IMBIBE DE MOORD OP VELDWACHTER TAP RAMSELAAR VALSCHE POSTWISSELS BRAND TE 's GRAVENHAGE BESTRIJDING VAN DE WERKLOOSHEID Onze Postvliegers onderweg R.K. VOLKSPARTIJ UIT DE STAATSCOURANT TWAALF JAAR GEEISCHT Een oudejaarsavond drama Het ideaal voor iedere vrouw. Steunt de buik spieren. Geeft steun in den rug en ver schuift niet. Aanbevolen door H.H. Doctorcru, LANGESTRAAT TEL. 341 (2 lijnen) In het algemeen politieblad deelt de com missaris van politie to Arnhem het vol gende mede. Op 10 en 11 Februari 1932 zijn aan het postkantoor te Arnhem door een onbekend manspersoon, zich noemende Willard de Groot en Brouwer, verschillen de postwissels geïnd die bij nadere be schouwing bleken te zijn vervalscht. De verdachte is op de volgende wijze te werk gegaan. Hij betrok op verschillende adressen ka mers en gaf voor binnen eenige dagen te komen. Bij zijn komst informeerde hij of er post voor heni was gekomen hetgeen dan 1 of 2 postwissels waren die hij vanuit Nijmegen had verzonden of doen verzen den. Op de door hem in ontvangst genomen postwissels waren bedragen beneden 10 gestort 5 en 8 en, nadat hij de postwis sels in het pension had ontvangen ver dween hij om niet terug te keeren. Hij plaatste op de postwissel achter de aanduiding vijf het getal tien en voor het cijfer 5 het cijfer 1. Hoewel door de post administratie op de postwissel een liggend kruis was aangebracht als kenmerk dat er een bedrag beneden 10.— was gestort; zijn de aangeboden postwissels toch uit betaald geworden. Verder heeft hij ook ten postkantore te Nijmegen een dergelijke postwissel geïnd. DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING. In een wisselkantoor. Rotterdam, 18 Febr. De rechtbank ajhier heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 33-jarigen loodgieter J. L. en de 34-jarige Amerikaansche kok G. F. H., beiden gedetineerd, terechtstaande wegens diefstal met geweldpleging. Zij waren in den morgen van don lOen Dec. in gemeen schap met een derden persoon, die nog voortvluchtig is, het wisselkantoor van de firma Van 't Hof en Piquard, Veerlaan 74 binnengedrongen, waar de kassier G. Snoeck alleen aanwezig was. Het lag in de bedoeling den kassier door middel van een alarmpistool in bedwang te houden en met het aanwezige geld te vluchten. Doordat de thans nog voortvluchtige da der ontijdig zijn alarmpistool afschoot, wa ren zij bevreesd geworden en hadden de vlucht genomen; sleolits een bedrag van 16 Lire konden zij medenernen. De kassier was door kruitdeeltjes ern stig nan de oogen gewond en had tevens nog een slag met een gummistok op het hoofd gekregen. De rechtbank heeft J. L. lot één jaar gevangenisstraf veroordeeld en J. F. H. tot 3 jaar gevangenisstraf. Do eisch van het O. M. was geweest 4 jaar gevangenisstraf voor ieder. DE WEENSCHE VOORJAARSMESSE. Wordt in vollen omvang ge houden. Gemeld wordt: In de laatste dagen hebben er geruchten de ronde gedaan als zou de a.s. Weenschc Voorjaursmesse gevaar loopen tengevolge van de in Oostenrijk geldende beperkingen in het verkeer met buitenlandsche beta lingsmiddelen. De leiding van de Wiener Messe deelt echter mede, dat de Messe van 13 tot 20 Maart in vollen omvang gehouden zal wor den, zooals steeds in directe aansluiting aan de Leipziger Messe. Fr kan geen sprake zijn van niet-doorgaan der Messe, die niet alleen voor Oostenrijk, maar ook voor het inter nationale handelsverkeer van groot belang is, mede oindat de aanmeldingen van ge gadigden voor stands zeer bevredigend is. Voorts worden ook de gebruikelijke facili teiten en reducties voor de bezoekers der Mesöe beschikbaar gestold. In een dameshoedenen confectiewinkel 's Gravenhage, 18 Febr. Ongeveer