AMFlSFrtOETStöH DAGBLAD I, geneest en, vextfiaait -huid Zaterdag 30 April 1932 -DE EEMIANDEft- 30 e Jaargang No. 258 DERDE BLAD HET ONGELUK OP DEN OVERWEG BIJ DE VINK HET RIJK ALS FINANCIER DER GEMEENTEN NEDERLANDSCHE T00NEEL UNIE Ir. A. KNAPPERT f DRAMA OP DEN SCHIE- DAMSCHE DIJK Tegen den overwegwachter drie maanden hechtenis geëischt 's-Gravenhage 28 April. Dc Haagsche Rechtbank behandelde hedenochtend de zaak tegen den 36-jarigen spoorwegarbeider P. v. d. B. te Voorschoten, wien ten laste is gelegd, dat hij op 24 December j.l. te 5.15 n.m. op den spooroverweg bij De Vink, met de bewaking waarvan hij was belast, niet tijdig de boomen had gesloten en dat door dit nalatig verzuim een op den Rijndijk uit de richting Haagsche Schouw naar Leiden rijdende vrachtauto, werd gegrepen door den trein no. 3839 uit Leiden, waardoor de inzittenden van den vrachtauto A. J. van Brecht en A. J. van der Ham zoodanig lichamelijk letsel bekwamen, dat eerstgenoem de kort daarop is overleden en dat van der Ham gedurende verscheidene weken verhinderd is geweest in de uitoefening van zijn beroep van chauffeur. Het O.M. had 13 getuigen gedagvaard, o.w. als deskundigen ir. L. W. Cape!, Rijksinspecteur van het sDOorwegtoezicht, en dr. J. P. L. Hulst, uit Leiden. Dr. Hulst was heden verhinderd te verschijnen. De verdediger, mr. Waslander uit Utrechl had als getuige a décharge den heer Varos- sieau opgeroepen. Deze laatste verklaart als onmiddellijk chef van Van der B., dat deze zijn werk steeds goed verrichtte, dat hij oplettend was en nooit ster ken drank e.d. gebruikte. Getuige schrijft het verzuim toe aan de omstandigheid, dat v. d. B, van streek was geraakt doordat de trein uit Den Haag te Iaat was gepasseerd, vrijwel onmiddel lijk voordat de trein uit Leiden naderde. Verdachte verklaart, dat hij de boomen had geopend, nadat de trein 1120 uit den Haag was voorbij gereden. Het was duister en er zijn dan vele lichten op de baan. Verd. meende dat trein 1109, de volgende trein uit Den Haag, reeds was voorbijgegaan, doch het was inder daad 1120, die een minuut of acht te Iaat was Hij was toen even in de war en dacht niet on onmiddellijk aan de omstandigheid dat trein 3839 uit Leiden nog moest komen. Het wekkersein van 38.30 was op tijd gegaan. Verdachte erkent, dat hij een verzuim heeft gepleegd. Dè officier van Justitie, jhr. mr. van Asch van Wijck, constateerde, dat door de bekentenis en de getuigenverklaringen de schuld van verdachte vaststond en zeide dat het nu alleen om de strafmaat moet gaan. Trein 3839 was op tijd. misschien één minuut te laat, en het sein was behoorlijk gegaan. Door de nalatigheid van ver dachte is een ernstig ongeluk gebeurd; van B. is denzelfden dag overleden en v. d. H. is nog geruimen tijd niet in staat geweest zijn be roepsbezigheden te verrichten. Bovendien zijn eenige personen, die in de buurt waren ternau wernood aan het ongeluk ontkomen. Verdachte heeft een disciplinaire straf van een halven dag loon gehad; hij zal voor de wet streng gestraft moeten worden. Spr. requireert 3 maanden hechtenis. Mr. Waslander ,verdachtes raadsman zijn pleidooi aanvangende met deelneming in het tragische gebeuren, wijst erop, dat v. d. B. iemand is, die zich in het algemeen zijn verant woordelijkheid zeer wel bewust was en dat hij een betrouwbaar beambte was. Het gepleegde verzuim op zichzelf was gering, de gevolgen wa ren echter noodlottig. Ontelbaar vele malen, jarenlang heeft verdachte altijd zijn plicht ge daan zonder eenig verzuim. Verdachte wist wel, dat het wekkersein was gegeven en dat er trei nen moesten komen en hij is in de war gebracht, doordat hij er niet direct op lette, dat trein 1120 te laat was gekomen Ten aanzien van de lichte straf, door de Ned. Spoorwegen opgelegd, zegt pl. dat deze