FEIJENOORD WINT MET HOOGE CIJFERS Engelsche Eetkamers IN ROOK- EN BIJZETTAFELS vindt U bij ons een pracht collectie A. H. van NIEUWKERK N.V. \SS^SJSL ALPHEN KAMPIOEN Concertgebouw „DE VALK" Fa. J. W. VAN ACHTERBERGH WESTSINGEL 10-13 DE BOYS OP WEG NAAR HET KAMPIOENSCHAP QUICK BESLUIT HET SEIZOEN GOED De sportiviteit viert hoogtij Onze Postvliegers onderweg HUMORHOEKJE VOET BA L-.0 VERZICHT H.V.V. en Haarlem vangen de proi motie=degradatie wedstrijden reeks aan met een gelijk spel De stroohalm van F.V.C. Eerste klas-wedstrijden vonden in afdee- ling I niet plaats. Wèl werd hier de eerste promotiewedstrijd gespeeld tusschen H.V.V. en Haarlem. Het is wel een speling van hot lot, dat twee zulke oude bekenden van el kaar, die al zooveel jaren bestaan, nu moe ten kampen om een plaats in de eerste klas. Haarlem probeert de vroeger verlo ren plaats te heroveren, H.V.V. zal zich tot 't uiterste verdedigen, en de derde in deze competitie is E.D.O., ook al een oud eerste klasser, die zal trachten terug te kee ren. in de oude omgeving. Het is bovendien wel merkwaardig, dat zich in Haarlem zoo veel afspeelt omtrent promotie eft degrada tie: Haarlem en E.D.O. kampende om een plaats in de hoogsto afdeeling en H.F.C. strijdende om tot de upper ten te blijven behooren! De eerste wedstrijd H.V.V.Haar lem eindigde onbeslist: 44. Volledigheids halve volgt hier het staatje: H.V.V. Haarlem E.D.O. 1 1 14—4 1 1 1 44 17 14 t 9 29 66-27 17 13 1 3 27 68—29 17 11 0 6 22 54—38 IS 6 3 9 15 39-63 16 7 1 8 15 33—47 17 6 2 9 14 •48-38 17 5 3 9 13 26—12 17 5 2 10 12 39*8 17 5 2 10 12 43—50 17 4 3 10 11 45—54 Voor de tweede klasse B 6peolde E.D.O haar laatsten wedstrijd, n.l. thuis tegen Hercules. De Herculanen verloren dezen kamp met 62. Invloed op de ranglijst heeft deze uitslag vrijwel niet meer, alleen kunnen de Haarlemmers nu definitief het praedicaat „ongeslagen" aan hun kam pioenschap toevoegen. In de 3e klasse C slechts enkele onbetee- kenende wedstrijden. O. D. E. won met 32 van H. E. D. W. A. P. G. S. bljek geweldig op schot te zijn. Zij klopte Amstcl op eigen terrein met 51. De stand is nu: Wat ergraa f smeer H. V. C. De Vole wijekers Ainstel Allen Weerbaar A. P. G. S. O. D. E. Donar De Meteoor H. E. D. W. In de derde klasse D is de beslissing zoowel inzake dc bezetting van de boven ste als die van de laatste plaats gevallen en in beide gevallen kan daarbij van geen verrassing gesproken worden. Alphen heeft zonder twijfel den kampioenstitel verdiend en Z.N.C. kan gevoegelijk als de zwakste in deze klasse worden beschouwd. Dat Al phen reeds gisteren de kampioensvlag kon hijschen kwam niet alleen door haar eigen overwinning (met 3—1 tegen U.V.V.), maar bovendien doordat Utrecht in haar voor- laatsten wedstrijd struikelde door met 31 van D.O.S. te verliezen. Tot den laatsten wedstrijddag hebben de Utrechtsche clubs elkaar dus onderling afgemaakt. U.V.V. zal nu in den eindstand slechts de vierde plaats bezetten, aangezien D.O.S. een beter doelsaldo heeft. Arnsvorde stelde teleur door van Holland fe verliezen (36), terwijl Elinckwijk zich definitief in veiligheid stelde door met 24 van Culemborg te winnen. Zeist tenslotte won ook de tweede Zeister-derby; nu met de cijfers 3—1. De volgorde is thans: Alphen 17 13 1 3 27 68—30 Utrecht 17 10 3 4 23 35—29 D.O.S. 18 9 4 5 22 5225 U.V.V. IS 10 o 6 99 44—37 Arnsvorde 17 5 6 6 16 36—42 Zeist 17 5 6 6 16 29-36 Holland 15 5 4 6 14 3337 Elinckwijk 17 5 3 9 13 31—46 Culemborg 18 4 4 10 12 35o3 Z.N.C. 17 2 3 12 7 21i9 Telefoon 281 Groote en kleine zalen disponibel