SIERKUNST :arnera demonstreert Onze Postvliegers onderweg LAATSTE BERICHTEN Marktberichten Sport UTRECHTSCHEWEG LIBERTY Nieuwe Voorjaarsstoffen Wollen Mousseline a/1.95 Prijzen per Meter Tardieu's streven naar een Donaulederatie. Do Fransche premier, Tardiou, heeft Maandag te Genève de vertegenwoordigers van Oostenrijk, Hongarije en de staten der Kleine Entente op de hoogte gebracht van een voorstel der Fransche regeering, waar in de wensch was belichaamd, dat genoem de landen onderling een economisch bond genootschap zouden sluiten. Volgens Tar dieu's verklaringen zal bij deze economi sche entente elke politieke bijgedachte uit gesloten zijn. In Duitsche kringen is men echter van gevoelen, dat men hier met een ernstige poging van Frankrijk heeft te doen om de Fransche denkbeelden eencr Donau lederatie te verwerkelijken, waarbij de Fransche politieke en economische invloed overwegend zal zijn en Duitschland, als het eenigszins kan, zal worden uitgeschakeld! Indertijd heeft de Fransche regeering. hierbij gesteund door Engeland en Italië, gedaan weten te krijgen, dat Duitschland en Oostenrijk hun tolunieplannen, die zoo veel opzien hebben gebaard, hebben opge geven. Frankrijk toch was van gevoelen, dat een dergelijke tol unie practisch neer zou komen op de aansluiting van Oostenrijk bij *het Duitsche rijk. Bovendien zou een der gelijke tolunie het streven, om Midden- Europa onder Fransche hefromonie te bren gen, hebben verijdeld. Met het ontwerp der tolunie moest ook de Oostenrijkscho minis ter van buitenlandschc zaken en groot- Duitscher Schober vallen. Door dezen aan den dijk te zetten, werd te Weencn één der voornaamste beletselen voor een oplossing van het Midden-Europeesche vraagstuk in Franschen zin uit den weg geruimd. Het tweede kabinet-Buresch van het eerste maakte Schober deel uit heeft kort, nadat het zijn functies aanvaardde, den mogendheden de verrassende verkla ring doen toekomen, dat de Oostenrijkscho regeering met alle staten, die daartoe bc reid zijn, onderhandelingen wenschtc aan te knoopen over een economische toenade ring. Tot dusver waren alle pogingen in deze richting door politieke moeilijkheden mislukt: „Thans echter is liet een levens noodzaak voor Oostenrijk, dat dergelijke on derhandelingen plaats vinden en tot posi tieve resultaten leiden". Een medewerker van de Vossischo Zei- luing vestigt er in verband mot het voren staande de aandacht op, dat in de Oosten rijksche verklaring nadrukkelijk op den voorgrond wordt gesteld, dat de economi sche onderhandelingen niet tot de successie staten beperkt zullen worden. Toen in Ja nuari te Genève bij de bespreking van het Oostenrijkscho verzoek om financieele hulp van Fransche zijde aan de hand werd ge daan Oostenrijk aan te raden een econo misch bondgenootschap te sluiten met de „su.ccessiestaten", verlangden de vertegen woordigers van Engeland en Italië een wij ziging in dien zin, dat de regeering te Wee- nen en eveneens die te Boedapest economi sche relaties zouden aanknoopen met de buurstaten, dus ook met Duitschland. Te eerder is het van belang hierop de aan dacht te vestigen, daar van officieuze Fran sche zijde thans wordt beweerd, dat het voorstel van Frankrijk door Engeland en Italié wordt goedgekeurd en gesteund. Dn medewerker van de Vossischc