hem alleen ten laste hebben gelegd, de boomen niet tijdig te hebben gesloten. Pleiter vestigt verder de aandacht op het Kon. besluit van 28 April 1930, volgens hetwelk de bestuurder van een motorrijtuig verplicht is bij het naderen van een overweg met geen grootere snelheid te rijden, dat het motorrijtuig, indien een trein nadert, nog vóór het voorbij gaan van den trein tot stilstand kan worden gebracht. Jammer genoeg is dat K. B. veel te weinig bekend. Spr. betwist daarmee niet de schuld van ver dachte, doch er zou plaats zijn voor de opmer king dat ook de chauffeur in verzuim is ge weest. Een vrijheidsstraf kan dezen verdachte niet tot verbetering voor de toekomst brengen. Pleieter hoopt, dat de rechtbank geen onvoor waardelijke straf, doch slechts een geldboete zal opleggen, en voorts, indien noodig, een voorwaardelijke hechtenisstraf. Uitspraak 12 Mei a.s. CONTINGENTEERING VAN TEXTIEL- GOEDEREN. De verlenging tot 1 Febr. 1933 afgekomen. De Staatscourant van gisteravond, no. 82, bevat de in ods Avondblad reeds aan gekondigde Kon. besluiten nos. 14, 15 en 16 dezer, waarbij voor 't tijdvak van 1 Febr. 1932 tot 1 Februari 1933 de volgende con tingenten voor den invoer worden vastge steld: bovenkleeding voor mannen en jongens, vrouwen, meisjes en kloine kinderen, geen gebreide en tricotgoederen en niet vervaar digd van weefsels met caoutchouc (gom elastiek of rubber) e.d.: 62.5 idem vervaardigd van weefsels met ca outchouc, 75 manufacturen, stoffen en weofsels van wol of halfwol: 65 boven- en onderkleeding, gebreid of uit tricotstof vervaardigd, zonder rubber (geen kousen of sokken): 70 Alle contingenten worden naar de waar de der goederen berekend. Dc basisjaren zijn 1929, 1930 en 1931, behalve voor de ge breide of tricot boven- en onderkleeding, voor welke allen 1929 en 1930 als basisjaren gelden. Dc besluiten treden 1 Mei a.s. in werking. - En de daarbij gestelde voorwaarden. Op de vragen van den heer J. ter Laan betreffende te stellen regelen bij het ver strekken van kasgeld-leeningcn en leenin gen op langeren termijn aan gemeenten, mei name aan de gemeente Velzen en betreffen de het geven van een overzicht van de go- meenten, die verzocht hebben door voor noemde leeningen te worden geholpen, heelt minister de Geer geantwoord, dat tot dus ver regelen, als door vrager bedoeld, niet zijn gesteld. Ten aanzien van het geval der gemeent Velzen, schrijft dc minister in zijn antwoord het volgende: Op 8 April j.l. heeft een accountant van bet Departement eenige adviezen gegeven. De gemeentesecretaris van Velzen heeft hiervan een résumé gemaakt en dit ter fiat teering aan den accountant gezonden. De accountant, die in het onderhoud niets an ders had gedaan dan eenige terloopsche ge dachten te uiten, heeft hierop den secretaris telefonisch doen weten, dat het gesprokene op geen enkele wijze schriftelijk door hem kon worden bevestigd. In een uitvoerig schrijven van B. en W. van Velzen aan den minister, dd. 18 April, werd daarop de gehccle financieele toestand der gemeente uiteengezet; een en ander meegedeeld over correspondenties in zake werkloozensteun, gevoerd met den Minister van Binnenlandschc Zaken en Landbouw; melding gemaakt ook van bovenvermeld onderhoud van den accountant en den ge meentesecretaris; en ten slotte gevraagd, of, bij aanvaarding door den raad van oen reeks voorstellen van B. en%W., er op gere kend zou kunnen worden, dat „het steun bedrag, dat door ons op de gewone inkom sten niet gevonden kan worden", aan do. gemeente zou worden ter leen verstrekt. Op dezen brief is thans geantwoord, dat aan vragen tot het veiieencn van kas voorschot ten eerst plegen beoordeeld te worden, na dat zij concreet en tot een bepaald bedrag zijn ingediend, en dat, indien in dien zin een aanvrage mocht