGEN Uitspraak 20 Februari Wijnhandel Cognac Vieux XXX per flesch f 3.85 RADIOPROGRAMMA MOORDZAAK ESCHAUZ1ER Een compliment aan den Officiet van Justitie In ona d)lad meldden wij reeds, dat do officier van justitie, jhr. mr. dr. Van Asch van Wijók, in zijn re- quisltor afzag van don primair ten laste gei egden doodslag. Wat. evenwel overblijft aldus vervolgt de officier is nog ernstig genoeg: do vrij Heidsberoo ving don dood tengevolge hebbende, en de valschheid in geschrifte. Spr. acht den diefstal van bankbiljetten tot een bedrag van 100 bewezen. Hier ls een misdrijf gepleegd onder de meest bezwarende omstandigheden, waar voor men don verdachte het volle pond moet geven. En dat volle pond is in casu 12 jaren gevangenisstraf. Bovendien heeft verdachte K. valschheid in geschrifte gepleegd, zooals in den aan vang is aangetoond. Deze verdachte is eon gevaarlijk rnensch voor de maatschappijhij moet daaruit voor den meest ruimen tijd worden verwijderd. De wet laat toe, in dit geval de strafmaat met lA ie verhoogen. Spreker requireert tegen K. terzake vrij- heidsberoo ving, diefstal on valschheid in geschrifte zestien jaren gevange nisstraf. Verdachte hoort dezen eisch met inge houden zolfbeheersching oogenschijnlijk kalm aan) Thans de ton Instel egging tegen verdachte P., die K. bij de wederrechtelijke vrijheids berooving behulpzaam is geweest en die heeft deelgenomen aan een complex van handclingon, daarmee samenhangende. Spr beschouwt P. als mededader, daar deze rechtstreeks aan de misdaad heeft mede gewerkt. Verder is P. ten laste gelegd po ging tot afpersing. In elk geval is de hem ten laste gelegde heling bewezon, want P was in de zaak betrokken en hem was eon baantje bij dc X.V. beloofd wanneer hij volgens afspraak mot K. zou handelen. Sprekei - '>vJt intüssuicn aanleiding om voor verdachte P. een straf vèr onder het maximum tc vragen. Spreker require.ut tegen P. wegens vrij heidsberooving en heling een gevangenis straf voor den tijd van vier jaren. (Ook verdachte P. blijft oogenschijnlijk kalm). (De pi cureur-generaal bij den Hoogen Baad, mr. lak, die evendis eenige officie ren van justi»ie het uitspreken van het geheele requisitor, dat twee uren in beslag nam, heeft bijgewoond, complimenteert den heer Van Asch van Wijck met een hand druk;. Pleidooi van mr. Nederveen. Mr. F. J. M. Nedorveon uit Roermond constateert, dat hij in zijn jaren lange loop baan als advocaat al is hij nog niet oud nog zelden zulk een verwarring van ver klaringen der deskundigen heeft bijge woond. Hij gaat uitvoerig hun verklaringen inzake het schrift op de kwitantie, voor- en achterzijde, na en constateert. dut ten slotte alleen ten aanzi v~«i dc handteeke ning op de voorzijde niet eenige zekerheid is verklaard, dat zij door K. geschreven zou moeten zijn. Aanvankelijk heeft pl. gedacht zou de of ficier zelf wel veel waarde hebben gehecht aan de tenlaste legging van valschheid in geschrifte. Na do waarde van enkele getui genverklaringen in twijfel te hebben ge trokken, meent pi'. dat er voor een veroor- decling van K. ter zake valschheid in ge schrifte niets overblijft. Pleiter komt dan tot den tragische» af loop, dien de zaak op 9 Mei heeft gehad. Het requisitor