L EEN FELLE DOOI IS INGETREDEN ZAL ORANJE HET KUNNEN BOLWERKEN? STERKE BELGISCHE DEFENSIE Verrassende Hollandsche voorhoede BOBSLEEWEDSTRIJDEN UITGESTELD De Baillet Latour spreekt NEDERL A N D—BEL Glë Ook onze Zuiderburen door spelers'pech getroffen We weten er alles van. Het Nederlandsch elftal speelt een extra-wedstrijd tegen Bel gië en alsóf er geen tweede match meer te verwachten is heeft men om toegangskaar ten gevraagd. Alsof het de laatste maal was, dat wij de Belgen op het veld zouden ontmoeten. Enorm is de belangstelling voor dien extra-match en dat in deze dagen. Eerlijk gezegd hadden wij een dergelijke interesse voor dezen wedstrijd niet ver wacht. Wèl hadden wij verwacht, dat de hond in verband met de tijdsomstandighe den de prijzen wat meer in overeenstem ming had gebracht met de allerwege dalen de inkomsten, afgezien van het doel, dat aan deze ontmoeting ten grondslag ligt. Nederland heeft zich ook hier weer eens ruim van opvatting, erg royaal getoond! Een uitverkocht stadion in deze tijden!! We vermoeden overigens, dat er duizen den niet naar het doel van dezen wed strijd vragen. Men verlangt weer naar die enerveerende kampen van onze spelers te gen de Belgen, onze al-oude tegenstanders, meer vraagt men niet, meer verlangt men niet En daarom is het wel jammer, dat onze ploeg juist in dezen wedstrijd zal moeten uitkomen zonder haar aanvoerder v. d. Meulen en zonder Adam. Nu mag men bewondering hebben voor de talenten van Odijk, het groote vertrouwen van de massa heeft hij niet F.n dat valt niet even weg te redeneeren. Toch is de keeper van de Hol- landiaan een voortreffelijk speler, die reeds enkele jaren de aandacht op zich heeft gevestigd en zelfs in de derde klasse sterk op den voorgrond trad. Hij is een spe ler van het genre Quax, maar wij achten zijn concentratie tot het spel grooter; zijn saves zijn daardoor meer zeker; de factor geluk ligt er minder sterk op. Wat wij van grootere beteekenis achten, is dat Odijk mmder routine heeft in Holland—België- wedstrijden. .Qok. zijn .verhouding, .tol de backs is minder bekend, waarbij nog komt dat Van Run gen debutant naast zich krijgt. Wij erkennen-natuurlijk, gaarne de nood zakelijkheid van de vervanging van We ber, indien deze-zich'niet-fit acht, maar men denke overigens niet te licht over het vervangen van een achterspeler, want de samenwerking in de achterhoede met den dóêl verdediger is'één' van de voornaamste factoren om succesvol te verdedigen. In- tussctien lijkt ons het huidige achtertrio wel het beste, dat te kiezen was, maar on getwijfeld is de verdediging der bezoekers stukken beter. Ook Adam is vervangen wegens blessure opgeloopen in den j.l. Zon dag te Zürich gespeelden bekerwedstrijd tegen Blue Stars. De P.S.V.'er v. d. Broek is geen onbekende; hij brengt wat meer stevigheid in den aanval, welke we tegen België best gebruiken kunnen. Zijn tech nische kwaliteiten staan wel niet op het zelfde plan als van Adam, maar hij lijkt ons juist de man om te profiteeren van de speciale bewaking welke de Belgen onge twijfeld aan Lagendaal zullen schenken Mol, die in Parijs aardig voldeed maar geen hooge verwachtingen heeft gewekt, kan iedereen verrassen door eveneens een dergelijke opvattmg in zijn spel te demon- streereu. De vleugels zijn gerenomeerde kwaliteit, zoodat de motoren van den aan val het verrassende element kunnen be werkstelligen. Onze