w h\ Bieeeelaed EERE-DOCTORATEN Verkoopingen Feuilleton Dinsdag 26 April 1932 AH ERSFQOETS CH DAGBLAD .DE EEMLANDER" 30e Jaargang No. 254 TWEEDE BLAD N.V. COMPAGNIE LYONNAISE A UIT DE STAATSCOURANT TijdsclirilFtee M: HffiRUJKQM-iN HUIS TE/H EBBEN DE GEHEIMZINNIGE INBREKER In totaal 17 Nederlanders door den Amsterdamschen Senaat onderscheiden De Amsterdamsche Senaat heeft in zijn zifting van Maandag tot doctoren honoris causa benoemd 22 buitenlanders en 17 Ne derlanders. De Nederlanders zijn: In de faculteit der rechtsgeleerdheid: P. J. A. Adriani, te Amsterdam; I. H. Gosses, Groningen; S. van Mesdag, Groningen; W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam. In de faculteit der geneeskunde: S. L. Brug, Weltevreden. In de faculteit der wis- en natuurkunde: C. B. Biezeno te Delft; W. C. de Graaff, Utrecht; E. R. Jacobson te Fort de Koek; P. C. Korteweg te Amsterdam; H. Vermeu len. Delft. In de faculteit der letteren en wijsbegeer te: Henri Polak, Laren (N.-H.); H. Poutsma, F. Schmidt Degener, direct. Rijks-Museum Amsterdam; L. Simons 's-Gravenhage; C. van Vollenhoven, Leiden. In de faculteit der handelswetenschappen: E. Heldring, Amsterdam; J. W. Meijer Ran- neft, Batavia. Hieronder volgen de namen der buitcn- landsche eere-doctoren. In de Faculteit der Godgeleerdheid: Rev. Travers Herford, Kalsall (Chester); H.' C. Huskier, te Trinity (Jersey, C.I.); S. Mcnvinckel te Oslo; O. Scheel te Kiel. In de Faculteit der Rechtsgeleerdheid: D.Anzilotti te Rome; E. Bartin tc Parijs. In de Faculteit der Geneeskunde: L. Aschoff te Freiburg i.Br.; H. Cushing te Boston (U.S.A.); C. Levaditi tc Parijs. In de Faculteit der Wis- en Natuurkunde: A. Cotton tc Parijs; T. Levi-Vivita te Rome; E. A. Milne te Oxford; C. Schroeter te Ziirich; Waclaw Sierpinski te Warszawa (Warschau); J. Wanner te Bonn. In de Faculteit der Letteren en Wijsbe geerte: F. Brunot te Parijs; G. Friederici te Ahrensburg (Holstein); R. Menéndez Pidal te Maidriö; J. Petersen te Berlijn; A. J. B. Wace te Londen; L. Willems te Gent In de Faculteit der Handelswetenschap- ren: D. H. Robertson te Cambridge (Engeland). De promotie zal plaats hebben in de plechtige zitting van de Scnatus amplissi- mus ter gelegenheid van de viering van het derde eeuwfeest van de instelling voor hoo ger onderwijs op Dinsdag 28 Juni. EEN HEELE VEESTAL OMGEKOMEN. Met een boerderij zijn 31 dieren verbrand. Maandagochttend is onder Oosterwolde (Fr.) de boerderij van K. Jellema, bewoond door den heer Th. de Jong, afgebrand. Der tien koeien, acht kalveren en tien paarden kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. (Handelsblad). WEST-BRABANTSCH KANAAL-COMITÉ. Zaterdagmiddag heeft te Roosendaal het West-Brabantschc Kanaal-comité verga derd, onder voorzitterschap van den burge meester van Bergen op Zoom, mr. drs. Blom. Uitvoerig werden de ontwateringsbelan- gen van Brabant, die bij het plan van ir. Van Konijnenburg betrokken zijn, bespro ken, en besloten werd, een adres te richten aan de Provinciale Staten van Noord-Bra bant, waarin zal worden gevraagd om bij de regeering aan te dringen op de spoedige uit voering van waterwerken, welke later toch noodzakelijk zullen zijn voor de nieuwe ver binding tusschen Schelde en Rijn, en waar door de dringend noodzakelijke afwatering van Noord-Brabant bevorderd werd. Besloten werd ook, uitvoering te geven aan het voorstel van mr. Baars tc Rotter dam, tc Breda gedaan, om een groot comité van actie te vormen met Rottterdam, Lim burg en enkele nationale organisaties. Het comité werd alsnog met enkele leden uitgebreid. Het totstandkomen van nieuwe kanaal-comité's werd in het vooruitzicht ge steld. GEMEENTEREINIGING BREDA. Voordracht directeur. Breda. Voor de benoeming tot directeur van de gemeentereiniging