AMËKSFÖORTSCIH DAGBLAD Sport DEPOSITO'S Verkoopingen Feuilleton Vrijdag 6 Mei 1932 .DE EEMLANDER" 30 e Jaargang No. 262 TWEEDE BLAD FEIJENOORD NEEMT REVANCHE NV Jq MIDDEN5IAND5- BANKy00! AMERSFOORT P.S.V. EN ENSCHEDE DEELEN Spannende kamp MAISON DE JAGER N.V. COMPAGNIE LYONNAISE Wij ontvingen wederom onze bekende GABARDINE REGENMANTELS met uitknoopbare voering 24.50 en f 35.— DE GEHEIMZINNIGE INBREKER Spannende strijdwaarbij de Rotter dammers superieur spel demonstreerden De laatste minuten beslissend Amsterdam, Hemelvaartsdag .Feijenoord heeft hedenmiddag in het Stadion revanche genomen voor den op Mei op eigen terrein geleden nederlaag. En de Rotterdamsche club heeft dat op een wijze gedaan, die alle lof verdient Want het is een volkomen verdiende- overwin ning van de club van Van Heel geworden, Vooral in de eerste helft van den wedstrijd vertoonde Feijenoord superieur spel, dat een eind boven dat van de Amsterdam mers uitstak. In de tweede helft was dat wat minder, zelfs waren er perioden, waar in Ajax sterker was. Maar over het geheel genomen was Feijenoord iets sterker'In het veld en speelde ic*s beter als Dloeg dan Ajax. De 3—1 overwinning geeft de verhou ding dan ook uitstekend weer. Er stond een vrij sterke wind over de lengte van het veld. Van Heel wint den toss en als scheidsrechter De Wolf uit Hen gelo om precies 2 uur laat aanvangen trapt van Reenen tegen den wind in af. De beide ploegen staan dan als volgt te genover elkaar: Ajax: De Boer. Diepenbeek, Van Kol. Van Deyck, Anderiessen, Strijbosch. Volkers, Jurriaans, van Reenen, Schubert, Mulders, Van Heizen, Van Ileel, Groenendijk. Barendrcclit, Burg. Van Oycn, B. Pauwe, J. Pauvve. Van Dijke, Bul. Feijenoord: Van Male. De eerste kans is voor Feijenoord, die in groen shirt speelt, als de Boer direct na het begin gevaarlijk uitloopt en opsprin gend over Barendrecht heen valt. De Rot terdammers weten echter niet van de kans, het Ajax doel is even verlaten te profitee red Fe.ijjnoord blijft aanvallen en de eer ste vijf minuten zijn beslist voor van Heel en zijn mannen. De eerste gevaarlijke aanval van Ajax komt van den rechtervleugel als Volkers een maal hoog voorzet, doch de Feijenoord- verdediging houdt stand. Een prachtige aanval van Ajax, waar aan alle voorhoedespelers te pas komen, be landt tenslotte bij den rechtsbuiten Vol kers, deze plaats op het laatste oogenblik tactisch naar binnen, maar Jurriaans knalt naast. Langzamerhand komen de Rotter dammers er beter in en de middenlinie ont plooit een spel, dat behalve mooi ook uiterst effectief is. Wanneer Groenendijk door de verdediging heen is, met alleen de Boer voor zicht, valt hij juist ip het mo ment, dat hij zal schieten. Oi was dit ge schied door het feit, dat Diepenbeek den Feijenoord-m'dvoor „haakte". Scheidsrech ter de Wolf heeft, ondanks het protest van den Feijcnoordspelcr, niets gezien en laat kalm doorspelen. Steeds beter worden de Rotterdammers, het ploegverband is prach tig en het is nu duidelijk, dat het groote krachtsverschil gelegen is in de beide mid denlinies. Met fraai en nuttig spel wordt TELEFOON 304 en 697 - POSTREKENING 28860 ■5 AMERSFOORT EN OMSTREKEN DIRECTIE: A. H. MARTENS de Rotterdamsche voorhoede door de Pau wes en van Oyen steeds aan het werk ge zet, terwijl in de achterhoede vooral van Dijke uitmunt door verre goed geplaatste trappen. De Boer krijgt het druk, waarbij hij zich uiterst nerveus betoont. Het is in een periode van volkomen Feijenoord over wicht, als Groenendijk den bal te pakken krijgt en een magnifiek schot inzendt, dat absoluut onhoudbaar voor de Boer in het net verdwijnt, 0—1. Er is dan 32 minuten gespeeld. Er treedt