G. VAN DUIN Engelsche Eetkamers SCHILDERIJENDIEFSTAL TE BREUKELEN Goud, Zilver of Horloges DE NOOD IN DEN LANDBOUW SCHEEPSBEVRACHTER MISHANDELD HANDELSBETREKKINGEN MET BELGIE Fa. J. W. VAN ACHlERBERGh V/ES TS IN GEL 10-13 RADIOPROGRAMMA «I Een gr ooi aantal werken van oude meesiers. miniaturen en gouden voorwerpen ontvreemd Belooning van f 10.000 uitgeloofd Breukelen, 1 Maart. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken op het kasteel Nijenrode te Breukelen. De dader(s) heeft (hebben) zich toegang verschaft tot het kasteel door verbreking van een ruit. Er werden zeven schilderijen van oude meesters ontvreemd, benevens een vijftigtal miniaturen en een aantal gouden vitrine- voorwerpen. Nadere mededeelingen omtrent de diefstal en den aard der gestolen kunst voorwerpen kunnen wij in verband met het politieonderzoek nog niet verstrekken. Door den eigenaar, den heer M. Onnes van Nijenrode, is een belooning van 10.000 uitgeloofd voor dengene, die aanwijzingen geeft, welke leiden tot ontdekking van de gestolen voorwerpen en tot arrestatie van de(n) dader(s). Nader wordt ons gemeld: De Inbraak moet hebben plaats gehad tusschen 12 uur des nachts en ongeveer zes uur des morgens. Toen Dinsdagochtend het personeel van het kasteel Nijenrode te omstreeks half acht voor de dagelijksche werkzaamheden in de parterre gelegen za len kwam, ontdekte men, dat er vreemd be zoek was geweest De bewoner van het kasteel, de heer M. Onnes van Nijenrode werd onmiddellijk gewaarschuwd en het bleek hem, dat inbrekers hun 6lag hadden geslagen. Uit net ingestelde onderzoek is komen vast te staan, dat minstens twee onbeken de personen door één op eenigen afstand van het kasteel staand hek op het terrein van Nijenrode zijn gekomen. Op deze wijze konden zij het poortgebouw, dat bewoond wordt door den tuinbaas en een tuinmans knecht vermijden en over de brug op het plein voor het kasteel komen. Van een der zalen, die op het plein uitzien, hebben de daders twee in lood vervatten ruitjes van één der ramen, die hier slechts 1.10 Meter boven den grond zijn, ingeslagen. Door de ontstane opening wisten zij de grendels te bereiken, waarmee de naar binnen slaande ramen gesloten zijn Toen zij dit raam had dén geopend en zich naar binnen hadden gewerkt, zijn de daders zeer voorzichtig te werk gegaan en zeer waarschijnlijk hebben zij geiuimen tijd in de zaal vertoefd Van de muren werden acht schilderijen afgeno men, en uit de lijsten gesneden. De groot ste daarvan, een doek van Moreni, hebben de da iers waarschijnlijk omdat het te groot was, laten liggen. De andere zeven werden meegenomen, het zijn de volgende voorstel lingen1 Een mulat ter grootte van 30,5X25 c.M., Mansportret 28 X22 c.M., Koning Saul 35X28 c.M., Een neger 39X30 c.M., De aan bidding van de Drie Koningen 28X19 c.M., de Heilige Hieronymus 30X25 c.M. en een Vischvrouw 29X27 c.M., alle doeken van oude meesters. Verder namen de daders 50 miniaturen en een aantal gouden en zilveren vitrine- voorwerpen mede. De laatsten zijn allen kleine voorwerpen, welke de daders verko zen hebben boven do grootere, omdat zij gemakkelijker zijn mee te nemen. Dat de nachtelijke bezoekers kalm te werk zijn gegaan, mag ook blijken uit het feit, dat nergens vingerafdrukken zijn ge vonden. Zij hebben zich bediend van gum mihandschoenen. Langs dcnzelfden weg, dien zij gekomen zijn, hebben de daders met hun buit, die een zeer belangrijke waarde vertegenwoordigt, het kasteel ver laten, geen sporen achterlatende, dan ecni- ge voetsporen op den harden grond. Noch de heer M. Onnes van Nijenrode, noch het personeel, die allen hun slaap vertrekken hebben boven de drie zalen, waar de daders hun werk hebben verricht, hebben in den afgeloopen