van den officier draagt ten opzichte van het primair tenlaste ge legde een ridderlijk karakter Pleiter weigert alsnog te gelooven, zooals hij van het begin af heeft gedaan, dat deze verdachten den opzet hébben gehad een drama te begaan, zooals is geschied, en dat in een stad als den Haag dadelijk aan het licht zou komen. Verdachten hadden niets aan den dooden heer E, wèl aan diens medewerking. Indien :'ij den opzet hadden gehad orn den heer E. te dooden, dan hadden zij wel eenvoudiger middelen kunnen toepassen. Zij hebben tevoren kisten gezien die zij hebben afgekeurd omdat die te klein wa ren, niet om "n lijk, doch om 'n levendp erin te verbergen. Gezocht is naar een flin ke on zindelijke pakhuisruimle. met licht on lucht. Plan om iemand te dooden, heb ben verdachten niet gehad. Als men nauwkeurig elke letter uit het dossier volgt met 1/10 van dc menschon kennis van de rechtbank, dan zal men er kennen, dat beide verdachten elkaar heb ben trachten wijs te maken dat de heer E. nog leefde. Het verwonderde hun, dat de heer E. zich plotseling niet meer verweer de, terwijl toch de heer E. iemand was van scerk postuur, die zich gemakkelijk zou hebben kunnen verweren, al heeft pl. den hoer E. nimmer gekend. Dit niet verweren is raadselachtig. Dte heer E. is zonder eenig teeken van verwonding, verzetloos gewor den. Beide verdachten hebben in de psychose verkeerd, dat de heer E. eenvoudig buiten bewustzijn was geraakt; in die psychose hebben zij verder gehandeld met het trans port naar het pakhuis, tot zij geen raad meer wisten. Tot een andere conclusie kan pleiter niet komen. Wat de doodsoorzaak van den E. aan gaat, het zwaartepunt ligt in de medische 1 verklaring, volgens welke het zeer wel mo gelijk is, dat het touw los om den huls is gelegd. De onhandigheid van do verdach ten om een prop in den mond van den heer E. to duwon, die to groot zou zijn geweest, is ook uit dat rapport te distilleeren. In dien de heer E. zou zijn gestikt door het touw, dan zouden er andere 9poren moe ten zijn gèvonden. Vermoedelijk hebben zij aether in zoo verdunde oplossing toege past, dat het geen sporen achterliet. Pleiter refereert zich ten aanzien van den tenlasto gelegden doodslag aan het oordeel van den officier, dat die doodslag niet is aangetoond, omdat de opzet heefi ontbrokon. Komende tot do subsidiaire vrijheidsbe- rooving, wijst pleiter er op, dat het zeer wel mogelijk is, dat do prop in den mond eerst later is aangebracht, toen de heer E. reeds buiten verweer was geraakt, doch vóór dc binding. Indien deze binding is ge schied toon de hoer E. al dood \yas, dan vervalt eveneens het element der vrijheids- berooving. Hot aangrijpen door de verdachten van den heer E. kan hoogstens als poging tot vrijheidsberooving worden aangemerkt. De kwestie van den prop in den mond is geen onderdeel van de vrijheidsberooving, want met een prop in den mond kan men zich nog wel verweren. Ten aanzien van de poging tot afdreiging in vereeniging is de dagvaarding zeer on duidelijk. Het schijnt in Den Haag usance te zijn m rechterlijken kring om bekentenissen, afgelegd voor de politie, zonder meer te accepteeren. Maar zoó eenvoudig is de wel niet. De wet laat toe, dat de