AH EDSFOOKTS CH DAGBLAD Dinsdag 9 Februari 1932 .DE EEMLANDER" 30e Jaargang No. ISO TWEEDE BLAD DE INPOLDERING DER ZUIDERZEE Vorm van crisisbestrijding EEN LEVEN OM EEN LEVEN UITVOERREGELING VOOR BEPAALDE GOEDEREN HET M00RDGEVAL TE HEMMEN UIT DE STAATSCOURANT INBRAAK TE GROOTEBROEK V erkoopmgeo VER. VAN LEERAREN IN DE HANDELSWETENSCHAPPEN Voortzetting bepleit door de Zuiderzeevereenigina Het dagelijksch bestuur van de Zuiderzee- x oreeniging, bestaande uit de heeren rar. G. Vissering, mr. II. Smeenge, mr. C. J. Pekel haring. rar. C. W. Ritter en dr. II. X ter Veen, lieeft zich ract een adres gewend tot de Tweede Kamer, waarin wordt verzocht te willen bevorderen, dat het werk der in poldering van de Zuiderzee met onvermin derde kracht %vordt voortgezet De adressanten zijn van meening, dat de gronden waarop do conclusies berusten, welke de regeering ertoe gebracht hebben' tot opschorting der werkzaamheden over te gaan, voor ernstige bestrijding vatbaar zijn. In de eerste plaats wordt het niot noodig geoordeeld de werkzaamheden der inpolde ring op te schorten in verband met het als nog noodig geoordeelde onderzoek van den bodem. Op de mecning van den minister, dat geen'spoed betracht behoeft te worden, daar de landbouwcrisis de vraag naar grond heeft verminderd, wordt erop gewezen dat deze conclusie ten volle zou gelden, indien de eerste gronden van den N.O.-polder bij het begin van het werk reeds onmiddellijk ter beschikking zouden komen. Docb dat zal eerst na 1945 het geval zijn. Er zijn goe de redenen om aan tone men, dat dan de landbouwcrisis zal zijn uitgeziekt en daar mede zal haar het inzicht 'van adressanten opnieuw een sterke behoefte aan nieuwen cultuurgrond gepaard gaan. Aanvaardt men de mogelijkheid van her stel. dan is het niet gewaagd aan te nemen, dat dit over 15 jaar zal zijn ingetreden. Adressanten zetten in hun adres vervol gens uitvoerig uiteen, op welke gronden zij van meening zijn, dat dan gebrek aan cul tuurgrond het geval zal zijn Verschillende andere overwegingen, voort spruitend uit de huidige crisis, leiden even zeer tot de conclusie, dat het gewcnscht is, de inpoldering onverzwakt voort te zetten Zulk werk moet hij voorkeur worden on dernomen in perioden van lage prijzen en dalende arbeidslooncn. aangezien na elke inzinking een tendenz tot stijging ontstaat, ook al heeft ten slotte stabilisatie op een lager peil plaats dan weleer. Het is aan te nemen, dat het werk van den N.O.-polder 25 pet. goedkooper zal kunnen worden uitge- .voerd dan dat der Wieringermeer. Adressanten wijzen er nog op, dat bijna alle uitgaven in loon en aanmaak den Ne- derland>chen ondernemingen ten goede komt en dat men met do indijking van den N.Ó -polder gemiddeld aan 5000 personen productieven arbeid kan verschaffen. Het is een vorm van crisisbestrijding, die de economische en de moreele krachten van ons volk zal versterken en mobiel houden .voo»* volgende gunstiger economische periode. Na een uiteenzetting van de financieels resultaten komen adressanten tot de con clusie, dat het offer, dat gebracht wordt niet opweegt tegen het belang onzer boe renbevolking en van ons zelfstandig volks bestaan, dat de voortzetting der inpolde ring juist dringend gewenscht doet zijn. Tenslotte verklaarden adressanten in ver band met de overweging der regeering, dat .de,toestand van 's lands financien tot Trap het koren niet plat om een klap roos te plukken. Naar het Engelseh van Morico Gerard door -Emma A. H. Je bent een ongeluksprofeet. Holden, bracht sir Evelyn in liet midden. Ik voorspel de waarheid, ofschoon u liet misschien niet meer beleven zult. En met een tikje aan zijn smal gerendon hóed liep de Puritein verder, mot gebogen hoofd, .en zich mot de ellebogen een door tocht banend door de feestelijk uitgedoste menigte, die hom