nacht iets ge boord. Dinsdagmorgen is onmiddellijk aangifte gedaan bij de gemeentepolitie van Breuke len, die in samenwerking met de Rijkspo litie onmiddellijk een onderzoek inste»Jo. Ook de burgemeester van Breukelen- Nijenrode, de heer Jhr. Mr. H. H. Röell, is in den loop van den dag ter plaatse ge weest, om den toestand op te nemen De daders schijnen goed met de inrichting van het kasteel bekend te zijn geweest; ook in de omgeving van het kasteel heeft men Maandagavond voor zoo ver tot nu toe be kend is, geen verdachte personen gezien BOTSING TUSSCHEN POLITIE EN COMMUNISTEN. Rood-front-strijders uiteen gedreven. Amsterdam. I Maart. Hedenavond omstreeks half elf bevonden zich op den Korten Nieuwendijk een tweetal politie agenten, toen een troep z.g. Rood-front strijders naderde. Zij riepen de politie toe „Weg met de klasscjustitie, weg met de politie". Hun optreden was bovendien van dien aard. dat de agenten het raadzaam achtten, de troep de ontbinden. Zij waren gedwongen daarbij gebruik te maken van lsun sabels en gummistokken. Arrestaties hadden niet plaats. Later poogde een aan tal rood front-strijders nog op den Dam bij een te komen. Het wa3 echter niet meer noodig tegen hen op te treden. Verdere ongeregeldheden hadden niet plaats. Juwelier. Tel. 893 Opticiën Wanneer U een aardig en niet te duur •adeau zoekt in uunen wij U helpeb. U vindt deze al tegen zeer. bescheiden trijzen voorradig in prima afwerking De melkvee: en varkenshouderij moet op een meer loonend peil gebracht worden In een der groote crisisvergaderingen door eenige afdeelingen der Geldersch Overijsselsche Mij. van Landbouw in de Graafschap, is door de leden de wensch ge uit, de actie der organisatie ter verkrijging van rijkssteun om de melkvee- en varkens houderij weer op een loonend peil te bren gen door een petitionnement te steunen Een commissie üit deze vergadering kwam hiervoor 20 Februari de medewerking in roepen van het dagclijksch bestuur der maatschappij. Daar het petitionnement vóór 1 Maart in het bezit van de regeering moest zijn, moest er vlug worden gewerkt en kon het bestuur hoogstens 4 dagen tijd geven voor het verzamelen van handtee keningen. Desondanks is het petitionne ment in den avond van 27 Februari namens 13056 boeren, allo gezinshoofden van land bouwbedrijven in het gebied der Geldersch Overijsselsche Mij. van Landbouw aan de regeering gezonden. Dit groote aantal handteekeningen in zoo enkele dagen ver zameld is wel een sprekend bewijs van den grooten nood waarin de landbouwers in het gebied dezer Mij. van landbouw op de gemengde bedrijven verkeeren, welke nood is te lenigen door hot weer loonend maken van de melkvee- en van de var kenshouderij. Protest van de Vereeniging van Scheepsbevrachtersgericht aan het Centrale Be: vrachiingskantoor Rotterdam, 1 Maart. De scheepsbe vrachter C. Martens van jebrs. van Uden en Co. had zich Zaterdagmiddag in verbin ding gesield met "het Centrale bevrachtiugs kantoor, door dc schippersorganisaties inge steld om een schip te charteren. Het Centrale bevrachtingskantoor kon om een of andore reden geen schip ter beschikking stcilen en daarop is dc hoer Martens zelf in dc schip nerscafé's op den Visschersdijk naar een schipper gaan zoeken, die alsnog de vrachi wilde aannemen. In het café van T. in die straat is de heer Martens door enkele schip pers daarop schandelijk mishandeld. Men heeft hem bewusteloos geslagen cn wonden aan het hoofd toegebracht, die in het zieken huis verbonden zijn moeten worden. Hij ligt thans thuis ziek te bed. Van dit voorval is aangifte gedaan bij de politie, die de zaak ter hand heeft genomen. De Vereeniging van scheepsbevrachters hoefl zic^ gistermiddag telegrafisch tot den Raad van