voor feesten, partijen enz. Roimops en gemarineerde Haring? Heerlijk gekruid, en extra billijk? IJM. VISCHHANDEL Tel. 92. Utrechtschestraat 40. In 4 E klopte Quick op eigen terrein Voorwaarts met de merkwaardige cijfers 8i, ook Kampong en Laren scoorden er lustig op los, hier werd de uitslag 73 in bet voordeel van de blauwhemden. Door de zege van Quick moet E.A.C. nog even op den kampioenstitel wachten! De stand luidt: E.A.C. 15 11 1 3 23 56—33 Quick 16 10 1 5 21 63—li A.P.W.C. 16 9 4 3 21 35-28 Kampong 16 7 4 5 18 58—42 Woerden 15 6 4 5 16 37-33 Voorwaarts 15 6 0 9 12 31—42 Laren 16 3 4 9 11 33—47 Soest 16 3 4 9 10 36—49 Victoria 15 o 3 10 7 24—58 De beslissingswedstrijd Afdeeling II is gespeeld en Feyenoord heeft op ondubbel zinnige wijze getoond, dat bet recht heeft op het kampioenschap. De Zaankanters ble ven met niet minder dan 5—0 in de min derheid. De Rotterdammers zijn dus op nieuw kampioen, al hebben zij het dan nog net, op het kantje af, gehaald. Aan de in zinking is precies op tijd een einde geko men; men had geen punt meer moeten ver liezen of het was mis geweest! In de 2e klasse B is nu ook de beslissing gevallen: door een 30 overwinning op V.O.C. is Gouda kampioen geworden, en zal dus met D.II.C. en H.F.C. moeten spe len om oen plaats in de eerste klasse. H.F.C. zal aan deze clubs stevige tegen standei's hebben! De zuidelijke competitie bracht twee eerstc-klas-wedstrijden: Longa verloor van de Valk met-2—1, en B.V.V. deed een laat ste poging om den dans to ontspringen door N.O.A.D. met liefst 63 te kloppen. De be slissing over de vraag, wie hier onderaan komt is dus nog niet in zicht, blijkens de hieronder volgende ranglijst. P.S.V. 18 12 2 4 26 51—32 Eindhoven 18 12 1 5 25 46-31 N.A.C. 17 10 3 4 23 45—32 M.V.V. 17 8 3 6 19 43—39 N.O.A.D. 17 6 5 6 17 41—41 Longa 18 5 4 9 11 39—40 Willem 11 16 6 1 9 13 38-33 de Valk 17 6 1 10 13 29—13 B.V.V. 17 5 1 11 11 4353 Bleyerheide 17 3 5 9 11 24—38 In het Noorden heeft Friesland zich bui ten gevaar gebracht door Leeuwarden met 3—1 te verslaan. De strijd gaat nu alleen nog tusschen Achilles met 11 en F.V.C. met 9 punten uit 17 wedstrijden. In het gunstig ste goval kan F,V.C. het dus nog tot een beslissingswedstrijd brengen. Wij geven hier dc positie op de onderste helft van de ranglijst: Frisia Friesland Alcides Achilles F.V.C. 17 6 1 10 13 33—46 18 6 1 11 13 31—71 17 5 2 10 12 38—49 17 4 3 10 11 33-42 17 2 5 10 9 25—52 Een 10 overwinning op Sopla Met de kleinst mogelijke meerderheid hebben de Amersfoortsche Boys gisteren revanche genomen voor de nederlaag, ge leden op het oude terrein der Sigarenmen- schen. Evenals vorige mas.1- is er spanning geweest van het begin tot het einde. Het spel van beide ploegen heeft veel geleden door de aanwezigheid van een groote hoe veelheid zenuwen. Dat dit bij de Boys het geval was, is begrijpelijk, doch bij Sopla werden geen zenuwen verwacht. Ofschoon Sopla vóór rust iets in de meerderheid is geweest, kon dit niet uitgedrukt worden in doelpunten. Na de rust speelden de Boys veel rustiger (of gelatener?). Een half uur van de tweede spcelhelft moest echter verstreken zijn, voordat Kraak de gelegenheid benutte zijn club de leiding te geven. Het bleek tevens bet eenige doel punt te zijn in dezen wedstrijd. De Boys zijn thans met deze overwinning een flink stuk op weg om dc kampioens vlag te gaan dragen. De laatste wedstrijd voor deze competi tie moet gespeeld worden tegen Bredcro- des uit Vianen. Slechts één punt moeten de Boys uit dezen wedstrijd halen. Zij kun nen zich dan, ongeacht de