half tien gisteravond werd brand ontdekt in den dameshoeden- en confectiewinkel ...Maison Moderne" aan de Spuistraat 21a. Te ruim negen uur hadden de winkelchef en de bedienden het iuugazijn verlaten, doch tegon half tien wandelde de winkeljuffrouw er weder langs, toon zij meende in den win kei nog licht te zion branden, wat bij nadere beschouwing do vlammen van eenige in vuurgloed staande japonnen bleken te zijn. Zij ging, vergezeld van haar broer, naar binnen, doch zij slaagden er niet in den brand te blusschen. Uit het naastgelegen Apollo-theater werd toen de brandweer ge telefoneerd, die met de spuiten van het hoofdbureau en van den Rifèwijkscheweg spoedig aanwezig was en onder leiding van hoofdinspecteur De Ridder het blusschings werk krachtig aanvatte. De brandbare voor raad winkelgoedcren was echter reeds een prooi der vlammen geworden, doch daar toe bleef de schade dan ook vrijwel beperkt. De oorzaak wordt toegeschreven aan een defect van de kachelpijp, waardoor eenige japonnen vlam hadden gevat De nablussching vorderde gcruimen tijd. Een ophouwcomité te Tiel Te Tiel hebben personen van vrijwel alle godsdienstige en politieke richtingen onder voorzitterschap van ds. J. C. Wissing een Comité „Opbouw" gevormd, tot bestrijding van de werkloosheid en hare gevolgen". Het comité beoogt geen materieele steun verlening zooals het Nationaal Crisis- Comité. waarvan ook to Tiel een af- deeling bestaat, doch wil de werkloosheid verminderen en hare nadeclige geestelijke en zedelijke gevolgen tegengaan door do werkloozen zooveel mogelijk aan den depri- meerenden invloed van den gedwongen le diggang te ontrukken. Daartoe heeft het Comité zes subcommis sies gevormd, die zich weder verschillende personen uit alle lagen der bevolking heb ben geassumeerd. Het comité ondervindt van alle zijden groote sympathie. De gemeenteraad van Tiel heeft subsidie voor het werk aan het comité verleend, lir zijn twee tehuizen geopend, waar lectuur en spelen beschikbaar zijn en gratis koffie, thee en tabak wordt verstrekt. Dagelijks worden deze tehuizen door pl.m. <400 per sonen bezocht. Voorts heeft men o.m. een vijftal cursussen georganiseerd, waarvan vooral door jongere werkloozen zoo druk gebruik wordt gemaakt, dat voor enkele cursussen reeds een parallelklas is geopend. Het secretariaat van het comité is: W. H. Tick, Grootebrugsche Grintweg Tiel, dat gaarne nadere inlichtingen verstrekt. JOHAN LANGENAKEN. t Uit Amsterdam wordt gemeld: Alhier is plotseling overleden in den ouderdom van 52 jaar de tooneelspeler Jo- han Langcnaken, mededirecteur van het Xedcrlandscho tooneelgezelschap Pietro Beukman en Johan Langcnaken. EEN AANHANGWAGEN RIJDT TEGEN EEN HUIS. Eon gedeelte van den gevel In gestort Haarlem, 18 Febr. Vanmorgen half zes kwam uit Amsterdam een tractor, met een 11 meter langen aanhangwagen van de gebroeders Heeremans te Amsterdam. Het voertuig reed met geringe snelheid, van naar schatting, 15 tot 20 K.M. van de Am- sterdamsche Poort naar de Heerenvest. Het asphalt was door de ijzelvorming zeer glad, tengevolge waarvan de aanhangwagen, welke ongeladen was en daardoor niet vast op den weg lag, in de bocht slipte en een halven slag draaide om de as waarmede hij aan den tractor bevestigd was. Het ach terste gedeelte kwam hierdoor tegen het perceel dat in de Spaarnwouderstraat op den hoek van de Heerenvast staat. Met een hevigen slag stortte een deel van den gevel is. In het oude huisje woonde de 70-jarlge D. L. J. Hupker, die op een bovenverdie ping sliep. Hij werd door het lawaai ge wekt en moest in allerijl de woning verla ten, daar men voor verdere instorting vreesde. De politie was spoedig ter plaatse