GGEDKQOPE ROZEN STRUIKEN UIT AALSMEER STREMMING VAN DE SCHEEPVAART 9E WAALBRUG NABIJ NIJMEGEN GASVERSTIKKING M. H. vanRaalte AMERSFOORT Me He vanRaalte De proeftuin zal geen advertenties meer plaatsen Op vragen van den heer Van Rapp&rd in verband met een door den proeftuin te Aalsmeer bij advertentie gedane aanbieding van rozenstruiken, heeft minister Ruys ge antwoord; Het was ondergeteekende niet bekend, dat vanwege het bestuur van den proef tuin, te Aalsmeer een advertentie, als hier vóór bedoeld, was geplaatst. Hij heeft bij den directeur van dien tuin inlichtingen doen inwinnen, waarbij is gebleken, dat het m deze advertentie aangebodene be trekking had op rozenstruiken, welke voor gewone handelsdoeleinden niet gebruikt kunnen worden. Zij hadden nl. gediend voor de snijbloementeelt onder glas, doch bezaten als zoodanig geen waarde meer als perkroos zijn zij nog bruikbaar. De prijs, waarvoor dergelijke struiken thans te Aalsmeer worden verkocht, ts nog lager dan die welke in de advertentie is genoemd. Veel resultaat heeft bedoelde advertentie niet opgeleverd: er zijn slechts drie bestel lingen ingekomen, voor een totaal bedrag van 3.75. Hoewel hier dus, naar de meening van ondergeteekende. van een wantoestand be zwaarlijk sprake kan zijn, en ook de proef tuinen hun producten moeten kunnen te gelde maken, i6 hij toch in het algemeen van oordeel, dat het voor dergelijke instel lingen aanbeveling verdient zich zooveel mogelijk te onthouden van handelingen, ■waaraan de particuliere handel terecht aanstoot zou kunnen nemen. Dit is den directeur van bedoelden tuin medegedeeld en deze heeft reeds toegezegd te zullcr afzien van een verdere plaatsing van ad vertenties, als hier bedoeld. DE HUURDERSSTASÏNG TE IJUUIDEN. De eerste uitzetting. Woensdag heeft te IJmuiden de eerste uitzetting plaats gehad van een der vele personen, die een voreeniging hebben ge slicht en weigeren huur te betalen, tenzij deze verminderd wordt. Om relletjes te voorkomen, was een groote politiemacht aanwezig, waarbij 18 rijksveldwachters van buiten. De omgeving van de lapenstraat en de Ahornstraat, waar twee uitzettingen zou den plaats hebben, Was door de politie .af gezet. In de Iepenstraat werden de vrouw van den bewoner en een familielid'onder verzet uit het huis gezet. "Een groote me nigte woonde op een afstand de uitzetting bij,- en velen uitten protesten tegen de pol ilia. De uitzetting in de Ahornstraai kon niet doorgaan, wijl de bewoner mot griep te bed lag en de dokter vervoer niet gewenscht achtte. De op straat gezette inboedel van den bewoner van de Iepenstraat werd bij een lid der huurdersvereeniging onderge bracht AUTOMOBILIST TOT 4 MAANDEN HECHTENIS VEROORDEELD. Toebrenging van lichamelijk letsel door schuld, Amsterdam, 12 Febr. De Vierde Ka- ruer der Rechtbank deed heden uitspraak in de strafzaak tegen den automobilist H. O. uit Amsterdam, die terecht had ge staan wegens het veroorzaken van letsel door schuld. Op 11 Juli keerde hij met zijn race-wagen van de T.T.-races te Assen terug en op den Amersfoortschestraatweg nabij Naarden reed hij met een zeer groote snelheid ooggetuigen verklaren met een \aart van 100 K.M. zoodat hij bij de kruising Hin- loopenlaanAmersfoortschestraatweg in aanrijding kwam met twee wielrijders, een heer en een dame uit Busspm, die ernstig werden gewond. De Officier van Justitie vorderde wegens het toebrengen van lichamelijk letsel door schuld vier maanden hechtenis. De Rechtbank veroordeelde hem heden conform dezen eisch. VERKEERSONGELUK TE RIJSOORD. Gistermorgen is de huisschilder M. van Kooten met zijn zesjarig dochtertje op den Rijksstraatweg te Rijsoord door een vracht