J. A. SCHOTERMAN Zn. ST. EMILI 1928 DE UITVAART VAN DR. DE VISSER SLECHTS EEN SPREKER AAN DE GROEVE DE TWEEDE SALARISKOR TING TE ROTTERDAM WIJNHANDEL RADIOPROGRAMMA UTR. PROV. DAMBOND J. H. J. KRUISINGA t Onze Postvliegers onderweg Overweldigende belangstelling uit alle deelen des lands 'sGravenh age, IS April. Alvorens het stoffelijk overschot van den overleden st-aatstnan Dr. de Visser naar Rotterdam werd vervoerd om op Crooswijck te wor den teraarde besteld, had te 1 uur in het huis van den thans ontslapene aan de J. P. Coenstraat een rouwdienst plaats welke door de weduwe en familieleden werd bij gewoond, door den vertegenwoordiger der Koningin, baron van Asbeek en door een kleinen kring uit de intieme vrienden van Dr. de Visser. De rouwdienst werd geleid door Ds. Welter die sprak naar aanleiding van een gedeelte uit Romeinen S. Het is het bijbelhoofdstuk met dien machtigen aanhef: ..Zoo is er dan geen verdoemenis meer voor degenen, die in Christus Jezus zijn ontsla pen" en dan het vriendelijk slot dat spreekt van een eeuwig leven en een niet-scheiden. Ds. Weiter richtte daarbij ook woorden van troost tot de weduwe: Gij zijt zijn steun en hulp geweest in alles. De stille hulp die altijd en overal achter hem stond. De Visser zou niet geworden zijn wat hij geworden is, wanneer hij u niet altijd om zich had gehad. Na de rede van Ds. Weiter werd de kist, gedekt met eenige kransen, o.a. van de Koningin-Moeder, van de weduwe en van de kinderen, in de lijkauto gedragen, terwijl de familie cn vrienden in zeven auto's volgden. Onder degenen die den rouwdienst had den bijgewoond en ook in den stoet volgden, waren de voorzitter van de Eerste Kamer, Baron de Vos van Steen wijk, Prof. de Sa- vörnin Lohmann, generaal Roëll, comman dant van 't veldleger, en voorts vele andere vrienden. Baron van Asheclc, vertegenwoor diger van de Koningin had in de eerste volg auto plaats genomen. Van het departement van onderwijs, kun sten en wetenschappen war^n ten teeken van rouw de gordijnen neergelaten en ook van het gebouw van het dagblad „de Neder lander", het hoofdorgaan der Christ. Histo rische Unie, was de vlag halfstok gehcschen en de gordijnen neergelaten. Rotterdam, 18 April. Een grootc schare van belangstellenden had zich he denmiddag verzameld op de begraafplaats Crooswijk, waar het stoffelijk overschot van dr. J. Th. de Visser aan den schoot der aarde werd toevertrouwd. Onder hen, die in de ontvangkapel de komst van de baar uit de Residentie af wachtten, waren o.m. de ministers jhr. mr. D. J. de Geer, I. da Graaff, mr. dr. J. Don- ner, mr. J. Terpsira. mr. T. J. Verschuur en mr. dr. L. N. Deckers, de ministers van Staat Mr. P. W. A. Cort v. d. Linden, Mr. Th. Heemskerk, jhr. mr. dr H. A. van Kar- nebeek, mr. D. Fock en dr. H. Colijn, de oud-ministers Jhr. G. A. A. Alting vau Geusau, H. A. van IJsselsteijn, mr. H. Bijle- velt, mr. S. de Vries, W. F. Pop, A. W. F. Idenburg, mr. P. J. Aalberse, E. P. Wester- veld, J. J. C. van Dijk en v. d. Vegte. Voorts waren er vele Eerste en Tweede Kamer leden, do secrotaris-ger.craal van het de partement van onderlijs, jhr. mr. C. Feith de Christelijk Historische Unie was ver ft genwoordigd door de heeren J. ter Haar, J. Snoeck Henkemans en Rutgers van Rozenburg, de sociaal-democratische Kamerfractie door den heer J Ter Laan, de anti-revolutionnaire Kamerfractie door den heer Duijmaer van Twist, die tezamen mrtt luitenant Boulogne ook de Nationale Land storm Commissie vertegenwoordigde. Onder de aanwezigen waren voorts de burgemeesters van Rotterdam en Utrecht, eenige wethouders van Rotterdam, de Rot- terdamsche gemeente-secretaris, de Neder- landsche Journalistenkring werd vertegen woordigd