Spiervorming SIERKUNST Omtrek I NIEUW ULTIMATUM VAN JAPAN WEST-INDIE EEN COMPLOT OP ARUBA De aanslag mislukt DE KONINGIN OPENT HET 3e JAARBEURSGEBOUW AUTO RIJDEN EISCHT NUCHTERHEID! Aanrijding bij de B. W.-Iaan UTRECHTSCHEWEG GROOTE KORTING OP ALLE LEERWERK VEEL TASSCHEN TEGEN HALVEN PRIJS. TEL. 1235 Quaker bestaal voor 16°/o uil proteïne, onontbeerlijk voor de ontwikkeling der spieren en bindweefsels. Boven- dien bevat het vetten en mineralen. Quaker is een „volkomen" voedsel en bovendien VLUGKOKEND Ml Terugtrekking der Chineesche troepen geëischt Sjanghai, 18 Febr. (V.D.) De opperbe velhebber der Japansche troepen bij Sjang hai heeft den Chineezen opnieuw een ul timatum gezonden, waarin de terugtrekking der Chineesche troepen tot 20 K.M. van de stad, de permanente ontmanteling van de Wocsoengforten en de evacuatie van de ge- beele frontlijn wordt geëischt voor Zater dag 7 uur. De algehccle ten uitvoerlegging van den terugtocht kan plaats hebben voor Zaterdag 17 uur (O.T.). Het artilleriegcvecht bij Sjanghai duurt voort Een „onafhankelijk" mandsjoe rije. Uit Moekden wordt gemeld, dat een com missie van Mandsjoerijsche generaals he den Mandsjoerije tot een onafhankclijkon etaat heeft verklaard. De V.S. erkennen Mandsjoerije niet Toonaangevende functionnarissen van het Amcrikaansche departement van Staat, heb ben te kennen gegeven, dat de Amerikaan- eche regcering de nieuw gevormde onaf hankelijke Mandsjoerijsche regeering in geen geval zal erkennen, aangezien zij met geweld door de Japansche militaire auto riteiten is samengesteld. Een erkenning zou ook in strijd zijn met dc verklaring van Stimson d.d. 7 Januari inzake de politiek der Verecnigde Staten in het Verre Oosten. De Volkenbond en het Japansch- Chineesche geschil. Genève, 18 Febr. (V.D.) Donderdagmid dag hebben de juristen die hiertoe door de Commissie van Twaalf zijn aangewezen over de Japansche bezwaren tegen het Chi neesche verzoek een buitengewone Volken- bondsvergadering bijeen te roepen, beraad slaagd. Men gelooft dat de bezwaren niet steek houdend worden geacht en dat ,de bijeen roeping der buitengewoue assemblée on vermijdelijk is. Vernomen wordt dat het Volkenbonds- sccretariaat reeds voorbereidingen treft voor de opening eener buitengewone Vol kenbondsvergadering in de eerste dagen van de maand Maart- Definitieve beslissingen zullen morgen na de raadszitting bekend worden. De Chineesche regeering heeft den secre taris-generaal van den Volkenbond een nota overhandigd, waarin cr op gewezen wordt, dat do Chineesche regeering bereid is in onderhandeling te treden met de Ja pansche regeering tot regeling van het con flict op de basis der voorstellen van de Amcrikaansche en Engelsche regeering, welke door Duitschland, Frankrijk en Italië worden gesteund. schen politie en nationalisten. Vier perso nen, w.o. 2 politiebeambten, werden gedood, en vijftien gewond. Honderden nationalisten bestormden de politiebureaux. Aan beide zijden werd ge schoten. Eerst na een langdurig gevecht kon dc politie den toestand meester wor den. 60 demonstranten werden gcarres teerd. De meeste winkelzaken in de stad zijn gesloten. Het zakenleven in de stad ligt volkomen stil. DE UITWERKING VAN DEN BOYCOT IN BRiTSCH-INDIfi. Bombay, 17 Febr. (V. D.) Do uitwer king van boycot en hartals blijkt duidelijk uit de begrooting, die is ingediend bij de opening van den raad van Bombay op he den. Deze begrooting toont een deficit van 832.500 tegen een geraamd deficit van 457.500. De volgende begrooting toont een deficit van 547.500. De uitgaven zijn be snoeid met 172.500. terwijl de rest van het deficit gedekt wordt door een leening. In zijn redevoering zeide de gouverneur, sir Frederick Sykes, dat het congres geheel ver antwoordelijk is voor dozen staat van zaken. Dc regeering weigert dwang van eenigen vorm toe te staan en zal geen wa penstilstand aangaan met deze .verbrekers van dc wet. Het bezuinigingsplan van de regecring bevat het voornemen het aantal kabinetsportcfeuilles to rcduceeren van zeven tot vier. DE TRADITIONEELE KLOPFARTIJEN IN DUITSCHLAND. Mannheim, 17 Febr. (V. D.) In Woin- heim werd hedenavond een vergadering van de nat.