uitjouwde, als hij hen passeerde. Nauwelijks had dit voorval zich afge speeld, of ten hoera werd aangeheven, steeds overgenomen door meerdere stem men, tot hot aanzwol tot een oorvordoovend gejuich: zij, die op de hoogste punten ston den, hadden zeilen van naderende booten ontdekt. Met don wind gunstig achter zich kwam het koninklijk convooi afgezeild op Dover. Er verliep con uur. toen nog één; toch xvas de belangstelling zoo zeer gespannen, dat het slechts enkele minuten leek. Do schepen waren van bakboord naar stuur boord met vlaggen en vlaggedoek versierd. Saluutschoten donderden van het strand naar de vloot, en omgekeerd. groote zuinigheid maant, dat het verwach te geldelijk tekort ran den N.O.-polder 'op den duur moet worden aangezuiverd uit de gewone middelen. Wanneer de huidige toe- Mand van 's lands financiën dit niet aan stonds volledig toelaat (besparing op werk loosheidsverzekoriug komt in elk geval be schikbaar) zal deze last wat langer rusten óp de schouders van het nageslacht, dat zooals de geschiedenis van alle droogmake rijen leert, de rijke vruchten zal plukken van de ondernemingskracht van 't voorge slacht. Aldus besluiten adressanten zou het probleem der financiering grootcndeels ge plaatst worden buiten de financieMe zor gen, die de huidige crisis veroorzaakt en zou het laatste bezwaar om de indijking van den N.O.-polder onmiddellijk aan te vatten, goeddeels vervallen. Certificaten van oorsprong voor den uitvoer naar Frankrijk Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de wet van 24 December 1931 Stbl. 553 houdende toekenning van de bevoegd heid tot het tijdelijk treffen van maatrege len tot regeling van den uitvoer van bo paalde goederen. Zooals reeds bij de indiening van het ontwerp van wet door den minister werd voorzien, werd met dc Fransche regecring een overeenkomst gesloten, welke doet ver wachten dat de moeilijkheden, welke ten gevolge der contingcntceringsmaatrcgelen voor den regclmatigen Nederlandschen ex porthandel zouden kunnen intreden, zoo veel mogelijk kunnen worden vermeden. De Franscho rcgcering heeft zich n.l. bc reid verklaard tot de door haar gedurende een bepaald tijdvak toegestane hoeveelheid van bepaalde producten van landbouw en veeteelt, slechts die goederen uit Nederland ten invoer toe te laten, welke bij de aan bieding ter invoer in Frankrijk vergezeld zijn van een certificaat van oorsprong, dat door een door den minister daartoe aange wezen persoon is afgegeven en door dezen is onderteekend. De overeenkomst beoogt de normale han delsbetrekkingen te handhaven. Reeds voor de toestandkoming dezer wet werd tot dit dool overleg gepleegd, zoowel met de een trale landbouworganisaties, als met de bij zondere producenten en handelarenvorceni gingen en nadat dc ingestelde commissie van Advies was gehoord, konden bij K.B. van 4 Januari 1932 regelen worden vastge steJd betreffende den uitvoer naar Frank rijk van zuivel- en melkproducten, vlcesch- on vleeschware», eieren en pluimvee en snijbloemen. Teneinde het bezwaar te ondervangen dat het ecu exporteur in weerwil van deze regeling, toch nog enkele maal zou geluk ken, om aan een importeur in Frankrijk te leveren zonder dat de zending voorzien is van een certificaat van oorsprong, werd nader bij K.B. van 11 Januari 1932 be paald, dat, indien door of vanwege den minister voor den uitvoer van goederen met bestemming naar Frankrijk ccrtifica ten van oorsprong worden afgegeven, de uitvoer van deze goederen, tenzij gedekt door zoodanige certificaten, verboden is. Dit verbod mist naar het oordeel van den minister noodzakelijke wettelijke sanctie. De voorgestelde wetswijziging beoogt bier- in te voorzien. Voorts verleent het ontwerp aan de Kroon de bevoegdheid om aan belanghebbenden hij het verlcenen der certificaten bepaalde bedragen in