Stadsnieuws PROF. Dr. J. DE LOUTER 1 HILVERSUM HEEFT 60.000 ZIELEN DE WISSELBEKER VOOR AMERSFOORT Het U.K.B. team geslagen LAATSTE BERICHTEN 0FNIEUW 200 VISSCHERS OP EEN IJSSCHOTS VERKEERSLESSEN VAN DEN A.N.W.B. Vierde les: Hol niet roekeloos uit school of huis! i Wo!handel „DE CONCURRENT" Een eminent en eerbiedwaardig v vaderlander van ons heens gegaan Zooals gemeld, is Dinsdagavond te Hil versum overleden Prof. Dr. J. de Louter. De overledene bereikte den leeftijd van 84 jaar De begrafenis heeft plaats a.s. Zaterdag om 12 uur op de eerste algemeene begraaf plaats te Utrecht, Prof. Dr. J. DE LOUTER t Prof. de Louter werd te Amersfoort ge boren den 3den Augustus 1847. Hij bezocht de Latijnsche school en studeerde aan de Universiteit te Utrecht, daarna aan de In dische inrichting te Leiden. Op 21 .luni 1869 promoveerde hij op een dissertatie, die handelde over de beperkingen der rechtsbe voogdheid tengevolge van vermindering der burgerlijke eer. In deze dissertatie leest men reeds de woorden, die drijven in de nrhting van de door hom met warmte ver kondigde loer van de ethische school. In 1872 zag hij zich benoemd tot leeraar in hot staatsrecht aan het gymnasium Willem 111 te Batavia. Vijf jaren later volgde zijn hoogleeraars- bcnoeming te Amsterdam, waar hij belast werd met de doceering van het Indische staatsrecht, de rechtsphilosophie en het vol kenrecht Reeds twee jaren daarna aan vaardde hij een benoeming tot hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Zijn toen gehouden inaugurale rede handelde over het verband der staatswetenschap pen. Van de Utrechtsche hoogeschool is hij jarenlang een der meest eminente profes- ?ore?« geweest, wiens naam tot ver over de landsgrenzen bekendheid verwierf Aan hem werd dan ook opgedragen in de jaren 1897-1901 II. M de Koningin h's te geven iri liet Nederhindsehe en hel Nederlandse!» Indische staatsrecht. Rij de vakken, die hem reeds ter onderwijzing waren opgedra gen, heeft prof. de Louter van 1912 15119 ook nog het volkenrecht aan do l'trechlsche Universiteit gedoceerd, terwijl hij van 1510"» tot 1920 het Indische staatsrecht doceerde aan du Iloogere Krijgsschool te 's Graven Luge. Ondanks zijn reeds druk bezetten tijd als hoogleeraar heeft prof. de Louter ziel» ge durende een lange reeks van 'aren wij meenen van 1885 tot 1905» beschikbaar ge steld voor het lidmaatschap van den Utreclitsclien gemeenteraad, van welk col lege hij een der voortreffelijkste leden is geweest, wiens woord een buitengewoon ge zag genoot on wiens adviezen van een b«' nijdenswanrdige helderheid getuigden en blijk gaven van een ongewoon scherpen kijk op zaken en mensrlien. Hij heeft in die jaren <Je liberale beginselen met kracht, verdedigd. Hetzelfde moet van hern worden geschreven ten aanzien van zijn lidmaat schap der Provinciale Staten, waarin hij eveneens vele jaren heeft zitting gehad, n.l. van 1898 tot 1912. toen hij buiten de pro vincie ging wonen. Van 1903 tot 1912 is hij bovendien buitengewoon I id geweest van Gedeputeerde Staten. Hok dit college heeft in rijke mate profijt getrokken van zijn broede juridische kennis, die in de Staten vooral naar voren trad. wanneer daar de behingen van waterschappen geregeld moesten worden en ingrijpende wetsherzie ningen aan de orde waren. Noemen wij verder zijn voorzitterschap van de Zuid Afrikaansche Verceniging, wier belangen hem zeer na aan hut harte lagen. In het bestuur der Remonstrantsche gemeente heeft hij al wederom gedurende een reeks van jaren behoord tot dc voor naamste persoonlijkheden; zijn verdiensten voor dit kerkgenootschap leidden er toe, dat hem het ccre-voorzitterschap in hut be stuur der Utrechtsche gemeente werd aan geboden. Professor I)e Louter heeft een. buitenge woon groot aantal schrifturen het licht doen zien. Tot zijn voornaamste werken behooren. De beperkingen der rechtsbe voegdheid tengevolge van vermindering der burgerlijke eer; Handleiding tot de ken nis van het staats- en administratief recht van Nederlandsch Indiö, 1S75, 1877, 1884. 