auto aangereden. De auto schoot van den weg en reed de sloot in. Van Kooien en zijn dochtertje werden meegesleurd, de man schoot onder het ijs, het meisje kwam aan den anderen kant van de sloot terecht. Het kind liep -slechts lichte schaafwonden op. Van Kooten kreeg ernstige wonden aan het hoofd. Hij heeft veel modder naar binnen gekregen. In het ziekenhuis aan den Cool- singel is hij ter verpleging opgenomen. (Hbld.). HULDIGING PROF. Dr. E. C. VAN LEERSUM. Naar aanleiding van zijn 70sten verjaardag. Amsterdam, 12 Febr. Prof. dr. E. C. van Leersurn, directeur van het Ned. Insti tuut voor Volksvoeding bereikte heden den 70-jarigen leeftijd. ïn zijn laboratorium aan de Mauritskade werd hij hedenmorgen ge huldigd. Allereerst werd hij toegesproken door dr. C C. Delprat namens het Ned. In stituut voor Volksvoeding, die den jubila ris hulde bracht voor het vele werk dat hij beeft gedaan. Zij dio zich bezig houden met Yiet onderzoek van de voeding verkeeren dikwijls in een moeilijke positie. Wij zijn zegt spr., echter zoo gelukkig iemand te hebben die zijn eigen weg gaai- Spr. noem tie het een geluk dat de jubilaris niet ge dwongen wordt door zijn 70 jaren zijn taak neer te leggen. Hij hoopte dat hij nog lan gen tijd mag arbeiden. Prof. van Loghem hoopte dat hij nog vele jaren met den jubilaris hetzelfde huis mag deelen. Persoonlijk bracht spr. den jubila ris hulde voor zijn veelzijdigheid en roemde hem als levenskunstenaar van buitenge wone gaven. Dr. Schuffner, directeur van de afdee- ling Tropische Hygiëne in het Kol. Insti tuut dankt hem voor zijn samenwerking en de hulp steeds van hem ondervonden. Dr. W. van Dam, eerste assistent van den jubilaris, sprekende namens het- geheele personeel, roemt zijn prettige samenwer king en biedt hem een herinnering voor de zen dag. Nadat de 70-jarige hoogleeraar had be dankt voor de hem gebrachte hulde, kwa rnen velen hem de hand drukken. Onder hen waren behalve eenige hoogleeraren. Dr. van Italië, voorzitter van de Gezond heidscommissie. Dr. Straub, onder-directeur van den Keuringsdienst en Dr. Heyermans, directeur van den Gem. Gen. Dienst. In Groningen laat zich de vorst geducht voelen. Groningen,, 12 Febr. Reeds thans be gint de scheepvaart in Groningen hinder van het ijs te ondervinden.. Voor zeilschepen is de vaart reeds zoo goed als geheel stil ge legd, terwijl er groote kans bestaat dat bij doorgaand vriezend weer vrijwel de geheele vaart zal zijn stilgelegd. De Lemmer- en Hanzebooten varen toch door. doch do Iiunze ondervindt reeds be lemmering. Het Damsterdiep is gestremd voor zeilschepen. In het Reitdiep is de vaart moeilijk. Ook dit kanaal is voor zeischepen gestremd evenals het Doend iep. Het Eems- kanaal is nog vrijwel geheel ijsvrij. In het Winschoterdiep is de vaart tusschen Scheemda en Zuidbroek zeer moeilijk, ver der naar de stad Groningen iets beter. Doch ook dit kanaal is voor zeilschepen reeds gesloten. In de stad Groningen zijn heden eenige ijsbanen open gesteld, terwijl de andere in verband met de komende vrije dagen rfog gesloten zijn gehouden, doch zeer waar schijnlijk ook open zullen gaan. Met het landhoofd bij Lent in het voorjaar begonnen? Omtrent den a.s. bouw van de Waalbrug bij "Nijmegen hebben wij te bevoegder plaat se inlichtingen ingewonnen over den hul digen stand van zaken. Zooals bekend, werd met do daarvoor noodige werkzaamheden gewacht op de dijkverlegging bij Lent. Nu doze omlegging tot stand is gekomen, kan worden aangevangen met den bouw van het landhoofd bij Lent en in aanslui ting daarmede met den bouw van het landhoofd bij Nijmegen. Inmiddels is evenwel voor het fundee- ringswerk nog een onderzoek gaande, ten