en waarschuwde den dienst van bouw- en wo ningtoezicht, welke direct maatregelen trof om het gedeelte van het huisje, dat was blijven staan, te stutten. Het bleek noodza kelijk, een deel van den gevel te sloopen, omdat deze tot aan het dak gescheurd was. Eenig meubilair in de benedenkamer was licht beschadigd. Het ongeluk is uitsluitend aan de gladheid van den weg te wijten. (N.R.Ct.). DE „OTHELLO" AAN DEN GROND. Amsterdam, 18 Februari. Hedenmor gen is op de Zuiderzee de vrachtstoomboot „Othello" van de Utrcchtsche Asphaltfa- briek bij mistig weer uit do koers geraakt en vastgeloopen tusschen het eiland Mar ken en het plaatsje Uitdam. Het schip zit n^et den kop op den dijk. Er is geen gevaar. Morgenochtend vroeg zal de „Henriette Goedkoop" van de ree- derij Goedkoop te Amsterdam uitvaren om de „Othello" los te sleepcn. A Reiger u» Val k Amsterdam Boedapest Belgrado of 11—2 IS—2 Amsterdam Parijs 11-2 18—2 Marseille jo2 Rome Brindisi 14—2 Athene Mersamtruh 15—2 Cairo 18—2 Ghaza Rutbawells 16-2 Bagdad 17—2 Basra 17—2 Boeshir Dj ask 16—2 18—2 Karachi Joapoer 15—2 Allahahad Calcutta 14—2 Akvab Rangoon Bangkok 13—2 Kohlak Pcnang Medan 12—2 Pal omhang Batavia 12—2 Ban-Joeng In Europa kan thans uit twee routes gekozen worden. Beide zijn aoh teroen- volgens in bovenstaand staatjo opgeno men. Vertrek van het eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 25 Februari 1932. Het tiende jaarcongres 's Gravenhage, 18 Febr. De R. K. Volkspartij in Nederland houdt haar tiende jaarcongres dit jaar op 2 en 3 April in de groote zaal van „De Harmonie" in Nijme gen. Op Zaterdagavond 2 April zal de congres rede worden uitgesproken door den hooi mr. P. M. Arts, oud-lid der Tweede Kamer, lid van de Provinciale Staten van Noord Brabant en van den gemeenteraad van Til burg. In de Zondagvergadering zal het Partijbe stuur met het oog op de Kamerverkiezingen van 1933 een resolutie voorstellen, waarin o.m. stelling wordt genomen tegen de poli tick van het kabinet-Ruys, tegen herstel der z.'g. christelijke coalitie en vóór parlemen taire samenwerking aller democratische groepen. Voorts verzet tegen maatregelen, die het sociaal- en onderwijspeil van het Nedcrlandsche volk schade zouden kunnen toebrengen en vóór geleidelijke, totale na tionale ontwapening. Op verzoek eervol ontslagen met dank jbr. mr. C. G. C. Queries van U f f o r d, griffier der Staten van Utrecht als lid van de Algomeene Armencommissie en is als zoodanig benoemd mr. C. J. H. Schepel, raadsheer in de Hoogcn Raad en voorz. van de Vereeniging Armenzorg te 's-Gravcn- hage. Bij Kon. besluit is met 1 Maart 1932 aan A. H. C. Rademaker om gezondheidsrede nen eervol ontslag verleend als adjunct commies bij de Rijksverzekeringsbank. Technische Hoogeschool. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, K. en W. is aan E. van Dalen, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als hoofdassistent bij de analytische schei kunde aan do Technische Hoogeschool te Delft en is als zoodanig tijdelijk benoemd ir. R. H. Dewald, thans assistent. Belastingdienst. Bij Kon. besluit is benoemd tot bewaar der van de hypotheken, het kadaster en do schecpsbewijzen te Breda de inspecteur der registratie en domeinen G. J. Lyscn, aldaar; benoemd met 1 Maart 1932 tot accountant der directe belastingen te Maastricht A. Moerdijk, adjunct-accountant der directe belastingen aldaar. op verzoek met 1 Mei 1932 eervol ontsla gen J. H. Kessels, verificateur der invoer rechten en accijnzen te Maastricht; benoemd met 1 Maart 1932 tot verifica teur der invoerrechten en accijnzen: te Rotterdam VV. Op 't Hof, A. Vrind en A. Haeck, kommiezen-verificateur der directe