AM ËPSFOOlTS €H DAGBIAB Donderdag 28 April 1932 30 e Jaargang No. 256 TWEEDE BLAD DE CONTINGENTEERING VAN VLEESCH UIT DE STAATSCOURANT DE GEHEIMZINNIGE INBREKER .DE EEMIATSDER- EERSTE KAMER BEGROOTING ZUIDERZEEFONDS AANGENOMEN De Surinaamsche begrooting Aan de orde is de begrooting van het Zuiderzeefonds 1932. De heer De V 1 u g t bepleit krachtige voortzetting der inpolderingswerken. Na de crisis komt een betere tijd en dan zal er behoefte zijn aan cultuurgronden. Door lage materiaalprijzen en meer ervaring zal ver dere inpoldering vergelijkenderwijs go»d-' kooper worden dan die van de Wieringer- meer. De heerschendc malaise moet juist een rede zijn voor het voortzetten der inpol dering. De heer Van den Bergh betwijfelt de wenschelijkheid der voortzetting van de in poldering. Spr. wil geen goed geld na kwaad geld gooien en eindigt met de inpolde ring van de Wieringermeer. De heer De Geijselaar acht nadere gegevens der verzekering, dat do afsluitdijk tegen doorbraak gestand zal zijn, giwenscht. Spr. acht voorloopig boter de afsluitdijk niet te dichten. Ook om het economisch belang der Zuiderzcevisschersbevolking. De heer Wester dij k is van oordeel, dat de 12e provincie de vruchtbaarste van ons land zal worden en de N.O. polder is het meest vruchtbaarste deel ervan. Het gaat niet om de voortzetting der inpolde ring, doch om al of niet onmiddellijke voort zetting. Spr. ziet geen bezwaar voor door braak. van den afsluitdijk en geen reden om deze niet thans te dichten. Wat de Zuiderzeebevolking betreft, de zostwatervisscherij wordt zooveel mogelijk bevorderd. De landbouwcrisis bcheerscht het gcheele vraagstuk. De tegenwoordige pr\jsonderhandelingen zijn ruïneus. Spr. acht cijfermateriaal noodzakelijk. Voorts sluit spr. zich aan bij do beschouwing van den heer Colijn in (je Tweede Kamer. De hoer Polak sluit zich grootendeels aan. bij de vorige spiekers, uitgezonderd den heer De Vlugt Spr. wil do cijfers der heeren de Herder en Gelder betreffende dc waterstanden niot onderschatten. Na de pauze zegt de Minister van Water staat, dat de regeering meer staat op het standpunt van den laatsten spreker dan op dat van den heer de Vlugt Er valt niet te beslissen over de voortzeting der inpolde ring, alvorens nadere gegevens over de kos ten der inpoldering en het risico voor den Staat bekend zijn. De regcering kan niet denken aan verdere inpoldering, zoolang niet gedétaillcerdc plannen en kostenbere keningen zijn vastgesteld. Dc minister, voortgaande, betoogt dat uit landbouwkundig en technisch oogpunt de voltooiing van den afsluitdijk noodzakelijk is. De Zuiderzeevisscherij weet sinds 1918 dat deze binnen zekeren tijd practisch af geloopen zou zijn. De beweringen der heeren De Herder en Gelder hebben het rapport-Lorentz niet om ver kunwerpen. De afsluitdijk zal een betrouwbare afsluiting zijn. De begrooting wordt aangenomen met 22 tegen 4 stemmen (die van dc heeren v. d Hoeven en de Gijselaar (c.h.), Visser (r.k.) en Polak (s.d.). Aan de orde is de Surinaamsche begroo ting voor 1932. De heer Fock (lib.) bepleit een verkoop centrale voor de vruchtencultuur. Spr. oefent critiek op het ministerie van kolo - niën, waar te weinig belangstelling bestaat voor West-Indië. De Minister van Koloniën ontkent dit Verschillende menscbelijke maatregelen stuiten af op gebrek aan geld. Dit jaar zullen door 6amen\verking van gouverneur en planters weer vruchten wor den uitgevoerd (voornamelijk sinaasappe len) voor de Europeescho markt. De begrooting wordt z.h.st. aangenomen De vergadering wordt te 3.15 uur gesloten. TWEEDE KAMER De interpellatie Boon over de winkelslui tingswet wordt toegestaan cn bepaald op Vrijdag a.s. Voortgezet wordt de behandeling van het vleeschcontingenteeringsontwerp. De