DE MALVERSATIES TE LIMMEN IN MASSA'S SLIJTERIJ VAN 8 OP 18 MILLE Valsch taxatierapport EEN AUTOMATISCHE GIFT Aan het Nat. Crisis- comité BETERE SELECTIE OP DE H.B.S. DROEVE JEUGD Bescherm Uw keel I 25, 45 cn 65 ct.« Het getuigenverhoor nog steeds niet geëindigd Amsterdam, 15 Febr. Heden zette de rechtbang de behandeling voort van de strafzaak tegen den Amsterdaraschen ad vocaat, die terecht staat, verdacht van ver duistering en medeplichtigheid aan valsch- heid in geschrifte. Zodals wij bij de zitting van Vrijdag uit voerig meldden, had verd. zijn medewer king verleend bij het opmaken van een stuk, waarin valschelijk stond vermeld, dat 'n juffrouw uit Limmen 8.800 schuld had aan den koopman E. te Bussum. Voorts zou de advocaat geld en goederen hebben aangenomen van S., die zooals verd. kon weten dit geld aan mej. W. moest afdragen. Ook was den advocaat ten laste gelegd, dat hij in Febr. 1925 als curator in een faillissement gelden zou hebben verduis terd. De Amsterdamsche notaris Z., die zijn ministerie heeft verleend werd hedenmor gen als getuige gehoord. Op 17 April 1931 waren de hoofdpersonen ten zijnen kanto re gekomen om de hypotheekacte te doen passeeren. Toen de notaris er hen op op merkzaam maakte, dat 10.000 hypotheek wordt gevraagd, terwijl de taxatie van den aannemer slechts 8000 opgaf, werd opge merkt: „Oh, maar het is veel meer waard, het dubbele wel". Getuige weet niet meer wie de advo caat of de koopman S. toen heeft gezegd: „Nu verandert U het dan maar, zet er dan maar een één voor". Vervolgens werd door den koopman de 8000 veranderd in 18.000. Get.: „Een van de aanwezigen zei, dat dit gemakkelijk kon". Pres., Mr. Huysinga: „Waarom hebt U een aanvraagformulier van de Ned. Hy potheekbank ingevuld? U wist toch, dat door den koopman uit Bussum de hypo theek zou worden verstrekt?" Get.: „Dat is eerst drie dagen later ge bleken." Pres.: „Kreeg U den indruk, dat juffrouw W. precies wist, wat er gebeurde." Get.: „Ik heb alles duidelijk gearticu leerd voorgelezen en op mijn vraag ant woordde ze, dat ze er mee accoord ging. Niets gaf mij dan ook den indruk, dat zij niet begreep wat er gebeurde." Op een vraag van den rechter mr. Huls man antwoordt get., dat alle voorbespre kingen zijn behandeld tusschen zijn kan toor en dat van den advocaat. Voorts blijkt, dat de volmacht van de winkelierster ten behoeve van den „koop man" S. eerst is tot stand gekomen, daar- nè, had de „waardevermeerdering" van het bewuste pand plaats. Verd. had de volmacht niet medeonder- teekend, daar hij dit tegenover de orde van advocaten niet verantwoord achtte. Van een contra-letter, waarmede de schuldbekentenis, in de acte opgenomen, groot f 8800 werd te niet gedaan, wist get. niets af. Mr. Kokosky: „Is de volmacht voorgele zen?" Get.: „Die is duidelijk voorgelezen." Mr. Kokosky: „Wie heeft het verzoek ge daan voor de 8000 een één te zetten?" Getuige: „Dat is van verdachte uitgegaan óf van den koopman S." Mr. Kokosky: „Vergist U zich niet, U hebt twee maal anders verklaard." Getuige: „Ik heb dat nooit voorgesteld. Ik heb er op gestaan, dat de waarde uit gedrukt werd, die er door de partijen aan werd toegekend". President: „In het proces-verbaal van den inspecteur staat, dat U er op hebt ge staan een één er voor te zetten." Verdachte hield nadrukkelijk vol, dat de notarisheeft geadviseerd om de waarde- opgave te verhoogen, hetgeen deze laatste mét klem bleef ontkennen. üit het verhoor van den notaris kwam nog vast "té staan, dat de naam van den 'Bussumschen geldgever aan den notaris pas is opgegeven na het verlijden van de volmachtacte. De notarisklerk, die vervolgens voor het getuigenhekje zijn patroon afloste wist niet te verklaren van wien het idee was uitgegaan om 8000.