1895, 1904 on 1914; Het stellig volkenrecht (twee doelen) 1920 Woodrow Wilson, een karakterschets, 1924, Ons. koloniaal recht; Hoofdpunten van het oorlogsrechtOnzij dig, maar ook alzijdig, een geschrift als uitgave van het propaganda comité oorver eeniging Volksweerbaarheid; Volkenrecht en Statensouvereiniteit: Indisch recht en volkenrecht, in de Revue de Droit Interna- tinna 1 „Lannexion de Transvaal"; nog uit i.ijn latere jar»n dateeren artikelen van zijn laand. gericht tegen hot brengen van de politiek in liet vrijzinnig kerkelijk leven. Tusschcn dit alles door is Professor De Louter herhaalde malen opgetreden als ad viseur der Nederlandsche Regeering en maakte hij in 1905 deel uit van de Staats commissie voor de herziening der Grond wet. In ditzelfde verband zou kunnen wor den genoemd zijn lidmaatschap van de Nederlandsche commissie tot voorbereiding van de derde vredesconferentie, eveneens zoo zijn lidmaatschap van het Institut Ame rican! d Droit International te Washington. Sedert den oorlog 1914—1918 heeft de nu overleden hoogleeraar een groot aantal tijdschriftartikelen geleverd, waarin hij zijn gedachten uitsprak over wereldoorlog en vredesbeweging Wonende in een der stille lanen van Hilversum, bleef hij land en we reldgebeuren met onverdroten belangstel ling volgen en bij herhaling heeft deze vi tale man in de jaren zijner ambtelijke rust nog naar de pen gegrepen, om in het open baar uit te spreken, wat hij met betrekking tot gewichtige vraagstukken op het hart droeg. Professor De Louter gold als één der no belsie en eerbiedwaardigste figuren van ons vaderland, met kracht en verontwaardiging heeft hij ton ailen tijde geprotesteerd en z.cb te weer gesteld, waar onrecht ge pleegd werd en recht geschonden. liet bovenstaande worde nog aangevuld met de mededeel mg van het volgende: Bij de examens, die hij in zijn jeugd af- 1'gdo heeft ook behoord het examen voor candidaat notaris. Als hoogleeraar te Utrecht was hij belast met liet geven van colleges in het Nederlandsche staatsrecht, oe wijsbegeerte van het recht en later ook hut volkenrecht, liet ambt van hoogleeraar heeft hij bekleed tot 1912, om van 15112 tol 15)19 wederom op te treden ais buitenge woon hoogleeraar aan dezelfde Utreelitsehe universiteit Zijn professoraal onderwijs aan deze academie heeft zich gekenmerkt door drie karaktertrekken: distingueeren, epeleeren en accentueeron. In het bovenstaande is een levensschets van «lezen grooten mensch slechts zeur on volledig te boek gesteld, wij zullen we) vu lerlei onvermeld hebben gelaten, wan ran n I rofssor de Louter een stuk van zijn Ie vensbelangsl'-lling heeft geschonken. Maar deze man heeft zijn interesse aan zóóveel (tingen gewijd, dat het onmogelijk is in «mui vluchtige dagblad samenvatting, alle zijden van zijri bleed talent te belichten en vol 'komen to zijn in een opsomming zijner wijdvêrtakte werkzaamheid. Zelden wel zal een landgenoot een zoo groot arbeidsveld hebben bestreken als de geleerde, die ons thans door den dood ont vallen is. Prof. de Louter was ridder in de orde van den. Ned. Leeuw, en doctor in de rech ten