toezicht op het Centrale bevrachtigings kantoor gewond, en dit mededeeling gedaan van een in de vergadering van die vereeni ging aangenomen motie. In deze motie wordt diepe verontwaardi ging uitgesproken over deze laffen aanslag gepleegd 'oor bij het Cent-ale bevrachtii gs kantoor ingeschreven schippers. Voorts vra gen de bevrachters een streng onderzoek en wordt aan het bestuur van de bevrachters organisatie opgedragen om indien er binnen vier dagen geen algeheele opheldering cn excuses van den Raad van toezicht van het C. B. K. zijn ingekomen, de relaties met di' lichaam op de meest grondige wijze te ver breken Een verdere opdracht aan het be stuur luidt om den leden te adviseeren ge durende deze vier dagen geen schepen te charteren van schippers, die zich op onbe hoorlijke wijze tegenover de bevrachters ge dragen of uitlaten, ook al worden zij door den tóaad van toezicht op het C. B. K. als nummer één van de lijst aangewezen. (N. R. Ct.) DE OVERVAL TE SCHIPLUIDEN. De Haagsche rechtbank zal op 24 Maart dc zaak van den overval op den kassier van de Boerenleenbank te Schipluiden be lie- 'cn. P. J. RAAYMAKERS. De heer P. J. Raaymakers, oud-secretaris generaal der Rijksverzekeringsbank te Am sterdam, hoopt li Maart zijn 85en verjaar dag in den huiselijken kring van Huize Duinru6t te Overvecn te vieren. MASSAVERGIFTIGING VAN VEE. Ondeugdelijk veevoeder? Bodegraven, 29 Kebr. ICvn zeld zaam geval van massa vergiftiging van een veestapel heeft zich voorgedaan bij den veehouder C. Schouten, Ie Rodegraven, bij wien in een paur dagen lijd niet minder dan elf koeien een slier en ruim twintig varkens vermoedelijk ten gevolge van ver giftigmg zijn gestorven Al deze dieren be vonden zieli te zafiien in een bijgebouwde schuur, terwijl de in den eigenlijken veestal zich bevindende veestapel ongedeerd is ge bleven Hoewel de oorzaak nog niel bekend is. zal deze zeer waarschijnlijk moeten wor c.en gezocht in het. voeren van vergiftigd veevoer Rij al de gestorven dieren vertoon dc zich eon verschijnsel van ontzettende be nauwdheid. welke doorgaans een halven dag duurde, met den dood als gevolg. (Telegraaf) HET INTERNAT. LUCHTVERKEER. Eerste dag van den Voor- jaarsdienst. Den Haag, 1 Maart. Heden word de voorjaarsdienst op het internationale lucht net geopend. Reeds onmiddellijk veroor zaakte dit op de transito luchthaven Schip hol een sterk verhoogde bedrijvigheid. De vroegere hervatting van het door gaande verkeer op Scandinavië bleek een succes te zijn, daar de vliegtuigen bijna ge heel bezet waren; ook voor de volgende da gen zijn reeds tal van plaatsen gereser veerd. Do Zweedsche luchtvaartmaatschappij. A.B. Aerotransport, die samen met de K.L.M. de Scandinaviö-lijn exploiteert, legde met haar nieuwe Kokkervliegtuig van het type F 12 den afstand Kopenhagen—Am sterdam rechtstreeks in drie uur af. De dienst naar Parijs was geheel bezet. Het eenige, dat de K.L.M. miste, was de bloemenlading naar Kopenhagen, welke in verband met het invoerverbod uitbleef. MISHANDELING NA EEN VOETBAL- WEDSTRIJD. Speler tot tweo maanden gevan genisstraf veroordeeld Amsterdam, 23 Febr. Voor den poli tierechter mr. Muller stond een voetballer van „Heemskerck" terecht, verdacht van mishandeling. Eenige weken geleden werd een wedstrijd gespeeld op het A.B.I.M.