nog steeds geen verbetering in bij Ajax, terwijl Feijenoord al haar kunnen ten toon spreidt. De laatste tien minuten voor de rust zijn \oor Feijenoord. Een goed gericht schot van Groenendijk kan de Boer nog tot corner werken, die wordt weggewerkt. Van Heel schiet even later uit een pass van links juist naast. Als Barendrecht nog een scherp schot heeft ingezonden, dat de Boer uitste kend stopt, is het rusten en gaat Feijenoord de tweede helft in met een verdiende, zij het kleinen voorsprong. Tweede helft. Een halve minuut over drie wordt weer aangevangen. Nu is Ajax aanvankelijk wat steker. Een schot van Jurriaans gaat over en een dito van Volkers van de zijlijn be landt net op het net Direct hierop is het Mulders, dio een kans krijgt, maar van Male heeft geen moeite met den harden schuiver. De Feijenoordmiddenlime verplaatst het spel weer en er ontstaat een zeer gevaar lijke doelworsteling bij het Ajaxheiligdom als Burg met een bojgsehot hit leder voor doel kan plaaten. Een schot van Baren drecht gaat naast. Het spel staat nu niet meer op zoon hoogte als in de eerste helft en eerst na een kwartier komt er meer le ven in. Ajax valt nu energiek aan. Na nog geen half uur kwam de gelijkma ker. Jurriaans en Volkers laten een prach tig1 staaltje combinatiespel zien tenslotte passeert Volkers van Dijke en weet hij vlak bij de outlijn het leder laag en dicht voor doel te plaatsen. Van Male en Bul grijpen niet in en de toeloopende Mulders ziet kans tusschen eenige spelers door den bal in het net te trappen, 1—1. Groote geestdrift is er dan van dc zijde der tienduizenden Ajaxaanhangers. Zal Ajax zich nu geheel herstellen? Er is nog een kwartier te spelen en er kan nog alles. ebeuren. Op dit belangrijke psvchologi scLe moment begaat keeper de Boer een rove blunder, waardoor de strijd beslist ordt. Van vrij verren afstand lost van Hevzen, als Ajax eenige malen energiek heeft aangevallen, van de zijlijn een boog schot Zonder dat de Boer gehinderd wordt kon hij het leder gemakkelijk kunnen weg werken, doch hij beoordeelt den bal totaal erkeerd en via zijn handen en de paal be landt de bal in zijn doel. Ajax is volkom en gedeprimeerd en Feijenoord profiteert er van, door nog geen minuut later lit een corner door een kop bal van Burg den stand op 3—1 te brengen, aarmede de strijd practisch beslist is. In der. resteerenden tijd nog eenige zeer gevaarlijke momenten voor het Feijenoord- doel, doch de middenlinie en zelfs van Heel helpt een handje, zoodat de stand on- eranderd b'ijft en het einde aangekondigd ordt met een 3—1 zege voor Feijenoord. De Oostelijken vóór en de Zuiden lijken na rust sterker Eindhoven, 5 Mei. Dc return wed strijd tusschen P.S.V. en de Sportclub is meer spannend dan fraai, geweest Vooral in de tweede helft, toen P.S V. den ach terstand van 01 in een 21 voorsprong omzette, was de ontmoeting af en toe zeer spannend, doch het spel bereikte nimmer een greote hoogte. Wie toen gedacht zou hebben, dat de Kindhovenaren zouden winnen vergiste zich, want een kwartier voor het einde slaagden dc Oostelijke kampioenen er in de partijen op gelijken voet te brengen en in den stand kwam na dien tijd geen veran dering meer. In het laatste kwartier was de Sportclub sterk en toonde zij eenige overwicht, daar het winnen van don wedstrijd haar nog oen kans gaf voor het kampioenschap. In de eerste helft waren de Oostclijken beslist sterker dan de Zuidelijken, doch na de her vatting, toen P.S.V. een kleine meerder heid aan den dag legde, had zij met wat meer productiviteit den voorsprong van 2—1 wel hooger kunnen opvoeren. Inmiddels geeft de uitslag de spelverhou- ding vrij goed weer. De