fa. M.R.N-OOSTERVEEN Agenda Langestraat 42 Tel. 77 TENTOONSTELLING VAN DEN KUNSTKRING HERSTELLINGSOORD „VILLANDRY" Ruime belangstelling B Wolhandel „DE CONCURRENT" iTm-i-r BRAND OP EEN VOETBALTERREIN. De brandweer werd «uit den brand geholpen". Op het alarm „boschbrand Birkhovon" rukte gistermiddag omstreeks 4 uur de ma teriaalwagen met manschappen onder lei ding van den brandweercommandant! den heer W. v. Haselen, uit om zich naar de plaats des onheils te begeven. Ook wij gin gen eens naar Birkhoven. doch niets wees erop, dat er een boschbrand was. De brand weer zocht ook naar den brand doch ont dekte evenmin iets, toen ccnigc kinderen de brandweer ..uit den brand hielpen" en mededeelden, dat op het voetbalterrein van De Spoorvogels, dat gelegen is langs do spoorlijn richting Arasterdam, de brand gewoed had. Inderdaad bleek dit juist te r.ijn. Slechts enkele meters droog gras waron verbrand. Vermoedelijk heeft 'omand een sigaret of lucifer achteloos weg geworpen waardoor het gras is gaan «meulen en, door den feilen wind aango- wakkerd is gaan branden. Naar wij ver namen moeten jongens van het Rijks Op voedings Gesticht het vuur gcbluscht heb ben. De brandweer behoefde geen dienst te doen en kon onverrichter zaken huiswaarts keeren. AMERSFOORTSCHE H.B.S. CLUB. Soiréo in «Amicitia". BLIKKEN CALIFORNISCH FRUIT ABRIKOZEN per liters PERZIKEN blik ANANAS 65 cent PEREN per liters blik 60 cent Pottebakkerswerk van Chris Lanooy cn Paul Dresler en weefwerk uit „Het Paapje" in „De Poth" Zaterdagmiddag had in het gebouw „de Armen de Poth" de opening plaats van de tentoonstelling van pottebakkerswerk van de kunstenaars Chr. Lanooy uit Epe en Paul Dresler uit Krefeld, evenals van weef werk uit de tapijtknooperij „Het Paapje" te Voorschoten. Deze tentoonstelling, welke tot 13 Maart a.s. duren zal, is georganiseerd door den Araersfoortschen Kunstkring. Bij de opening waren de heer en me vrouw Lanooy, de heeren Dresler en Polak (laatstgenoemde is directeur van „Het Paapje") aanwezig. De heer J. Nieweg, w.n.d. voorzitter van den Kunstkring, begroette do aanwezigen en sprak bij den aanvang van zijn rede de hoop uit, dat de voorzitter, Jhr. A. W. den Beer Poortugacl, weer spoedig terug zal zijn. Dank bracht hij aan de regenten van de stichting „Armen de Poth" voor het afstaan der zalen. De tentoonstel'ing van aardewerk werd door spreker als een goede combinatie be schouwd. Het weefwerk was te danken aan de directie van „Het Paapje"; het werk was bijzonder eenvoudig en bijzonder rijk, wel ke combinatie men niet te vaak aantreft. Voor het aardewerk komt de belangstel lin glangzamerhand terug. In de 19e eeuw werd ztj gewoonweg vermoord. Do kunst werd in den grond geboord door de toen bestaande mentaliteit. Alles om ons heen sinds 1850 mist schoonheid, doch men tracht haar thans te herwinnen. Hot mooio van aardewerk zijn de kleur cn de lijn. Spreker geeft dan enkele voor beelden van wat niet en wat wèl leeft. Hier is een zeer goed kunstenaar, die veel ge voel voor kleur en lijn heeft. De producten van den heer Lanooy behooren tot de bes ten der wereld! De heer Nieweg begroet vervolgens den heer Dresler en wijst dan op de bereidwil ligheid van mevr. R. P. v. d. Mark, die zich veel moeite getroost heeft voor een bijzon dere verzameling en bovendien eenige uit eenzettingen omtrent