-terrein te Amster dam, tusschen de voetbalclubs „Heems kerck' en de „Zilvermeeuwen" uit Zaan dam. Nadat do scheidsrechter het eind signaal had gefloten, zou de linksbuiten van „Heemskerck" den rechtsback van do „Zilvermeeuwen" een trap in de liezen hebben gegeven. De getroffene werd ern stig gewond en kon eenige weken niet wer ken. Vier getuigen, spelers van „Zilver meeuwen", hadden het trappen van verd. gezien. De verdachte hield echter vol, dat er een ongeluk in het spel was, van moed wil was geen sprake geweest en het eind signaal had hij niet gehoord. De officier van justitie, mr. Reilingh, achtte het feit hoogst ernstig. Verdachte heeft zich ergerlijk gedragen. Na het go beurde heeft hij zelfs gezegd: „had ik hem maar dood geschopt!" Nooit heeft hij ge ïnformeerd hoe het met den getroffene ging, noch heeft hij van schadevergoeding gerept. Tenslotte cischto mr. Reilingh drie maan den gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde de man tot twee maanden gevangenisstraf. BRAND BIJ BREDA. Bergplaats van de Hero-Conser- venfabrieken uitgebrand. Breda. 1 Maart. Gisteravond te om streeks 10 uur is brand uitgebroken in de bergplaats voor autobussen en vrachtauto s van de Hcro-Conservenfabrieken, gelegen in dc gemeente Teteringen, even buiten Breda Daar de Teteringsche brandweer mot haar slangenwagens machteloos stond te genover dc groote vuurzee, werd de hulp van de Bredasche brandweer ingeroepen, die spoedig ter plaatse was en het vuur met twee motorspuiten bestreed. Het gebouw, dat grootendeels uit hout was opgetrokken, is uitgebrand. De aan grenzende steenen garage bleef gespaard, terwijl ook de fabrieksgebouwen geen scha de bekwamen. In de loods, die ongeveer 50 a 60 meter lang was, zijn drie autobussen cn een auto vrachtwagen verbrand. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. DE AUTOMATENKWESTIE. Amsterdam, 1 Maart. Voor het kan tongerecht te Amsterdam werd op 12 Sept. van liet vorige jaar de z.g.n. automaten kwestie behandeld, n.l. het verkoopen in dit geval van sigaretten door middel van automaten na sluitingstijd van de winkels. De waarnemend kantonrechter mr. J. N. C. Kappeyne van de Capello veroordeelde don sigarenwinkelier Martijn van Dam tot een geldboete van 50 cent wegens overtre ding der Amsterdamsche politieverorde ning. In hooger beroep cischte de Officier van Justitie mr. Van Arkel bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Heden deed de rechtbank uitspraak en bovestigde het door den kantonrechter gewezen vonn:s. De heer van Dam zal bij den Hoogen Raad in cassatie gaan. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De opvolger van mr. Schokking. De voorzitter van het Centraal Stembu reau voor de verkiezing van de leden van de Prov. Staten van Zuid Holland heeft in de vacature, ontstaan door het bedunken van mr. J. Schokking tot lid van dit college benoemd verklaard mr. dr. J. v. Bruggen te Dordrecht, lid van d^n gemeenteraad en voorzitter van den Raad van Arbeid al daar. liet protocol betreffende toepassing van in: of uitvoerbeperkingen enz. in het Ned. Staatsblad In het Staatsblad is thans bekend ge maakt het op 29 December 1931 te Brussel geteekende protocol, betreffende de toepas sing van in of uitvoerbeperkingen of ver boden of andere maatregelen, die de han delsbetrekkingcn tusschen beide landen zouden kunnen belemmeren. De vertaling van dit protocol luidt als volgt De Nederlandsche regeering en de Bel gi6che regeering, bezield met hot verlangen om de handelsbetrekkingen tusschen beide landen zoo min mogelijk te belemmeren, zijn ten aanzien van het volgende overeen gekomen: In het geval dat in- of uitvoerbeperkingen of verboden of reglementaire voorschrif ten. die tot gevolg zouden hebben het ruil verkeer te bemoeilijken, in een van de con- tracteerende staten mochten worden afgo kondigd, verbindt de rogeering van dien Staat zich onder voorwaarde van weder keerigheid om die maatregelen niet toe te passen op een artikel, dat in het bijzonder voor den anderen Staat van belang is, dan na met den laatsten onderhandelingen te hebben geopend met de strekking om zoo veel mogelijk hot nadeel, dat uit