AMEKSf OOlTSGH OAGBiAB' Donderdag 25 Februari 1932 ..DE EEMLANDER" 30e Jaargang No. 204 TWEEDE BLAD DE GELUIDSFILM EN DE FILMKEURING Vergadering der Centrale Keuring-Commissie HET RAADSLID REUDERINK RECEPT-FORMULIEREN GESTOLEN UIT DE STAATSCOURANT RADIO OP HET LICHTNET Een mededeeiing van Philips EEN LEVEN OM EEN LEVEN 's-Gravenhage, 23 Febr. Onder \'Oorzitterschap van den beer D. van Sta veren is heden alhier de algemeene verga dering van de Centrale Commissie voor de filmkeuring gehouden. Het jaar 1931 kenmerkte zich o.m. door het steeds meer veld winnen van de ge luidsfilm ten koste van de z.g. „stomme" film en door een sterf opzijdringen van de Amerikaansche film door de Duitsche. De geluidsfilm heeft het tempo van het werk der commissie aanzienlijk verlang zaamd, o.a. doordat meer keuringszittin gen voor minder films noodig waren. Dit heeft de inkomsten van de filmkeuring aanmerkelijk verlaagd. De batige saldi, waarmee de rekeningen over 1928 en 1929 sloten, hebben plaats gemaakt voor nadec- lige saldi, ook al, omdat de regeering met ingang van 1930, toen de groote zegepraal van de geluidsfilm nog niet was te voor zien, het keuringsrecht voor speelfilms van 4 cent op 3 cent per meter had verlaagd. In het vervolg van zijn openingswoord wees de voorzitter op het euvel van het aankondigen van films onder andere titels dan waaronder zij ter keuring zijn toege laten. Spreker hoopte, dat het den Bios coopbond moge gelukken, er voor te zor gen, dat niet op strafbaarstelling van zoo danige aankondigingen (de „vertooning" onder een anderen titel is ingevolge art. 42 van het bioscoopbesluit reeds strafbaar) hehoeft te worden aangedrongen. Dat bondsbestuur zal ook aandacht dienen te schenken aan de wijze, waarop soms films worden „aangeprezen". Het spreken over „hyena's der onderwereld, misdadigers uit de donkerste holen der wereldstad" e.d., vooral de een zeker soort publiek lokkende en bovendien nog onware toevoeging: „deze film is in verschillende landen verboden", dit alles haalt den bioscoop neer in dn oogen van ieder ontwikkeld en welopgevoed rnensch; het wekt bij velen een tegenzin tegen den bioscoop, waarvan het bedrijf vroeg of laat stellig de wrange vruchten zou moeten plukken. Intusschen, de meerderheid der theater- en filmverhuur-directies beijvert zich om de wettelijke voorschriften behoorlijk nu te leven. Na de pauze gaf de heer G. H. C. Cramer een overzicht van zijn keuringservaringen als lid der commissie, waarna de heer D Hamburger Jr., voorzitter van den Bios coopbond, zijn oordeel over het coupeeren van geluidsfilms te kennen gaf. Hij conclu deerde, dat het coupeeren van fims in het algemeen bijzondere technische bekwaam heid vereischt, dat bij het gelasten van coupures in geluidsfims de Centrale Com missie zich er van moet onthouden, die door haar personeel te doen uitvoeren, ten einde schade of waardevermindering van het ter keuring aangeboden materiaal uit te sluiten, en dat nakeuringscommissies het coupurerecht missen. Een motie waarin de vergadering als haar meening uitspreekt, dat het hoogst ongewenscht is dat de commissies, krach tens de Bioscoopwet bevoegd tot het nakeu ren van films, de bevoegdheid zouden krij gen, coupures aan te brengen of te doen aanbrengen, werd met 34 tegen 5 stemmen en 11 blanco aangenomen. ONGELUK BIJ HET RANGEEREN. Remmer het slachtoffer. Roermond, 24 Febr. In den afgeloopen nacht beeft op het rangeerterrein te Suste- ren een doodelijk ongeval plaats gehad. De remmer S. uit Venlo heeft men na aankomst van den goederentrein uit Veulo bij den overweg zwaar gewond op de baan gevonden. Vermoedelijk is bij bij het rangeeren van den wagon gevallen en daarbij onder den passeerenden goederentrein gekomen. Het treinpersoneel verleende de eerste hulp en bracht het slachtoffer naar het