belastingen, in\oerrechten en accijnzen al daar; te Eindhoven B. Dethmers, kommies-veri ficateur der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen aldaar en te Amsterdam A. van Nieuwenhuize, kommies-verificateur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen aldaar. Bij besohikking van den Minister van Financiën is de ontvanger der directe be lastingen enz. D. H. Brandenburg verplaatst van het kantoor Helmond naar het kan toor der directe belastingen en accijnzen te Vlissingen; de ontvanger der directe belastingen enz. C Halff van het kantoor der directe belas tingen en accijnzen te Oldenzaal naar het kantoor der invoerrechten en accijnzen te Eindhoven, en Alle drie de verdachten ontkennen den veldwachter gestoken te hebben Tiel, 18 Febr. In den nacht van oud- op nieuwjaar deed do Rijksveldwachter Tap to Kerkdriel do ronde door het dorp, waar na hij zich begaf naar het buurtschap Hint ham. Daar werd hij door de drie gebroo ders R., namelijk Gerard, Johannes on Jenna overvallen en .met messteken om het leven gebracht. Terzake van dit feit stonden zij lieden morgen voor de rechtbank te Tiel terecht. Hun is tcnlasto gelegd, dat zij tezamen en in vereeniging opzettelijk den surveillco renden Rijksveldwachter van het leven hebben beroofd, althans opzettelijk zwaur lichamelijk letsel hebben toegebracht, sub sidiair dat zij met ernstige verstoring der openbare orde openlijk met vereende krach ten geweld hebben gepleegd tegen dien Rijksveldwachter, wolk geweld diens dood ten gevolge heeft gehad, nog meer subsi diair dat zij hebben deelgenomen aan een aanval op Tap, welke diens dood tengovol go heeft gehad. Voor de behandeling van dezo zaak be stond zeer veel belangstelling. De publieke tribune was dan ook geheel gevuld. De Rechtbank bestond uit de lieorcn Mr. A. G. A. Ridder van Rappard, president, Mr. W. J. Hofdijk en Mr. D. Visser, rcch tors, Mr. G. van Itallie; substituut-griffiei on Mr. J. J. G. van Everdingon, substituui officier van justitie. Na de dagvaarding geschiedde voorlezing van het rapport van Dr. Hulst, prosector te Leiden en van het rapport van Dr. van Pelt, die de lijkschouwing verrichte. Bij do voorlezing van liet proces-verbaal der verbalisanten bleek, dat verdachte Jenna bij zijn verhoor verteld heeft, dat zijn broer Gerard do dader zou zijn. Ook verdachte Johannes heeft zich in denzelf den geest uitgelaten. Verdachte Gerard ontkende echter zijn schuld. liet verhoor van de verdachten ving aan niet dat van Gerard. Hij bekende, dien avond op Hintham te zijn geweest, maar den Rijksveldwachter Tap heeft hij toen niet ontmoet. Hij is bij zijn zwager geweest en vervolgens naar huis gekeerd. Hij ontkende het hem tenlusto gelegde. President: „En die houw op den arm dan?" Verdachte zegt dat die wonde veroor zaakt is toen hij van de zitbank van zijn roeiboot is gevallen. Het blauwe oog heeft hij gekregen toen hij in dronkenschap is gevallen, de snijwondc aan zijn hand, zegt hij van glassneden te hebben gekregen. De bloedvlekken op zijn jas zijn afkomstig van de wonde aan zijn hand. De modder komt erop, omdat hij do jas iederen dag bij het visschcn draagt. De bloedvlekken op het vest zijn het gevolg van het uittrek kon van dit kleedingstuk. Hij ontkende in tegenstelling met de verklaring voor don rechter-commissaris, zijn broek te hebben uitgewasschcn. De andero bloedvlekken, verklaarde hij te hebben opgeloopen bij verschillende verwondingen. Hij heeft nooit iets met den Rijksveldwachter gehad en kende hem ook niet. Het bloed kan ook van zijn broers afkomstig geweest zijn, want die hielden elkander vast. Voor dat vast houden kon hij echter geen verklaring ge ven. Verdachte Johannes