middenlinie is gehand haafd. Dat de Feyenoorders weer gekozen zouden worden is verklaarbaar en de her benoeming van Anderiesen schrijven wij toe wegens gebrek aan beter. In Colombes heeft de Ajaxied tal van gevaarlijke situa ties veroorzaakt, al was zijn spel verdedi gend vaak te roemen. Maar zijn spel is te zwak om zijn tweeledige taak geheel te vervullen. Opbouwend gaat er weinig van Anderiesen uit en de keeren dat zijn kant- halfs hem moeten steunen zijn niet zeld zaam. Maar we hebben blijkbaar geen be tere spil en daarom hopen wij dat de Am sterdammer zijn uiterste best zal doen. On ze ploeg komt dus uit met drie invallers, maar zelfs zonder deze reserves zouden wij de vraag wie de beste kans maakt voor een overwinning niet zonder voorbehoud ten gunste van onze elf beantwoorden. Het Belgische eütal heeft ernstig ge oefend en met regelmatige tusschenpoozen heeft men de ploeg bij elkaar gebracht om het contact te versterken. Bovendien ken merkt zich het spel der gasten nog steeds door een veel grooter dosis enthousiasme dan bi) de onzen, waardoor het nooit vast staat hoe het eindresultaat zal zijn. De Bel- sche ploeg heeft onder den naam van Roode Duivels in het verlichte Heyssel sta dion bij Brussel een zeer goeden Wedstrijd gespeeld tegen het Weensche elftal. Hei resultaat werd een 1O-nederlaag vxior de Belgié, die echter hun kracht hebben ge zocht in afbrekend spel, waaraan ook de aanval ijverig heeft medegewerkt. In het Amsterdamsche stadion zal het natuurlijk anders gaan. Morgen zullen de aanval lers zich onder, leiding van Capelle wel van honk wagen, de middenlinie zal daar door haar taak verzwaard zier. en ook de achterhoede heeft volgens een geheel an der recept te spelen dan tegen de Oosten rijkers. En dat kan ook. want ons Neder landsch elftal is geen Weensche profcom binatie gelijk! Maar als men weet, dat on danks den negatieven opzet tegen Wee- nen, de Belgen ten slotte toch nog meer dere malen zoo actief optraden, dat de be roemde Hiden zijn uiterste best had te doen om doelpunten te voorkomen, dan kan men er van overtuigd zijn, dat onze achterhoede het buitengewoon zwaar te verantwoorden krijgt. Houdt men dé Belgische middenlinie voor gelijkwaardig aan de onze, dan treedt de beduidende meerderheid van Nouwens en Hooydonckx in het licht, die ten slotte nog een keeper achter zich hebben, die zijn voorgangers in verschillende wedstrijden ver heeft overtroffen. De Weensche pers was vol lof over zijn kunnen en schreef het geringe succes van den aanval der Oos tenrijkers dan ook vooral toe aan het voor treffelijke werk van Vandenberghe. Onze aanval is door zijn verrassend spel zeker niet kansloos, 1 maar die der Belgen met Versijp en Voorhoof*) en de steeds beter spelende Capelle, evenmin. Het zal dus een spannende wedstrijd worden, waarbij Nederland op een sterken tegenstand zal dienen te rekenen. Wij ver moeden, da» ten slotte het initiatief aan de gasten zal zijn, die dan om bovenvermelde verschillende redenen de beste kansen heb ben op beide punten. Op het harde terrein zal het wel niet on bevangen toegaan, maar niettemin hopen wij, dat- de boste ploeg winnen zal. De wedstrijd vangt aan om twee uur en wordt geleid door den Engelschen scheids rechter Rous. De opstelling der elftallen is; NEDERLAND: ODIJK (De Hollandiaan) van run (P.S.V.) lelieveld (V.U.C.) faauwe (Feyenoord) wels (Undtas) v. d. broek (P.S.V.) anderiesen (Aiax) langendaal (Xerxes) VAN heel (Feyenoord) MOL (K.F.C.) v. NELLEN (D.H.C.) van der eijnde (Beerschot) declercq (Antwerp) BELGIS: van beek capelle noëth versijp (Antwerp) (Standard, Luik) (F.C. Mechelen) (F.C. Brugge) hellemans (Malinois) simons (Antwerp) HOYDONCKX (Excelsior) NOUWENS (Racing, Malines) vanderberghe (Daring, Brussel). Wij ontvingen bij het ter perse gaan van dit overzicht juist bericht, dat Voor hoof wegens een blessure vervangen wordt door Noëth (F. C. Mechelen). Voor de Bel gen ongetwijfeld een groote verzwakking! WINTERSPELEN De punten voor het schoontijden op de schaats Reuiera bizondere dienst meldt d.d. 11 dezer uit Lake Placide Ten gevolge van hevige regenbuien moes ten de bob3leewedstrijden hedenmorgen worden afgelast. De vooruitzichten voor het verdere verloop der spelen zijn niei gunstig, daar het weer thans warmer is eworden. De bemanning van de Belgische vierper soonsbob heeft zich zonder opgave van re Jenen teruggetrokken. Onder de ongunstigste weereomstandig heden zijn de wedstrijden gecombineerd skispringen begonnen. De groote menigte toeschouwers moest door dikke sneeuw naar de baan baggeren. Het aantal toeschouwers werd >p 15000 geschat. Vinjarengen (Noorwegen) brak het offi cieele record voor skispringen met zijn tweeden sprong van 62.50 nieter. Het record van verleden jaar was 60 meter 70 milli meter. De tien best geplaatste deelnemers na den eersten sprong zijn: Kaufmann (59.50 meter), Chiogna (58), Kolterud en Erickson (57.50), Holl (55), Vinjarengen en Mouson 54), Schön (53.50), Nordmoe (53), Bosio sprong 49 meter, maar kwam te vallen Grottumsbraaten haalde 51 meter. Kuriya ^awa en de Tsjechen kwamen allen te vallen. Bij den tweeden sprong haalde Vin jarengcn, als gemeld. 62.50 meter; Erickson 01.50. Kaufmann 60.50, Chiogna 59.50, Holl (gevallen) 57, Ellingson 56, Kolterud 55.50, JOFFEE, shea, Yamada en Ericksen (Amerika) beiden 54, Steven 52.50, Grottumsbraaten 50. De toeschouwers waren geestdriftig over de prestaties van Vinjarengen en Kauf rnann en over den Noor Andersen, die een sprong van 64 meter maakte. Nadet seint Reuters bijz. dienst, dat bij het schoonrijdes op de schaats de volgende punten werden behaald: Sonja Henie (Noorwegen) 1370V2 voor voorgeschreven en 932 voor vrije figuren, totaal 2302V«; Burger 1291.6 en 875.5, totaal 2167.1Vinson 1289 en 860.5, totaal 2158.5; Samue) 1284.2 en 847.7, totaal 2131.9; Hui- ren 1193.7 en 855.8, totaal 2049.5; Deligne 1189.9 en 752.6, totaal 1942.5; Taylor 1177.7 en 734.1, totaal 1911.8; Colledga 1166.3 en 6S5.3, totaal 1851.6; Philips 1166.6 en 198.1; totaal 1864.7. Men verwacht, dat Noorwegen de eerste plaats zal bezetten. De Amerikanen Shea en Jaffee, die zoo als wij. meldden bij het hardrijden fraaie successen hebben behaald, hebben een uit- noodiging aangenomen, om aan de wed strijden in Noorwegen deel te nemen en zullen de volgende maand naar Oslo ver trekken. Lakeplacid 12/2 (Reuters special). De voorzitter van het Internationaal Olym pisch comité, Gïaaf Baillet Latour, spre kend over de incidenten voorgevallen na de opening van de winterspelen, zeide blij de te zijn dat alles in goede verstandhou ding geregeld was. Hij wees met nadruk op de uitnoodiging aan de Amerikanen Shea en Jaffee om naar Oslo te komen, welke dezen hebben - aangenomen. Dit is het bewijs, zoo zeide