AMERSFQOKTSCH DAGBLAD Zaterdag 27 Februari 1932 -DE EEMJANDER" 30e Jaargang No. 206 VIERDE BLAD HET NIEUWE MOERDIJK KANAAL Eindbesprekingen te Londen HET CRISISVOORSTEL DER S.D.A.P. DE RUNDERHORZEL UITOEFENING VAN DE ARTSENIJBEREIDKUNST HET GROENE KRUIS IN LIMBURG RIJNBRUG TE ARNHEM NEDERLAND EN CHILI WIJZIGING LUCHTPOST DIENSTEN De regeering reeds gebonden Het U. D. verneemt Tijdens het verblijf van Minister Bee laerts van Blokland te 's Gravenhage moet de beslissing omtrent de concessie van het Moerdijk kanaal zijn gevallen. In verband daarmede heeft de Nederlnndsche officieuse onderhandelaar de noodige instructies ont va'ngen. Zooals men weet, hebben de vroe gere besprekingen tusschen de heeren Colijn en van Cauwelaert deels tc Londen plaats gevonden. Nader vernemen wij, dat de overeenkomst tusschen de Nederlandsche en Belgische on derhandelaars omtrent het nieuwe Moer dijk kanaal reeds een. den heer Beelaerts verbindende, kracht had verkregen, vóór de onthulling van „Het Dagblad van Noord Brabant." Het tracé, waartoe men zich ver bonden had, voorzag in eene directe verbin ding, geheel buiten de natuurlijke vaarwe gen om, en is dét tracé, hetwelk gepubli ceerd is op het verbeterblad van het rap port Segers. Toen er sterke reactie op die onthulling kwam, is men gekomen op het bij de beantwoording van de interpellatie de Savornin Lohrrian door den Minister ge opperde denkbeeld, om het kanaal te ver leggen door de slikken van Hinkelenoord. De Redactie -teekent hierbij aan Het schijnt ongelooflijk, dat de Minister vaD Buitenlandsch.e Zaken, ondanks zijn stellige beloften en ondanks het hevige ver zet van Rotterdam en Brabant, toch dit beillooze plan zou willen doorvoeren. Wij plaatsen echter het bovenstaand bericht, omdat het ontleend is aan eene bron. die tot dusver juist bleek ingelicht. Is het ech ter juist, dat de Regeering zich op het hoofdpunt, de aansluiting op Antwerpen door een gesloten kanaal gebonden, had vóór de interpellatie de Savornin Lobman dan rijst de vraag, waarom de Regeering dan nog, na die interpellatie, allerlei con ferenties met belanghebbenden heeft gehou den, op grond van de door haar gegeven verzekering, dat zij ter zake nog vrij stond. Een en ander uit de Memorie van Toelichting 'Aan de Memorie van Toelichting tot het ingediende voorstel van wet van den heer van den heer Bergh c.s. houdende bepalin gen strekkende om den rechter de gelegen heid te geven dadelijke uilwinning te voor komen naar aanleiding van geldelijke moeilijkheden tengevolge van de heerschen de economische crisis, is het volgende ont leend. Toen de oorlogscrisis in 1914 velen in gel delijke moeilijkheden dreigde te brengen, heft de regeering zich gehaast in die moei lijkheden te voorzien door het indienen van een ontwerp van wet „strekkende om den rechter de gelegenheid te geven dade lijke uitwinning te voorkomen naar aan leiding van de tegenwoordige buitengewo ne omstandigheden". Dat ontwerp is ge worden de wet van 4 September 1914, welke is ingetrokken bij de wet van 30 Juli 1926. AL heeft deze wet, dank zij het feit, dat de economische omstandigheden geduren de de oorlogscrisis hier te lande in het al gemeen niet bijzonder ongunstig waren, geen ruime toepassing gevonden ontkend kan niet worden, dat zij nuttig heeft ge wérkt en dat van haar bepalingen ook een preventieve werking is uitgegaan. De voorstellers van het onderhavige ont werp zijn van oordeel, dat de heerschende economische crisis, het in hooge mate ge- wénscht maakt de wet te doen herleven. Het moet den rechter weer mogelijk wor den, uitstel toe te staan, wanneer schul denaren ten gevolge van de crisis tijdelijk geldelijke verplichtingen niet kunnen na komen, die zij vóór de crisis op zich heb ben genomen. De oude wet is naar hun oordeel in hoofdzaak onveranderd ook voor de huidi ge crisisomstandigheden