hebben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt: 1. G. P. P. Esbach, alhier (wethouder voor de bedrij ven), 2. R. T. Elshof tc Rotterdam en 3. R. Castendijk te Eindhoven. CONTINGENTEERING VAN TUINBOUWARTIKELEN? De Centrale van Vereenigingen voor den aardappel-, groenten- en fruithandel en om vattend den geheelen handel in aardappe len, groenten en fruit, zoowel wat den in voer en uitvoer als den binnenlandschen handel betreft, heeft aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw een adres gezonden, waarin wordt verzocht to willen afzien van inwilliging van verzoeken van de zijde der Nederlandsche tuinderij om con tingen teeringsmaatregelen, aangezien dergelijke maatregelen aan de Nederland sche tuinderij slechts zeer weinig of geen baat kunnen opleveren, en integendeel onze positie als exporteerend land enorm kunnen schaden. E. J. BOK f Oud-wothouder van den Helder. Te den Helder is overleden, 64 jaar oud, do heer Egbert J. Bok, oud-wethouder en oud-directeur van de scheepswerf de Last drager aldaar. De heer Bok heeft van 1903 tot 1931 onafgebroken zitting gehad in den Helderschen raad. Hij had zich in 1927 als Vrijheidsbonder aangesloten bij de inmid dels nieuw opgerichte partij Gemeentebe lang en heeft voor deze partij den wethou derszetel in do periode 1927 tot 1931 be kleed. Verwikkelingen met deze groep had den zijn uittreden uit den raad tengevolge. Al6 wethouder heeft hij een belangrijk voorstel tot werkverschaffing bij den raad ingediend, namelijk den aanleg van een weg in Huisduinen. Buiten zijn raadslidmaatschap was de heer Bok op velerlei sociaal terrein werk zaam. Hij genoot in de plaats zijner inwoning om zijn onkrenkbare eerlijkheid de algemeene achting. HR. MS. MIJNENLEGGER „PRINS VAN ORANJE'. Hr. Ms. mijnenlegger „Prins van Oranje", op uitreis naar Ned.-Indic, is heden van Colombo vertrokken. UTRECHTSCHEWEG 10 TEL. 179 AMERSFOORT flip Onze collecties Hoeden, beter en eenvoudig genre, vanaf f 2.75, zijn weder aangevuld, ook in wijoe maten. Bij K. B. van 25 April is benoemd tot bur gemeester van de gemeente Oss: J. F. Ploegmakers. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 Mei 1932 aan den heer C. Blankevoort op zijn verzoek eervol ontslag verleend als Hoofdingenieur der Mijnen met dankbetui ging voor de bewezen langdurige diensten en is de heer dr. W. A. J. M. van Water schoot van het Gracht tijdelijk belast met de waarneming van de betrekking van Hoofdingenieur der Mijnen; zijn opnieuw benoemd tot leden van den Centralen Jeugdraad; Mr. A. I. M. J. Ba ron van Wijnbergen, te Utrecht; Dr. C. P. Gunning, te Amsterdam, Dr. G. Lamers S. J. te Nijmegen, mevrouw M. E TI. Sand- bergGeisweit van der Netten, te 's-Gra venhage; Ds. J. E. Vonkenberg te Huizen (N.H.) en J. J. Vorrink, te Amsterdam; is met ingang van 1 Mei 1932 aangewezen als plaatsvervanger van den Thesaurier- Generaal als gedelegeerde van den Minister van Financiën bij do Nederlandsche Cen trale Organisatie voor toegepast natuurwe tenschappelijk onderzoek Mr. L. A. Ries, Administrateur hij het Departement van Financiën. Benoemd met 1 Mei tot burgemeester van Beemster P. Kikkert met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Koedijk; benoemd met 16 Mei tot burgemeester van Oostzaan J. W. Zigeler; benoemd tot ridder Oranjo-Nassauorde A. J. M. Vervoort, hoofdredacteur-directeur Eindhovensche en Meicrijsche Courant; benoemd met 1 Mei in bestuur van Ne derlandsche Centrale Organisatie voor toe gepast natuurwetenschappelijk onderzoek tot gewoon lid als bedoeld in derde lid van artikel vijf der wet tot regeling van toege past natuurwetenschappelijk onderzoek prof. dr. J. H. Aberson, oud-hoogleeraar Landbouwhoogeschool, tot gewoon lid als bedoeld in vierde lid van artikel vijf dr. F. E. Posthuma, oud-minister Landbouw, Nijverheid