door den heer D. Hans, de Neder- landsche Bond in Duitschland door den heer Constant Boissevain. Vervolgens wa ren er vele vertegenwoordigers uit de krin gen van het onderwijs en van philantropi- sche instellingen. Tegen drie uur verscheen de stoet op de begraafplaats. Onder het spelen door den organist, den heer Besselaar van Gez. 273. Beveel gerust uw wegen, werd de baar, die gedekt was door kransen van H..M. de Ivo ningin Moeder cn van de echtgenoote en dc kinderen, de ontvangkapel binnengedra gen. Ds. J. de Visser uit Middelburg heeft duar het woord gevoerd. Hij herinnerde er aan, dat het de uitdrukkelijke wensch van clrn ontslapene was geweest dat geen toe spraken zouden worden gehouden. Slechts spreker was opgedragen een woord te spreken, dat derhalve kort en eenvoudig zou zijn. Wil spr. de gevoelens vertolken, die hoofd en hart vervullen van hen, die zich aan dr. Do Visser verbonden wisten, dun wordt allereerst de toor. gehoord van diepe verslagenheid en groote smart om "het verscheiden van hem, dien wij trots zijn beogen leeftijd niet konden missen. Hoe gaarne hadden wij hem bij ons gehouden, maar de Alwetende, die alle dingen be stuurt, heeft Zijn grooten dienstknecht tot zich geroepen en hem na een arbeidzaam loven de rust en de heerlijkheid geschon ken. Voor ons blijft de ledige plaats, die roenschen niet vervullen kunnen. Wij sta ren daarop niet zonder dankbaarheid. Al 1-Togrst jegens God, die hem den leeftijd der sterken overschrijden deed en die hem dat mooie en rijke leven schonk, dat nu in een vredigen avondstond ten einde kwam Daarnevens ook jegens hem, die met zijn groote menschelijkheid, liefde en hartelijk heid in zoo ruime mate geschonken heeft- Hij was een beminnelijk man. Vooral zijn eenvoud, die wat hem zelf betrof vaak tot soberheid neigde, trok bizonder aan. Hij leefde voor zijn gezin en zijn studie en naar buiten gekeerd stond hij voor iede- gereed, die tot hem kwam. Tot de hoogste staats ambten geroepen, bleef hij degene? die hij was. Het waren immers Gods gavén, die hem klein maakten in eigen oogen. Hij b'cef ook toen toegankelijk voor de klein sten en de laagst geplaatsten. In het Ko ninkrijk van God zijn immers geen standen cn van dat Koninkrijk was hij een onder daan. Naast zijn eenvoud trok ook zijn werkkracht de aandacht. Ledigheid kende hij niet. Onvermoeid was hij bezig voor Vorstin en \olk, voor den slaat en de kerk, voor de school en de zending. Aan tal van vcreenigingen gaf hij zijn kennis, toewij ding, tact, zijn geheele hart en ziel. Zoo bleef hij tot het einde. Op zijn ziekbed cor rigeerde hi) nog een drukproef tot de pen aan zijn vaardige hand ontviel. Hij was bezig aan een omvangrijke studie over het onderwijs, die nu als opus posthumum moet verschijnen. Wij moeten, als wij aan hem donken. God dankbaar zijn, dat HIJ hem gespaard heeft voor den lijdensweg van een werkloos leven. Wat ons verder in hem trof was zijn veelzijdigheid. Op veler lei gebied heeft hij zich bewogen en altijd met gemak. Zijn liefde tot zijn werk, zijn uitgebreide kennis van de historie leerden hem de lessen voor het heden en de toe komst. Hij trok de groote lijnon. De stuw kracht van zijn rijke leven was zijn geloof. Hoe hebben wij ons dikwijls verkwikt aan zijn waar, kinderlijk geloofsleven. Te raid den van de slagen, die ook hem niet ge spaard werden, werd hij wel gebogen, maar niet gebroken. De smartelijke pijnen, die hij in zijn laatste levensdagen nog moest verduren, wist hij voor zijn familie verborgen te houden. Hij had slechts een woord: God is goed. Begrijpelijk, dat iemand, die zoo lijden kon, temidden van een wereld, waarin zooveel wordt geleden, velen tot troost en tot zegen is geweest Een