verklaringen, afgelegd voor de politic, medewerken tot de constructie van het bewijs, maar wan neer daaromtrent geen bewijzen voor de rechtbank worden aangevoerd, dan ia het bewijs, onvoldoende. Ten aanzien van de portemonnaie hebben we alleen met ver klaringen van de verdachten te doen. De politie had aanvankelijk do portemonnaie niet gevonden: deze lag in het kastje, vol gens verklaring van dc verdachten zelf, en is toen voor den dag gehaald. Pleiter eindigt met do hoop uit te spro ken, dat de spreuk van do Utrechtscbe uni versiteii ook hier moge gelden: „Sol justi tiae, illustra nos „Zon der gerechtigheid, beschijn - ons". De president vraagt den verdachto K. nog of hij inderdaad den auto op eigen naam heeft gehuurd. Verdachte antwoordt bevestigend. Pres.: Welk adres hebt u opgegeven? Verdachte: Van Galenstraat, want daar had ik nog een sleutel van. Pres.: Maar u woonde al in de Prins Hendrikstraat!? Verdachte: Dat is mij zoo niet ingeval len. Pleidooi van mr. Bourlier. Thans is hot woord aan mr. E. J. S. Bourlier tot het houden van zijn ploidooi voor verdachte P. Pleiter begint met de verklaring, dat de Officier van Justitie een zéér zuiver, even wichtig en goed voorgedragen requisitoir heeft gehouden. Toch was de Officier van Justitie niet geheel onbevangen. Het plan, dat de beide jonge menschon hebben gehad was onbezonnen én gro toske, hetgeen spr. met enkele woorden na der aantoont. De lieer Eschauzier stond hekend als een brave man, bereid om te helpen waar hij kon. Verdachte K. heeft P. steeds vrijgelaten. Flij heeft gezegd: als jij niet mee wil doen dan behoef je niet. Maar de jongen had het beloofd, en voor iemand tot 20 jaar is de belofte nog heilig (gelach). Juist de mede- deeling: je behoeft niet mee te doen, prik kelde P. nog meer om wèl mee te doen, omdat hij eenmaal beloofd had rnee'te zul len doen. Aanvankelijk zou P. er slechts bij zitten om niets to doen. Hij zou alleen maar wachten of het slaapmiddel zijn wer king zou hebben. Pleiter is overtuigd, dat P niet geweten heeft wat er eigenlijk ge beuren ging. Wel wist hij, dat hij alleen de handen en beenen van het slachtoffer zou moeten vast houden al9 een doek om den mond van den heer E. zou worden ge daan. Toen het er op aankwam moest K. door tasten, alleen reeds uit prestige over P. Beiden wilden den heer E. geen kwaad doen, doch j wilden hem een doek om den mond L.nden en diens handen vast leggen. P. heeft volgens K. z'h hand gelegd op den mond van den heer E. om den prop er verder in te duwen, doch dit is zeer on waarschijnlijk, want P. had zijn handen rtoodig om den heer E. to binden. Trouwens P. zelf heeft verklaard, z'n hand niot aan den prop gehad te hebben en aan die ver klaring dient de rechtbank zich to houden. P. heeft ook gevraagd aan K.: Hij is toch niet dood? waarop K. antwoordde: Ben je gek, kerel, je zult 'ns kijken, straks in het pakhuis, hoe hij leeft. Ook toen P. vroeg: moet hij niot los gemaakt worden, ant woordde K.: neen, eerst naar het pakhuis. Eenmaal in het drarna betrokken is P. niet meer dan 'n acteur geweest. De theorie van den prop in den mond is misschien medisch, die van den strop orn den hals is wellicht juridisch de meest juiste. Een