DE SCHENDING VAN HET MEMELSTATUUT Briining wendt zich 1st GROENER OVER DE RMKSWEER Communisten worden geweerd LAATSTE BERSGHTEM FABRIEKSBRAND TE GRONINGEN Na een half uur geen water meer STEUNT ALLEN NAAR VERMOGEN DE VERDUISTERINGEN TE ALKMAAR Een dure reis naar Rome Duiischland beschuldigt Litauen van rechisbreuk G p n v e. 8 Febr. fV. D.) Het schrijven van rijkskanselier dr. Brüning aan den secretaris generaal van den Volkenhond waarin hij verzoekt de procedure tegen de Litatische regeering aanhangig te maken terzake van schending der Memelcóiiventie, luidt: ,.<>p 6 Februari heeft de gouverneur van het Mentelgnbieri. Merkyft, den president van het directorium, Böttcher van zijn functie ontlieven verklaard, gearresteerd en naar een kazerne laten overbrengen. In zijn plaats is landraad Tolischiis belast met de voorloopige behandeling van de werk znamheden van den president van hel di reclorium. Volgens bij de Duitsche rcgee ring ontvangen berichten zijn deze mnatre gelen getroffen «net goedkeuring der I.flair sche regeering en z.ij zullen, naar het schijnt, nog verdere soortgelijke maatregp len tengevolge hebben Het optreden der Litatische regeering beteekent een fiaaran te schending van het Momelstatuut. waarin bij art. 17, par 2 beimald wordt, dat de pre sident in functie blijft, zoolang hij 'nei ver trouwen heeft van den landdag Zulks is me! Roücher het geval, aangezien de land dag nog op 25 Januari zijn vertrouwen in hem heeft uitgesproken Overeenkomstig art 17. par 1 van de Memelconventie ve« tigt di* Duitsche regeering de aandacht van den Volkenhondsrand op de door «te l.itau sche regeering gepleegde rechisbreuk. Zij wij«| nr op. dat schendingen van de auto nomie. welke aan het Monielgebled wordt toegestaan, reeds tierlinnldelijk een beroep op «len Volkènhondsraad n«)orlzakelijk heb ben gemaakt. Door b«>vengen<»emde gebeur tenis^en is in dit gebie«l een bizonder ern stige toestand ontstaan Derhalve verzoek Ik de aangelegenheid als dringpnd op d* Haadsag«in«la te willen plaatsen en den Raad direct in zitting bijeen te roepen". Genève, 8 Febr. (11. N.) Men verwacht dat de raad van den volkenhond zich n.ieJ voor Woensdag rnet het Memelvraagstuk zal bezig houden, aangezien roen gelooft, dat Zaunius, de minister van buitenland sche zaken van L«tanen, persoonlijk naar Geneve zal komen. Het vertrek van den rijkskanselier blijft echter op Dinsdagavond vastgesteld, daar d«-ze Woensdag te Berlijn een belangrijke kabinetszit'ing moet bijvvo nen Staatssecretaris von BOlow- zal echter wegens de Memelkwestie langer te Genève blijven dan oorspronkelijk het plan was. Berlijn, 8 Febr. (H. N.) Uit Memel wordt gemeld, dat Bdttcher. het hoofd der regeering van het Memeiland, opnieuw ge weigerd heeft 2ijn ontslag te nemen, waarop de goeverneur van Memel zelf een nieuwe regeermu heeft gevormd. Ken dergelijke ka binetevorming zou een nieuwe schennis van de Meinelovereenkomst zijn. Ernstige Incidenten. Memel, 8 Febr. (V. D.) In het Duitsche Krottinuen aan de grens tusschen Memel en Litauen kwam het op een vergadering van de Memelsche !an«!houwerspartij tot ernstige incidenten. Uit Litauen waren ver 6cheidene jongemannen gekomen, die den woordvoerder «ter partij het spreken tracht ten te beletten. Zij gingen tot handtastelijk heden over, waarbij verscheidene personen gewond werden. De jongemannen behoor den tot den .lungschützhund. Dtiar de Li tausche autoriteiten niet ingrepen, kon de vergadering worden verstoord. De vechtpartijen werden op straat voort gezet, waarbij van de vuurwapens gebruik werd gemaakt. Gemeld wordt nog. dat de leider der land bouwerspartij. Konrad Jun, een niet poli tleke rede over den toestand van den land bouw in liet Memelgebied zou houden Nau welijks was de vergadering geopend, of on geveer 40 