— in 18000— te veranderen. De partijen waren het eens, dat de waarde veel meer dan 8000.— be droeg. Voor den rechtercommissaris had get. verklaard, dat de notaris tusschen het ver lijden van de beide acten had gezegd, dat hij er liever niet mee te maken had gehad. Get, kon zich dat niet meer herinneren. Als getuige worden achtereenvolgens ge hoord de zuster en de vader van den koop man S, verdachte in dezelfde zaak. De vader van S. had gezien, dat zijn zoon 200 aan den advocaat uitbetaalde. Dit was een gedeelte van de £00 die S. van den koopman E. had ontvangen van de credit-hypotheek. De 200 zouden worden gebruikt voor de echtscheiding van S. Verdachte: Het waren slechts 150, als honorarium voor zijn bemoeiiingen bij de credietverleening. Wel was er sprake van, dat verd. de echtscheiding van S. zou be handelen, hij S. zou dan trouwen met mej. W. "uit Limmen. Na de pauze werd raej. W„ de winke lierster te Limmen, als getuige gehoord. Get, had een blanco-aanvraagformulier geteekend voor een hypotheek haar door verd. voorgelegd. Verdachte ontkende dit, Pres.: Tot «getuige): Welk bedrag had U gedacht te krijgen? Getuige 1200.—. Verdachte: Er was eerst sprake van één hypotheek van 5500.—, de reeds op het huis rustende hypotheken ad 4100, zou den dan worden afgelost. Toen get op het kantoor van notaris Z. kwam, had de koopman S. gezegd dat zij zich overal buiten moest houden en moest zwijgen. Zij was in gezelschap van den advocaat en den koopman S. op het kan toor van den notaris gekomen. Toen de notaris het geschatte bedrag van 8000 noemde, had S. gezegd, dat moet 18000 zijn. De notaris en verd. waren toen samen naar een andere kamer gegaan en toen het tweetal terugkwam had de no taris gezegd: „Er moet een één voor wor den gezet". Zij wist niqt te zeggen, wie die één had gezet. Getuige had niet gehoord, dat de notaris iets had voorgelezen, wel wist «zij, dat ze de 1200.die ze verwachtte te krijgen niet had ontvangen. Drie dagen later had zij van S. 105 gekregen. Pres.: „'t Was toch niet in orde, dat U in de acte schreef „achttienduizend". Get.: Notaris Z. zei het, en die zal toch wel meer van de wet welen dan ik en bo vendien dacht ik: „Als er iemand 18.000 wil geven, vind ik dat ook goed." Pres.: (tot get.) U bent toch ook nog met z'n allen uitgeweest. Verd.: Ja,ik wachtte op m'n centen cn Harry (de koopman S.) had gezegd, dat zij op champagne moest tracteeren, omdat de advocaat die óók mee uitgeweest was zooveel voor haar had gedaan. Pres.: Er was immers sprake van, dat U met S. zou trouwen, hoewel hij nog ge trouwd was? Get.: Ik dacht bij mezelf, als ik m'n geld binnen heb, kan hij wel gaan (gelach). Zij verklaarde nog, dat zij van een acte, waarin verklaard werd dat zij een schuld van 8S00.aan E. had, niets afwist. Het aanvraagformulier was eerst gezien dooi den vader van get., deze had gezegd: „dat kan mijn dochter teekenen". Het eenige wat getuige precies weet le vertellen is, dat zij niets meer bezit, dat zij straatarm is cn om naar Amsterdam te