Zeitung plaatst achter deze bewering voorloopig nog een vraagteeken. De stap van jlen Franschen minister president te Genève is gebaseerd op dc ver klaring der Oostenrijksche regeering van 16 Februari. Het Oostenrijksche verzoek om financieele hulp is nog niet ingewil ligd: de financieele commissie van den Vol kenbond moet er nog over beraadslagen. Na de mededeeling van Tardiou kan men aannemen, dat de vertegenwoordiger van Frankrijk bij deze gelegenheid opnieuw zal voorstellen Oostenrijk de leening, waar om het vraagt, toe te staan op voorwaarde, dat de regeering te Weenen met de sta ten der Kieine Entente en Hongarije een economisch bondgenootschap aangaat. Oppervlakkig beschouwd, schijnt een der gelijke aaneensluiting, zooals die door Frankrijk en Tsjecho-Slovvakije wordt ge- progeerd. buitengewoon' doelmatig: het oude Oostenrijk is door de vredesverdragen uit elkaar gerukt, gebalkaniscerd. Wat zoo is men geneigd te verklaren ligt nu meer voor de hand dan door vrijwillige overeenkomsten het oorspronkelijke econo mische gebied, dat de Oostenrijk-Ilongaar- sche monarchie vormde, niet alleen te her stellen, maar bovendien, door er levens oospronkelijk Roemeenscb, Servisch en Russisch-Poolsch gebied bij te betrekken, dermate te vergrooten, dat bet een bevol king van ongeveer 90 millioen menschen omvatT Dc Vossische Zeitung meent echter, dat over 't hoofd wordt gezien, dat het nieuwe niet meer het oude kan zijn, dat door de vre desverdragen niet slechts territoriale gren zen binnen de oude monarchie zijn getrok ken, maar ook tolmuren zijn opgericht, dat het economische verkeer zich intusschen voor een deel nieuwe wegen heeft gezocht en gevonden cn dat het natuurlijke egoïs me der nieuw gevormde staten een herstel, '/ij het bij benadering, van den status quo ante uitsluit. Economische verdragen met de succesiestaten, ook op den door Frank rijk voorgesteldcn grondslag van prcferen- tieele rechten en contingenleeriiigs-overeen- komstcn, zullen daarom voor Oostenrijk steeds van problematieke waarde zijn. Le vensvatbaar, zoo wordt van Duitsche zijde betoogd, kan het alleen worden, wanneer het deel uitmaakt van één groot econo misch lichaam, zooals Duitschland. In plaat9 daarvan zullen Oostenrijk en de economische entente als Frankrijk zijn zin krijgt de grendel worden, die Duitschland van het Zuid-Oosten afsluit. Kenmerkend wordt het genoemd voor het politieke streven, hetwelk aan liet Fran sche optreden ten grondslag ligt, dat Duitschland niet is betrokken bij de voor afgaande onderhandelingen, die wel met Engeland cn Italié zijn gevoerd. Men was in de Wilhelmstrasse wel op de hoogte van hetgeen tusschon de drie kabinetten werd behandeld, maar als partner werd Duitsch land uitgeschakeld. Nieuwsgierig mag men dan ook zijn, hoe de Duitsche regeering tc Genève cn elders zal reageeren op de poging orn Duitschland „af te snoeren", een poging, waardoor Duitschlands politieke en economische be langen leclijk in liet gedrang kunnen ra ken. Specht Duit J Ekster 25—2 Amsterdam 25—2 Budapest 26—2 Belgrado of 3—3 Amsterdam Parijs 3—3 Marseille Rome Brindisi -S—2 Athene 29—2 Mersamtruh Cairo 3—3 Chaza 1-3 Ruthawells Bagdad 2—3 Basra Boeshir 1—3 2—3 Djask Karachi 29—2 3—3 Jodpoer Allahahad to co 1 to Calcutta Akvab 27—2 Rangoon Bangkok Kohlak Per.ang Medap 262 Palembang 26—2 Batavia Bandoeng K In Europa kan thans uit twee routes gekozen worden. Beide zijn achtereen volgens in bovenstaand staatje opgeno men. Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 10 Maart 1932. LEVEND VERBRAND. T h o 1 o n, 3 Maart. Hedenmiddag wilde de aanspreker Praat te Tholen de woning binnentreden van de 73 jarige weduwe C. Wiesner in Café.Schiphuis. Hij werd hier in echter verhinderd door een dikko rook massa Toen het hem tenslotte gelukte de woning binnen te treden vond hij vlak ach ter de deur het geheel verhrande lijk van de oude vrouw. Onmiddellijk werden ver schillende autoriteiten gewaarschuwd. Men vermoedt, dat de vrouw plotseling on wel is geworden. Zij schijnt oen brandendo stoof tc hebben omgegooid, waardoor haar klccren in vlam geraakten. Zij schijnt nog getracht tc hebben buiten de woning te komen, doch dit is niet meer gelukt. DE ONTPLOFFING TE HENGELO. Ook het tweede slachtoffer overleden. Met betrekking tot de ontploffing van con warmwaterreservoir te Hengelo op de Hengeloseho Bierbrouwerij, meldt men aan het Handelsblad, dat ook het tweede slachtoffer, genaamd Schothuis, gehuwd en vader van twee kinderen, gisteravond in het R.-K. Algemeen Ziekenhuis overle den is. DE ERNSTIGE AANRIJDING TE WASSENAAR. Een der gewonden overleden. Een der vier personen, die Woensdag avond bij Raaphorst op den Rijksstraatweg door een auto werden aangereden, zekero P., is in den nacht daarop in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden overleden. De vier personen waren vverkelooze Am- sterdammers, die te Rotterdam een voet balwedstrijd hadden bijgewoond cn op weg waren naar hun woonplaats. VAN ONZE VEEMARKTEN Alhoewel zoo na Januari onze veemark ten gestadig drukker worden, is toch de maand Maart zoo ongeveer den tijd dat men eigenlijk spreken kan, dat de drukte begint van den voorjaarshandel. Dc boer gaat dan zijn veestapel gereed maken voor 't land. Wij twijfelen er niet aan, of ook nu zal dat weer gebeuren. De boer is nu eenmaal genoodzaakt te ploegen en te zaaien voor dat er geoogst kan worden. Zoo is het ook met zijn veestapel; hoe treurig slecht het er ook momenteel bijstaat, indien maar eenigszins mogelijk, zal hij zijn bedrijf ge reed maken voor den zomer. De omzet van het vee wordt nu ook wel steeds grooter. Toch is er een zeer groot verschil te con- stateeren tusschen nu en andere, meer nor male jaren. Het aanbod is nu niet zoo heel ruim. De zeer slechte bedrijfsuitkomsten en de donkere toekomst voor onze boeren, waar gerust nog bij gevoegd kan worden dat daardoor menigeen de noodige financieele kracht tot aankoopen van vee ontbreekt, geeft aan het geheel een zeer lustelooze stemming, waardoor de veeprijzen geregeld zakken. Zeer veel bedrijfskapitaal is er te niet gegaan, doordat onze varkens zoo goed als geen geld meer opbrachten, dit is wel de grootste strop voor 't gcheele verloop. Toch hebben wij steeds als onze meening er aan vastgehouden, dat de varkensprij- zen zich wel weer zullen herstellen, en dat deze verbetering niet zoo lang meer zou kunnen uitblijven. Deze week is er een ver- botering te constateeren, de aanvoeren wer den kleiner ente Rotterdam vooral liep de prijs met ongeveer Wó k 2 cent per pond op. Geenszins verwachten we dat* de prijs met sprongen omhoog zal gaan, maar zoo men don verkoop tegen houdt, zoodat de aanvoeren korter blijven, zal het niet kun nen uitblijven of onze varkensprijzen zullen zich moeten herstellen. De slachtveemarkten hebben ook over 't geheel deze week eon wat korteren aan voer. De markt was daardoor wat vaster; evenwel het gebruik van rundvleescb is door de zeer lago varkensprijzen terugge- loopen. Het zal ook alleen weer kunnen toenemen, zoo het varkensvleesch weer duurder wordt. 