ding staat vast, n-1. dat het touw om den hals is geslagen toen de heer E. nog leefde. Dit staat ten opzichte van den prop heelemaal niet vast; die prop kan la ter zijn ingebracht. De heer E. is door angst bewusteloos ge worden en in dien toestand is hij gestor» ven. Niet alleen moord en doodslag, doch ook de vrijheidsberooving is uitgesloten, want toen de heer E. werd aangevat was hij on middellijk weerloos. Vrijheidsberooving is het ontnemen van de vrijheid aan iemand, die deze vrijheid heeft, doch de heer E. was zijn vrijheid reeds kwijt door den toestand van bewusteloosheid. De t.enlaste gelegde vrijheidsberooving moet dorhalve worden losgelaten. Ook van bedreiging is geon spra kc meer op het moment dat weerloosheid is ingetreden. Pleitèr's cliënt kan evenmin worden be schuldigd van heling, want hij had eenvou dig do portemonnaie even in bewaring ge kregen van K. Pleiter betwist niet"; dat zijn cliënt schuld heeft aan den dood van den heer E„ die hot slachtoffer van K. is gewordon evenzeer als P. het slachtoffer van K. is. De heer E. is dood, P. niet. K. heeft twee slachtoffers gemaakt, al heeft hij dat niot bedoeld. \Vat hier ten la9te had kunnen zijn ge legd, dat is: dood door schuld, maar plei ter kan het niét heipon, dat do ofiicier dit niet hééft ton laste gelè'gd. Intusschen, wat kan rnij de kwalificatie schelen, oindigt pleiter, die erkent dat P. schuld heeft, dóch die vertrouwt dat de rechtbank geen veroórdéeling tót vier jaren gevangenis zal uitspreken, maar een straf in overeenstemming mót omstandigheden cn jeugd van pleitèr's cliënt. Do rechtbank zal Zaterdag 20 Februari te. 10 uur v.m. uitspraak .dpen. BOTSING TUSSCHEN MOTOR EN AUTO. Zaandam, 7 Febr. To Zaandam is Zondagmiddag op het gevaarlijke kruis punt van de Czaar Peter- en de Czarina- straat, waar meermalen verkeersongeval len hebben plaats gehad, de motorrijder Huig uit Dordrecht in botéing gekomen met de vracht-auto van den heer D. Havik uit Westzaan. De autorijder sloeg over don kop waar door hij eon ernstige beenbreuk heeft op- geloopen en in het gemeentelijk ziekenhuis moest worden opge,nomen. Aan de beide voertuigen werd belangrijke schade toegebracht. ERNSTIG ONGELUK BIJ DELFT. Wielrijder gewond, Delft. 7 Febr. Op het kruispunt bij den weg naar Nootdorp, op den nieuwen ver keersweg tusschen Den Haag en Delft, i6 Zondagmorgen om circa elf uur een ern stig ongeluk gebeurd. Eori drietal vriend jes roden op dezen weg per fiets in de rich ting Den Haag. Op genoemd kruispunt wil den zij oversteken, van het eenc fietspad naar het andere Juist pusseerdo de auto van den heer C. v. O.- met een vaart van circa 80 K.M., waardoor een hunner werd gegrepen on ovor den weg geslingerd. De automobilist remde onmiddellijk vorleende mot één 'juist- passeerende ge neesheer, de eerste huip. Zwaar gewond werd het slachtoffer opgenomen cn naar het gasthuis to Delft overgebracht; OUDE VROUW VERMOORD? II e ni m e n, 8 Febr. Het Betuwsche dorp Hemmen werd Zondagmidag in zijn ru^t gestoord door hffr, bericht dat in. deze ge meente een moord op een oude vrouw was. gepleegd. In oen huis in de Molenstraat woonde al leen de ongeveer 70-jarige Mcj. T. van Bra- kol. Zondag merkten de buren