komen, eerst geld bij den burgemeester van Limmen moest halen. Get.: Mijn huis was wel 15.000 waard, het is twee keer gebouwd. (Het bleek, dat het huis verplaatst was, get, was hierdoor van meening, dat de waarde daardoor aan merkelijk was verhoogd). Nogmaals kwamen de trouwplannen op het tapijt. U bent toch met S. verloofd geweest aldus de president Get.: Nóóit, wel zijn we, héél in het be gin van plan geweest om te trouwen". President: U verstaat onder 'n verloving blijkbaar iets anders dan ik. Verd.: U hebt toch tegen verschillende mensclien gezegd, dat U met S. zou trou wen. Notaris Z. verzocht hierop nogmaals een verklaring te mogen afleggen. De notaris protesteerde er met klem te gen, dat hij zich met verd. in een andere kamer had teruggetrokken om over het te veranderen taxatierapport to spreken. Wel hadden zij samen gesproken, doch dat was nog, vóór het veranderen ter sprake was gekomen. Get. weet niet te vertellen, waar deze te- genacte is, wel weet hij, dat hij het stuk heeft geteekend. Verd.: De acte, waarin staat, dat mej. W. S800 aan E. schuldig is, is vervaar digd in opdracht van E. Ook notaris Z. was bekend met den inhoud, ik heb hem nog gezegd, dat van een betaling van 10.000 geen sprake was. Notaris Z.: 't Was een crediethypotheek heeft U gezegd. Get.. De schuldbekentenis was slechts in de acte opgenomen om mej. W. tc verhin deren 10.000 op te riemen, zij zou daar door slechts 1200 kunnen opnemen. Te genover de schuldbekentenis stond immers de contralettre. Rechter Mr. Hulsman: U hebt latei- de stukken niet nauwkeurig nagezien en gelezen, zoodat u dc contralettre niet mis te? Get.: Neen. President: Waarom heb U aan mej. W. gezégd, dat de 88.00 schulcl voor gelever de goederen in de acte moest worden opge nomen, omdat anders een geldleening niet mogelijk was. Get.: Dat was pro-forma. Ik herinner me verder niet waarom dat gezegd is. Pres.: U zou zelf heel wat sterker staan als die contralettre voor den dag kwam, deze is en blijft zoek! Get.: Ik kan het papier ook niet uit de steenen halen. Verdachte: Die contralettre bestond, ik heb het stuk aan S. gegeven. Pres. (tot get.): U hebt beweerd geen en kel stuk in die dagen te hebben ontvangen. Get.: De grosse had ik nog niet ontvan gen. Pres. (tot verd.): Hoe vindt U eigenlijk die acte? Verdachte: Zeer verkeerd, maar... met de contralettre uitstekend. De Offcier van Justitie (tegen getuige E.) Waarom hebt U tegen de politie te Bussum en te Amsterdam volkomen gezwegen over een contra-acte? Getuige: Ze izullen me er niet naar heb ben gevraagd. Officier: In Bussum hebt U verklaard, dat men alles aan uw goede vrouw over liet, van een contralettre kikte U niet! Getuige verklaarde nog, dat de notaris zou hebben gezegd, dat hij uit zijn boeken zijn vordering van 8800 zou moeten kun nen bewijzen. De notaris ontkende echter hierover een woord to hebben gesproken. Get, S., dc verdachte in de vorige zaak. trad hierop wederom voor -het getuigen hökje. In een vloed van woorden deed ge tuige een omstandig verhaal. De zaak van mej. W. was, volgens S. heelemaal vcrloo- pen. Zij wilde een hypotheek op haar huis hebben, doch er stonden er reeds drie op. Bij het eerste bezoek van den advocaat was er een flesch wijn gedronken. Ja, al dus get., juffrouw W. dacht dat dat zoo hoorde als er een advocaat op bezoek kwam. Verd. had tegen S. gezegd, dat het wel moeilijk was, maar