hêfcr Oud acht de crisis-invoerwet hier niet goed toegepast, al zijn er verzach tende omstandigheden. Spr. acht de voorbe reiding der contingenteeringsmaatreg2len niet nauwgezet genoeg. Dat komt omdat de advies-commissie niet alle belanghebbenden omvat. In dit verband bepleit spr. to;pas- sing van het systeem, neergelegd in het anti-dumpingontwerp. Verder betoogt dc heer Oud, dat er te veel gecontingentccrd wordt. De bedoeling der crisisinvoerwet is slechts geweest uitzondering Ie stellen, n.l. gevallen van vleeschbederf. Spr. betreurt ook, dat geen overleg is ge pleegd met Denemarken. Ware dit wol ge schied dan zou veel ontstemming zijn voor komen. Spr. heeft neiging met het ontwerp mee te gaan. Dc heer v. d. Hehvel deelt niet de cri tiek van den heer Oud op de wijze van voorbereiding. Men kan niet iedere belang hebbende raadplegen. Spr. betreurt, dat de minister niet verder is gegaan. Iedere vleeschinvocr is hier overbodig. Dr. Vos bestrijdt den heer v. d. Heuvel en dringt op matiging aan bij de contin genteering, omdat bij al die maatregelen bepaalde groepen worden geschaad. Hij dringt erop aan, vertegenwoordigers van Kamers van Koophandel op te nemen in de adviescommissie. De heer Snoeck H enkemans maant tot voorzichtigheid met het nemen van con- tingenteeringsmaatregelen. aangezien ver lies van uitvoermogelijkheden onmogelijk kan worden gcconpenseerd door verminde ring van den invoer. De heer B r a a t acht verdere invoerbe perking noodzakelijk en vraagt of do re geerders in het buitenland, die tot strenge beperking overgingen, allen onbekwaam zijn, terwijl wij alleen de wijsheid in pacht zouden hebben. Deze maatregel is een jaar te laat ge nomen. Thans heeft het ontwerp geen waarde meer voor den landbouw, tenzij hot amen dement-Van Voorst tot Voorst wordt aan genomen. De heer Van Hellenberg Hubar juicht de contingenteering toe als maatre gel ter verruiming van werkgelegenheid en ter bescherming van levensvatbare bedrij ven. De heer Bi ere ma acht het niet juist, dat alsnog het jaar 1931 in de berekening van de invoercontingenten is betrokken en dat 1923 is uitgeschakeld. De heer Vos (R.K.) bepleit verlaging van het invoerpercentage. De heer Van Dis (S.G.) dringt aan op scherpe contróle van don vleeschinvoer, die het contingent van de afgeloopen drie maanden belangrijk heeft overschreden. Minister Verschuur zal in een vol gende vergadering antwoorden. De vergadering wordt verdaagd. Benoemd tot griffier bij het kantonge recht te Schoonhoven mr. Ed. F. Panhuy- sen, waarnemend griffier bij de rechtbank te Utrecht. Wederom benoemd voor het tijdvak 1 Mei 1932 tot 1 Mei '33 aan de landbouwhooge school te Wugeningen tot vast assistent ir. K. Bosma, aldaar; tot assistente mej. G I. V. Bredchof de Vicq van Oosthuyzcn aldaar cn tot assistent ir. E. E. Harmsen, aldaar Onderscheiding. Bij Kon. besluit is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau de heer rar. M. L. van Goudoever, agent van dc Nederland- sche Bank te Utrecht. Burgemeesters. Bij Kon. besluit is aan W. E. H. .lansen met 1 Mei eervol ontslag verleend als bur gemeester van Belfeld; is aan jhr. J. G. Schorer met 1 Mei eer vol ontslag verleend als burgemeester van Heerde. Notariaat Bij Kon. besluit Is benoemd tot notaris binnen het arrondissement 's-Gravenhage ter standplaats Voorschoten W. A. Caron, notaris te Wamel. Landbouw. Bij Kon. besluit is aan den commies bij de directie van den Landbouw (Departe ment van Binncnlandsche Zaken en Land bouw) A. J. Meyneke de persoonlijke titel van hoofdcommies verleend. Marine Stoomvaartdienst. Bij beschikking van den minister van Defensie is dc officier van den Marine Stoomvaartdienst der 2o klasse P. J. Drij ver, dienende bij de onderzeedienstkazerne