bruikbaar. Eén belangrijke wijziging, tevens aanvul ling, hebben zij gemeend in de oude wet te moeten brengen. Art. 10 van de wet ver klaarde haar niet van toepassing „ten aan dien van verplichtingen, aangegaan nè, 29 Juli 1914", dus na het begin van de oor logscrisis. Een overeenkomende regeling ten aanzien van de heerschende economi sche crisis is niet wol mogelijk, reeds hierom niet, omdat een bepaalde begin datum dezer crisis moeilijk is aan tc ge ven, vooral diar dit begin op verschalend economisch terrein op diverse tijdstippen valt. Bovendien heeft op een aantal gebie den cie crisis zich eensklaps dermate ver scherpt, dat ten aanzien van verplichtin gen, aangegaan na het begin der crisis, maar vóór de verscherping, deze verscher ping als het ware als een nieuwe crisis moet worden beschouwd, zoodat ook voor de nakoming van die verplichtingen eenig I uitstel onder omstandigheden gerechtvaar digd kan zijn. Ook in de toekomst behoort zulk een verscherping helaas nog niet tot de mogelijkheden, waarmede ernstig reke ning moet worden gehouden. Zij mccnen niet gerechtigd te zijn langer werkloos toe te zien, hoe meer en meer slachtoffers van de crisis vallen, die door een wettelijken maatregel geholpen zouden kunnen zijn. Zij zouden er de voorkeur aan hebben gegeven, indien in deze het initia tief door de regeering ware genomen. Mocht de regeering alsnog bereid worden gevonden, binnen korten tijd een ontwerp van wet van gelijke strekking in te dienen dan zullen zij, na de indiening van dat ont werp, onverwijld tot intrekking van dit voorstel van wet overgaan. Op weg naar eene alge meene bestrijding Nu de regeoring ?teun heeft willen ver leenen aan de" bestrijding van de runder horzel door een schrijven te richten'tot Ge deputeerde Staten met verzoek do mede werking der gemeentebesturen te bevorde ren, opdat voortaan met wormbuiten bezel te runderen van .de veemarkten worden ge weerd, zullen ongetwijfeld een grooter aan tal veehouders dan voorheen er toe over gaan hunne dieren tijdig te behandelen Met deze behandeling kan op sommige plaatsen nu reeds begonnen worden, want hier en daar worden bij het jonge ver reeds geopende wormbuiten aangetroffen Weliswaar zijn het er nog maar enkele niettemin is het zaak hieraan de noodige Aandacht te wijden. Vooral in deze maan Jen is ér weinig te doen op de boerderij en kant er best een uurtje af om den vee stapel op stal eens na te gaan en runderen; •lie in aanmerking .komen te behandelen In Maart en April, vóórdat het jonge ve. t,e weide ingaat, moet vooral nog eens eei .'rondige behandeling plaats vinden, want .eenmaal in de wei komt er in vele streken vooral waar geweid wordt op yitgestrekt' gemeenteweiden, zooals er nog velen zijn in ons land, van een geregelde bchande ting niet veel terecht. Toch kan het mei eenigen goeden wil ook daar nog wel ge beuren, indien na het melken eenige per sonen de pinken bij elkaar drijven en tesa men de dieren even behandelen, waarmede gewoonlijk niet langer dan een balf uur gemoeid is. Over het algemeen wordt de regeerings steun zeer gewaardeerd, vooral door tal rijke leden van landbouworganisaties di al jaren vertrouwd zijn met de behande ling en er het nut en voordeel van inzien De tot nu toe onverschillig gebleven vee houders zullen er eindelijk toe gebracht worden daadwerkelijk aan de bestrijding deel te nemen, waarmede in de eerste plaats hun eigen belang gediend wordt, terwijl de welgozinden van hen geen last meer zullen ondervinden. Maar het is dan ook noodig dat alle hier voor in aanmerking komende gemeentebe sturen samenwerken om te helpen de be strijding in de juiste banen te leiden, na melijk algemeen te maken. Hier en daar hoorde ik ook wel bezwaren opperen. Eén ervan is dat het gemeentebestuur wel eens gekant zou kunnen zijn tegen het opnemen van een artikel in de