V erkoopmgem Vrijdag 19 Februari 1932 30e Jaargang No. 199 TWEEDE BLAD DE INTERPELLATIE-BOON MAISON DE JAGER 10 JAAR DRAADLOOS TELEF. PERSDIENST SIGARENWINKEL UIT GEBRAND EEN LEVEN OM EEN LEVEN TWEEDE KAMER Verdeeling van den zendtijd wel naar evenredigheid, niet naar billijkheid Uitbreiding van den Radioraad? In verband met het feit dat hedenoch tend een amendement is ingediend door de heeren Rutgers van Rozenburg en v. Vuu- ren met betrekking tot de uniforme korting zijn de beraadslagingen over het wetsont werp hedenmiddag geschorst. De behandeling wordt Dinsdag voortge zet. De interpellatie-Boon. Aan de orde is de interpellatie-Boon naar aanleiding van onlangs plaats gevonden pu blicaties over de voorgeschiedenis der tot stundkorning van het zendtijdbesluit van 15 Mei 1930. De heer Boon interpellcert het afkeurend, dat de minister zich een zend tijdbesluit heeft laten dicteercn door de K.R.O. en de N.C.R.V. Spr. stelt ten slotte verschillende vragen. Minister Reijmer antwoordt, zelf te mee- nen, dat de redactie van de brief van N.C. R.V. en K.R.O. aan spr. gericht, op sommi ge punten niet gelukkig is. Hij heeft in het onderhoud met den heer v. d. Deure dat daaraan was voorafgegaan, hem voorts niet gevraagd om toezending van een schema en natuurlijk heeft spr. hem niet gevraagd in de pers en voor de microfoon achter spr. te gaan staan. De minister heeft geen zendtijdbesluit van de N.C.R V. en de K.R.O.- overgenomen en het standpunt, dat aan de verschillende geestelijke 6troomingen in ons land recht gedaan moet worden, dateert reeds van het rapport der commiseie-Ruy6 de Beeren- brouck van 192G. Spr. heeft van den Radio- raad overgenomen het advies met betrek king tot het algemeen program en kleine omroeporganisaties. Volstrekt onjuist is, dat spr. zich de verdeeling door de N.C.R.V. en de K.R.O. zou hebben laten dicteeren. De heer Van D ij k noemt de interpel latie-Boon een opgeschroefde zaak. Den be- wuslen brief wil spr. echter niet voor zijn rekening nemen, maar een beschuldiging 16 er niet uit te putten. De heer Oud meent, dat de minister wel den zendtijd naar evenredigheid, maar niet naar billijkheid heeft verdeeld. De minister is niet verantwoordelijk voor den onbehoorlijken brief, maar hij had den briefschrijvers hun ongepastheid onder het oog moeten brengen. De heer D u y s bestrijdt uitvoerig den heer Boon en verzoekt den minister den Radioraad zoodanig samen te stellen, dat de organisaties daarin vertegenwoordigd worden. De heer Van Hellenberg I-I.ubar keurt af de publicatie van vertrouwelijke 6tukken. De strijd moet niet gevoerd wor den met spionnage. De heer K r ij g e r kan zich vereenigen im<H de uiteenzetting van den minister. De heer Schokking pleit voor samen werking om te komen tot een algemeenen omroep. Minister Reymer repliceert. Hij zal de vraag van den heer Duys voorleggen aan den Radioraad. Na een slotwoord van den heer Boon wordt de interpellatie gesloten. De vergadering wordt, verdaagd. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. NL.uw materieel. De Nederlandsche Spoorwegen zullen be sttllen lo. 10 stuks D-treinrijtuigen le en 2e kl. (in hoofdzaak voor binnenlandsch verkeer) van een type zooals thans reeds in bestel ling is; 2o. 15 stuks 3e klasse coupérijtuigen van den bekenden vorm zooals de laatste jaren gebouwd; 3o. 20 stuks bagagewagens van een type zooals thans reeds in bestel ling is; io. 22 stuks locoinotoren van het zelfde type, zooals reeds op diverse stations in gebruik. Alle onder 1, 2 en 3 genoemde voertuiacr zijn electrisch gelaschte stalen voertuigen De bestellingen zullen worden geplaatst als volgt bij Werkspoor te Amsterdam 10 stuks D-treinrijtuigen, 10 stuks bagagewagens en 22 stuks locomotoren; bij Beynes te Haarlem: 15 stuks 