te Willemsoord, den 30en April 1932 ter be schikking gesteld. Zoedienst. Bij beschikking van den minister van Defensie zijn de volgende mutatiên gelast: met 10 Mei is dc kapitein-luitenant ter zee J. B. H. Blom belast met het bevel over Hr. Ms. Nautilus. zijn de luitenants ter zee der 2c klasse J. J. Hoogcndoorn en W. A. Montanus. de lui tenants ter zee der 3e klasse A. E. J. Mod derman en R. Ritsema van Eek, de officier van den marinestoomvaartJienst der le klasse G. A. Dijkstra en de officieren van gezondheid der 2e klasse W. A. Borgeld, geplaatst aan boord van H.Ms Nautilus; is de luitenant ter zee der le klasse J. G. A. Veerman belast met het bevel over Hr. M6. Vulcanus en is de luitenant ter zee der 2e kl. P. C. Wouters aan boord van dien bodem geplaatst. VLIEGONGELUK OP DE KOOY* Den Helder, 27 April. Hedenmorgen om even voor twaalf uur kreeg het lesvlieg- tuig F 1, bestuurder korporaal-vlieger H. Beek, die sinds korten tijd los vloog, een ongeval even builen den zuid-west hoek van het vliegveld de Ivooy. Bij het maken van een bocht vlak voor het landen heeft de bestuurder öp te groote hoogte het toe stel horizontaal gebracht, waardoor dit af gleed en geheel werd vernield. De bestuur der kreeg een gecompliceerde beenbreuk en werd naar het hospitaal alhier overge bracht. BEZOEK VAN PRINSES JULIANA AAN LEIDEN. Leiden, 27 April. Prinses Juliana heeft vanmiddag eon bezoek gebracht aan Lei den. Zij vertoetde eenigen tijd in het club gebouw van de Vereeniging van Vrouwe lijke Studenten en 'neeft daarna een wan deling gemaakt door den hortus, waarbij Zij werd rondgeleid door Prof. Baas Becking en den hortulanus. Omstreeks vijf uur vertrok de Prinses weer naar den Haag. LOONSVERLAGING VERWORPEN. e De strijd in do venen. Emmen, 27 April. Gisteravond hebben te Nieuw Weerdinge do hoofdbesturen der samenwerkende land- en veenarbeidersbon den vergaderd om den uitslag van do stem ming vast te stellen over het voorstel tot 10 loonsverlaging. Hoewel geen cijfers zijn medegedeeld, bleek, dat mot overgroote meerderheid het voorstel werd verworpen. Do staking duurt dus in dit veendistrict voort. MARTHA STICHTING. Als voorzitter van de Martha-Stichting te Alphen a. d. Rijn is in de plaats van wijlen dr. J. Th de Visser, in do gisteren gehouden bestuursvergadering gekozen ds. J. L. de Heer, te Rotterdam. DE RIJKSWERK VERSCHAFFING. Emmen, 26 April. De minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw heeft be paald, dat bij de Rijkswerkverschaffing niet worden toegelaten werkloozen. die na 30 April a.s. in het huwelijk treden, terwijl zij op het tijdstip werkloos waren. Deze perso nen kunnen geplaatst worden, wanneer ze na hun huwelijk ten minste drie maanden in het vrije bedrijf hebben gewerkt. DE ARBEIDSCONTRACTANTEN BIJ P. T. T. Het bericht omtrent het opzeggen van de arbeidscontractanten bij P. T. T. eischt ver betering. Er is den arbcidscontractanten in uitvoerenden kantoordienst (arbeidscor- tractanten) slechts schriftelijk meegedeeld, dat zij rekening moeten houden mot ae mogelijkheid, dat hun dienstbetrek king na 1 Juli niet zal worden bestendigd. De beslissing dienaangaande zal afhangen van dc inkrimping der kantoorformaties, die nog in onderzoek is. ROTTERDAMSCHE DIERGAARDE. Belangrijke zending onder wog. Per Kota Agoeng, welke 5 April j.l. van uit Indië naar Holland vertrok, kan binnen enkele dagen voor dc Rotterdamsche Dier gaarde worden verwacht een paar babi- roisa's of hertzwijnen van dc Minahassa, een paar anco's of sappi oetans van Celebes, een paar boom kangoeroes uit Nieuw- Guinea, een kuifbaviaan van Noord-Cclebcs, alsmede een vijftal neushoornvogels van Java, allen afkomstig uit den dierentuin to Soerabaja. De waarde van een paar hertzwijnen