rekening te brengen, die niet alleen dienen ter bestrijding der kosten maar ook producenten ten goede kunnen komen. Een boot werd uitgezet met officieren in schitterende unfiormen. Ze kwam naar de landingsplaats; in het midden zat een jonge man, nauwelijks dertig, gekleed in violetten mantel, vastgehaakt met de een of andere medaille, en met een ster op de borst, die schitterende in de stralen van de zon. Hij ■onderscheidde zich door waardigheid en ko ninklijke houding, toen hij aan'de landings plaats uitstapte, bijgestaan door een admi raal van de vloot. Zijn gelaat was donker en gebruind; zijn neusgaten stónden wijd uit, zijn oogen lagen cenigszins diep. Of schoon hij pas dertig was, had bij het uiter lijk van iemand, die veel doorgemaakt, veel gedragen heeft en naar menigeen hoopte ook veel geleerd l'.au. Karei had zijn geboorteland bereikt en was er aan wal gestapt met zekerheid in blik en houding, en toch niet geheel vrij van cenigc bevreesdheid toen hij naar voren trad. Even achter hem kwam zijn broer cn Jan. volgden, do officieren, die hem van het schip vergezeld hadden. Toen ging er andermaal een gejuich op. bijna niet minder sterk en bedoeld voor iemand, die van de landzijde kwam. Die strijdhaftige gedaante zat op een kolossaal paard, met hot gelaat, dat nooit een geheim verraden had; dc man, die bewondering had afgedwongen van het geheele land door zijn onbezweken moed en volstrekte trouw, door zijn wijsheid en gematigdheid, dc man, die de grootste onderdaanvan den staat was geworden, met andere woorden generaal Monk, reed zijn heer tegemoet. De menschen vroegen zich met verwonde ring af wat hij zou doen; hoe degene, die den kening geroepen had, zijn koning he groeten zou. Een ieder begreep, dat zonder hom de terugkeer van den koning nog niet Dc politie doet een arrestatie Hemmen, 8 Februari. Omtrent het vin den van het lijk van een oude vrouw in deze gemeente, waarbij aan een moord wordt-•■■gedacht, kan nader worden gemeld, dat de politie hedenmorgen in verband met dit geheimzinnige geval heeft gearresteerd de 32 jarige gehuwde vischventer II uit Opheusden. De man is in het gemeentehuis van Ilemmen opgeslatcn. Het parket heeft met dr. Hulst te Opheusden in het huis van den verdachte een huiszoeking verricht. Dit onderzoek en het verhoor van verdachte door den rechtercommissaris Hennema heb ben aanleiding gegeven tot de arrestatie van H. Verdachte is hedennacht in het arrestan tenlokaal der naburige gemeente Heteren ondergebracht en zal morgen naar het Huis van Bewaring te Arnhem worden overge bracht. Het onderzoek wordt ook in andore richting voortgezet. Hedenmiddag heeft dokter Hesselink opnieuw ter plaatse een dactyloscopiscb onderzoek ingesteld. Bij K.B. is benoemd tot ingenieur bij den Octrooiraad de heer A. J. M. Lcdeboer, thans reeds tijdelijk als zoodanig werk zaam; bij K.B. is toegekend de bronzen eereme- daillc der Oranje Nassauorde aan J. J. Kram, werkman bij het Koloniaal Etablis sement Ie Arasterdam; bij beschikking van den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is te reke nen van 1 September 1931 benoemd tot as sistente voor pharmaceutische onderzoe kingen aan het Rijksinstituut voor phar- macotherapeutisch onderzoek mcj. dr. W. J. van Eerde te 's Gravcnhage. MARINEMUTATIES. Bij beschikking van den minister van De fensie is de luitenant der Mariniers J. S. Rops den 15 Februari 1932 overgeplaatst naar de Marinekazerne te Willemsoord cn is de luitenant ter zee der le klasse W. F. van Langeveld den 15 Februari 1932 ge plaatst aan boord van H.M. Wachtschip te Willemsoord. POGING TOT STRAATROOF. De G9-jarige mevr. S. uit dc Emmalaan te Hillegersberg is Zaterdagavond in die laan door een man aangevallen, die haar haar handtaschje wilde ontfutselen. Het lukte hem evenwel niet. Bij de worsteling, die