passeerde de buurt schap Hintham op weg naar huis. Hij was dronken. Plotseling hoordo hij geschreeuw van zijn beide broers en zag toon, dat verd G. aan het vechten was met den Rijksveld wachter en dezen driemaal stak. De Rijks veldwachter greep verd. G. beet en beiden rolden zij daarop den dijk af. Verdachte Jenna volgde. Verd. is daarop naar huis gegaan, waarop zijn broer G. hem verteld heeft, dat hij den Rijksveldwachter had ge stoken. Verd. heeft zóóveel bloed aan zijn kleeren gekregen, omdat hij zijn broer G. van den veldwachter heeft afgetrokken. Deze jas rolde hij op en legde die weg ton voordeele van zijn broer, om hem uit dc „kast" te houden. Ook deze verdachte zegt, nimmer eenige moeite met den Rijksveldwachter te heb ben gehad. Hij heeft hem zelfs wel eens ge holpen. Ook met zijn broer Gerard was de verstandhouding goed. Hij heeft onder het worstelen zijn broer G. gezegd, op te hou den. Nader verklaarde hij, dat hij zijn broer Jenna niet bij de worsteling heeft gezien. Verdachte Jenna zeide, niet te weten, dat hij dien avond den Rijksveldwachter Tap heeft ontmoet. Hij hield dit vol nadat de president hem erop gewezen heeft, dat hij in de instructie verklaard heeft, alle drie door den Rijksveldwachter aangc maand tc zijn, zich rustig te houden. Alle tot hem gerichte vragen beantwoordde deze verdachte met het stereotype: „Ik weet het niet". Hij kon het zich niet herinneren. Hierna ving het getuigenverhoor aan. De majoor der Rijksvcldwacht te Zalt- bommel heeft naast het lijk van den ver slageno diens klewang, alsmede den kap van een bruinen klomp gevonden. Het is getuige bekend, uit mededeelingen van den vermoorden dat verd. Johannes dezen wel eens heeft geholpen. De verslageno had geen uitdagend karakter, maar was kalm in zijn optreden. Dr Hulst uit Leiden volhardt bij zijn rap porten. De aard van do verwondingen wees op liet gebruik van twee messen. Dc bouic hoofdwonden zijn beide in dczePde rich ting toegebracht en wel met groote kracht, waarschijnlijk door één en dezelfde persoon, hoewel het overigens niet uitge sloten is dat er twee personen hebben ge stoken. Zelfs op de rugzijde van een der jassen heeft get. bloedvlekken geconsta teerd. Alle drie do persor.cn nioetec met- den verslagene in aanraking zijn geweest, terwijl één van hen met hem gevochten hoeft. Vermoedelijk is dal verd. G. geweest, want do bovenkant van de plooien van diens jasmouwen waren met bloed bevlekt. Dr. F. Jonkers to Tiel heeft de bij de ver dachten geconstateerde verwondingen on derzocht. Verdachte Jenna had een ver wonding aan zijn rechterhand, waarschijn lijk veroorzaakt door het vastgrijpen van een sabel. Het op diens jas voorkomondc bloed was teveel om van die verwondingen afkomstig te zijn. Bij verd. G. constateerde get. een wohdo aan den linkcr-bovcnarm, «welke met groote kracht door een vrij stomp voorwerp moet zijn toegobracht en welke een ondorhuidschc verbloeding heeft veroorzaakt. De gemeente-veldwachter van Zaltbom- mel Mulders heeft op het politiebureau al- daur gehoord, dat verd. J. tegen zijn broer Jenna zeide dat G. het gedaun had. Jenna beaamde dit en gaf toe, tweo klappen op zijn arm te hebben gehad Later zeide Jen na weer, dat hij zijn broer niet verried. Verd. G. zegt naar aanleiding hiervan, dat zijn broer J. niet normaal is. Jenna kan er niets van weten, want dio was dien avond dronken. G. B. Hauff, stcenfabricksnrbeider to Kcrkdriel, ontmoette in gezelschap van eenige anderen de drie verdachten. Jenna hield hen aan en dreigde met een puntig mes. Daarop hoorde get. den Rijksveldwach ter zeggen: „Je moet je mond houden". Opeens zag hij, dat de veldwachter sloog. Jenna gaf hem een