de ceramische kunst geven zal. Spreker opent de tentoonstelling met den wensch. dat zij die belangstelling hebben zal, die zij ongetwijfeld verdient. Deze keer wordt door den Amersfoort- schcn Kunstkring kunstnijverheid tentoon gesteld en do bezoeker kan daar moderne voortbrengselen vindon van twee der oud ste handwerken, welke de menschheid kent, n.l. de pottenbakkerskunst en het weefwerk. De ceramiek bezit twee zeer karakte ristieke kenmerken, zij is in de eerste plaats plastisch en in de tweede plaats be zit ze picturale eigenschappen. Een hoog tepunt kunnen wij opmerken, indien er tusschen deze twee factoren een harmo nisch evenwicht bestaat, zooals dit de Chi- neesche ceramiek in zulk een hooge mate bezit en waardoor ze altijd nog tot hef, al lerbeste behoort wat er tot heden op dit gebied gemaakt is geworden. Waarom be zit do ceramiek deze twee eigenschappen? Het materiaal, dat bij deze kunst de groot ste rol speelt en den vorm aan de voor werpen geeft, is de aarde. Deze is in we-' zen plastisch. Dat wil zeggen, zij neemt in do ruimte altijd een bepaalden vorm aan en door den pottenbakker wordt deze mas sa in een harmoniscben. schooncn vorm gebracht. Een aas bezit dus als voorwerp in de eerste plaats een vorm, die een ze kere ruimte inneemt en wanneer wij de omtreklijn van een vaas vervolgen, kun nen wij constaleeren, of deze lijn een ze- kero schoonheid, een zeker karakter be zit, welke verwant is aan 't wezen der aar de en aan die van den maker. Juist bij de siec.hte voortbrengselen, die wij tegenwoor dig zoo vaak tegenkomen is deze lijn slap en vervelend en heeft niets met de- kneed bare door de liand gevormde aarde te ma ken. Want een voorwerp van ijzer zal gansch andere vorm bezitten dan een van aarde. Deze aarde dus, die gebakken wordt, voorziet de pottenbakker van een glasuur om de klei te beschermen tegen vocht, droogte, stof enz.; maar ook om het voor werp een aangenaam voorkomen te geven. Nu kan er oen eenheid bestaan tusschen den vorm en de daarop aangebrachte kleur. Zij zullen elkaar aanvullen en zoo doende zal het voorwerp ons als karakter vol verschijnen. In den laatsten tijd heeft dit ambacht in Holland een groote beteekenis in het da- gclijksche leven gekregen. Maar nog steeds is het minderwaardige bazarartikel jam mer genoeg in de meerderheid en hebben de hedendaagsche ambachtslieden een zwaren strijd te vooren; gelukkig wordt de situatie voor hun elk jaar heter cn worden de goede producten in een steeds grooter kring hekend. Het werk van den Ilollandschen potten bakker C. J. Lanooy en den Duitscher Paul Dresler uit Krefeld zijn op deze tentoon stelling vertegenwoordigd. Beide hand werkers zijn ieder in hun soort zeer belang rijk en behooren ongetwijfeld tot de besten. Het werk van Lanooy heeft in de eerste plaats picturale qualiteiten, want als wij zijn groote cellectie aanschouwen, valt het ons in de eerste plaats op hoe prachtig van kleur elke vaas, elke schotel is. Met welk een liefde de pottenbakker bij elk stuk, hoe klein ook, de glazuur tot volle rijpheid beeft weten te brengen. Zoo b.v. de vazen, welke op de middelste tafel in de groote zaal slaan. Men vergelijke de vor- schillende nuances groen, de fijne tinten, sclmkeeringen en bewegingen, welke in elke glazuur zijn te vinden. Van welk een kant wij zulk een vaas ook