op dat het huisje gesloten bleef en tegen den middag werd in verband hiermede do burgemees ter, dc heer A. it. do Hartog, gewaar schuwd, die zich mot den veldwachter naar de bewuste woning begaf. Het huisje werd geopend on in dc keuken vond men de oudo vrouw dood op den vloer liggen, Op den grond lag veel bloed en in verhand hiermede wordt aan moord gedacht. In het huis was verder niets overhoop ge haald, /.oodat men tot dusverre in het duis ter tast. Wanneer hier van een moord sprake is dan moet deze hebben plaats gehad Za terdagavond tusschen 8 en 11 uur toen de vrouw alleen thuis was. Hedenmórger om half 11 is het parket uit Arnhem gear riveerd om een onderzoek in te stollen. INBRAAK. Amsterdam, G Febr. Door middel van insluiping is toegang verschaft tot perceel Singel 139, waar ontvreemd zijn eenige gouden ringen met brilJaiUen, twee gouden steokspelden met briljanten en eenig klein gald (totale waarde 600.—). In verband hiermeo is een 23-jarig bewoner van de Jacob van Lennepkade gearresteerd. DE VRIJHEIDSBOND TREEDT UIT DEN RAAD VAN MAASSLUIS. Meentngsverschil over H- nancieele politiek. Maassluis, 6 Febr. De vertegenwoor diger van den Vrijheidsbond in den ge meenteraad van Maassluis heeft als lid van dien raad bedankt, terwijl alle op hem volgendo léden van de groslijst van den Vrijheidsbond verklaard hebben, niet voor een benoming tot raadslid in aanmerking te willen komon. zoodat do Vrijheidsbond uit den gemeenteraad treedt. Do heer Rich ter Uitonbogaardt, die, als lid van den raad bedankt hoeft, zal wordon opgevolgd door den christelijk historischen heer M. C. Schippers. Oorzaak van dit Uittreden is een geschil tusechen den burgemeester on den heer Uitenbogaardt over de financ'ieele politiek der gemoenté. Utr.straat 17 Gevestigd 1878 Telefoon 145 Dinsdag 9 Februari. 8.00—Ö.15 Mórgenconcert. 10.09—11.30 Gramofoonmuziek. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje ver zorgd door Pastoor L. H. Perquin O.P. 12.01—12.15 Politieberichten. 12.151.45 Lunchconcert door het Trio o.l.v. Piet Lustenhouvver. 1.452.00 Gramofoonmuziek. 2.003.00 Vrouwenuurtje. „Russische Kookrecepten" door Mevr. J. W. Lastotsj- kin-Pel6ky. „Stornlsein en veilig verkeer" door mevr. J. Ivaller Wigman. 3.00—3.30 Cursys in hoéden maken. 3.45—4.00 Cursus in knippen en naaien, voor gevorderden te géven door mevr. H. Cuppens—Geurs. Adres: Lakerstraat 28, Eindhoven. 4.00— 4.30 Verzorging van den zender. 4.30—4.55 Cursus voor den Middenstand ill).' „De moderne zakenman". 4.555.45 Het Kunsteiisemble o.l.v. Piet Lustcnhouwcr. 5.45—6.15 Gramofoonmuziek.' G.156.45 Het K.R.O. -Künstcnsernblo. 6.457.10 Cursus Engelsch (XVII}' door J. F. v. d. Sloot. 7.10—7.30 Dom Albertus van Róoy spreekt over: „Sacramentalia of Prullaria". 7.30—7.45 Politieberichten. 7.458.00 Verbondskwartiertje. S.OO9.00 Hoog bezoek van Prins Car naval aan de studio van den' K.R.O. 9.00 Nieuwsberichten van het Persbureau Vaz Dias. 9.15—12.00 Cabaret-programma. £1 i 1 v e r s u m 8.01—10.00 Gramofoon muziek. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.1510.30 Gramofoonmuziek. 10.3011.00 Voordrachten door Mevr. E de Vries—Kellersróann. 11.0012.00 Orgelconcert door Piet van Egmond Jr., solist: Bram Mendes, viool. 