St. Lauren- tius ziekenhuis te Roermond waar hij nog in den afgeloopen nacht aan de gevolgen van de bekomen verwondingen is overle den. S. laat een vrouw en vijf kinderen achter. Van zijn raadslidmaatschap vervallen verklaard Rotterdam, 24 Febr. Dezer dagen deelden wij mede, dat den heer Reuderink, het communistische gemeenteraadslid, ter kennis was gebracht, dat zijn Nederland schap en bijgevolg zijn raadslidmaatschap vervallen moest worden geacht op grond van zijn arbeid in Rusland. (In dienst tre den van een vreemde mogendheid). Naar wij vernemen, is den heer Reude rink gisteren een schrijven van Burgemees ter en Wethouders ter hand gesteld, waarbij dit college onder verwijzing naar art. 27 der Gemeentewet hem bericht, dat hij van zijn raadslidmaatschap vervallen is. Den heer Reuderink is een termijn van 8 dagen toe gestaan om van deze beslissing in beroep te gaan bij den Raad. Wat dit laatste betreft, moet de heer Reuderink zich reeds in verbinding hebben gesteld met het partijbestuur der C. P. H. om in deze kwestie van juridischen aard de medewerking van een rechtsgeleerden raadsman te ontvangen. De beslissing van B. en W. zal daarbij waarschijnlijk worden bestreden op grond van het feit, dat de Ne- derlandsche Regeering de Russische Sovjet republiek nog niet heeft erkend. Mocht de beslissing in ongunstigen zin uitvallen en de heer Reuderink zijn Neder landschap hebben verloren, dan is deze voornemens zich voor goed in Rusland te vestigen. (Maasbode). In de Tribune lezen wij, dat de heer R. niet in Russischen staatsdienst is geweest. Als clectro-technisch ingenieur heeft hij volgens het blad gewerkt bij de autonome industrieele kolonie „Koesbas", een onder neming opgericht door Amerikaansche ar beiders en den Hollandschen communist Rutgers. Met „Russischen Staatsdienst" had dit niets te maken", concludeerde de „Tri bune". Moet de heer Reuderink den raad verla ten, dan kan hij onmiddellijk worden opge volgd door zijn partijgenoot Iliemstra. Meer dan een persoonswisseling wordt er dus niet bereikt. OPLICHTING. De politie te Middelburg heeft aangehou den en ter beschikking van de justitie aldaar gesteld C. M. uit St. Laurens, die adverten ties plaatste in enkele Zeeuwsche bladen en daarin geld aanbood zonder borgstel'ing. Verscheidene in geldnood verkeerende per sonen bezochten de zittingsdagen, die M te Middelburg hield. Zij konden an 300 tot 400 crediet krijgen, maar moesten infor- matiekosten cn'óf 4,/« pet. rente vourui'be talen. Zij, die dit deden, zagen het toegezeg de crediet nimmer. De aangehoudene heeft bekend zich aan deze oplichterijen te heb ben schuldig gemaakt. Om verdoovende middelen machtig te worden Amsterdam, 24 Febr. Een 35-jarige jongeman, automobielhandelaar hier ter stede, was verslaafd aan morfine. Doch aangezien slechts op recepten, afgegeven en onderteekend door doctoren, wordt af geleverd, kon de man op wettige wijze niet aan zijn verlangen voldoen. Ilij verschafte zich morfine in den vorm van pantapon ampullen op valsclie recepten. De recept- formulieren wist hij door diefstal to be machtigen. Op de blanco briefjes schreef hij zelf een recept en onderteekondc dit met den naam van den arts, op het recept papier vermeld. Op deze wijze verschafte liij zich dc pantapon ampullen in verschil lende apotheken van ons land. o.a. te Hil versum, Bussum en Arnhem. De apothe kers merkten echter,, dat valsclie recepten werden aangeboden; dc in&peclie van de volksgezondheid en de officier van justitie werden in het geval gekend, aan alie apo thekers werd een waarschuwing gezonden en weldra kon de man worden betrapt. Aanvankelijk werd geen vervolging inge steld, daar de morfinist zich reeds onder behandeling van een specialist had gesteld en beloofd had niet in herhaling te ver vallen. Na eenigen tijd echter