inkomen hetzij tot verlenging van het reeds loopende kasvoor- schot na 1 Juni a.s., hetzij tot verleening van 'n nieuw kasvoorschot zal worden nagegaan, of, en zoo ja, welke voorwaarden daarbij behooren te worden gesteld. Hoeveel kasvoorschot reeds is gegeven. Ten slotte deelt de minister nog mede, dat tot 23 April j.l. aan 127 gemeenten kas- voorschotten zijn toegestaan tot een bedrag van 117.228.500. Uitbetaald is hiervan 96.458.284.23. Terugontvangen is hiervan reeds 29.753.151.53. Bovendien werden ten behoeve van een drietal gemeenten rijks garanties verstrekt voor elders op tc nemen leeningen tot een totaal bediag van 19.640.000. De verschillende bedragen zijn alle toege staan op korten termijn, terwijl over de voorwaarden, welke in de definitieve lee- ningscontracten bedongen zullen worden, het overleg met de betrokken colleges van Ged. Staten nog loopende is. BINNENHOF OF ST. PAULUS? De heer L. F. Guit zal bedanken als lid van de Tweedo Kamor. De R.K. Bond van Overheidspersoneel SL Paulus heeft in zijn te Amsterdam gehou den vergadering met algemeeno stemmen besloten de functie van dagelijksch Bonds- bestuurder onvereenigbaar tc verklaren met het Kamerlidmaatschap. Do Bondsvoorzitter, de heer L. F. Guit, heeft naar aanleiding van dit besluit ver klaard, dat hij .de vraag: Binnenhof of St. Paulus? zou beantwoorden met to kiezen voor SL Paulus, zoodat hij dus bedanken zal voor het lidmaatschap der Tweede Ka mer. DOODGEDRUKT TUSSCHEN EEN AUTO EN EEN MUUR. Donderdagavond is de 2G-jarige juffrouw H.f terwijl zij op het zeer smalle trottoir de komst barer moeder afwachtte, te Breyel door een vrachtauto van de firma W. te Venlo gegrepen en tegen den muur gekneld, waarbij haar hoofd werd ingedrukt. De dood trad onmiddellijk in. De ongelukkige is gehuwd en moeder van een kind. Het on geluk moet aan het te smalle trottoir wor den toegeschreven. Den besturuder treft geen schuld. De politie heeft de zaak in on derzoek- Een poging om belangstelling voor het tooneel te wekken. Ams crdam, 28 April. Zooals bekend werd korten tijd geleden, toen de tooneel crisis accuut werd, opgericht de Nederland- sche Tooneel Unie, een vereeniging die tot doel heeft, de belangstelling van het publiek voor het tooneel te wekken. Naar ons thans wordt medegedeeld, heeft de Nedcrlandsche Tooneel Unie voor de eerstvolgende twee jaren haar vertrouwen gegeven aan het tooneelgezelschap, dat het volgend seizoen onder leiding van de heeren A. van Dalsum en A. Defrcsne onder den naam van N.V. Amsterdainsche Tooneel Vereeniging spelen zal. Hiervoor is met ge noemde heeren overeenstemming verkregen, De Nederlandsche Tooneel Unie is om tot dit doel te geraken met de Directie der N.V. Amsterdamsche Tooneel Vereeniging over eengekomen, een contract te sluiten waarvan de voornaamste bepalingen inhouden, dat alle leden der Nedcrlandsche Tooneel Unie 25reductie genieten bij alle voorstellingen der N.V. Amsterdamsche Tooneel Vereeni ging telkens voor twee plaatsen, en dat dc leden van de Nederlandsche Tooneel Unie vrijen toegang hebben tot een aantal voor drachtavonden, terwijl onder dc leden van de Tooneel Unie bij belangrijke premières een enquefce zal worden ingesteld om de meening van de leden te leeren kennen. Als tegen-prestatie zal dc Nederlandsche Tooneel Unie een belangrijk percentage van baar inkomsten aan de N.V. Amsterdam sche Tooneel Vereeniging afstaan. Het ligt in de bedoeling van de Neder landsche Tooneel Unie in dc voornaamste steden van het land afdeelingen te stichten. Het bestuur van de Nederlandsche Too neel Unie bestaat uit de heeren: Prof. Dr. D. Cohen; Prof. Dr. J. I,. Pala- che; Prof. Dr. A. H. den Hartog; Dr. Ru- dolf Mengelberg; Mr. A. J. M. Hendrix en Mr. Fr. Goenen, terwijl in een aanbevclings- comité zitting