HET INTERNAT. BETALINGSVERKEER WETSONTWERP INZAKE DEVIEZEN-CLEARING CONFLICT IN 'T FRIESCHE ZUIVELBEDRIJF? DE VEILIGHEID OP DE SPOORWEGEN REGEERING EN CRISIS STEUNT ALLEN NAAR VERMOGEN DE HANDHAVING VAN HET GEZAG Het betreft de betalingen voorts spruitend uit het goeder ens verkeer Ingediend is een wetsontwerp betreffen de verdragen, te sluiten met vreemde mo gendheden, welke beperkendo bepalingen hebben getroffen ten aanzien van het in ternationale betalingsverkeer, inzake de vereffening van vorderingen, ontstaan in verband met in- en uitvoer. Aan de memorie van toelichting is het volgende ontleend: De in het buitenland sinds Mei 1931 toe genomen moeilijkheden in het betalings- en credietverkeer hebben een reeks van Sta ten genoopt maatregelen te nemen, ten ein de te trachten aan die moeilijkheden het hoofd te bieden. Tot dezo landen behooren thans: Argentinië, Brazilië, Bulgarije, Chi li, Denemarken, Duitschland, Esthland, Finland, Griekenland, Hongarije, Italië, Letland, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Roemenië, Spanje, Tsjecho-Slowakije, Tur kije, Uruguay, Zuid-Slavië. Sommige landen wenschen den in- en uitvoer van goederen in beginsel niet te belemmeren. Andere landen gaan evenwel verder; zij wenschen niet alleen de onder vonden bezwaren te ondervangen, doch achten zich ook verplicht de afgifte van betaalmiddelen, welke van de zijde van im porteurs gevraagd werden, te rantsoenee ren. Bij deze rantsoeneering laten sommi ge van deze landen zich leiden door pro tectionistische bijbedoelingen of door ne venoverwegingen van anderen aard. Uit de tallooze klachten, welke do regee- ring van de zijde van het bedrijfsleven ont ving, welke klachten bevestiging vonden in de rapporten van diplomatieke en con sulaire vertegenwoordigers in het buiten land, is haar gebleken, dat onze uitvoer in toenemende mate te lijden heeft van deze moeilijkheden. Zij heeft gemeend, door het indienen van een ontwerp van wet, zich door do daarbij gevraagde machtiging om met vreemde mogendheden verdragen te bekrachtigen, de middelen to moeten ver schaffen om de nadeelige gevolgen, welke de door het buitenland genomen maatrege len voor onzen exporthandel met zich me debrengen, zooveel mogelijk te temperen. De voorgestelde maatregelen be oogen een stenn te zijn voor den Nederlandschen export. Zij hebben niet ten doel den invoer te belemmeren en verschillen daardoor in principieel opzicht daarop wordt met nadruk gewezen van de maatregelen, welke in een aantal van de bovengenoem de landen worden genomen. Daar, waar voor de invoer belemmeren de maatregelen zijn genomen, treffen deze uit den aard der zaak niet alleen den Ne derlandschen uitvoer, doch ook dien van andere exporteerende landen. Van deze landen heeft Zwitserland het initiatief go- nomen, om met onkcle landen, die een dc- viezenrestrictie hebben ingevoerd, bilete- rale overeenkomsten te sluiten welke men clearing-ovcreenkomstcn zou kunnen noe men. Het Zwitsersche voorbeeld werd door eenige andere landen gevolgd, zoodat men thans de tendenz kan onderkennen, dat met betrekking tot landen, welke in het internationaal betalings- en credietverkeer een zwakke positie innemen, bepaalde groepen van in- en uitvoer tegenover el kaar worden gesteld en verrekend. Daar bij bestaat het gevaar, dat do hierboven genoemde protectionistische nevenmotieven gaan ontaarden in een prcferentieele be handeling van bepaalde staten. F.en regeling bij do wet is noodzakelijk, omdat geen waarborgen bestaan, dat lanes vrij willigen weg een oplossing mogelijk zal Kijn. De ervaring, in hot buitonland opgedaan met vrijwillige regelingen, bevestigt deze opvatting. Alhoewel in het aangeboden ont werp strenge bepalingen zijn neergelegd over de wijze, waarop de Nederlandsche importeurs hun schulden moeten betalen, wanneer de eventueel gesloten verdragen zulks bepalen, zoo ontbreekt daarin elk streven den omvang van de zaken met het buitenland voor zoover het Nederland be treft, uit monetaire