Afdruk uitsluitend voor gcabo'nnccrdcn. Plaatsing sluit accoordbcvinding met de leveringsvoorwaarden in. Alle rechten Vercenigde Pcrsbureaux. „BLONDJES GENÏETEN DE 1 VOORKEUR". EEN STOFJE VERTELT. Vorig jaar moesten alle vrouwen bruin zijn en schroomden er niet voor, zich zelfs de haren in de modetint te laten verven, nu is het parool blond. Geen rood- of goudblond, maar een heele lichte blonde tint. De blonde vrouwen treffen het dus wel, maar voor de mondaine donkere vrouw is dit min of meer lastig, daar de ge laatskleur ook meestal in overeen stemming is met het haar. Toch willen wij er tegen waarschuwen om donker Haar niet te bederven door het met een sterke waterstofsuperoxvde op lossing te gaan behandelen, daar dit niet anders dan teleurstellend kan werken. Niet allen wordt het haar dof van kleur, maar het krijgt vaak twee kleuren, doordat het nieuwe haar, dal bügroeit toch altijd weer donker is Wil men er toch absoluut toe over gaan, dan late men het vakkundig be handelen. waarvan de voorpanden over elkaar slaan, om de overslag precies te be palen moet men de midden voorlijnen op elkaar plaatsen, welke op het patroon zijn aangegeven. Midden achter moet men tegen de vouw van de stof leggen. Daarna de zijnaden en schouders aan elkaar maken. Om de buste-plooitjes zuiver te krijgen moet men ze af teekenen of af rijgen. MODESNUFJES. Sierspelden. Nu de blouses weer gedragen wor den, ziet men als sluiting ook de sier speld weer dragen, liefst in driehoek- vorm. Handige fabrikanten hebben deze speld bovendien als geluksspeb gelanceerd en.... daar er helaas nog heel wat bijgeloovigen zijn, behoeft men niet te twijfelen of deze sierspeld zal er „inslaan". Hel bestellen van patronen. Zeer geëigend voor meisjes van 8, 10 en 12 jaar. FLUWEEL DE GELIEFKOOSDE A.S. ZOMERSTOF. Voor manteltjes op strandpyama's. Vele dames meenen, dat fluweel slechts in den winter gedragen kan worden, hetgeen vroeger inderdaad ook het geval was. De mode respec teert de jaargetijden niet meer, denken wij slechts aan de reeds in Januari ge dragen strooien hoeden! Vroeger wer den alleen zware en stevige stoffen rokje; de halslijn loopt eenigszins meer naar links, waar als garneering een smal strikje komt. Als garneering gebruiken wij effen smalle biesjes langs de hals, de uit- gepunte rok en de onderkant ervan Geschikt voor meisjes van 8, 10 en 12 jaar. Lezeressen, die gaarne een in ons blad afgebeelde japon zelf wenschen te maken of door de naaister willen laten vervaardigen, kunnen het hier voor benoodigde patroon in de malen 4250 het vlugst en billijkst bestellen door overschrijving van een bedrag van 68 cent op postrekening 191919 ten name van den „Knippatronendienst" te 's-Gravenhage. Aanvragen kunnen ook per postwis sel worden gezonden aan de Redac trice van den „Knippatronendienst", Muzenstraat 5B te '-Gravenhage. Patronen in de maten 40 en 52 en van afwijkende speciaal opgegeven malen kosten evenals de patronen van mantels en manteljaponnen 88 cent. Wij verzoeken onze lezeressen vriendelijk vooral niet te vergeten om de maat van het gewenschte model tegelijk met het nummer op het giro- of postwisselstrookje te vermelden. TWEE MANTELJAPONNEN. Links zien we een mantelpak voor de mooie voorjaarsdagen van bruin wollen stof met een de slof leggen en het daarna overtrek ken. Met wol of waschzijde kan men heel aardige effecten bereiken, b.v. in de volgende kleuren. Het molentje: bruin met zwarte wieken; de boomen en strepen op den grond: groen; de gans geel; het jongenspakje kan men natuurlijk allerlei kleuren geven: b.v. jas blauw, ceintuur bruin, knoopen geel, lichte kousen, bruine schoenen, blond of zwart haar. De mand bruin en het hengsel geel. Een aardig tijdver drijf voor de