dat er wel wat aan het zaakje te verdienen -zou zijn. Zijn verklaringen zijn weinig andors dan toen hij in dc zitting van Vrijdag zijn uit eenzetting gaf als verdachte. Volgens hem heeft mej. W. zelf de één vóór de 8000 ge plaatst. Het valsche texatierapport had de neef van juffrouw W. op dictaat van ver dachte geschreven. Het stuk was echter nooit gebruikt en dan ook niet aan E. ge toond. Getuige gelooft, dat de advocaat niet de bedoeling had gehad iemand op te lichten, doch slechts om hem en mej. W. tc hel pen cn E. te bewegen de hypotheek tc ge ven. Verd. had van hem. get. S., 200.ont vangen voor honorarium en om dc echt scheiding van get. te behandelen. Voorts had get. veel voor mej. W. gedaan, hij had gereisd voor haar om haar zaken te behar tigen. Pres.: Maar U hebt toch van E. 1200 ontvangen en juffrouw W. heeft toch zoo goed als niets ontvangen. Getuige: De dames hebben ook Veel geld verteerd, de huisgenooto van juffrouw W. werd te Limmen „de prinses" genoemd. (Gelach). Een contra-lettre had get. nooit gezien. Dc ware schuldige is de koopman E., die heeft zijn leven lang van zwendel geleefd. Getuige E. (opstaande in getuigenbank): Meneer de president, ik protesteer, die man heeft al eens eerder zoo iets gezegd. President (tot get. S.): Dat heeft hier verder niets mee te maken. De -zitting werd geschorst tot Woensdag morgen a.s. Het secrotariaat van het Nationaal Cri sis Comité verzoekt het volgende tc plaat sen: De gelegenheid tot het automatisch doen van overschrijving ten bate van het Natio naal Crisis Comité is thans opengesteld bij den Postchèque- cn Girodienst, Rekeninghouders! laat de gelegenheid, om wél te doen niet voorbijgaan. Verzuim niet nog heden het U toegezonden formu lier in te vullen. Stel niet uit, doe het da delijk; uw dag zal er rijker door worden. Indien rond 130.000 rekeninghouders ten minste éénmaal per maand 25 cent doen overschijven op postrekening no. 1SGOOO N. C.C. geeft dit per maancL zonder moeite en zonder noemenswaardige opoffering 45000 De winter is ingetreden, de aanvragen nemen toe. Steunt!! Het wordt u zoo gemakkelijk gemaakt. V In de afgeloopen week is bij het Natio naal Crisis Comité ontvangen 23.485.94. In totaal is thans ingezameld 489.167.45. BESCHONKEN AUTO-BESTUURDER. Haarlem, 15 Febr. Gisteravond om streeks half twaalf reed een 28-jarige koop man uit Aerdenhout, die ln beschonken toestand verkeerde, hevig slingerend met zijn auto op de Lange Hecrcnvest. De auto botste tegen een stilstaande auto, vervolgens tegen een lantaarnpaal en ten slotte tegen den gevel van een huis. Twee agenten van politie, die inmiddels gewaar schuwd waren, hebben den dronken be stuurder naar het politiebureau overge bracht Bij fouilleering bleek hij een met scherpe patronen geladen revolver te be zitten. Een 24-jarige juffrouw, die in de stil staande auto zat, is ernstig gewond. Tegen den dronken bestuurder is proces verbaal opgemaakt. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD Deventer. 