loden van den Jungschütz.bund be gonnen te schreeuwen. Zij eischten, dat al leen Litnusch gesproken zou worden. In de vergadering ontshmd heftige opwinding. Men trachtte eerst de jongemannen tot kalmte te brengen, hetgeen echter tot ge volg had, dat dezen twee lan«lhouwers te lijf gingen. Twee Memelsche politiebeambten truchlten tevergeefs «te orde Ie herstellen. Op straat gekomen hébben de ordever stoorder? alle ruilen van het gebouw, waar in de vergadering plaats vond, met steemm ingegooid. Twintig Duitsche dagbladen in beslag genomen. Berlijn, 8 Febr. (V. D.) Volgens be richten in dc- Bei lijn sche bladen uit Kofno heeft de Litausehe censuur heden 20 Duit sche dagbladen, die artikelen en berichten publiceerden over de gebeurtenissen in het Meinelgebied, in beslag doen nemen. Kofno, 9 Febr. (V.DVan officieele Li tausehe zijde v ordt me'iegedeehi, dat voor- bereidingen worden getroffen om tegen den Memeischen landsprcsident Boettcher een vervolging in te etellen wegens landver raad. Totdat het vooronderzoek geëindigd is zai Boettcher zijn woning te Memel niet mogen verlaten. Opmarsen van Jong Litauers op 11 Februari? 5feioêl, 9 Febr. (V.D.) Naar verluidt zouden Jong Litauers, leden van Schaulu Sajunga, den 11 Februari een grooion op- znarsch naar Memel organiseeren. Te dien einde zouden hun. naar verluidt, van Kofno uit extratreiuen ter beschikking worden ge- eiald _j Vorming van een directoiiumt Kofno, 9 Febr. (V.D.) Uit Memel wordt gemeld, dat de nieuwe landspresident, To- lischus een nieuw directorium heeft ge vormd. Tot leden van het directorium heeft hij benoemd den belastinginspecteur Talei- kis, den landraad Von Gchr, terwijl alö di recteur voor de politie benoemd is de groot- I-itauer Toleikis en verder deel van het di rectorium uitmaken Dugnue. dr. Osehes, Poczka on Wallukfl. Toli^chus heeft giste ren getracht in contact te komen met den president van den landdag, von Dressier, die echter weigerde te onderhandelen, waar op Toliechus hem lafheid verweet en Dressier den land^president verzocht zijn woning te verlaten. Te Kofno ziet m«*n in de gebeurtenissen te Memel en vooral in de vorming van het directorium eon verscherping van den toe stand. Men verwacht a(s volgende «?tap de ontbinding an den landdag, aangezien men ervan overtuigd is. dat het nieuwe directo rium in geen geval een meerderheid in den huidigim landdag zal krijgen. Zij mag niet onder politieke invloeden komen Be rijn, 8 Febr. (V.D') Het rijks weer ministerie publyvert een bevel van rijks weermin is ter Dr. Groener d.d. 29 Januari 1932, waarin hij z.ijr» opvattingen nopens «te weerorganisaaties opnieuw uiteenzet en de kwestie oplost welke personen uit po litieke overwegingen moeten worden uit gesloten vnn engagementen bij de weer macht. Het bevel ia uitgevaardigd niet toestemming van rijkskanselier ar. Brü nhig. De rftksweerminister, die in de eerste plaats de staatspolitike zij«Je «Ier weeror ganisaties behnndell, verklaart o.m.: (1) Slechts die organisaties hebben re «len van bestaan, welke nationale en stnatspolitieke idealen nastreven en die als voornaamste taak beschouwen «1e li charrielijke en geeslelijke opvoeding harer leden; (2) tedere militaire werkzaamheid der oragnisaties keur ik als doelloos s«»I«laati«' spelen af. Waar ik dtTgolijke zaken, welke bij de wet verboden zijn, aantref, zal ik er tegen optreden; (3) De aanmatiging van politioneele of dergelijke staatsbevoegdheden door de or ganisaties zal ik steeds krachtig hestiijdbn, De geringste mate van toeschietelijkheid op dit gebied beteekent de declasseering der weermacht en politie. Derhalve zal ik ook de voorbereiding cener hulppolitie of de organiseering van andere uitvoerende organen nimmer dulden. Dergelijke orga sa ties leiden ten slotte tot arbeiders en