einde een inzicht te krijgen van de bodem gesteldheid. Een gedeelte van dit onder zoek is reeds beëindigd, doch op het oogen- blik is men nog bezig met proeven met een systeem. Zoodra het onderzoek geheel is beëindigd, zal tot aanbesteding voor de landhoofden worden overgegaan, en met groote waar schijnlijkheid zal in dit voorjaar reeds een aanvang kunnen worden gemaakt met het landhoofd bij Lent, terwijl eveneens nog voor dit jaar op het programma staat de bouw van liet landhoofd bij Nijmegen. Daarna komen geleidelijk de oijlers aan de beurt. Verwacht wordt, dat met den geheelen onderbouw ongeveer drie jaar gemoeid zal zijn, waarna dan de aanbesteding van den bovenbouw kan plaats hebben. Buren vluchten over het dak voor de gaslucht Amsterdam, 12 Febr. De bewoner van het benedenhuis Sophialaan 34 is heden morgen vroeg in zijn badkamer bewuste loos gevonden, ten gevolge van uitstroo mend gas uit den geyser. Pogingen om hem weer tot bewustzijn te brengen, moch ten niet baten. Door de bovenbewoners werd de gas lucht het eerst waargenomen en wel in dergelijke mate dat zij de vlucht namen over het dak. De buren werdzn daarop ge wekt on zij vonden don heer des huizes bewusteloos in de badkamer. Het gas moet zeker een zestal uren hebben gestroomd. Door de politie werd een onderzoek inge steld. Daaruit bleek, dat de overledene el- ken avond een warm bad nam. Vermoede lijk moet daar gisteravond een ongeluk gebeurd 'zijn. CHR. GEZONDHEIDS- EN VACANTIE- KOLONIES. Verbouwd Kolonlehuls Reggoborg". Aan de uitnoodiging om tegenwoordig te zijn bij de opening van het verbouwde en vergroot e koloniehuls ,.De Reggeberg" te Hellendoorn op Woensdag 10 Februari had den velen gehoor gegeven. Ds. H. C. Hoger- zeil, voorzitter der Yereeniging voor Chris telijke Gezondheids- en Yacaniiekolonien in Nederland, herinnerde er in zijn openings woord aan hoe dit koloniehuis in 1926 werd opgericht, dank zij de groote werk kracht van het comité tot oprichting van een koloniehuis, voor de vier Noordelijke provinciën. Terstond werd met zomer- cn winterverplecmg begonnen en zeer vele zwakke cu prae tuberculose kinderen over al vandaan zijn er in de afgeloopen zes jaar geweest. Het koloniehuis, gelegen in een prachtige omgeving boven op de Reg geberg is door verbouwing en uitbreiding geworden tot een uitstekend modern inge richt koloniehuis met ruime slaapzalen, groote badkamer, vroolijke eet- en speelza len en centrale verwarming, terwijl door het uitgestrekte boschterrein en de groote speelplaats de kinderen ruimschoots gele genheid hebben om van de boschlucht te genieten. ontslag bij palthe. Almelo, 12 Febr. Met ingang van 1 Fe bruari 1.1. was bij de firma Palthe, chemi sche wasscherij en ververij te Almelo, een Iconsverlaging aangekondigd tot 5 De organisaties der werknemers kwamen hier tegen in verzet. Na eenige conferenties toonden zich de arbeiders bereid, een loons verlaging te accepteeren; als de toezegging werd gedaan, dat geen verdere ontslagen meer zouden plaats hebben. De directie kon deze toezegging echter niet doen. Zij besloot toen de loonsverlaging in te trek ken, doch tot ontslag van een deel van het personeel over te gaan. Voor het kantoor personeel en eenige andere categorieën is een loonsverlaging van 5 ingegaan. ARRESTATIE TE NIJMEGEN. Inbrekersbecdo op het spoor? N ij m e g e n, 12 Febr. In verband met verschillende inbraken in den laatsten tijd in Nijmegen gepleegd, zijn door de politie te Nijmegen gearresteerd de 23 j. los werk man Ch. v. d. L. geb. te Duitschland en do 24 j. G. F. Het tweetal werd gisteravond op heeterdaad betrapt bij een inbraak bij de firma Polman te Nijmegen. Zij beken ten en gaven toe inbraken to hebben ge pleegd in de fabriek der finr.a E. te Nijme gen. Zij worden geacht deel uit te maken van een inbrekersbende, die Nijmegen en omgeving af en toe onveilig maakte. ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING. Voor den Almeloschen politierechter heeft terecht gestaan de landbouwer H. S. te Albergen (gemeente Tubbergen), die in December van het vorige jaar zijn jacht hond met twee jongen gedurende langen tijd nagenoeg geen voedsel heeft verstrekt, zoodat de dieren bijna omkwamen van ge- brok. De heer Van der Weerd, dierenarts te Almelo, verklaarde, dat de hond tot een karkas, afgetakeld was. en in maag noch darmen eenig voedsel was aangetroffen. De officier van justitie eischte 14 dagen gevangenisstraf en verbeurdverklaring van de honden. De politierechter sloot zich vol komen bij dezen eisch aan. KINDERVERLAMMING. Groningen, 12 Februari. Uit het huis gezin van L. N. te Ruinen, waar vorige week een geval van kinderverlamming werd geconstateerd, is een tweede patiente naar het .ziekenhuis te Groningen overge bracht. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Gistermorgen is een 23-jarige werkman uit Delft, die op weg was naar zijn werk te De Lier, achter op een zandauto geklom men teneinde te kunnen meerijden. Hij sprong er af in een bocht van den weg en had het ongeluk, te vallen, waarbij het ach terwiel over het lichaam ging. De ongeluk kige was op slag dood. BOERDERIJ AFGEBRAND In den nacht van Donderdag op Vrijdag is te Varsseveld de boerderij „Klein Hue- tink" bewoond door den landbouwer Bruil, afgebrand. Twee varkens kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. GEWETENSGELD. Ten behoeve van 's Rijks schatkist is we gens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogep (gewetensgeld) ontvangen bij den inspec teur der directe belastingen te Dordrecht 10.398 40. Dammen. U.P.D.B.-COMPETITIE. De competitie van den Utrechtscb Provin cialen Dambond loopt langzamerhand ten einde. Vooral A.D.V. I heeft tot nu toe wei nig succcs-fewcten te boeken. Volledigheids halve laten wij hieronder den stand in de eerste en tweede klasse volgen. De stand in de le klasse luidt thans 1. O.K.K. 6 5-1—0 11 2, Ons Genoegen 6 4—1—1 9 3. R.K.U.D.V. 5 2-0-3 4. Soest 4 1-0—3 5. A.D.V. 5 1-0-4 2 In de 2de klasse luidt de stand: 1. Woerden I 7 6-1-0 13 2. Ons Genoegen II B 7 3—1—3 7 3. S. en S. I. 7 3—1—3 7 4. A.D.V. II 6 2—1—3 5 5. Ons Genoegen IIA 7 2—1—4 5 O.K.K. II 6 1-1-4 3 RUITERSPORT VEREENIGING .jEEMLAND" Gross-country op Vrijdag 19 Februari. Weder dienende zal door de R. S. V. „Eemland" en cross-country worden geor ganiseerd op Vrijdag 19 dezer, waarvan het parcours zal worden uitgevlagd over de weilanden van de boerderij „Zielhorst" on der de gemeente Hoogland. Dit zal de eerste rnaal zijn, dat in deze terreinen een dergelijke wedstrijd gehouden wordt en zou het zeer zijn te betreuren, dat de vorst als spelbreker zal optreden. Het zal in dit geval n.l. moeilijk zijn een anderen datum voor dezen wedstrijd vast te stellen, daar deze zoo eenigszins mogelijk nog in Februari zal moeten plaats vinden. Bij gunstige weers- en bodemgesteldheid zal de wedstrijd ten 14 uur aanvangen. Op dit uur wordt de eerste deelnemer od de „Zielhorst" gestart, alwaar ook het eind punt van het parcours is gekozen. MARKTBERICHT. Appelen 5—12, peren 8 per H.L. Hoen dereieren 3,103.80, eendeneieren 4 4.50 per 100 stuks. Hooiboter 1.50 per K.G. Kippen 0.90—1.50, hanen 0.90—1.10, tam me konijnen 1—2.50, wilde konijnen 0.80 per stuk, tamme duiven 2040 ct. per paar. Biggen 36.50 per sluk. Aangevoerd waren ongeveer 20 II.L. ap pelen; 6 H.L. peren; 260000 stuks