werd wéér een valsch recept aangeboden. De officier liet zich ten tweeden male door de smeekbe den en beloften van den jongeman ver murwen en stelde nog geen vervolging in. Ten derde male kon hij echter de verlei ding niet weerstaan. Weer werden drie valsclie recepten gesignaleerd. Heden stond de man wegens diefstal van recept-formulieren terecht. Een Amsterdamsche dokter, als getuige gehoord, verklaarde dat verd. op zekeren dag bij hem was gekomen. Hij had toen een valschen naam opgegeven en gezegd, dat hij reiziger bij Philips was en in de haast zijn doosje met pantapon ampullen had vergeten mee te nemen. Hij had ge tuige verzocht, een recept voor een paar ampullen te schrijven. De dokter deed dit en verd. had hem een briefje van tien ge geven om te betalen. De arts was naar een andere kamer gegaan om wisselgeld te halen Van dit nogenblik had verd. die vol mondig bekende gebruik gemaakt om een aantal receptenpapiortjes weg te ne men. Dc inspecteur v. d. Volksgezondheid, dr. C. L. de Fouw, verklaarde, dat in Sept. en Oct. van het vorige jaar een zeer groot aantal valsclie recepten zijn afgegeven, waarop pantapon werd afgeleverd. Mej. E. Lee.stemaker, adsistente in de apo theek Meijer, Kerkstraat, Hilversum, zei- de, dat verd. haar een valsch recept had overhandigd om daarop pantapon ampul len te ontvangen. Dr. Steensma, die verd. behandelt, ver klaarde, dat hij met resultaat een geheel nieuwe geneesmethode op verd. toepast, zoodat z.i. met een voorwaardelijke ver- oordecling verd. zeker niet meer tot het af geven van recepten zal overgaan. De officier van justitie, mr. de Blécourt, eisclite een voorwaardelijke gevangenis straf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar onder toezicht van een arts. De verdediger, mr. Bekker, wees er op, dat niemand door verd.'s handelwijze is benadeeld. Met nadruk vroeg pl. een voor waardelijke veroordeeling. Vonnis 9 Maart. LANDBOUWER NEERGESLAGEN. Coevorden, 24 Febr. Gisteravond om streeks elf uur heeft op den weg van Coe vorden naar Emlichheim een overval plaats gehad. Toen de landbouwer J. van Tarel zich in dc nabijheid van zijn woning, gele gen tusschen het douanekantoor en de grens bevond, werd hij plotseling door twee jonge mannen overvallen. Hij kreeg met een zwaar voorwerp, vermoedelijk een hamer, een slag op het hoofd, waardoor hij eerst tegen den grond ging. Hij wist zich evenwel te herstellen en zich te verzetten waarna dc beide aanvallers op de vlucht gingen. Dc heer Van Tarel was aan het hoofd gewond, doch niet van ernstigen aard. Nadat zij gewaarschuwd was, heeft de marechaussee hedennacht onmiddellijk een mderzoek ingesteld. Een der beide jonge mannen, de 2G-jarige W. G., is hedennacht imstreeks 2 uur in zijn woning te Coevor len gearresteerd. De andere aanvaller, de 26-jarige II. V., was gevlucht, doch heden morgen is hij te Dalfscn gearresteerd. Bei den zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. Consulaire dienst. Bij Kon. besluit zijn de vice-consuls, de hecren T. Elink Schuurman, A. Merens en mr. J. I. Noest, respectievelijk werkzaam aan de consulaten-generaal te Shanghai, te Berlijn en te New York, bevorderd tot consuls der Nederlanden in algemeenen dienst. Volksgezondheid. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Maart a.s. benoemd tot inspecteur van de Volks gezondheid in algemeenen dienst mr. P. A. van der Drift, onder toekenning van ge lijktijdig eervol ontslag als referendaris bij het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid. Zeedienst. Bij beschikking van den minister van De fensie is de officier van administratie der lc klasse J. Nottrot den len Maart 1932 ge plaatst bij het vliegkamp De Kooy en dc officier van administratie der 2e klasse M. van der Vliet met dien datum geplaatst aan boord Hr. Ms. wachtschip te