honoris causa. Hilversum, 9 Maart. Heden is de 60 000ste inwoner van onze gemeente aan gegeven. Het is een meisje, Trijntje van Garderen. De ouders zijn' L. C. van Gar deren en E. Verwoerd en wonen Coehoorn- straat 28. In nog geen 4 jaren tijd i9 de be volking met 10"000 zielen vermeerderd. De 50.000ste toch werd aangegeven 7 Mei 1928. AUTO-ONGEVAL. De onberekenbare jeugd. Hoevelaken. Gisteravond te ongeveer half zes heeft op den straatweg, ongeveer ter hoogte van het gemeentehuis, een aum- ongeval plaats gehad, waarvan alleen ma- terieele schade het gevolg is. Een auto uit de richting Apeldoorn, welke bestuurd werd door een leerling-chauffeur, is, bij het pas- seeren van een anderen wagen tegen een boom gereden, doordat de bestuurder schrok voor een kind. dat plotseling den rijweg overstak. De auto werd zoodanig bescha digd, dat een takelwagen erbij te pas moest komen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. DE WANDELMARSCHEN VAN HELLAS. Na het groote succes dat de Utr. Athle tiek Verceniging „Hellas" bij haar eerste marsch had. gaat zij verder met tochten over 50 en 70 K.M. resp. op 13 Maart on 3 April a.s.. overtuigd van hetzelfde succes als dat van de 35 K.M. marsch. Ook vuur de volgende tochten is weer de buitenge wone medewerking van politie, Roode Kruis, cafés enz. enz. verzekerd. A.s. Zondae vindt voor den 50 K.M. marsch het vertrek plaats 's morgens 10 uur vanaf den Raadskelder te Utrecht al waar ook dp kleedgelcgenheid gevestigd is. Het parcours is- Utrecht. Zuilen. Maars sen. Breukelen. Nieuwersluis. dwars door de Loosdrechtsclie plassen. Hollandsche Rading. Maartensdijk, Groonekan. Blauw kapel. Utrecht. Het tempo zal worden aangegeven door een Hellas peleton dat herkenbaar is aan een roode band om den arm. Het tempo van genoemd peleton bedraagt gemiddeld 6.5 K M. per uur. Na 5 K.M. (Zuilen) vanaf jp startplaats mag men hei Hellas peleton pa<seeren, hij de laatste contróie. 5 K.M vanaf de startplaats te Grucueknn, moet men weer aansluiten. Voor de verzorging gaan een tiental Rno de Kruis leden mede. verder is er een mo torrijwiel, auto en wielrijders die u te hulp staan. Aan ieder die deze 50 K.M. marsch vol brengt wordt een speciaal vervaardigde Hellas plaquette uitgereikt. KEGELEN Een spannend slot der Steden wedstrijden Wat in de Utrechtsche kegel wereld werd gevreesd, is geschied. Amersfoort heeft Utrecht met een klein verschil geklopt en daarmede beslag ge legd op den fraaisten wisselbeker, welke reed.-» tweemaal in successie door den U. K B. gewonnen was cn nog slechts éénmaal veroverd behoefde te worden, om defini tief bezit van den U. K. B. te worden. Maar de Amersfoortsche kegclaars hebben het zoover niet laten komen. Zij hebben gepro fileerd van de kleine kans, welke het derde vijftal van «len U. K. B. op den tweeden concoursdag geboden heeft en ook in Bus sum hebben zij hun slag op de neutrale banen geslagen. Werkelijk daarvoor past een woord van hulde. De A. K. B. heelt betere werpers dan de U. K. B. Zooais bekend, heeft Amersfoort op eigen banen een voorsprong van 19 houten be haald. wat wel is waar geen onbereikbaar verschil is, maar achteraf toch voldoende is gebleken, om de overwinning te bezegelen Het thuisspelende team van den Gooi en Kemiandsciien Kegelbond bracht er ook nu weinig van terecht. De drie vijftallen wier pen achtereenvolgens 788, 879 en 805, in totaal 2472, waarmede zij meer dan hon derd houten achter de andere ploegen bic ven. Toen Utrecht en Amersfoort op df haari kwamen, bleek de U. K. B. er niet slecht voor te staan. Het eerste