3e klasse coupérijtuigen; bij Allan te Rotterdam (Hillegersberg) 10 stuks bagagewagens. DE SNORDERS DEMONSTREEREN. Doch de politie hield de wacht. Amsterdam, 17 Fcbr. Als ernstig pro test tegen het optreden der Amsterdamsche politic, om aun het z.g. snorren een einde te maken, hadden hedenavond enkele hon derden chauffeurs van de z.g. gele en witte bandauto's, na een massavergadering op het Arnstelveld te hebben gehouden, het be sluit genomen, in een lange file van wa gens door het centrum der stad te trek ken en aldus hevig toeterend en claxon neerend tegen het in hun bestaan ingrij pend optreden der autoriteiten te demon streeren. De politie had echter haar maatregelen getroffen en het brandpunt van de actie, het Rerabrandtplein, voor deze ongewone optocht afgesloten, zoodat de chauffeurs zich gedwongen zagen de demonstratie tot de omliggende straten te beperken. Ook hier zorgde een vrij groote politie macht, dat de optocht der wagens zoo veel mogelijk verspreid werd, hetgeen echter niet wegnam, dat op verscheiden punten, juist op het tijdstip, dat de bioscopen uit gingen, vrij ernstige opstoppingen werden veroorzaakt. De groote belangstelling van het publiek in aanmerking genomen, ging het in dit gedeelte der stad geruimen tijd rumoerig toe. Tot ernstige incidenten is het echter voorzoover laat op den avond viel na te gaan, niet gekomen. DE BROEDERMOORD TE AALTEN. 6 jaar in hooger beroep opgelegd. Arnhem, 18 Febr. Het gcreohtshof al hier heeft vanmorgen arrest gewezen in de zaak tegen den 22-jarigen boerenzoon D. J. Pr., die in April van het vorige jaar tijdens een vechtpartij met zijn broer deze zoodanig de keel dichtkneep, dat hij over leed. Deswege werd hij door de rechtbank te Zutphen veroordeeld tot 10 jaar gevan genisstraf. Het gerechtshof veroordeelde hem he den wegens zware mishandeling den dood tengevolge hebbend, tot 6 jaar gevangenis straf. LUNCHROOM H. v. d. PAVERT LANGE STRAAT 56. TEL. 115 De van ouds bekende BOTERSPRITS JAN HAGEL en diverse soorten KOEKJES. De eerste ter wereld Op 21 Februari 1932 zal liet tien jaren ge leden zijn, dat de eerste draadlooze pers dienst ter wereld in gebruik word geno men. Voor dezen dienst bestond destijds over de gcheele wereld groote belangstel l»ng en het Persbureau Vaz Dias te Am sterdam, dat hot initiatief genomen had. ontving bij de opening van den dienst van lal van autoriteiten in binnen- en buitenland blijken van waardeering. Minister Ruys do Bccrenbrouck, ook destijds tijdelijk voorzit ter van den Ministerraad, bracht hulde aan de energie van de leiders van het Persbu reau, de burgemeesters van "s-Gravcnliage Mr. J. A. N. Patijn en Rottterdam Mr. A. R. Zimmerman, Mr. M. W. F. Treub en vele andere deden van hun belangstelling blij ken. Uit het buitenland zonden oa. de Zweed- sche minister van Buitcnlandsche Zaken, Branting, en de Kngelsche liberale leider Lloyd George, enthousiaste verklaringen over de verwachtingen, die zij van het ge bruik van de draadlooze telefonie voor persdoelemden koesterden. De dienst werd aangevangen met een bc trekkelijk gering aantal aangesloten dag bladen. Vele moeilijkheden, vooral tcchni sche, waren le overwinnen. De ontvangst toestellen waren nog niet zoo goed als thans tn do golflengte, waarop werd uitge zonden, is eenige malen in het gedrang ge weest. Gedurende de eerste vijf jaren werd in samenwerking met het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel, die reeds voor het Persbureau begonnen was met het draadloos uitzenden van beurs koersen, een eigen zonder, die in het Beurs gebouw te Amsterdam was geplaatst, ge ëxploiteerd. Toen evenwel gebleken was, dat de draadlooze persdienst in een be hoefte voorzag en nagenoeg alle Neder landsche dagbladen met uitzondering van die in de