sohiatenraden. Indien buitengewone maat regelen n«>«idig zull«*n zijn ter handhaving van orde en rust. staan den rijkspresiden! de wettige machtsmiddelen van den staat ter beschikking. De rijksweerminister behandelt in zijn bevel voorts de kwestie, wanneer 9ollicitnn ten uit politieke overwegingen zullen r:me ten worden uitgesloten van indienstneming bij de weermacht Slechts die sollicitanten mogen worden afgewezen, waarvan te be wijzen is, dat zij hebben deelgenomen nan demonstraties met ongeoorloofde middelen met het doel grondwettige toestanden te wijzigen. Het is volkomen onmogelijk te eischen, dol personen moeten worden ge kozen volgens de samenstelling van de re geermgscoalitie. Iets anders wordt tiet bij leden van partijen of organisaties, welke de constitutie op gewelddadige wijze wenschen te wijzigen. Aanhangers van dergelijke rich tingen zijn als soldaten onmogelijk. De be slissing, of een partij anti constitutioneel is, is evenwel in het geheel niet definitief en vaststaand, want ook partijen wijzigen haar opvatting. Een uitzondering vormen par tijen, zooals de communistische partij. Uitgesloten blijven .voorts: (a). Zij die openlijk beleedigend zijn op getreden jegens den rijkspresident. (b.) Zjj die door storing van openbare orde en rust tijdens politieke bedrijvigheid getoond hebben niet de geschiktheid te be zitten in de weermacht te worden opgeno men; (c) Leden van organisaties, welke in geval van ooi log dienstweigering prediken. Ten slotte legt de minister er den nadruk op, dat nauwkeurig moet worden nagegaan of bij indienstneming niet de boven de par tijen staande en onpolitieke principes van de weermacht geschaad kunnen worden. ACHTERUITGANG DER DUITSCHE POSTERIJEN. De Duitsche posterijen hebben het ver slag over het laatste kwartaal 1931 gepubli ceerd, waaruit blijkt, dat in alle diensttak ken in vergelijking met het laatste kwar taal 1930 een achteruitgang i3 ingetreden, behalve in het pustchèque- en giroverkeer. Het aantal rekeningen bij dezen laatsten dienst is met 4000 toegenomen tot ruim 1 millioen. Het aantal radioluisteraars be droeg op het einde van het jaar 3.981.000, van wie er 284.000 geen bijdrage behoefden te betalen. FELLE BRAND BU KONINGSBERGEN. Berlijn, 9 Febr. (H.N.) In den afgeloo- pen nacht had een brand plaats te Gutt- stads b\j Koningsbergen, waar het uit 1731 dateerende en enkele jaren geleden bij het 000-jarig bestaan van de stad geheel geres taureerde «stadhuis een prooi der vlammen Is geworden. Het blusschingswcrk werd zeer belemmerd door de hevige vorst, ton- gevolge waarvan do slangen lelkene moei ten worden ontdooid en telkens sprongen. Schaken. AMERSFOORTUTRECHT. Morgenavond zullen het eerste en tweede tiental van dc echaakvereeniging „Amers foort" in «ie Princes-Room voor dé com petitie -spelen tegen twee teams der schaak club ..Utrecht". DAMMEN S, m S. A.D.V. u 4— Een spannende wedstrijd. Gisteravond toog A.D.V. I! geheel vol ledig naar Utrecht, om daar voor de twee de klasse U.PD.B. den strijd aan te bin den met de studenten-vereeniging „Stuk ken en Schijven". Onze stadgenoot en, die dit jaar over een vrij sterk zevental beschikken en reeds een paar overwinningen behaalden, kwamen ook thans met een voorloopige 6—4 zege terug. Het is ejphter aan twijfel onderhe vig of het eindresultaat ook in hun voor deel zal zijn, want de beide afgebroken partijen staan er voor de A.D.V.-reserves niet bijzonder gunstig voor. Een gelijk spel of een 86 nederlaag tegen den genoem den sterken tegenstander, die momenteel de tweede plaats bezet, Is zeker nog niet oneervol te heeten. De strijd was bijzonder spannend, na VA uur spelen stonden alle borden nog gelijk. Voor A.D.V werd gewonnen door den heer Colmjou, terwijl alle andere uit gespeelde partijen remise werden. De persoonlijke resultaten zijn: S. en S. I 1. E. de Nooy 2. J Koning 3. J. v d Berg afgebr. 