de algemeene indruk van de voorjaarsmode. japon voor slanke figuren wat men draagt. de knippatronendienst. jurk Voor kleine kleuters van 1-4 jaar. modenieuwtjes uit parijs. huisjapon. moderne japon. kindermantel. Afdruk uitsluitend voor geabonneerd™. Plaatsing sluit aecoordbevinding met de leveringsvoorwaarden tn. Allo rechten Vereenigde Persbureaux. Het silhouet is eenvoudiger gewor den. Er zijn minder strooken, volants en godets. Zelfs de zoo populaire plissé's worden op meer bescheiden schaal toegepast. De diagonale lijnen, die het figuur zoo voordeelig doen uitkomen en juist genoeg ruimte geven om een elegant geheel te verkrijgen, worden veel toegepast, evenals schui ne naden en ruimte bij den rokzoom. Er zijn vele mantelpakken van strenge snit met nauwe rokken en aansluitende jasjes, doch zij doen absoluut niet „mannelijk" aan. De schouders worden soms opgevuld om ze breed en hoog te doen schijnen Aan den anderen kant ziet men veel kimono- en raglanmouwen. Door hel tailleeren van de jasjes is het dikwijls niet noodig, een ceintuur te dragen Kragen komen er als regel niet op voor. Soms wordt een millitair effect bereikt door oplegsels, doch voor eenigszlns gevulde figuren is dit genre niet aan te bevelen, hoewel juist deze figuren het beste uitkomen in de nieuwe avondjaponnen. Wat jammer, dat wij niet tweemaal per dag van figuur kunnen veranderen! Dit van gewerkte stof of fluweel ge maakt japonnetje is zeer geschikt voor slanke figuren. Het bestaat uit taille en rok, met een lakceintuur om het middel. De taille heeft gladde mouwen en een smal shawlkraagje van witte waschstof met een kltin plat strikje Het voorpand heeft een naar boven toe puntige patte, die zich in de klok rok voortzet als een smalle voorbaan, naar onderen toe een weinig breeder uitloopende. Het japonnetje is uilsluitend ge schikt voor de maten 42 en 44. In het voorjaar en de zomer zullen er zeer veel korte jakjes op de japon nen gedragen worden, die zoowel even over de taille, alsook tot op de heupen reiken en die met of zonder revers ge maakt worden. Zij maken de japon tot een meer gekleed geheel en hebben het groote voordeel, dat zij op verschillende japonnen gedragen kunnen worden Heeft men b.v. een zwarte wollen of zijden japon, dan kan men hier zoowel een roomkleurig als hel gekleurd rood of groen manteltje op dragen. Een aardige shawl in Schotsche tinten naakt het geheel dan nog fleuriger. Deze shawls worden zoowel mij man tels als wel op japonnen gedragen; bij de laatste worden zij om de hals ge slagen, zoodat het eene uiteinde over de schouders naar achteren valt. De mantelcostuums worden èn mei blouses gedragen, waarbij de laatste onder de vrij hoog opgeknipte rok komt ên zóó, dat de rok hoog wordt opge knipt en een zijden bovenstuk heeft b.v. van Bajadère (gestreepte zijde) in vroolijke tinten, waarover heen het korte manteltje. Japonnen ziet men veel met boven stukken van wollen kanlstok dragen, alsmede van geruite, gemoesde en ge werkte zijde, die tot onder den arm reiken en met punten, schulpen of zelfs niet een rechte lijn op de stof gezet worden. Zeer practisch is het om in dezen tijd van bezuiniging een oude japon, die b.v. onder de arm ging slij ten, op deze wijze te moderniseeren. Handige vrouwen kunnen op een weinig kostbare manier van hare japonnen een apart geheel maken door ondermouwen en vest der taille te maken van haak- of breiwerk. Zoo zag ik dezer dagen een bruine japon, die een vestje had van naast elkander gehaakte stokjes, dat van terra wol puntvormig begonnen was met 1 stokje, volgende toer 3, vervol gens 5 stokjes enz., totdat de vereischle breedte was verkregen. Vanaf den schouder waren een paar groote lussen en afhangende einden van kettingsteken gehaakt, waaraan bolletjes van vaste steken als afwer king, die met een propje watten waren opgevnld. Wil men de ondermouw eveneens van stokjes maken, dan knippe men 't mouwpalroon, en haakt deze vorm na. Het werkt heel prettig en vlug oo, en is behalve een goedkoope, zooals