1ste kwal. gold nu van 0.74 -0.78; 2e kwal. 0.65—0.70 3de kwal. ƒ0.50 0.60 alles per K.G. geslacht, Rotterdam bad op de gebruiksveemarkt een tamelijk ruime aanvoer. Over 't geheel was het een zeer kalme markt, met onge veer dezelfde prijzen, iets beter te plaatsen evenwel, de omzet is daarvan nog klein. De weiders zullen dit jaar wel een meer afwaohtendc houding aannemen. H. Korte partijtjes tegen drie Nederlandsche zwaar gewichten Rotterdam, 3 Maart. In het Gebouw voor Kunsten cn Wetenschappen werden hedenavond bokswedstrijden voor profes sionals gehouden, waarvan de grootsto aantrekkelijkheid vormde, het demonstrec- ren van den Italiaanschen boksreus Car- nera. Na al de reclame die er voor deze wed strijden gemaakt was, viel de belangstel ling eenigszins tegen. Vooral op do duur dere rangen vertoonde de zaal nog al wat open plekken. Intusschen is dc demonstra tie van Camera in alle opzichten geslaagd. Hij bokste drie ronden van drie minuten, achtereenvolgens tegon dc Hollandscho zwaargewichten Joh. van Vliet, Paul Hof man en Piet van der Veer. Hoewel uit deze drie ronden niet direct gebleken is dat men Camera onder de grootste bokstechnici kan rekenen, is toch wel komen vast to staan dat de Italiaan oen buitengewoon athleet is die het mits 'onder goede leiding een heel eind brengen kan. Verbazingwek kend was de snelheid en do lenighoid die deze Italiaan, die des middags bij de we ging niet minder dan 125 K.G. haalde, de monstreerde. Het sterkst trad dit aan den dag bij dc cultuurproef, die na de demon- stratic-ronden gehouden werd. Hoi lichaam bewoog zich in alle mogelijke standen en houdingen even gemakkelijk. De hoofdpartij van het verdere program ma was die tusschon Leen Sanders en den Belg, Adrien Anneet, welke na een bijzon der hard gevecht onbeslist eindigde. De partij stond technisch op hoog peil. Beide boksers gaven elkaar niets toe. Sanders had een belangrijk lengtenadeel, maar door moedig invechten wist hij dit tot een mi nimum te beperken. De Belg werkte veel met een snellen linkschen, maar hij vond de verdediging vm den Rotterdammer zoo in perfectie verzorgd, dat vele van zijn sla gen het doel misten. Dc uitspraak van de jury gaf de verhouding tusschen de bcido boksers volkomen weer. KONINKLIJKE MILITAIRE SPORT- VEREENIGING. Cross-country voor Nieuwe lingen. Tegen veler verwachting heeft Donder dag 3 Maart de cross-country voor Nieuwe lingen te Breda kunnen plaats inden. De vrees, dat de laatste nachtvorsten het par cours wegens hard-bcvroren bodem onbe rijdbaar zouden hebben gemaakt, bleek ge lukkig ongegrond, al hebben de organisa toren hier en daar eemge minder gewcnschte stukken uit de cross moeten verbannen. Van de 75 ingeschreven officieren zijn er dan ook, vertrouwende op het bestuursbe leid. zeer vele opgekomen, zoodat