overwegingen te be ïnvloeden. Het schijnt wenschelijk de voorgestelde regeling te beperken tot betalingen, welke uit het goederenverkeer voortspruiten. Hiermede is het buitcnlandsche beta lingsverkeer allerminst bestreken, doch b.v. ten aanzien van de regeling van credieten op korten termijn zijn afzonderlijke over eenkomsten van kracht, of in voorberei ding, waarbij de medewerking van de re georing gemist kan worden. Wanneer het ontwerp tot wet zal zi|n verheven, stelt de regeering zich den gang van zaken als volgt voor: Zoodra met landen, waar bestaande of te treffen maatregelen zulks wenschelijk maken, verdragon zijn gesloten met betrek king tot het uit in- en uitvoer voortsprui tende betalingsverkeer, voldoet elke im porteur zijn schuld aan den buitenland- scben crediteur door tusschenkorast van do Nederlandscho Bank. Omgekeerd zullen de in Nederland gevestigde exporteurs in den regel alleen betaling van de door hen geleverde goederen ontvangen door tus- sehenkomst van de Nederlandsche Bank. Deze heeft zich reeds bereid verklaard als Clearing-instituut te fungeeren. Genoemde instelling zal dan do bedragen, welke zij van importeurs ontvangt, aanwenden om bedoelde betalingen aan de exporteurs te doen. Zij zal deze betaling echter niet eer der in Nederlandscli geld voldoen, voordat fcij kounis gekregen heeft van liet buiten- landsche cleariug-instituut, als hoedanig in do regeling de buitcnlandsche circulatie bank zal optreden, dat do buitcnlandsche importeur zijn schuld aan de in zijn land daartoe gewezen centraio bankinstelling heeft voldaan. De omrekeningskoers wordt door beido circulatiebanken in onderling overleg of bij speciale door de regeoring ge- sloton verdragen geregeld De consequentie van de regeling is, dat de in Nederland gevestigdo importeurs be houdens in bepaalde uitzonderingsgeval len die bij het verdrag worden overeenge komen, verplicht zijn van do tusschenkorast van het clearing-instituut gebruik te ma- kon. Ten einde een volledige contróle te hebben, is het noodzakelijk, dat de inge voerde goederen van de noodige documen ten vergezeld gaan. Zoodra een importeur aan de Nederland sche Bank heeft betaald, zal die instelling een kennisgeving van de betaling aan het buitenlandsche clearing-instituut zenden, die do zaak verder met den buitenland- schen exporteur afdoet. De Nederlandsche Bank neemt geenerlei aansprakelijkheid op zich en de buitcnlandsche exporteur zal zelf moeten toezien, dat zijn Nederlandsche cliënt bptaalt. De hoofdbesturen van den modernen, Chr. en R.K. Landarbeidersbond deelen mede: na een tweetal conferenties tus- schen de commissies van arbeidsvoorwaar den uit den bond van coöperatieve zuivel- fabrikanten in Friesland en de vertegen woordigers der arbeiders-organisaties is omtrent de loonen voor de zuivelbewerkers geen overeenstemming bereikt. Bedoelde commissie heeft de besturen der coöpera tieve zuivelfabrikanten geadviseerd de mi- nimum-loonen met 3.50 per. week te ver lagen. Dit standpunt der commissie heeft bij do georganiseerde zuivelbewerkers in Fries'and grooto ontstemming gewekt, te meer waar reeds verleden jaar in Fries land het loon met 1.— per week is ge daald, in tegenstelling mot andere pro vincies, terwijl de voor dit jaar aangekon digde loonsverlaging belangrijk minder is dan in Friesland wordt geëisebt. Gezien dezo omstandigheden is het niet onmoge lijk, dat het in het Friesche zuivelbedrijf tot een conflict komt. Indien dit provin ciaal zou uitbreken, zouden hierbij meer dan 1000 zuivelbewerkers worden betrok ken. DE LEEUWERIK OP DE THUISREIS. Aneta Vaz Dias meldt: Bij de K. L. M. is heden ochtend bericht ontvangen, dat de Leeuwerik op de thuis reis om 6.15 uur uit Batavia is vertrok ken en met een tusschcnlanding te Pa- lembang van 8.50 uur tot 9.30 uur om 14.35 uur te Medan is geland. DE GEWEZEN DIRECTEUR DER YEREENIGDE BAKKERIJEN. Vordediger en O. M. teeke nen belden hooger beroep aan. Als verdediger van dop gewezen direc leur der Vereenigde