mogen bekij ken, telkens boeit ze weer. Bij Lanooy zijn do glazuren de hoofdzaak, de vormen der vazen, pullen, kommetjes enz. herhalen zich dikwijls. Waar Lanooy eenvoudige kleuren, als groen, grijs, bruin en roomwit (dit laatste malseh en sappig om van te smullen) heeft toegepast, is hij op zijn best. Zijn borden, voorzien van figurale voor stellingen, zijn raak geteekend en virtuoos, maar hebben soms meer met teekenkunst dan wel met ceramiek te maken, omdat juist de teekening te veel de aandacht vergt cn de vorm hierdoor op den achter grond raakt. Een groot bezwaar bij dit aardewerk is alleen de voor dezen „crisis tijd" o.i. veel te hoogen prijs, die menigeen zal afschrikken. Jammer ook dat het werk zoo onoverzichtelijk geëxposeerd is. Het en kele stuk verdrinkt in de groote massa en komt niet tot zijn recht. Het werk van den ook in ons land be kenden pottenbakker Paul Dresler bezit in tegenstelling met Lanooy juist dc plas tische kwaliteiten. Zijn glazuren zijn zeer eenvoudig, een teer mat donkerwit, een zacht blauw of een gaaf zwart. Zeer merk waardig een aantal vazen van een donker bruine kleur, welke gemaakt zijn van een mengsel van een Boheomscbe en een Hcs- eische kleisoort. Hierdoor is de bruine kleur en de matte glans verkregen. Deze voorwerpen zijn niet geglazuurd. Telkens valt het weer op hoe Dresler de plastische vormen streng cn aichitectonisch weet op te bouwen. Nergens vinden wij een gefor- ccerden of gcwilden vorm. Altijd is deze weer rhythmisch geordend. Vooral de groep vazen voorzien van een witte glazuur lijkt ons buitengewoon geslaagd. Men lette op den fijnen gelen rand. die zoo uitstekend bij het witte oppervlak kleurt Het weefwerk en de geknoopte tapijten van de weverij „Het Paapje" to Voorscho ten zijn zeer goed geslaagd. AI de patronen komen voort uit dc techniek. Maar het mooiste zijn de sterke kleuren, wit en bruin, of zwart en rood. Het kleed dat in 't midden van don langen wand hangt, be viel ons juist door zijn kleuren het meest En eveneens het geknoopte tapijt, dat op de tafel ligt. Wij zagen ook een kleed dat ge deeltelijk in a jour geweven is. Deze techniek lijkt zich van den kern der weeftechnick te verwijderen. Ook leek het ons dat „Het Paapje" voor deze tentoonstelling een min der gelukkige keuze gemaakt had, want wij zagen vroeger sterker en meer karak teristiek werk. In 't eerste zaaltje een buitengewoon leerrijke verzameling van verschillende soorten ceramiek uit alle landen en uit alle tijden. JAN LAUWERIKS. PLAATSELIJK CRISIS-COMITÉ. Ingekomen giften. Voor het Plaatselijk Crisis comité zijn in de afgeloonen week nog de volgende gif ten binnengekomen: Mevrouw F.. S. v. R. E. f 5.— Politiecorps (wekel. bijdrage 6.50 NATIONAAL CRISIS-COMITÊ. Voor het Nationaal Crisis-comité ontvin gen wij vorige week nog 1.35'/2 van de leerlingen der Chr. Normaalschool. OOK POST VAN U? Verzend meer per luchtpost. „Hedenmorgen vertrok van Schiphol het K.L.M.-vliegtuig „Leeuwerik", bemanning: van Dijk, le bestuurder, Viruly, 2e bcstuur- ier, Naber, mecanicien en Tolk, marconist. De post van dit toestel bestond uit enz. enz." Ziehier een berichtje zooals wij dat tegen woordig iederen Donderdagavond in de groote dagbladen vermeld zien. Bovendien verschijnen daarin dagelijksch de berichten omtrent de bewegingen der K.L.M.