het respectabele aantal vim 71 deelnemers op het appèl is verschenen. Grootendoels be hoorden deze tot rubriek A, omvattende de ruiters die in de jaren 1925 tot cn met 1931 geen eerste, tweede of derde prijzen in der gelijke wedstrijden verwierven. Aan hunne paarden was geen beperking gesteld, terwijl de tot rubriek B behoorende deelnemers niet rnet prijs-winnende paarden mochten uitkomen. De wedstrijd vond plaats op de Galder- schc heide, eenige KAL ten zuiden van Breda gelegen, in de nabijheid der Belgi sche grens. Nadat de deelnemers eerst gezamenlijk het parcours hadden afgewandeld, kon ten 2 u. nam. de eerste ruiter afrijden. Met tus- scliennoozen van slechts 2 min. vertrokken daarop de andere deelnemers; het was niet temin reeds bijna half 5 alvorens de laatste ruiter gestart kon worden. Dc wedstrijd heeft over het algemeen een gunstig verloop gehad; weliswaar hieven eenige valpartijen niet uit, doch deze liepen gelukkig alle zonder ernstige ge\olgen af. De uitslag van den wedstrijd was de vol gende; Rubriek A. Ie prijs le Luit. v. d. Hoog met Nuit d'Ivressi in C min. 57 sec. 2c prijs le Luit. Innino met Guitekind in 7 min. 31 sec. 3e pr. Rcs. Luit. Kcppcr met N.N. in 7 min. 32 sec. 3e prijs Luit. Hoytema v. Konijnenburg met Parsifal in 7 min. 34 sec. 5e prijs Luit. v. Hoorn met Zulu in 7 min. 39 sec. üe prijs Res Luit. Pander met Cocktail in 7 min. 40 sec. 7c prijs Res. Luit. Siem met Chiquita in 7 min. 48 sec. 8e prijs Luit. Ianio niet Mary in 7 min. 52 sec. 9e prijs Ros. Luit. de Jong Schouwenburg met Arrak in 7 min. 54 sec. 10c prijs Ritmeester Jhr. de Marccs v. Swinderen met J'embourse in 7 min. 55 sec. Rubriek B. le prijs le Luit. Cnopius met Ramonia in 7 min. S sec. 2e prijs dezelfde met Lottka in 7 min. 34 sec. 3e prijs Luit, Pahud de Mortanges met Coeur d'Or in 7 min. 45 sec. 4c prijs Ritmeester Gevaerts met J)uke of Duieck in 7 min. 47 sec. Ruitersport. HET RUITERTOURNOOI IN DORTMUND. De generale repetitie. Dortmund, 2 Maart (H.N.). Het groote ruitertournooi te Dortmund is vanavond 6 uur begonnen met een generale repetitie van de voornaamste nummers, waarvoor groote belangstelling bestond, temeer, daar beden slechts volksprijzen borekend wor- dou. Na dc algerneene repetitie volgde nog een rennen met hindernissen, dat met span ning vervolgd werd en waaruit de kenners reeds tips voor de volgende ontleenden. NEDERLANDSCHE COMBINATIE SAMENGESTELD. Nieuwe proefnemingen. Amsterdam, 2 Maart. Het Neder- landscb proefelftal, dat op Woensdag 9 Maart a s. des middags 3 uur op het Spartatemin tc Rotterdam zal uitkomen tegen de Engolsche profclub Southampton is als volgt samongesteld: Doel: van Male (Feijenoord). Achter: van Run (P.S.V.) cn Lelieveld (V.L.C.). Midden: Paauwc Sr. (Feijenoord), An- dcriescn (Ajax) en van Heel (Feijenoord).' Voor: Simons (N.A.C.), Adam (H.V.V.), Ditmar (D.H.C.), Mol (K.F.C.) cn van Nel len (D.Il.C.). LIMVIO—WILSKRACHT. Uitgesteld. De terreinnood is oorzaak, dat de vast gestelde ontmoeting Limvlo—Wilskracht voor a.s. Zondag, uitgesteld moest worden tot lateren datum. IN MEMORIAM Ds. H. TEERINK Even na twaalf uur in den nacht van Woensdag op Donderdag, ovorleod, in den ouderdom van bijna 67 jaar, Ds. H. Tee rink, emeritus-predikant van do Gerefor meerde Kerk alhier. Ds. Hendrik Teerink is geboren te Hum- melo 1 Mei 1865 en werd in 1893 predikant te Werkendam, welke standplaats hij 20 Dec. 1896 voi wisselde voor Amersfoort. Hier heeft hij ruim 30 jaar zijn ambt bediend, eerst in wat toen heette do Gereformeerde Kerk van Amersfoort B en van af 1915 in de saamgesmolten kerken A en B, waarin hij met zijn collega Ds. Donncr in de beste harmonie samenwerkte. 