gemeente verordening dat beoigt het weren van de veemarkt der met wormbuiten bezette run deren, uit vrees dat de-boeren en veehan delaren hun vee naar een andere veemarkt zouden brengen. Alleen wanneer dus alle betrokken gemeentebesturen t e g e 1 ij k dézen maatregel afkondigen, zou er kans van slagen zijn Op een zóó angstvallig standpunt behoeft men zich rnijns inziens toch niet te plaatsen. Veronderstel dat voor Leiden een dergelijk verbod volgen de maand in -werking treedt, dan zou dus de vrees bestaan dat de veehandelaren en boeren met hun vee naar Utrecht of Rot terdam ter markt zouden gaan. Dit is wei wat erg gezocht, want een veehouder gaai maar zoo niet van marktplaats veranderen tenzij er een redelijke kans bestaat dat hij op een andere plaats een hoogeren prijs kan bedingen. Öe ervaring zal integendeel leeren dat een dergelijk verbod preventief werkt, de der bestrijding welgezinde vee houders zullen er heelemaal geen hinder van ondervinden (voor lien is het ook niet noodig), terwijl de onverschilligen er tijdig toe zullen overgaan hun runderen onder handen te nemen, wat zoowel voor hen zelf als voor de dieren een voordeel zal blijken te zijn. Wanneer de besturen der groote gemeenten nu maar eerst eens beginnen met bet voorbeeld te geven, dan zullen wel dra die der-kleinere'gemeenten wel volgen en is liet te voorzien, dat binnenkort alle veehouders het als de gewoonste zaak van de wereld beschouwen, daarom vooral geen bezwaren gaan zoeken, waar ze niet voor komen. Utrecht. Dr. H. 'T HOEN. Adres van de Ned. Maatsch. ter bevordering der Pharmacie De Nederlandsche Maatschappij ter bevor dering der Pharmacie heeft in een adres aan de Tweede Kamer haar mecning om trent het wetsontwerp, houdende regelen, betreffende de uitoefening van de artscnij- bereidkurist, uiteengezet. De Memorie van Toelichting geeft den in druk, alsof dit wetsontwerp is ingediend, om de economische verhoudingen der apo thekers te verbeteren. De verhoudingen zijn echter niet van dien aard, dat van de zijde der apothekers een niet door het algemeen belang gemotiveerde regeling verdedigbaar wordt geacht Wordt deze wet niet door een meer mo derne wet vervangen, dan staat elke klein handelaar, die zonder bevoegdheid genees middelen verkoopt, bloot aan een vervolgng ook bij verkoop van onschuldige geneesmid delen, terwijl de verkoop van sommige scha delijke stoffen, onder deze wet, zoowel door bevoegden als door onbevoegden, kan ge scheiden, zonder dat hierbij een wetsovertre ding plaats heeft. Wat het wetsontwerp zelf betreft, in art. 2 dient naar voren tc worden gebracht, dat on der uitoefening der artsenijbercidkunst niet ook mag worden verstaan het voor genees kundig doel afleveren van stoffen, die in den regol voor andere doeleinden worden ge bruikt, Deze min of meer vage aanduiding zou nader omschreven kunnen worden, door deze stoffen nader aan te duiden als vallen de onder de Warenwet en uit deze wet voort vloeiende algemeene maatregelen van be stuur. De eerste der twee lijsten, waarvan in ar tikel 2 sprake is, omvat die stoffen, die als geneesmiddel een voorname rol spelen, maar die tevens voor technische doeleinden wor den gebruikt. Een volkomen vrijgeven van den handel in deze stoffen kan niet in liet algemeen belang zijn. Zij behooren echter in den vorm van technische stoffen, die niet aan de strenge eischcn van de Pharmacopee voldoen, niet thuis in de apotheek. De tweede lijst zal een lijst'zijn van stof fen, die uitsluitend als geneesmiddel worden gebruikt. Er zullen alleen die geneesmidde len op mogen voorkomen, die door ieder aan ieder mogen worden verkocht. Mercantiele overwegingen mogen bij liet samenstellen van deze lijst-geen invloed hebben. De lijst moet derhalve niet. door .handelaren in ge neesmiddelen, maar uitsluitend door genees kundigen samengesteld tforjdcn. In