ontstond, is dc bejaarde vrouw geval len. Zij verwondde zich in het gelaat cn brak de linkerpols. Dc aanrander is er daarna van door gegaan, zonder het las'ch- je. Zondag is in verband hiermee aangehou-j den K. G. uit Hillegersberg. G. ontkent: echter. LANDGOED NABIJ NAARDEN OPEN GESTELD. ,JDe Beek". Bij beschikking van de ministers van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van Financiën, is het landgoed „De Beek", gelegen onder de gemeente Naarden en toe- behoorende aan den heer P. van Leeuwen Boomkamp te Amsterdam, aangemerkt als een landgoed, als bedoeld in art. 1 der Natuurschoon wet. liet landgoed „De Beek", dat pl.m. 20 zou hebben plaats gehad, zoo die over het geheel al tot stand gekomen zou zijn. Hoe zou Monk den koning ontvangen? Hoe zou de koning den generaal ontvan gen? Dit waren vragen, die straalden uit den blik van al degenen, die daar bijeer. waren, toen de tweo elkaar naderden. Achter Monk reden alle groote mannen van het rijk, met historische titels cn histo risc'ne namen, hertogen, graven cn loden van het parlement, mannen, die ter zijde hadden gestaan gedurende de jaren van Cromwell's macht cn die nu te voorschijn getreden waren, om te begroeten den ecni- gen persoon, aan wicn zij meenden trouw schuldig te zijn. Op geen van die, groot als ze waren, beteekenisvol als de gelegenheid was, bleef de aandacht van de menigte ook maar voor een oogenblik gevestigd. Monk alleen nam aller aandacht ill be slag; Monk en zijn koning. Lucille wendde zich om en keek naar Darcy; zij herinnerde zich weer het oogen blik, dat liaar hand had gerust op den arm van den generaal en zij' iets gevoeld had van zijn grootheid, die nu door allen, zonder onderscheid, erkend werd. -— Gij zijt. trotscli op hom, fluisterde zij. Ja, antwoordde hij, zeer trotsch. Toen hij sprak, werd zijn aandacht ineens afgeleid. Lucille voelde het. cn haar blik volgde de richting van den zijne achter Monk, in den vroolijken optocht, reden de hertogen van Buckingham en Manchester naast elkaar, ieder naar de laatste mode ge kleed, terwijl Buckingham, als altijd, de knapste van het gezelschap was. De oogen van den hertog waren gericht op Robc-rt Darcv. Hij verwaardigde zich niet tot eor.ig teeken van herkenning, maar uit H.A. groot is, is bekend om z'n fraaie wa terpartij, bestaande uit diep uitgegraven vijvers, die door boog gelegen, met oud loofhout b'eboschte randen worden inge sloten. Verder bestaat het voor het groot ste gedeelte uit opgaand loofhoutbosch, dat door verschillende wandelwegen wordt doorsneden. Met uitzondering van de onmiddellijke omgeving van het woonhuis, is het ge heele landgoed opengesteld voor het pu bliek, mits dit voorzien is van kaarten, welke gedurende één jaar geldig zijn en gratis worden afgegeven door of vanwege den eigenaar. In een goudsmidswinkel Grootebrock, 8 Febr. In den afge- loopen nacbt heeft alhier een brutale in braak plaats gehad. Inbrekers hebben hun slag geslagen en in den goudsmidswinkel \an den heer H. Ilinke. wonende aan de Bergstraat. Dc inbrekers hebben zich aan dc achterzijde door het forcceren van do rolluiken toegang tot het perceel verschaft. In do woning hebben zij cenigc deuren in den gang geforceerd en langs dezen weg zijn zij in den winkel gekomen. Hier heb ben zij uit de vitrine een groot aantal gou den en zilveren voorwerpen meegenomen, o. a. 30 gouden horloges, ruim 200 gouden ringen, 4 gouden dames-armbanden, 10 gou den colliers, een aantal broches, juweelen knoopen, juweelen hangers en een aantal doublé heerenkettingen. Dc daders moeten zeer voorzichtig te wer kzijn gegaan, want de eigenaar van de zaak en zijn familie warén in de dc woning aanwezig en sliepen door het geheele huis verspreid. Geen van allen heeft, echter iets gehoord. De politic heeft hedenmorgen een onderzoek