compleet mcnsch is hij geweest, com- ploet door de harmonie van hoofd en hart. Wanneer wij iets willen meenemen van don ontslapene, laten wij dan gehoor ge ven aan den oproep, die van hem uitging om God te zoeken en te dienen. Bestuursleden van den Cbr. Nationnlen Werkmansbond hebben vervolgens de baar, onder de tonen van het orgel, dat Gez. 123 inzette: Is dat mijn Koninkrijk, graf waarts gedragen. Een lange stoet trok achter de baar aan. Een zoon van den over ledene, mr. J. A. de Visser, advocaat-ge neraal bij het gerechtshof te 's-Gravcnha- ge, heeft daar allen dank gebracht, aller eerst aan den vertegenwoordiger van H.M. de Koningin, baron van Asbeck, en voorts aan allen, die door hun aanwezigheid ge tuigenis hadden willen geven van hun eer bied en waardeering voor zijn vader. Namens de Nederlandsche Spoorwegen waren ter begraafplaats aanwezig de hee ren mr. dr. G. van der Meulen, voorzitter van den Raad van Commissarissen, dr. H. van Manen en ir. E. C. W. van Dijk. leden van ds directie der Spoorwegen. Dr. de Visser was Commissaris der Ned. Spoor wegen. Er heeft zich een Comité gevormd om giften bijeen te zamelen, teneinde op het graf van Dr. de Visser een eenvoudig ge- denkteeken geheel in den geest van den overledene to plaatsen. Tol dit Comité zijn toegetreden de "nee- ren Z. Exc. jhr. mr. D. J. de Geer voor zitter; prof. dr. W. J Aalders, A. J. Da Costa, Jan ter Hoar Jr., P. J. Nahuisen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, W Wagenaar, directeur van het dagblad De Nederlander, secretaris-penningmeester, Rijnstraat 9, 'sGravenhage De familie beeft haar volledige instem ming met het plan betuigd, terwijl loor het Comité haar de verzekering werd go geven, dat alles in een overeenstemmend overleg met de familie zal geschieden. Het Comité richt bij deze een oproep tot onze landgenooten, die den overledene geëerd en lief gehad hebben, iets tot dit doel te geven, opdat ook hierin tot uiting komt dat geheel Nederland, welks aen heid de overledene steeds bepleitte, heeft bijgedragen. Mocht blijken dat gelden over blijven, daD zal daaraan in overleg met c!e familie een bestemming worden gegeven. Giften voor dit doel kunnen worden over gemaakt naar het dagblad De NederKn- der. Rijnstraat 0 's Gravenhage, postgiro nummer 17-104, met vermelding voor go- denkteeken Dr. de Visser. De bespreking in de centrale commissie van overleg Het officieele persbericht betreffende de behandeling van de tweede loon- en sala riskorting in de centrale commissie van overleg voor de lagere ambtenaren cn werk lieden to Rotterdam zegt, dat de delegatie van B. en W. zich bereid hoeft verklaard aan B. en W. in overweging te geven een regeling, bij aanvaarding waarvan zou zijn af te zien van de verhooging van het ver haal van pengloonsbijdragen, doch met in gang van 1 Mei a.s. een tijdelijke aftrek op de loonen cn salarissen zou zijn toe te pas sen ten bedrage van 2 over het gedeelte van de bezoldiging, dat loopt tot een maxi mum van ƒ2000 per jaar cn van 3 over het gedeelte, hetwelk boven ƒ.2000 ligt. In behandeling kwam verder een voor stel om de gratificaties, die aan het ge- raeenteper3oneel bij ambtsjubilea werden toegekend, te verlagen in dier voege, dat telkens na 25 en 40-jarigcn dienst een week loon of y* maand salaris zal worden uitge keerd en dat bij een 50-jarig jubileum het GEVESTIGD 1878 UTR.STRAAT 17 TEL 14S per flesch f 1.45, per anker f 58.50 loon over twee weken of het salaris over een halve maand zal worden gegeven. Met drf delegatie van B. en W. vorklaar- de één vertegenwoordiger van een vakver- eeniging zich vóór dit voorstel; de zeven andere vertegenwoordigers bleken het voor stel niet te kunnen aanvaarden. B. en