Handel en is aangewezen als ge delegeerde van minister Binnenlandsche Zaken Landbouw bij genoemde organisatie ir. D. S. Huizinga, chef eerste afdeeling van directie Landbouw van departement en als plaatsvervanger J. J. Wevers referendaris bij dat departement; toegekend zilverfen ecre-medaille Oranje- Nassauorde aan J. L. Nieuwenhuizen, voor zitter afdeeling 's Gravcnhage van Eersten Xederlandschen Bond van Oud-Onderoffi cieren van land- en zeemacht en koloniën. FELLE BRAND TE HAARLEM. Haarlem, 25 April. In den afgcloopen nacht omstreeks drie uur heeft een felle brand gewoed in een winkelhuis in de Spaarnwouderstraat 27 te Haarlem, waarin gevestigd is het technisch bureau van den heer A. Fibbe, die er een zaak heeft in ra dio-artikelen en electrische apparaten. Toen de brandweer ter plaatse kwam, stond het uit twee verdiepingen bestaande huis in lichter laaie. De vlammen sloegen boven het dak uit en binnen was het geheclc huis een vuurgloed. Met zes slangen begon de brand weer den strijd tegen het vuur,, dat echter, naar het scheen, nog steeds in lievigheid toe nam. Het liet zich dan ook direct aanzien, dat het perceel niet behouden zou blijven. Omstreeks vijf uur waren de winkel, de eerste verdieping en de zolder vrijwel geheel uitgebrand. Om gevaar voor instorting te voorkomen, heeft de brandweer de daklijst en het bo venste gedeelte van den gevel neergehaald. De heer Fibbe was Zondagmorgen nog in den winkel geweest en heeft toen niets ver dachts gemerkt. Huis cn inventaris waren verzekerd. PROF. DR. J. H. VALCKENIER KIPS. Prof. dr. J. H. Valckenier Kips, oud-hoog leeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, zal zich vestigen te Münchcn. NEDERLANDSCH VERBOND VAN BOEKENVRIENDEN Tentoonstelling van de 50 beste boeken 1930'31. Evenals vorige jaren organiseert het Ne derlandsche Verbond van Boekenvrienden een tentoonstelling van do 50 beste boeken. Thans wordt de keuze niet beperkt tot de productie in het jaar 1931, maar wordt de ze tevens uitgestrekt over die in 1930, in dien zin, dat uit beide jaren gezamenlijk een vijftigtal boeken wordt gekozen. Op deze wijze wordt een hoogcr peil van het gekozene bereikt. Verwacht wordt, dat .het publiek voor de tentoonstelling eener der gelijke, uiteraard belangrijke verzameling, graoto belangstelling zal toonen. Deze be langstelling wederom kan ertoe bijdragen, het aantal liefhebbers te vergrooten, terwijl zij, die dit reeds waren, hun kennis kun nen verrijken. De uitgevers, die gesteund door vakkundige vaklieden, ook zelfs aan goedkoope uitgaven een prettig cn verzorgd uiterlijk geven, verdienen zeker den steun der bekendheid om hun werk door de boe kenvrienden gewaardeerd en bemind te zien. De nadruk wordt erop gelegd, dat het niet de bedoeling is een bepaalde rich ting of uitvoering als maatstaf van bcoor- deeling te nemen. Elk werk zal beoordeeld worden naar de mate, waarin het geslaagd is in de gevolgde opvatting. Vereischt wordt slechts, dat het een voortbrengsel is van Nederlandsche drukkunst. Aan de Nederlandsche uitgevers is reeds verzocht hun inzendingen vóór April 1932 te doen aan de Typografische Bibliotheek, Da Costakade 158—164 te Amsterdam. Met het oog op de groote belangstelling, die voor de tentoonstelling bestaat, is de ter mijn van inzending echter verlengd tot 7 Mei 1932. GESTIKT IN EEN BEERPUT. Et ten cn Leur, 25 April. Hedenmor gen is het tweejarig kindje van den arbei der A. Brommers alhier spelenderwijze in een in den grond gegraven 1 Meter diepe carbid-bus, die als beerput dienst deed, ge vallen. De moeder, die buiten aan het werk was, miste op een gegeven oogenblik haar zoontje. Toen zij ging zoeken, vond zij het met het hoofdje omhoog in de beerput lig gen. Op haar geroep kwam een voorbijko mende automobilist, die een