4. C. Hemsius 1—1 A. D. V. afgebr. A. v. d. Starre 1—1 Th. v. Barneveld G. J. Stnppershoef H. v. Hi) uk sloot A Bosselaar 02 C. van Colmjou 6 P. Vredenduin 1—1 G. W. v. Surksum 7. L. van Bommel 1—1 F. Kramer Uitslag 4—6. Maandagavond a.s. wordt wederom «1oor ADV. II in Utrecht gespeeld en wel tegen Woerden» den leider in de tweede klasse. VOETBAL. GEEN U.P.V.B.-WEDSTRÏJDEN. Zondag 24 Februari. In verband met den wedstrijd Holland— België op a-s. Zondag, zijn voor dien dag door den U.P.V.B, geen wedstrijden vast gesteld. De eerste motorspuii raakte in een greppel, en kon niet gebruikt worden Groningen, 9 Febr. Hedennacht is om ongeveer 'én uur door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de Industrie ën landbouwwerktuigenfabriek van de fa. A. Lanters, staande te Eelderwc' Je op een half uur afstand van Groningen. Toen de brand uitbrak was niemand in het gebouw aanwezig. De fabriek is tot den grond toe afgebrand. De schade is bij benadering niet te schatten, daar de heer Lantern afwezig is. Groote voorraden, die opgeslagen zijn, werden een prooi der vlammen. Omtrent den geweldigen brand in de fa briek van industrie-, landbouw- en zuivel- werktuigen, toebehoorende aan den heer A. Lanfer3, en staande te Eelderswoldc, op een half uur afstand van Groningen, kunnen wij het nog volgende melden: De Groningsche brandweer vertrok on middellijk met een motorspuit naar de plaats van den brand, doch had het onge luk om vlak bij het brandende gebouw met den rnotorspuit in een greppel te geraken, waardoor deze niet gebruikt kon worden. Onmiddellijk werd telefonisch een tweede rnotorspuit gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse verscheen en eindelijk rnet drie stralen water kon geven in de loeiende vuurzee. Ook hierbij werden echter groote moeilijkheden ondervonden, aangezien het water over een afstand van 300 M. uit een tochtsloot moest worden gehaald. Intus- «chen werd het vuur door den krachtigen Oostenwind dermate aangewakkerd, dat weldra aan blusschen niet rneer viel te den ken. De bewoners aan den overkant van de straat moesten worden gewaarschuwd zich gereed te houden om ieder oogenblik hun woningen te verlaten, aangezien de hevige wind een waren vonkenregen op deze hui zen deed nederdalen. Om twee uur bleek, dat de brandweer verder niets meer kon uitrichten, aangezien de tochtsloot, die het bluschwater moest leveren, leeg gezogen was. Men was toen wel gedwongen het ge bouw tot den grond toe te laten afbranden. Koe groot de schade, die werd aangericht, ongeveer bedraagt, kon niet worden vastge steld. aangezien de eigenaar, de heer Lan- fers, afwezig was. Wel zijn groote voorra den, die stonden opgeslagen verwoest. Ver zekering dekt echter de schade. Nu zich in onze stad ook een plaatselijk Comité heeft gevormd, neemt het Amersfoortsch Dagblad ook hiervoor gaarne giften in ontvangst. In overleg met het Nationaal Crisis - Comité en met het Amersfoortsch Crisis - Comité ts door ons de volgende regeling getroffen-. Aan ons bureau of op onze girorekening No 47910. kunnen zoowel giften voor het Nationaal - als voor het Plaatselijk Crisis Comité worden gestort. Men gelieve er echter bij te vermelden voor welk Comité het bedrag is bestemd. Gijten zonder nadere aanduiding van de bestemming zullen door ons worden afgedragen aan het Plaatselijk Crisis-Comité. Zoowel de bijdragen voor het Nationaal als die voor het Plaatselijk Crisis-Comité zullen in ons blad wor den verantwoord. Een iekort van 114.000 in de admU nisiraile der zeven R.K. scholen (Vervolg van 3e pagina Tweede Blad). Na een pauze werd blijkens het verslag in de N.R.Ct. als getuige gehoord de heer D. C. van Dijk, als bestuurder van de r. k