ik reeds zeide, een zeer aparte garnee- ring. op c.M. aan den buitenkant om geslagen en op elkander geregen; de binnenkant wordt op kleine opstan den ingeknipt en hierover heen wordt het bolletje gestikt, waarna dit van binnen met satinet gevoerd wordt, dal in dezelfde vorm als de bovenslol is geknipt en ook uit zes aan elkander gezette deeltjes bestaat, en langs de binnenrand opgezoomd, terwijl in het midden een knoop van de stof der hoed wordt bevestigd, zóó, dat de voering eveneens mee wordt gehechl. Het bestellen van patronen. Lezeressen, die gaarne een in ons blad afgebeelde japon zelf wenschen te maken of door de naaister willen laten vervaardigen, kunnen het hier voor benoodigde patroon in de maten 4250 het vlugst en billijkst bestellen door overschrijving van een bedrag van 68 cent op postrekening 191919 ten name van den „Knippatronendiensl" te 's-Gravenhage. Aanvragen kunnen ook per postwis sel worden gezonden aan de Redac trice van den ..Knippatronendienst", Muzenstraat 5B te '-Gravenhage Patronen in de maten 40 en 52 en van afwijkende speciaal opgegeven maten kosten evenals de patronen van mantels en manteljaponnen 88 cent Wij verzoeken onze lezeressen vriendelijk vooral niet te vergeten om de maat van het gewenschte model tegelijk met het nummer op het giro- of poslwisselstrookje te verr—'den HRXS tMCeiSt" Vionnet past de hooge taillelijn toe voor elk uur van den dag. Voor de sport maakt zij rokken, die aan zeer korte schouderbanden hangen. Op witte avondjaponnen brengt zij hel ge kleurde fichu.lijfjes aan overeenkom stig de algemeene neiging om kleurige garneeringen dicht bij het gezicht te olaatsen. Paray past garneeringen van stroo- kant toe en lanceert korte jasjes van 'eweven stroo. Patou verkiert de hooge balskragen met kunstbloemen. Alle couturiers gebruiken metalen knoooen. Regny kiest voor sportkleeding nikke- 'en knoopen met de initialen van de draagster in émaille erop gewerkt vol gens de vlaagencode, die bij de marine 'tl gebruik is. Vionnet brengt zoowel bij japonnen als bij mantels rondom meer ruimte aan. De lengte van de rokken laat zij onveranderd. Haar kraaglooze mantels van zwart fluweel, die precies even lang zijn als de japon en bij voorkeur openhangen over een japon van zwart witte bedrukte stof, behooren tot d« meest bewonderde snufjes voor dei namiddag. V'eMll Dit gewerkte mousseline japonnetje, dat evengoed van mouliné of andere stoffen gemaakt kan worden, beslaat uit drie gedeelten, blouse, heupstuk en rok en heeft een effen kraag, die eenigszins afwijkt van het alledaagsche model. De overtollige ruimte van de taille wordt ingehaald en de ruimte ver deeld, totdat men de breedte van het heupstuk heeft; aan den onderkant komt de geplooide rok, die van onde ren met een zoom onzichtbaar opge- Deze japon kan van verschillende gewerkte stoffen, zoowel van fluweei als zijde of voile gemaakt worden en gebloemd of wel met een of ander motief bewerkte zijde of mouseline met' effen pofmouwtje en hooge manchet; ook een kanten pofmouw staat heel mooi bij deze japon, maar dan bij een effen kleur, Zwarte zijde met ivooi- 7381 naaid wordt. De plooien van den rok worden eerst ingeregen en met een vochtigen doek over de stof heen inge streken. De rechte mouw heeft een smal reepje van dezelfde stof der kraag en heeft, evenals het heupstuk, een paar knoopen als garncering. - -„- Aardige meisjesmantel met raglan mouwen en hoogaansluitend kraagje. Vooral voor de koude voorjaarsdagen is zoo'n hoog kraagje bijzonder prac tisch. Het mouwtje wordt met een manchet afgewerkt, terwijl het man teltje een onderslag heeft en tweemaal drie knoopen. Het hoedje is een Zuidwestertje en kan eveneens zeer gemakkelijk gemaakt worden. Hel bolletje bestaat uit 6 stukjes, die aan elkander genaaid worden, zóó dat zij in het midden precies samenkomen; de rand wordt van dubbele stof ge kuipt en boven- en onderstof worden Bijgaand lief kinderjurkje met lang of kort raglan mouwtje, noodigt de moeders als het ware vanzelf