van de Minahassa is minstens 800, die van de anoa's 600 (per paar). Beide diersoorten zijn in Europeeschc dierentuinen een groote zeldzaamheid. Deze dieren dienen als ruil voor een tweejarigen bisonstier; de overige als voorloopige zending van achterstallig ruilmateriaal. (Hbld.). DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN OSS. Bij Kon. besluit van naar wij meldden, is benoemd tot burgemeester van de ge meente Oss de heer J. F. Ploegmakers. Hij is te Uss geboren op 8 Maart 1879. Hij is thans wethouder en plaatsvervangend burgemeester. Hij heeft verder zitting in de Provinciale Staten van Noord-Brabant en is adjunct-inspecteur der werkverschaf fing van Noord-Oostelijk Noord-Brabant. De heer Proegmakers is wethouder van pubiieke werken en als zoodanig voorzit ter van de commissie van dc gemeentebe drijven. Hij beweegt zich op sociaal ter rein, zooals uit zijn verdere functies blijkt, voorzitter en bestuurslid van onderschei dene vereenigingen, o.a. voorzitter van Katholiek leven, voorzitter van den R. K. Middenstandsbond. Hij is ook lid van den partijraad van de R. K. Staatspartij en In geland en bestuurslid van het Waterschap dc Maaskant. Ilij is tot lid van den ge meenteraad gekozen op 7 September 1909 en is tot wethouder verkozen op 4 Septem ber 1923, weike laatste functie hij onafge broken tot heden heeft waargenomen. HET COLLECTIEF CONTRACT IN HET STUCADOORSBEDRIJF Slechts door de confessioneele arbeidersbonden aanvaard Weeütloonen van f 45f 65 regel In een te den Haag gehouden bestuurs vergadering van den Ncd. Stukadoors-Pa troonsbond en den Ned. R.K. Bond van Stucadoarspatroons St. Antonius is een uit eenzetting gegeven van de situatie, ontstaan door do niet-aanvaarding van het nieuwo ccllectiof-Kiontract door den Alg. Ned. Stu- kadoorsband en de Landelijko Federatie van Bouwvakarbeiders, met welk contract alleen do beide patroonsbonden, de R. K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph en de Ned. Chr. Bouwvakarbcidcrsbond accoord zijn gegaanu Wij ontleenen daaraan dat het bestaan de contract in 1930 voor twee jaren is aan gegaan tn Zaterdag a.s. afloopt. De pa troonsbonden achtten in den laatsten tijd de in het contract opgenomen tarieven voor z.g. vlakwerk bezwarend en vooral te hoog in verhouding tot de uurloonen, welke dc tarieven met gemiddeld 40 pCt overschrij den. In het nieuwe contract, zooals de beide werkgeversbonden en de confessioneele or ganisaties van werknemers het hebben aan vaard, is het Jariefloon met 2 cent per M® verlaagd,, welk« neerkomt op een loonsver mindering met 6.6 pCt. Voorts zijn eenige wijzigingen aazigebraclit ten aanzien van de tarieven voor z.g. cement- en zandwerk, de vacantiedagen, de arbitrage, en de ca- renzdagen in geval van verzuim wegens ziekte. De aan^nraak op de hoogere beloo ning voor cement, wordt nu eerst erkend, als het maatdeel cement dat van de kalk overtreft. De vacant ie met behoud van loon is van 3 dagen gebracht op 4 dagen; hiervoor is destijds oen vnaantiefonds ingesteld. De betaling der carcnzdagen is afge schaft. maar de uitkeering geschiedt naar verhouding tot (lp werkelijke looncn in plaats van tot de (lagere) uurloonen. Voorts zijn een commissie voor de her ziening van de overige tarieven en een voor de bedrijfsbelangen in den ruimsten zin in gesteld, welke zuilen worden gekozen uit vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers, ieder voor de helft. Bij de beoordcelfng van do ioonen dient, zoo werd ons van werkgeverszijde verze kerd, in aanmerking te worden genomen dat deze bijna stcedte op den grondslag van het tariefwerk moeten worden betaald, waarbij loonen van 45.— tot 65.