vijftal be gon uitstekend, door tegenover Amersfoort 26 hout meer te gooien, n.l. 898 tegen 872, waardoor reeds direct de achterstand van 15) hout in een kleine voorsprong van 7 hout werd omgezet. Dit succes werd door het tweede vijftal vergroot, toen het 841 hout neerlegde en de Amersfoortsche ploeg slechts 828 hout boekte, zoodat de U. K. U. zijn voorsprong tot 19 hout zag opgevoerd. De derrie vijftallen irioesten derhalve de beslissing brengen. De U. K. B. wierp op de A-baan 440. waartegenover Amersfoort op de B-baan 425 hout velde, welk resultaat Utrecht dus wederom een eind vooruit hielp en tot 3j hout deed uitloopen. Maar de A-baan lag den Amersfoorters uitstekend, terwijl Utrecht groote moeite had op de B baan niet achter te geraken. Niettemin liep Amersfoort langzaam in. De spanning werd geweldig,f iedereen telde rnee Amersfooit haalde na eike serie iets op. Toen van eiken Bond de eerste vi§r werpers gegooid had den. stond Utrecht nog twee houten voor. zoodat de laatste ballen moesten beslissen. Utrecht boekte in die dertig ballen 11 hou ten minder, zoodat Amersfoort per soldo met klein verschil van 0 hout dun eind strijd won on daarmede voor de eerste maal beslag legde op den fraaien zilveren wisselbeker. De verdienste is des te groo ter, omdat de strijd zoo buitengewoon in teressant is geweest. De totalen van «le derde vijftallen waren voor Utrecht 850 en Amersfoort 878, zoodat Utrecht in totaal 2588 en Amersfoort 2578 hout heeft gegooid. De eindstand luidt: 1. Amersfoort met 7783 hout 2. Utrecht 7774 3. Bussum 7017 De hoogste werpers waren: Bockmeulen (Utrecht; 57(3 hout, van Dijk (Amersfoort) 561 hout en Heitman (Bussum) 547 hout, die een gouden kegel als herinnering in ontvangst hadden te nemen. UIT DEN U. P. V. B. Wedstrijd-programma, Zondag, 13 Maart. Ie klasse. B.V.C.E.S.V.A.C. Sopla—Soesterberg. Bredcrodes—Amersf. Boys. St. BoysScherpenzeel. 2c klasse A. D.E.S.—Soestdijk (beslissingswedstrijd, torrein Soesterberg). E.V.V.—D.E.V. St. Voorwaarts—V.O.P. Reserve 2o klasse C. 't Gooi 5Quick 2. Reserve 4e klasse B. A.P.W.C. 3D.E.S. 2 (11 uur). (Sportleven). Voetbal. BESLISSINGSWEDSTRIJD VRIEN DENSCHAAR—LEERDAM. A.s. Zondag op het U.V.V.- lerrein. Zondag a.s. wordt op het U.V.V.-terrein gespeeld de beslissingswedstrijd voor het kampioenschap der 3e klasse C. van afdee- ling II, tusschcn. Vriendenschaar en Leer clam, die med«r doordat laatstgenoemde club Zondag j-.l. het niet verder wist te brengen dan een gelijk spel tegen Sliedrecht, de competitie met een gelijk aantal winstpun ten beeindigdenv FRANCOIS PONCET O? DE JAARBEURS Tfc LEIPZIG. Berlijn, 9 Maart (H.N.). Francois Pon- cet, de Fransche gezant te Berlijn, heeft een bezoek gebracht aan de jaarbeurs te Leipzig en bij deze gelegenheid een toe spraak gehouden, waarin hij zijn bewon dering voor de volmaakte organisatie be tuigde. De voorjaarsbeurs levert het bewijs van een energie en een optimisme, dat niet zonder vruchten kunnen blijven. De hooge stand van de moderne techniek maakt een economische isolatie niet lan ger mogelijk en het economische leven van de wereld kan slechts door internationale samenwerking weer op gang worden ge bracht. Duitscliland en Frankrijk zijn vol gens zijn meening geroepen om hel Euro pa van morgen weder.op te bouwen en de Leipziger jaarbeurs is voor hem het sym bool van een vredelievendo samenwerking der volken. Helsingfors, 9 Maart. (V.D.) Door een plotseling opkomenden storm is in de Fin- sche Golf Dinsdag een geweldige ijsschots, waarop zich 200 visschers met 30 paarden bevonden, los gescheürd