prestaties van B. V. C., kampioen noemen. Optimist kunnen wij in deze nog niet zijn, want de eindspurt naar het kampioen schap is nog niet geheel afgelegd. Stran den met de haven in het gezicht zou voor dc Boys en voor Amersfoort jammer zijn. Daarom, Boys-spelers, tanden op elkaar en met een gepaste dosis zelfvertrouwen den laatsten wedstrijd tegemoet gezien. Een naar schatting 2000 menschcn waren naar den Leusderweg gekomen om deze derby tc aanschouwen. Om twee uur roept scheidsrechter van Zutphen de aanvoerders bij zich. De Sopla-captain wint den toss, waardoor zij het voordeel hebben met zon en wind mede te spelen. Sopla is weer volledig, doordat IJzen- doorn weer present is. De Boys hebben nog een invaller (Vleming) voor v. Keeken. Langgras staat weer onder de lat. De aftrap is bijzonder mooi. Onmiddel lijk komen de Boys voor het doel van Sopla. Vleming geeft met een keurigen kopbal over naar Berghuizen, doch schiet hoog over. Een tegenaanval van Sopla wordt ai- Het elftal van Alphen, dat gisteren van dc 3e klasse beslag legde, op het kampioenschap D. afdeeling I. gemaakt door buitenspel. Echter niet ont moedigd komen de Sopla-spelers eenige malen opnieuw opzetten, doch Biezenbos te zamen met Langgras houden hun ter rein schoon. Bij een Boys-aanval krijgt Kraak een vrije schop tegen zich. Opnieuw een Boys-aanval van den rechtervleugel. Berghuizen heeft weer een kans. Keihard schiet hij in, dóch v. Zogchel redt schitte rend. Daarna eenige aanvallen van Sopla. Eenmaal kan Langgras slechts redden ten koste van een corner, welke echter achter gaat. Beide partijen wegen tegen elkander op. In deze periode blijkt het dat beide elftallen over een uitstekende achterhoede beschik ken. Hierdoor krijgen wij een mooi open en snel spel tc zien. Van een uitslag was dan ook nog niets te zeggen. Sopla komt dan Iets fanatieker opzetten. De aanvallen worden echter onderschept of gaan door slecht schieten verloren. Langgras heeft echter ook nog wel iets te doen. Bij een aanval weet Hassink zich tusschen de backs door te werken. Een prachtig schot volgt, dat door Langgras wordt gestopt, hij laat echter den bal weer vallen. Hassink loopt toe, doch Fort una is den keeper gunstig gezind en de bal wordt door hem, juist buiten bereik van Hassink, aan Biezenbos overgegeven. Dc bal komt bij v. Keeken terecht, die kei hard in het zijnet schiet. De Sopla-aanhang denkt aan goal doch de bal is out. Sopla is thans in de meerderheid De lialflinie der Boys hebben zicli dan ook geheel in gesteld op een verdedigende taak. Dan even een zeer gevaarlijke aanval van Koi- zcrBerghuizen, doch Priem is op zijn post. 4 corners moeien achter elkaar op het Boys-doel worden genomen, doch v. Keeken schiet dan hoog over. Daarna wordt v. Zoghcl nog een paar maal aan den tand gevoeld, docb zonder ecnig succes. Wonderlijk mooi verdedigt hij zijn doel. Keizer probeert het nog met eenige verre harde schoten doch de rust breekt aan met blanken stand. Na de hervatting zijn de Boys hot meest in den aanval. Slechts sporadisch moet Langgras optreden. Dan krijgen we weder om een aanval van den rechtervleugel der Boys. Jammer dat Kraak door lakschheid de kans verloren liet gaan. Berghuizen schiet n.l. keurig op doel, v. Zogchel grijpt, mis, en iangzaam rolt de bal in de richting van het doel. Ei- wordt echter geen gebruik van ge maakt, zoodat v. Zogchel nog gelegenheid krijgt weg le werken. Weer een schot van Keizer, doch van Zogchel vergist zich geen tweede keer. De half linie dor Boys, onder leiding van v.d. Starre, retourneeren