-soc. partij gehouden; toen de voor zitter de vergadering wilde openen, riep plotseling een communist een paar zinnen de zaal in. Dit feit was het sein tot een al gemeene kloppartij, in den loop waarvan 20 personen, gedeeltelijk zwaar, gewond wer den. Dc zaalwacht en dc politie werkten de communisten, ten getale van ongeveer 100, eindelijk de zaal uit, waarop de vergadering werd voortgezet. Karlsruhe, IS Febr. (V.D.) Officieel wordt medegedeeld, dat de minister van binnenlandsche zaken in verband met. do botsingen tusschen nationaal-socialisten en communisten te Weinhoim vergaderingen, van deze beide groepen tot en met 28 Febr. a.s. heeft verboden. Voor den communist Neumann is een spreekverbod voor geheel Baden uitge vaardigd. KATHEDRAAL TOT MUSEUM INGERICHT. Moskou, 17 Febr. (V. D.) De Kazan- kathedraal te Leningrad is ingericht tot na tionaal museum voor de geschiedenis van den godsdienst. Het museum zal onder con trole komen le slaan van de Academie van Wetenschappen, liet wordt geopend op der» dag, waarop de vijftiende jaardag van de revolutie zal worden herdacht. Japansche aanval op de Univer siteit van Sjanghai. Brand in de bibliotheek. Een Russisch bericht uit Sjanghai meldt, dat Japansche troepen dc Chineesche uni versiteit te Sjanghai zijn binnengedrongen. De Chineesche studenten boden echter te genstand, waarbij een groote brand in bet gebouw ontstond Het vuur sloeg over naar de bibliotheek, die uit 300.000 banden be staat Toen het bericht werd afgezonden, was de brand nog niet gebluscht en duurde bet gevecht in de Universiteit nog voort. De twaalide Japansche divisie naar Sjanghai, Officieel wordt medegedeeld, dat in ver band met de verslechtering van den toe stand te Sjanghai door den Japanschen minister van oorlog is bevolen, dat de twaalfde Japansche divisie naar Sjanghai zal worden gedirigeerd. In de kwestie van de uitzending der Sste Japansche infanteriedivisie is door den keizer nog geen beslissing genomen. Nederlanders in actie. Aneta meldt uit Sjanghai d.d 18 Febr. Jhr. De Graeff, I.asonder cn vijf andere Nederiandere, die dienst doen bij oen lichte batterij, zullen zeer waarschijnlijk binnen kort een opwindenden lijd medemaken, daar zij morgen gestationeerd zuilen wor den op de Range Road, aan den Noordgrens van do Internationale nederzetting. Bij de verdediging van dezen sector van den Ran ge Road nemen de Nederlanders in de lichte batterij actief aan de verdediging van de internationale nederzetting deel. Dit is geen kinderspel, daar de koude zeer bitter is en de grootste waakzaamheid ge boden. BLOEDIGE BOTSINGEN IN ALEPPO. Vier dooden on 15 gewonden. tonden, 17 Febr. (V.D.) Te Aleppo is tet tot ernstige botsingen gekomen tus- Venezolanen trachten zich meester te maken van het gezag Willemstad, 18 Febr. (Ancta). Door inlichtingen van eenige ingewijden is op Aruba een complot ontdekt. Deelnemers aan dit complot zijn Venezolanen, die con tact hadden niet Venezolanen buiten Aru ba. Den laatsten lijd zijn vele Venezolanen op Aruba gearriveerd. Plannen zijn cr ge vonden, tot tijdelijke vermeestering van het gezag. Ook wapens zijn er gevonden en aanwijzingen van brandstichting. Er zijn 20 arrestaties gedaan, waarvan 12 