meisjesscholen. In 1930 was, zoo deelde hij mode. een nieuw bestuur over de zeven scholen opgetreden. Buiten getuige waren nog bestuurders de dekén en de priesters in Alkmaar. Er was een vermoeden gerezen, dat de zaken niet in orde waren en daarom was een onderzoek ingesteld, waarbij do kas ledig werd bevonden. De verdachte had slechts een sobere verklaring gegeven en de overgelegde registers gaven evenmin vol doende opheldering. Op een schriflelijker» last aan verdachte, om een afdoende ver klaring te geven, kwam geen antwoord en toen werden de bescheiden van verdachto's kantoor weggehaald. Na onderzoek door den accountant Keesom bleek er een. tekort van 114,000. Volgens verdachte, die op een vergadering ln de r.-k. pastorie gehoord werd, kon dat rapport niet juist zijn en hij wilde het niet eens bestudeertn. Pastoor Micklinghof had toen de opmerking ge maakt, dat de reis naar Rome, die aan ver dachte wel 5000 had gekost, zeker betaald was rnet het geld van de tneisjessscholen. Verdachte had dit toegegeven. Getuige gaf voorts nog eenige inlichtin gen over de rekeningen van de scholen bij zijn bank (de Noorderbank). De president toonde verschillende reke ningen-courant «-n zei een en'/ander over de kwitanties, welke door getuige als ;uist werden erkend. Heden, Dinsdagmorgen had de officier van justitie nog een laatste rekening-courant aan de rechtbank over gelegd. Verdachte zat inmiddels rustig op de be klaagdenbank, met den elleboog leunende op de lessenaar van den verdediger. De door den president bedoelde kwitan ties liepen over bedragen van 4000 tot 10.000. Meestal had mr. K. een chóque la ten aanbieden zei getuige Van Dijk, maar het gebeurde ook wel, dat hij gekomen was en zei: „Ik moet geld hebben", en dan daar voor kwitantie gaf. Verdachte erkende zijn handteekening. maar wist niet, of hij het geld had ontvan gen. Voorts zei verdachte, tegenover pas toor Micklinghof bekend te hebben, dat er een tekort was van 20.000. De2e '"»ad hem toen verzekerd, de volmacht in zijn zak te stoppen, om een streep door de rekening te halen. Verdachte had niet naar een verga dering willen komen, waar de pastoor zou spreken, want hij had gehoord, dat hij uil Alkmaar zou worden weggewerkt. De deken had gezegd: „Ja, dat is in je eigen belang. Wij willen het geld niet meer, want je hebt zooveel voor de zusters gedaan." De heer Keesom had er bij gezeten. Men had ge sproken van een tekort van 90.000. maar verdachte had direct al 25.000 aangewe zen, die daar niet bij behoorden. Spr. had later voor pastoor Micklinghof een schuld bekentenis getoekend van 65.000, omdat hij anders aan de justitie zou worden over geleverd. Er zou een streep door de reke ningen gehaald worden. Spr. wilde voor de toekomst niet hangen, aan wat hij onder ilwang teekende. Als getuige werd gehoord de heer S. J. A Keesom. accountant te Alkmaar. Deze maakt deel uit van het in 1930 opgetreden nieuwe bestuur. Hij werd behalve in die functie ook gehoord als deskundige. Spr zei verwonderd te zijn geweest dat ver dachte toen slechts als administrateur wa? aangewezen, hoewel hij voorheen het volle beheer had gehad. Spr. had toen gedacht dat er iets niet in orde was en had ver dachte verzocht rekening en verantwoordinc te doen, waarop verdachte uitstel had ge vraagd. Langen tijd hoorde het bestuur niets, waarop spr. met pastoor Micklinghof en den heer v. Dijk als bestuursleden van de scho len naar verdachte ging, waarbij zij ontdek ten dat er geen kasboeken waren. De accountant Keesom legde verschillende verklaringen af. Hij deelde o.a. mede, dat op een vergadering, op 23 Maart !93ö in de pastorie gehouden, een tekort werd vastge st«ld van 92.000. Beklaagde teekende toen een schuldbekentenis van 65.000. Toen ge tttige later over meer gegevens beschikte (stelde hij een tekort vast van 114.000. O.a, zou aan de zusters 7000 zijn uitbetaald, welke dezen zeggen nooit te hebben ontvan ger- Verdachte merkte op, dat de rapporten van de beide door de rechtbank gedagvaar de deskundigen niet minder dan 24 000 verschillen. Vervolgens werd gehoord de heer Mulder, directeur van de Nedarlandscho Landbouw- batik, afdeeüng Alkmaar, die vertelde, dat verdachte in 1929 en 1230 bij zijn bank een rekening had geopend voor de r.