hoender ieren; 400 stuks eendeneieren; 40 K.G. hooi boter; 195 biggen. FRUIT- EN GROENTENVEILING. Veiling van 12 Februari. Lof 89 ct. per pond; spruiten 1417 ct. per K.G.; bicten 25 ct., uien 2229 ct. per 10 K.G.; boerenkool 1224 ct., roode kool 14—19 ct., gele kool 17—20 ct., groene kool 2345 ct., prei 10—12 ct., knolseldery 56 ct. per 100 stuks; Dunsel 1518 ct., peterselie 1114 ct., seldery 16 ct. per bakje; raapsteel 1418 ct. per 10 bos. Deze weck werden de eerste dunsel en raapsteelen' aangevoerd door den heer M. Verheul, Kweekerij St. Joseph te Hooglan derveen. HINDERWET, Burgemeester, en Wethouders Van Amers foort, brengen tér -vair het publiek, dat een door J. G. van der Veer ingediend verzoek mot bijiagen, om vergunning tot het oprichten' van een bakkerij, door plaat sing van een dubbele heeteluchtoven in het perceel, alhier gelegen aan de Bloemendal ■sche straat 46 op de Secretarie der gemeen* te ter visit* ligt en dat op Vrijdag, den 26 Februari aanstaande, dos voormiddags te 10 ure gelegenheid ten Raadhuize wordt ge geven. om. ten overstaan van het Gemeente bestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de in richting in te brengen. GEMEENTERAAD. Op Dinsdag 23 Februari a.s. De burgemeester heeft den gemeenteraad in openbare vergadering bijeengeroepen op Dinsdag 23 Februari a.s., des avonds om 7 uur.' De volgende agendapunten zullen in be handeling worden genomen; 1. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 2. Benoeming van een hoofd der school voor g. I. o. No. 1, Waalstraat. 3. Benoeming van drie leden van de commissie tot wering van schoolverzuim. 4. Benoeming van een lid der commis sie van toezicht op het voorbereidend on derwijs, wegens periodieke aftreding. 5. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van ziekteverlof aan onderwijzend personeel. 6. Voorste! van B. en W. tot vaststelling van de vergoeding der wedden van vak onderwijzers bij het bizonder lager onder wijs. 7. Voorstel van B. en W. tot regeling van de vergoeding der wedden van vak- ondemijzers bij het bizonder lager onder wijs. 7. Voorstel van B. en W. tot regeling van de vergoeding ex art. 100 der L. O. wet 1920 (boventallige leerkrachten), voor en kele schoolbesturen over het jaar 1930. 8. Voorstel van B. en W. tot regeling van de voorschotten op de vergoeding ex art. 101 der L. O.-wet voor de besturen der bizondere lagere scholen. 9. Voorstel van B. en W. tot regeling van de pensioensgrondslagen van den se cretaris en den ontvanger. 10. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een ontwerp-plan tot wijziging van het uitbreidingsplan voor het terrein tusschen Gasthuislaan en Bisschopsweg. 11. Voorstel van B. en W. tot wijzjging van de verordening betreffende het beroep bedoeld in artt 7 en' 9 der Woningwet. 12. Voorstel van B. en W. om een cre- diet te verleenen voor uitbreiding van de rijwielberging bij de U.L.O.-schoo! aan de Vondellaan. 13. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening regelende de heffing van rechten voor het gebruik van het open baar slachthuis. 14. Afwijzend advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van de gym nastiekvereniging Excelsior aangaande het in orde maken van de sintelbaan op het sportpark Birkhoven. 15. Voorstel van B. en W. tot aanvul ling van de lijst van straatnamen. Afd. J aponsioffen Crêpe Bouclette moderne wollen Japonslof in 12 nieuwe kleuren 1.45 p, el Frisé en Bouclé de Yoorjaar's Mantelstof Barege, een fijne dunne Japonstof in nieuwe tinten Wollen mousselines in aparte dessins 16. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentehegrooting dienst 1931 en 1932. 