-toestel- len langs de route van Amsterdam naar Batavia v.v. Dat door de K.L.M. een geregelde weke- lijksche luahtvorbinding tusschen Neder land en N. Oost-Indië wordt onderhouden weet dus vrijwel ieder, maar toch zou men dit aan de cijfers van het postvervoer niet zeggen. Gemiddeld wordt van hier naar Indië thans 230 K.G. Luchtpost, per week verzon den; inderdaad een belangrijke hoeveelheid vooral wanneer wij in aanmerking nemen, dat toen do vluchten nog om de veertien dagen uitgevoerd werden gemiddeld 200 K. G. vervoerd werd en vooral ook wanneer wij bedenken, dat oen zeer groot deel der luchtpost-brieven nog geen 5 gram per stuk weegt. En toch de hoeveelheid we kelijks te vervoeren luchtpost kan en moet veel grooter worden. Het aantal poststukken van iedere lucht mail naar Indië bedraagt thans bijna 20.000 stuks. Een destijds gehouden telling van dc wekelijksche landmail naar Indië wees uit, dat per week 45.363 brieven en briefkaarten verzonden werden met een netto gewicht in K.G. van 1.135,625. Bovendien werden weke lijks verstuurd 20.805 drukwerken met een gewicht van 4.150,454 K.G. Wanneer men dus alleen de brieven en briefkaarten per luchtpost zou verzenden, zou dit reeds een zeer belangrijke vermeer dering bet eekenen en daardoor zou tevens de absolute zekerheid verkregen zijn, dat de Nederlandsche posterijen deze snelver- binding op den duur zullen kunnen hand haven. Wanneer nu eens ieder <!io familie en kennissen in Indië heeft breekt met de oude wijze van verzending. Waarom niet gehol pen om de afstand tU6sohen Nederland en Oost Indië te verkorten. Vertrekt een fami lielid, dan is het afscheid dikwijls zeer zwaar, waarbij men vooral den grooten af stand voor oogen heeft. Men kan echter thans met elkaar medeleven, steeds op de hoogte zijn van het laatste nieuws wanneer men per luchtpost correspondeert Een per luchtpost ontvangen brief bevat werkelijk nieuws, de inhoud van een per landmail verstuurde brief is alweer oud wanneer ge adresseerde hem ontvangt. Daarom correspondeert per luchtpost, niet af en toe maar geregeld. Feestelijke propaganda^avond in „De Valk" ten bate van het kleuterfonds Zaterdagavond werd in „dc Valk" een prr.paganda-feostnvond gehouden ten bate van het herstellingsoord „Villandry". Aan dit feestelijk samenzijn, door een talrijk publiek bijgewoond, werd medewerking verleend door de tooneelverecniging „Kunst na Arbeid", het rauzieken9emble „The Red Boys", den accordeon-virtuoos J. van Loo on mej. D. Smit zang. Geopend werd door don voorzitter van het plaatselijk comité, don heer S. Buurs- ina, die de aanwezigen welkom heotte, in bet bijzonder het hoofdbestuur uit Utrecht. Het herstellingsoord voor spoor- en tram wegpersoneel, dat binnenkort zijn zilveren jubileum hoopt te herdenken, is begonnen met vijf leden en telt er thans twee dui zend, hetgeen zeker als een bewijs voor het bestaunsrecht kan gelden. Spreker ver klaart. dat deze avond ter propaganda be doeld wordt cn tegelijkertijd tot steun van het te stichten kleutcrfonds. Het programma werd mgezet met eenigo nummers van „The Red Boys". Wij behoe ven daar maar weinig meer van te schrij ven: het gezelschap heeft zich ook Zater dagavond weer bijzonder verdienstelijk ge maakt. Ieder nummer werd met applaus beloond en niet ten onrechte, want het en semhlo geeft bij zijn uitvoeringen steeds