Latour, dat de Olym pische spelen goede broederlijke gevoelens aankweeken tusschen de naties, hetgeen een der bedoelingen is van het Internatio naal Olympisch Comité. Lakeplacid, 12/2 (Reuters special) Gisteravond laat hield de regen op doch niets wijst op koude, welke zoozeer ncodiu is. Allen verklaren eenstemmig dat de Olympische spelen onder geen slechtere weersgesteldheid hadden kunnen plaats hebben, waardoor het geringe aantal toe schouwers verklaard wordt. Lakeplacid, 12/2 (Reuters Special). De eerste zes plaatsingen in de ski-sprongen: (de cijfers geven het aantal meters van beide sprongen). De Noor Grottumsbraaten 51/50. De Pool C2ech 51/50. De Tsjechoslo Waak SfmnunekbOlbVh. Amerikaan Mon son 54/52, Canadees Nordmoe 53/52. De Tsje choslowaak Barton 47'/ê/45. Het te behalen aantal punten bedraagt 480. De leiders heb ben resp. 446, 436.5, 434.G, 418.8, 402.3. 197.1. Andere leidende ski-springers zijn de Tsjechoslowaak Cifka, de Canadees Baggu ley, de Canadees Gravel, de Zwitser Kauf mann en de Zwitser Chiogna. De wedstrijden verspringen voor ski-loo pers trokken reusachtige belangstelling. 15000 toeschouwers waren aanwezig. De Noor Andersen spande de kroon en sprong 64 meter in demonstratie. Ter gelegenheid van den feestdag ter herhendink van de geboorte van Lincoln waren duizenden be langstellenden uit New-York naar Lake placid gekomen onder wie ook burgemees ter Walker. Groote teleurstelling heersch te er, toen de Bobsleewedstrijden, die als groot attractie golden werden uitgesteld De snelrijders Shea en Jaffee namen uit noodigingen aan, om de volgende maand mee te rijden te Oslo. Uitslagen kunstrijden: Sonja Henie. Noorwegen, 1370 punten verplichte figuren, 932 punten vrije figuren; Fritzi Burger, Oostenrijk, resp. 1291 en 875 punten. VoetbaL LIMVIO—WILSKRACHT. Zondag a.s. speelt Limvio op één der ter reinen van den A.B. v. L. O. aan den Leus- derweg tegen Wilskracht. De thuisclub komt in dezelfde opstelling uit, waarmede zij De Meer een nederlaag toebracht. alle eorfbalwedstrijden afgelast. Wegens Ijsvermaak ztjn elle N.K.B. en G.E.K.B.-wedstrijden voor Zaterdag en Zon dag afgelast. INTERACADEMIAAL VOETBAL» TOURNOOI TE WAGENINGEN. Op 17 en 18 Februari a»s. Op 17 en 18 Februari zal te Wageningon het zevende interacademiale voetbaltour- nooi gehouden worden om den Varsity-wis- selbeker, welke in 1923 door de Nederland sche Corinthians is uitgeloofd voor den besten acaderaischcn voetbalploeg. Ingeschreven hebben de vertegenwoordi gende ploegen der studentencorpsen van Amsterdam, Delft, Groningen, Leiden en Utrecht, waartegen het Wageningsch Stu dentencorps het bezit van den beker zal verdedigen. Het tournooi is reeds zes maal gehouden, waarbij elk der hoogescholen, uitgezonderd Utrecht, ééns heeft weten te zegevieren. Wielrennen. DE 27STE ZESDAAGSCHE TE BERLIJN. Gisteravond aangevangen. Berlijn. 12 Febr. (H.N.) Hedenavond 10 uur viel het startschot voor de 27ste Berlijnscbe zesdaagsche, waaraan de (Ne derlanders Piet en Jan.: van Kempen, be novens Braspenning, die den Duitscher Duelberg tot partner heeft, deelnemen. ZILVEREN JUBILEUM BAARNS MANNENKOOR. Baarn. Den !Sden Februari e.s. zal het vijf en twintig jaren geleden zijn, dat in Jeze gemeente werd opgericht de vereeni ling „Baarns Mannenkoor". De eerste di recteur was de heer Nieuwstadt en de tweede» de heer Jacob Hamel, die dat nog steeds is. In het jaar 1921 smolten Baarns Man nenzang en Baarns Mannenkoor tot één koor samen, onder den naam van Baarns Mannenkoor. De vereeniging gaf in den loop der jaren vele goede uitvoeringen en concerten, steunde liefdadige doeleinden en behaalde op zangwedstrijden verschillende medail les, o.a. 