verdachten weer zijn vrijgelaten. Verdachte personen zonder bestaansmiddelen zijn uitgezet. Hare Majesteit de Koningin zal op 15 Maart a.s., den eersten dag der 26ste Kon. Nederlandsche Jaarbeurs, het derde Jaar beursgebouw te Utrecht officieel openen. GEMEENTERAAD VAN UTRECHT. De vermakelijkheidsbelasting. Dc subsidie aan de Ver-, eeniging voor Volksbaden te Utrecht. In do gistermiddag gehouden gemeente raadsvergadering heeft de heer Serton na mens den raad den burgemeester geluk- gewenscht met zijn herbenoeming. De burgemeester dankte voor deze woor den. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot verhuring van een- woning en een kantoorlokaal bohoorende tot het voorma lig fabrieksgebouw „De Krans" aan de Croeselaan hoek Leidschewcg aan C. Mo- niet tegen een jaarlijkschen huurprijs van onderscheidenlijk 625 en 25. Aan dc orde was vervolgens het verzoek schrift van huurders van gemeentelijke winkel woningen aan en nabij het Ondiep om verlaging van huurprijs. B. en W. mee- nen, dat cr geen voldoende aanleiding be staat om dit verzoek in te willigen. Gezien ook het feit, dat de winkels nog steeds goed verhuurbaar zijn, stellen zij den raad voor, afwijzend op het verzoek te beschikken. De Jieer Ploeg zeide dit praeadvies te be treuren, omdat verscheidene andere huren wel verlaagd zijn, zoowel van grond als van huizen. Misschien is er geen reden om aan alle huurders verlaging te geven, maar het zou onbillijk zijn om allen over één kam te scheren Spreker zou gaarne zien, dat B. en W. alle gevallen stuk voor stuk bezagen en daarnaar een evcntueele huurverlaging te regelen. Spr. diende een voorstel van deze strekking in. Wethouder Smulders kwam op tegen de feitelijk geponeerde stelling, dat de huur in overeenstemming moet wezen met de fi- nanciéelc draagkracht. Spr. erkent, dat het \elen winkeliers slecht gaat. Maar dat mo tiveert nog geen huurverlaging. Er kunnen wel verkeerde branches in bepaalde win kels worden uitgeoefend. Spr. ontraadt aanneming van het voorstel-Ploeg. Het voorstel Ploeg wordt tenslotte ver worpen met 23 tegen 15 stemmen, waarna het prae advies van B. en W. z.h.s. werd goedgekeurd. Op het verzoek van het Nederlandse!) Comité voor Kleuterzorg om subsidie voor het in het a.s. voorjaar te houden congres werd op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt, nadat rnet 23 tegen 13 stemmen verworpen was een voorstel van mevr. Wolthers om 300 subsidie te ve.rlecnen. Na bespreking werd z.h.st. goedgekeurd het voorstel van B. en W. om, bij handha ving van de vermakelijkheidsbelasting van 20 pet. van voorstellingen van amuse mentsfilms, de heffing van die belasting voor variété-, circus- en kermisvermake lijkheden van 15 pet. op 20 pet. te brengen, en voor voorstellingen van zgn. weten schappelijke films het tarief te verlagen tot 15 pet. nadat verworpen waren, met 25 tegen 10 stemmen en niet 26 tegen 0 stem men, onderscheidenlijk een voorstel van den heer Ploeg om voor wetenschappelijke films de heffing op 10 pet. te bepalen en een voorstel Van hét zélfde raadslid tot stichting van een fonds voor verleening van financieelen steun voor vertooningen van tooneehverken en filrns met cultureele of kunstwaarde. Goedgekeurd werd het voorstel van B en W. om aan de Vereeniging voor Volks baden te Utrecht, gerekend van 1 Januari 1932 af, een jaarlijksche bijdrage gelijk aan het exploitatietekort tot een maximum van 18.500, te verleenon. Een voorstel van den heer Sparenburg, bepalende dat de rechts positie van het personeel de goedkeuring B. en W. behoeft, was verworpen met 22 tegen 10 stemmen. Een hierbij door mevr. Wolthers inge diend voorstel, beoogende te onderzoeken de mogelijkheid om