hoofdstad zich bij den dienst hadden aangesloten, meende de Mi nister van Waterstaat, dat het in het alge meen belang beter was de exploitatie van den zender door het Rijk te moeten doen geschieden. De oude Marconi-zcndcr op de Beurs moest worden vervangen en toen hei Persbureau Vaz Dias vergunning vroeg een nieuwen zender te mogen laten bouwen, werd de Zakelijke Omroep te Scheveningcn- Havcn in het leven geroepen. Reeds eenige maanden na de opening van den draadloos-telefonischcn persdienst in Nederland, brachten vertegenwoordigers van persbureaux in het buitenland een be zoek aan Nederland om den dienst te bu- studecren. Daarna zijn ook in het buiten land draadloos-telefonische persdiensten geopend. Bij het grooto publiek werd de draadloos- telefonische persdienst van het persbureau Vaz Dias eerst meer bekend toen de ver dagen van internationale wedstrijden, hier te lande, zoowel als in het buitenland ge speeld, gedurende de wedstrijden in code werden uitgezonden. Voor de bureaux der dagbladen in tal van steden van ons land, verdrong het publiek zich in massa om van de voetbalverslagen, die op de bulletin-bor den werden gepubliceerd, kennis te nemen. Daaruit is de tegenwoordige radio-reportage van voetbal- en andere wedstrijden, zooals deze thans door do omroepvereenigingen geschiedt, gegroeid. Dc draadloos-telefonische persdienst van het persbureau Vaz Dias is verder van groot nut geweest voor dc autoriteiten tij dens eenige natuurrampen, die ons land eenige jaren geleden hebben getroffen; bij den orkaan in den Achterhoek (Borculo) en vooral tijdens dc overstroomingen in bet Land van Maas en Waal (192G) konden door middel van den draad- loos-telefonischen persdienst berichten wor den overgebracht, die voor plaatselijke autoriteiten en comité's van groot belang waren. De draadloos telefonische persdienst heeft in ons land baanbrekend werk verricht en heeft zich houdende buiten den radio- strijd voor het algemeen belang veel ge daan. De bewoners konden zich in veiligheid stellen Amstcrda m, 19 Febr. Vermoedelijk door liet vallen van vonken uit een rook geleiding is hedennacht in liet gelijkstraat- sche gedeelte van perceel Covert Flinck* straat HG, waar de sigarenzaak is geves tigd van den heer D. de Vries, brand uit gebroken in de winkelruimte. De eigenaar, die in een achter den winkel gelegen ver trek te bed lag, werd door den rook ge wekt. Hij verloor zijn tegenwoordigheid van geest niet; bemerkende, dat de winkel reeds in lichter laaie slond, bracht hij zijn eclitgenöotc op een plaatsje achter het per ceel ui veiligheid, waarna hij zicli om niet geheel begrijpelijke redenen door den win kel de straat op spoedde. Hier waarschuw dc hij een agent en enkele burgers, die daarop via den naastbijzijnden brandmel der de brandweer waarschuwden. Dezé was spoedig met haar materiaal ter plaat se; het vuur sloeg op dit oogenblik aan de achterzijde reeds fel uit. Onder leiding van hoofdbrandmenster Brunct de Roehcbrune werden de vlammen mc.L 4 stralen met kracht aangetast, zoo dat het vuur weldra zicndcroogcn afnam en zicli ten slotte geheel gewonnen moest geven. De winkel en het daarachter gele gen gedeelte van de woningruimte zijn ech ter geheel uitgebrand. De bewoners van de bovenverdiepingen hadden kort na het uit breken van de brand in allerijl hun wo ningen verlaten, n den winkel is uiteraard een vrij groote waarde aan een noop arti kelen verbrand. De eigenaar is verzekerd. ADVOCAAT ZIET VAN VERDEDIGING AF Den Haag, 17 Febr. Voor het Gerechts hof zou hedenmorgen in hooger beroep te recht staan zekere G. V. uit Alphen, gedeti neerd wegens rijwieldiefstal. De hem toegevoegde verdediger, mr. L. J. Plomp van Duiveland, deelde evenwel aan het Hof mede, van de verdediging van zijn client