12.01—12.15 Gramofoonmuziek. 12.132.Ó0 Kova.cs Lajos en zijn orkest. 2.002.30 Rustpoos voor do N.S.F. voor het verzorgen van den zender. 2.30—3 00 Gramofoonmuziek. 3.00—4.00 Knipcursus voor beginners door Mevr. Ida do Leeuw van Rees. 4.00i.30 Piano-recital door^Egbcrt Veen. 5.305 30 Kinderuur door Antoinette van Dijk. 5.3',)—7.30 If et Kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt. Solist: Willy Vos Mendes, zang 7.308.00 Eiigolsch voor gevorderden door Fred Fry. 8.01—8.15 Gramofoonmuziek. 3.159.15 Aansluiting met den Dierentuin Den. Haag. Concert door Lilli Gyefies en haar twintig Zigeunerinnen. 9.159.35 Optreden van Nöno. 9.3510.00 Het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Tréep. „De l'remersberg", Koennemann. 10.00—10.15 Nieuwsberichten van Vaz Dias 10.13—11.30 Ornroep-Orkest. 11.30—12.00 Granfofóonmirzrek. VAN ONZE VEEMARKTEN. Meermalen wordt ons den laatste» tijd de vraag gedaan: „Wat dunkt U, zullen onze veeprijzen nog omhoog gaan?" Even zoo vele raaien komen we voor een moeilijk probleem te staan, en eenigszins wijfelcnd geven we ten antwoord: „Wij hebben alle hoop daarop niet verloren, al lijkt het mo menteel er ook op, dat we nog weer eteeds lagere prijzen krijgen." „Wat helpt ons nu de contingehteering", liooren we nu klagen; „het is te iaat, wc zijn reeds het slachtoffer geworden", zoo zegt men We moeten hier echter bij opmerken, dat het ook nog onmogelijk te zeggen is wat de contirtgentcering ons brengen zal. Er is immers nog steeds aanvoer geweest van buitenlandsch v-ieesch. Dit zal nu deze week pas merkbaar worden. De grootste „strop" zal echter ons inziens blijven door het groote kwantum varkens, waarvan we vooreerst schijnbaar maarniet verlost kunnen worden. Onze hoop op uit voer naar Frankrijk w.'-dt nog steeds niet vervuld. De export van schapen naar dit land brengt in den prijs daarvan wel eenige verbetering, hierdoor komt voor onze scha penfokkers een tikje beter uitzicht. Nu het Decn9chc vleesch weg blijft, zal zeker het bevroren vleesch gedeeltelijk wel weer de plaats daarvan gaan innemen. Het Crisis in* en uitvoerbureau heeft al het in entrepot opgeslagen en het vóór 28 Januari verladen bevroren vleesch naar ons land vrij gegeven, dit zal een 6terke verhoóging van onzen vleeschprijs tegengaan. Evenwel, het bevroren vleesch is niet meer gewild. De gebruiksveehandel wil niet vlotten, de aanvoeren worden iet3 ruimer, vandaar dat de omzet ook wel grooter wordt, -maar dc animo is er uit. De winst blijft achter. Te Leeuwarden én ook te Zwolle was 'de aan voer ruimer, met op beidé markten een nau welijks prijshoudend verloop. Te Leeuwar den kocht België nog énkele kalfkoeien. Utrecht had ook een behoorlijke aanvoer. Ook daar een terugloop-ende markt. Wèl werd het vee nog wel ongeveer geplaatst, maar de prijs was zeker weer lager dan de vorigo week. Goede melk- en kalfkoeien golden van 200—250. De elaclitveemarkten toonden ook iets meer omzet, maar hadden nog geen hoó- gere prijzen. De aanvoer is tot nu toe ruim voldoende voor de vraag. Wij verwachten ook deze week nog niet zoozeer hoogero prijzen, alhoewel do markt wel een vaster verlóóp zal hebben. De vette kalverónmarkt heeft een ruime aanvoer, met over 't geheel een zakkende tendenz. De export neemt nog wel een ta melijk groot kwantum in beslag, maar dit kon do verlaging toch niet tegenhouden. De vette varkensmarkt heeft nog steeds een te groote aanvoer; men weet er niet gofd weg mede; vandaar dat de prijs nog weer 'ie'* Terug liep. H. 1297 5502 2705 1463 16331 14 1027 !6vl 19/6 2646 3155 3915 424! 