W. hadden verder bij de commissie het denkbeeld a.vn'iangig gemaakt van be ëindiging van de vrije genees- en heelkun dige behandeling, die wordt verleend aan het uitwonend personeel van den haven dienst. Degenen, die het bedoelde emolu ment zouden vcrliezon, zouden een vergoe ding ontvangen van 25 per Jaar. Drie ver tegenwoordigers verklaarden zich voor het voorstel, terwijl vijf vertegenwoordigers daartegen stemden. Eenige andere door burgemeester en wet houders aan de commissie ter overweging voorgelegde wijzigingen aan de arbeids voorwaarden bleken bij geon der vertegen woordigers van de vakvereenigingen in stemming te vinden. Woensdag 20 AprIL Huizen: N. C. R. V. S.00 Tijdsein. 8.00S.15 Schriftlezing. 8.159.30 Morgen concert. 10.00 Tijdsein. 10.00—10.30 Zang door het N.C.R.V.-da meskoor. 10.3011.00 Korte ziekendienst, te leiden door ds. W. A. Wiersinga, geref. predikant te Weesn. 11.00 Tijdsein. 11.00—12.00. Harmoniurabespeling door den heer M. F. Jurjaanz, te Hilversum. 12.0012.15. Politieberichten. 12.152.00. Middagconcert: mevr. C. van Ravenzwaay—Mollenkamp, zang. H. Her mann, viool, II. v. d. Horst Jr., cello; mevr R. A. v. d. HorstBleekrode, piano. 2.00. Tijdsein. 2.00—2.30. Verzorging van den zender. 2.303.00. Lezen van Chr. lectuur door mej. M. Wentink, te Hilversum. Voorgele zen wordt: „De roep xr^n het bloed", door Hendeck Sonne. 3.00. Tijdsein. 3.00—5.00 Concert: mevr. Cora de Lange —Van Rijn, alt-mezzo sopraan, A. J. Bor- gers, hobo en Eng. hoorn, M. Rood fagot, mej. Luise Lauenroth, piano en harmo nium. 5.00. Tijdsein. 5.00—6.00 Kindoruurtje, te leiden door den heer A. de Vries. Zang en piano: mej. L. J. Beeftink. beiden te Ermclo. 6.00 Tijdsein. C.006.45. Uurtje voor de landbouwers. Spreker: de heer D. Ubbens, te Oldenzijl ;Gr.), voorzitter van de provinciale afdee- ling Groningen van den Chr. Boeren- en Tuindersbond. Onderwerp: „De collectieve arbeidsovereenkomst in het landbouwbe drijf." 6.457.00. Spreker: de heer A. Stapel kamp, secretaris van het Chr. Nat. Vakver bond in Nederland, te Utrecht 7.00. Tijdsein. 7.00—7.30. Spreker: dr. F. J. Krop, Ned Herv. predikant, te Rotterdam. Onderwerp „Mijn reis langs de Russische grens". 7.307.45. Politieberichten. 7.-45—8.00. Persberichten van hot Ned. Chr. Persbureau. 8.00. Tijdsein. 8.00—8.30. Spreker: ds. Joh. Rauws, zen- dingsdirector to Oegstgeest. Onderwerp: „De jongste kerk op het Zendingsveld". 8.3010.30. Concert, te geven door het Symphonie-orkest der N.C.R.V. (de H.O.V.), o.l.v. Frits Schuurman. 8.30—0.00. Orkest. 0.00—9.30. Spreker: de heer J. Schouten te Rotterdam, lid van do Tweede Kamer der Staten-Generaal en lid van het college van directeuren der Vrije Universiteit 9.3010.30. Vervolg concert 10.00. Persberichten van het persbureau Vaz Dias te Amsterdam. 10.30—11.30. Gramofoonplatcnconcert Hilversum. V. A. II A. 6.45—7.00. Lichaamsoefeningen o. I. v. G. Kleerekoper. 7.30—7.45. Lichaamsoefeningen o. 1. v. G Kloerekoper. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. 9.00 Trio Michel, afgewisseld door gra mofoonmuziek. V. P. H O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15. Uitzending voor arbeiders in de continubedrijven, met medewerking van het trio Michel, Adoif Bouwmeester, voor dracht Tooneel o 1. v. Willem van Cappel- len. 11.00. Radio-volks-universiteit 11.30 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven (vervolg). 12.00 Tijdsein. 12.01 Septpt o. 1. v. Is. Eyl, afgewisseld door gramofoonmuziek. 1.45 Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.15 ..Onze keuken door P. J. Kers Jr. 3.00 „Voor de kinderen", tante Jo, zang. Jan Trom, piano. 