bedoelde maatregelen mocht kunnen voortvloeien, te beperken. Deze regeling zal gevolg hebben van den dag harer onderteekening af. Zij zal van kracht blijven tot de lnwer kingtreding van een nieuw handelsverdrag tusschen beide partijen. KNOEIERIJEN BIJ GEMEENTE LEVERINGEN? Bij zandvervoer te Haarlem. Naar Haarl. Dagbid. meldt heeft de poli tie te Haarlem een uitgebreid onderzoek in gesteld naar knoeierijen bij leveringen aan do gemeente Haarlem, waardoor oen be larigrijk nadeel is veroorzaakt. Het betreft hier allereerst een aannomer die reeds eenige jaren zand en grind voor Openbare Werken vervoerde. Uitgekomen is, dat meer werd opgegeven dan met do waarheid strookte. Als bijvoorbeeld 1 Yk M3 geleverd was, werd opgegeven VA M3. Om dot dit geknoei over eenige jaren loopt, is liet aan te nemen, dat de gemeente voor een belangrijk bedrag benadeeld is. Een tweede feit betreft het vervoeren ver leden jaar van zand van de», aanlegstei ger aan den KioppersingU. H;^ werd ook ucn grootere hoeveelheid zand in rekening gebracht dan geleverd \erd aan «Ie gemeen te. Bij dit geknoei waren ook zes A zeven chauffeurs betrokken, die per vraent be taald werden. Dit zandvervoer heeft ongeveer zes we ken geduurd, zoodat ook daar het aan de gemeente bezorgde nadeel opgeloopen is. Bij het onderzoek door de politie hee't do aannemer verklaard, dat hij de me ie-ver king had van een ambtenaar en een werk man van Üpcnb. Werken. Beiden zouden fi nancieèl voordeel daarvan genoten hebben. Aan den ambtenaar had hij steekpenningen gegeven tot een bedrag van ongeveer 200 gulden per jaar. De werkman was met klei ne bedragen gestopL De werkman heeft het feit bekend. De ambtenaar daarentegen ontkent met de meeste stelligheid steekpenningen te heb bon aangenomen. Wei gaf hij toe eenige keeren geld van den aannemer ontvangen te hebben, maar dit was voor het maken van berekeningen voor leveranties door de zen aannemer aan anderen dan de gemeen te Haarlem. Het dossier betreffende het uitgebreid on derzoek is thans aan de justitie gezonden DREIGEND CONFLICT TE ENSCHEDÉ Omtrent het dreigend conflict aan de bandfabriek der firma Scholten en van Heek te Enschedé, waar aan de mannelijke arbeiders 7X pCt. en aan de vrouwelijke 10 pCt. loonaftrek is aangezegd, terwijl de 'Eendracht reeds heeft besloten dien aftrek met lo aanvaarden, kan worden gemeld, d<»t er een conferentie tusschen de firma en dp besturen van St. Lambcrtus en Unitas heeft plants gehad, met het resultaat dat de firma bereid word gevonden 2l/t pCt. der voorgestelde verlaging twee maanden op te schorten. Naar aanleiding van de daartoe gevoerde besprekingen met de leden is gis teren door de drie samenwerkende organi saties opnieuw een onderhoud met de firma aangevraagd, hetwelk is toegestaan. Dit zal Woensdag 2 Maart plaats hebben. ZWAAR LICHAMELIJK LETSEL DOOR SCHULD. Barneveldsche automobilist veroordeold. Amsterdam, 1 Maart. Medio Juni van het vorige jaar werd to Bussum het verkeer van Hilversum, in plaats van langt- de Brinklaan, via den nieuwen Hilversum scheweg omgelegd. De Barneveldsche koop man J. M. v. B., reed op zekeren dag ko mende van Hilversum, met zijn auto op den nieuwen Hilvorsumscheweg bij de kruising lepenlaan, waar bij in botsing kwam met den motorrijder S. uit Bussum. •lie van de lepenlaan kwam. De duo rijder werd vrij ernstig gewond Wegens veroorzaken van lichamelijk letsel door chuld veroordeelde de arrondisse mentsrechtbank te Amsterdam den koop man tot 14 dagen hechtenis. In hooger be roep eischtc de procureur generaal beves tiging van hot vonnis: conform den cisch wees het hof heden arrest. AANRIJDING TE WIJCHEN. Een doode. Op don Graafscheweg onder Wijchen heeft Maandagavond omstreeks 11 uur