-k. meisjes school en ook een voor het Huis van Zessen. De Onze Lieve Vrouwenstichting te Amers foort, die deze scholen exploiteert, betwist thans de geldigheid van verdachte's vol machten en is nu daarover een proces over 49.000 begonnen, die de Bank nog te vf deren heeft. Verdachte verklaarde, dat zijn volmach ten z.i. volkomen rechtsgeldig waren. Daarna werd geboord de religieuze en- secretaresse van de Onze Lieve Vrouwen- stichting te Amersfoort, zuster A. Fran ken- molen, die zeide steeds den indruk te heb ben gehad, dat verdachte de stichting vrien dendiensten bewees. Verdachte rnocht we! geld innen, maar moest dit weer verant woorden aan de stichting. De president merkte op. dat deskundigen hebben geconcludeerd, dat verdachte onge veer 30.000 moei hebben overgemaakt, welke rnen zegt niet te hebben ontvangmv Getuigo beweert daarentegen, dat van onachtzaamheid harerzijds geen sprake kan zijn, daar zij dadolijk alles boekt. Ver lachte kreeg alleen 1500 als belooning voor zijn werk. Verdachte zegt, dat hem dit bedrag Qpoit is aangeboden. Daarna werden nog eenige religieuzen e- hoord, waarna optrad de getuige-deskun- «iige A. Engelgeer, rijksaccountant te Haar lem, die een onderzoek had ingesteld voor den rechter commissaris. Spr. betwijfelde, of verdachte wel een afzonderlijke adrni nistratio hreft gehouden, zooals hij beweerd, heeft. Hij heeft tekorten gevonden tot een- totaal bedrag van ongeveer 107.000. In Amersfoort ontkent men 9omrnige bedragen te hebben ontvangen en ditzelfde is hot ge val bij de zusters te Alkmaar. Maar volgens de boeken moeten deze bedragen wel ont vangen zijn. Van de opgenomen gelden acht hij een bedrag van 26.108 niet verant woord, en van de gemeentesubsidies een bedrag van ongeveer 12.000. Er was oon aantal posten zonder verdere gegevens. De exploitatie van de scholen moet een belang rijk overschot hebben opgeleverd. Verdachte beweerde, dat er te Amersfoort 26.600 te voel is uitbetaald en dat hij toe stemming had de salarissen der zusters voor dat bedrag te mogen inhouden. Verdachte heeft in den beginne uit cigon middelon voorschotten gedaan; daarvoor gebruikte hij het geld van het Huis van Zessen of wel van het kantoor. Dat herinnerde hij zich even wel niet precies meer. Ook des avonds werden door de rechtbank nog enkele getuigen gehoord, o.a. de admi nistrateur der zeven R.-K. scholen, waarna de zitting werd geschorst tot Woensdag morgen. OUD ROEMEENSCH KLOOSTER AFGEBRAND. Boekarest, 9 Febr. (V. D.) Het oudo klooster Turnu bij Pitesti is in den afgo- loopen nacht met alle bijgebouwen afge brand. Er zijn geen menschenlevens te be treuren. De materieele schade, bedraagt; twee millioen lei. Bovendien zijn talrijke waardevolle oude handschriften vernietigd. EXAMENS. Bij de te 'sGravenhage gehouden examens van de Eerste Nederlandscho Mó- devakschoolverecniging slaagden voor het diploma coupeuse de darnes A. G. F. van Ooik. A M. van Lier «n tï. Heemsbergen alhier. Het diploma cosiumiere werd ver worven door de dames II. Pegman on- M. Rustenburg alhier. PERSONALIA- Voor het doctoraal examen geneesku&jSè slaagde gisteren ie Utrecht de heer J. W. P. van Geelkerken alhier. Eveneens te Utrecht slaagde onze stad genoot de heer P. Q. v. d. Hoof! voor het, cand. examen theologie.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2