dokter uit Göes bleek te zijn, te hulp. Er werd nog getracht door middel van kunstmatige udemaling de levensgeesten weer op te wek ken, doch tevergeefs. De inmiddels ontboden dokter uil Etten constateerde de dood door verstikking. DE NIJMEEGSCHE INBREKERS. BEKENNEN. Een derde medeplichtige met het gestolen geld voortvluchtig. Naar het Handelsblad verneemt, hebben de twee Duitschers, die in den nacht van Donderdag op Vrijdag te Nijmegen werden gearresteerd, als verdacht van de inbraak met geweldpleging in de villa van den 79- jarigen heer Smits aan den Grocsbceksehe- weg aldaar, bij welke inbraak een porte feuille, inhoudende 650, gestolen werd. Zondagmorgen een volledige bekentenis af gelegd. Zij hebben uitvoerig verteld hoe zij het misdrijf gepleegd hebben. Hieruit is ge bleken, dat zij met z'n drieën de villa zijn binnengedrongen. Een der mannen is naar boven gegaan en heeft daar het gevecht met den heer Smits en zijn dochter ge leverd. De twee anderen waren beneden „aan het werk", doch namen, als gevolg van den niet verwachten sterken tegenstand de vlucht. Buiten heeft de derde dader, ze kere Fróhlich, zich met het geld verwijderd. Vermoedelijk is hij naar Duitschland uitge weken. De beide andere misdadigers wer den, zooals gemeld, even later, op aanwij zing van een particulieren nachtwaker, door de politic gearresteerd. AMERSFOORT. Dinsdag 26 April. Kof fiehuis ,,'t Boompje." Verkooping van woon- en winkelhuizen (Fr. v. Blankenhcimstraat 19; Westsingel 20 en Hof 21). 8 uur. Vrijdag 29 April. Wagen werkplaats Ne- dcrl. Spoorwegen. Verkoop van spoorhout. 10 uur. Woensdag 27 April, Muurhuizen 15; 1% uur: verkoop van een inboedel. STOUTENBURG. Woensdag 27 April. „Nieuw Middelaar" (nabij Hoevelaken). Ver koop van boerderij-inventaris. 10Yt uur. BAARN. Dinsdag 3 Mei. Hotel „de la Promenade", verkooping woonhuis Madura- straat 2. 8 uur. Woensdag 11 Mei, villa Do Eikel, Molen weg 15, Verkoop van een inboedel. Het Aprilnummer van „Artsilk". De jongste editie van „Artsilk", het maandblad voor het familieleven, ziot er weer keurig uit cn mag wel als bijzonder interessant worden bestempeld. De illustra ties zijn bijzonder goed, de lezenswaardige artikelen niet minder. Op vlotte wijze schrijft Willem Hünsche over zijn interview, dat hij met den acteur Bart Kreeft heeft gehad hij zijn afscheid van het toonecl. Een bezoek aan het Pana- makanaa! wordt gebracht door W. K. G. Job,'terwijl Jan de Pater over den Potten bakker schrijft. Actualiteit is ook hier te vinden: dr. J. W. Scholman vraagt aan dacht voor zijn artikel „Broedervete", ge wijd aan het conflict in het Verre Oosten. Kn zoo zou nog doorgegaan kunnen wor den. Laten wij echter besluiten met dc ver melding, dat er ook voor de dames veel in deze aflevering tc vinden is, wat van hun gading geacht mag worden. AUTO-ONGELUK. 10-]arlg knoopje doodgereden. Weert, 25 April. Hedenavond ongeveer kwart voor zeven kwam een luxe auto uit Roermond, in snelle vaart aangereden ter hoogte van den Moesdijk onder Weert. Daar waren eenige kinderen aan het spelen. liet tienjarig zoontje van den heer Jansen werd door de auto gegrepen en op slag gedood. Door den schok reed de auto tegen een boom. De wagen werd beschadigd, doch de bestuurder kon toch nog wegrijden, zonder zich iets van het ongeval aan te trekken. De baanwachter van den spoorwegover gang heeft intusschen het nummer der auto onthouden en dit aan de politic medege deeld, welke thans een onderzoek instelt. GEVAARLIJKE TOEREN. Het lid der Tweede Kamer mevrouw van Ttallievan Embden heeft aan den Minis ter van Justitie de volgende vragen gesteld: Is het den Minister bekend, dat in som mige inrichtingen van vermaak steeds ge vaarlijker toeren worden verricht met en door menschen, die 't zij zwevende in de nok van 't