thans alle ballen die op de middenhelft komen. De druk op Tiet Sopla doel is dan ook heel groot. Hassink krijgt een berisping van den scheidsrechter van het in den rug aanval len van v. d. Starre. Een doelpunt kan echter haast niet uit blijven. Het komt eindelijk na 33 minuten spelen. V. d. Starre heeft in deze aanval de leiding. Hij geeft de bal keurig naar links, een voorzet volgt en met een keurig schot, onhoudbaar, geeft Kraak v. Zogchel het nakijken 1—0. Groote vreugde onder dc Boys-aanhan gers. Dc aftrap levert voor Sopla niets op, daar v. d. Starre zijn voorhoede weer aan het werk zet. Kraak schiet weer op het doel, doch ongeoorloofd aanvallen van den keeper levert een vrije schop op voor Sopla. Echter opnieuw een aanval. Keizer wordt gehaakt in het strafschop gebied. De toegestane penalty wordt door v. Zogchel op sublieme wijze gehouden cn weg ge werkt- Onder groote spanning verstrijken dan de minuten. Afwisselende aanvallen, doch aan beide zijden weten de backs het gevaar te bezweren. In den stand komt geen wijziging meer. Deze wedstrijd is dus door de Boys ge wonnen. O. i. had een gelijk spel beter de verhouding weer gegeven. Evenals bij den wedstrijd SoplaAmers foortsche Boys heeft thans de meest ge lukkige dezen wedstrijd gewonnen. Vorige maal was het geluk aan de an dere zijde. DUITSCHLAND—ZWITSERLAND 2—0. Leipzig, 6 Maart. (V. D.) Voor 50.000 toeschouwers vond hedenmiddag in het Sta dion te Leipzig de 17e landenwedstrijd plaats tusschen Duitschland en Zwitserland Met de pauze leidden de Duitschers mot 10, terwijl het einde tenslotte kwam met 20 voor Duitschland. De Nederlandsche scheidsrechter, de heer H. S. Boekman, leidde goed. Het Duitsche elftal kon ondanks de o\erwinning geen voldoening schenken. Hockey. ENGELAND—WALES. Engeland won gisteron met 7—2 van Wales in den internationalen hockey-lan- denwedstrijd. Een dameswedstrijd tusschen Engeland en Wales werd door de Engelsche dames .gewonnen met £77-1. Ruststand 4—1. VOETBAL Voorwaarts lijdt op Birkhoven een zware nederlaag. De doelpum ten verdeeld over beide helften Quick heeft het seizoen met een klinken de overwinning beëindigd door Voorwaarts tct een 84 nederlaag een korfbaluit slag gelijk naar de Domstad terug te zenden. Voor liefhebbers van veel doelpun ten was er veel tc genieten, doch het spel gehalte hield daar geen gelijken tred mee. hoewel enkele doelpunten op fraaie wijze werden gescoord. liet zwakste punt bij de Utrechtenaren was wel de half-linie, waar door den voorwaartsen van Quick weinig tegenstand werd geboden om steeds weer voor dc verdediging t verschijnen, welke weliswaar met den moed der wanhoop streed, maar toch niet bestand bleek te zijn tegen bet snelle overrompelend spel van Vos en Hehenkamp. Bovendien zagen de kanthalfs van de thuisclub er absoluui niet tegenop om mee ten aanval te trek ken; vooral Ramselaar steunde voortreffe lijk. Ook bij Voorwaarts vlotte het in den beginne vrij aardig. Breed werden de atta ques opgezet en zoo kon het steeds gebeu ren, dat zij den achterstand inliep, maar toch hadden de voorwaartsen te veel tijd noodig om het leder onder goede controle te krijgen. Doch het gemis van een voeden dc half-linic deed zich wel terdege voelen, hoewel dc binnenspelers veelvuldig mee hielpen om do vele lekken daarin te stop pen. Quick, dat eerst het voordeel van den wind heeft, was direct in het offensief en na een vrij korten seeltijd opende Hehen kamp de score. Ilij schoot tegen den doel man aan; deze kreeg het leder niet meer in zijn bezit, waarna de linksbinnen ongehin dord kon scoren. Het spel van Voorwaarts was toen nog van dien aard, dat aan een groote nederlaag niet te denken viel, te meer nog toen Wissekerke fraai gelijk maakte. 