'een eersten prijs in de tweede af deeling. De onderafdeeling, Baarns Meisjeskoor, eens de trots van deze vereeniging, moest anderhalf jaar geleden worden opgeheven Het koor hoopt dit jubileum te vieren door het geven van een concert in het con certgebouw „Musis Sacrum" op 18 Februari aanstaande. GEDENKTEEKEN WIJLEN T. PLUIM. Baarn. Het gedenkteeken, dat op het graf van wijlen den heer T. Pluim zal wor den opgericht, zal, naar wij vernemen, ver vaardigd worden door den Baarnschen steenhouwer J. H. de Bruijn. VRIJWILLIGE BRANDWEER. Baarn. De raadsleden E. Hartog ên W. van Leersum o.a. zijn werkzaam om te ge raken tot de oprichting van een vrijwillig brandweorkorps. Reeds eon 10-tal plaatsge nooten hebben tot deelname besloten. Naar verluidt moet hei gemeentebestuui sympathiek staan tegenover deze plannen DE LOOSDRECHTSCHE PLASSEN. Zondag berijdbaar? Breuke!&ci. Zoo de vorst nog mocht aanhouden, zullen Zondag a~s. de Loos- drechtschs en Breukelerveensche plassen te berijden zijn. Voor liefhebbers der ijs sport een prachtgelegenheid om per schaats van hier uit een tocht, te maken naar Loos- drecht, Hilversum of 's Graveland. Als waarschuwing echter: Houdt u aan de aangelegde banen en let op de slechte plaatsen die met takken zullen worden kenbaar gemaakt! KIPPENBIEFSTAL TE BARNEVELD. Barn eve ld. 11 Febr. Den afgeloopen nacht zijn bij den landbouwer-paardenhan delaar A. Schuld, wonende aan den Nij- kerkerweg alhier, uit een gesloten hok löö blauw3 kippen gestolen, die vermoe.delijk per vrachtauto zijn vervoerd. De politie, aan wie dezen morgen aan gifte is g°daan, stelt een streng onderzoek m. CONCERT VOOR DE WERKLOOZEN. Te geven door de Orkestvereen. Amersfoort Door het Amersfoort's Mannenkoor en de Amersfoortsche Orkestvereemgnlg wordt op Woensdag 17 Februari des avonds om 8 uur een concert aangeboden" aan de werk- ioozen en hun verwanten. Op dit concert zullen afwisselend zangen muziek ten gehoore worden gebracht, w.o. werken van Mozart, Andriessen enz., ter wijl door koor en orkest samen zal wor den gegeven „An der schonen hiauen Do- nau" van Joh. Strauss. Het belooft dus een gendl- en kunstvolle avond te worden en het Comité voor Ont wikkeling en Ontspanning voor Werkloo- zen, op wier verzoek dit concert wordt ge geven, rekent er dam ook op, dat vele werkloozen van alle richtingen door bun aanwezigheid blijk zullen geven, dat deze belanglooze medewerking wordt gewaar deerd. Het concert wordt gegeven in de Eierhal, welke van 7.30 uur tot 7.45 uur geopend is voor de werkloozen en hun vrouwen of ver loofden. Gratis toegangsbewijzen hiervoor aan te vragen aan de Arbeidsbeurs. Vanaf 7.45 uur tot 8 uur kunnen niet- werkloozen voor de nog beschikbare plaat sen aan de Eierhal toegangsbewijzen ver krijgen tegen een entréeprijs van ƒ0.15. CHR, GYMNASTIEKVEREENIG1NG W1LHELBONA. Een comité voor liet zilveren jubileum. Ter gelegenheid van h"et zilveren jubi leum der Chr. Gj-ronastiekvereen. Wilhel- mina, heeft zich een eere-coimté gevormd onder voorzitterschap van onzen burge meester, mr. J. C. graaf van Rand wij ok. Voorts