de Volksbadhuizen meer rechtstreeks door de gemeente te doen exploitecren zal behandeld worden op een nader te bepalen dag. De gemeenteraad heeft gisteravond voor den bouw van een openluchtschool aan bet Beethovenplein in Oog en Al, een crediet ten bedrag van 170.000 toegestaan. TENTOONSTELLING KXTHE KOLLWITZ. Baarn. Onlangs is in „Voor de Kunst" te Utrecht een tentoonstelling gehouden van etsen, litho's en houtsneden van Kathe Kollwitz, wij hebben die toen in den breede en met veel respect besproken. Dezelfde expositie vindt thans, van Zondag 21 de- z»r tot Zondag 6 Maart plaats in het Baarnsch Lyceum. Het is een mooie ge legenheid voor onze plaatsgenooten. om met dit prachtige felle werk kennis te maken. GEMEENTERAAD. Aanvullingsagenda. In de raadsvergadering van Dinsdag avond zullen alsnog dc volgende punten aan de orde worden gesteld: 39 Voorstel van B. en W. betreffende den bouw van 58 woningen op het terrein aan koop Oskam in het Leusderkwartier. 40. Advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van de bouwvereeniging St. Bonifacins, om mede werking voor het bouwen van 52 woningen in het Soesterkw artier. 41. Voorstel van B. cn W. tot nadere vaststelling van de huurprijzen voor de 72 woningen op het terrein aankoop Oskam in het Leusderkwartier. 42. Voorstel van B. en W. om hen te machtigen overtollig kasgeld ter leen te verstrekken aan den Staat der Nederlan den, Ned. provinciën en Nederlandsche Ge meenten. 43. Voorstel van B. .en W. tot reorgani satie van den gemeentelijken geneeskun digen dienst. 44. Voorstel van B en W. om een crediet te verleenen voor de restauratie van een tweetal perceelen bij de Kamperbirinen- poort en tot verhuur van die perceelen. De kantonrechter ziet zich gedwon: gen een getuige ernstig ie wij: zen op het gewicht van den eed Dc openbare zitting van het kantonge recht heeft gisteren weer eens tè lang op zich laten wachten. Gelukkig was het niet zoo vreeselijk koud, rnaar de temperatuur heeft hier trouwens ook geen invloed! Rechtvaardigt allerminst om een zitting 40 minuten over tijd tc doen aanvangen. Als de kinderzaken veel lijd in beslag nemen, laat men dan het is niet de eerste maal dat wij dit schrijven daarvoor een anderen dag of althans een ander uur vast stellen. De tijd van wachten is tijdens de openbare zitting reeds lang genoeg voor velen en nog altijd is tijd geld! Vooral voor zakcnmenschen, die als getuigen ge dagvaard zijn. Aanrijding bij de Barchman Wuylierslaan. Een stadgenoot reed op 5 Januari j.l. met zijn auto van de dr. A. Cuyperlaan af in de richting B. W. laan. Op het kruispunt dezer lanen met de Borgesiuslaan kwam van an derc richting een motorrijder, die voorrang had. Er heeft toen echter een aanrijding plaats gevonden. Verdachte zegt den motorrijder op het laatste moment gezien te hebben. De motor rijder had verdachte echter reeds op 20 meier afstand gezien. Er wordt een drietal getuigen gehoord, waarvan één A décharge. Verklaard wordt, dat dc auto flink gereden heeft en de motorrijder slecht te zien zou zijn door de bosschage. De ambtenaar van het Openbaar Minis terie, mr. Z ij 1 9 t r a, moet deze zaak be schouwen als een gewoon geval van het verleenen van voorrang aan rechts. Wat alleen nog maar als een fait d'excuse zou kunnen worden aangevoerd, is do belem mering van het uitzicht. Spreker acht dit echter niet aannemelijk gemaakt. Er moet daarentegen op gewezen worden, dat liet remspoor 10.70 meter heeft bedragen cn de auto het verkeer van rechts dus wel op eenigen afstand gezien moet hebben. Er is dus geen grond voor ontslag van rechtsver volging, doch, enkele verzachtende omstan digheden in aanmerking nemende, eischt do ambtenaar een