5.30 Gramofccnmuziek. R.V.U. 6.30—7.00 Dr. M. Euwe: Cursus Schaken. O. v. d. B. 6.00—6.30. Uitzending van het Onderwijs fonds voor d* Scheepvaart te Amsterdam Dc heeren A. Banning, directeur van de Binnenvaartschool te Amsterdam en L. K A. van Duuren, voorzitter van de examen commissie voor machinist aan boord vac Stoom- en/of motorvaartuigen in de Rijn en Binnenvaart, zullen een toelichting ge ven bij de lessen, voorkomende in het weekblad „De Binnenvaart". V. A. R. A. 7.00 Het beginselprogram der S. D. A. P. XVI. Spreker. E. Boekman. Onderwerp- Eerste deel van de 10e alinea van het be ginselprogram. 7.30 Muziek van dezen tijd met mede werking van het orkest o. 1. v. Hugo de Groot. Soliste Hélène Ludolph, zang. 8.00 Revue „De Prikplank". Auteur. E. Renee de Vos. Muziek-arrangement Mac Carthy. Kapelmeester: Willem Lohoff. Al^emeene leiding: Alex de Meester. 9.25 - Uitzending voor den Alg. Nederl Bond van Handels- en Kantoorbedienden. Opvoering van „De wederwaardigheden van Wakker en Tropenduit" door het Ra dio-Tooneel. 9.35 „De kleine Stem" o.l.v. J. Post. 10.00 Moordenaar te goeder trouw, door Otto Heinz Jahn. 11.00 Persberichten van Vaz Dias 11.15 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein en sluiting. Om het persoonlijk kam pioenschap In hotel „Schuurman" te Utrecht werd een be gin gemaakt met den wedstrijd om het per soonlijk Kampioenschap van den Utr. frov. Dambond. Ditmaal wordt gespeeld in twee klassen. In de le klasse hebben ingeschre ven 10, in de 2e klasse 9 deelnemers. De heer J. B. Wind, voorzitter van den U.P.D.B., richtte tot de spelers een woord van wel kom en droeg de leiding van den wedstrijd vervolgens over aan den heer D. de Zwart. Hier zijn de uitslagen van de eerste ron de: le klasse: H. Bakker Jr.D. de Zwart x—x A. P. Bey—G. van Beek 1—1 C. B. v. d. Bent—H. G. v. d. Harg 2—0 J. B. Wind—J. Th. v. Barneveld 2—0 A. G. de ZwartA. Kooymans 02 2o klasse: J. Brand—J. C. de Boer 1—1 L. Bergveld—P. BToor x—x N. v. GorkumD. Waal xx H. L. SigtermansC. v. Berkenbosch 20 De hangpartijvii vuu de kampioenswed strijden worden niet arbitrair beslist, docb op nader te bepalen datum uitgespeeld. Hier volgen enkele bizonderheden om trent het spelverloop: A. P. Bey en G. v. Beek gaven een mooie partij te zien. Do opening wordt door bei den correct behandeld. In het middenspel gaat men over tot een aanval op elkanders rechtervleugel. Men geeft van weerszijden niets too on het resultaat is dan ook re mise. H. Bakker Jr.—D. de Zwart. Een partij, welke zich kenmerkte door veel achter- waartsche afruilen, meest uitgaande van den Soestenaar, waardoor levendige ver wikkelingen uitbleven. In gel ijk waard igen stand werd het spel afgebroken. C. B. v. d. BentH. G. v. d Harg. De A. D. V.-er liet zich van zijn besten kant zien. In het middenspel weet hij door een combinatie een schijf te veroveren. De R.K.U.D.V.'er verdedigt zich met den moed der wanhoop, doch moet eindelijk de vlag strijken. J. B. Wind—J. Th- v. Barneveld. De O.G.'er wint door een slagzet in de opening een schijf. Ook blijken zijn stukken het best geposteerd en de winst der partij was dus slechts een kwestie van tijd. A. G. de Zwart—A. Kooymans. Beiden le veren gedurfd spel, dat op combinatie is ingesteld. Met het volgen van dat systeem heeft Kooymans succes, als hij plotseling door een slagzet een schijf bemachtigt, iets wat van besiissenden invloed bleek te zijn. Voor de 2e klasse verwijzen wij naar de uitslagen. VOETBAL TSJECHOSLOVAKYE DOOR ZWITSER LAND GESLAGEN. Met &-L Zurich, 17 April. (V.D.) 25.000 toeschou wers woonden heden den Landenwedstrljd Zwitserland-Tsjechoslovakye bij. die tevens gold voor het tournooi om den Mitropacup. De Zwitsers speelden in grootschen vorm en reeds met de rust leidden zij met 3-0. Het einde kwam met 51 voor Zwitserland. Bestuurslid van den K.N.V.B. en ge, ziene persoonlijkheid in voetbal, kringen, vooral in Groningen Eindhoven. 