cn weggedreven. Wegens» de vreesclijke sneeuwjacht was het niet mogelijk den visschers direct hulp te bieden, zoodat zij den nacht drijvende op de schots hebben moeten doorbrengen. Ook Woensdag heeft men nog geen berichten betreffende hun lot ontvangen. Men hoopt evenwel, dat de ijsschots rioor den storm op de kust is gedreven. AARBEVING OP EEN GRIEKSCH EILAND. Athene, 10 Maart. (V. D.) Gister avond laat vond op het Grieksche eiland Kephalonië een krachtige aardbeving plaats, waardoor verscheidene huizen in stortten. Voor zoover tot nog toe bekend is, werden 8 personen zwaar gewond. De aan gerichte schade is aanzienlijk. DE MOORD OP DEN RIJKSVELD WACHTER TE KERKDRIEL. HET O.M. teekent hoocor beroep aan. De officier van justitie bij do rechtbank te Tiel heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van die rechtbank, waar bij de gebrs. G., Joh. en J. R. te Kerkdriel. wegens zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbend, van een ambtenaar in functie, ieder tot 13 jaar zijn veroordeeld. VAN ONZE VEEMARKTEN. Meer dan ooit heerscht er in de wereld een onzekere toekomst. Ook op onze vee markten is dit hot geval. Andere jaren zit ten we om 'dezen tijd al volop in den vonr- jaarshandel. Men ziet dan meer bedrijvig beid, zoowel boer als koopman maakt ge bruik van de enkele weken welke nog res ten vóór het vee weer in de weide gaat. Ook nu zal dit moeten gebeuren, het vee zal worden aangevoerd. De laatste markten tooncn dit ook wel, maar aan den meer ingewijde ontgaat'het niet, dat er toch ii-ts aan ontbreekt, n.l. het noodige leven. Ja het is een „dooie boel" zoo zegt men. Of schoon er een klein tikje meer opleving komt, wat betreft de varkensprijzen, ont breekt het den bier toch nog totaal aan beter uitzicht in de toekomst. Ook wij zien die vooreerst nog niet Er is vooral in de vlceschvoorziening nog vol doende voorraad, ofschoon het ons wil voorkomen, dat er dozen zomor betere prij zen te maken zullen zijn. De zuivelmarkt, ook een zeer groote factor, is momentcel bijzonder slecht, en het zal geheel van de export afhangen of hierin verbetering zal komen, tenzij de regeering zou bijspringen met het verleencn van toeslag. De slachtveemark ten zoowel te Amster dam als te Rotterdam hadden over 't ge heel genomen een prijshoudend verloop. Dinsdag te Rotterdam met ruimen aan voer, was de handel iets stugger, maar toch ook wel prijshoudend. Beste kwaliteit wordt niet ruim aangevoerd en is vandaar tamelijk goed te plaatsen. Kcrste kwaliteit gold van 0.75—1.80. 2de kw. f 0.70—0.75. 3de kw. 0.550.65. alles per K G. geslacht. De vette kalveren kunnen nog steeds slecht geplaatst worden, de goede soorten worden nog eenigszins gezocht. De prijzen zijn echter niet hoog. 1ste kw. gold zoo om oe 0.30. 2de kw. 0.22—0.26, 8de kw. 0.18—0 20. alles per pond levend. De nuchtere kalveren konden een tikje heter geplaatst worden. De prijs liep iets omhoog, goede slachters golden van 4.— lot 6.per stuk. Op de gebruiksvecmarkt te Rotterdam was een tamelijke aanvoer. De handel had over 't geheel een stug verloop, met in de versche nielkkooien nog de minst slechte handel. Voor de nu geldende lage prijzen toont de boer weer iets meer belangstel ling. Goede versche melkkoeien golden van 175-250. De vette varkensrnarkt heeft zich op het hoogere niveau van de vorige week staan de kunnen houden, wat op zichzelf een goed teeken is. Zoo komt er meer vertrou wen cn zal men niet meer tegen alle prij zen gaan verknopen. Men besteedde van to'/ï—15 cent per pond levend. I)e magere markt heeft nu tamelijke be langstelling. Er is nu meer vraag dan aan bod. H. FRUIT- EN GROENTENVEILING. Veiling van 9 Maart. 