opstellingen waren als volgt: P.S.V Boum.ans. Van Run, Lanegger. Van Eerd, Hermens, Paulissen Van Stricn,.v. d. Ley, de Graaff, v. d. Broek, Hunting. Meilink, Fröhlich, Plas, Huckriede, Nagels. Wengel, Veldkamp sr., Mulder. Hagels, Veldkamp jr. Kamst. Sportclub. Onder leiding van scheidsrechter Van Moorsel werd begonnen. In het eerste kwar tier wordt door beide partijen zeer onzeker espeeld. P.S.V. rechtervleugel levert aan vankelijk goed sluitend combinatie-spel, doch men ziet geen kans om de forsche Oostelijke verdediging te passecren. Vooral an der Broek roert zich geweldig, doch LUNCHROOM H.v. d. PAVERT LANGESTRAAT 53. TEL. 115 VANILLE IJS POLONAISES MET SLAGROOM Luxe doozen Bonbons en diverse soorten Koekjes en Gebak. zijn tegenstanders weten hem meermalen in bedwang te houden. Evenwel ziet de P.S.V.-er toch kans den keeper aan de tand te voelen. De Oostelijken blijken reeds spoe dig sterker te zijn en hun meerderheid» neemt gaandeweg toe, zoodat van Run en Lanegger het buitengewoon moeilijk krij gen. Ook keeper Boumans moet meermalen ingrijpen. Als er 20 minuten gespeeld zijn krijgt Huckriede, die geheel in vrije positie slaat, den bal van >inks toegespeeld en het bezorgt hem weinig moeite om met een onhoudbaar schot den Oostelijken de leiding te geven, 0—1. Hierna blijven de Oostelijken domineeren en zien wij van de P.S.V.-ers slechts zwak tegenspel. De rust treedt in met 1—0 voor Enschede. Tweede helft. Na dc hervatting is do Graaff vervangen door Dijkers, terwijl even later ook van der Leij uitvalt, voor wien van Kampen in de plaats komt. De Zuidelijke spelers zijn nu sterker, doch do Oostelijke verdediging staat sterk en houdt krachtig stand. Van Strien weet tenslotte toch, als er negen mi nuten van de tweede helft gespeeld zijn, met een prachtig schot de partijen op gelijken voet te brengen, 1—1. Intusschen had de zelfde speler reeds eenige kansen gemist. Korten tijd later schiet van der Broek na een voorzet van Hunting uitstekend in, waarmede hij zijn club de leiding bezorgt, 2—1. Geruimrn lijd blijven de Eindhovenaren nu in de meerderheid, maar. het doel weet men i?ecn enkele maal meer te vinden. Zoo geraakt het spel weer meer verdeeld en het is een kwartier voor het einde, als Huckriede kans ziet den stand weer gelijk te maken, 22. In de laatste minuten wordt de strijd bui tengewoon spannend. Veldkamp en zijn mannen komen weer in dc meerderheid, maar tot scoren brengen zij het niet meer, zoodat het einde komt met een gelijk spel, wat dc verhouding goed weer geeft. DE VOETBALUITSLAGEN. Om het kampioenschap van Nederland. P.S.V.—Enschede 2—2 AjaxFeijenoord 13 AFDEELING I. Prom. 2e klasse; HaarlemH.V.V. 5- AFDEELING III. Promotie 2e klasse. MiddelburgDe Valk 1i HelmondJuliana 32 Prom. 3c klasse. KerkradeGroene Ster 03 Sittard—K.E.V. 12—0 (Sittard promoveert naar de 2e klasse). AFDEELING V. MuntendamForward Bekerwedstrijden. V.S.V.Het Gooi StormvogelsH.B.S. Bondentournooi te Nijmegen. U.P.V.B.Nijmeegsche V.B. Gcid. V.B.—Arnh. V.B. U.P.V.B.Arnh. V.B. Nijmeegsche V.B.Geld. V.B. 6-0 6-1 no 1—4 3—2 2—0 1-0 BRAVO Bravo, „Bravo", Breng leven hier! Voer met ons op Het stadsvertier. Trek met lied, Aardige muziek, Var. hcind' en verre Het publiek Breng leven in Dc brouwerij, Daar vaart hier ieder Beter bij. Ook ditmaal hebt G'ons weer geleerd. Dat wat ge ook Organiseert, Concours, concerten, Enzoovoort, Blijkt in 't belang, Van Amersfoort! Bravo, „"Bravo". Ga zoo maar door En hou het beste beentje voor. Breng door uw arbeid Vroolijkheid En blaas 't hier vol Gezelligheid. Trek verder op 't Gezegend pad Breng massa s volk Naar onze stad. Maak populair He« plekje grond, Waar naast „De Kei", Uw wicgjo stond. Al maakt de malaise 't Tot een toer, Breng jaarlijks tóch 't Muziekconcours. Hou vast! 