hebben de heeren: Prof. Dr. C. F. A. van Dam, voorzitter; Dr. A. Sternheim, penningmeester; V. van Eijk, secretaris; Dr. F. M. Wibaut; Prof. Dr. J. Prinsfin J.Lzn.; Prof. J. C. Bruijn cn P. Kramer. INBREKER AAN HET WERK. Durgerdam, 29 April. Durgcrdam is na verloop van 2 weken thans opnieuw in de Nederlandsch Hervormde Kerk inge broken, waarbij slechts een geringe buit werd gehaald. Gisteravond werden bovendien bij een viertal ingezetenen inbraken gepleegd, waar bij 2 fietsen, een geweer cn twee paar schoenen werden gestolen. Daarna begaf de inbreker zich naar de garage van den chauffeur P. Kringsman. Deze ontwaakte en ging den dief te lijf. Bij de worsteling viel hij en is de man gevlucht met achterlating van dc gesto len fietsen en liet geweer. Bij een der in braken heeft hij een briefje verloren in houdende een gedrukte lijst van gestichts- klceding ondertcekend J. v. d. Brink. Ver moedelijk kan dit een aanwijziging zijn tot opsporing van den dader die een klein per soon is, ruim 1.60 M. lang. BEZUINIGING OP DEFENSIE. Op de vragen van den heer van Embden betreffendo bezuiniging op de uitgaven voor defensie in 1932 heeft minister de Geer geantwoord: Overeenkomstig de door den minister in de vergadering der Eerste Kamer van 4 Maart jl. gedane toezegging heeft hij de aandacht van den minister van Defensie gevestigd op de door den heer van Emb den in overweging gegeven bezuinigingen en hierover het oordeel van den Minister van Defensie gevraagd. Hij heeft geen aanleiding gevonden, in den brief, waarin zulks geschiedde, bepaal de gedeelten uit de rede van den heer van Embden meer in liet bijzonder naar voren te brengen en hierdoor den indruk te wek ken, alsof het overige minder belangrijk zou zijn. Het antwoord op dien brief wordt nog verwacht. SIR HENRY DETERDING. Communistische vrees en laster. Wij lezen nog in Het Vaderland: Toen Donderdag te Londen aan Sir Ilenry werd medegedeeld, dat hij, volgens de com munistische wereldpers uit Kreugeriaansche motieven zou aftreden, moet de heer Deter- ding deze medcdceling allereerst met een daverend gelach hebben beantwoord. Ver der sprak hij den wensch uit, nog zijn 50- jarig jubileum aan de Koninklijke daar voor heeft hij nog 10 jaar den tijd te mogen beleven. Het blijkt wel, dat Moskou thans alles op alles zet. In een communistisch blad lazen we zelfs de uitnoodiging aan den heer Deterding, om Ivar Kreugers voorbeeld in zake den kogel te volgen, opdat niet an deren die taak zullen overnemen! Uit dit alles blijkt voor ons in de eerste plaats, hoe bang de Russen in hun ziel voor Deterding en onze Koninklijke zijn cn hoe zwak zij zich gaan voelen tegen den per soon en het lichaam, die blijkbaar hoogst gevaarlijk voor hun vijfjaarsplannen zijn. Jammer, dat. de Russen op het oogenblik de wereld-mentaliteit zoo mee hebben. Die mentaliteit is helaas bereid den vuigsten laster te gelooven, als hij maar tegen het kapitalisme gaat. Mensclicn die niets te ver liezen hebben, steunen de beweging uit haat en allen vergeten, dat de Russen alleen door kapitalistische allures nog overeind staan. Het betreurenswaardigst lijkt ons, dat te genover het anti-kapitalistisch front geon kapitalistisch front staat en zooveel kapi talistcn zich mede het hoofd op hol laten brengen. Bij een autosongeluk overleden. Leiden, 29 April. Hedenmorgen om streeks kwart voor zes is op de Postbrug onder de gemeente Ocgslgeest do heer A, Knappert, werktuigkundig ingenieur, ver bonden aan de Philipsfabricken te Eindho ven, met zijn auto in volle vaart tegen een boom gereden. Dc heer K. werd op slag ge dood en de auto werd geheel vernield. Eindhoven, 29 April. Do heer ir. A, Knappert, die hedenmorgen bij een auto ongeval nabij Oegstgeest om het leven is gekomen, werd 7 Mei 1890 to Menado gebo