geldboete van 5 subs. 2 dagen hechtenis. Verdachte's raadsman, mr. Eldering, uit Utrecht, voert in zljii pleidooi aan, dat ver dachte kalm gereden heeft; bovendien is niet komen vast tc staan, dat gepn signaal gegeven zou zijn. Ook wijst de verdediger op de plaatselijke situatie, die zeker groote schuld in deze zaak draagt. Daarom ver zoekt spreker om vrijspraak, waarmee de kantonrechter zich vereenigt. Wielrijder op een verboden weg. Een wielrijder had zich op den Hoogland- schen weg bevonden en zou niet geweten hebben, dat die provinciale weg voor fietsrijders gesloten was. Door hem moet n.l. gebruik gemaakt worden van liet langs den weg loopend rijwielpad. Een bekeuring was het gevolg geweest. Verdachte verklaarde, dat het modelbord „Verboden te wielrijden" in een grasberm stond en dat hij gemeend had, dat het ver boden was dien grasberm te berijden. Deze verklaring was echter voor het be wijs van onschuld onvoldoende. Noch O. M. noch kantonrechter kon deze zienswijze deelen en conform clen eisch werd de wiel rijder tot 1 subs. 1 dag veroordeeld. Met een vrachtauto in de sloot! Te Hoevelaken is op 27 Januari j.l. een vrachtauto in de sloot terecht gekomen. Verbalisant had vastgesteld, dat de bestuur der niet in staat kon worden geacht een auto te besturen, daar hij in staat van dronkenschap verkeerde. Verdachte ontkent dit, hij zou slechts twee glazen bier gedron ken hebben. Een tweetal getuigen, waarvan er één met een auto gereden had, zagen den wagen slingeren. Eén van hen heeft het zaakje niet vertrouwd, constateerde dranklucht en had ook eens in de „tribune" van de auto geroken. Maar het was er niet zuiver! Getuige heeft toen den veldwachter laten waarschuwen. Overeenkomstige ver klaringen worden door een derde getuige a charge afgelegd. Het O. M. vindt het een ernstig feit, er is slingerend en dus gevaarlijk gereden. Oor zaak hiervan is geweest het gebruik van alcoholhoudende dranken. Dat cr geen ern stige ongelukken zijn gebeurd, is aan toe val te wijten. Er zijn echter enkele verzach tende omstandigheden en daarom zal de ambtenaar geen ontzegging van het rijbe wijs deze maal vragen, maar wel acht dagen principale hechtenisstraf (verdachte, die chauffeur van beroep is, had een blanco strafregister). De kantonrechter, mr. Van S o n, veroordeelt tot acht dagen hechtenis straf met een proeftijd van twee jaar. Overtreding Jachtwet. Het gewicht van den eed. Reeds eerder hebben wij molding gemaakt van een overtreding der Jachtwet, waarbij twee personen op een motorfiets niet alleen konijnen, doch ook levende patrijzen zouden hebben vervoerd, hetgeen momenteel verbo den is. Do verklaringen in het proces-Ver baal neergelegd, worden thans door ver dachte en een getuige herroepen. Het geeft den kantonrechter aanleiding tc wijzen op het gewicht van den eed. De verbalisant is door ziekte afwezig, doch een brigadier geeft een geheel ander relaas dan verdachte en de bestuurder van de motorfiets. Nogmaals begint het O.M. met het vra gen van inlichtigen aan den getuige en de kantonrechter wijst met nadruk op het gevaar van meineed. Om eventueel „be denktijd" aan getuige te geven en deD verbalisant te kunnen hooren, wordt de zaak op verzoek van het O.M. 14 dagen aangehouden. Bedorven vleesch voor de con sumptie bestemd? Verdachte was niet versclicnon; hem was ten laste gelegd het in zijn winkel aanwe zig hebben van bedorven vleesch. Verdach te had verklaard, dat het niet voor de con sumptie bestemd was, doch de adj. direc teur van het Gemeentelijk slachthuis als getuige deskundige gehoord verklaar de, dat het dan ook niet in den winkel zijn mocht. Verdachte was reeds meerdere ma len gewaarschuwd, doch dat bleek niet to helpen. Conform den eisch luidde het vonnis: 80 boete subs. 40 dagen hechtenis. Bij volgende gevallen zal het O.M. den eisch van gevangenis straf overwegen. Volgt politie-bevelen op! Iemand uit Soest, die aldaar niet voldaan had aan een bevel der politie, werd veroor deeld tot 20.boete. subs. 5 dagen hech tenis. Dc eisch was: 25.subs. 10 dagen, GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers. Boven de IS jaar: 3 dagmeisjes. 