Bakkerijen, H. Ph. Z., die door de icchtbank te den Haag ter zake van verduistering is veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, heeft gistermiddag mr.' Moresco tegen dit vonnis hooger beroep aangeteekend, evenals de officier van justi tie, die tegen Z. twee jaar on zes maanden gevangenisstraf had geëisebt. Mr. Moresco, die ook in eerste instantie Z. verdedigde, verzocht dezo zaak zoo spoe dig mogelijk tc behandelen. DE BODEN CREDIT ANSTALT. Verd. tot tweo jaar gevan genisstraf veroordeeld. Amsterdam, 18 Febr. De Vijfde Ka mer der Arrondissementsrechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen dn pro curatiehouder van de Nederlandsche Bo den Credit Anstalt. Deze bank stelde zicb het vorslrekkon van credieten ten doel; wanneer gegadigden een zeker bedrag had den gestort voor „onkosten", hoorden zij verder niets, of kregen bericht, dat de ere- dietaanvrage niet kon worden verstrekt, daar ingowonncn „Informaties" ongunstig luidden. Toen een groot aantal klachten bij de Justitie inkwam vooral uit het buitenland werd een vervolging inge steld tegen den procuratiehouder. Dc bank stond bij bet handelsregister ingcschicven op naam van zijn vrouw. De Officier van Justitio eischte wegens drie gevallen van oplichting een gevange nisstraf van twee jaar met aftrek van ne gen maanden voorloopige hechtenis. De rechtbank, heden vonnis wijzond, achtte do ten laste gelegde oplichtingen bewezen en veroordeelde hem tot een ge vangenisstraf van twee jaar. VERDUISTERING DOOR EEN BANKIER. Tot oen jaar govangenlsstraf veroordeeld. Middelburg, 19 Febr. Dc rechtbank te Middelburg heeft hedenmiddag uit spraak gedaan in de zaak tegen den 38- jarigen bankier J. E. J. J. te Vlissingen, die er van verdacht wordt in Mei 1931 te Vlissingen als eenig lid van de firma De Koster en Co. opzettelijk een recepiase, groot 1000, behoorende aan J. Caljouw, welke recepisse aan de bank tér hand was gesteld om het t. z. t. om te wisselen in een obligatie van 1000 VA Ncderlandsch- Indic, zou hebben verduisterd. De rechtbank veroordeelde J. E. J. J. tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Geen wederinvoering van den ochtendsschouwdienst In verband met de pogingen om treinen te doen ontsporen, heeft het hoofdbestuur van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, zooals wij reeds gemold hebben, een brief met het verzoek om weer een ochtendschouw in te stellen aan de di rectie gezonden. De directie heeft, volgens het Hbld., op dit verzoek het volgende geantwoord: „Naar aanleiding van uw schrijven doen wij u opmerken, dat de door u bedoelde schouwdienst reeds in 1913 van drie tot éénmaals daags beperkt is geworden en zeer zeker in het daarna ingevoerde stelsel van z.g. onbewaakte overwegen geen aan leiding gevonden kan worden om weder tot een frequenteren schouwdienst mot och tendschouw over te gaan. Immers bestaat er tusschen de door u bedoelde voorvallen on de opheffing van de bewaking van een aantal overwegen niet bet minste verband, wat al aanstonds hieruit blijkt, dat in de omgeving van Amsterdam, waar de onre gelmatigheden geconstateerd zijn, in het ge heel geen onbewaakte overwegen aanwezig zijn. Het is trouwens duidelijk, dat voor iemand, die werkelijk de ontsporing van een trein in den zin heeft en daarvoor do geëigende middelen wenscht aan te wen den, de overweg niet do eenige en aange wezen weg is om zich tot den spoorweg toegang te verschaffen. De eigenlijke taak van den overwegwachter is ook niet zoo zeer den spoorweg maar den overweg te bewaken. In elk geval strekt zich zijn toe zicht niet verder uit dan zijn oog reikt, d. w. z. dat bij duisternis, den voor kwaad willenden meest uitgezochten tijd, de waar de van dit toezicht op vrijwel nihil is te stellen. Wij zullen dus uw raad niet opvolgen." De banken zullen haar eigen belang niet in den weg staan De Regeering is zich bewust van haar moeilijke taak in verband met de economi scho crisis, doch zij vermag niet in te zien in welk opzicht