te moeten afzien, omdat deze, na aanvankelijk het feit te hebben bekend, plot seling van houding is veranderd, en nu halsstarrig ontkent zich aan het hem ten laste gelegde feit te hebben schuldig ge maakt. Daar spr's verdediging geheel was ingesteld op het voorbrengen van verzach tende omstandigheden en V. er niet toe te bewegen was, zijn houding te laten varen, verzocht mr. Plemp ontheffing van zijn taak. De president stelde daarop de zaak uit totdat een andere verdediger zou zijn ge vonden, doch wees cr V. op. dat, indien hij op diezelfde manier het heele advocaten lijstje moest afgaan, hij een aardig tijdje in voorarrest zou moeten doorbrengen. MR. A. J. VAN SLOOTEN. 'sG raven h age, 17 Febr. In den ouder dom van 71 jaar is heden hier ter stedi overleden mr. A. J. van Slooten, oud-rech ter in dc arrondissementsrechtbank te Zwolle. Mr. Van Slooten studeerde aan de uni versiteit te Groningen, waar hij in 1887 pro moveerde. Zijn loopbaan bij de rechterlijke macht ving hij aan in 1S97, toen hij bc noemd werd tot substituut-griffier bij de Zwolsche rechtbank. In deze functie bleef hij werkzaam tot 1907, toen hij benoemd werd tot griffier bij genoemd college. In 1921 volgde zijn benoeming tot rechter in die rechtbank. De begrafenis heeft plaats Zaterdag a.s. om 2 uur op dc begraafplaats Oud Eik gn Duinen. Amersfoort. Dinsdag 23 Februari, Concordia, Lnngcstraat, n.m. 7 uur, verkoop van een hoerenhuis aan dc Oldenbarncvclt- laan 30, een inkelliuis aan dc Langestraat 117 en een woning an den Arnhemschcweg 288. Woensdag 24 Februari, Concordia, v.m. 11 uur, verkoop van de buitenplaats .De opslag Dennenaan de De Gcncstetlaan 9. Woensdag 21 Februari, Verkooplokaal Muurhuizon 47, v.m. 9% uur, verkoop van ■•en inboedel. Donderdag 25 Februari, II. v. Vianden- straat 20, v.m. 9 uur, verkoop van een in boedel, een winkel inventaris en kruide nierswaren. Vrijdag 2G Februari, ,,'t Boompje", v.m. 11 uur, veiling van de landbouwerswoning .Bouwlust" aan den Hoogeweg 230. Vrijdag 2G Februari, terrein Wagenwerk plaats v.m. 10 uur. verkoon v in spoorhout. Donderdag 3 Maart, Hotel De Zwaan, n.m. 8 uur, verkoop van een burgerwoon- huis aan den Koedijkerwcg 3a cn een bur- ^crwoonhuis aan den Koedijkerwcg 2. Baarn. Dinsdag 23 Februari, Java- laan hoek Javastraat, verkoop publieke in boedel, 10% uur. Donderdag 3 Maart, Hotel de la Pro menade, Amalialann 1, n.m. 8 uur, ver koop van een winkel- en woonhuis aan den Dijkweg 8 en 10; drie woningen aan den Dijkweg 12, 14 en 16; drie woningen aan den Dijkweg IS, 20 en 22; een huis aan dc Jo- liannalaan 17: twee woningen aan do Jo- nannalaan 19 en 21, een perceel grond aan de Johannalaun; nog een perceel grond aan de Johannalaan; een perceel bouwterrein aan de Heemskerklaan hoek van Galenlaan; een perceel bouwterrein aan de Kronings laan, en een huis aan den Eemnesserweg HO. Woudenberg. Donderdag 25 Febru ari, ten huize van den lieer W. ter Maten, op eerste Broek, v.m. 10 uur, verkoop van de boerderij-inventaris, have, vee, benevens ecnigen inboedel. NIEUWE DIRECTEUR VAN HET BURGERWEESHUIS TE AMSTERDAM. Amsterdam, 18 Februari. De Gemeen teraad van Amsterdam benoemde heden avond tot directeur van liet Burgerwees huis de heer II. A. van Ravensteyn, hoofd van onderwijs en plaatsvervangend dircc- teui der tuchtschool voor jongens te Gin- neken met 23 van dc 39 stemmen. DE SCHILDERIJEN VAN DE KONINGIN. Na Amsterdam Rotterdam. Wij vernemen dat het werk van II. M. dc Koningin, thans tentoongesteld in het Stedelijk Museum te Amsterdam ten bate van de beeldende kunstenaars, vervolgens zal worden tentoongesteld in den Kunst kring te Rotterdam. DE TAXITARIEVEN TE AMSTERDAM. Amsterdam, 18 Februari. Do verga dering welke heden ten 6tadhuize werd ge houden, tusschen de werkgevers