Willems oord. Landmacht. Bij Kon. besluit is, te rekenen van 1 Fe bruari j.l., aan den reserve-tweede luitenant voor speciale diensten mr. J. Linthorst Ho- man van het vrijwillig landstorrnkorps mo- tordienst op zijn verzoek eervol ontslag als zoodanig uit den militairen dienst verleend. Bij beschikking van den minister van De fensie is, met ingang van 1 Maart 1932; de majoor van den generalcn staf C. P. Brückel, op zijn verzoek, eervol ontheven uit zijne betrekking van Hoofd van den Opnemingsdienst van den Topografischen Dienst, en ter beschikking gesteld van den chef van den Gcneralen Staf; de kapitein C. A. J. von Frijtag Drabbe, van het 6de Regiment infanterie, overge plaatst bij den staf der infanterie, en be noemd tot Hoofd van den Opnemingsdienst van den Topografischen dienst. DE GEHEIME ZENDER TE GOUDA. 20 boete, subs. 5 dagen hech tenis. Gouda, 24 Febr. De kantonrechter te Gouda beeft heden vonnis gewezen in de zaak tegen P. R. te Gouda, die terecht heeft gestaan wegens overtreding van het radio-reglement. Het betreft hier het be kende geval van den geheimen zender, die Zaterdags na middernacht een vroolijk pro gramma uitzond. Beklaagde werd veroor deeld tot 20 boete, subs. 5 dagen hechte nis, met bevel tot teruggave van de in be slag genomen voorwerpen. In het vonnis werd o. m. overwogen dat overtreding van het radiobcsluit zeer ern stig is en streng gestraft dient te wordtn. doch in aanmerking werd genomen de tijd waarop de uitzendingen plaats hadden cn voorts ook de aard van het uitgezondene, die vrij onschuldig was gebleken. Ze zal nimmer een eigen ontvang toestel kunnen vervangen De N.V. Philips Radio verzoekt ons op name van het onderstaande: In verhand met verschillende beschou wingen in de dagbladen en de periodieke pers en tal van vrugen welke tot de N.V. Philips Radio zelf worden gericht, moge er om misverstand te vermijden de aandacht op worden gevestigd, dat de mogelijkheid van radio ontvangst over het lichtnet de z.g. netstroomgeluiddistributie slechts be oogt te zijn een nieuwe vorm van radio distributie. Dit systeem, waarbij de pro grammakeuze, evenals bij de andere reeds bestaande radiocentrales, slechts tot enkele beperkt zal moeten blijven, zal derhalve evenmin ter vervanging van het eigen ont vangtoestel kunnen dienen als de thans gebruikelijke systemen van radio centrales zulks hebben kunnen doen. Een grootere programraakeuze als bij een gewoon ont vangtoestel zou bij eiken aangeslotene een zoodanig gecompliceerd apparaat noodig maken, dat de kosten daarvan minstens evenveel zouden bedragen als van een ont vangtoestel. De superioriteit van een nor maal ontvangtoestel boven radio centrale ontvangst wordt derhalve door de lichtnet- radio in geen enkel opzicht aangetast. DE OVERVAL IN DEN BOEKWINKEL. Belde daders gearresteerd. Amsterdam. 24 Februari. Wij maak ten reeds melding van de arrestatie van een verdachte in verband met den roofoverval in den Bijbelschcn boekwinkel aan den Singel. Later is, naar het Handelsblad meldt, ook diens kameraad aangehouden en hoewel deze ontkent en eerstgenoemde be schuldigt, hebben de winkelier en andere getuigen beide personen pertinent herkend. Tot deze getuigen behoort o.a. een juffrouw, die in den loop van den avond tijdens een der bezoeken van het tweetal in den winkel was cn van beiden goeden raad had gekregen, daar een stofje in haar oog was gewaaid. Voorts is gebleken, dat dc man, die de kas gelicht heeft nadat zijn kameraad den win kelier een klap had toegediend, van de ge stolen 9 slechts 2.25 aan zijn helper had afgedragen onder mededeeiing, dat er slechts 5 in kas was Wegens diefst 1 met geweldpleging zal het edele tweetal ter beschikking van de justitie worden gesteld. HR. MS. VAN GALEN NAAI SJANGHAI. Bij het Departement van Defensie is be richt ontvangen, dat Hr. Ms. torpedojage» „Van Galen" 23 dezer te Tarakan iö aan gekomen cn denzelfden dag vandaar is vertrokken. NEDERLAND EN HET CONFLICT IN OOST-AZIË. Vertraagde aflossing van marine personeel. Het Volk meldt In verbaud met de conflicten in China is er vertraging gekomen in de aflossing van personeel aan boord van de uit Ned.