blijk van een serieuze voorbereiding. Accord con mn ziek word gegeven door don heer J. van Loo cn ook dit onderdeel liet niets te wonschcn over. De muziek was grootendecls van lichter genre, doch zij werd met veel vaardigheid en goed ver zorgd rhythme ton uitvoer gebracht. Zeer in den smaak viel vooral „Die Liebe der Matrose". (Jok de zang van mej. D Smit was aar dig en mocht zich in menig applausje ver heupen. Het stemgeluid is niet al te krach tig maar wel soepel en zuiver, terwijl ook haar uitspraak niets te wenschen laat. Zij zong „Barrevoets", begeleid door piano en viool. Het. rijk gevarieerde programma bracht o.a. ook nog een Hawaian-solo van den heer Middelman, welke een aandachtig en dankbaur gehoor vond. Door „Kunst Na Arbeid" werd de beken de klucht „Lucy" opgevoerd, welke niet onbekend meer was in onze stad en ook thans de lachspieren danig in beweging bracht. Feestrede van den heer H. v. <L Berg. Een korte feestrede werd gehouden door den heer H. v. d. Berg uit Haarlem, voor zitter van het landelijk Jubileum-comité. Spreker heeft gaarne aanwezig willen zijn, omdat het niet alleen een feestavond is, maar ook een propaganda-bijeenkomst. En het is den heer v. d. Berg aangenaam een propaganda woord te spreken. Is het nog wol noodig om dat voor „Villandry" te doen? Het antwoord moot bevestigend lui den, want bij het spoor en tramwegperso neel zijn altijd nog niet-georganiseerden. Er zijn zelfs monschen, die wèl bij een vak- verecniging, doeb niet bij een herstellings oord zijn aangesloten. Men hoort dezelfde argumenten bij deze lieden als die van ruim 24 jaren geleden. Er komen principes voor den dag en zou men met. ze gaan spre ken. dan kan men onmogelijk tot een over eenstemming komen. Toch moet zoo'n her stellingsoord er wel degelijk zijn cn dat brengt heel veel kosten met zich mede. Door een luttel bedrag iedere maand te storten hoeft men een kostbaar bezit als „Villandry" verkregen, dat zegenrijk werkt voor het personeel van spoor- cn tramweg. De vele tegenargumenten van voorheen zijn door de jarenlange practijk absoluut overwonnen. In een goede gemeenschap kan men niet alleen voor zich zelf leven. Het „de sterke voor den zwakke" is het principe, dat aan „Villandry" ton grond slag ligt. Verschillende voorbeelden wor den uit de practijk aangehaald en nader onder oogen genomen. Het is gelukkig, als men bij eventueelen tegenspoed zich niet van de liefdadigheid behoeft afhankelijk to stellen en daarom wekt spreker tot aan- molding voor het lidmaatschap op. Met en kele woorden brengt de heer v. d. Berg dan het bestaan van het kinderhuis in herin nering, waarna hü nog dank brenet aan het Amersfoortsche jubileum-comité, voor zijn arbeid ten behoeve van het kleuter fonds Na afloop was er bal! Dat velen er aan mee gedaan hebben laat zich denken. Het is er laat cn vroeg door goworden. REM OF GASPEDAAL! Een noodlottige vergissing. Gisteren had op den hoek Prins Frede- riklaanKoningin Sophialaan een auto-on geval plaats, dat zich als volgt heeft toege dragen* op de Pr. Frederiklaan reed een auto in de richting Emmalaan. Op den hoek gekomen, zag de bestuurder plotseling een auto van reohts naderen en hij moest Jus voorrang verleenen. Door den schrik drukte hij echter per abuis op het gaspe daal, waardoor de wagen met geweldige snelheid vooruitschoot en tegen een paal tirecht kwam, Welke omgebogen werd. Vijf meter verder kwam de auto tegen een 20 c.M. dikken boom terecht, die afknapte en toen reed de auto nog door de afrastering van een tuin. Do auto is zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. In de zaal van „Amicitia" gaf de Amers foortsche H.B.S.