— per week regel zijn, terwijl ook hoogero weok- looncn voorkomen. Ongeveer 40 pCt. van de werknemers is op het oogenblik werkloos. In den Alg. Ned. Stukadoorsbond zijn ruim 2000 werknemers georganiseerd, in den R.K. bond 1300 (waarvan $0 pCt. in Brabant en Limburg, waar andere verhou dingen gelden) in den Chr. Bond ruim 700 en in de Federatie oen paar honderd (in hoofdzaak Amsterdam)*. De besturen der patroonsbonden hebben zeven conferenties met de vertegenwoordi gers der werknemersorganisaties gehouden, om te komen tot een overeenkomst, zoo veel mogelijk aanpasscuid aan de nieuwe tijdsomstandigheden en de meest billijke in verhouding tot do andere bouwvakken en tot de belangen van de verbruikers. De R.K cn de Prot. Christelijke werkne mersorganisaties hebben zich daarbij aan gesloten door aanvaarding van het nieuwe collectief-contracht dat 1 Mei a.s. wordt in gevoerd. De beide andere werknemersorga nisaties hebben zich op het standpunt ge steld, dat geen enkele tariefsverlaging kan worden aanvaard. Men wordt nooit gelukkig, wanneer men het geluk van anderen met voeten treedt. BLICHER CLAUSSEN. Uit het Engelsch door A. TREUR 41 j» weet heel goed wat ik zeg! Clinton's houding was dreigend. Wie heeft gister avond de lichtdraden doorgesneden? Nina veranderde merkwaardig plotseling va.u tactiek. Hoe moet ik dat weten? antwoordde tij uitdagend. U is de detective. U moet het uitvinden. Ik zal het uitvinden, verzekerde Clin ton haar vol vertrouwen. Maak je daar maar niet ongerust over! Nina schudde haar hoofd en krulde min achtend haar lippen. Waarvoor gebruik je dit? vroeg de de tective kwaad. Als U het weten wilt, klonk vlug het antwoord, ik gebruik ze voor veel dingen. Mijn koffer, waarvan het slot zeer slecht is. dien maak ik ermee open. Ik buig den haar kruller. Ik Goed! snauwde Clinton. Het is genoee. Als je nog wat meer leugens bedenken kunt... Maar ik verzeker U dat het zoo is m'sieur, beweerde Nina, met een raadsel- achtigen glimlach. Goed. Maar ik behoef je niet te geloo- vcn. Je kunt gaan. Maar, m'sieur. Je kunt gaan, heb ik gezegd. Clinton wenkte met zijn groote hand, om haar we* te zenden. De kamenier ging drie passen achteruit, toen draaide zij zich om en verliet statig de kamer; en toen de deur zich achter haar sloot, ging sir Peter naar het sigarenkistje alsof slechts groote wolken van geurigen sigarenrook de vlek in le atmosfeer konden verwijderen, die het gevolg was van Nina s tegenwoordigheid. Clinton gooide de tang even in de lucht cn ving ze handig weer op. Hij scheen bijna tevreden over zichzelf en Enid keek naar hem met nieuwsgierig heid en tegenstrijdigen twijfel. Wil U dien Chow van U laten komen, sir Peter? vroeg hij. Sir Peter koek hem door de rook uit de hoogte aan. Ik ^vermoed dat je Lee Wang bedoelt? vroeg hij koel. Ik weet zijn naam niet, evenmin als U. antwoordde Clinton sluw. Sir Peter blies zijn lucifer zorgvuldig uit, keerde zjch kalm om cn liep naar het raam Clinton haalde de schouders op en belde zelf. Je denkt toch zeker niet dat Lee Wang iets van de zaak weet? vroeg sir Peter min achtend over zijn schouders heen. Dc Chi- nepzen stelen niet. Een schitterend voorbeeld voor de blanken, antwoordde Clinton droog. Spencer verscheen op den drempel van den salon. De Chow, snauwde Clinton. Stuur hem hier. Wat belieft U, mijnheer? De Chow. Chow? Wij hebben geen hond op het terrein, mijnheer. Lee Wang, legde sir Peter kort uit. Vraag hem hier te komen. Spencer boog en ging heen. Wat denk je met dit alles te bereiken, vroeg sir Petor zich tot Clinton wendend Clinton trok zijn lippen op, ging naar d«- tafel cn er overheen leunend stak hij sir Peter de buigtang toe in de palm van zijn hand. Hier is een buigtang, waarover twee menschcn gelogen hebben, zei hij. Wij zul len zien hoeveel meer leugenaars er hier in huis zijn, voordat