ingesteld, doch tot dusverre heeft men van dc daders geen spoor kunnen ont dekken. NAT. CRISIS COMITÉ. In de afgeloopcn week is door het natio naal crisis-comité ontvangen 25750,46, in totaal is thans ontvangen 465.GS1,51. DE KOLENCONTINGENTEERING IN FRANKRIJK. Nederlandsche invoer als Engelsche tc boek gesteld? De N.R.Ct meldt: Het weekblad Informa tion Sociale heeft van bet Journal dos char bonnages omtrent de door ons vermelde „geheimen der contingentecring" vernomen, dat de statistieken van de Fransche doua ne-administratie aangaande de koleninvoj ren vervalscht zijn. Dc invoeren uit België, Polen en Nederland zouden niet als zoo danig aangemerkt worden, maar als Engel sche invoer onder voorwendsel, dat ze te gen overlegging van een Engelsch consent zijn uitgeklaard. De Fransche douane-sta- tistiik klopt dientengevolge niet met de Engelsche. Deze verwisseling zou.op ver zoek en ten voordeele van Engelsche ko- lenimporteurs geschieden. MERKWAARDIGE TIJDEN! M e p p e 1, 6 Februari. Dat spek tegen woordig al heel weinig waard is, mag be kend heeten. Zoo weinig vertrouwen heb ben sommige Drentsche veehouders in de toekomst, dat zij dc jonggeboren biggen bier en daar niet meer opfokken, doch er zich door verdrinken van ontdoen. Jongens, die zich in gewone lijden met het opfokken van een konijn onledig hielden, zijn nu niet zelden in de gelegenheid, hun talenten te wijden aan een biggetje, dat op de markt onverhandelbaar bleek. Te Haveltc werd bij een groenteman door een Landbouwer een big voor een roodekool geruild. (Maandagmorgen). der. blik van haat, dien hij Darcy toewierp, bleok duidelijk, dat hij niets vergeten en vergeven had. Lucille huiverde zelfs in den warmen zonneschijn, want een voorgevoel bekroop haar van leed, dat niet haarzelve, maar den man aan haar zijde bedreigde, die tegenover haar toch verschilde van alle anderen, al besefte zij nu ook niet, waarin dit onder scheid bestond. Buckingham keek den anderen kant uit en daarmee was dc kracht van zijn blik verbroken. Een oorverdoovend gejuich weergalmde door de lucht. Monk steeg af en trad nader tot Karei, boog op één knie en, terwijl hij dc hand van zijn koninklijken heer hoffelijk omhoog hield, kustte hij die als clc ouder- danigsto dienaar. Karei was ten zeerste getroffen wat hij verwachtte, wist niemand, maar hef, eerbe toon had zijn voor indrukken vatbaar ge moed innig ontroerd. Monk had zijn koning veroverd, zooals hij te voren al heel Engeland had veroverd. Terwijl Lucille dit gadesloeg, voerde haar verbeelding haar terug naar een geil oei ver schillend tooneelzij zag dienzelfden jon gen man, die nu de hulde ontving van zijn onderdanen, als vluchteling een beroep doen op haar die toen nog maar een kind was om hem te helpen in zijn pogen om zijn vijanden te ontvluchten, ue ruïne van de kapel op de Abbey rees voor haar op; de verborgen deur, die naar het geheime ver trek leidde, de tocht van haar vader, zoo laat op den avond; de verkenning van het huis door den Puritcinschen troep; al die geheimzinnige gebeurtenissen, die een on- uitwischbaren indruk hadden gemaakt op haar nog zoo geheel onrijpe ervaring. AMERSFOORT. Woensdag 10 Februari, concertzaal De Valk, v.m. 10 uur, verko'o- ping van nieuwe meubelen en aanverwante artikelen. Woensdag 17 Februari n.m. 8 uur, 't. Boompje, lie 1 1 ig c n b e r g c rw egverkoop van: gen buis aan den Soesterweg 19. een winkel- tevens woonhuis aan den Soesterweg 21 drie winkelhuizen, tevens woonhuizen, aan den Soesterweg 25. 