kinderen. shautung blouse, die hoog ge sloten gedragen kan worden met een strikdas. In de taille sluit het manteltje geheel aan; in de revers, op de zakken en aan de manchetten zijn knoop gaten aangebracht, waardoor kleine reepjes der stof worden gehaald. De rok is aansluitend en heeft op kniehoogte een volant, die van voren een platte plooi heeft; deze rokmodellen zijn zeer modern. Rechts beelden we een japon van zwart wollen marocain al, die puntvormig ingezette banen aan de rok heeft. Deze punten zien we eveneens bij het heup- stuk en de taille; moderne mouw, wijd om de elleboog, strak om de pols, knoopgar- neering en recht omgeslagen kraag van witte zijde. Geen knippatronen verkrijg- ib-aar EEN GOEDE JAPON. (No. 315). Deze japon is zeer geschikt om ge maakt te worden van geruite of mouseline stof. De japon bestaat uit taille en rok, De rok bestaat uit voor- en achter baan, met ingezette klokstukken. De voor- en achterbaan moet men tegen de vouw van de stof leggen. Als men geruite stof heeft, is het aardig om de klokstukken schuin op de stof te leggen. Heeft men zulke stof niet, dan is het beste om de potloodlijn die op het patroon staat op de rechte draad van de stof te leggen. Dé mouw bestaat uit twee deelen, is zeer modern, en wordt op de vol gende wijze ingezet. De hooge kant van de mouw is voor, en de naad van de mouw valt op de plaats, waar op het patroon „mouw-inzet" staat. Voor garneering neemt men een effen tint, die goed bij de japon past Benoodigd materiaal voor deze japon: 4 Meter a 100 breed of 5 Meter a 80 breed; voor garneering 70 c.M a 100 breed. EEN AARDIG BORDUURWERKJE. Hierbij geven we de afbeelding van een handwerkje, dat onze meisjes veel genoegen zal doen. Ook de allerjong sten zullen met eenige hulp wel in staat zijn dit plaatje op een kussen of een kleedje te borduren. Het eenvoudigste is het heele plaatje eerst uit te knip pen en het dan op een mooie lap te rijgen. Daarna gewoon op en neer steken, zooals op het plaatje duidelijk is te zien. Men kan natuurlijk ook calqueerpapier tusschen het plaatje en MEISJESJURK. (No. 99). Hier zien wij een meisjesjurk, die zich zeer goed eigent om uit twee lapjes stof te maken, die wij toevallig goedkoop konden koopen of wel van een oude japon, waar wij dan een lapje stof voor bovendeel of rok bijkoopen. Er zijn verschillende mogelijkheden, b.v. een geruit lijfje met effen pas en rok of een stof met een moesje, werkje of klein ruitje, in alle gevallen is het een dankbaar geheel, dat zeer eenvou dig te maken is. De pas en heuplijn zijn beide ge schulpt, het lijfje is verder glad er. wordt met een effen ceintuur gedragen, terwijl de gladde mouw een volant heeft, die op de hand valt, het rokje is klokkend. gedragen in den winter en voor de zomermaanden werden soepele lichte en luchtige stofjes bij voorkeur ge kozen, maar die keuze begint tot het grijze verleden te behooren. Men draagt tegenwoordig mooie stoffen winter en zomer door, en onder deze stoffen behoort zeker wel in de eerste plaats het fluweel. Nadat de groote modehuizen gedurende de win termaanden veel fluweel verwerkten voor mantels met bontgarneering, capes en avondjaponnen, hebben zij zich thans voorgenomen dit flalteuse materiaal voor aardige, coquette man teltjes te gaan gebruiken. Over luchtige kanten, mouseline, organdie, voile e.a. toiletjes, worden korte, fluweelen manteltjes en bolero's gedragen, eveneens van licht fluweel, in de tint der japonnen. Blauwe, roode, gele en groene flu weelen jakjes zullen ook op de chique strandpyama gedragen worden. De dames kunnen zich slechts ver heugen over deze vooruitzichten, daar fluweel met zijn fijne warme reflex zoo mooi kleedt, en in de meeste ge vallen ook flatteert, mits men de tint kiest, die