de wet, en wel speciaal in artikel 2. moet de bepaling worden opgenomen, dat ook de vrijgelaten geneesmiddelen moeten voldoen aan de eischen der wet en de uit deze cn andere wetten voortspruitende al gemeene maatregelen van bestuur en van een- eventueel krachtens artikel 28 in tc voeren geneesmiddelentaxc, die ook op de prijsberekening der door buitcnlandsche fa brikanten veel te hoog berekende specia- lité's van toepasing moet zijn. Wat de apotheek van den apotheckhou- denden geneeskundige betreft, de daarvoor opgenomen regeling is te omslachtig. Bepaald zou kunnen worden, dat op 3 K.M. afstand van een plaats, waar een apo theker is gevestigd, onder de voorwaarden als in de tegenwoordige wet is aangegeven, een geneeskundige het recht heeft orn ge neesmiddclen af te leveren. Mededeelingen omtrent de malven saties van den ontslagen secret tariszpenningmeester Het hoofdbestuur van de R.-K. Vereeni- ging het Limburgsche Groene Kruis deelt ons mede: In tegenstelling met de in som mige dagbladen tot ons.Iced wezen gedeelte lijk onjuist verschenen berichten over de door den ontslagen secretaris penningmees ter onzer vereeniging gepleegde rnalversa tie, kunnen wij het navolgende mededeelcn Aan het door den accountant der vereeni ging ingestelde onderzoek wordt mede op verzoek van het hoofdbestuur deel geno men door een ambtenaar ter provinciale griffie, daartoe vanwege bet provinciaal be stuur aangewezen. De tot heden ontdekte onregelmatigheden daleeren van begin 1926, terwijl tot nu toe een fraude van circa 7000 kon worden vastgesteld. De over zichten van de kasontvangsten en kasuit gaven onzer vereeniging sluiten de laatste jaren met bedragen van ver boven de 500 000. Gebleken is de neiging om de ont vreemde bedragen in den loop der jaren tel kens weer aan te zuiveren. Om de schade der vereeniging zoo veel mogelijk te .beperken, is er conservatoir be slag gelegd op de bezittingen van den heer V., terwijl eerdaag9 de privaat-rechterlijke procedure verder een aanvang zal nemen. Overigens kunnen wij mededeel en, dat er van de zijde der vereeniging strafrechterlijk geen klacht bij de justitie is ingediend, daar dit geen voordeelen voor de vereeniging medebracht en er wel enkele bezwaren aan vast zitten. Ook hebben daarbij de verdien sten van den ontslagene al9 secretaris een rol gespeeld. De officier van justitie heeft echter gemeend ambtshalve te moeten in grijpen, zoodat ook strafrechterlijk de zaak voortgang zal hebben. BROOD ONDER DE CONTINGENTEERINGSWET? Vragen van den lieer Hermans. Het lid der Tweede Kamer de heer Her mans heeft tot den minister van Arbeid, Handel cn Nijverheid de volgende vragen gericht: 1. Ileeft de minister, na zijn verklaring in de Tweede Kamer op 2 December 1931, „dat bet brood een der eerste artikelen is, waar van men moet nagaan of het niet voor bo scherming in aanmerking komt, ook omdat de Overheid ten aanzien van liet brood heeft ingegrepen door de Tarwewet", nader over wogen of hier de wet op de contingei\tee- ring moet worden toegepast, cn heeft om trent deze vraag de betrokken commissie reeds advies uitgebracht? 2. Zoo ja, kan de minister dan mededce len, welke de resultaten zijn van die over weging en tot welke gevolgen dat eventueel advies zal., leiden? De pogingen van B. en W. om uitstel te krijgen De correspondent tc Arnhe van het Han delsblad schrijft De geste van B. en W. van Arnhem om van den minister van Waterstaat te ver k rij gen, dat de bouw van de Rijnbrug te Arn hem enkele jaren zal vorden uitgesteld, is plotseling uit de lucht komen vallen en heeft daardoor het noodige gerucht veroorzaakt Het antwoord van den minister, die zich in dezen op het standpunt zal stellen of uit stel met het rijksbelang in overeenstem riling is, is er nog niet en zal nog wel eeni gen tijd uitblijven. Maar inmiddels is de opvatting verkon