4902 5420 5979 6561 6883 7662 8179 8709 923! 9709 10373 11464 11871 32453 326J5 33667 14430 15065 15355 16023 16786 17671 170J6 18783 19249 20060 20711 458e STAATSLOTERIJ (Niet Officieel) Trekking van Maandag 8 Februari 193» Se KLASSE, 13e LIJST. HOOGE PRIJZEN: S440 14109 1000. 12705 15352 17905 18717 400.— 8819 200— 2038 4455 5404 6469 7659 S920 10S96 17080 17965 18087 19117 100. PRIJZEN VAN 70.—. 170 361 437 540 682 809 1151 1162 1173 1401 1413 1582 1617 1660 1749 1868' 1878 1902 2211 2310 2367 2373 2387 2474 2685 2760 2983 3001 3097 3095 3173 3372 3655 36S6 3768 3945 4006 4016 4060 4112 4129 4270 4461' 4475 4661 482S 4S57 5003 5085 5224 5279 5387 5406 5446 5603 5692 5812 5S34 5S54 5998 6069 6125 6233 6271 6292 6632 6634 6704 6770 6782 6769 6921 .040 7075 7299 734 1 7578 7704 7 885 7972 7973 6009 6043 8183 8284 8328 S478 6659 S674 8719 8910 8913 8969 S993 9017 9243 9307 9543 9550 9566 9603 9984 9996 10068 10103 10225 10324 10399 10416 10730 10890 11069 11305 11537 1156!» 11587 11636 11706 11713 11900 11906 P072 12152 12330 12380 40 227 231) 483 892 12639 1377C 14582 15095 15673 16179 16789 17689 17920 18864 19275 20096 20857 55 12670 13951 14601 15114 15711 16221 16840 17708 18016 18963 19528 20144 12700 13208 14043 14146 14611 14745 15120 15126 15852 15937 16284 16378 16344 16999 17722 17776 18022 18089 18933 19139 19663 19674 20250 20434 NIETEN, 78 110 13221 13254 14251 14289 14789 14819 15163 15295 15973 15989 16499 16501 17159 17307 17801 17812 18228 1S648 191 S3 1920S 19705 19775 20452 20662 11035 1932 2532 3108 4187 4899 5416 5970 6508 6794 7633 8049 S7Ü1 9028 9651 .10347 11310 11774j 12429 13317 14398 15348 1602 J 16591 17638 17912 18663 10218 1985S 20663 113 119 167 252 556 903 1169 1268 1542 1545 313 578 927 1301 1558 1794 1843 1896 2027 2073 2075 2269 2278 2279 2477 2485 2519 2668 2678 26900 2885 2940 2990 3094 3099 3105 3309 3363 3382 3476 349] 3518 3813 3667 3S9l 4066 4076 4091 4325 4393 4474 4554 4592 4596 4841 4851 4882 '40 A5 5057 5128 5290 5305 5309 5504 5525 5529 5771 5788 5792 5844 5869 5S76 Ó054 6132 6150 6218 6226 6308 6433 6446 6453 6817 6528 6861 690» 6909 6957 7124 7133 7161 7321 7329 7404 7539 7560 7582 7S81 7932 8003 8120 3126 8356 8524 8569 3628 9047 9136 9145 9266 9332 9343 9547 9549 9556 9725 9733 9764 9938 9941 10055 10192 10222 10234 10427 1 0437 1 0480 10615 10648 10679 11)883 10893 10903 11062 11131 11160 11322 11310 11347 11654 11656 11672 11816 11847 11856 12047 12060 12107 12359 12371 12440 12571 12620 12626 12723 12795 12811 12964 12975 13104 13335 13365 13390 13594 1359S 13640 13722 13739 13751 13968 13999 14007 14171 14193 14223 14432 14443 14465 14556 14604 14638 14753 14763 14771 14947 14970 14976 15077 15116 15125 15259 15271 15277 15496 15537 15580 15701 I579G 15793 15898 15903 15944 16111 16159 16171 16470 16515 