ren. Hij bezocht dc IT.B.S. to 's-Gravenhage cn legde in 1925 in Delft het examen als werktuigkundig ingenieur af. Daarna werd hij verbonden aan de Rotterdamsche Droog dok-Maatschappij en vervolgens aan het Bureau voor Economische Stoomproduclie te Rotterdam. In Januari 1929 kwam ir. Knappert bij do technische afdeeling der Philips' Fa brieken te Eindhoven en sedert een half jaar was hij werkzaam bij de Gemeenschap pelijke Belangen der Philips' Fabrieken. In Juni 1930 trad hij in het huwelijk met de jongste dochter van den heer dr. A. F, Philips. Zijn plotseling verscheiden beeft in Phi- lips-kringen en ook daarbuiten groote ont steltenis verwekt. Ir. Knappert was te Eind hoven een: bekende figuur in sportkringen. TELEFOONVERKEER MET SOVJET- RUSLAND. Dezer dagen hebben proefgesprekken plaats gevonden tusschen Amsterdam, Rot terdam en 's-Gravenhage eenerzijds in Mos kou en Leningrad anderzijds. Dc proefgesprekken welke via Berlijn werden afgewikkeld, hadden een vlot ver loop, zoodat de opening van het telefoonver keer met Rusland binnenkort kan worden tegemoetgezien. MOORDAANSLAG. Donderdagavond omstreeks half twaalf heeft zekere K. in de Capucijnerstraat te Maastricht uit een browning twee schoten gelost op Peters, die met zijn vrouw voor de woning stond te praten. De gewezen vrouw van K. woonde in hetzelfdo huis cn Peters had daardoor veel last van K., die vaak kwam opspelen. Een kogel miste, de andere drong P. in dc hartstreek. In levens gevaarlijken toestand is Peters naar het zie kenhuis Calvariënbcrg overgebracht. De dader is in hechtenis genomen. BESTRIJDING VAN DE KINDER VERLAMMING. Opheffing rijksorganisatie. De hoofdinspecteur van de Volksgezond heid, dr. Terburgh, heeft per circulaire aan de artsen doen weten, dat, met het oog op het minder voorkomen van gevallen van kinderverlamming (poliomyelitis anterior acuta) en.in verband met de door de tijds omstandigheden geboden bezuiniging na 1 Mei de verleden jaar in elk district aange wezen zenuwartsen niet kosteloos (ten laste van het Rijk) meer beschikbaar zullen zijn voor consulten pver twijfelachtige gevallen ian deze ziekte. Wel zal getracht worden ten behoeve van de behandeling van geval len van deze ziekte reconvalescentenserum beschikbaar te blijven stellen. De wijze waarop dit zal geschieden door het rijks- serologi6ch instituut, zal nog nader worden bekend gemaakt DE RAADSLEDEN LATEN DEN BURGEMEESTER ZITTEN. Donderdag was de Raad der gomeente Willemstad bijeengeroepen voor de behan deling van de agenda met niet minder dan 14 punten. Daar den Raad door den voor zitter niet dc gelegenheid werd gegeven om over het ontwerp-besluit van Ged. Staten tot tijdelijke korting der jaarwedden van den burgemeester, den secretaris enz. te praten en ook niet kenbaar wilde maken, op welke wijze door hem uitvoering was gegeven aan het in de vorige vergadering met betrekking tot verhaal van 8J4 pCt. pen sioenbijdrage genomen besluit, oordeelde de Raad het vergaderen maar een paskwil en verlieten de leden bij de behandeling van het 7de ingekomen stuk allen de zaal, zoo dat de vergadering geen voortgang kon heb ber- 5 jaar gevangenisstraf geëischt. Rotterdam, 28 April. Voor de Rotter damsche rechtbank hcMt heden terecht ge staan do 27-jarigo varensgezel L. van 't Z., gedetineerd, die in den avond van den 24en December dc vrouw M. II. v. d. Zande in een café aan den Schiedamschon dijk beeft doodgestoken. Do dagvaarding legt hem doodslag ten laste cn subsidiair mishande ling met doodelijk gevolg. Verdachte ontkende dc bedoeling te heb ben gehad do vrouw tc dooden. Hij kendo haar al geruimen tijd, cn er was dikwijls ruzie tusschen hen, omdat dc vrouw het met den trouw niet zoo nauw nam. Op den avond van den 27en December bad verdach te haar aangetroffen in