deze door haar houding wordt verzwaard, zoo lezen wij in de Memo rie van Antwoord der 1ste Kamer op de Rijksbegrooting 1932. Dat hij de banken in het algemeen dc goede wil ontbreekt, om tot herstel van het bedrijfsleven mede te werken, kan de Re geering niet aannemen. In dat geval zouden de banken haar eigen belang in den weg staan. Ook de banken echter ondergaan den in vloed van de Crediet-crisis. Een belasting op goederen in dc doocUi hand zou alleen dan een noemenswaardige opbrengst geven, indien daarbij geen vrij stelling zou worden verleend aan instellin gen met een Godsdienstig, wetenschappelijk of humanitair karakter. Dat den buitcnlandschen fabrikant tc veel gelegenheid wordt gegeven, zijn waren hier te verkoopen, kan de Regeoring niet toe geven. Dat de steun, door dc Regeering aan den landbouw gegeven, met voldoening is be groet, heeft de Regeering met genoegen ver nomen. De desbetreffende voorstellen stem den op de overtuiging, dat het algemeen be lang gediend wordt met handhaving der productie en voorkoming \an verarming en uitputting van hen, die in de teelt van ge wassen hun bestaan moeten vinden. Het ligt in de lijn van (leze gedachte, dat indien het evenwicht in andere takken van land- en tuinbouwproductie zoodanig ver stoord wordt, als dit bij dc gesteunde onder deelen van den akkerbouw het geval was, in hot licht van hot algemeen belang voor maatregelen van gelijke strekking plaats is. Volle aandacht wordt besteed aan do ont wikkeling van den toestand in andere tak ken van bodemproductic met name het zui velbedrijf en de tuinderij. Voor twee streken, waar de nood het zwaarst zich deed gevoelen, n.l. West-Fries land en dan Anna-Paulowna-polder, zijn reeds crediet-stéunregelingcn voorgesteld. Bij alles, wat de Regeering op dit terrein zich verplicht zal gevoelen te doen, wil zij zich laten leiden door het algemeen begin sel, dat de steun naar behoefte gegeven wordt, zoo rechtvaardig mogelijk over alle categorieën wordt verdeeld en op het juiste oogenblik verstrekt. EEN AANKLACHT TEGEN EEN RAADSLID. Van verduistering ten nadeele van don Rotterdamschen Werk- loozenbond beschuldigd. Volgens dc N. R. Ct. is een aanklacht in gediend tegen het revolutionnair-socialis- tische raadslid G. van B. te Rotterdam, als zou hij zich hebben schuldig gemaakt aan verduistering van gelden, gepleegd ten na deele van den Werkloozenbond. De politie weuscht over deze zaak geen inlichtingen te geven. Men zou geneigd zijn, verband te leggen tusschen deze be schuldiging en de nog niet opgehelderde in braken, welke den laatsten tijd zijn ge pleegd in de woning van genoemd raadslid en bij een paar van zijn geestverwanten waarbij allerlei papieren en bescheiden zijn doorsnuffeld men moet echter deze aan klacht, althans voorloopig, met eenige voor zichtigheid beschouwen, omdat men reke ning heeft tc houden met de mogelijkheid, dat deze aanklacht is gedaan met politieke oogmerken. Nu zich in onze stad ook een plaatselijk Comité heeft gevormd, neemt het Amersfoortsch Dagblad ook hiervoor gaarne giften in ontvangst. In overleg met het NationaalCrisis - Comité en met het Amersfoortsch Crisis - Comité is door ons de volgende regeling getroffen Aan ons bureau of op onze girorekening No 47910 kunnen zoowel giften voor het Nationaal-als voor het Plaatselijk Crisis Comité worden gestort. Men gelieve er echter bij te vermelden voor welk Comité het bedrag is bestemd. Giften zonder nadere aanduiding van de bestemming zullen door ons worden afgedragen aan het Plaatselijk Crisis-Comité. Zoowel de bijdragen voor het Nationaal als die voor het Plaatselijk Crisis-Comité zullen in ons blad wor den verantwoord. Geen revolutionnaire cellen in het leger Om den Tiendaagschen veldtocht Aan de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer wordt het volgende ontleend wat betreft de handhaving van het gezag De Regeering is zich van hnar taak vóór alles de openbare orde te handhaven ten volle bewust. Zij acht deze taak, in het bij