bij figuur en gelaat past. Handschoenen. Ook handschoenen hebben hun mode en wisselen met het jaargetijde; zij moeten steeds in harmonie zijn van de kleeding die wij dragen, en nu deze weer zooveel vrouwelijker is, dan enkele jaren terug, wordt er begrijpe lijker wijze ook meer zorg aan be steed. Veel handschoenen met of zonder kappen worden er gedragen van peau de suède in de tint der toiletten; b.v. groen, blauw, zwart, enz. Vooral zwarte handschoenen heeft men in jaren niet zóóveel zien dragen als thans, liefst met wit stiksel of andere versiering. Lakleder en zeildoek. Zeildoek, dat men vroeger slechts voor huishoudelijke doeleinden be stemde, wordt tegenwoordig zelfs als versiering van japonnen aangewend, ja zelfs mantels hebben er kragen van. Veel ziet men kragen en manchetten van wit zeildoek of zooals men het tegenwoordig mooier noemt „lak leder"; het spaart het wasschen der zijden garnituren uit en kan met water en zeep gereinigd worden. Onderjurken. Onder een doorzichtige avondjapon van zwart zijden voile of crêpe geor gette staat een rose geborduurde on derjapon buitengewoon mooi. AARDIGE MEISJESJURK. (No. 303). Aardige meisjesjurk met lang uit geprint meisjeslijfje, waaraan een klok- OUDE COURANTEN. Het is aan te bevelen om oude cou ranten te bewaren, daar zij voor aller lei doeleinden gebruikt kunnen wor den. Men maakt er b.v. uitstekend vuil koper en alluminium, evenals kachels, ja zelfs vensterglazen mee schoon. DE KNIPPATRONENDIENST. Geen stoffige lampekappen meer. Ik ben een stofje en voel mij bijzon der goed thuis op oude lampen, in groe ven en, in krulwerk en vouwen van lampekappen. Daar houd ik het licht tegen en daar voel ik mij ook vol komen gerust, want daar jaagt men mij niet weg met water of vergif. Daar kan ik mij ongestoord vermenig vuldigen, want er is plaats ge noeg voor mij en mijn kornuiten Ik leid daar een heerlijk leventje, en kan mij onge stoord vermenig vuldigen. Maar ik heb vij anden. Dweil, '-i—tLÊJ bstofdoek en be- zem zijn de ver schrikkelijkste die ik ken. Ik ben ook waterschuw. Op loodrechte glazen wanden heb ik geen houvast. Daarom mijd ik deze. Zij passen niet bij me, want ik ben grauwzwart. Op witte of helgele oppervlakten zijn mijn uren geteld, want als men mij daar ziet, vernietigt men me ook. De meeste menschen houden niet van me. Ze zeggen, dat ik schadelijk voor de gezondheid en ben er ver schrikkelijk lee- lijk uitzie. Een kwestie van smaak! Daarbij zijn wij stofjes toch zoo beschei den. Wij verbrui ken hoogstens p 50 van het op gewekte licht. Toch zijn er nog menschen, die van me houden. Er zijn nog altijd lallooze lampe kappen, die men terwille van mij, schijnt te laten hangen. Vooral in keukens ben ik in mijn element. Daar sluit ik dikwijls een verbond met de vetbestanddeeltjes, die bij het eten- kooken een uitstapje langs de muren en lampen maken. Het zijn de beste bondgenooten, die men zich kan den ken, want heb ik eenmaal met hen een plaatsje uit- f gezocht op een lampenkap, dan kan geen stof doek, ja zells geen water mij verdrijven. Maar van mijn collega's die in moderne gezin- nen trachten te leven, heb ik sombere verhalen gehoord. De mooie schoolboekjes gaan verdwijnen. Voora' in keukens begint zich een glanzend wit voorwerp in te burgeren, waar wij stofjes afrollen en ons niet meer kun nen verzamelen. Ook zien wij daarbij geen kans licht op te slorpen. Onze natuurlijke vijanden, de huisvrouwen, schijnen erg ingenomen te zijn met die glanzende kap, die zij om het lampje heen hangen, en die water en stof- dicht afgesloten kan worden. Ik hooi ze aan elkaar vertellen hoe goedkoop, hoe practisch en Hoe zindelijk zoon ballonnetje in de keuken is.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 18