een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen twee vrachtauto's uit Cuyk en N ij kerk. Do eerste, tocbelioorende aan den eigenaar van de Victor Hugo Sigarenfabrieken te Cuyk, is vermoedelijk door de aanrijding tegen een boom gereden en is totaal vernield De bestuurder van deze auto was op slag dood. Van de andere auto, die beschadigd is, ble ven de inzittenden ongedeerd. MOTORONGELUK TE BOXTEL. Overste baron Van Lawlck ernstig gewond. De commandant van het regiment wiel- rijdors te 's-Hertogenbosch. overste baron van Lawick, is Maandag het slachtoffer ge worden van een motorongeluk. Op den Eindhovcnschesteenweg to Box tel kwam zijn motorrijwiel bij een draai van den weg in botsing met een auto. Ern stig gewond Is baron van Lawick opgeno men en naar het ziekenhuis vervoerd, waar een schedelfractuur werd geconstateerd. De auto uit Eindhoven is in beslag geno men. DE SOCIALISTISCHE GIDS. Naar ons wordt medegedeeld, heeft de heer A. J. Luikinga het schrijven van let terkundige kronieken voor het maandblad „De Socialistische Gids", uitgave van do N.V. „Do Arbeiderspers" beëindigd. HET DRAMA TE ECHT. Het onderzoek dor deskundigen. Naar de Limburger Koerier verneemt, is in don loop der vorige week nog een rap port van den heer Van Waegeningh te Maastricht als resultaat van zijn onderzoo- kingen ten aanzien van kieeren, materiaal, wapenen, voetafdrukken enz. inzake het drama te Echt, bij do Justitie te Roermond ingekpmen. Over aard en inhoud van dit rapport wordt voorloopig geheimhouding opgelegd. Donderdag 3 Maart, Hilversum. 8 01 lü.OD Gramofoonmuziek. 10 01—10.15 Morgenwijding. 10.1510.30 Gramofoonmuziek. x 10 30—11.00 Solisten concert. Han Heijde- rijk, zaag; Hugo Vermeer, piano. 11.00—11 30 Knipcursus kinderkleeding, door mevrouw Ida de Leeuw—Van Rees. 8e I. es. 11.3012.00 Solislenconcert (voortzetting), 12.01—2 00 Het A.V.R.O. Kamerorkest o.l.v. Max Tak 2 002.30 Bernhard H. Vos. Onderwerp „Zal ook de Bedrijfspluimveehouderij, de laatste, tot voor kort eenmermate rendabe le lak van Landbouw, door do enorme prijs daling van ons voornaamste Landbouw ex port product ten ondergaan, als gevolg van Ie wereldcrisis?" 2.30—3.00 Rustpoos voor de N.S F. voor liet verzorgen van den zender 3.003.45 Knipcursus voor gevorderden, Joor mevrouw Ida de Leeuw—van Rees. 17e Les 3.454.00 Gramofoonmuziek 4.0()5.00 Ziekenuur door mevr. Antoinet te van Dijk. 5.00—6.30 Het omroep orkest o. I. v. N. Treep 6.30—7.00 Sportpraatje door H. Hollander. 7.007 30 Hei omroep orkest 7.3(i8.00 Kngclsche les voor beginners, door Fred Fry. ltie Les. 8.00—8.15 Gramofoonmuziek 8.15—9.15 Concert door het Concertgebouw orkest o.l.v. Edunrd van Beinum. (Deel 1). 9.159.45 Causerie door Dr. G A. Dudok over „Kdgar Wallace" 9.45—10.00 Gramofoonmuziek 10.00—10 15 Vaz Dias. Nieuwsberichten en koersen. 10 15 11.00 Gramofoonmuziek 1100—12.00 Uitzending uit Restaurant „Haeck den Haag. Huizen: 8.009.15 K R.O. Gramofoonplaten, 1000 N.C.R.V Gramofoonplaten. 10 15 Ziekendienst. 10 45 K R.O Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuurtje 12.15 K R.O orkest o.l v. J. Gerritsen. 2.00 N C.R.V. Handwerkcursus. 3 003.30 Vrouwenhalfuurtje 4.00 Zieken uurtje. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. Jeugd. 5.45 Zang door Willem Hcssink (bas bari ton). Vleugel P Esse lm an. 6.45 Knipcursus 7.00 Vragenhalfuurfjo 7.4.5 Ned Clir Persbureau. 8 00 Kon Zangvereen. Schiedam's Man nenkoor Orpheus ol v, E Flipse, en grumo- foonplaten On. Liederen van Schubert. 9.00 Causerie over de sociale taak der school. 9 30—10.45 Concert door kwintet o l.v. P, v d. Hurk. Oa Londoner Trio's, Haydn. 10.05 Vaz Dias 10.45—11.30 Gramofoonpl

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7