en werk nemers in het taxibedrijf onder leiding \an wethouder Kropman kwam tot overeen stemming, wat betreft de loonen. Het daar vastgestelde taxitarief, dat Zaterdag a.s. zal ingaan, wordt aldus: de eerste aanslag zijn de 10 cent voor K.M. cn elke volgende K.M of gedeelte daarvan 15 cent, wat neer komt op gemiddeld vijftig cent per rit. Omtrent het loon der chauffeurs wensch- to men ons geen officieele mededeeling te doen, omdat de vertegenwoordigers der werknemers morgen nog met hun leden moeten vergaderen. Naar wij echter ver nemen hebben de werknemers toegestemd in een grondtarief van 7.50 en 25 procent van het bedrag, dat boven de 30 wordt ontvangen. Een leugen schijnt maar seconden noodig te hebben om de wereld door te trekken; dc waarheid heeft daarvoor vaak eeuwen noodig! HABICHT. Naar het Engelsch van Morice Gerard door Emma A. H. 44 Lucille stond nu weer voor den geest de jonge man, die zoo onverwacht tot haar ge komen was vanuit de hoornen in het park; zij herinnerde zich haar eersten indruk, dat hij leelijk, tanig, haast terugstootend was; hoe zich daaruit een gevoelen van aantrek king en overheersching had ontwikkeld, zoodat haar kinderlijk hart en wil zich makkelijk hadden overgegeven aan de ma jesteit, die school achter de diepliggende bruine, innemende oogen; als zij dit toen al had gevoeld in haar onervarenheid, nog van niets wetend wat zou dan wel de uit werking wezen als de majesteit van het vorstelijke in het algemeen nog was ver hoogd door de meerderheid van den man, als koning! Ze liepen terug naar de boot. Heb je dien ring steeds sindsdien ge dragen? Ja, moeder heeft 'm mij zoo aangedaan, toen ze mij den ketting gaf; de prins zei, dat 'k 'm eens nog wel noodig kon hebben cn dat ik in zulk een geval van hem vragen kon, wat ik wilde. Ik vertrouw, dat dit nooit zal voorko men, sprak Darcy ernstig. Ik ook, meende zij. Maar al waren zij het hieromtrent eens, toch dachten zij er misschien beiden heel andere dingen bij: den man en het jonge meisje. Naarmate de tijd van het vertrek naderde, dat cr dus een einde zou komen aan het bezoek van lady Darcy en haar zoon, begon Robert er bij Lucille op aan te dringen, dal die een dag zou noemen, waarop het huwe lijk werd bepaald. Zij schrikte terug en vroeg, om nog tijd van beraad: er was im mers geen haast? Wij kunnen een dag in de lento af spreken, stelde zij voor. Je vergeet hoe oud ik ben, antwoord dc hij. Hoe lang ik al heb gewacht! Waarop? Dat jc volwassen werdt. Duurde dit dan zoo lang Hij kuste haar; ze waren alleen in de bibliotheek. —Het leek mij zoo lang, antwoordde hij Ik had besloten niet te spreken, voor je ne gentien was, en zelfs toen vreesde ik nog Vreesdo Ja, dat ik te voorbarig mocht zijn, ook al was je nu op mij gesteld. En nu ga je mij juist zoo haasten? Ja, maar dat is heel iets anders. Je hebt mij nu je woord gegeven; je behoort mij en ik heb het recht er op aan te drin gen Ze stak den vinger op en trad terug. Een tiran! riep ze. De verloofde legl het masker af eD toont het strenge gelaal daarachter! Ik zal nooit streng zijn voor jou liefste. Nooittenzij ik het verdien! Hoe zou je dat nu kunnen verdienen? Door mij tegen je wil te verzetten, na tuurlijk. Mijn wil is jouw wil. Dat zou erg saai zijn, als dat altijd zoo was, sir. Ik houd van saai. En vervelend? Dat zou jij nooit kunnen zijn, Lucille! Schertsend schudde zij het hoofd. Je keilt mij nog niet geheel, sir. Zoo niet, dan komt dit toch niet, door dat ik je niet genoeg bestudeerd heb, ant woordde hij en sloot haar in de armen. Lucille was verrast, toen ze uit daaruit volgende gesprekken opmaakte, hoe sir Evelyn cn lady Darcy het eens waren met Robert, dat ook zij den datum van het hu welijk al gauw wenschten vastgesteld te zien; hun redenen waren