duw. Daarop vielen alle drie verdachten Tap aan en rolden allen naar beneden. Verd. kwam boven op Tap terecht. A. Verdonk had ook gehoord, dat dc Rijksveldwachter de verdachten waar schuwde. Bijna dadelijk daarop sloeg hij er met zijn sabel op in, waarop verdachte Jenna riep: „Sla me maar dood". IIij hoor de roepen: „Wij zullen je kapot steken". Ook heeft get. een mes gezien. Verdachte Jenna beval aan get. om naar huis to gaan, nadat hij tegen den dijk was opgeklauterd. Daarop riep deze verdachte: „Hij is kapot, hij is kapot!" Gel. heeft op dat oogenblik geen andere mcnschon op den dijk gozicn. Gijsbert de Jong zag den Rijksveldwach ter en de drie verdachten als in een kluwen plotseling den dijk afrollen. II. A- Verdonk, die het verzoek doet, zijn verklaringen, in de instructie afgelegd, voor te lezen, vertelt, op fluisterenden toon, dat hij hoorde roepen: „Die beroerling Is er ge weest". Dit riep en ander dan verdachte. Hot requisitoir. Het O. M., waargenomen door mr. J. J. G. van Evcrdingen, is van oordcel, dat uit de getuigenverklaringen is komen vast tc staan, dat alle drie verdachten met den Rijksveldwachter Tap naar beneden zijn gerold en hem hebben aangevallen, met hot resultaat dat zij hem, badendo in zijn bloed, dood hebben achtergelaten. Niemand weet wat er precies gebeurd is. Het is ook niet bekend, wie er van de ver dachten gestoken heeft Niettemin hebben zij er alle drie toe mede gewerkt, dat do Rijksveldwachter om het leven is gekomen, z.oodat zij alle drie schuldig zijn. Dat er zoo weinig uit de getuigen van dit drama is te krijgen, is vermoedelijk een gevolg van inti midatie van de zijde van dc familie van ver dachten. Het opzet om den Rijksveldwach ter te dooden, is niet bewezen. Wel de zware mishandeling, den dood tengevolge hebben de. Tap is het slachtoffer van zijn plicht ge worden. Spr. brengt een cere-saluut aan zijn nagedachtenis. Een zeer strengo straf is noodzakelijk, ook omdat het slachtoffer vreeselijk moet hebben geleden. Wie hot mes gebruikt heeft is niet bokend; allen zijn echter gelijk schuldig. Vervolgens eischte spreker tegen ieder dor verdachten twaalf jaren gevangenisstraf, onder aftrek van preventieve hechtenis. HET „SCHEERWETJE" GEKNOT? Amendement van Vnuren Rutgers van Rozenburg in gediend. Het amendement-van Vuurcn—Rutgers van Rozenburg, dat heden bij de Tweede Kamer is ingediend op het z.g. kortings wetje vervangt dc korting van 3 pCt. der wedden door 6 pCt. dor uitkeeringen. Deze korting wordt teruggebracht van 6 op 3 pCt. als de gemeente meer dan 40 op centen op de gemeentcfondsbelasting heft, terwijl deze opcenten niet progressief wor den geheven. Er wordt in het geheel geen korting toe gepast, indien de gemeente meer dan 80 opcenten op de gemeentefondsbelasting heft (in welk geval krachtens do wet nim mer progessie plaats hooft). Dc korting aan dc provinciën, wordt uit de wet gelicht. liet verband tusschen korting en sala rissen vervalt geheel. DE WATERSTANDEN VAN DEN RIJN. Amsterdam, 18 Febr. De waterstanden van den Rijn waren heden als volgt: Waldshut 1.66 Meter onveranderd, Bazel —0.44 Meter minus 4, Hüningen 1.11 Meter minus 2, Rheinweilcr 2.06 Meter onveran derd. Kehl 1.G5 Meter plus 5, Maxau 3.30 Me ter plus 8, Wiedesheim 0.96 Meter onver anderd. Mannheim 1.87 Meter plus 1. Lohr 1.45 Meter plus 2, Mainz +0.02 Meter plus 3, Ringen 1.16 Meter plus 2, Caub 1.21 Meter plus 1, Ems 1.05 Meter minus 3, Trier 0.52 Meter minus 1, Coblcnz 1.40 Meter minus 5, Keulen 0.98 Meter minus 3, Dusseldorf 0.46 Meter minus 3, Ruhrort —0.34 Meter minus 2, Wesel —0.64 Meter minus 2, Emmerik 0.65 Meter minus 3.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7