-club Zaterdagavond j.l. haar grooten jaarlijkschen feestavond. Voor dezen avond bestond een zeer groote be langstelling, want de beschikbare toegangs kaarten waren in minder dan geen tijd uit verkocht, Do zaal was clan ook eivol. In zijn openingsrede, waarip de voorzitter alle aanwezigen welkom heettp. wees hij erop, dat ditmaal in plaats van het gebrui kelijke comedie-stuk eon operette zou wor den opgevoerd. De voorzitter richtte eenige woorden vau dank tot degenen, die daarbij hun steun en modewerking hadden verleend, in het bij zonder de heeren Leopold er, Nijland. Deze woorden van dank werden door alle aan wezigen met kraohtig appiaus onderstreept. Onmiddellijk volgde de opvoering van de Japansche operette, getiteld: „Puw cn Ju Ju" of dc „Gouden Amulet". De opvoering van deze operette, die in de Engelsohe taal geschiedde, had een vlot verloop. Alle medewerkenden vervulden op ver dienstelijke wijze de hun toevertrouwde rol len. De kleurrijke costumes en de zeer goed verzorgde décors droegen er niet weinig toe bij het effect te verhoogen. De zang werd begeleid door een orkestje samengesteld uit leden van de H.B.S.-club. Ook dit orkestje kweet zich op zeer verdienstelijke wijze van zijn taak. Het geheel oogstte uitbundigen bijval en na ieder rn de drie bedrijven moest eenige malen worden „gehaald". Tusschen de bedrijven door gaf een der leden op zeer komische wijze een muzikale voordraoht, waarvoor hem een warm ap plaus ten deel viel. Spoedig na de opvoe ring van de operette werd begonnen met het bal, dan onder leiding stond van den heer dc Haan. Een band (de Bonzonians) verzorgde hierbij bet muzikale deel. De wijze waarop zij dit deed braoht al spoedig een zeer geanimeerde stemming onder de danslustigcn. Het duurde dan ook lang voor dat deze er genoeg van kregen. Het was een welgeslaagde avond waarop de club met groote voldoening mag terug zien. 25 JAAR PLAKWERK! Bij het jubileum van den heer G. v. d. Pijpokamp. Tot onzen spijt is door eon misverstand ter zetterij het artikel: „25 jaar plakwerk" reeds in ons blad van Zaterdag opgenomen i.p.v. in dit blad. De heer v d. Pljpekamp herdenkt zijn zilveren jubileum als stads- aanklapper eerst morgen. J Extra zwaar gemoltonneerde Dames Directoires I voor 69 cent J Natuurlijk alleen 1 LANGESTRAAT 81 AMERSFOORT D ag e 1 Ij k s City Theater Westsingel 7 Vertoonlnv van „De Klokkenluider van de Notre Dame Hi'iiibniiuil I healer l.angestraai Vertuo ning van „Het Spook van de Opera," Museum t h'liUfc. Westsmgei (Uitgezon leril des Z >n lags). rhpusi'fisrlie Bihlt 'thi'Pk Gebouw Theo* Verecniging, Rcgentesselaan. Iederen dag »an 6 t» uur Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal er» B-bliotheek Muurtiuizen 9 It K Leeszaal Nieuw straat 24. Vrpdeshibliothoek Amliemscheweg Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. 29 Fcbr. De Valk. Propaganda avond Jeugdherberg „Jong Amersfoort," 8 uur 29 Fobr. Hotel Monopole. B rid ge-concours ton bate van noodlijdende kunstenaars 8 uur. 1 en 2 Maart. De Valk. Bazar, te houden door het damescomité van Amersfoorts Mannenkoor. 