gebouw, of geschoten uit een kanon, of op andere gevaarlijke wijze mis bruikt, soms lichamelijk ongedeerd en soms gewond weer uit hun werk te voorschijn komen? Is de minister geneigd om, mede ter be teugeling van een ongezonden groeiende» sensatielust bij de bezoekers dezer inrich tingen, het in 't leven roepen van een wets artikel te bevorderen, waarbij dergelijke ge vaarlijke toeren met menschen strafbaar worden gesteld De avond van het leven ontleent zijn licht en zijn schoonheid aan den dag, die er aan voorafging. Uit het Engelsch door A. TREUB. Hij was berispt over zijn „gezond ver stand", dat vergeleken was met het twij felachtig verstand van een Clydesdale. Zijn ondervraging van de dagdienstboden was in niets anders geëindigd dan een krachtig verzoek van een vertoornd chauffeur uit de diepte van een onhandelbaren en ouden auto, dat hij zijn hoofd maar eens moest laten koken om te probeeren een beetje verstand te verkrijgen. Een onderzoek van de vingerafdrukken, gevonden op de deur van de brandkast, had ten slotte bewezen, dat sir Peter iederen verdachten afdruk, die er mogelijk geweest was, had uitge- xvischt. Het volgen van een dun streepje bloed van de studeerkamer naar de keuken was geëindigd, toen Lee Wang zijn gekwet sten vinger tot onderzoek had aangeboden; en de voetstappen op den lobelia border en de uien-bedden gaven een onmiskenbaar be wijs, dat Eric kostbaren tijd verknoeid had met een ontwijkenden Chinees te volgen. Maar er waren andere dingen, die niet zoo gemakkelijk te verklaren waren, en Clinton voelde, dat deze andere dingen de oplossing behelsden van het geheim der verdwenen obligaties obligaties in wier bestaan hij met tegenzin geloofde. Hij ver foeide uit beginsel geldschieters cn ver trouwde hun woorden slechts na afdoend bewijs. Goeden morgen zei hij kortaf, zich tot Enid richtend. Goedenmorgen, mijnheer Clinton, ant woordde Enid vriendelijk, want zij was nog niet onderworpen geweest aan de ondervra ging van den detective, maar had ongehin derd haar weg mogen gaan. Wel, heb je ze gevonden? vroeg sir Pe ter scherp, zich toornig tot Clinton wen dend. Neen, U? Clinton's stem klonk als een zacht gebrom. Aimsbury had ze bij zich, hield sir Pe ter vol, zeker voor den twintigsten keer. En ik zeg van niet, sir Peter. Wij heb ben hem tot op zijn huis nagezocht. Als hij ze door het raam weggegooid heeft, heeft iemand ze opgeraapt, maar uit niets blijkt, dat hij ze ooit gehad heeft. Maar ik zag, dat hij ze nam O, zag U hem ze nemen? Gisteravond zei U, dat U cr geen eed op kon doen. U zei dat het te donker was, om iets te zien, en ik denk, dat U dc waarheid sprak. Als het niet was, dat Aimsbury zag, dat U de obligaties in de brandkast deed zou ik ge neigd zijn te denken dat de dingen een ver zinsel waren. Zooals het nu is, zag U niet, dat hij ze er uit nam evenmin als hij zag dat U ze er uit nam. Hoor eens Clinton. Aimsbury kan ze natuurlijk opgegeten hebben, ging Clinton met olifant&chtige grappigheid voor. We hebben zijn tanden niet onderzocht, daar kunnen wij dus niet zeker van zijn. Het is niet het oogenblik om gekheid tc maken, Clinton, snauwde Sir Peter, den detective volgend, toen deze de kamer door liep naar een gemakkelijken stoel, waarin hij zich met een vermoeide zucht liet neer vallen. Dat weet ik, antwoordde Clinton uit dagend, in Sir Peters fronsende oogen kij kende. En ik ben niet hier gekomen, om vragen te beantwoorden; ik kwam om er een paar tc stellen. Roep als het U belieft den butler. Ik zie dé noodzakelijkheid niet, Clin ton. Niet? Nu, ik wel. En ik leid dit onder zoek. Roep als het U belieft den butler. Sir Peter maakte geen beweging om te gehoorzamen. Tegenover deze ontzettendG onbeschaamdheid belette zijn toorn hem zijn voeten te bewegen. Clinton, die sir Peter's