het café van Van der Wielen aan den Schfedam6cheri dijk. Zij was er in gezelschap van een anderen man, met wien zij dien avond zou uitgaan. Hier over had verdachte zich zoo boos gemaakt, dat hij haar een slag gïgeven had. De café houder had hem toon verwijderd. De man, om wien deze ruzie begonnen was, was mee naar buiten gegaan cn daar deed hij hem het voorstel aan do vrouw de beslissing te laten met wien zij dien avond zou uitgaan. Hiermee ging verdachte accoord. De vrouw bleek op het gezelschap van den nieuwen vriend niet langer gesteld cn zoo was ver*, dachtc heel vertrouwelijk bij baar komen staan om haar over te halen den avond met hem te passeeren. Zij weigerde en bleef weigeren, en dat maakte verdachte, die eenige biertjes op had en daarbij kort to voren een cocainopojder geslikt had, zoo driftig, dat hij een mes te voorschijn haalde en haar daarmee verscheidene steken toe bracht. Bij de lijkschouwing was geconsta teerd, dat dc vrouw niet minder dan negen steken had bekomen, waardoor zoowel hart als longen waren geraakt Zij was dan ook korten tijd later overleden. Verdachte is in het café aangehouden en tijdens, zijn over brenging heeft hij nog gezegd to hopen dat de vrouw zou doodgaan, daar hij haar an ders, als hij vrij zou komen, weer zou ste ken. Er werden een aantal getuigen gehoord, die in hoofdzaak de verklaringen van vor- dachte bevestigen. Een door de doktoren S. Woyl en S. J. R. de Monchy uitgebracht psychiatrisch rap port komt tot de conclusie, dat verdachte op het oogenblik, dat hij de dood ploegde* verminderde toerekeningsvatbaar was ten gevolge van alcohol- en cocaïnegebruik. Het O. M., waargenomen door mr. J. C. V, Meischke, meende, dat uit do verklaringen van verdachte moet worden afgeleid, dat verdachte het opzet had de vrouw te doo-< den. Rekening houdende met diens gun stig verleden eischto het 5 jaren gevangen nisstraf. De verdediger, mr. A. Wolfsbergen, meen de dat verdachto veroordeeld zal moeten worden wegens mishandeling met doodelijk gsvolg. Pleiter vroeg opleggen van een voor waardelijke straf subsidiair een zeer cle mente straf. Uitspyaak 12 Mei. BRANDEN. Helmond, 29 April. Te Bakels is brand uitgebroken in de groote boerderij van den landbouwer J. v. d. Broek in de VeerstraaL Het vuur dat. vermoedelijk door kortslui ting is ontstaan greep zoo snel om zich heen de bewoners slechts weinig van den in boedel konden redden. Verzekering dekt de schade. - Felle brand te IJmuiden. IJ m i! i d e n, 29 In den afgeloopen nacht ontstond dooi* onbekende oorzaak brand in de kruidenierswinkel van den heer Rood in de President Krugerstraat to IJmui den. De bewoners, de heer Rood cn de dienstbode werden door een voorbijganger gewekt. De brand nam zoo spoedig in om-t van toe, dat de dienstbode die nog trachtte haar bezittingen te redden, zich langs do reeds brandende trap moest redden, waar door zij ernstige wonden aan beide becnen bekwam. De heer Rood die het meisje in zijn ar men opving en het meisje zelf werden door, hulpvaardige lieden in bijna bewustdoo- zen toestand van huis gedragen. Het perceel brandde geheel uit. De schade wordt door verzekering gedekt. FELLE BRAND IN GORINCHEM. Vrijdagmiddag tegen twee uur is te Go- rinohem een felle brand uitgebroken in het perceel Molenstraat 54, hoek Ivrabsteeg, be woond door mevr. de wed. Oudshoorn. In zeer korten tijd was het geheele perceel een prooi der vlammen, terwijl ook een achter het perceel gelegen woning, bewoond door P. Goev, vlam vatte. Beide perceelen brand den geheel uit, terwijl niets van den inboe del kon worden gered. Van mevr. Ouds hoorn is een bedrag aan gold een prooi der vlammen geworden. De oorzaak van den brand is onbekend. .Verzekoring dekt <Xê schade.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 9