niet dezelfde, als die van den verloofde, maar het resultaat was een gezamenlijk aandringen, waarvoor Lucille bezweek, misschien met meer ver toon van onwilligheid, dan zij nu wel in waarheid voelde. Sir Evelyn cn lady Darcy, die zich be wust waren van den staat van hun gezond heid, verlangden niets zoo vurig, dan dat het huwelijk, dat, naar zij vertrouwden, het wederzijdsch geluk beduidde van de twee, die zij het meest lief hadden, nog tot stand zou komen, eer een van hen beiden weggeroepen werd. Zoowel sir Evelyn als lady Darcy waren er mee vertrouwd go- raakt, om deze gebeurlijkheid in een niet verre toekomst onder dc oogen te zien met een kalmen moed, voortspruitend uit een overtuigend geloof. In het eind werd besloten, dat de huwe lijksvoltrekking zou plaats hebben het vol gend jaar, al heel spoedig na Paschcn. Bij zenderheden werden behoorlijk vastgelegd naar aller genoegen gedurende de laatste week, dat Robert en zijn moeder op de Ab bey logeerden. Op den laatsten dag, toen de schaduw van het aanstaand \ertrck veel van de hel derheid van het landschap had ontnomen tegenover de jonge harten, reden Robert en Lucille samen uit. Het was een prachtige dag in het begin van October; er heerschte een groote be drijvigheid op de velden, daar de oogst werd binnen gehaald. Zonder het nu speciaal zoo verkozen te hebben, namen zij denzelfden weg waar langs Robert gekomen was, naar sir Evelyn Lee, als bode van generaal Monk. Als bij wederzijdsch instinct sloegen zij het pad in, waar de ontmoeting met Buckingham had plaats gehad. Links stond de boom. waar aan Ebenezer Holden toen was gebonden, daar dichtbij was dus de plek van het duel, waar Robert de lichte verwonding had op gedaan, die leidde tot Lucille's verzorging. Het lijkt alles een droom, zei hij. en zelfs zoover af, of het had plaats gehad in een ander bestaan, niet werkelijk in het mijne. Hoe zou dat toch komen? Ik denk, dat dit is, doordat er zooveel sinds dien heeft plaats gehad. Ze wendde zich tot hem met een blik vol liefde, terwijl er tranen in haar oogen wel den, die zij haastig wegwischte. Wij hebben zooveel om dankbaar vopr te zijn! Ja, wel duizend dingen, stemde hij toe, ofschoon zijn toon somber, ja zelfs droef was. De varens en 't kreupelhout in de heggen werden al geel en de lakken der boomen toonden hun gouden herfsttinten, schoon, .maar wijzend op naderend verval; de drei gende komst van den winter. Ze hoorden de stemmen van mannen in het veld, die elkaar iets toeriepen onder het maaien. Awecr als bij wederzijdschc ingeving, re den zij in de richting, vanwaar de geluiden kwamen. Toen zij bij het hek waren, boog Bobert zich daarover heen en maakt de klink los met behulp van zijn rijzweep. Lucille reed er door en hij volgde op Maanlicht. Eerst toen zij er in waren cn hij de levende heg gewaar werd, zag Robert dat dit het veld was, waarin Lambert zijn tenten had opge- slagcn en waar diezelve gevangen geno men was door kolonel Dick Ingoldsby. Zoodra ze de helling hadden bereikt, dio van het hek naar de uitgebreidheid van het veld leidde, herkende Robert de plek; in de verte kon hij de gebouwen zien, die bij de boerderij hooiden. Precies op de plaats, waar de tenten hadden gestaan, werd nu gemaaid. Zoo af en toe vloog er een konijn tje op in de nabijheid van één van de maai ers en vluchtte snel, rriet kwispelend staart je, in de richting van de heg. Twee of dna honden hadden maar werk om het wild op te jagen; met schel vreugdegeblaf vlogen zij op den buit af. Enkelen ontkwamen, maar de meesten werden onmiddellijk ge pakt. Met een kleur wendde Lucille zich af; zij had medelijden met de konijntjes, maar Ro bert stelde levendig belang in de sport. (Wordt vervolgd),

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5