zonder in tijdsomstandigheden als de tegen woordige, een bij uitstek verantwoordelijke. Daadwerkelijke verstoring van de openbare orde zal. waar rij zich mocht voordoen, ter stond met kracht worden onderdrukt. Intusschen gaat het bij de verschijnselen, ten deze in het Verslag gesignaleerd, niet om een rechtstrecksche verstoring van dc openbare orde, doch om onderdeden van (en propaganda, welke in haar uiteindelijke werking op den duur die orde in gevaar zouden kunnen brengen. Op dit terrein is behoedzaamheid vereischt. Wat de concrete punten, in het verslag genoemd, betreft, zij nog aangeteekend, dat een verklaring van communistische leden van vertegenwoordigende lichamen, dat zij zicb aan hun ambtsbelofte moreel niet ge houden achten, hoezeer in ieder opzicht minderwaardig, geen strafbaar feit oplevert Uit de gegevens, in dc pers gepubliceerd, be treffende een archief van de communisti sche partij is voorts niet kunnen blijken, dat in het leger revolutionnaire cellen worden gevormd. Deze materie behoudt ove rigens in het bijzonder dc aandacht van de Regeering. Ilct controlcercn van de radio uitzendingen moet de Regcering aan dc daartoe ingestelde organen overlaten. Omtrent het optreden, in de tweede stad des lands, van een communistische in uni form geklcede wacht tot het bewaren van de orde bij een begrafenis, werden door den Minister van Binncnlandsche Zaken en Landbouw bereids inlichtingen ingewonnen bij den burgemeester van Rotterdam. Be doelde inlichtingen hebben dien Minister geleid tot de zienswijze, dat, ofschoon de mogelijkheid moet worden erkend, dat het optreden der communisten tot verkeerde op vattingen aanleiding heeft kunnen geven, het beleid, in dezen door de autoriteiten ge volgd, bezien in het licht der feiten en om standigheden, viel te verklaren. De militaire tuchtwetten bicden voldoende waarborgen om in de weermacht het gezag te handhaven en naar den eisch op te treden legen alle handelingen van militairen, wel ke onvereenigbaar zijn met de militaire tucht of orde. Het staat niet vast, dat do omschrijving van het misdrijf van opruiing en van de (irukpersmisdrijven verscherping zou be hoeven. De overweging door den Minister van De fensie toegezegd inzake communistische cellen aan de Hembrug is gevolgd door een uauwkeurig onderzoek. De resultaten van dit onderzoek zullen den Minister van De fensie na zijn terugkeer uit Indië worden voorgelegd, die daarna zal beslissen. De Regeering betreurt, dat, ook nu weer het afzien van aanvankelijk overwogen her denking op eenigszins ruimere schaal van den Tiendaagschen veldtocht, in verhand wordt gebracht met de handhaving van het gezag. Toen het denkbeeld voor een zoo danige herdenking naar voren kwam, is daarbij uitsluitend gedacht aan het ceren van de nagedachtenis van hen, die in dor Tiendaagschen veldtocht vielen en aan de gelukkige omstandigheid, dat het Rijk bin nen Europa gedurende 100 jaren voor oor logsrampen bleef gespaard. Een herdenking van een en ander, als uiting van gozags- bandhaving, is geen oogenblik in de ge dachte geweest DE INBRAAK IN HET STATION IN DEN HAAG. De dader te Amsterdam ge arresteerd. Amsterdam, 19 Febr. Heden Is te dezer stede gearresteerd de 86-Jarige los- vaste arbeider bij de Spoorwegen, H„ die zich op 1 Februari 1.1. beeft schuldig ge maakt aan diefstal van 2000 met braak in het station van de N. S. tc Don Haag. De man leefde te Amsterdam onder een valschen naam met een vrouw van ver dachte zeden. WAARBORG VAN DE HERKOMST VAN ZAAD EN PLANTEN VAN DEN GROVEDEN. Vergadering dezer vereeniging. Den 16den Februari hield de Vcreoniging W.H.G. haar algemeone vergadering te s-Hertogenbosch, onder voorzitterschap van den heer E. D .van Dissel, directeur van het Staatsboschbehcor. De geldelijke toestand van de Vereeniging maakte een verlaging van de kosten der contróle mogelijk, een maatregel die, nu do kweekers ernstig ge bukt gaan onder de huidige crisis, van veel belang is. Voorts werd onder algemcene in stemming goedgekeurd om 100 uit de re serve te storten in de kas van hot Crisis comité. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental steeg tot 32 (vorige jaar 26), terwijl werden afgeleverd 1095,5 kg. zaad (17.012.000 1-j. planten en 11.050.000 2-j. planten). Bo vendien werden 3.562.000 planten onderling verhandeld. De oogst van dennenzaad iu ons land was ruim voldoende om in do be hoefte te voorzien, zoodat de leden weder om uitsluitend inlandsch zaad uitzaaiden- Het is verheugend, dat kan worden vast gesteld, dat de gebruikers van zaad en planten van den grovoden meer en meer den waarborg, die het koopon bij de leden van de Vereeniging biedt, op prijs stellen. Toch zijn er blijkbaar nog steeds boschbe- 7itters, zoowel gemeenten als particulieren, die het groote belang van de contróle niet inzien en hun dennen koopen bij kweekers, die niet aangesloten zijn bij de Vereeniging. De hoogere kosten van gecontroleerde plan ton zijn slechts gering en kunnen zeker geen motief zijn om don geboden waarborg ter zijde 4e stellen. Do vele mislukkingen, die het gebruik van materiaal van ondeugde lijke herkomst ten gevolge heeft gehad, kun nen als evenveel waarschuwingen tegen het bezigen van dergelijk materiaal gelden Het :s dan ook stellig in het belang van ieder hoschbezitter, dat hij zich er van overtuige, dat dc kweeker of zaadlevcrancier, van wien hij planten of zaad betrekt, lid is van de Vereeniging W.H.G. cn dat hij tevens naga, of hij het bestelde met zegel van dc Vereeniging ontvangt. Alleen ddn is men er zeker van, dat zaad en planten worden ont vangen, die aan controle zijn onderworpo- EEN SNELHEIDSMANIAK INGEREKEND. Na woeste oohtervolglng. Rotterdam, 18 Febr. Een wilde jacht, waarbij snelheden van 80, 90 tot 95 K.M. werden bereikt, hoeft een politie-in- specteur van Overschie hedenmiddag ge maakt op een automobilist, die de verkeers regelen bad overschreden. De inspecteur reed hedenmiddag in een rustig gangetje op den Delftweg achter een paar vracht auto's die hij links wilde passeeren. Op hetzelfde moment vloog echter in wilde vaart een auto langs hem heen. In zijn snelle vaart raakte de snelheidsduivel met zijn wagen 't nummerbord van den politie auto. De inspecteur die even verbluft was over zooveel brutaliteit, zette den man di- reebt na, gaf herhaaldelijk teekens dat de man moest stoppen, doch daaraan stoorde de achtervolgde zich allerminst In tegen deel, hij gaf ;iog wat meer gas en reed ten slotte in een duizelingwekkende vaart in de richting van Delft. Nagestaard door verschrikte wandelaars ging het in onverminderd tompo door Delft en vervolgens den kant van Rijswijk op. Nu eens had de inspecteur iets van zijn achterstand ingehaald, dan weer diende het geluk den voortvluchtige, doch eindelijk gelukte het den inspecteur den man bij de Hoornbrug voor te komen en zijn voor sprong op hem zoover te vergrooten, dat hij tijd genoeg had om zijn wagen tot sfll- stand to brengen en zelf midden op den weg te gaan staan om zoodoondo den snel heidsmaniak tot stoppen te dwingen. Maar ook aan de opgeheven armen van den in specteur stoorde de automobilist zich niets Kennelijk met het doel om desnoods poli tie en al omver te rijden suisde de man ra kelings langs hem heen. Deze sprong echter direct weer in zijn wagen en zette do wilde jacht voort. Het geluk diende den inspec teur. Bij de oude Tolbrug te Voorburg kon hij eindelijk den automobilist arresteeron. (Telegraaf.) DE ZAAK TEGEN DS. J. L. FABER IN HOOGER BEROEP. Zutphen, 19 Febr. Op 11 Maart a.s. zal in hooger beroep door de rechtbank ta Zutphen worden behandeld de zaak tegen ds. J. L. Faber, die bij vonnis van den kan tonrechter te Zutphen d.d. 4 November '31, wegens overtreding der inkwartieringswet is ontslagen van alle rechtsvervolging. Men herinnert zich, dat ds. Faber op 24 Septem ber 1931 geweigerd heeft een officier van het Nederlandsche leger inkwartiering zon-! der voeding to verschaffen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7