193?. Aardbeien 7 cent. Lof 11—12, Spruiten 8—9, Uien 7—8, Spinazie 30—31, Bieten 26 —21, Raapstelen 16—20. Radijs 23—28, An dijvie 30—34, Prei 12, Rabarber 8, Dunsel 11—16 cent. AN WB,ToemsTENEQHOyoop NEDEPLA^ Dc school gaat uit en dan willen de kin deren, die den heelen ochtend op de school banken hebben gezeten, wel eens de straat op hollen. .Dat kan heel gevaarlijk zijn, wan neer dat wild en onordelijk gebeurt. Op het linker plaatje gaan de kinderen naar huis langs hel veilige trottoir en de onderwijzer voor de schooldeur waarschuwt ze nog eens om voorzichtig 'e zijn. Dc anderen, op het rechter plaatje, hol len niet alleen onordelijk zoo maar pardoes de straat op, zonder uil te kijken, maar zelfs zeer gevaarlijk, want ze loopen alle kans, om onder een wagen of onder een. motorfiets te komen. Waarom hollen die kinderen zoo weg Omdat hun niet geleerd is, hoe gevaarlijk dat is. En waarom wandelen de anderen, op de linker tcokening, zoo rustig naar huis? Omdat ze op school geleerd hebben wat de regels van het verkeer zijn en de onder wijzer hun pas neg gezegd heeft: „Blijf ->p hei voet pud, want daar mag het rij verkeer niet komen en het kan je dus geen kwaad doen Wie niet op het trottoir kan blijven, omdat hij naar den overkant van de straat moet om naar huis te gaan, moet dat voor zichtig doen en goed uitkijken of do weg vrij is Doe dat niet alleen op weg van school naar huis, maar doet het a I t ij d, want op den rijweg dreigt steeds gevaar. Wie zich gewent, om daarop bedacht tc zijn en steeds goed op te letten, zal niet licht een ongeluk op straat krijgen. Loer de verkeersregels en bedenk wel: „Wie die regels niet betracht, Wordt in stukjes thuis gebracht!" BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat aan het stadhuis is aangeplakt een publicatie in zake een verzoek van C. A. M. Wiercx te Amersfoort om drankverlof in het perceel Langestraat 30 alhier. OPENBARE LEESZAAL. Overzicht van Februari. Aantal uitgeleende banden: 5974. Aantal bezoekers: 1814. Enkele der nieuwe aanwinsten: Alice Berend, Hetr Funf. II. Boschma, Heldengestalten uit Israels geestelijken worstelstrijd. G. J. Geelkerken, Levensraadsel en le venshouding. A. Helman, De stille plantage. C. M. van Hille—Gaerthé, Achtergrond. L. Hoack, De toekomst der machine. H. Kracrner, JJr. N. Adriani. B. de Ligt, Vrede als daad. E. Ludwig, Goethe. Dhan Gopal Mukorji, Het gelaat van mijn broeder. Marie Schmitz, Aan het overzetveer. M. H. SzokelyLulofs, Rubber, roman uit Deli. G. S. Viereck, Schijnwerpers, problemen van dezen tijd. Ph. C. Visser, Door de bergwoestijn van Azië. Wilma, Do Kruisboom. II. Wolf, Goethe's wereldbeschouwing. Elisabeth Zernicke, David Drenth. De Zwaan e. a., Geloof en oorlog. BURGERLIJKE STAND. 9 Maart. GEBOREN: Peter Wilhelmus Maria, z. v. Johannes Anthonius van der Waard en Eli sabeth Marianne Cornelia de Blékourt. Wouter, z. v. Gerrit Gerrilsc en Hendrika Cornelia van Essen. GEHUWD: Lambertus Wilhelmus de Winter cn Hendrika Wilhelmina van Em- pelen. Johannes de Vries cn Johanna Ilazeleger. Hendrik Jansen cn Rengertjc Vastenburg. Christoffel Strik en Elisaboth Maria Jo hanna Willemson. Johannes Meijer en Wilhelmina Grada Hiddink. OVERLEDEN: Steven Hartogsveld, oud 60 jaar, echtgenoot van Hendrika Johanna Wolf. iUbIhBHQ Gebreide B DAMESHANDSCHOENEN P groot assortiment 5» 0.98, 0.S8, 0.68 en 38 ceni P Natuurlijk alleenWJ LANGESTRAAT 81 AMÏRSF00RT

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2