14 Febr. Hedenmiddag kwam de 36-jarige dochter van de familie H. B„ te Diepenveen, terwijl zij eenige werk zaamheden verrichtte, in aanraking met de» electrisclie geleiding en werd daarbij dooi den stroom getroffen. De ijlings ontboden geneesheer kon slechts den dood consta- teeren. DUIZEND INGENIEURS ZONDER WERK. Men meldt aan de N. R. Ct., dat thans hier te lande ruim duizend ingenieurs zon der werk zijn. Van degenen die de laatste jaren voor het ingenieurs-examen zijn ge slaagd, hebben nog slechts enkelen een be trekking kunnen vinden. BEROEPINGSWERK TE WASSENAAR. In de vacature, voortdurend door het be danken van prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, zijn voor de tweede predikants plaats op het zestal geplaatst bij de Ned. ITerv. Gem. te Wassenaar, de predikanten J. S. Hartjes te Vlissingen; W. A. B. ten Kate tc Enschedé; A. Hijmans te Nijverdal; J. H. Mulder te Ilillegom; J. van Kuiken te Exmorra en G. J. Sanders te Ee (Fr.) Een kwart der leerlingen moest verdwijnen Eerste voorwaarde voor succes In het Wkbl. v. h. Gymn. en Midd. On derwijs behandelt J. Zuidweg Jr. de kwaal van de vele zittcn-blijvers op de H.B.S. 5 j.c. en zegt: In bijna iedere klas ik vermoed op alle scholen zitten leerlingen, die niet alleen in die klas niet, maar op geheele school niet thuis behooren. Weg daarmee! Ook als liet er maar 1 op de 20 is? Ook dan: wat doen ze in onze les? Zij moeten dc eer missen, Ii.B.S.-er tc mogen heeten. Wat zou er tegen zijn allen, die de 7de klas der lagere school doorloopen hebben tot de le klas H.B.S. of gymnasium toe te laten? Voorwaardelijk, en, indien ze op liet lste rapport, dat op alle scholen vóór Kerstmis komt, maal liet cijfer 5 hebben onverschillig het vak hen van de school te verwijderen? Een 4 zou geteld moeten worden voor 2 vijven, een 3 voor drie vijven, enz. En wat zou er tegen zijn, dit ook toe te passen op alle volgende rap porten (mits vóór een bepaalden laten da tum, bijv. 15 Mei, uitgereikt)? Dezelfde regeling zou toegepast kunnen worden in de hoogere klassen, met dien verstande, dat een leerling dan een klas verlaagd wordt, wat niet meer dan één maal in een cursus op hem toegepast zou mogen worden tenzij hij van een andere school gekomen is, als wanneer herhaalde terugzetting mogelijk moest zijn. De voordooien van deze regeling sprin gen in het oog. Het toelatingsexamen met al zijn bezwaren vervalt, eveneens de „ver klaring" met de hare. Niet één leerling kan een ander recht ontleenen aan het feit, dat hij bevorderd is, dan dat hij in die volgende klasse mag blijven, zoolang hij niet de beruchte 5 vijven krijgt en is hij op dezelfde school bevorderd, dan kan hij hoogstens 1 klas lager gezet worden. Meent een leerling, dat hij door privaatles sen of hoe dan ook, van bijv. de 3de klas in Soerabaya naar de 5de klas hier kan, dat hij het probeere (na 3 rapporten kon hij dan echter wel eens in onze 2de aan geland zijn!) Alle toelatingsexamens ver ballen dus; men neme nog de bepaling op, dat een leerling, die 10 dagen vóór de uit reiking van een rapport de school begint te bezoeken, er geen krijgt en dat niemand na 15 Mei in een klasse meer opgenomen wordt. Ik geloof, dat van onze scholen ongeveer Vi deel der leerlingen moest verdwijnen. Ook dan hebben we volstrekt geen „ideaal klassen", waar ze alles zoo maar begrijpen, maar in ieder geval een soort overgehou den, waar mee te werken valt. Pas na deze sélectie kunnen we m.i. in ernst be ginnen aan onderwijshervormingen: aan de wiskunde in overeenstemming met de moderne significa, aan de differentiaal en integraalrekening, aan het natuurkunde practikum, aan de scheikunde op de basis der moderne atoomfysica. En gaarne moe ten we willen antwoorden op alle serieuze enquêtes te dezen aanzien, en