-Indió thuisvarende marine-vaartuigen. Bij informatie op het departement van defensie kregen wij de bevestiging, dat de ontstane vertraging in de aflossing van het marinepersoneel wel ter dege verband houdt met het Japansch-Chineesch conflict De marinestaf wenscht zooveel mogelijk personeel en materieel in Ned.-Indië be schikbaar te houden, ten einde op alle even tualiteiten voorbereid te zijn. Het verleden vergeten beteekent geeste lijk stomp worden, afsterven. TREIJBE. Naar bet Engelsch van Morice Gerard door Emma A. H. 49 Op den namiddag begon zij verlangend uit te zien naar den terugkeer van haar echtgenoot, die dan gewoonlijk aangekon digd werd door het diepe bassen van den grooten hond en het scherpe geblaf van twee Clumber spaniels, die, als ze niet vrij mochten rondloopen, in een lossen box, za ten achter in den stal. Daarna zou zij dan het verschuiven van den zwaren grendel op liet buitenste hek hooren cn dan de hoe ven van het paard op de kiezelsteenen van de binnenplaats. Zij zat te werken met een borduurraam voor zich, in haar boudoir aan den achter kant van het huis, die op de plaats uit kwam Ze had Harold bij zich, die bezig was woordjes te spellen in een a-b-c-boek, dat zijn vader een paar dagen geleden voor hem had meegebracht. Komt pappie? riep het kind van tijd tot tijd, waarop zijn moeder antwoordde met een even dikwijls herhaald: '.•e Ik hoor hem nog niet, nadat zij eerst de naald had neergelegd om aandachtig te luisteren. De middag schreed voort. Dr. Fletcher trad het vertrek binnen; hij was een opge wekte oude heer, wit van haren en van een zeer eerwaardig uiterlijk, in zijn lange, zwarte jas. Hij droeg een schuithoed in dc hand. Is kapitein Darcy nog niet terug? vroeg hij aan Lucille. Neen, hij moet opgehouden zijn. Hij is later dan anders. Het zal gauw donker wezen; er han gen wolken aan de lucht. Ja, antwoordde zij, stond op en tuurde naar den horizon. Gaat u uit? Ik ga naar miss Green; ze was van ochtend erger. Ik heb beloofd, dat ik haar later op den dag kwam voorlezen. Green was dc ondertuinman; zijn vrouw- lag ziek aan de tering. En ofschoon dr. Flet cher niet verplicht was deze zaken aan de predikantsplaats verbonden, waar te no men, bewees hij veel dergelijke vriendelijk heden in de buurt, vooral onder degenen, die tot den staf van het huis behoorden. liet speet Lucille, toen ze de lialldeur ach ter den doctor hoorde dicht gaan; ze zou liever hebben gehad dat hij in huis geble ven was. Waarom, dat zou zij niet kunnen zeggen. De kindermeid kwam Harold halen voor zijn avondeten on Lucille was alleen. Zij werd rusteloos. Haar boudoir leek hair vreemd, nauw en eng; zij kon niet langer het werk op haar borduurraam zien. Ze verliet het vertrek en trad op den corridor, die langs bet geheele bovendeel van hel buis liep. Een bediende was bezig de lam pei: op den gang aan te steken; het schei dend daglicht 6treed met den glans van het kunstlicht en het gevolg hiervan was vreemde schaduwen in verschillende rich tingen geworpen, terwijl miss Darcy door den corridor trad. Flier en daar hingen por trctten van de Ashbrookes, familieportret ten van wijlen lady Darcy; Lucille kreeg een gevoel of ze naar haar keken, sommi gen met fronsenden, anderen met zijdeling- sehen blik. Het maakte haar zenuwachtig Ze ging naar beneden cn dwaalde beslui teloos van het eenc vertrek naar het ande re, keek eens na of de tafel wel volledig ge dekt was voor den maaltijd, dien Robert en zij samen