2 dienstboden, 1 huis knecht. 1 fotograaf, 2 colporteurs, 1 keu kenmeisje, 1 kindermeisje, 1 kleermaker (halfwas). Beneden de 18 jaar: 2 magazijn jongens. 2 kantoorbedienden, oenigc fabrieksmeisjes. Aanbiedingen van werkzoekenden. .Boven Me 18 jaar: - - 3 ó'itogeenlasschers, 3'1 automonteurs; 2 bankef- en broodbakkers, 2 banketbakkers. 10 bankwerkers, 3 behangers-stoffeerders, 1 betonwerker, 2 bierhottclaars, 1 boekbin der, 5 boekdrukkers, 4 boekhouders, 1 bomvk. opzichter, 1 broodbakker, 15 chauf feurs, 1 colporteur, 1 correspondent. dienstboden, 4 eloctriciens, 1 expeditie- knecht. 35 fabrieksarbeiders. 2 fahrieksjon- gens. 1 frameviiler, l gas- cn waterfittor, T granietwerker, 59 grondwerkers, 1 hout draaier, 2 huishoudsters, 2 hulp in de huis houding. 2 incasseerders, 1 instrumentma ker, 16 kantoorbedienden (mann.). 5 Kan toorbedienden (vrouw), 11 kantoorwerk stors, 11 kellners. 1 schoorsteenbouwer, 1 uitvoerder (bomvk.), 1 glazenwasscher, 1 meesterknecht (houtb.),' 1 keukenmeisje, 1 kindermeisje, 1 kistenmaker, 3 kleerma kers, 5 koks, 2 kruideniersbedienden. 9 let terzetters, 2 lompensnrteerders, 4 loodgie ters. 1 loopknecht,, 165 losse arbeiders, 6 machinale houtbewerkers, 8 machine-bank werkers, 1 machinist, 6 magazijnknechts, 3 metaaldraaiers, 3 metaalslijpers, 33 metse laars, 4 ir.eubelbeitsers, 20 meubelmakers, 1 monteur (radio), 3 naaisters, 28 opperlie den, 3 pakhuisknechten, 1 pettenmaker. J plaatwerker, 4 reizigers, 1 rijwielhersteller, 5 rijwiel monteurs, 57 schilders (huis), 1 waschbaas, 1 galvaniseur, 1 koperslager, 1 isolëerdcr, 4 schoenmakers, 19 sigarenma kers, 1 sigarensorleerder, 9 smeden, 2 sla gers, 1 soldeerder, 2 steno-typisten, 2 sto kers, 9 slraatmakers, 4 straatmakers-hand langers, 3 stukadoors, 1 tabaksbewerker, 1 teekenaar, 59 timmerlieden, li- tuinlieden, 1 twijn er, 2 veldarbeiders, 2 venters, 18 ver warmingsmonteurs. 11 voegers, 4 voerlie den, 3 wagenmakers, 1 waschvrouw, 18 werkvrouwen, 48 wevers, 1 winkelbedien de, 5 winkeljuffrouwen, 1 metaalfraiser, 1 piano-stemrner, 2 verw.-technikers. 1 zand- blazer, 2 zilverslijpcrs, 1 zilversmid, 13 tex- tfolarbéiders, 2 wafolbakkers. 3 bloemisten, 1 groenter.kweeker, 1 emballeur, 1 motor schipper, l varensgezel, 1 ambtenaar ter secretarie, 1 schilster, 1 buffetjuffrouw. 1 leerl. verpleegster, 1 dagmeisje, 1 boekhoud ster, 1 facturiste. Beneden de IS jaar: 2 aank. metselaars, 1 leerl. metselaar, 2 aank. schilders. 1 leerl. schilder, 1 leerl. straatmaker, 1 leerl. timmerman, 1 aank. timmerman. 1 leerl. meubelmaker, 1 aank. auto-monteur, 1 aank. bankwerker, 1 leerl. bankwerker. 4 leerl. eloctriciens. 1 metaal stamper, 2 leerl. rijwielherstellers, 1 leerl. smid, 2 textielarbeiders, 1 aank. banketbak ker, 1 leerl. banketbakker, 1 leerl. brood bakker, 1 leerl. bloemist, 1 kruideniersbe diende,'3 fabrieksarbeiders, 5 losse arbei ders. Voor aanvragen om werkkrachten door patroons, woonachtig buiten de gemeente, raadplege men de opgave op de stads-aan- plakplaatsen. POLITIENIEUWS. Door de politie is iemand aangehouden, die gesignaleerd stond in het Alg. Politie blad en nog 25.— heeft te vereffenen, subs. 10 dagen hechtenis heeft te onder gaan.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2