moeten we ons in nieuwe onderwerpen en nieuwe proeven willen inwerken; moeten we ook in gevallen oude liefhebberijen willen op geven, vooral ten opzichte van die richtin gen van het M.O., die niet door de natuur wetenschappelijke studie gevolgd worden. Maar een betere selectie dan de huidige schijnt rnij een eerste voorwaarde voor elke kans op het succes van die veranderingen. DE INBRAAK IN DE VLASFABRIEK TE DINTELOORD. ITet Gerechtshof te 's-Iiertogenbosch be handelde de zaak tegen den 38-jarigen kas telein A. v. B., den 37-jarigen opperman A. de M. en llen 30-jarigcn garagehouder J. S., allen te Rotterdam, verdacht van inbraak in de Coöp. Vlasfabriek te Dinteloord. Verd. bekenden. De behandeling bracht geen nieuwe zaken aan het licht. Die Adv.- Gen. eischte bevestiging van het vonnis van de rechtbank te Bredae waarbij v. B. werd veroordeeld tot 5, en de heide anderen tot 3 jaar gevangenisstraf. EEN NACHTELIJK AVONTUUR. Inbreker gesnapt. Amsterdam, 15 Febr. De gérant van het café-restaurant „Bordelaise" in de Leidschestraat begaf zich in uen nacht van Zaterdag op Zondag ongeveer twee uur naar den kelder onder het restaurant. Hij vond daar een man met een masker voor. Op de vraag hoe hij daar kwam en wat hij kwam doen, sloeg hij den gérant met een stuk ijzer op het hoofd, waardoor de aan gevallene een ernstige hoofdwonde opliep even boven den slaap. Op het gerucht kwamen andere personen toeschieten. Zij maakten zich van den jon gen man meester en leverden hem over aan de politie. Het bleek een Duitscher te zijn, die vroe ger in de „Bordelaise" in betrekking is ge weest. Een aantal inbrekerswerktuigen werd bij hem gevonden. Door opensluiting van een deur van een perceel in de Kerk straat was hij in de „Bordelaise" gekomen. Hedenmorgen is hij ter beschikking van de justitie gesteld. DE NOTARIS-MOORD TE GORINCHEM. In hooger beroep. De man, die den moord op den notaris te Gorinchem pleegde en deswege tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld werd, is tegen dit vonnis in beroep gekomen. Mr. dr. W. A. Vrolijk, van Arnhem, heeft dc ver dediging op zich genomen. De zaak komt thans voor het Haagsche Hof- zijn nog steeda verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT en het bekende S. H. M. „Schilletje" diverse merken „OUDE KLARE" enz. HAVIK «1. TeL 291 De lotgevallen van een kleinen zwerver „Rinus" gaat de mijnstreek verlaten; eindeJijk heeft de justitie zich over hem ontfermd en de ouders uit de ouderlijke macht ontzet. Thans zal de grootvader over den jongen waken en zijn opvoeding lei den „Rinus" hoewel eenst vijftien jaar oud,, heeft in de laatste acht jaren door de ge heele mijnstreek heen zich een trieste ver maardheid verworven, schrijft de „Limbur ger Koerier". Zeker een kleine dertig keepen is hij van huis weggeloopen, en zijn zwerftochten langs verschillende mijnslreekdorpen zijn het onderwerp geweest van tallooze ge-; sprekken. Het begon toen „Rinus" acht jaar was. Het kleine ventje werd door weer en wind langs de huizen gejaagd, om aardappel schillen op te halen. Kwam hij 's avonds niet met de verlangde hoeveelheid schillen thuis, dan toomde het ouderlijk gezag, en kon de stakker op een stevig pak rammel rekenen. Op een avond, dat „Rinus" wederom te weinig schillen had bijeengezameld, tracht te hij zijn noodlot te ontvluchten en trok er tusschen uit. Doch de wet is streng