zouden gebruiken. Het geluk in haar huis, de rust en vrede, het was al les volmaakt op dien éénen item na: de heer des huizes, de echtgenoot, was afwe zig. Ik wilde maar dat hij kwam! bleef zij steeds in ziehzelve zeggen. Ik begrijp niet wat hem zoo kan ophouden! Er verliep weer een uur, dat wel drie maal zoo lang leek; ze ging weer naar bo ven en deed een langen, met bont omzoom den mantel aan, waarop een kap was, die zij over het hoofd kon slaan. Dus uitgerust, ging zij naar de binnenplaats en sprak tot den grooten hond, die opstond, om haar te begroeten. Óm dezen tijd was het geheel donker; de avond beloofde stormachtig te worden. Zij deed de deur van de stallen open cn keek naar binnen; er waren zes afdeelingen in het geheel. Vier daarvan waren ingenomen door de sterke koetspaarden, die gebruikt werden als ze samen reden, of van Kingston naar Grangeland gingen; dan kwam haar eigen prachtige merrie, Helen, die Robert haar bijna onmiddellijk na hun huwelijk gegeven had. Een lantaarn wierp haar zwak licht over de stallingen. Het paard kende haar tred, keerde den kop om, zoo ver als het touw haar dit toe, streelde haar ovor den kop, klopte haar op den hals. maar steeds met verdeelde aandacht, luis terend, luisterend naar geluiden, die niet kwamen! De laatste afdeeling van de stal was on heilspellend ledig. Een groom had haar hooren binnentre den; hij kwam vragen of er ook iets van haar verlangen was. Neen, niets, Samuel, dank je, zei ze. Kapitein Darcy komt laat, madam! Lucille kon geen antwoord uitbrengen, haar lippen trilden; ze voelde zich overwel digd door een groote vrees, een angst voor zij wist niet wat. Samuel was verrast, toen zijn meesteres- se den stal verliet zonder tegen hem te spre ken; zij was altijd zoo vriendelijk tegen haar bedienden. Toen liep zij naar het groote hek. De por tier ging weg bij de poort, waar hij een lan ge pijp had staan rooken, om open te doen, zoodra hij zijn heer hoorde komen. Boven de poort hing een lamp; Lucille wenkte den man, dat hij ze voor haar zou opendoen. Hij tikte tegen het hoofd, bij wijze van be grocting, en gehoorzaamde haar stillen wenk. Het verbaasde ook hem, dat zij niet sprak. Zij stond te leunen tegen een van de hou ten stutten aan den buitenkant. Er heerscli- te volkomen stilte, behalve dat er in de ver te een hond blafte, waarschijnlijk in een praam op de rivier. Een half uur verliep. Lucille voelde zich verkleumd, hoe warm zij ook gekleed was Ze liep op en neer, stampende met de voe ten, om den bloedsomloop te herstellen. Eindelijk! Er kwam een geluid, dat door den wind tot haar gevoerd werd. Paarden getrappel kwam haar kant uit over den grooten weg; niet snel, maar zooals een voorzichtig man zou rijden als het donker was. De bulhond sloeg aan; hij had ook het geluid gehoord. Lucille voelde lust om verder te loopen en den ruiter to begroeten, maar het ge vaar bestond, dat hij in het donker dan te gen liaar aan zou rijden. Bovendien kon het wel eens niet haar echtgenoot zijn. want liet was de openbare weg, die naar een landingsplaats aan de Theeras leidde, een paar honderd meter verderop. De ruiter kwam in zicht; Lucille uitte een kreet van vreugde. Ze herkende de witte pooten van het paard eerst Haar echtge noot kwam aangereden; hij scheen zeer moe, zat niet kaarsrecht., zooals hij dit ge woonlijk deed, maar juist voorover gebogen. Toen zag zij, dat hij iets in de armen had. Hij reed tot vlak naast haar, maar liet geen uitroep van verrassing of voldoening hoo ren, dat hij haar zag. Zonder een woord te zeggen, liet hij Lucille zijn last zien. Een vreemd gevoel kwam over haar; ver schillend van al, wat zij ooit te voren had ervaren. Bij haar echtgenoot in de armen lag een jong meisje, blijkbaar in slaap of bezwijmd. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5