't Gaat goed Ga door dus zoo! Ons compliment: Bravo, „Bravo"!! GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden.) Baarn. Woensdag 11 Mei, villa De Eikel, Molenweg 15. Verkoop van een inboedel. age Vuursche. Dinsdag 24 Mei, koffiehuis gebrs. v. Oosterom, verkooping van het landgoed „Klein Drakestein", n.m. 2 uur. Soest. Dinsdag 10 Mei, Stationskof fiehuis, Torenstraat, verkooping van de vil la „Malva-IIoeve" en het woonhuis Schou tenkampweg 3. v.m. 11 uur. NEDERLAND—IERLAND. Amsterdam, 5 Mei. Daar Adam Zon dag 8 Mei a.s. wegens studieredenen ver hinderd is voor den interlandwedstrijd Ne derland—Ierland te Amsterdam uit te ko men, is in zijn plaats gekozen de Ajaxied Volkers, die dus met Wals den rechtervleu gel zal vormen. «P* UTRECHTSCHEWEG 10 TEL. 179 AMERSFOORT Zich m te beelden, dat men behaagt, is het zekerste middel om te mishagjen. Uit het Engelsch door A. TREUB. 47 Je begrijpt er niets van.... Je zult al je activa moeten realiseerm om een zekere P.N. te dekken, ging Spencer voort, zonder acht te slaan op de brommige onderbreking. En wat heeft dat met jou te maken? Feitelijk ben je zonder geld en zonder huis, Brace! Spencer maakte de beweging als iemand, die er het stellige geloof in heeft en sir Pe ter keek hem een oogenblik aan voordat hij antwoordde. Je schijnt veel van mijn zaken te weten, Spencer. Dat doe ik, stemde Spencer toe. Veel me?r dan je denkt. Nu, het voorstel Sir Peter, gebruik er van makend dat de butler een oogenblik niet keek, sprong op en zag Spencer aan met een laatste opflik kering van woedende drift, die zijn dochter een lichte bewondering afdwong. Je bent ontslagen, Spencer! brulde hij, met een bevenden vinger naar de deur wij zend. Goed, antwoordde Spencer kalm. Dat ontslaat me van alle verplichting, die ik misschien gehad heb om je met een denk- beeldigen eerbied toe te spreken. Wij kun nen nu voortgaan zonder de quaestie of ik er recht toe heb. Ga zitten! Zijn wenkbrauwen gingen dreigend om laag en zijn krachtige blik veroorzaakte een onmiddellijk2 aarzeling in sir Peter's woe dend kijken. Ilij kwam langzaam een stap nader en liot letterlijk sir Peter in zijn 6toel vallen. Sir Peter kronkelde zich jammerlijk voor een oogenblik en werd toen stil. Hij wist dat hij verslagen was! Je weet de straf als die obligaties den 20sten Mei niet hier zijn, Brace! zei Spen cer onheilspellend. Je gaat naar de gevan genis! Je spreekt volslagen nonsens! ant woordde sir Peter gemelijk, toen Enid een verschrikten kreet slaakte. Volslagen non sens! Je weet wel beter. Brace! Sir Peter ging rechtojj zitten. Wat bedoel je eigenlijk? vroeg hij. Je hebt zes maanden om de obligaties te vinden, ging Spencer voort, en vijf dagen om de P.N. te dekken. Kun je dat doen? Sir Peter dankte Spencer bijna, dat hij hem aan de vijf dagen herinnerd had. Zijn oogen schitterden van nieuwe hoop. Ja! snauwde hij. Zoo! Weer een verlichting voor mijn geweten, zei Spencer, met een raadselach tigen glimlach. Wij komen weer terug op mijn voorstel. Hij hief zijn hand gebiedend op toen de baronet op het punt was weer een tegen werping te maken. Luister! beval hij streng. Ik zal Uw ver plichtingen overnemen. Sir Peter's mond viel open en zijn oogen puilden uit van ongeloovigheid. Het gehcelc toezicht over dc B.F.I. op me nemen, U van alle tegenwoordige zor gen ontheffen, U dc gelegenheid geven U te herstellen in dc achting der wereld en de liefde van Uw dochter op één voor waarde! Enid staarde Spencer aan met een onge loovigheid, die niets minder dan die van sir Peter was en