6 Augustus 1918 mocht hij zijn zilveren ambtsjubileum vieren, waarbij hij een ge dachtenisrede hield over Gen. 32 10a. Zijn niet sterke gezondheid deed hem na 33 jarigen diensttijd besluiten emeritaat aan^ tc vragen, hetwelk hem l April 1927 ver leend werd. Bij zijn afscheid bediende hij Gods Woord uit Hebr. 13 8. Na zijn omerilaatsverklaring heeft hij nog eeruimen tijd andere kerken des Zondags kunnen helpen in de prediking. Maar do laatste maanden liet toenemende zwakte hem dit niet meer toe. Vooral de laatste weken heeft hij het zeer moeilijk gehad, zoodat ten volle op hom van toepassing was: „Zoo ik niet had geloofd dat in dit leven Mijn ziel Gods gunst en hulp genieten zou, Mijn God waar was mijn hoop, mijn moed gebleven? Maar zijn hoop op Gods genade in Jezus Christus den Ileere heeft hem ondersteund. Zijn heengaan was zacht. God heeft hem een zwaren doodsstrijd bespaard. Op verschillend gebied, behalve op in tern kerkelijk terrein beeft Ds. Teerink zich bewogen. Hij is ia de dertig jaren van zijn wonen alhier een goed Amersfoortsch bur ger geworden. Meer dan 25 jaren was hij bestuurslid van Christelijk Nationaal L. O. Don laatsten tijd fungeerde hij als voorzit ter. Van het Gereformeerd Weeshuis aan. den Hoogeweg was hij ook jaronlang regent on voorzitter. Zijn gedachtenis zal in zegening zijn. De begrafenis heeft D.V. plaats Maandag a.s. op „Rusthof". Vertrek van het sterfhuis te 2 uur E. SCHOUTEN, Geref. Pred. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat aan bot Stadhuis is aangeplakt een publicatie inzake een verzoek van do Commanditaire Vennoot schap op aandeelen J. van der Horst en Co. te Amersfoort, om drankverlof in het per ceel Soestcrweg 276. Burgemeester cn Wethouders van Amers foort maken bekend, dat aan hot Stadhuis is aangeplakt oen publicatie inzake een verzoek van de Commanditaire Vennoot schap op aandeelen J. J. 11. Stahli cn Co. te Amersfoort, om drank verlof in het por- cccl Zuidsingel 4. NEDERL. WERKLIEDENVERBOND „PATRIMONIUM." Vergadering op Dinsdag 8 Maart a.s. De afdeeling Amersfoort van het Neder- landsch Werkliedenverbond „Patrimonium" houdt op Dinsdag 8 Maart a.s. een verga dering in „Eben tlaozer", waarin de heer I. Stap zal spreken over „Het anti- christe lijk karakter van het Bolsjewisme." HANDEL EN INDUSTRIE. Meiboom's Handelmaatschappij. Gistermiddag is de nieuw ingerichte zaak van de N.V. A. Meibooms Handelmaatschap pij, welke sedert 1928 aan dc Vijver was ge vestigd, aan do Kleine Koppel no. 10 in gebruik genomen. Deze maatschappij welke in 1864 in Alkmaar is opgericht handelt in asbestplalcn van de eternitfabrieken, tnplex- platen, teerproducton, oliën en vetten. Het vroegere pand aan den Vijver is in den loop der jaren gebleken niet vodoendc te zijn om de voorraden goed te bergen. Thans heeft men evenwel een uitstekend gebouw, waar men op do benedenverdieping een keurcol- lcclie van asbest- en