hebben zitting in dit comité de heeren G. Goorhuis, commissaris van po litie, Ds. H. den Hollander, Hervormd pre dikant, eere-voorzitter der C.J.M.V., H. Jan sen, hoofd der Chr. U.L.O. school, W. Jan sen, leider der athletiek-afdeeling van Wil- helmina, dr. Joh. H. Scheurer, secretaris der Kamer van Koophandel, ds. E. Schou ten, predikant der Gere!, gemeente; N. Veis Heyn,-wethouder, F. Weeseling, president kerkvoogd, der Ned. Herv; gemeente en Th. Ziedses des Plantas, voorzitter d.erChrist gymnastiekvereen. „Jahn". GARNIZOEN. De wachtmeester J. J. Kuijvenhoven van het 3e Half Regiment Huzaren wordt met ingang van 1 April 1932 overgeplaatst bij het l6te regiment huzaren. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers Boven de 18 jaar: 2 dagmeisjes, 2 dienst boden, 1 2e keukenmeisje. Beneden de 18 jaar: 1 aank. timmerman, 1 aank. kleermaker, 2 magazijnjongens, 5 jongste kantoorbedienden, 5 fabrieksarbeid sters. Aanbiedingen van werkzoekenden boven de 18 jaar: 3 autogeenlasschers, 3 automonteurs, S banket- en broodbakkers, 2 banketbakkers, 9 bankwerkers, 3 behangers-stoffeerders, 1 bierbottelaar, 2 boekbinders, 5 boekdruk kers, 5 boekhouders, 1 broodbakker, 12 chauffeurs, 1 chocoladewerker» 1 colpor teur,, 1 correspondent, 2 dienstmeisjes, 2 electriciene, 1 expeditieknecht, 34 fabrieks arbeiders, 3 fabrieksmeisjes, 1 gas- en wa- terfitter, 1 granietschuurder, 53 grondwer kers, 1 houtdraaier, 3 huishoudsters, 2 hulp in de huishouding, 2 incasseerders, 1 instru mentmaker, 14 mann. kantoorbedienden, 4 vrouw, kantoorbedienden. 8 kantoorwerk- sters, 13 kellners, 1 schoorsteenbouwer. 1 meesterknecht (houtbew.), 1 waschbaas, 1 kinderjuffrouw, 1 kistenmaker, 5 kleerma kers, 1 klinker, 5 koks, 2 kruideniersbedien den, 13 letterzetters, 2 lornpensorteerders, 4 loodgieters, 1 loopknecht, 157 losse arbei ders, 4 machinale houtbewerkers, 7 ma chine-bankwerkers, 1 machinist, 6 maga zijnknechts, 3 metaaldraaiers, 3 metaalslij pers, 35 metselaars, 4 meubelbeiteers, 20 meubelmakers, 1 radiomonteur, 5 naaisters, 34 opperlieden, 3 pakhuisknechten, 1 plaat werker, 4 reizigers, 4 rijwielmonteurs, 57 huisschilders, 1 galvaniseur, 2 isoleerders, 1 koperslager, 1 metaalfraiser, 3 schoenma kers, 20 sigarenmakers, 2 sigarensorteer- ders, 8 smeden, 2 slagers, 1 soldeerder, 1 steenhouwer, 1 steno-typiste, 1 stoker, 9 straatmakers, 5 straatmakers-handlangers, 3 stukadoors, 1 tabaksbewerker, 1 teeke naar, 56 timmerlieden, 14 tuinlieden, 1 twijner, 2 venters, 20 verwarming-monteurs, 14 voegers, 13 voerlieden, 3 wagenmakers, 1 waschvrouw, 12 werkvrouwen, 33 wevers, 4 winkeljuffrouwen, 1 zadelmaker, 1 pia nostemmer, 2 verwarm ingstee(hniekers, '1 zandblazer, 2 zilverslijpers, 1 zilversmid, 15 textielarbeiders, 3 wafelbakkers, 3 bloemis ten, 1 groentenkwecker, 2 landbouwers, embalieur, 1 motorschipper, 1 varensgezel, 1 ambtenaar ler secretarie, 1 êchilster, 1 buffetjuffrouw, l leerl.-verpleegster, 1 boek houdster, 1 facturióte, 2 da.gmeisje6. Beneden de IS jaar: 2 leerlingen-metse laar, 2 aank. schilders, 2 leerlingen-straat maker, 2 aank. timmerlieden, 1 leerl. tim merman. 1 aank. automonteur, 2 aank. bankwerkers, 2 leerl. electricien, 1 metaal stamper, 2 leerl. rijwielhersteller, 4 textiel arbeiders, 1 aank. banketbakker, 1 suiker werker, 1 leerl. bloemist, 1 fabrieksarbeider*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 12