zij scheen in steen veran derd. Sir Peter schudde het hoofd en drukte met den hiel van zijn linkervoet hard op een eksteroog op den rechtervoet. Hij begreep, dat hij inderdaad wakker was, dat hij het voorstel werkelijk gehoord had en dat Spencer krankzinnig was ge worden. De kerel is gek! riep hij uit, Enid tot nadere bevestiging aanziend. Maar Enid was er niet zeker van. Eu mijn voorwaarde is deze, ging Spencer op denzclfden effen toon voort. Ik Och! Je weet niet wat je zegt, Spen eer, viel sir Peter in, met een ruwe toe gevendheid voor iemand, wien de goden zijn verstand ontnomen hebben. Mijn ver plichtingen loopen in dc duizenden! Nu? vroeg Spencer, met het voorko men van iemand, voor wien duizenden een kleinigheid was. Sir Peter trachtte verzoenend te glim lachen. Maar hoe heb je zulk een groot bedrag aan geld gekregen Spencer? vroeg hij. Zooals gij Uw afschuwelijke manieren verkregen hebt, klonk het onmiddelijke en scherpe antwoord. Door voortdurende aan kweeking! Sir Peter besloot dat Spencer niet gek was. Hij zag don butler in de oogen, zonk toen weer terug in zijn stoel met dat- zon derlinge gevoel van hulpeloosheid, dat die oogen hem gaven. Ik wil niet langer naar je luisteren, mompelde hij, op het karpet neerziende. Ik kan al mijn verplichtingen nakomen. En mijn voorwaarde is deze, herhaalde Spencer onverbiddelijk. Wij zullen voor den tijd van Uw leening aan Aimsbury voor zes maanden van plaats verwisselen! Ik zal dc meester en jij zult de bedien de zijn! Sir Peter stampte letterlijk op zijn ekster oog en was onzeker omtrent zijn laatste oordcel. Hij keek naar Enid, en de glim lach, die langzaam over haar trekken kwam, maakte dat zijn wankelen een be paald schudden werd. 1-Iij is krankzinnig, zei hij luid, als om er zich vast van te overtuigen. Er is geen twijfel aan. Dat is mijn voorstel, zei Spencer ten slotte. En je zult het aannemen! Zoo, zal ik? Je zult! En mag ik zoo vrij zijn te vragen waarom? vroeg sir Peter zachtmoedig. Omdat, antwoordde Spencer beleefd, met een vinger en duim in een zak van zijn onberispelijke vest, je tegenwoordige hulpbronnen niet zoo uitgebreid zijn als je denkt. En verder, omdat de Harten drie, die je je zelf gisterenavond gezonden hebt, toe vallig in mijn bezit is! En met niet het minste melodramatische gebaar hield Spencer de kaart op ter be zichtiging. HOOFDSTUK XXII Enid was de eerste, die na deze verbij sterende openbaring haar spraak terug ki eeg. Vader! hijgde ze verschrikt en de steeds toenemende grauwheid van haar va ders gezicht zei haar, dat Spencer de waar heid had gesproken. Sir Peter friemelde met zijn pince-nez en beet op zijn onderlip, tot er bloed uit kwam. Hij schraapte luidruchtig zijn keel en ver rees lanezaam om den beschuldiger aan te zien. Zijn gelaat was doodsbleek, en zijn neusgaten werden snel wijder en nauwer, terwijl hij woorden trachtte te vinden om z»ch te verdedigen, maar hij slaagde er al leen in zachte, ongearticuleerde klanken voort te brengen. Maak als het Je belieft het onderhoud niet langer door het feit te ontkennen, Bra ce, zei Spencer streng. Zoowel Nina als ik zagen je deze kaart aan den bode bij het hek geven! Enid liep om dc tafel naar haar vader en greep zijn mouw. Vader, is dit waar? vroeg zij. Sir Peter herstelde zich. Hij had zeker dc obligaties niet weggenomen en onder deze omstandigheden beteekende de kaart maar weinig. Nu, wat is het? vroeg hij woedend aan Spencer. Je denkt toch niet dat ik mij zelf bestelen wilde? Vader, is ditwaar? hield Enid aan en haar woorden vielen lang zaam en koud. Sir Peter keek haar een oogenblik boos aan. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5