uit om voor haar kleine pop aan het werk te gaan. Het model is gemakkelijk en zeer ongemeen. Het kleine voorstuk is een weinig puntig geknipt, terwijl het rugstuk, waar tevens de sluiting in het midden achter valt, recht is. Het best is om voor- en achterstuk dubbel te knippen en tusschen beide deelen de ruimte van het jurkje te naaien, de achterkant is dan tevens afgewerkt en de jurk is steviger. Heel lief zijn deze jurkjes van cretonne, gebloemd batist, voile, Tobralco enz., terwijl er maar zeer weinig stof voor noodig is, 2 x de hoog te en voor lange mouwen komt er dan nog een mouwhoogte bij, indien de stof 75 c.M. breed is. kleurige kantstof, groen met bois de rose, rood met ecru, blauw met zacht rose, zijn alle combinaties van zijde met zijden crêpe georgette of wel kantstof, die het goed doen. Heeft men liever een effen japon, dan worden pofmouw, manchet en ruime ceintuur van gebloemde gameer- stof genomen. De japon bestaat uit drie deelen, taille, schuin heupstuk en klokrok; het diep vallende heupstuk geeft een mooie lijn, terwijl de rok glad om de heupen valt en eerst op kniehoogte zijn klokkende ruimte krijgt. De hals is eenigszins puntig en heeft geen garneering, de raglan mouw kan op twee manieren afgewerkt worden, zóó, dat de bovenmouw los is en de ondermouw aan een aansluiten de voeringmouw is gezet of wel zói^. dat de pofmouw, aan het gebloemde bovendeel gezet wordt; het bovendeel heeft weinig ruimte, maar de pof vormt zich aan de lange manchet; de ruimte der pof wordt ingerimpeld en komt tusschen een dubbele manchet. PRACTISCHE SCHOOLJURK. Bagheers fluweel zal men in de mode trachten te brengen voor den zomer. Garnituren, bestaande uit een hoed, shawl, tasch en schoenen van deze stof, behooren op het oogenblik tot de meest elegante accessoires. Maggy Rouff heeft een mof en een boa van kleine struisveerljes gemaakt met een garneering van rood patent- leer een aardig voorbeeld van de algemeene neiging om het zomerbont door veeren te vervangen. Voor ge- kleede japonnen maakt zij mantels van glanzende stof, die tot 15 c.M. van den arond reiken en ceintuurs hebben van m elkaar gevlochten kettingschalmen, die een tamelijk breede band vormen. Op het gebied van mantels is iets werkelijk goeds een namiddagmantel van Mainbocher, die tot even boven de knie reikt. Lange namiddagjaponnen of eenvoudige avondjaponnen, die niet gekleed genoeg zijn om er een avond mantel bij te dragen, behoeven dus niet langer een klein eindje onder een ge wonen mantel uit te fladderen. De na middagmantels hebben niet het feeste lijke van een avondmantel; zij zien er Integendeel zeer eenvoudig uit, doch de snit is lang niet eenvoudig! Zij missen alle garneering, sluiten boven het raid- del nauw aan en zijn van onderen even klokkend, doch zoo weinig, dat zij toch het geheele figuur goed doen uitkomen. Voor vele vrouwen, die het vervelend vonden om met een lange japon over straat te gaan, zullen deze namiddag- mantels een uitkomst bliiken Voor de sleyigt-e wordt de rand der hoed 4 of 5 maal op afstanden van 1 c.M. op de machine doorgestikt. Zoo'n hoedje van de overgebleven slof maakt het geheel aardig af. Men kan deze manteltjes in allerlei aardige tinten kiezef, al naar de kleur van hel haar der kleine zus. Oud blauw en zachte tinten groen voor de blondjes en een mooie tint rood voor de don kere meisjes. Indien men de sluiting anders maakt, dus van links naar rechts, kan dit model evengoed voor kleine jongens dienen, evenals de Z.W., maar dan in een of andere fantasiestof, donkerbruin of blauw. Deze jurk is uit één stuk en heeft aan voor-, zoowel als aan achterzijde eenige platte plooien, terwijl de kraag, manchetten, ceintuur en knoopen van afstekende stof gemaakt zijn. Het sma''e ceintuurtje is van achteren vast- gestikt; kraag zoowel als manchetten zijn geschulpt. Het kraagje sluit schuin over elkan der en de sluiting is met dtukkers on der de breede vóói plooi. VOORJAARSSNUFJES.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 18