27 cn 29; een winkel- tevens woonhuis aan den Soesterweg 143a: twee hulzen aan do Berg en Dalsche- straat 3 en 5; een woonhuis aan de Schimmelpcnninck- kade 34; een huis. aan de Coninckstraat 20a; twee woningen aan de Groote Haag 48 en 50; twee woonhuizen aan den Soesterweg 34 en .36; tien perccelen grond aan den Liendert- öcheweg. Dinsdag 23 Februari. Concordia Lange- straat, n.m. 7 uur, verkoop van een hoeren huis aan do Oldenbarnevcltlaan 30, een winkelhuis aan do Langestraat 117 en een woning aan den Arnhemscheweg 288 Woensdag 21 Februari, Concordia, v.m. 11 uur. verkoop van dc buitenplaats „Do opslag Dennen", aan dc Dc Gencstetloan 9. Woensdag 24 Februari. Vorkooplokaal Muurh.uizcn 47, v.m. 9uur. verkoop van een inboedel. Vrijdag 26 Februari, ,.'t Boompje", v.m. 11 uur. veiling van do landbouwerswoning „Bouwlust" aan den Hoógeweg 230. Vrijdag 26 Februari terrein Wagenwerk plaats, v.m. 10 uur, verkoop vin epoorhout. SOEST. Donderdag 11 Februari, Huize Binkhorst, Engwe.g 2, v.m. 10 uur, verkoop van oen inboedel Amsterdam, G Fsbr. Dc verocniging van Leeraren in de Handelswetenschappen heeft heden haar zilveren feest gevierd met oen recjptie, die gehouden werd in eon der zal.cn' van "de veroéniging voor don Ef fectenhandel. Het bestuur mocht tal van gélukwenschen in ontvangst nomen. Door den heer J. Peper, directeur van de H.B.S. met 5-jarigen cursus te Amersfoort werd een feostrede gehouden. In de uitvoerige rede werd door den heer Peper een overzicht gegeven van de opleiding voor den handel gedurende bijna een eeuw. Aan de oplei ding voor den handel heeft ook de than6 jubileerende vereeniging een aandeel ge had. Haar naam heeft een goede klank ge kregen. De examens, die door do vereeni ging werden afgenomen, staan op peil, da diploma's die zij aan geslaagden uitreikt, wordt gewaardeerd in het bedrijfsleven. Spr. is van oordeel, dat het werk dar ver« eeniging van invloed is geweest op het ge> bied der comptabele vakken cn der han delscorrespondentie. Hij brengt warme hul de aan de oprichters der vereeniging van wie slechts een, n.l. de heer EI. Rödjr aan wezig is, en aan allen, die gedurende dezo 25 jaar hebben gewerkt in het belang der vereeniging, waardoor zij ook gearbeid hebben in bet belang van duizenden men schen. werkzaam in handel en administra tie; in het bijzonder huldigt hij de heeren EI. G. Regenboog en H. D. Bakker, die vele jaren een bestuursfunctie hebben bekleed, den heer H. Broeders, 12 jaar lang secre taris en thans administrateur der vereeni ging en vooral ook den heer P. Barends, die van 1919—1930 als voorzitter optrad* alsmede het tegenwoordige bestuur met zijn actieven voorzitter, de heer B. J. Fran ken. Spr. uit ten slotte zijn beste wenschen voor de toekomst. Dit was de,uitkomst van dien vervlogen tijd; dit het gevolg, die toejuichingen van duizenden trouwe onderdanen, dit samen komen van den adel, de statige vloot, die in Jen Waterweg lag, terwijl heel Engeland in ademlooze spanning wachtte op den terug keer van den koning naar zijn rechtmatig verblijf. Lucille keek haar vader in het gelaat; ze zag de vreugde en de voldoening,, die daarop tc lezen stonden en ook een soort trots; hij had zijn rol gespeeld toen hij daartoe ge roepen werd en was nu dankbaar, dat hem di(T gelegenheid geboden was. Dit toonde hij door den glans in zijn oogen, door de manier, waarop hij de kin hield. Hij zou om geen wederdienst vragen: nu de geheele macht en de heerschappij van het rijk in handen van dezen jongen man rustte, ver langd" sir Evelyn niets van hem. Van zijn kant uit zou er geen toespeling zijn op een gevaar, waaraan hij zich indertijd had bloot gesteld, of op een dienst, dien hij bewezen had. Dat hij dit gedaan had, was zijn be looning. Terwijl het jonge meisje aan deze dingen dacht, ging haar hand onwillekeurig naar het lijfje van haar japon, waaronder zij den ring voelde, die haar op dien nacht van levendige herinneringen werd gegeven en di«_- nu de zegelring was van den koning, zij had dien daar steeds gedragen; hij be duidde haar nu meer dan ooit. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5