18 April. Hedenmorgen is na een ziekte van li dagen op 34 jari gen leeftijd overleden dc heer J. H. J. Kruisinga, bestuurslid van den K.N.V B. Dc heer J. H. J. Kruizinga .ver 1 op 1 Tcbt 1898 te Groningen geboren. II1J riu- deerde in de medicijnen aan de universi teit aldaar en promoveerde op 6 Dec. 1928 tot arts. Gedurende ruim een jaar was hjj daarna assistent van prof. dr. K. H. Bouman in bet Wllhelmina-gaathuis te Amsterdam. Vervolgens werkte hij in de psychiatri6ch-neurologiscbe kliniek te Gro ningen, onder leiding van prof. dr. E. D. Wiersma. In voetbalkringen, vooral in de provincie Groningen, was de overledene een geziene en vooraanstaande figuur. In 1918 werd hij lid van de Groninger voet balclub Be Quick, van welke veroeniging hij eenige malen bestuurslid Is geweest. Na zijn candidaats-exaraen in 1925 werd hij leider van do toenmalige studenten vereniging „Forward", waarvan hij se dert 1929 eerelid was. In den Groningsen voetbalbond, waarvan hij lid van verdien ste was en in den K.N.V3. bewoog hij zich speciaal op het gebied van de financiën. Op de bondsvergaderingen was hij sedert 1923 een der vooraanstaande personen. Sinds 1930 maakte bi) deel uit van de fi- nancieeie commissie in den K.N.V.B. In de, in het begin van dit jaar gehouden ver gadering van den K.N.V.B. werd hij tot be stuurslid gekozen. Sinds 13 Oct. 1931 was hij verbonden aan het rijkskrankzinnigengesticht te Eindho ven. DB WIELERWEDSTRIJDEN TE CRONINOEN. Groningen, 17 April. Do openingswed strijden op de Groninger wielerbaan zijn over hot geheel genomen van weinig betee- kenis geweest De wedstrijden voor renners bracht mati ge rijders aan den start De wedstrijden voor stayers stelden door motorpech teleur. Renkema en Bisschop blonken uit De wedstrijden voor stayers tusschen Schlebaum. Snoek cn v. d. Wulp respect A. Kennemans—Kazer en Slochter hadden in de eerste rit motorpech. Winnaar in de eerste rit werd Snoek, in de tweede Schle baum. In de derde rit nam v. d. Wulp re vanche en klopte zijn tegenstanders. Win naar van de totale uitslag werd de eerste, de uitslagen luiden: Sprintwedstrijd: 1. Renkema, Noordhorn. 2. Bisschop, Groningen. 3. Moeke, Amsterdam. Klassement wedstrijden: over 10 K.M. 1. Bisschop, Groningen. 2. Renkema, Noordhorn. 3. Wol dendorp, Groningen- y Koppelwedstrijdon over 20 K.M. 1. Bisschop, Groningen; Wetsinga te Gro ningen. 2. Renkema en Winters Noordhorn en Groningen. 3. van Vliet en Muller Amsterdam. Wedstrijden voor stayers eerste rit 25 K.M.: 1. Snoek; 2. v. d. Wulp drie ronden plus 320 meter achterstand. 3. Schlebaum 20 ronden achterstand (mo torpech). Tweede rit 30 K.M. 1. Schlebaum: 2. Snoek 290 meter. v. d. Wulp is hierbij opgehouden wegens motorpech. Derde rit over 30 K.M. 1. v. d. Wulp; 2. Snook 3.30 meter. 3. Schlebaum. een ronde 370 meter. Totale uitslag: 2 en 3 v. d. Wulp en Schlebaum 6 en 7 pun ten. 7—4 7—4 8-4 9-4 10—4 11—4 12—4 13—4 14—4 15—4 16-4 17-4 18-4 Sgachl 14—4 14—4 15—4 16—4 17—4 18—4 Amsterdam Budapest Belgrado of Amsterdam Parijs Marseille Rome Brindisi Athene Mersamtruh Ceiro Chaza Ruthawells Bagdad Basra Bof shir Diask Kaïachi Jodpoer Allahahad Calcutta Akvab Rangoon Bangkok Kohlak Penang Medan Paletnbang Batavia Bandoeng 16-4 15-4 14-4 13-4 12-4 11-4 10-4 9-4 8-4 8-4 18-4 17-4 16—4 16-4 15-4 15-4 In Europa kan thans uit twee routes gekozen wordon. Beide zijn achtereen volgens in bovenstaand staatje opgeno men. Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 21 April 1932.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 10