11. Spoedig echter liet Hchen kamp de balans weer in het voordeel van Quick overslaan, maar raakte zelf eenigs zins onklaar doordat hij in botsing kwam met den doelman Banning.. In het veld wa ren de ploegen vrijwel van gelijke kracht en het prachtig volhouden van Voorwaarts werd beloond met een doelpunt van Wisse kerke, hoewel duidelijk de rechtsbuiten in buitenspclpositi'j het leder voorzette, wat den heer Bijl ontging, terwijl de Haan bo vendien nog miste. (22). Toen begon de thuisclub een klein over wicht te krijgen; Vos dribbelde handig door de defensie heen om fraai te doelpun ten tenvij] Smits aan Hehenkamp kort voor bet verstrijken van de eerste helft een kans bood, welke niet te missen viel. (42). Nog 6 doelpunten. De tweede helft was vrijwel een copy van de eerste 45 minuten. Hehenkamp gaf weer het goede voorbeeld cn toen een Voorwaartsspeler het ongeluk had om in zijn te groote activiteit bet leder in eigen doel te plaatsen, leek het pleit beslist. Het spelpeil zakte aanmerkelijk en dit kwam eerst weer iets naar boven toen de rechts binnen tweemaal kort achter elkaar op do- zelfdc wijze via den staander den achterstand cenigszins reduceerde. De Voorwaarts-spelers hielden krachtig stand, dachten nog een gelijk speJ te forceeren. Vol vuur gooiden de spelers zich in den strijd en dit gedeelte was ongetwijfeld wel het mooiste. Maar van Goor en c-s. lieten zich niet meer verschalken. Ook de Voor waarts-spelers konden dit verhoogde tem po niet volhouden en uit een goede voorzet van Schuttevaer een speler waar Quick aandacht aan moet besteden maakte Vos er 74 van. Smits deed op de linker vleugel herhaalde pogingen om ook tc sco* ren, wat echter niet gelukte, wel aan Ca- lon die een verdwaalden bal van écn der gasten kreeg toegespeeld en wien niet an< ders te doen stond dan bet leder over de doellijn te trappen. (84). Wat deze ontmoeting aan spelkwaliteit te kort kwam, haalde zij in door sportivi teit van beide ploegen. Zoo moet het wer kelijk een genot zijn om tc spelen. Bravo Quick- en Voorwaartsspelers! Het is wel eens prettig een dergelijke juichtoon te kunnen uiten, vooral nu wij in een pe riode voetballen waarin excessen maar al te dikwijls voorkomen. Scheidsrechter Bijl uit Hilversum was voldoende. Wielrennen. PIJNENBURG AAN DEN ENKEL GEWOND. v Tilburg, 6 Maart. Volgens een alhier ontvangen telegram van den Oceaanstoomer „Ile de France" deelt Pijnenburg mede, dat hij een ernstige blessure aan den enkel beeft gekregen, reden waarom hij gedwon gen was den strijd tijdens den Zosdaag- schcn te New-York op te goven. Specht Dull 25—2 2 8-2 29—2 1—8 2—3 3—8 4—3 5—3 3—8 3—8 4—3 5—3 6—3 Amsterdam Budapest Belgrado of Amsterdam Parijs Marseille Rome Brindisi Athene Mcrsamtruh Cairo Chaza Rut ba wells Bagdad Basra Boeshir Diask Kanchi Jodpoer Allahahad Calcutta Akvab Rangoon Bangkok Kohlak Penang Medap Palemhang Batavia Bandoeng Ekster Reige» 6—3 5-3 4—3 3—3 2—3 1—3 29—2 28—2 •27—2 26—2 26—2 6—3 5-3 In Europa kan thans uit twee routes gekozen worden. Beide zijn achtereen volgens in bovenstaand staatje opgeno men. Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 10 Maart 1932. UW ADRES VOOR COMPLETE MEUBILEERING. Vrouw van den automobilist: Zou je deze papegaal misschien binnen willen nemen tot mijn man mei de reoaratle klaar Is (Passing Show)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6