16587 16761 16763 16796 16974 16993 17038 17294 17302 17336 18237 17529 17568 17604 17749 177S6 17794 17S95 17944 17958 18003 18065 18104 18287 18260 18279 18309 18404 18410 18476 18S24 18856 18862 18984 18997 19072 19294 19307 19320 I«J534 19554 19618 19694 19770 19804 20069 20076 20131 20287 20289 20304 2042 20419 20429 20607 20630 20645 20734 20834 20S36 Vcrbctc/inzcn 5e 322 665 941 1335 1564 1919 2127 2269 3007 3122 3384 3590 3962 4095 448J 4597 4897 5137 1 5317 5563 5798 5899 6151 6320 6525 6864 7014 7171 7417 7610 8025 8358 8681 9163 0362 9575 9766 10087 10240 10492 10692 10958 11185 11382 11702 11889 12138 12469 12648 12827 13112 13408 13649 13769 14013 14241 14475 14641 14807 14986 15143 15318 15623 15796 15947 16214 16609 16832 17135 17395 370 713 983 13S9 1573 1924 2133 2302 2531 2703 3011 3200 3425 3639 3965 41 (.3 4525 4631 4909 51SS 5385 780 1051 1515 1625 1927 2158 2341 2355 2774 3072 3204 3463 3663 3967 4232 4535' 4711 4919 52ÏÖ 5409 5564 5608 5800 5811 5983 6025 6163 6164 6325 6361 6531 6338 6872 6876 707S 7085 7185 7251 7423 7458 7661 7796 8059 8078 $390 S426 8682 8902 9215 9230 9413 9532 9589 9657 9795 9810 10094 10148 10241 10345 1O504 10537 10727 10728 11037 11052 11241 11266 11411 -11439 11714 11768 11918 11956 12140 12259 12508 12526 12649 12653 12830 12S39 13116 13165 13444 13532 13674 13685 13779 13847 14046 14077 14245 14381 14477 14488 14654 14663 14813 14846 15028 15033 15157 15184 15367 15445 15657 15662 15S01 15803 15965 16033 16223 16323 16631 16665 16S88 16S94 17182 17191 1740-0 17461 414 793 10S6 1527 1755 1931 2177 2395 2605 2786 3074 3263 3466 3672 3992 4293 4540 4733 4923 5237 5418 5627 5817 6038 6181 6391 661S 6SS6 7093 7255 7507 7824 8102 8451 8917 9238 9544 970Ö 9846 10168 10360 10541 10787 11057 11267 11520 11785 11993 12307 12554 12673 12904 1316S 13578 13689 13886 1-4161 14403 14510 14665 14907 15063 15209 15474 15680 15810 16063 16404 16676 16942 17207 17463 17628 17652 17676 17685 17804 17808 17833 17834 17960 17982 17983 17995 1S122 13125 18157 18202 18317 18494 18870 19086 19343 19622 19823 20189 20315 20485 20650 20870 klasse 18327 18335 18341 18504 18505 18632 18873 18884 18SS5 19123 19126 19279 19369 19425 19460 19632 19637 19654 19906 19930 19933 20195 20247. 20267 20372 20375 20378 20577 20596 20598 20657 20686 20687 20936 20951 20976 12o lijst: 13027 m.z. 449 833 1063 1530 1760 1947 2186 2461 3649 2840 3082 3293 3467 3685 4007 4309 4553 4821 4939 5277 5433 5663- 5S2.5 6047 6199 6393 6626 6896 7102 7294 7518 7864 8106 8463 9625 0255 9546 9706 9925 10189 10396 10597 10805 11060, 11311' 11540 11793 12005 12350 12567 12684 12746 13190 135S9 13694 13941 14166 14411 14543 14751 14914 15069 15214 i 15478 15686 15849 16073 16462 16698 16965 17233 17501 17730 17857 17996 18231 18355 18708 18901 19289 194S3 19682 20007 2C276 20396 20600 20703 1303? OMREKENINGSKOERSEN. On. Noi. Niet'Om. 12 uur. 6 Febr 8 Febr. 12 uur. Londen 8.5$ 8.57 Berujn58.05 58.05 Parijs9.78 9.78 Brussc 34 65 34 65 Zur.cb 48 46 48.46 Wcenen Kopenhagen 47.50 47.50 Osio 47.— 47.— Stockholm '.i 4S.50 48.50 New York 2.48 30 2.48.17 Medegedeeld door de Rott. Bankvereeniging,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2