17. Voorstel van B. en W. tot het overne men van stoepen aan de Hellestraat en SL Jorisstraat. 18. Voorstel van B. en W. tot aankoop van J. Laseur van twee woningen c.a. aan de Zogstraat. 19. Voorstel van B. en W. tot onteigening van strooken grond aan den E. Meysterwèg en Woes tijger weg. 20. Voorstel van B. en W. tot het toeken nen van een pachtvermindering over 1932 aan J. van Ruitenbeek. 21. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van huurprijzen voor pakruimten bij de Markthal. 22. Voorstel van B. en W. tot het verhuren van een complex bouwland aan den Ouden Soeeterweg en de Miacostceg. 23. Voorstel van B. en W. tot hot verhu ren aan de N.V. Al ge me ene Ned. Cultuur- Mij. te Leusden van een perceel grond aan den Heiligenbergerweg. 24. Voorstel van B. en W. tot het verhu ren aan J. van Ruitenbeek van oen perceel grond aan de Ursulinesteeg. 25. Voorstel van .B. en W. tot verhuring aan H. L. Hemminga van een perceel bouwland nabij den Arnhernschen weg. 26. Voorstel van B. en W. tot w&rhuring van perceeltjes; bouwland aan den Soestcr- weg aan de wed. B. Vastenburg e.a. 27. Voorstel' van B. ën W. tot verhuring aan mej. A. C. Bos van' een perceel grond aan de Bnrchman Wuytierelaan. 28. Voorstel van B. en W. tot het verhu ren aan de N.V. Ned. Petroleum Mij. „Pur- fina" te Rotterdam van een pakhuis aan de Kleine Koppel. 29. Voorstel van B. en W. tot het verhu ren aan E. A. Westerhout van het perceel Utrechtsche weg 17. 30. Voorstel van B. en W. tot verhuur aan verschillende personen van enkele percec- len bouwland nabij het Monnikenpad. 31. Voorstel van B. en W. tot verhuur van een perceel grond gelegen nabij de v.m. Coninckspoort, groot 800 MA, aan W. Bunnik, voor een huursom van 156 's jaars. 32. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan J. J. Molenaar van een strook grond aan de Konihginnelaan. 33. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan M. de Hoog van een perceel bouwter rein aan het Dupontplein, groot 387 MA, voor 300Ü. 34. Voorstel van B. en W. tot verkoop van T. van Wijland van een perceel bouwterrein aan den Randenbroekerweg, groot 1487 MA, voor 3500. 35. Voorstel van B. en W. tot verkoop aart II. Hertzinger en K. Schimmel van een per ceel bouwterrein aan de Zwaanstraat hoek Roigerstraat, groot 421 MA, voor 2600. 36. Ontheffingen straat- en rioolbelasting dienst 1931. 37. Schoolgeld-kohieren dienst 1931/1932. 38. Reclames schoolgelden dienst 1930/1931. KLEINE OORZAKEN. Een beenbreak. Een 39-jarige juffrouw is gisteren op den Leusderweg over een steen gestruikeld. Door haar val brak zij een been. Een tweetal doktoren verleende de eerste hulp, waarna zij naar het ziekenhuis „de Lich tenberg" is vervoerd. EXAMENS. Te Leiden is geslaagd voor het voorbe reidend kerkelijk examen onze oud-stadge noot, de heer Bart Ruitenberg. EEN WAARSCHUWEND WOORD. Aan ouders en onderwijzers. Reeds meermalen kwam het voor, dat minderjarige kinderen door „vriendelijke" lieden per fiets of auto meegenomen wer den. Meestal werd dan voorgewend het niet bekend zijn met den weg en de kinderen waren vaak bereid dezen te wijzen. De vragers hadden echter een minder goede bedoeling bij deze informatie. Het is ook dezer dagen weer een paar maal voorgekomen, dat automobilisten in het eene geval een 15-jarig meisje, in het andere minderjarige jongens meenamen. Wij zouden hiervan geen melding ge maakt hebben, ware het niet, dat het ons noodzakelijk voorkwam om ouders en on derwijzers er nogmaals op te wijzen de kinderen te verbieden om mee te gaan met voor hen onbekende personen. Ook al is een autoritje of een reep chocolade nog zoo verleidelijkI

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2