en, naar de letter, rechtvaardigHet ouder lijk gezag diende te worden geëerbiedigd. „Rinus" werd naar de ouderlijke woning teruggebracht, waar de vader den jongen eenigen tijd als een hond aan een ketting vastlegde, om den lust tot nieuwe ontvluch tingspogingen te dooven. liet baatte weinig. „Rinus" ontsnapte, nog verscheidene malen. Twee keeren haalde de „grijze politie", beter bekend als do man nen der politietroepen, hem uit een verbor gen hoekje van een vrachtauto; in de na bijheid van Aken joegen douane-beambten hem over de gren6 terug. Hij heeft in een kippenren geslapen en in een varkenshok gehuisd. Enkele dagen achtereen leefde hij welgemoed als elfjarig ventje in het houten tochtige remmershokje op een wagen, die tijdelijk op een eenzaam spoor was gere den Toen wij Donderdag „Rinus" in het ge meentehuis te Waubach onnoozel en grin nikend stilletjes in een hoekje op een stoel zagen zitten, had de politie hem juist te pakken gekregen, nadat hij opnieuw een weck door de mijnstreek had rondgezwor venTijdens de bittere koude, die de laatste dagen heerschte, sliep dq jongen rustig in het houten keetje op het voetbal- terrein van de „Emma" te Hoensbroek Zal dit zijn laatste trieste zwerftocht zijn geweest? „Rinus" heeft roeds verzekerd, dat, als het hem bij grootvader niet beviel, hij er opnieuw tusschen uit zou trekken.... Drijfhout op de levenszee FELLE BRAND TE WASSENAAR. Villa totaal vernield. Toen de familie C. G., wonende Raap horstlaan 17B te Wassenaar Zondagmiddag te circa half drie naar de radio-uitzending van den HollandBelgië wedstrijd zat te luisteren, werd zij door voorbijgangers ge waarschuwd, dat het rieten dak der villa in brand stond. In allerijl werd do brand weer gealarmeerd, die weliswaar spoedig ter plaatse was, doch aanvankelijk door de afgelegen plaats eenige moeite had met het verkrijgen van bluschwater. Inmiddels werd door de bewoners met behulp van politie en omwonenden een groot deel van het, meorendoels antieke, meubilair naar buiten gedragen. Toen het blusschingswerk met vijf stralen kon wor den aangevat, was er van redding eigenlijk geen sprake meer; trouwens, met het rie ten dak zou de kans daarop toch niet groot geweest zijn. Dc villa brandde vrijwel totaal uit, alleen de steenen muren bleven staan. Het grootste deel van den inboedel kon worden gered; voor het overige dokt ver zekering de schade. De familie G. was juist Zaterdag van een buitenlandsche reis teruggekeerd. Hoewel de oorzaak van den brand niet met zeker heid kon worden vastgesteld, wordt veron dersteld, dat de brand is ontstaan door vonken uit den schoorsteen, waardoor het rieten dak vlam heeft gevat. De burgemeester van Wassenaar was op; het terrein van den brand aanwezig. DE ZUIDERZEEWERKEN. Einde Jnnl verbinding met Wieringen gereed? Het Hbld. meldt: De grootste drukte bij de Zuiderzeewer ken concentreert zich thans bij De Vlieter, het laatste stuk van den afsluitdijk, dat nog gedicht moet worden. Aan de zijde van Breezand en aan den kant van Wieringen zijn thans elk honderd rijswerkers bezig met het maken van zinkstukken. Twee transporteurs en drie baggermolens zijn naar buiten gegaan. Binnenkort gaan nog drie zuigers naar buiten om den nieuwen dijk op hoogte te spuiten. De verwachting is, dat einde Juni de veis binding met Wieringen tot stand komt

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 10