triplexplaten in de meest uiteenloopende soorten vindt geëex- poseerd. Het bedrijf is op moderne wijze in gericht; wij vinden er dan ook een van de nieuwste goederenliften in, terwijl de klei nere artikelen zooals verfsoorten e. d. op overzichtelijke wijze zijn opgesteld. Deze verandering van het bedrijf is ook gepaard gegaan met uitbreiding van de artikelen, welke deze maatschappij in den handel brengt. Er is thans een speciale afdeeling scheepsartikelen bijgekomen, welke daar op de Koppel wel haar afnemers zal vinden. Bij de officieole opening, werd allereerst het personeel toegesproken door den oud sten directeur, den heer A. Meiboom, wiens rede beantwoord werd door den heer Blom, accountant der zaak, terwijl de heer V. d. Kieft de woordvoerder was namens het per soneel. Een groot aantal bloemstukken versierde de modern ingerichte kantoren. In den loop van den middag kwamen nog vele zaken relaties hun gelukwenschen aanbieden met dc opening van dit nieuwe pand. Onder hen was o.m. de secretaris der Kamer van Koop handel cn fabrieken voor dc Geldersclie Val lei alhier. ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VOOR WERXLOOZEN. De Commissie voor ontwikkeling en ont spanning der werkloozen deelt ons hel vol gende mede A.s. Donderdag 10 dezer, zal des middags om 2.15 uur in het Rembrandt-Theater, Langestraat 129B, alhier, de bekende folklo ristische film„Neerland's Volksleven in den Oogst-tijd" vertoond worden met muzi kale illustratie van Prof. Julius Röntgen. De heer D. J. van der Ven, de bakende folklorist tc Oosterbcck, die de film met zooveel kennis en toewijding samenstelde, zal cr zelf dc noodige uitlegging bij geven. Met folklore wordt bedoeld een overzicht van de vele gebruiken, zeden en gewoonten, vermaken en feestelijkheden die in dit geval in verband staan met het inhalen van den veldoogst. Na de oogst-ouverture: „Den haon dec wourd gcslage krijgen we in een zestal afdeelingen dc oogst-gebruiken in verschillende streken van ons land te zien met tot slot het Oogst-naspel De be grafenis van dc Keppelsche Kermis en Het Walcherensche Oogstmei-planten. Deze filmvoorstelling met pianobegelei ding wordt aangeboden door do N.V. Stoom- tabaksfabriek Th. Niemoyer te Groningen. De bioscoopzaal wordt belangloos beschik baar gesteld door don heer J. Joghem, Bioscoopexploitant hier ter plaatse. Toegangsbewijzen zijn zoolang do voor raad strekt vanaf Dinsdag a.s. verkrijg baar aan de Arbeidsbeurs. De herhaalde bezoeken aan de Phoenix- Brouwerij," dc Gasfabriek en het Gemeente lijk Slachthuis zijn zeer tot tevredenheid van de deelnemers verloopen, dank zij de groote medewerking van de het rokken di recties. Ook zal er binnenkort weer een natuur historische excursie plaats hebben onder dc zoo deskundige leiding van den heer E. Pijpstra. Ten slotte deelt de Commissie mede, dat zij het bijzonder op prijs stelt, dat zoovele .vereenigingen die uitvoeringen geven, een seker aantal plaatsen tor beschikking onzer vvorkloozen stelden. VEILING. Ten overstaan van notaris Johs. Knoppers werden gisteravond in ,,De Zwaan" ge veild twee woonhuizen met grond aan den Koedijkerweg Nos. 3a en 2. De combinatie der perceelen 1 en 2 aas don heer R. .T. van Ruijven voor t 7450,-^ i

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2