2 Maart. Markthal. Nutsuepartement. Op treden van Clinge Doorenbos voor do werk- joozon. 8 uur. 2 Maart, De Poth. Amersf. Kunstkring. Uiteenzetting mevr. v. d. Mark bij tentoon stelling ceramische kunst. Zy uur. 2 en 3 Maart. Amicitia. Uitvoering Chr. Gymnastiek verecniging „Jahn." 3 Maart. Keizerskroon. S.D.A.P. Lezing mot lichtbeelden van den heor E. Fimraon over zijn indrukken uit het Oosten. 8 uur. 3 Maart. Remonstrantsche Kerk. Noderl. Protestantenbond. Lezing met lichtbeelden van dr. Miedema (Goethe-hcrdenking). 8 uur. 3 Maart. De Valk. Vergadering Bestuur- iersbond „Amersfoort." 4 Maart. Hotel Monopole. Bridge-concours ten bate van het Kunstverbond. 7% lur. 5 Maart. Amsvorde. Uitvoering Araersf. Mandolineclub. 8 uur. 5 Maart. Markthal, uitvoering Speeltuin- Vereen „Soesterkwartier" en Gymnaettek- Vereen. „Jonge Kracht." 7% uur 5 on 6 Maart Amicitia. Kunst na Arbeid, opvoering van „Vadertje Langbeen." 6 Maart De Poth. Amersf Kunstkring. Uiteenzetting mevr. v. d. Mark bij tentoon stelling ceramische kunst 214 'jur- 6 Maart. De Valk. J» bileum uitvoering Joodsche Verceniging „Nut en Genoeg» n." 8 uur. 8 Maart De Valk. Filmavond Metaalbe- werkersbond. 9 Maart. Ebcn Haézcr, lichtbccldcnavond der Ned. Chr. Rcisvcrecniging, 7% uur. 10 Maart Amicitia. Amersf Kunstknng. 4e Abonn. concert Ethel Barlett on Rno Robertson (pianisten). 8 uur. 12 Maart. Do Valk. feestavond H V.C. 17 Maart. Amicitia. Amersf. Kunstknng. Voordracht Charlotte Kohier: „Stervend Europa." 8 uur. 17 Maart. Markthal. Willy Derby-avond, uitgaande van de V.A.R.A. 8 uur. 19 Maart De Valk. Matinée Nederl. Pad vinders. 20 Maart. De Valk. Propaganda filmavond Arbeiders Jeugdcentrale. 714 uur. 26 Maart. Do Valk. Feestavond Friescho Sclskip. UTRECHT. OMREKENINGSKOERSEN. Ofl. Not Niet Oft Not 27 Febr 29 Febr 12 uur Londen8.66 8.66 Beriin 59C7% 59 10 Parijs9 76% 9 77 Brusse' 34.56 34 7 Ztirch48.10 48.10 Weenen Kopenhagen47 70 47 70 Osio 7 47 Stockho m48 10 48 10 New York2.48 2.48 30 Medegedeeld door de Rott Bankvereeniging. BURGERLIJKE STAND. 27 Februari 1932. Geboren: Pietor Wilhelmus Cornolis, z. van Hermanus Aneraa cn Johanna Zwcze- rijnen; Alida Willemijntjc, d. van Cornelis Mattheus Lubertus Johannes Pauw en Gijshertha van den Ham. Overleden: Ad nana Maria Palland, oud 7 jaar. 29 Fobr. Stadsschouwburg. Gezelschap Verkade, opvoering van- „Ken huwelijk on der Lodewijk XIV" (gem. abonn.). 8 uur. 1 Maart Tivoli. U. S. O.-volksconcert 8yt uur. 2 NJaart. Tivoli. U. S. O.-abonnomcntscon- cert. 8 uur. 2 Maart Stads chouwburg. Optreden van Jan van Riemsdijk cn zijn gezelschap. 8 uur. 4 Maart. Stadsschouwburg. Ver. Rotlerd. Hofstad-tooneel, opvoering van „Twee men- schen." 8 uur. 5 Maart. Stadsschouwburg. Gezelschap Verkade, opvoering van „Een huwelijk on der Lodewijk XIV." 8 uur. ZEIST. 7 Maart. Concertzaal Figl. Rotterdam. Hof- stadtooneel, opvoering van: „Dc goede Fee." 8 uur. 12 Maart. Hotel Figi. Alg. Ledenvergade ring Rijwielpadvereeniging U. M. O. 2'/s uur. B A A R N. 21 Febr.6 Maart. Lyceum. Tentoonstel ling van etsen, litho s en houtsneden van Kathe KoIIwitz (104 uur: Zondags l'/s 4 uur). 8 Maart Musis Sacrum. Gezelschap Ver kade, opvoering van „Hamlet." 8 uur.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 3