digd, dat L>. en W. hun stap bij den minis ter hebben gedaan zonder Gedeputeerde Staten van Geld."land daarin te kennen Dit zou inderdaad onjuist zijn geweest Want de Rijnbrug is niet een specah rivierovérgang voor de gemeente Arnhem maar een rijksbrug, die bekostigd wordt door Rijk,.Provincie en Gemeente. Men mag B. en W. echter niet verw jttn, dat zij Ged Staten links lieten liggen, omdat dit onwaar zou zijn. Blijkens een nota, welke B. en W. gisteren aan den raad deden toekomen, hebben zij de brieven, waarin, na een inleidende be spreking op het departement, het standpunt van B. en W. werd uiteengezet, ook legedik met de verzending afschrift aan Ged. Staten doen toekomen. Zij schreven aan dit college dat zij meenden zich allereerst tot den mi nister te moeten wenden, omdat het van diens standpunt zal afhangen of een moge lijk uitstel een punt van overleg met Ged Staten zal kunnen uitmaken. Ook het ant woord op de vraag, welke tijdsduur zou móeten verloopen indien niet aanstonds met de uitvoering van de plannen zou worden begonnen alvorens die uitvoering kan worden ter hand genomen, zou voor B. en W. van veel gewicht zijn bij de beslissing of al dan niet verdere stappen in deze richting zullen werden ondernomen. Er blijkt voorts uit deze juist verschenen nota, dat in zoover in het college van B en W. geen eenstemmigheid bestaat, dat de meerderheid van oordeel is, dat indien blij kens het antwoord van den minister een uitstel van enkele jaren geen bezwaar ont moet en vaststaat dat alsdan na korten tijd de totstandkoming van een vaste brug op de thans daarvoor bestemde plaats verze kerd is, tot dit uitstel met het oog op de groote financiecle onzekerheid van de toe komstige jaren moet worden besloten, ter wijl de minderheid zich haar oordeel daar omtrent vooralsnog wenscht voor te be houden. Op do argumenten voor hun poging door B. cn W. in een afzonderlijke zeer uitvoeiige nota aangevoerd, komen wij nader terug. EUROPEAN SCIENCE SERVICE. Een te Amsterdam gevormd instituut. Uitgaande van het feit, dat de behoefte aan publieke voorlichting op het terrein van het wetenschappelijk onderzoek toe neemt, en anderzijds de eisct» van weten schappelijke zijde, dat deze voorlichting zelfs in den meest populairen vorm toen aan alle eischen van nauwkeurigheid moet voldoen steeds klemmender wordt, heeft zich te Amsterdam uit wetenschappelijke kringen, een instituut gevormd, dat aan genoemde eischen beoogt tegemoet te ko men. Dit instituut heeft onder den naam European Science Service zijn zetel Kei zersgracht 133. De werkzaamheden van de E. S. S. zul len hierin bestaan, dat zij zonder winstbe doeling bemiddelend optreedt bij de publi catie in de internationale pers van weten schappelijke bijdragen, die recht hebben op de univcrscele belangstelling. De organisatie van de E.S.S. omvat een redactieraad, bestaande uit dc heeren prof. dr. F. J. J. Buytendijk, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit le Groningen; ir. F. Donker Duyvis, lid van den Octrooiraad te Den Haag, terwijl als redactie-secretaris optreedt dc heer Wouter Hulstijn, oud- hoofd van de afd. Wetenschappen van de Telegraaf; een raad van advies, waarin zitting heeft een groot aantal hoogleeraren, waarbij wij uit Utrecht aantreffen de professoren dr. J. Boeke, dr. H. J. Jordan, dr. G. Krediet, dr. F. M. J. A. Rocls, dr. W. Vogelsang, dr. L. K. Wolff en een groot aantal correspondeerende leden in het bui tenland. v Voorloopige regeling van ■de handelsbetrekkingen Het Staatsblad Ko. 40 bevat de tusschen den Nedcrlandschon zaakgelastigde te Sen- tiego en den Chileenschen maiiste" van buitenlands..he zaken gewisselde p 'la's tot voorloopige regeling van de handelsbetrek kingen tusschen Nederland en Cliili. De voorloopige regeling beslaat uit de volgende artikelen: 1. Nederland* bezield met den wonsch, de thans op de Chileensche producten toe gepaste handelspolitiek te handhaven, zal tot den handel van Chili in Nederland, in Ncdcrlandsch Oost Indië, in Suriname en in Curasao dezelfdo voordeelen uitstrcKken welko het aan eiken anderen buitenlund- schcn staat toekent, zoowel voor zoover be treft douanerechten en andere» fiscale be lastingen, als ten aanzien van invoerver gunningen, maatregelen van douanebeper kingen en douaneformaliteiten. 