we klaar zijn. En hij keek den baronet aan alsof hij zelfs aan diens waarheidsliefde twijfelde. Sir Peter beantwoordde zijn blik boos en zijn sigaar wees naar het plafond, terwijl zijn onderkaak vooruit schoot, maar voor dat hij de insinuatie kon beantwoorden, kwam Lee Wang de kamer binnen en stond ijverig voor den'detective te buigen. Clinton richtte zich op cn stak de buig tang weer in zijn zak met een heimelijke be weging cn wierp snelle, achterdochtige blikken van den een naar den ander, toen sir Peter cn Lee Wang snelle opmerkingen in het Chineesch wisselden. Toen wendde hij zich recht op het doel afgaand tot Lee Wang. Kom hier. Lee Wang liep gehoorzaam de kamer door, waarbij hij zijn voeten oplichtte, alsof hij in lang gras liep. Hoe is je naam? snauwde Clinton. Ik Lee Wang. antwoordde de Chinees met zijn hoofd knikkend en vriendelijk glimlachend. Ik ben een heel goede Chi nees. Kom van China. Hokiang. Ik verlang niet te weten waar je van daan komt. Kom van Hokiang, China. Ver weg. Lee Wang rolde zijn hoofd heen en weer, opdat de detective de grootheid der aarde zou begrijpen en trok zijn handen uit zijn mouwen met een gebaar, dat Enid deed verbleeken en wegzinken in de diepte van den Chesterfield. Goed, antwoordde Clinton. Ik wil je gelooven. Ik hoef niet to weten van waar je komt, herhaalde hij, dk woord langzaam en luid uitsprekend, alsof hij tot een be jaard persoon sprak, die wat doof cn kindsch was, ik wil weten waar jij was toen de lichten gisteravond uitgingen. Lee Wang schudde onnoozel het hoofd. Weet niet, zei hij beleefd. Lichten. De lichten, legde Clinton ge duldig uit, naar de electrische lamp wij zend. Weet niet. Clinton keek hulpeloos rond, stortte zich toen op de lucifersdoos, die op tafel lag. Lichten, herhaalde hij, een lucifer aan stekend, cn die voor Lee Wang's verbaasde oogen houdend. Geen lichten, ging hij voort, de vlam uitblazende. Waar was je? Weet niet. Clinton wreef zijn rechter oor, cn keek Lee Wang verwonderd aan. Het eenige Chi neesch, dat de detective kende, was even profaan als zijn gedachten. Weet je wel eenig vervloekt ding? vroeg hij bitter. Sir Peter ging vlug In het Chineesch en Lee Wang kwam tot een duidelijk begrip. —O, ja, ja! riep hij levendig tot Clinton! Overal gelijk donker! Ik heel bang! Viel over een tinnen kan in het donker, ja. Be-! zcerde voet! En hij hield zijn rechtervoetj op, en wees naar een schram op den blooten enkd. Sir Peter lachte kort en minachtend, en Enid keek hem onderzoekend aan. Het kwam haar voor, dat Lee Wang slechts zei, wat haar vader hem bevolen bad te zeggen. Clinton scheen eenzelfde gedachte te heb ben want hij keek den baronet achterdoch tig aan en sprak op scherpen toon. Ik moet U vragen Engelsch te sprek?n, sir Peter, zei hij. Ik zal in mijn eigen huis de taal spre ken, die ik verkies! barstte sir Peter uit, en hij keerde zich om. Wij zullen den voet voor een anderen tijd laten, zei Clinton tot Lee Wang. Waar was je? Wat deed je? Ik in de keuken. Maakte avondeten voor mij en het kleine blank» meisje, ja. Oh, dat weet je du6. Nu, vergeet dat maar. Waarom heb je de draden doorge sneden? Dc Chinees wierp een snellen blik op sir Peter uit den hoek van zijn oogen en zijn kennis van het Engelsch liet hem weer ge heel in den steek. Weet niet, antwoordde hij, den detec tive vast aanziende. Jij! schreeuwde Clinton, Lee Wang op de borst slaande, jij! sneedt dc lichten af! Weet niet Niet? Nu, je kunt dit kennen. Clinton baalde de buigtang uit zijn zak en hield ze vlak voor Lee Wang's neus. Lee Wang ging achteruit om de buigtang duidelijk te zien, toen klaarde zijn gezicht op en hij liet met een blijden glimlach al zijn tanden zien. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5