gedachte begreep keek langs de muren en toen hij den bel knop zag, 6choof hij zijn stoel met een groo- ten ruk van zijn beenen naar den kant van den schoorsteen en belde hard. Enid stond zonder haast op. Als u mij verontschuldigen wilt, zei ze, beleefd naar de deur gaande. Dadelijk stond Clinton op, en naar het meisje toe gaande, nam hij op zijn vaderlijke manier haar hand. Als het u hetzelfde is, miss Brace, zei hij met een vriendelijken glimlach, zou ik gaarne hebben, dat U bleef. Oh, U be hoeft niet bang to zijn, voegde hij er bij toen het meisje onzeker aarzelde. Ik blaf erger dan ik kijk. Ondanks zijn vriende lijke manieren, voelde Enid een bevel in zijn woorden en zonder tegenspreken keer de zij, een beetje bang, naar den Chester field terug. Dat is goed, zei Clinton glimlachend.- Nu zijn we klaar om te beginnen. Hij wilde juist gaan zitten, toen Spen cer binnenkwam en hij veranderde van gedachten. Hij liep naar den rand van het haardkleed en keek den butler scherp aan. Oh, zei hij blijkbaar voldaan. Wat beteekent het op deze manier tijd te verknoeien? vroeg sir Peter. De bedien den weten niets van de zaak af. Ik zag Aimsbury Ik weet wanneer ik tijd verknoei, viel de detective scherp in. En ik weet dat U Aimsbury zag. U heeft hem al sedert lan gen tijd gezien. U zei zelf dat hij een ge regeld bezoeker was en ik wed dat miss Brace dit zal bevestigen als ik het haar vraag. Hij glimlachte cn trok vragend zijn wenkbrauwen op, toen hij zich omdraaide om Enid aan te kijken die bevestigend met het hoofd knikte. Dat is dus zoo, ging hij voort, zijn handen heteekenisvol uitspreidend. Wat wil dat zeggen? vroeg sir Peter. Waarom sloop hij in het donker om het huis? Ik weet het niet. Misschien zocht hij naar gloeiwormen. Sir Peter snoof verachtelijk en liep naar het andere eind der kamer, waar hij deed of hij de titels der boeken op de planken bestudeerde. Ik zal U eens laten zien, hoe zeker men kan zijn van zaken op inbrekersge- bied, ging Clinton voort, zich wendend tot den rug van den verontwaardigden baro net. Luister maar eens even. Hij keerde zich tot Spencer, die eerbiedig naast de sa londeur stond. Kom eens hier. Spencer kwam ernstig vooruit en ging staan op de plek, die Clinton's reusachtige, vinger aanwees. Behalve dat hij wat blec- kcr zag en een iets stijver houding dan gewoonlijk had, liet hij niets merken van de kwetsuur die hij gekregen had en Enid ten minste sohreef de kleine verandering in zijn houding toe aan een natuurlijke zenuwachtigheid in tegenwoordigheid van een man van het gerecht. Nu Spencer, begon Clinton op zijn strengsten toon, zijn woorden afbijtend en den butler scherp en achterdochtig aankij kend. Je naam is immers Spencer, hè? Voor zoover ik weet, ja, antwoordde Spencer eerbiedig. Clinton trok één oog op. Niet Troggy Dowers of Basher Forsy- the van Surrey Hills?, vroeg hij. Spencer hief zijn hoofd een weinig op. Neen mijn heer, antwoordde hij trotsch. Ik ben een rechto afstammeling van den dichter van de Faerie Queene. Enid's oogen gingen wijd open en zij hield met moeite een glimlach tegen. Sir Peter keek over zijn schouder alsof hij op- gesohrikt was, toen keerde hij, zijn schou der ophalend, weer terug tot het bekijken van de boekentitels. Clinton wist niet of er eenige humor in het antwoord lag of dat de butler inderdaad letterkundige voorvaderen had; maar daar hij nooit van do Faerie Queene gehoord had, liet hij het antwoord onopgemerkt voorbijgaan. Nu Spencer, vroeg hij op eens, waar om heb je gisterenavond de draden van het electrische licht doorgesneden? Waren die doorgesneden? vroeg Spen cer met schijnbaar echte verbazing. Ik had begrepen dat een van de voornaamste ze keringen 106 gelaten had. Wordt _senrolg3L

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5