2. De Chineesche Republiek zal aan den banden van Nederland, van Nederlandsch Oost Indië, van Suriname en van Curasao toekennon dc behandeling, welke het toe past op de meest begunstigde natie op hot gebied, bcdocl'd in do voorafgaande alinea, on zal hem, van 22 Mei jongstleden af, toe- kenner; dc verlaagde tarieven, welke zijn toegepast op de artikelen, voortgebracht in Frankrijk, op grond van den op dien datum ondcrtcekenden modus vivendi. 3. Deze voorloopige overeenkomst zal duren,zoolang van kracht zal blijven de genoemde modus-vivendi, zonder afbreuk lo doen aan het recht van elk der partijen genoemde overeenkomsten te beëindigen, door haar wensch vijftien dagen te voren kenbaar te maken. Deze overeenkomst zal, ipso facto, ophou den te bestaan, op den dag, dat bet hier boven vermelde handelsverdrag in werking zal trpden. De onderhandelingen over een definitief handelsverdrag zullen, blijkens deze nota's met grooten spoed worden voortgezet. Met ingang van 1 Maart a.s. zullen de in Amsterdam Schiphol c.q. Rotterdam Waalhaven beginnende Europeesche lucht postdiensten ais volgt worden uitgevoerd: LuclUdierist Amsterdam Rotterdam—» Londen (alleen op werkdagen). Vertrek Amsterdam Schiphol 13.00. Vertrek Rotterdam Waalhaven 13.35. Te Londen Croydon 15.30. LucMdirnst AmsterdamRotterdam Antwerpen—Brussel—Parijs (alleen op werkdagen). Vertrek Amsterdam Schiphol 11.00. Vertrek Rotterdam Waalhaven 11.40. Te Antwerpen 11.55. Tc Brussel Haren 12.25. Te Parijs Le Bourget 14.25. Lucntdienst Rotterdam— Amsterdam HannoverBerlijn (alleen op werkdagen)* Vertrek Rotterdam Waalhaven 11.40. Vertrek Amsterdam Schiphol 12.30. Te. Hannover 15.20. Te Berlijn 17.20. Ingevoerd wordt: Luclitdienst Rotterdam—Amsterdam—Ko-. penhagenMalmö (alleen op werkdagen). Vertrek Rotterdam Waalhaven 11.55. Vertrek Amsterdam Schiphol 13.00, Te Kopenhagen 17.10. Te Malmö 17.40. De aandacht wordt erop gevestigd, dat in tegenstelling met vorige jaron voorloo- pig ook met laatstgenoemden dienst uit sluitend vervoer zal plaats vinden van correspondentie, waarvoor het gewone luchtrecht, van 5 cent per 20 gr. is gekwe ten. Behalve de genoemde luchtdiensten zul len mede worden gebezigd voor het vcr< voer van luchtpostpakketten de luchtver- bindingen: AmsterdamLonden (alleen op werkda gen). Vertrek Amsterdam Schiphol 11.15. Te Londen Croydon 16.35. Amsterdam—RotterdamParijs (alleen op werkdagen) Vertrok Amsterdam Schiphol 12.55. Vertrek Rotterdam Waalhaven 13.30. Tc Parijs le Bourget 15.30. P. DE MARET TAK GEHULDIGD. Veertig jaar notaris. Donderdag herdacht de heer P. de Maret Tak te Nijmegen den dag, waarop hij voor veertig jaren werd benoemd tot notaris te Middelburg. Des morgens werd de jubilaris in intiemen kring gehuldigd door vrienden en cliënten, waarbij ds. Haga den beer De Maret Tak toesprak. Ook verscheen de burgemeester van Nij megen, do heer J. A. II. Stenweg, die den jubilaris geluk wenschte met zijn feestdag en mededeelde, dat de Koningin hem had onderscheiden met de benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. (Hbld.). TREKPAARDENTENTOONSTELLING TE DEN BOSCH. De algemeene vergadering van de ver eeniging „Stamboek van het Nederlandsch trekpaard Belgisch type", heeft heden be sloten in 1932 een trekpaardententoonstel ling te houden en wel te 's Hertogenbosch op 30 Juni en 1 Juli a.s.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 11